heeft aan tien man genoeg Wind hindert dressuurruiters Luc Krotwaar ziet sport als spel Lewedorpse Boys eerste leider 5B ouburgers verslaan gelaten Vlissingen bij seizoensopening i^an Schilt wint en ferliest finale in iint-Philipsland maandag 4 September 2006 wb De Leeuw wint Vierlindentoernooi 'S-GRAVENPOLDER - Johnny de Leeuw is winnaar ge worden van de 34ste editie van het Vierlinden damtoer- nooi in 's-Gravenpolder. De Goesenaar kwam met een ne derlaag en een gelijkspel langzaam op gang in de sterk be zette hoofdgroep. Dankzij een sterke eindsprint met vier overwinningen en een gelijkspel eindigde hij toch nog op de eerste plaats. Daaf Kasse uit Middelburg werd tweede met een punt achterstand. De derde plaats werd gedeeld door Andres van den Berge en Martijn Rentmeester. De andere groe pen werden gewonnen door Martin van Dijk, Eric Boo- gert en Ronald van der Hart. Van der Klooster sprint het snelst GOES - In het Belgische Ronsele is Johnny van der Kloos ter uit Lewedorp winnaar geworden van een koers van de Belgische bond Waod. In de tweede ronde ontstond een kopgroep van vijf man, die ging strijden om de eindzege. Er waren diverse demarrages van Belgische renners, maar niemand kwam weg. In de eindsprint was Van der Klooster het snelst. Middelburger Dennis Mesu werd ne gende. Zege Janisse in Pandaloop GOES - De elfde editie van de WNF Pandaloop is gewon nen door Adriaan Janisse uit Westkapelle. Hij legde de loop in de bossen tussen Domburg en Oostkapelle af in een tijd van 37min 35 sec. Janisse won de Pandaloop al eerder in 1998. Als tweede kwam Wim van Sparrentak uit Middelburg over de streep in een tijd van 38.02. Sjacco Jo- ziasse uit Koudekerke werd derde in 38.10. De eerste vrouw was Nicole Constandse uit Middelburg. Er kwa men 74 deelnemers aan de start. Van den Berg evenaart oud record HULST - Tijden de Ir Knaap pupillencompetitie evenaar de Tom van den Berg uit Middelburg het twintig jaar oude Zeeuws record verspringen van Egbert Lacroes. Het lid van het Zierikzeese Delta Sport liet in zijn tweede beurt een afstand van 4 meter en 85 centimeter noteren nadat hij in zijn eerste poging al tot 4 meter en 81 centime ter kwam. Van den Berg wordt gesteund door Top Running Zeeland en gecoacht door Jan Kloet, die sinds kort ook Sandra de Block van RKHAV begeleidt in haar streven naar presta- tieverbetering.Persbericht Grote opkomst fiets-bridgetocht GOES - Liefst tweehonderd paren waren zaterdag actief bij de Wacheren Fiets Bridge Tocht. De deelnemers speel den een bridgedrive van vijf ronden met elk vijf spellen. Ze werden gespeeld op locaties te Koudekerke, Westduin, Zoutelande, Westkapelle en Meliskerke. Het merendeel van de 400 bridgers legde de afstanden tussen deze loca ties fietsend af. Het weer was de bridgers hierbij gunstig gezind. Het evenement werd georganiseerd door Leen Pro- vily van de BC Zoutelande, die voor de tiende en laatste maal actief was. De dames Hurkmans en Van der Laan haalden de hoogste score: 74.16%. de Waal 5T-S0UBURG - Bij de der- HSsenBCS en Vlissingen be gistermiddag, bij de sei- in de tweede weinig twijfel wie de aanspraak mocht maken lèMgc. Ook na de vroege on- iaj-situatie heerste RCS op kouten en boekte de Sou- ploeg een meer dan te- overwinning: 2-1. ^toeschouwers waren er op jeicomen, maar van een derby de vonken vanaf spatten ierikzee blij iet een puntje - Zierikzee mocht gis- de handen dichtknijpen het 1-1-gelijkspel bij Lon- UeTilburgers waren de bete- jloeg, maar wisten dat niet in >||Hinten om te zetten. benutte penalty kwam ploeg tien minuten „•"tijdlangszij. „En dus gin- ii# tevreden naar huis", zei Gaby Niemandsverdriet, sprak van een iie wedstrijd van zijn ploeg. acht van de tien efs.'-Het ontbrak aan scherpte p'linies. tussen beide ploe- niet tot uitdrukking het aantal kansen. Zierikzee zelfs meer scoringsmoge- pden dan de thuisploeg, lor'net zoals de rest van de hadden de aanvallers een Rutger Kooman kreeg ié' honderdprocentkansen, miste ze allemaal, r promovendus Longa was Sé niet scherp voor het doel, minuut na. Uit uitgevoerde counter de van JPS overgekomen Bram Somers voor mman en tikte binnen: 1-0. ingn-Zierikzee 1-1 (1-0): 16. Somers 1-0, 80. Mathijs Ha- 1 (strafschop). Scheidsrech- van Tilburg. Aantal was nauwelijks sprake. Vanaf de eerste minuut pakte RCS het initiatief tegen een vrijwel de he le wedstrijd mat opererend Vlis singen. Niet alleen qua felheid en beleving was RCS de boven liggende partij. Ook had de thuisploeg in iedere linie één of meerdere spelers die beduidend meer klasse in huis hadden dan de bezoekers uit Vlissingen. „Onbegrijpelijk", was één van de eerste reacties van Vlissin- gen-trainer Ruud Pennings. „Mijn ploeg startte heel gelaten, zonder enige bezieling. Dat de spanning even meespeelde kan ik begrijpen, maar de meesten konden dat niet van zich af zet ten." Zelfs toen RCS na een kwartier door het wegzenden van Yous- sef Afkir in ondertal kwam, was Vlissingen nauwelijks dreigend. „Ook toen was er veel te weinig initiatief", oordeelde Pennings. Dat kon van RCS niet gezegd worden. Al in de eerste minuut liet Raymond Wolff een verra derlijke knal los en even later punterde Dennis de Nooijer net naast het doel van Wilfred Po- ley. Vlissingen had zich duide lijk aan RCS aangepast en schonk daarbij de thuisploeg nog alle ruimte om te spelen ook. Kort na de rode kaart van Afkir trof Dennis de Nooijer bij zijn tweede goede kans de paal en kwam Vlissingen dus op nieuw goed weg. Enige dreiging Aanvallend kon de ploeg van Pennings nauwelijks potten bre ken. Pas tien minuten voor rust wist Chiel Maranus koppend voor enige dreiging te zorgen. Direct na de hervatting was het opnieuw Dennis de Nooijer die een grote kans kreeg, maar dit maal lag Wilfred Poley goed in de weg. „Wij brachten onszelf in de problemen door zo slordig met de kansen om te springen", zou aanvoerder Gérard de Nooijer na afloop terecht opmer ken. Toch kwam RCS na een uur spelen verdiend op voor sprong. Eersthielp invaller Hoes sein Bouzambou een grote kans om zeep, maar daarna was het Daniël Pattinama van Vlissingen (links) is RCS'er Zico Tomassoa te snel af. toch raak via Dennis de Nooijer, die knap wegdraaiend vïtn zijn directe tegenstander-keeper Wil fred Poley klopte: 1-0. Bij Vlis singen werden de nagenoeg on zichtbare nieuwkomers Mark Minderhoud en Chiel Maranus afgelost door Roepesh Bhagola en Jeröme Riverola, maar ook die ingrepen van trainer Pen nings brachten zijn ploeg wei nig verder. Tien minuten voor tijd leek Rodi Uranie RCS op aangeven van Dennis de Nooijer in veilige haven te schieten: 2-0. Twee minuten later was de span ning echter terug toen Pirn Bruins van twintig meter ver woestend uithaalde: 2-1. Zo waar ontwikkelde Vlissingen - vooral door de naar het front ge stuurde Peter de Jong - nog een offensief. De overtuiging ont brak simpelweg om de gelijkma ker op het scorebord te brengen. De beste kansen waren aan de andere kant. Rodi Uranie en Hoessein Bouzambou lieten mo gelijkheden liggen, zodat de meer dan verdiende Souburgse zege niet groter uitviel. „We zijn bijna niet in de proble men geweest, alleen hadden we meer rendement uit de kansen moeten halen", vex'klaarde Alexander van Keulen. „Ik ben enorm blij met deze teampresta tie, maar wil wel meteen waar schuwen dat één zwaluw nog geen zomer maakt." RCS - Vlissingen 2-1 (0-0): 61. Dennis de Nooijer 1-0, 81. Rodi Uranie 2-0, 83. Pim Bruins 2-1. ScheidsrechterJ.M.E.M. Verpaal- en (Rucphen). Rode kaart: 17. Youssef Afkir (RCS/2xgeel), Gele kaart: Gérard de Nooijer (RCS) en Daniël Pattinama (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 400. foto Ruben Oreel RCS: Arvid Pieterse; Youssef Af kir, Gérard de Nooijer, Alfaro Pen- tury, Zico Tomassoa; Aschraf Elhrouz, Raymond Wolff (75. Al- win van Ham), Rodi Uranie; Joey van der Zweep (80. Dangelo Mar- tien), Dennis de Nooijer en Josi- mar Pattinama (58. Hoessein Bou zambou). Vlissingen: Wilfred Poley; Daniël Pattinama, Peter de Jong, Jacgues Blijlevens, Sander Goedegebuure; Pim Bruins, Randy de Dreu, Men- no van Tilburg (45. Tim van de Vlies); Chiel Maranus (68. Jerome Riverola), Mervin Niemantsver- driet en Mark Minderhoud (63. Roepesh Bhagola). door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vijfde klas B kende Jong Ambon een goede competitiestart via een 2-1-zege op WVV'67. Na de eer ste competitieronde wordt de ranglijst aangevoerd door Lebo dat met 3-0 duidelijk te sterk was voor Ouwerkerk. Vosmeer was in de vijfde klas C duidelijk te zwak voor Schijf: 5-0 In 5A begon Volharding goed. De ploeg versloeg Oostburg. Jong Ambon-WW'67 2-1: Na een kwartier profiteerde Keven van Loon van de zwakke start van de Middelburgers: 0-1. Nog voor rust bracht Martin Waisa- py zijn ploeg langszij: 1-1. De tweede helft was duidelijk voor Jong Ambon dat al snel via een door Emiel Laisina benutte strafschop op 2-1 kwam. Omdat de thuisploeg hierna verzuimde de kansen te benutten bleef het tot het laatste toe spannend. Vivoo-Robur 3-2: De Zeeuwen openden via Ralf Beije wel de score (0-1), maar via twee tref fers van Pieter Burremans stond het 2-1 bij rust. Quassim Ha- mouidi maakte gelijk, maar kort voor tijd werden de bezoekers opnieuw op achterstand gezet door opnieuw Pieter Burre mans: 3-2. De gelukkigste ploeg hield hierdoor drie punten aan dit gelijkopgaande duel over. Hansweertse Boys-Renesse 1-0: Een gelijkspel zou de verhoudin gen beter hebben weergegeven van deze wedstrijd waarin de be zoekers driemaal de paal trof fen. Nu was het Tim Reijnhout die kort na rust matchwinnaar werd door uit een vrije trap van zo'n dertig meter de enige tref fer van de wedstrijd binnen te schieten: 1-0. Lewedorpse Boys-Ouwerkerk 3-0: Een sterker Lebo leidde na een kwartier al met 2-0 door doelpunten van Roel Franse en B-junior Thomas van Oudheus- den. De bezoekers konden hier eigenlijk de hele wedstrijd niets tegenover zetten. Hoewel de tweede helft zich vrijwel geheel op de helft van Ouwerkerk af speelde, verzuimde de thuis ploeg verder uit te lopen. Het werd uiteindelijk nog 3-0 via de tweede treffer van Roel Franse. Schijf-Vosmeer 5-0: Vanaf het begin werd Vosmeer vastgezet op eigen helft en binnen een kwartier stond het 2-0 via Ben Laurijssen en Chris Martens. Hierna kenden de bezoekers een opleving die echter niet tot een tegentreffer leidde. Schijf nam het initiatief weer over en liep door doelpunten van Bas Adriaansen, Nick van de Zande en Robin de Beer uit naar een af getekende 5-0-overwinning. Hoofdplaat-Kwadendamme 0-0: Het jeugdige Kwadendam- me had technisch wat meer in houd dan de niet complete thuis ploeg. Een doelpunt van Martin Smaardijk (Kwadendamme) werd wegens hands afgekeurd. Na rust schoot diezelfde speler tegen de paal. In het slotkwar- tier kwam Hoofdplaat opzetten en kreeg het doelkansen via Ru ben Thomaes en Jean-Paul van Hoeve, maar het bleef 0-0. Oostburg-Volharding 1-2: Oost burg was wat meer in balbezit, terwijl Volharding op de coun ter loerde. De thuisploeg kreeg wel de meeste kansen, maar liet er te veel onbenut. Alleen Niek Maenhaut vond na een half uur de weg naar het net. Volharding was effectiever in de afronding en liet uit enkele kansen twee treffers noteren. De gelijkmaker werd in de 35e minuut gescoord door Jeroen Goedhart. Een kwartier voor tijd werd een aan dringend Oostburg verrast door een counter waaruit John Som- meyer scoorde. Vrouwenteam Oemoemenoe in competitie GOES - Het vrouwenteam van Oemoemenoe gaat na een afwe zigheid van enkele jaren weer deelnemen aan de landelijke rug- bycompetitie. Een oefenduel tegen het Bel gische Ghent RFC werd op ei gen veld met 30-37 verloren. De mannen van Oemoemenoe waren een stuk beter op dreef. In de laatste wedstrijd ter voor bereiding op de competitie zege vierden de Middelburgers met 27-7 over hun Belgische tegen standers. Het Blind Date Toernooi van de Goese Rugbyclub Tovaal is ge wonnen door Forza Gymnasti- ca. Op sportpark Het Schenge in Goes wonnen de Goese gym nasten al hun wedstrijden. jj gjjjiucien Roelandt S ÉÓWENPOLDER De dres- 'r "wedstrijd van de RV Sé-Ros - - gisteren sterk beïnvloed wind. De stem van de °rlezers werd veelal overtrof- "floor de met windkracht ze- over het terr ein van manege c Eendracht in Vrouwenpol- ftrazende storm. in Vrouwenpolder nog maar eens duidelijk tjo-de gevraagde proef uit je hoofd moet kunnen rijden. Want menige ruiters die op De Eendracht afhankelijk was van de stem van het hulpje aan de zijlijn ging de fout in, met een aantal kostbare aftrekpunten als gevolg. Babette Bookelaar had daar geen last van. De amazone uit Koudekerke stuurde in de eerste proef van de klasse Z1 de schim melmerrie Laviena met 217 pun ten naar de overwinning. In de tweede proef eiste Bookelaar met de dertienjarige Gra- fiet-dochter met 206 punten de derde plaats op. De net als Bookelaar voor de rui- terclub Sé-Ros uitkomende El- na Ridderbos was in Vrouwen polder goed op dreef. De amazo ne uit Koudekerke eiste met Loe- lap in de klasse Z1 in beide proe ven de tweede plaats voor zich op. En in de klasse LI stuurde Ridderbos de pas vijfjarige ruin Unonegro twee keer naar een overtuigende overwinning. In de klasse Z2 bewees Santou- cha van der Meij met Beer dat je als je de basis beheerst in staat bent met ieder paard hoog kan scoren. De amazone uit Leider dorp, uitkomend voor de Schouwse Ruiters, stuurde de expressief bewegende Haflinger in de eerste proef met 222 pun ten naar het oranje erelint. Goed voor twee winstpunten. En in de tweede proef eindigde 21-jarige amazone met de ruin, die qua stokmaat ook gerech tigd is voor deelname aan pony- wedstrijden, met 203 punten op de derde stek, Maaike Hamelink toonde zich met Square Dimen sion in deze proef met 212 pun ten de beste. Tevreden Niet gewonnen maar toch dik te vreden, dat toonde zich de in bei de proeven met No Mercy als tweede geëindigde Sandra van der Hoofd. orSven Bakker NT-PHILIPSLAND - Op de inéii van tennisvereniging De iföstoppelen in Sint-Philips- nd werd gisteren de finaledag fekt van het open dubbel- imistoernooi. enda van Schilt bereikte in Categorieën de eindstrijd, isloot er één winnend af. Het d'éen score van honderd oc'ènt kunnen zijn. In de fi- 1 ik van het gemengddubbel- él in de vijfde categorie was "speelster van tennisclub i teen met haar partner ilhony van Schilt net niet op- toen tegen het Nieuwer- to koppel Brenda de mirte/Hans Jan Goedegebure: 66-2 5-7. i i liet vrouwendubbelspel vijf 1 BS'Van Schilt wel succesvol. niéh met Linda van Schilt Kien Ingrïd Geilings en San- aGeilings met 6-4 en 6-3 ver- agen. Ide sterkste categorie in philipsland, de 3-/4-catego- 'in het mannendubbelspel, be- i ihen de twee hooggeplaatste i kennismaking udoGoes succes OES - De kennismakingsdag in JudoGoes is zaterdag een geworden. Up het Groen College kwamen 1 n (tóehonderd geïteresseer- en.'Verder waren er genodig- EHan de gemeente Goes, de s 'i|Bqnd Nederland en be- li [%de Zeeuwse en Brabantse lubs, koppels de finale. Die partij werd echter niet afgewerkt, want Joost van Loon en Jeroen Bakx kregen een walkover van Christiaan Huizer en Daniel Huising. 's-Heer Arendskerke Erica Smits en Sjaco Nieuwen- huyze wonnen het gemengddub- belspel in de vijfde categorie van het Auto de Laatdubbeltoer- nooi. Ze bleken op tennisvereni ging De Schaepskooi in 's-Heer Arendskerke te sterk voor Ra- chelle de Reu en Eddy Relijveld. Erica Smits en Sjaco Nieuwen- huyze begonnen weliswaar als ongeplaatsten aan het toernooi, maar toonden reeds in de poule fase van het toernooi aan net iets beter te zijn dan de als eer ste ingeschaalden Rachelle de Reu en Eddy Relijveld. De poule wedstrijd werd met 6-4, 0-6 en 7-5 in het voordeel besloten van Smits en Nieuwenhuyze: 6-4 en 7-6. Een categorie lager bij het ge- mengddubbelspel waren Caro- lien Geluk en Eric de Hamer suc cesvol. In de finale werden Jac queline Suurland en Henk van Sabben verslagen. Het duel der ongeplaatste koppels eindigde in straight sets in het voordeel van Geluk en De Hamer: 6-4 en 6-0. Addy Dekker en Nora van de Zande voldeden in de 6-catego- rie van het vrouwendubbelspel wel aan de verwachtingen door in de eindstrijd met 6-1 en 6-2 van Carolien Geluk en Laura de Hamer te winnen. Patrick Nieu wenhuyze en Emile de Witte pakten als favorieten eveneens de titel, Zij versloegen met 6-7, 6-2 en 6-2 Adrie de Jonge en Henri Wijnands. Luc Krotwaar overlegt met Anton Engels tijdens de clinic in Zierikzee. foto Marijke Folkertsma van onze sportredactie ZIERIKZEE - Tijdens de clinic voor het Masterplan Atletiek Zeealand vertelde Luc Krot waar gisteren over zijn zoek tocht naar het lopen in een 'flow'. Atleten en trainers die zich willen ontwikkelen, waren in Zierikzee één en al oor. De marathonloper, met brons op zak van het afgelopen EK, vertelde over de flow die hij voor het eerst voelde tijdens het EK voor junioren. Later was hij dat speciale gevoel kwijt. Om het terug te krijgen dook hij on der meer de psychologie in. „Blijf dichtbij jezelf, sport met plezier, dan kan je in de flow ko men." Zoals Krotwaar tijdens het EK denkt aan zijn teamgenoten, denkt hij ook aan de jeugd. „Jeugd haakt niet alleen af door studie of vrienden, maar door verlies van het plezier in de sport. Er worden vaak korte ter mijndoelen gesteld, competitie- gericht, waardoor het speelse ef fect weggaat. Atleten raken overbelast en verliezen hun mo tivatie." Hij vindt het belang rijk dat de trainer een rustige, speelse opbouw maakt waarbij het doel na verloop van jaren ge haald kan worden. „Zie sport als spel. Je kan dan makkelijker met verlies omgaan, want ook dat hoort bij een spel. Het is so ciaal en ontspannend. En wat stelt het nou eigenlijk allemaal voor?" Heel makkelijk vergelijkt Krot waar de marathon op het Euro pees kampioenschap met de Kustmarathon. „Beide mara thons kan je lopen op intensi teit. Richt je enkel op zaken waar je invloed op hebt: op je zelf, op je eigen gevoel. Je bent dan niet afhankelijk van de wind of de ondergrond. Daar kan je toch niets aan verande ren. Breng jezelf zo fris moge lijk in de laatste kilometers, maar is er een groepje waar je wellicht net bij kan aansluiten, is het misschien wel waard wat extra koolhydraten te verbran den en mee te gaan. Lopend in de flow maak je de juiste beslis sing."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27