Swift eenvoudig langs All Ready start met gelijksp| Wind helpt beachtennissers Gemengde gevoelens Kapelle PZC Debuterend Goes Sluiskilse biljarters in toernooi Egypte Weinig animo bij tennissers voor titelstrijd dubbel Wilco Nieuwenhuize^ beste autocrosser Middelburgse korfballers slaan al in beginfase groot gat uitslagen agenda maandag 4 september 2006 wbjp1 jp a van onze sportredactie Cadzand-Apollo 0-2: In «fi door Roeland van Vliet ZIERIKZEE - Met flitsend spel, vooral in de eerste helft, heeft Swift zaterdag de eerste wed strijd van de veldcompetitie ge wonnen. De Middelburgse korf balploeg maakte gehakt van het Zierikzeese All Ready, dat debu teerde in de eerste klasse. „We waren de favoriet in dit duel. Van Swift werd alles ver wacht, terwijl All Ready bijna niets verkeerd kon doen. Dan is het prettig te kunnen constate ren dat we aan de verwachtin gen hebben voldaan", zei Anita Hoekstra, die een groot aandeel had in de 16-8-overwinning. Al in de openingsfase drukte zij een stempel op de wedstrijd. Sa men met vakgenoot Rob Sander- se kwam zij tot een paar mooie combinaties, waarbij All Ready werd weggespeeld. Esther Snoek, aanvoerdster van de thuisploeg, kreeg geen vat op Anita Hoekstra en moest naast een tegentreffer van grote af stand ook twee strafworpen toe staan. Rob Sanderse, dit seizoen terug in Swift 1, legde Remy Quist constant in de luren en had voor rust al vijf doelpunten achter zijn naam staan. „Het draaide wel lekker", zei Hoekstra be- door Frits Bakker TERNEUZEN - Drie biljarters van SBC uit Sluiskil spelen van morgen in de arena van een we reldbekertoernooi in Egypte twee partijen in de voorronden. Zonder ook maar een schijn van kans te hebben om het hoofd toernooi te halen, maar meer om de hobby te combineren met een vakantie in het snikhete Hurgha- da. Meerten Dallinga en Jaap Hennedeij willen er bovendien de contacten aanhalen voor hun toernooi in Sluiskil. Louis en Meerten Dallinga en Koen Pöpsel hebben zich tege lijk ook maar ingeschreven voor de kwalificatiereeks. Daarvoor zijn in totaal 84 spelers inge schreven, die aan de lange reeks partijen beginnen vocjr twaalf plaatsen in het hoofdtoernooi. Vrijdag komen de twaalf beste spelers van de wereldranglijst pas in actie en acht spelers met een wildcard. Jean Paul de Bruijn reist mor gen af naar het Egyptische va kantieoord. Hij gaat proberen zijn gedeelde vijfde plaats op de wereldranglijst te verdedigen scheiden. „We konden elkaar goed vinden in ons vak.Door dat ook het andere vak, met de zuivere Paul van den Berg en de sterk reboundende Richard Gel dof, sterk uit de startblokken kwam, stond Swift na 25 minu ten al met 2-10 voor. Dat het in het slot van de eerste helft en aan het begin van het tweede be drijf wat minder ging, kwam vol gens Hoekstra door een andere manier van verdedigen van All Ready. „Ze lieten de heren heel erg zakken, waardoor we voor zichtiger moesten zijn met schie ten. De enige remedie is ze af- knallen. En dat hebben we aan het eind gelukkig nog kunnen doen." Mede door het krachtige spel van Swift kwam Dennis Voshart, de trainer/speler van All Ready, niet in de wedstrijd voor. De oud-international, die ooit nog het oranje-zwart van de Middelburgse club droeg, scoorde slechts één keer. Maar dat was niet vreemd ook, aange zien hij een week op vakantie was geweest in Griekenland en pas een paar uur voor de wed strijd landde op Schiphol. Nor maal gesproken is dat not done voor een hoofdtrainer die tevens één van de belangrijkste spelers in het veld is, maar hij kon er niet onderuit. „Mijn moeder is zestig jaar geworden. Zij heeft ons min of meer verplicht om mee te gaan. Tja, daar kun je dan niet onderuit hè." Uitgesteld Voshart begon daardoor 'brak' aan de wedstrijd, die speciaal voor hem en zijn zus Desiree ook nog eens een kwartier was uitgesteld. „Ik denk dat we alle maal niet ons niveau hebben ge haald", zei hij. „We zijn zowel als team als individueel afge troefd. Swift had prachtige aan vallen en schoot ons met name in de eerste helft helemaal weg. Dat we hebben verloren, vind ik overigens geen schande. Swift heeft een goede ploeg en moet opgaan voor de titel, terwijl wij hopen op lijfsbehoud." De routinier gelooft dat zijn for matie daar een serieuze kans op maakt. „In onze poule zitten teams waartegen we echt pun ten kunnen pakken. Door dit verlies weten we waar we aan moeten werken. Als het goed is leren we veel van deze wed strijd." Of zoals een toeschouwer fijnzin nig opmerkte: „All Ready is nog niet klaar voor de eerste klas- Scores Swift: Rob Sanderse 6, Paul van den Berg 3, Richard Gel dof, Anita Hoekstra en Roel Kloot wijk 2, Mabel van de Velde 1. na zijn teleurstellende optreden op de Masters.. Het wereldbekertoernooi in Hurghada is het derde in de reeks van dit jaar. Dick Jaspers won het eerste in Sluiskil, Ro land Forthomme in de Griekse plaats Volos. Op de eerste dag van de kwalifi caties komt Meerten Dallinga in actie tegen de Tsjech Marek Faus en de Portugees Jorge Bas tos. Koen Pöpsel verschijnt van ochtend om tien uur al aan tafel voor zijn partij tegen de jonge Nederlander Jeffrey Jorissen. Daarna ontmoet hij ook nog Jor- daniër Hafez Alsaheb. Louis Dallinga, die als laatste aan de deelnemerslijst is toege voegd, begint vanmiddag om vier uur en zit in een poule met Nobuyasu Sakai uit Japan en Oswald Luksch uit Oostenrijk. De Sluiskilse biljarters streken gistermiddagial neer in het Sun rise Garden Beach resort, waan de biljartzaal nog maar in de steigers stond. „Ze zijn nog met tien man tot vannacht bezig om alles klaar te krijgen", 'vertelde Pöpsel, die een van de openingspartijen Anouk van Tiggelhoven aan de bal namens All Ready. foto Marijke Folkertsma GOES - Colijnsplaatse Boys maakte een goede start in de vierde klasse A van het zater dagvoetbal. De ploeg versloeg MZVC met 3-1. Nieuwkomer Goes speelde met 2-2 gelijk tegen Borssele. In 4B begon favo riet Yerseke goed met een zege op Brouwerhaven. Chris- landia-Vrederust werd in de 41e minuut door scheidsrechter Net- tenbreijers uit Hedel gestaakt, nadat hij twee spelers van Vre derust van het veld had ge stuurd. Borssele-Goes 2-2: De thuis ploeg liet in de openingsfase een hele reeks kansen onbenut en werd na een half uur naar 0-1 gecounterd door Andy Tazelaar. Pas zeven minuten na rust te kende William Boone voor de gelijkmaker. Acht minuten latei- kwam Borssele op voorsprong door René de Jonge, maar binnen zestig seconden was het via Joost Jansen weer gelijk. Met veel kunst- en vliegwerk bleven de bezoekers daarna overeind. 's-Heer Arendskerke-Nieuw- land 1-1: De thuisploeg was de eerste helft een klasse beter, maar paal, lat en eigen onver mogen voorkwamen een hogere score dan de 1-0 (Maarten Adema 40e minuut). Een zon dagschot van Stefan Feleus leverde na een uur de gelijkma ker op. De winst leek tien minu ten voor tijd toch naar de thuisclub te gaan, maar Jarno van de Kreeke miste vanaf elf meter. MZVC-Colijnsplaatse Boys 1-3: Een van richting veranderde vrije trap van Bakker leverde na een half uur de 0-1 op, maar net voor rust kon Sander de Vries verdiend gelijk maken. Via een kopbal van Dave Bout kwamen de bezoekers opnieuw op voor sprong. De thuisploeg drong daarna aan, maar na de 1-3 van opnieuw Bout was de wedstrijd beslist. Spui-Wemeldinge 1-0: De gelijk- opgaande wedstrijd met niet al te veel uitgespeelde kansen werd een kwartier na rust door Remco Hamelink beslist. Cadzand-Apollo 0-2: In lijkopgaande wedstrijd het halverwege de eerste la 0-1 door Jean-Paul Harthoj Het slotoffensief van de ploeg leverde alleen voor del zoekers succes op. In bless tijd tekende Frans de Kokv, elfmeter voor 0-2. SVD-Wolfaartsdijk 1-1: Dee f ste helft was voor de thuisplj die door Ewout de Graaf op] kwam. Na rust had Wolfaai dijk een overwicht. Harm F!, maakte in de 54e mini Beide teams lieten vervolgens' verse kansen op de volle onbenut. Vierde klasse B Kruiningen - SPS 2-1: De tfcj r ploeg was iets sterker. Arno de Berge opende de score, een doelpunt van Willem Bei ander gingen de ploegen rui met een 1-1-stand. Daarna? Kruiningen feller dan SPS dat resulteerde in de winna Jj, t'£ treffer van opnieuw Arno de Berge. ZPR'84 - Waarde 5-3: Doel Onno van Agtmaal stopte rust twee strafschoppen i kon niet voorkomen dat Waas bij rust al tegen een 4-1-aehli stand aankeek. Mom-at Guc Mourat Bicil, Peter van Mee; Erdan Bicil scoorden ZPR'84 en voormalig Seroosli cf ke-speler Frank Lobbezoo verantwoordelijk voor de Na rust kwam Waarde via Willem van Veldhuijzen te tot 4-2. Nadat Ercan Bicil stand naar 5-2 had getild paalde Van Veldhuijzen deel stand op 5-3. Brouwershaven - Yerseke De bezoekers hadden recht de overwinning. Adriaan vani Plasse zorgde in de eerste Ik voor de 0-1. In de tachtigste: nuut raakte Ivo Fonteine mens de thuisploeg de paal leek het' er even op dat Bre wershaven langszij kon kon» In blessuretijd besliste Er van Houten echter de wedst in het voordeel van Yerseke, De duels tussen Stavenis.se FSV en Smerdiek - WIK'571* den afgelast omdat de velden Tholen nog steeds niet bespa mogen worden. door Sven Bakker GOES - Op de banen van ten nisvereniging 't Halve Maan tje in Goes start vandaag het Zeeuws dubbelkampioen- schap tennis. Net als voor gaande jaren kampt het toer nooi met een laag aantal inschrijvingen vanwege gerin ge promotie en een ongunsti ge plaats op de tenniskalen- der. De afgelopen jaren werd het Zeeuws dubbelkampioen- schap op de banen van DOS in Vlissingen gehouden, maar de KNLTB besloot om het toernooi dit jaar in Goes te or ganiseren. „Het is de eerste keer dat het toernooi bij 't Halve Maantje wordt ge speeld en dus is het afwach ten hoeveel inschrijvingen er binnenkomen. Dat zijn er uit eindelijk 140 geworden", ver telt organisator Robert Baart. „We hebben eerlijk gezegd ook niet veel aan promotie ge daan. Al vind ik dat de promo tie ook vanuit de KNLTB moet komen." Lelijk eendje Het Zeeuws dubbelkampioen- schap dreigt zo langzamer hand het lelijke eendje van de tenniskalender te worden. En dat terwijl er voor zo'n evene ment kansen liggen om groter en aansprekender te worden. Zo zou de KNLTB in de zo merkalender rond eind-augus- tus een week vrij kunnen ma ken voor een Zeeuws kam pioenschap met zowel het en kel- als dubbelspel. Bij de ten nistoernooien die vooraf gaand aan het ZK worden ge speeld, zouden - afhankelijk van de sterkte van het toer nooi - punten gehaald kun nen worden die toegang kun nen verschaffen tot de titel strijd Op deze manier mogen alleen de betere toemooispe- lers aan de 'Zeeuwse masters' deelnemen. Hierdoor ontstaat een competitief gebeuren. Financiering Problemen wat betreft de fi nanciering van een groots op gezet Zeeuws kampioenschap zijn er ook niet. Want elk toer nooi is verplicht om naar ge lang de grootte een bedrag af te staan aan het kampioen schap. Het enige dat nodig is, is medewerking en inzet van de KNLTB. In bijvoorbeeld het tennisdistrict Brabant is een dergelijke opzet heel nor maal. Bij de aanstaande Zeeuwse kampioenschappen zijn de sterkere categorieën matig be zet. Het mannendubbelspel in de derde categorie telt vier koppels, met Harold Schip per en Dennis van 't Westein de als eerste geplaatste spe lers. Aan het beachtennistoernooi in Kamperland deden 27 koppels mee. ■pp» i ii - foto Mechteld Jansen door Koen de Vries KAMPERLAND - De vierde editie van het MMSZ-Slagvast beachtennistoernooi is met grote overmacht gewonnen door het koppel Nancy Baecke- Verstraeten/Michel Kooke- laar. Het Walcherse duo was in de finale veel te sterk voor het Noord-Bevelandse koppel Lianne de Waard/Peter Sandee: 9-1. Het toernooi, op het strand van de Banjaard bij Kamperland, werd gespeeld onder goede omstandigheden. Er was weliswaar weinig zon, maar door het gebrek aan wind vertoon den de ballen (groter en lichter dan de gewo ne tennisbal) geen rare kuren. De wedstrij den waren voor mixed-dubbels en werden betiteld als Zeeuwse kampioenschappen. De verliezersronde werd gewonnen door de Limburgse Lien Geilenkirchen met de Noord-Bevelander Jan Moerman. Zij ver sloegen in de finale het Zuid-Bevelandse duo Jessica Zuidweg/Marc Kole. Er kwamen 27 dubbels aan de start. door Jack Begijn AXEL - De pennen lagen al klaar om 0-0 op het wed strijdformulier in te vullen, toen een schril fluitsignaal spelers en toeschouwers deed opveren. René van Boven beroerde in het strafschopgebied een voor zet van Gert-Jan Kolijn met de hand. En de scheidsrech ter wees onmiddellijk naar de stip. León Goossen mocht aanleggen om de winst in Axel te houden. Het buitenkansje bleef onbenut, omdat Kapelle-keeper Jouri Houtekamer de inzet knap stopte. Er verscheen toch een 0-0 achter AZW-Kapelle. AZW-trainer Kurt Migom be rustte in de puntendeling. „Een strafschop missen kan gebeu ren, hè", verzuchtte hij. „We hebben nu een punt. Dat is be ter dan niets. Ik geef toe dat Ka pelle de beste kansen kreeg. We mogen niet klagen. En de keeper van Kapelle pakte die bal goed. Kapelle-trainer Huib Meerman was het met Migom eens: „We waren voetballend iets beter en kregen de beste kansen. We hadden drie punten kunnen pakken, maar ook kunnen verlie zen, als onze keeper die straf schop niet had gepakt." Basisspelers Zowel AZW als Kapelle zag aan het einde van de vorige com petitie een aantal basisspelers vertrekken. Dat gemis aan kwa liteit vertaalde zich in angst om vooral niet te beginnen met een nederlaag. Veel balverlies kenmerkte het duel waarin nauwelijks vaste spelpatronen te ontdekken wa ren. Met veel inzet probeerden de spelers dat gemis aan kwali teit en duidelijkheid te compen seren. De eerste speldenprikken kwamen van de bezoekers. Ferdi Tilroe en Tim Jakobusse misten scherpte om succesvol te zijn. Naarmate het duel vorderde, deed AZW beter mee zonder dat het veel uitge speelde kansen af wist te dwin gen. Veelvuldig balverlies en uitver dedigen door het midden leid den desondanks tot hachelijke situaties voor het doel van de Zeeuws-Vlaamse doelman Kim van de Wege. Kort voor de rust behoedde die zijn ploeg voor een achterstand. Een inzet van Erwin van Damme werd met de voet gekeerd. Lange bal Na de pauze was er druk van Ka pelle, waardoor AZW meer ruimte op het middenveld kreeg. Een schot van Niek Meijer werd door de doelman van Kapelle over de lat getikt. Beide ploegen probeerden een doelpunt te forceren met een spelconcept dat gebaseerd was op de lange bal. Kapelle was het gevaarlijkst, maar evenals de thuisclub mach teloos. Zelfs een strafschop, een minuut voor het verstrijken van de speeltijd, was niet aan de thuisploeg besteed. AZW - Kapelle 0-0. Scheids rechter: J. van de Graaf (Schie dam). Gele kaarten: Leon Goos sen (AZW) en Jordan van Lan- gevelde en René van Boven (Ka pelle). Aantal toeschouwers 150. door Rinus Verberkmoes EINDEWEGE - In de sterk be zette regioklasse voor wagens met een cilinderinhoud tot twee liter, maakte Wilco Nieuwenhui- ze in zijn Opel Astra een uitse- kende rentree. De coureur uit 's-Heer Arendskerke won bij Eindewege alle vier manches van een wedstrijd om het Zeeuws kampioenschap auto cross. Nieuwenhuize relativeerde zijn dikke overwinning. „Ik had ge luk dat een crosser die voor me lag een stuurfout maakte. Daar door kon ik de eerste manche op mijn naam schrijven. In de twee de ging bij mijn voorganger de aandrijfas kapot zodat ik ook de ze reeks won. Alleen de laatste twee manches heb ik gedomi neerd. Zonder één van de vier manches te winnen, werd Nico Riemens uit IJzendijke winnaar van de re gioklasse. Achter hem werd Ed dy Ghenne uit Colijnsplaat twee de en Piet Huiskens uit Haj weert derde. Ghenne liep d zijn hoge klassering wat punlj in op Huiskens, die op de tv de plaats staat Bij de snelle jongens, de sp ters, was de deelname ger Voor klassementsleider Leon-; van de Ven was het een kg. kunstje alle vier de manche;! winnen. Eddy Ghenne deed in de klas tot 1950 cc eveneens goede ken door te winnen. Hij we daarmee een fikste concur® voor kloploper Ben de Rid4 uit Vlissingen, Hij finishte het negenhonderd meter snel parkoers, als tweede. Goed v« de dag kwam eveneens F Baans uit Vlissingen in de klas se boven de 1950 cc. Door zijn dagzege schoof hij( in het klassement. Hij vormt? een bedreiging voor klassemeë sleider Arthur van Merriënbj* uit Oost-Souburg. Luc de Vrie uit Rucphen was de snelste) de kevers en verstevigde daa mee zijn koppositie inhet Z" Walcheren bridge-fietstocht. 1. Dms Hurkmans - v.d Laan 74.16, 2. Hr/Mw Bolderhey 73.41, 3. Mw v Leeuwen - Hr Schoof68.75, 4. Dms Martens - Cijvat 65.48,5. Dms Kïllan - Hegge 64.92, 6. Hrn Krappen-Trampe 63.59, 7. Dms Jetten - Nieboer 63.03, 8. Hrn Hage naars - Hertogs 62.92, 9. Hr/Mw Hop mans 62,28,10. Hr/Mw de Zwart 61.03, 11. Hr/Mw Lansdorp 60.34,12. Mw Martens - Hr Pielat 60.06, 13. Hrn Heemskerk - Ravensberger 60.00,14 Hr/Mw Rijkers 59.51,15. Hr/Mw Leef- lang 59.30,16. Hrn Brouwer - Cal- jouw 59.23,17. Hr/Mw Hoogenboom 59.03,18. Hr v.d Laar - Mw Lem 58.94, 19. Dms v Ginneken - Vogelaar 58.90, 20. Dms Reijnhoudt - Riemens 58.82, 98. Hr/Mw Flipse 50.09, 200. Dms Ver- duyn - Cruson 33.92. 's-Gravenpolder. Vierlindentoer- nooi. Groep 1: 1. J. de Leeuw 10; 2. D. Kasse 9; 3. A. van den Berge en M. Rent meester 8; 5. H. Gunter 7; 6. J. van de Weteringh 6; 7. A. Kousemaker en C. Rijk 4. Groep 2: 1. M. van Dijk 11; 2. J. Veerhoek 10; 3. R. Rentmeester 9; 4. J. van Akkeren 7; 5. A. van de Schraaf 6; 6. J. Louwerse en N. Roelofsen 5; 8. W. Koppejan 3. Groep 3: 1. D. Boogert 10; 2. D. Huissoon 8; 3. J. van der Hart en J.W. van der Hart 7; 5. P. Geelhoed 6; 6. H. Mol en N. de Winter 2. Groep 4: 1. R. van der Hart 10; 2. R. Nijsse 7; 3. L. Stouten 5; 4. J. Straayer4. 's-Heer Arendskerke. Auto de Laat- dubbeltoernooi. Finales. HD6: P. Nieuwenhuyze/E. de Witte-A. de Jonge/H. Wijnands 6-7 6-2 6-2. HD7: P. Ramijn/M. de Feiter-E, Versluis/A. Ti' ge 6-1 4-6 6-3. DD6: A. Dekker/N. deZande-C. Geluk/L, de Hamer6-16» DD7: A. Korstanje/A. Allemekindee! van Sabben/M. Roelands 6-3 6-3. Gu E. Smits/S. Nieuwenhuyze-R. de Rw Relijveld 6-4 7-6. GD6: C. Geluk/Ed Hamer-J. Suurland/H. van Sabbenf* 6-0. GD7: D. van den Dries/P. vanl» re-M. Brusket/C. Wild 2-6 6-4 6-2. Sint Philipsland. Open dubbeltak nooi Ruucstoppelen. Final» HD3/4: J. van Loon/J. Bakx-C. Huize' Huising opg. HD5: F. den Engelsman van der Peet-A. Wischlinski/H.J. Go?« gebure 6-0 1-6 6-4. HD6: P. Willege» Neele-S. Buijs/M. van der Est 4-6 F 6-1. HD7: K. Ploeg/J. KoM Toussaint/F. Klaassen 6-4 0-6 7-6. D L. van Schilt/B. van Schilt-I. Geilings Geilings 6-4 6-3. DD6: A. Inks» Knop-M. Parren/B. de Koek 6-3 61 DD7: M. Walpot/A. Jansen-J. van Cingel/M. van Dongen 4-6 6-2 7-5. GK B. de Bruine/H.J. Goedegebure-B, va Schilt/A. van Schilt 6-3 2-6 7-5 GDfcr de Graaf/J. de Kock-J. Jongejan/J.« Boed 6-4 6-3. GD7: M. Boogaard' Bosters-A. Jansen/D. Jansen 7-6 maandag Zeeuwse dubbelkampioenscjjjjfi pen. Locatie: tennisvereniging 'tl™1- Maantje te Goes. Aanvang: 18.30 urn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 26