»zc maakt hoopgevend debuut We hebben in elk geval een punt Oostkapelle verliest in derde deel VCK debuteert met 3-0-zege bij Veere 25 )uick Boys mag handen dichtknijpen met 2-0-overwinning in Goes Smerdiek trekt lijn niet door maandag 4 september 2006 swb 3ES - De uiteindelijke marge IS vooraf door menigeen als ingeschat. Maar wie zaterdag op het Goese ortpark Het Schenge tegen Boys bezig zag, weet dat [grootmacht uit Katwijk goed igkwam met een 2-0-zege. 'ooraf had ik hiervoor mis trien getekend", zei SSV-spe- Mevlud Eryürük. „Maar nu het gevoel dat er in had gezeten. We hebben gewoon heel goed gedaan." was geen woord aan gelo- n. Uiteraard was Quick Boys iminant, maar de debutant in hoofdklasse kreeg zelf één ote kans en gaf maar weinig jg Waarbij er een hoofdrol is voor Mevlud Eryürük. De middenvelder stof- als Willy van de Kerkhof zijn beste dagen en was bij aanvallen steeds een aderlijke sta-in-de-weg. 23-jarige van AZW geko- en Terneuzenaar maakt een önuachtige ontwikkeling door üjkt nu al niet meer weg te ■nketi uit het elftal. „Toen ik kreeg hier te voetballen, ik die met beide handen Maar eerlijk gezegd had ik venvacht al in de basis te aan. Ik ging uit van een leer- ar, met veel invalbeurten. at het nóg 25 wedstrijden van- jfde start worden, lijkt echter a* al geen gewaagde stelling leer. Ëryiirük is defensief een pion voor de ploeg trainer Marco Groeneveld aanvallend ook nog steentje bij te dragen aan „Dat hangt ook de tegenstander af", beseft ij. „Quick Boys speelde met de iint naar voren, ik werd daar- oor iireen louter verdedigende ingedrongen. In andere duels er vast kansen om me voren te laten zien." itrafschop kan hij de nu nog krachtelo- frontlinie ondersteunen. Te- jériQuick Boys kwam SSV, dat 1 na dertig seconden een straf- trnemuiden laat >Verwinning in ilotfase glippen 30ES - Kampioenskandidaat Imemuiden is de competitie in Ie tweede klasse van het zater- met een 1-1-gelijk- tegen Tholense Boys begon- De eerste leider is Zaam- dat Rillandia met 5-2 ver De beide West-Brabantse wonnen ook: Dinteloord met 1-0 van De Meeuwen en Wuwe met dezelfde cijfers ranBruse Boys. Boys 1-1: fieibezoekers waren er de hele jwedstrijd nog niet in geslaagd floor te dringen in het straf- schopgebied van de thuisclub, Morin de laatste minuut teken- plichael de Jong met een solo van eigen helft toch voor de on verdiende gelijkmaker. Dit kon thuisploeg zichzelf aanreke- jb, want het enorme overwicht jlevêrdepas halverwege de twee- :#helft door Bart van Stevenin- p.d| 1-0 op. Leon van Belzen heegnog twee keer geel. Billandia-Zaamslag 2-5: Peter Pieman, Joris Rademakers en jUgurKahvecy tekenden voor de geflatteerde ruststand: 0-3. Na pst scoorden Rademakers 0-4 ja Maarten de Groene namens pamslag en Ufuk Turan na- jmens Rillandia (1-4 en 2-5). Zwaluwe-Bruse Boys 1-0: Al in |e eerste minuut had Emiel r°®t de bezoekers op voor tong moeten koppen, maar open doel miste hij. Tien ®nuten na rust kopte Joey Ko- ingsZwaluwe naar 1-0. fle Mceuwen-Dinteloord 0-1: thuisclub creëerde de hele wedstrijd opgelegde kansen, ®areen treffer leverde het niet j In de laatste minuut voor tt werd het zelfs 0-1 door een jstotvan Van Beek. jWnenoord-GPC Vlissingen 1j"-: In een uitstekende eerste kwam de~thuisploeg door j%na op voorsprong, maar na IfiDpvl.otte combinatie kwam ®C via De Pagter na twintig ®nnten op gelijke hoogte, tooen Blom tekende nog voor KM voor 2-1. Pas in de slotmi- F,M slaagden de bezoekers erin jpièuw langszij te komen. Een strafschopgebied gepomp- feverre vrije trap werd door kunven Vermeer binnengetikt. ®VV-Kapelle 0-0: Leon Goos- p® kreeg in de voorlaatste mi- ®j! dé kans om AZW de winst wzorgen. Na een handsbal «ené van Boven kreeg de wuisclub een strafschop, maar op de keeper. schop werd onthouden nadat Glen van Dam Jorden Takiddi- ne naar de grond trok, slechts zelden in de buurt van doelman Peter Kromhout. Niels Paarde- kooper raakte voor rust pardoes de paal uit een vrije trap en Christiaan Boon was negen mi nuten na de pauze niet scherp. Eerst raakte de spits de keeper, waarna hij in de rebound de zwaar gehinderde Arjan Koop- mans aanspeelde in plaats van zelf af te ronden. „Die had móe ten zitten", zei Marco Groene veld. „Maar dat zijn de finesses van de hoofdklasse, daarin mis sen we nog het een en ander." Uit dat gebrek kwam ook de 0-1 voort. Quick Boys kreeg voor rust twee uitstekende kansen, maar Mike van Gooi (voor leeg doel naast gekopt) en Maarten Bak (fantastische redding SSV- doelman Christol van Campen- hout) scoorden niet. Naarmate de tweede helft vorderde, wer den de Katwijkers steeds wanho piger en een 0-0-eindstand leek op dat moment logisch. Tót Ar jan Koopmans in korte tijd twee keer in de fout ging. Eerst stond hij aan de basis van een Katwijk- se counter, en bij de vrije trap die erop volgde, verloor hij Mar cel Pronk uit het oog. De verde diger kopte steenhard raak: 0-1. Groeneveld: „Negentig minuten foutloos voetballen kan niet. Maar afspraken moet je altijd nakomen. We hadden bij stil staande situaties steeds de con trole, maar één keer gaat het mis en dan is een ploeg als Quick Boys genadeloos." Een rode kaart (twee keer geel) voor Ricardo Appelman leek in de 73e minuut nog soelaas te bie den, maar het Goese offensief ontbeerde inventiviteit. En vlak voor tijd was Van Campenhout kansloos op een strakke schui ver van Maarten Bak: 0-2. „Het verlies is zuur, maar ons spel was hoopgevend", stelde Groe neveld. „Al moeten we aanval lend nog groeien. De organisatie staat prima en we spelen goed compact. Nu moeten ze voorin slimmer gaan worden." SSV'65-Quick Boys 0-2 (0-0). 69. Marcel Pronk 0-1, 87. Maarten Bak 0-2. Scheidsrechter: W.H. Sch- netkamp (Nieuwegein). Rode kaart (2x geel): 73. Ricardo Appelman (Quick Boys). Gele kaart: Robert Stols (SSV'65), Giovanni Zebeda, Maarten Bak (allen Quick Boys). Aantal toeschouwers: 650. Opstelling SSV'65: Christol van Campenhout; Ronnie Hillebrand, Bram Plomp (46. Jaimy van Blop- poelMarcel Kole, Michel de Groote; Niels Paardekooper, Me vlud Eryürük, Arjan Koopmans, Robert Stols (74. Mehmet Dolma); Christiaan Boon (70. Khaled Bou- frahi), Jorden Takiddine. Ramazan Kesikbas zoekt een opening in de defensie van Kloetinge. door Jan Daqevos HOEK - Wat viel er zaterdag na de lauwe derby tussen Hoek en Kloetinge (0-0) te zeggen? Bitter weinig, zo moesten de hoofdrolspelers constateren. „Het moet voor het publiek heel saai zijn geweest", oordeel de Hoek-aanvaller Istvan Bakx. Iedereen had zich veel voorge steld van de negentiende on derlinge ontmoeting op het hoogste amateurniveau. De wedstrijden tussen Hoek en Kloetinge zijn wedstrijden op zich. Het zijn duels die met veel sentimenten omgeven zijn en waar de vonken van af springen. De derby van zater dag kwam echter nimmer op gang. Het was voorzichtigheid troef. Twee kansen en twee mogelijk heden in 90 minuten, daar moesten de 1300 toeschouwers het mee doen. „De ploegen ken nen elkaar door en door", zei Bakx. „En wat ook meespeelt, is dat je zo'n eerste wedstrijd per se niet wilt verliezen." Taoufik Ameziane had zich ook meer voorgesteld van de ontmoeting. „We hebben.in de voorbereiding laten zien dat we een heel goed voetballende ploeg hebben. Daar moeten we het ook van hebben, maar het kwam er niet uit. Of we ons te veel hebben aangepast aan de tegenstander? Dat is een te groot woord. Het had bij veel jongens te maken met de derby- gevoelens. Die vinden dat je zo'n wedstrijd absoluut niet mag verliezen en voetballen wat voorzichtiger." Kleur Voor rust gaf John Schot, mid denvelder van Kloetinge, het duel nog enigszins kleur. De Tholenaar eiste veel ballen op en probeerde zijn ploeg te stu ren. „Toen ook kregen we twee grote kansen", stelde Schot. „Toen ook hadden we het moe ten afmaken. Daarna werd het rommelig, een beetje vechtvoet- bal." Ook Schot kon daarna zijn stempel niet meer op de wed strijd drukken en ging mee in de grauwe massa. „Wat dat be treft is het voor mij nog wen nen in de hoofdklasse. Ik was wedstrijden gewend waarin het vooral om het technische vermogen ging, lekker het bal letje rond tikken. Maar op dit niveau worden ook andere din gen gevraagd. Voor mij is dat heel leerzaam. Ik ben ervan overtuigd dat het goed gaat ko men." Met Schot zelf en met Kloetin ge. „We hebben een goeie groep, die zich moet kunnen foto Camile Schelstraete handhaven in de midden moot." Erwin van der Woerdt, de nieuwe aanvoerder, had ge zien dat zijn ploeg in de slotfa se naar adem moest happen. „De voorbereiding is leuk, maar als je eenmaal met de competitie begint, merk je met een dat dat de wedstrijden op niveau zijn", vertelde de verde diger van Kloetinge. „Het is al lemaal wat sneller en scherper. Tegen het eind raakten we ver moeid. Hoek kreeg hierdoor en kele mogelijkheden, maar ook niet meer dan dat. We hebben in elk geval een punt. Dat is de enige winst van vandaag. Op naar volgende week en gewoon lekker doorgaan. door Rudy Boogert RIDDERKERK - Het openings duel van Oostkapelle bij Rijs- oord had veel weg van een drie luik. Het eerste halfuur was Oostkapelle veruit de sterkste, het tweede halfuur was gelijk waardig en het laatste halfuur was volledig voor Rijsoord. Om dat Oostkapelle in zijn dominan te periode niet scoorde en Rijs oord wél, won de thuisploeg met 1-0. Achteraf viel het resultaat wel licht niet eens tegen voor Oost kapelle. De Walcherse eerste klasser had immers een dramati sche bekercyclus gedraaid met een vernederende 5-0-nederlaag tegen GPC Vlissingen als diepte punt. „In de bekerduels was er weinig onderlinge acceptatie", had vrije verdediger Ronnie Cre- mer geconstateerd. „We leken weinig voor elkaar over te hebben. Ik noem geen na men, maar als je iemand coach te, kreeg je een grote mond te rug in plaats van dat het geac cepteerd werd. Of je het er mee eens bent of niet, over zulke din gen moet je achteraf pas discus siëren. Vandaag hebben we ge lukkig bewezen, dat we wél voor elkaar door het vuur kun nen gaan." Dat gebeurde tegen een ploeg die de tien voorgaande bezoek jes van Oostkapelle nooit ver loor en tegen een ploeg die zijn eerste bekerronde had afgeslo ten met een 18-0-zege op een derdeklasser. Maar dat verschil was met name in het eerste uur met terug te zien op het veld. Oostkapelle opende frank en vrij, Rijsoord oogde als een muurbloempje. Davy van Geersdaele zorgde voor de meeste jeuk in de defen sie van Rijsoord. Hij jaagde ge dreven en gericht, was dreigend aan de bal, maar niet scherp voor het doel. Ook de dode spel momenten bezorgden Rijsoord kopzorgen. Rick Pattenier en Re- mon van Geersdaele hadden het vizier echter te hoog gericht. „In die periode hebben we het laten liggen", zei Cremer achteraf te recht. Dreigend Na ruim een halfuur kwam Rijs oord voor het eerst dreigend voor de nieuwe Oostkapel- le-doelman Matthijs van Wage- ningen. Een lob van Niels van Muyen kwam op de paal waar na aanvaller John Brussé de re bound ook niet in het doel kreeg. Die kans ontstond uit het enige foutje van Cremer, die van wege een enkelblessure de hele voorbereiding miste en tegen Rijsoord pas zijn eerste speelmi nuten maakte. Het duel golfde vervolgens op en neer. Een vrije trap van Rob van der Veen (Rijsoord) ging over, die van Harold Vermeulen (Oostkapelle) werd ternauwer nood gekeerd door doelman Kra nendonk. Een schot van Jacco van Pelt (Rijsoord) werd gepa reerd door Van Wageningen, een kopbal bij de tweede paal van Remon van Geersdaele (Oostkapelle) belandde in het zijnet. Maar toen trad de laatste fase in. De periode van Rijsoord. Het belangrijkste moment kwam na 66 minuten. Invaller Mariusz Smolarek was doelman Van Wa geningen bij de eerste paal te snel af en tikte een voorzet van Brussé binnen. Het bleek achter af de enige goal van het duel, Rijsoord kreeg volop kansen op meer, terwijl Oostkapelle als een huls zonder kruit was. „We hadden niet hoeven verlie zen", vond Cremer. „In de eer ste helft keek Rijsoord de kat uit de boom en kregen we ruim- Björn Langeveld geblesseerd HOEK - Björn Langeveld ontbrak zaterdag in de opstel ling bij Hoek. De middenvelder raakte afgelopen dinsdag geblesseerd op de training. Bij een onschuldig duel klapte zijn knie dubbel. Woensdag werd hij in het ziekenhuis on derzocht en bleken zijn banden opgerekt te zijn. In de voorbereiding stond Langeveld ook al enige tijd buiten spel vanwege een enkelblessure. Hij hoopt vandaag de looptraining te hervatten. Veere en RCS bekeren morgen GOES - Veere en RCS spelen morgenavond het inhaal- duel in poule 3 van de districtsbeker. De wedstrijd wordt om 18.45 uur afgetrapt op het veld van Veere. Winst is voor Veere voldoende om verder te bekeren, RCS moet drie goals verschil winnen voor een vervolg in de beker. Wint RCS met één of twee goals verschil, dan bekert het al uitgespeelde Arnemuiden op doelsaldo verder. Terneuzen opent met dikke zege DRLTNEN - Terneuzen is het seizoen in de eerste klasse van het zondagvoetbal uitstekend begonnen. De Zeeuws-Vlamingen versloegen in Drunen RKDVC met 1-6. Terneuzen kwam geen moment in de problemen en ging door doelpunten van de verdedigers Hans van Dam me, Dennis de Kraker, een hattrick binnen zes minuten van Daryl Rawidjan en verdediger Tim Faassen met de winst strijken. RKDVC-Terneuzen 1-6 (1-2). 4. Hans van Damme 0-1, 5. Ronald van Driel 1-1, 37. Dennis de Kraker 1-2, 47. Daryl Rawidjan 1-3, 51. Daryl Rawidjan 1-4, 53. Daryl Rawidjan 1-5, 90. Tim Faassen 1-6. Scheidsrechter: J.A.W. van Esch (Waalwijk). Rode kaart: 60. Bram. Rennen (RKDVC). Gele kaart: Dave Vermeegen, Koos van de Ben (beiden RKDVC). Aantal toeschouwers: 100. Woede bij Terneuzense Boys MEERKERK - Terneuzense Boys voelde zich bestolen na zijn debuut in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Bij Meerkerk ging de Zeeuws-Vlaamse club met 2-1 on deruit door een vermeende buitenspelgoal en een fel be streden strafschop. De verwijten van Terneuzense Boys richtten zich op scheidsrechter Lindhout uit Goes. „Die laat ik voor hun rekening", zei hij. Lindhout vond bij de eerste goal dat er geen sprake Van buitenspel was; bij de tweede goal zag hij een Zeeuws-Vlaamse overtreding terwijl Terneuzense Boys claimde dat Meerkerk een overtreding beging. „Waarom worden alleen voetballers geschorst wanneer ze over de schreef gaan", verwoordde aanvoerder Marco Bol- leman zijn onmacht. Meerkerk-Terneuzense Boys 2-1 (0-0). 61. Jeroen de Waard 1-0, 72. Ruud Hoogesteger 1-1, 81. Patrick Vuurens 2-1. Scheidsrech ter: A. Lindhout (Goes). Gele kaart: Pascal Boom, Lex Vonk, Jeroen van de Hagen (Meerkerk), Dennis van de BroekeTim Lou- e (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 250. te om op te bouwen. In de twee de helft schoven ze door en werd het zoeken voor ons. Maar we hebben het niet meer gevon den. Met Matthijs (Lugtenburg) heb ik het geprobeerd te sturen, maar het lukte niet." Van een slotoffensief was zelfs geen sprake. In 97e minuut was Rick Pattenier het dichtst bij de gelijkmaker. Zijn schot ketste af op de onderkant van de lat... van de ballenvanger. Rijsoord - Oostkapelle 1-0 (0-0). 66. Mariusz Smolarek 1-0. Scheids rechter: F. Vos (Fiedel). Gele kaart: Rob van der Veen, Raymond Smit, John Brussé (Rijsoord), Padden van de Water (Oostkapelle). Aan tal toeschouwers: 125. Oostkapelle: Matthijs van Wage ningen; Joël Pattenier, Ronnie Cre mer (85. Ricardo Schipper), Ruben Coppoolse en Rick Pattenier; Re mon van Geersdaele, Matthijs Lug tenburg, Harold Vermeulen en Jan Baaijens (79. Michael Keerse- meeckers); Davy van Geersdaele en Padden van de Water. Frei scoort laat voor Zwitsers BASEL - Zwitserland, met Oostenrijk de gastheer van de eindronde van het EK voetbal 2008, heeft zaterdag in Ba sel een oefenwedstrijd tegen Venezuela met 1-0 gewon nen. De bevrijdende treffer kwam vier minuten voor tijd op naam van Alexander Frei, in de Bundesliga actief bij Borussia Dortmund. van onze sportredactie een kwartier opende Niels Mul der met een individuele actie de score en die stand bleef lang op het bord. De van MZVC overge komen Sebastiaan Bom tekende na een uur voor 0-2. Tien minu ten voor tijd zorgde Ferhan To- pal met een fraaie lob voor de eindstand. WHS-Dauwen daele 2-2: Zes minuten voor rust kwam Dau- wendaele uit een vrije trap van Jorrit Schuurman op voor sprong. Toen Ignacio Soliman na zeventig minuten 0-2 maak te, leek het duel beslist. Tien mi nuten voor tijd leidde een voor zet van Perry Snoep tot 1-2, ge scoord door Patrick van Schet sen. Nadat Michel Mosselman korte tijd later namens WHS op de paal schoot, werkte Dauwen- daele-routinier Francis Lange- maire een voorzet van Pieter Lindhout achter zijn eigen doel man. GOES - VCK debuteerde met een 3-0-uitzege op Veere in de derde klasse van het zaterdag voetbal. De andere twee gepro moveerde ploegen, Krabbendij- ke en Bevelanders, verloren hun openingsduel. SKNWK beleefde een eenvoudige middag tegen Duiveland en is door de 5-0-overwinning de eerste kop loper. SKNWK-Duiveland 5-0: SKNWK profiteerde van een aantal missers bij Duiveland achterin. Al na twee minuten zorgde Jurjen Vermeer voor 1-0 en twintig minuten later stond het al 3-0 door goals van Christi an van Vossen en Gert-Jan Tie- rie. Vlak na rust schoot Ronald van Vossen via een Duivelands been de 4-0 binnen en vlak voor tijd tekende Emiel Kuijten voor de laatste goal. Veere-VCK 0-3: In een slechte wedstrijd ging VCK beter om met de kansen. Al na twee minu ten profiteerde Bas de Regt van rommelig verdedigen bij Veere. Na een uur had een driedubbele wissel aan Veere-zijde geen ef fect, want in de 67e minuut scoorde Erik Damen 0-2. Der tien minuten voor tijd maakte Merijn Dek van buiten het straf schopgebied de mooiste treffer van het duel. Bevelanders-Serooslterke 0-3: Serooskerke was veel sterker, maar pas vijf minuten voor het einde van de eerste helft opende Frank Allaart de score. Daarna liet Michel Verburg voor rust een kans op de gelijkmaker onbenut. Na rust liet Seroos kerke het na om veel vaker te scoren dan de twee treffers die nog vielen. Een uitbraak leidde tot 0-2, gescoord door Nicky Holmes, en Frank Allaart zorgde vlak daarna met zijn tweede treffer voor de eind stand. Krabbendijke-Heinkenszand 1-3: Heinkenszand kwam na 25 minuten vanaf de strafschopstip via Johan Karelse op 0-1 en nog voor het verstrijken van de eer ste helft was de stand door tref fers van Joeri Westrate en Gui- do Wiskerke opgelopen tot drie doelpunten verschil. In de 68e minuut maakte Danny Weber uit een vrije trap de eerste Krab- bendijkse treffer van het sei zoen. Noad'67-Nieuwdorp 0-3: Na GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal zijn de Zeeuwse ploegen met wisselend succes gestart. Smerdiek ver loor met 3-1 van Jodan Boys, maar Oostkapelle won knap met 2-1 van Rijnvogels. Jodan Boys-Smerdiek 3-1: Na de prima midweekse bekerwed strijd tegen RWH, die pas in de slotminuut met 2-1 werd verlo ren, was de Thoolse formatie nu heel wat minder bij de les. Een dekkingsfout leverde na een kwartier al 1-0 op. Wendy Mes- ke maakte vlak daarna vanaf elf meter gelijk, maar een blunder van de doelvrouwe betekende nog voorrust 2-1, Een donderspeech van coach Scherpenisse leverde na de pau ze een groot ovex*wicht op en en kele fantastische kansen, maar geen doelpunten. Vlak voor tijd werd het uit een counter 3-1. Rijnvogels-Oostkapellc 1-2: De bezoekers waren zeker voor rust de beste ploeg. Door doelpunten van Rosanne Lammens en Inge Lugtenburg leidde Oostkapelle halverwege met 0-2. Vier minu ten na rust leverde een verdedi- gingsfout 1-2 op, waarna de thuisploeg probeerde door te drukken. Echte mogelijkheden op de 2-2 leverde het niet op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25