Vlag het licht uit voor Aanvallende onmacht in derby Donkere schaduw over derby Van Assche geeft visitekaartje af ieptreurige avond tegen voetbaldwerg Luxemburg: 1-0 jactie: 0113-315640 ijw.pzc.nl nail:redactie@ pzc.nl 31,4460 AA Goes lord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; euws-Vlaanderen: 0114-372770; itjonaal: 020-4562500. 4 september 2006 gbr Frits Bakker 10EK - De dood van een zestienjarige Mgdspeler van Kloetinge wierp zater- ag een donkere schaduw over de der- W'tegen Hoek. Phleu Cijsouw, die voetbalde in BI H de Bevelandse club, kwam vrij- 1 om het leven toen hij met zijn fiets onder een betonwagen kwam. Diederik Hiensch verwoordde een dag later het leed bij de club nog het best. „Ik had niet kunnen juichen als we had den gewonnen", zei de trainer na de 0-0 in Hoek. Hiensch had het tragische ongeval van dichtbij meegemaakt. „Ik kwam er langs toen het net was gebeurd. Twee meisjes van mijn school hebben het zelfs met eigen ogen gezien. Dat zijn verschrikkelijke ervaringen De trainer zelf moest zich een dag later concentreren op de derby in Hoek. „Ik heb ook tegen de spelers gezegd dat ze maar even moesten relativeren, zo goed en zo kwaad als het kan. Maar eigen lijk staat je hoofd natuurlijk niet naar voetbal op zo'n dag. Ik heb wel meege leefd hoor, maar juichen had ik nooit kunnen doenals we hadden gewon nen." Het bestuur van Kloetinge was zeer te spreken over de minuut stilte voor de wedstrijd. „Het was indrukwekkend zoals het pu bliek meeleefde",, zei voorzitter Jan van der Weele. nrDick Sintenie UXEMBURG - Waar zijn de ergiebedrijven als je ze nodig )t? Iedereen hoopte zaterdag it de lampen van het Stade sy Barthel voortijdig zouden iven, maar de 8200 toeschou- ;rs moesten het geploeter van ederland en Luxemburg (1-0) [de kwalificatie voor het EK gentig minuten aanzien. het waren niet eens voetbal- pfs die de interland speelden, het veld verschenen ook een jelzetter, een plantsoenarbei- r en een voormalige postbode, ite niet beter wist, zou denken |hhet ging om John Heitinga, hny Landzaat en Dirk Kuijt. j aanvaller Kuijt werd on- ngs door Feyenoord voor bijna jftien miljoen euro verkocht n Liverpool. De Engelse club éjfelde lang over de transfer, idat de Katwijker een moei- am WK speelde, maar tastte ch nog heel diep in de buidel, dien ze daar in Liverpool een etje geschrokken zijn van het stuntel van de spits in Luxem- irg? >.waren er nog die het optre- 'n van Kuijt wilden vergoelij- in.'Hij moest immers lange op de linkerflank spelen en is niet zijn beste positie. Als- het iets uitmaakt of je de bal- links, rechts of midden op it veld van je schoen laat stui- ren. Zoals Kuijt zaterdag voet- ilde, gaat Feyenoord er met laristeas nog op vooruit, fe hoop op een spontane actie an de energiebedrijven begon aterdag al na een minuut of èht. Al was het maar omdat het iet de lichten uit lekkerder aapt dan met de lampen aan. Kroniek van de wedstrijd HOEK - Voor 1300 toe schouwers werken Hoek en Kloetinge zaterdag de 19e onderlinge derby in de hoofdklasse af. Scheids rechter P. Hinke uit Alme de houdt het duel kort en deelt maar liefst acht gele kaarten uit: drie voor Hoek en vijf voor Kloetinge. 6e minuut. Na een voorzet -,yan Ronald Zwager wordt ©aan Esser bereikt. De aan valler van Kloetinge schiet ;.uit de draai op de voeten >yan Hoek-keeper Robbie :de Moor. ,13. Slippertje van Djamel Buyse. Daan Esser pikt bal ■op, maar schiet oog-in-oog .met de doelman te slap in. 37. Mooiste aanval van de wedstrijd. Na snelle combi natie via John Schot en Ro- .nald Zwager belandt de •bal bij Daan Esser. De ;Spits schiet naast. |3. Taoufik Ameziane «schiet via de vingertoppen Wan Iüoetinge-cloelman Ja- [co van der Schee in het .zijnet. ■90, Vrije trap Ameziane, •Van der Schee redt. Hoek-Kloetinge 0-0. Scheids- trechter P. Hinke (Almere). Gele kaart: Dennis van der Jiï.elle, Stefan van Dender, Taoufik Ameziane (Hoek), Joel Manusama, Ronald Zwa- 9er, Jaap Esser, Erwin van der Woerdt, Besar Xhoxhaj ■(Kloetinge). Aantal toeschou wers: 1300. Hoek: Robbie de Moor; We sley de Smet, Stefan van Den der, Djamel Buyse, Thijs Bin- nerts (62. Mamadouba <Gueye); Thomas Ragut, Taou fik. Ameziane, Ferry Alfons; .Dennis van der Welle, Wilco |üe Valk (60. Ramazan Kesilc- fas), Istvan Bakx. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Er- 1 win van der Woerdt, Giovan ni Siereveld, Joffrey Geldof; pomé Schilperoort (73. Jaap '.Esser), Niels Kole, John Schot; Joël Manusama (46. 'Besar Xhoxhaj), Daan Esser, ■Ronald Zwager (46. Regilio door Frits Bakker HOEK - De balans van een ui terst magere derby op het veld van Hoek bleef gelukkig in even wicht. Meer dan een doelpuntlo ze remise hadden Hoek en Kloe tinge zaterdag op de eerste dag van de competitie ook niet ver diend. De twee Zeeuwse rivalen in de hoofdklasse toonden voor al veel aanvallende onmacht en angst om te verliezen. De beste kans in negentig mi nuten gezapig voetbal was in de eerste helft voor Daan Esser na een misser in de Hoekse verde diging. Het bleek achteraf slechts een zeldzaam moment van opwinding, waar de 1300 toeschouwers het mee moesten doen. Diederik Hiensch (Kloetinge) kwam na afloop met een voor de hand liggend excuus. „Het was typisch zo'n wedstrijd die een goal nodig had." Maar als er iets was waar de twee ploegen niet in uitblonken, dan was het wel om de weg naar de goal te vin den. De onmacht regeerde in de der by. Cees Houtepen (Hoek): „Wij speelden te gespannen, te ang stig, vooral voor de rust." En Kloetinge had weliswaar een be tere start, maar kon na de rust ook niet meer inspireren. Veel conclusies zijn er dan ook niet te verbinden aan de eerste krachtmeting van de nieuwe voetbaljaargang. Hooguit dat John Schot een briljante aan winst is bij Kloetinge en dat Hoek handen, voeten en vooral veel overtredingen nodig had om de kleine spelmaker af te stoppen. „Hij heeft zoveel overzicht, dat het lijkt alsof hij ogen in zijn rug heeft", zei Hiensch over de beste man op het veld. Uitvlucht Hoek had in de verste verte geen speler die in de schaduw kon staan van de ex-prof. Cees Houtepen zocht tevergeefs naar Hoek en Kloetinge kunnen niet voor opwinding zorgen: 0-0 John Schot, uitblinker bij Kloetinge, dook met zijn solo's regelmatig op in de Hoekse verdediging. Wesley de Smet (rechts) en Dennis van der Welle (midden) hebben hier het nakijken. foto Camile Schelstraete een uitvlucht. „De meeste jongens liepen nog met de angst van vorig seizoen in de benen." Die redenering klopte van geen kant, omdat Hoek aan de derby begon met zes spelers die voor het eerst bij de club spelen. Voor Kloetinge, met drie debu tanten in de ploeg, lag het beste deel van de wedstrijd voor de rust. Hoek had daarna iets meer initiatief en zette kort voor tijd zowaar nog aan voor een klein offensief. „We hadden meer kracht over dan Kloetinge, dat is een goed teken", overzag Houtepen die slotfase. Hiensch vond dat Hoek niet had meegewerkt om er een attractieve partij van te maken. „Als je zo angstig begint, als thuisspelende ploeg, dan vraag je om een saaie wedstrijd." Wat bleef hangen van de derby, waren de sierlijke bewegingen aan de bal van John Schot, de kansloze missies van de aanvallers en die ene grote kans ;voor Kloetinge, een klein half uur voor de rust. Djamel Buyse '.liet onhandig een bal lopen, iwaardoor Daan Esser plotseling {vrij naar de goal mocht lopen. Hoek-keeper Robbie de Moor dook in de baan van het schot, ïiet manco van de twee rivalen lag daarvoor en daarna vooral in de voorhoedes. Wilco de Valk bleef als diepste spits bij Hoek weer eens onzichtbaar, Dennis van der Welle had op rechts geen schijn van kans tegen het bijtertje Geldof en alleen Istvan Bakx had af en toe nog eens een dreigende actie in huis. Diederik Hiensch gaf in de rust zélf al aan waar de zwakte van zijn ploeg lag. Twee van de drie spitsen, Joël Manusama en Rpnald Zwager, mochten na één helft in de kleedkamer blijven. Bésar Xhoxhaj viel net zo zwak inj als centrumspits. De lange aalnvailer, die oogt als de vroe- gete topschutter Erik de Groene, kan volgens Hiensch le vensgevaarlijk zijn, maar maak te jeen statische en slome in druk. Buitenspelers Het eerste Zeeuwse treffen in de hoofdklasse bood zeker niet het perspectief voor een glanzend seizoen. De intentie was er wel, want zowel Hoek als Kloetinge richtte de pijlen op een tactiek met i buitenspelers. De uitvoe ring ';liet echter nog veel te wen sen ijver. De jonge scheidsrechter Hinke uit AELmere zadelde de twee ploe gen wel al met een enorme kaar- tenlast op. Drie spelers van Hoek! en vijf van Kloetinge kre gen geel. Dat wekte de indruk van leen bikkelharde derby, maar i niets was minder waar. Toch floot de arbiter een uitste kende' wedstrijd. „Ik heb geen kaart te veel gegeven, maar sme rige overtredingen heb ik niet gezien1," Degenen die toch de ogen slo ten, werden gelukkig maar één keer in hun slaap gestoord: in de zeventiende minuut werkte Jo ris Mathijsen een corner van Ro bin van Persie in twee keer over de doellijn. Het was de enige bal die Mathijsen goed raakte. De verdediger werd met zijn abominabele prestatie in nega tieve zin slechts overtroffen door Klaas-Jan Huntelaar, die geen enkele nuttige bijdrage le verde aan Oranje's kwalificatie duel. En waar de naam Huntel aar staat, kan ook die van Stijn Schaars, Theo Janssen, Heitin ga, Landzaat, André Ooijer, Ryan Babel of Urby Ema- nuelson worden ingevuld. Misverstanden Het Nederlands elftal had zo maar kunnen verliezen van het statistisch gezien slechtste Euro pese voetballand. Slordig balver lies van Mathijsen en misver standen bij Ooijer en Janssen le verden Luxemburg in de ope ningsfase een paar fraaie kan sen op, maar twee schoten en een lobje verdwenen respectieve lijk naast en over het doel van Edwin van der Sar. Om de treurige avond van de be kwame keeper te schetsen: hij begon met een snoekduik op een curieus schot van niemand min der dan zijn eigen rechtsback Heitinga. En tussen de negentig ste en 94ste minuut besloot Van der Sar het rustig aan te doen met het nemen van achterbal- len, om de 1-0 voorsprong tegen Luxemburg te verdedigen. De 35-jarige keeper noemde het naderhand het dieptepunt in zijn loopbaan.- GPD pagina 14 meer Nederlands elftal Oranje-spits Dirk Kuyt (midden), die deelde in de malaise van het elftal, schiet tussen twee Luxemburgse verdedigers op doel. foto Peter Schols/GPD 3 jaar financieren regen 0% rente 3 jaar garantie We zijn stapel-gek! Supercomplete Corsa Silverlines vanaf 14.295 AutoTeam.nl Sneijder is terug bij Oranje DEN HAAG - Wesley Sneijder keert terug in de selectie van Oranje voor de wedstrijd tegen Wit-Rusland, woens dag in Eindhoven. De Ajacied ontbrak tegen Luxemburg door privé-omstandigheden. Ook de van een schorsing te rugkerende Van Bronckhorst en Boulahrouz maken deel uit van de selectie. Hun rentree gaat ten koste van Tim de Cler, Kew Jaliens en Martijn Meerdink. SSV'65 houdt de rug recht GOES - Het debuut van SSV'65 uit Goes in de hoofdklas se van het zaterdagvoetbal mag als graadmeter gelden voor het seizoen. Het gerenommeerde Quick Boys ging er weliswaar met de punten vandoor (0-2), maar wegge speeld werd de Goese ploeg allerminst, pagina 25 SSV'65 maakt hoopgevend debuut Agassi in tranen bij afscheid NEW YORK - De 25-jarige Duitser Benjamin Becker heeft de Amerikaanse tennislegende Andre Agassi naar het einde van zijn loopbaan geslagen. De 36-jarige Ameri kaan kreeg gisteren in de derde ronde van de US Open klop in vier sets. Agassi, speelde de laatste punten met tra nen in de ogen en werd daarna uitgezwaaid door het pu bliek, pagina 23 Outsider slaat legende met pensioen Triomftocht van Vinokoerov ALTO DE LA COBERTORIA - De oersterke Kazach Alexander Vinokoerov heeft dit weekeinde aardig huisge houden in de Vuelta. Met twee overwinningen, zaterdag in de bergrit naar Lugo, gisteren in de koninginnen t van de Spaanse ronde, reed hij de kopstukken uit de wielen. De kopman van Astana verspeelde vorige week woensdag twee minuten, maar geldt nu weer als kanshebber voor de eindzege. De Spanjaard Valverde nam gisteren de lei ders- trui over van de Sloveen Brajkovic, pagina 23 Vinokoerov verwerkt teleurstellingen snel Lansink grijpt ook wereldtitel AKEN - Jos Lansink, boerenzoon uit Rossum, maar uitko mend voor België, heeft in Aken de wereldtitel springen aan zijn palmares toegevoegd. Het was de enige titel waar van hij als succesvol ruiter nog droomde, pagina 23 Twents goud in Belgisch jasje door Roeland van Vliet GOES - Anthony van Assche was de laatste weken licht ge blesseerd. Van hem zou een niet al te hoge score mogen worden verwacht tijdens de eerste WK-kwalificatiewedstrijd, zei zijn trainer Rob Stout. Maar za terdag liet de Zeeuws-Vlaamse turner zien dat hij zich niet kan inhouden als het er echt om gaat. Met 85.200 - een persoon lijk puntenrecord - was hij in Heerenveen verreweg de beste meerkamper. Na een rommelig verlopen zo mer, met kwetsuren aan enkel, pols en schouder én een zoek tocht naar een kamer in de om geving van Zwijndrecht, is de ze ventienjarige Van Assche terug op niveau. Sterker nog, met 85.200 verbeterde hij zich zater dag ruim ten opzichte van het jeugd-EK in mei (83.700) en het NK in juni (83.400). „In wedstrij den heb ik meestal niet al te veel last van blessures", zei de Zeeuws-Vlaming. „Dan kan ik me overal overheen zetten." Anthony van Assche liet Jeroen Hardon (82.550), Herre Zonder land (82.100) en Carlo van Min de (77.850) ver achter zich en was in Heerenveen dus de beste zeskamper. Maar Epke Zonder land, die niet op voltige in actie kwam, en Peter Geurts, die zijn rentree maakte op drie toestel len, presteerden ongeveer op ge lijk niveau. En dan was Yuri van Gelder er nog. De ringenspecialist, rege rend wereldkampioen, zette op zijn onderdeel een verbluffende score van 16.200 neer. Komende zaterdag is in Ensche de een interland tegen Roeme nië en Portugal. Voor de turn bond is dit de tweede WK-kwali- ficatiewedstrijd.. Jeffrey Wammes, die lange tijd uit de roulatie was vanwege een dubbele enkelbreuk, zal dan zijn rentree maken op vier toe stellen en zich ook in de strijd om de zes WK-plaatsen storten. „Het wordt moeilijk om dan weer zo'n score neer te zetten", zei Van Assche. „Zaterdag ging het bijna foutloos. Alleen op rin gen had ik nog moeite om van het zwaai- naar het krachtele- ment over te gaan. Als je die oe fening veel doet, voel je aan wan neer je moet gaan stilhangen, maar ik heb er de laatste weken Anthony van Assche verraste met een puntenrecord op de WK-kwalifieatie in Heerenveen. weinig op kunnen trainen." Van Minde, afkomstig uit Goes, moet tijdens de interland wel be ter presteren om aanspraak te maken op een uitnodiging voor het WK, dat in oktober in Aar- hus wordt gehouden. „Ik hoor boven de 80 te scoren, nu zat ik daar ruim onder", er kende hij. Maar hij acht zich nog niet kansloos. „Ik zal me moeten laten zien en daarna wordt het nog puzzelen voor de bondscoaches. Wat doen ze met Yuri van Gelder, die alleen op ringen uitkomt? Wat kan Jeffrey Wammes, die zaterdag weer voor het eerst een wedstrijd heeft? En doet Epke Zonder land, die nog altijd last heeft van zijn elleboog in Aarhus wel voltige?" Volgende week woensdag moet de turnbond zes namen opgeven aan de wereldturnbond. Er be staat een kans dat daar twee Zeeuwen tussen staan. Van Gelder op de weg terug HEERENVEEN - Yuri van Gel der heeft in Heerenveen een be hoorlijke rentree in de turnsport gemaakt. De wereldkampioen aan de rin gen deed na vijf maanden afwe zigheid voor het eerst weer mee aan een wedstrijd, de eerste kwalificatiewedstrijd voor het WK. Van Gelder kreeg van de ju ry 16,200 punten voor zijn oefe ning. Van Gelder, die de afgelopen maanden flink heeft door ge traind, moet in Aarhus zijn titel verdedigen. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21