PZC Zondag geopend Nieuwe Kerk uit voorzorg dicht Probleem grondverwerving noopt tot aanpassing inrichting duinzoomgebied Verwendag op kinderboerderij Dorpsraad inventariseert klachten overlast jeugd Verzekeringen Pensioenen KOOPZONDAG BOEKENMARKT luziek Monumentaal naar Domusstraat Krantje •dactie: 0113-315649 i/vw. pzc.nl mail:redactie@pzc.nl jstbus 31, 4460 AA Goes en Midden-Zeeland: 0113-315520; 0114-372770; 020-4562500. aterdag 2 september 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Thuis in.... Hypotheken RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118 - 615151 Vragenlijst ozb gaat te ver ZIERIKZEE - De Schouwen-Duivelandse CDA-fractie vindt dat de vragenlijsten die gebruikt worden voor ozb-taxaties veel te ver gaan. Het college van burgemees ter en wethouders legt de kritiek naast zich neer. De ge meente wil, zo stelt raadslid B. Flach-de Geus, vooral van bedrijven nogal wat weten. Zij vraagt zich af of het nou echt nodig is dat een bedrijf in het kader van OZB-taxa- tie bedrijfsgegevens, zoals een winst- en verliesrekening, moet overleggen, dat past naar haar idee niet in het stre ven naar het terugdringen van allerlei ambtelijke romp slomp. Volgens wethouder W. Renden is er niets mis met de vragenlijsten, al kan hij zich de kritiek van het CDA wel voorstellen „Bedrijven zijn niet verplicht alle vragen die hen gesteld worden te beantwoorden maar er zijn wel bepaalde kengetallen noodzakelijk om de waarde van on roerend goed te kunnen bepalen." Aanvullende informa tie als genoemde verlies- en winstrekening kan volgens Renden nodig zijn om de waardebepaling te kunnen verfij nen. Hij voegt daar nog aan toe dat de gewraakte vragen lijst niet uit de koker van de gemeente Schouwen-Duive- land komt, maar is opgesteld door de Vereniging Neder landse Gemeenten. (VNG). Man mishandeld in woning VLISSINGEN - Een 24-jarige Vlissinger is donderdaga vond rond kwart voor elf mishandeld in zijn eigen huis. Twee onbekende mannen sloegen hem een aantal keer met een metalen voorwerp op zijn achterhoofd. De daders vluchtten toen de man en zijn vrouw gingen schreeuwen. De politie wil niet zeggen in welke straat het incident plaats vond. Het enige wat men daarover kwijt wil, is dat het in de wijk het Fort was. De man is behandeld in het ziekenhuis. De man zegt niet te weten wie de mannen wa ren. De politie onderzoekt de zaak. Harde baan vliegveld in zicht ARNEMUIDEN - Als Vliegveld Midden-Zeeland een ver gunning aanvraagt voor het verharden van de landings baan zal Middelburg daaraan meewerken. Dat zegt wet houder H. van Klinken (SGP). „Al zullen we nadrukkelijk stellen dat het vliegveld zich aan de afspraken moet hou den die gemaakt zijn. Het vliegveld ligt in een kwetsbare omgeving, maar daar is men zich ook van bewust." Direc teur P. Geysen van het vliegveld zegt binnenkort de bouw vergunning voor de verharding te willen aanvragen. Gey sen verwacht niet al te veel weerstand tegen de plannen, zegt hij. „De provincie heeft al jaren geleden ingestemd. We hébben met de gemeente gesproken, die vindt het best. GRATIS MONTAGE OF AMERIKAANSE KOELKAST Morgen koopzondag 13.00 - 17.00 uur. Buitenruststraat 20, Middelburg, tel. 0118-643558 In Woonplaza, boven Trendhopper. Advertentie Zondag 3 September a.s. Centrum Middelburg... Is gezellig winkelen... (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur Alles voor in en om het huis De grootste openlucht-boulevard voor een gezellig dagje uit. Ruim 40 winkels voor wonen, zitten, slapen, opbergen, verlichten, eten, koken, kijken en luisteren, inrichten, kinderen, stoffering en nog veel meer. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! door Piet Kleemans RENESSE - De dienst Lan delijk Gebied (DLG) heeft de plannen voor inrichting van het duinzoomgebied aangepast. Dat was nodig omdat onderhandelin gen over aankoop van een per ceel grond spaak zijn gelopen. De DLG wil in het duinzoomge bied bij Renesse houtwallen, ha gen, bos en reclamemogelijkhe den realiseren. Het is de bedoe ling dat aan de Noordwestzijde van de Lagezoom schraal gras land gecreëerd wordt. De natte plekken langs de recreatiever- deelweg tussen Renesse en burgh-Haamstede lenen zich in de visie van de plannenmakers uitstekend voor moeras en riet vegetatie. Rond de Renesser ma nage Grol wil DLG zogeheten 'boskamers' realiseren. Om te voorkomen dat mensen op goed geluk de nieuwe natuur gaan verkennen wordt een laarzen pad aangelegd. Ook rondgaande wandelpaden, als het even kan aansluitend op bestaande we gen en paden staan op het pro gramma. Manege In het kader van de plannen heeft de DLG bij de gemeente Schouwen-Duiveland een vrij- stellingsverzoek ingediend ten behoeve van inrichting van de omgeving van manege Grol. De DLG wil daar de landschaps structuur vernieuwen en verster ken én het' gebied geschikt ma ken voor recreatief medege bruik. Bezwaar De gemeente is bereid het vrij- stellingsverzoek in te willigen, maar tegen dat besluit heeft de familie Kostense bezwaar aange tekend. De familie vreest dat door afgravingen ten behoeve van een - in het kader van de herinrichtingsplannen- aan te leggen kreek grondwater wordt onttrokken aan het perceel. Daardoor zullen, verwacht Kos tense, landbouwgewassen min der goed groeien. De familie zegt het perceel best te willen verkopen, maar wil meer dan het Bureau Beheer Landbouw gronden (BBL) biedt. Maar daar heeft de DLG geen oren naar, zegt secretaris van gebiedscom- missie Schouwen-Oost, E. van der Meer. „We hadden het per ceel graag willen kopen, maar we zijn niet met; elkaar tot over eenstemming gekomen." Minder mooi Voor de uitvoering van de her inrichtingsplannen van het duinzoomgebied zijn de ge volgen beperkt volgens Van der Meer. „We moeten om het perceel van Kostense heen werken. Het wordt allemaal iets minder mooi, maar de herin richtingsplannen gaan wel door." (Advertentie) door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Bolussen bij de koffie, spelletjes, muziek, het kon niet op gisteren bij Kinderboerderij De Punt. De Zierikzeese kinderboerderij was het toneel van een verwendag voor 25 bewoners van het aanpalende zorg centrum Borrendamme, eenzelfde aantal schoolkinde ren en 50 cliënten van het Gors, een organisatie die zorg biedt aan mensen met een verstandelijke en\of lichame lijke beperking. De organisatie van wat het 'Nazomer- feest' was gedoopt was in handen van de mensen van de kinderboerderij en die van Dagcentrum Brugzicht. Woordvoerster Greet Timmermans: „Het is dankzij een prijsvraag van de CZ-groep en OZ-verzekeringen dat deze verwendag gehouden kon worden. Bedoeld als aan moediging en schouderklopje. En het was gewoon een heel leuke dag." De gasten werd onthaald op koffie, ge trakteerd op bolussen, er stonden oud-Hollandse spelle tjes voor hen klaar en de Rodoni's zorgden voor de mu ziek. Ter afronding en als symbool van verwenzorg werd een kersenboom geplant, foto Marijke Folkertsma \ctie voor jeuterspeelzaal iflSSE - De peuterspeelzaal in moet half oktober dicht, feeft de stichting peuterspeelza- en Borsele laten weten. Als het 'tan de ouders én in elk geval lok de PvdA, Lokale Partij Bor- jele en VVD in de Borselse raad sfet, gaat dat niet door. we ouderraad heeft de politiek en steun gevonden. K'dA-raadslid P. Vollaard komt londerdag in de raad met een notie om de peuterspeelzaal jpen te houden. Borsele voert jet behoud van voorzieningen >n kleine kernen hoog in hét Taandel. Dat geldt ook voor peu- erspeelzalen, aldus Vollaard. jor Marcel Modde ERIKZEE - De Nieuwe Kerk Zierikzee is na inspectie door monumentenwacht gesloten tor publiek. Op twee plekken n scheuren in het stucwerk ge- nden. De kans bestaat dat de uurbedekking loslaat en naar meden valt. jlgens H. Uil van de Stichting iade Zeeuwse Kerken, eigenaar n het gebouw, is uit voorzorg isloten alle geplande activitei- n de eerstkomende twee we- ;n te schrappen. „De monu- entenwacht had ons geadvi- erd de twee betreffende ge- :elten van de kerk af te zetten )or publiek. Maar wij hebben lf gemeend dat we de kerk in maar even helemaal niet oeten gebruiken. Want stel je ior dat er net tijdens een uit- lering iets naar beneden valt. at geeft mogelijk een harde ap en een flinke stofwolk. We iijn beducht voor de paniek die lat teweeg zou kunnen brengen de bezoekers." ïlobale inspectie scheurtjes werden bij een glo- ile inspectie ontdekt in het ka- iteel van één van de pilasters •eet bij binnenkomst van de jerk en in de omlijsting van een taam achterin. Hoewel de scha- amper groter is dan een centi aldus Uil, bestaat de 'lans dat de stuclaag verder in- loslaat en een groter ■tuk in z'n val meeneemt. Dat ge beurde twee jaar geleden bij één van de bogen rond de ramen. Een stuk van ongeveer ander half meter kwam met donde rend geraas naar beneden en ver nielde daarbij de onderstaande kerkbanken. Het herstel laat nog steeds op zich wachten. De oorzaak van het afbrokkelen de stucwerk wordt vooralsnog gezocht in vochtproblemen. Die zouden al zijn ontstaan door achterstallig onderhoud voor de grootschalige restauratie van de kerk goed twintig jaar geleden. De experts van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg ko men volgende week terug voor een gedetailleerde inspectie. Schade die direct kan worden hersteld, wordt dan aangepakt. Diverse organisaties zijn gedu peerd door de plotselinge slui ting van de Nieuwe Kerk. De Stichting Muziek Monumentaal had donderdag en zaterdag een concert geboekt. De organisatie heeft een uitwijkmogelijkheid gevonden in de PKN-gerefor- meerde kerk aan de Sint Domus straat. De zangwedstrijd Zierik zee Vocaal die morgen in de Nieuwe Kerk zou worden gehou den is ook verplaatst naar de Sint Domusstraat. De geplande zangavond met opname van een kerst-cd door vier koren op 11 september is tot dusver de enige De scheurtjes zijn ontdekt in het kapiteel van één van de pilasters. activiteit die is geschrapt. Voor alsnog is het de bedoeling de Nieuwe Kerk op monumenten dag (9 september) wél open te stellen voor bezoekers. Uil: „Het maakt namelijk een groot ver foto Marijke Folkertsma schil of je praat over een volle bak danwel een stuk of tien be zoekers die door de kerk lopen." door Piet Kleemans ELLEMEET - De dorpsraad van Ellemeet wil van de inwo ners van het dorp horen of ze overlast hebben van op naburi ge campings bivakkerende jeugd. Het onderwerp prijkt op de agenda van de dorpsraadsver gadering van vrijdag 8 septem ber. De dorpsraad heeft, zegt voorzit- - ter J. Elenbaas, voor deze aan pak gekozen om te voorkomen dat de put gedempt wordt als het kalf reeds verdronken is. „Wij zitten precies op de loop route van camping Duin en Strand naar Renesse. In de zo mer geeft dat vooral voor bewo ners van de Kuijerdamseweg overlast. Er worden bomen en verkeersborden vernield en daar wordt over geklaagd. De camping is pas overgenomen en het aantal jeugdpiaatsen uitge breid en wat wij nu helder wil len krijgen is of de overlast ook toegenomen is." Mocht uit de inventarisatie van de dorpsraad blijken dat de overlast erger wordt dan wil de dorpsraad om tafel met eige naar/exploitant G. Cobussen van Duin en Strand. Die heeft volgens Elenbaas al laten weten dat hij, indien nodig, zijn jeug dige gasten nog strikter zal be geleiden dan nu reeds het geval is. Een bewakingsdienst houdt momenteel al een oogje in het zeil. Elenbaas hoopt dat door goed onderling overleg tussen dorps raad en campingeigenaar proble men in de kiem gesmoord kun nen worden. De vergadering van de dorps raad wordt gehouden in het dorpshuis in Ellemeet en begint om 20.00 uur. Verder staan op de agenda het jaarlijkse reisje en de barbecue. (Advertentie) Voetballiefhebbers opgelet! Het Eredivisiespel komt er weer aan! Inschrijven kan vanaf maandag 4 september t/m vrijdag 8 september 19.00 uur -T-. het alfabet van Zeeland zeeuwse almanak Centraliseren, da's meer en meer een toverwoord aan het worden. Zo kan het dus ook dat je als inwoner van Aar denburg bij een centrale in Breda uitkomt om door te ge ven dat je krantje 's ochtends niet op de mat lag. En dus babbelde de West- Zeeuws-Vlaming met een tele foniste. Alleen zei ze niets te rug, simpelweg omdat ze hem niet verstond. Dus werd de man maar doorverbonden naar een collega uit Axel. Die bleek beter met 'zijn buiten landse taal' uit de voeten te kunnen. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 61