Strijd tegen bijstandscontroles PZC Duitse politie mag schieten in Nederland Koopzondag! AiedloÊAhrkt Rechters van zaak Mink K. gehaald Morgen koopzondag! Pedofielenpartij klaagt over gebrek aan aandacht Burgers betwisten in kort geding rechtmatigheid onaangekondigde huisbezoeken Rotterdamse haven opent deuren voor publiek Echtgenoot vermiste vrouw uit Uden zit vast na vondst van lijk in auto Open van 12.00 tot 17.00 uur. Mortierebouleyard_4JVjiddelburg^ abab zaterdag 2 september 2006 loor Heieen Paalvast )EN HAAG - De Partij voor ïaastenliefde, Vrijheid en Di versiteit (PNVD), beter bekend ils de 'pedofielenpartij', heeft ich gisteren in Den Haag gepre- enteerd als politieke partij. )rie bestuurders beldaagden zich vooral over gebrek aan aan dacht en interesse van andere politieke partijen en de media. „Er wordt te weinig gesproken met ons, alleen over ons", zei be stuurder A. van den Berg. De politie hield buiten het pers centrum Nieuwspoort, waar in een andere zaal tegelijk premier Balkenende zijn wekelijkse pers conferentie hield, een oogje in het zeil. Volgens een politie woordvoerder gebeurde dat uit voorzorg 'wegens de maatschap pelijke weerstand' tegen de par tij. Er waren geen incidenten. De PNVD, die het verbod op seks met minderjarigen be strijdt en vindt dat kinderporno niet langer strafbaar moet zijn, wil af van het etiket van pedo- partij. Zij afficheert zich als een humane, vrije partij, 'tegen aller lei taboes en dogma's'. In het partijprogramma legt de PNVD de grens voor het toelaten van seks op 12 jaar en ouder, maar uiteindelijk moet dat naar 0 jaar, verklaarde voorzitter M. Uittenbogaard. De PNVD, heeft 570 handteke ningen nodig om aan de verkie zingen mee te doen. Tot nu toe heeft zij er honderd verzameld. De partij wil folders in Utrecht verspreiden en bij voldoende be langstelling het land in gaan. ANP >an onze redactie binnenland AMSTERDAM - Het moet uit :ijn met onaangekondigde huis- lezoeken van bijstandscon- roleurs. De miljoenen euro's lie uitkeringsgerechtigden zijn ifgepakt na zo'n 'visite', moeten vorden terugbetaald. Dat eisen ïonderd mensen uit 21 gemeen de groep (ex-)uitkeringsgerech- igden krijgt in het kort geding )ij de rechter in Den Haag - om- lat het de overheid betreft - op L5 september steun van de Amsterdamse advocaat P. Kuij- jer. Die laatste is de bedenker van Beveiliging van VVilders opgelost DEN HAAG - De kwestie rond le beveiliging van Tweede Ka- nerlid Wilders tijdens zijn cam- jagne is opgelost. Minister Donner van Justitie naakte Wilders gisteren duide- ijk dat hij zich geen zorgen loeft te maken. „Mijn campag- ïe kan doorgaan", zei Wilders ia afloop van het gesprek. Uit veiligheidsoverwegingen willen iet Kamerlid noch het ministe- 'ie kwijt wat is afgesproken. De al langer bedreigde Wilders ;rok eerder deze week aan de iel, omdat zijn campagne in ge vaar dreigde te komen. Zijn Par- ;ij voor de Vrijheid kon de kos- ;en voor detectiepoortjes bij bij eenkomsten zelf niet opbrengen. Vilders gelastte twee spreek- leurten af, maar hij pakt van avond zijn campagne op. GPD Donner vindt show Madonna verwerpelijk DEN HAAG - Minister Donner yan Justitie vindt het 'verwerpe lijk' dat de zangeres Madonna tijdens haar optredens met een doornenkroon aan het kruis liangt, maar hij is niet van plan dat te verbieden. Hij schrijft dat in antwoord op vragen van de SGP, die de concerten van de popster in de Amsterdamse Are na wilde laten kuisen. Donner noemt het 'begrijpelijk' dat christenen zich gekwetst voelen door de kruisigingsact. roch denkt hij niet dat de zange res voor 'smadelijke godslaste ring' kan worden vervolgd, om dat dat in vergelijkbare geval len ook niet is gebeurd. Het Openbaar Ministerie is boven dien niet van plan vervolging in te stellen. De SGP is teleurgesteld over de uitspraak. Zij is van plan om na het concert aangifte te doen we gens belediging van de 'Zoon van God', zeggen de gerefor meerden in een reactie. GPD de campagne Recht in Beeld, die in recente juridische procedures de rechtmatigheid betwist van onaangekondigde huisbezoe ken. Kuijper: „De belangrijkste vraag is: mogen dit soort contro les wel, als daarbij de mensen rechten zoals schending van de privacy met voeten worden ge treden? Als blijkt dat verklarin gen al dan niet opzettelijk on juist op papier komen?" De 'vaak onbeschofte en zeer in timiderende' handelwijze van de zogenoemde handhavers van de gemeentelijke diensten werk en inkomen leidt tot ellende, met als dieptepunt intrekking van de uitkering. Kuijper wil de rechter over veer tien dagen vragen de 21 gedaag de gemeenten een bezoekverbod op te leggen. Voldoet een ge meente daar niet aan, dan dient zij een dwangsom van 13.500 eu ro per keer te betalen. „Dat bedrag is gelijk aan de uit kering voor een alleenstaande op jaarbasis. Hebben de gemeen ten maling aan het vonnis, dan zijn ze het voordeel van een in trekking kwijt. Bij 100 eisers komt dat hard aan." Kuijper heeft een verklaring voor het feit dat gemeenten 'zo graag' de uitkeringen willen intrekken: „Omdat ze het geld mogen hou den. Amsterdam haalde dit jaar al 80 miljoen binnen." GPD ROTTERDAM - Wie zich afvraagt hoe koud een koelcel bij 18 graden Celsius on der nul aanvoelt, hoe de Erasmusbrug wordt bediend of hoe zandhopperzuiger Hein zijn waterballet opvoert, kan vandaag en morgen in Rotterdam terecht. De ha ven presenteert zich opnieuw tijdens het driedaagse evenement, de Wereldhavenda gen. Directeur H. Smit van Havenbedrijf Rotterdam verrichtte gisteren de officiële 'af trap' door de de Erasmusbrug te openen. Met deze openingsceremonie vierde Rot terdam tevens het 10-jarig bestaan van de brug. Ook openen diverse bedrijven in de haven de deuren voor het publiek. Het evenement is traditioneel de afsluiter van het zomerfestivalseizoen. foto Harmen de Jong/GPD door Sandra Donker DEN HAAG - Duitse politie agenten mogen hun vuurwapen gebruiken in Nederland. Ook kunnen zij voortaan andere wapens als traangas en pep- perspray inzetten als dat noodzakelijk is voor de aan houding of uitschakeling van verdachten. Nederlandse po litiemensen krijgen dezelfde be voegdheden in Duitsland. Dat is vastgelegd in een verdrag over grensoverschrijdend poli- tie-optreden, dat gisteren in wer king is getreden. De afspraken zijn gemaakt om het werk van agenten aan weers zijden van de grens makkelijker te maken. Zij hoeven in spoedei sende gevallen niet eerst bij stand te vragen van hun buiten landse collega's. In de grensre gio's kunnen agenten van beide landen opereren zonder vooraf toestemming te vragen. In de rest van Nederland en Duits land is vooraf wel overleg no- dig. Dat betekent dat bijvoorbeeld Duitse agenten Duitse voet- balvandalisten kunnen begelei den die een voetbalwedstrijd in door Tom van Meerten en Mark Wijdeven DEN BOSCH - De Duitse politie heeft gisteren de echtge noot van een 46-jarige ver miste vrouw uit Uden aange houden. De man zat op een parkeerplaats langs de Duitse snelweg achter het stuur van een personenauto waarin achterin een stoffelijk overschot lag. Zeer waarschijn lijk betreft het hier het stoffelijk overschot van de vrouw. Dat heeft het Openbaar Minis terie in Den Bosch mee gedeeld. De Udense vrouw werd sinds 1 juli vermist. De Duitse politie trof de gepar keerde auto aan langs de snel weg Al tussen Osnabriick en Bremen. Duitsland draagt de 52-jarige echtgenoot over aan de Neder landse autoriteiten. Het Neder lands Forensisch Instituut zal onderzoek doen om de identi teit en de doodsoorzaak van het slachtoffer te achterhalen. Politie en justitie doen verder geen mededelingen over de zaak. Een week nadat zijn vrouw was verdwenen, deed de man aangifte van vermissing. Op zijn verzoek maakte de politie niet bekend waar zij voor het laatst zou zijn gezien. Het echt paar lag in scheiding. Justitie in Den Bosch sprak begin augustus al het ver moeden uit dat de vrouw slachtoffer was geworden van een misdrijf. Haar echtgenoot was daarvoor vrijwillig met de politie meegegaan en ver hoord. Hij was toen geen ver dachte. In het huis van de wouw deed de technische re cherche een sporenonderzoek. ANP FREXH JE- H EGT" (3EUJK Mté/V WE. MAAR- CtAANl scHEIPEM door Sander Kuypers en Peter Elberse ROTTERDAM - De wrakingska mer van de rechtbank in Rotter dam heeft de rechters die de moordzaak tegen 'topcrimineel' Mink K. behandelen, van de zaak gehaald. Dinsdag had de advocaat van K., A. van dei- Plas, hier al op aangedrongen. Van der Plas en K. twijfelden ernstig aan de onpartijdigheid van de rechters die het proces voerden. De verdachte en zijn raadsvrouw vielen vooral over de uitlating van de rechtbank dat de belastende verklaringen van twee getuigen tot dusver door niemand zijn weersproken. Het Openbaar Ministerie ver denkt de 44-jarige K. ervan dat hij de moord op drugshandelaar J. van der Heiden in 1993 heeft beraamd en laten uitvoeren. Van der Heiden (47) vond de dood toen een aan de voordeur van zijn woning in Alkmaar be vestigde bom ontplofte. Advocate Van der Plas, die de wraking gisteren bevestigde, vond het standpunt van de recht bank over de twee getuigenver klaringen 'een regelrechte aan wijzing van vooringenomen heid' en wilde daarom dat ande re rechters de zaak zouden over nemen. Zij meent dat zij uitvoerig uit een heeft gezet dat de twee getui gen wel degelijk worden tegen gesproken door onderzoeksresul- Kabinet wil fregat naar Libanon DEN HAAG - Het kabinet wil een fregat sturen naar de kust van Libanon. Premier Balkenende zei gisteren dat de regering onderzoekt welke mogelijkheden het marine schip krijgt.Minister Bot van Buitenlandse Zaken liet eer der weten een schip aan de missie te willen bijdragen. Ne derland heeft permanent drie schepen in het Middelland se Zeegebied paraat. Het kabinet wil nu eerst meer duidelijkheid hebben over de aard en het mandaat van de VN-missie en het bevel. Het heeft de Tweede Kamer gisteren op de hoogte gesteld van het onderzoek. Een meerderheid van de Kamer lijkt achter de missie te staan. GPD Man dood door vlamvatten kleding TILBURG - Een 87-jarige bewoner van een verzorgings huis aan de Indigolaan in Tilburg is gistermiddag overle den aan brandwonden die hij eerder die dag opliep. Dat heeft een politiewoordvoerder gemeld. De kleding van de man vatte gisterochtend vlam toen hij langs een brandende kaars liep in zijn kamer. Een mede werkster doofde het vuur met natte cloeken. De man werd in kritieke toestand opgenomen in een ziekenhuis. ANP Den Haag zet jongerenzender in DEN HAAG - De gemeente Den Haag gaat vanaf volgen de week samenwerken met jongerenzender FunX. Op de ze manier wil verantwoordelijk wethouder S. Dekker (On derwijs, Jeugd en Sport) het contact tussen Haagse jonge ren en het stadsbestuur verstevigen. De 'jeugd' is een van de speerpunten van het links-liberale college en het mot to van het collegeprogramma is 'MeeDoen.' ANP Pinautomaten zijn niet veilig AMSTERDAM - De nieuwe, extra beveiliging van geldau tomaten is al weer gekraakt. Het is criminelen deze zomer gelukt de 'voorzetmondjes' van geldautomaten zo te mani puleren, dat ze de magneetstrip op pinpassen konden ko piëren. In onder meer Eindhoven, Tilburg en Vianen konden zoge noemde 'skimmers' hun slag slaan. Ze kijken over de schouder mee als iemand de pincode intoetst of ze gebrui ken daarvoor een minicamera die ze bijvoorbeeld aan de zijkant van een pinautomaat hangen. Vei'volgens wordt met een namaakpasje de rekening van de argeloze klant geplunderd. ANP TassenBol in strijd tegen zwerfvuil AMSTERDAM - Wie kent het niet? Je staat bij de kassa van de supermarkt en hebt geen tasje bij je, terwijl er thuis genoeg zijn. De Amsterdamse Caroli Buitenhuis heeft er een simpele en milieuvriendelijke oplossing voor gevonden: de 'TassenBol', Vijf Amsterdamse supermarkten zetten op initiatief van Buitenhuis deze bak vanaf dinsdag een half jaar op proef in hun winkel. ITet recycleconcept is simpel, zegt Buiten huis. „In de supermarkt staat de bol waarin men schone overtollige tassen van thuis deponeert. Degenen die onver wachts bij de supermarkt staan, hebben de keuze: óf een tas kopen óf een gratis tas uit de bak plukken." ANP (Advertentie) Rotterdam bijwonen. Zij heb ben op dat moment dezelfde be voegdheden als de Nederlandse politie. Agenten die een verdachte met een politiewagen achtervolgen, mogen dat blijven doen tot 150 kilometer over de grens. Dat zelfde geldt voor observaties van vermeende zware cri minelen. Daarnaast is het mogelijk dat politiekorpsen aan de grens elkaar bijstand verle nen. Groot ongeluk Duitse agenten kunnen dus bij voorbeeld bij een groot ongeluk aan Nederlandse zijde bijstand verlenen. Bij alle politieoptredens gelden de regels van het land waarin de actie plaatsvindt. Verder zijn de regels versoepeld om informatie over verdachten uit te wisselen tussen Neder landse en Duitse politiekorpsen. Dat hoeft niet langer via het Openbaar Ministerie te verlopen, maar kan recht streeks. Eerder werd een vergelijkbaar verdrag afgesloten met buur land België. GPD LCD PLASMA TV DVD HIFI WITGOED COMPUTER FOTO CD TELECOM Advertentie de maand; Een scherpe blik op uw privé 11113.1101611 taten en andere verklaringen. De twee getuigen zijn mensen uit het criminele milieu die heb ben verklaard dat Mink K. recht streeks betrokken is bij de aan slag op Van der Heiden. Volgens Van der Plas gaat het om twee 'notoire leugenaars en fantas ten'. Ook andere getuigen hebben ge twijfeld aan het waarheidsgehal te van de belastende uitlatingen van de beide 'kroongetuigen'. Dit is voor het Openbaar Minis terie aanleiding geweest een an der onderzoek in te stellen naar hun betrouwbaarheid. De resul taten van dit onderzoek zijn nog niet bekend. ANP Het privévermogensrapport Vroeger ontvingen vrije beroeps beoefenaren (medici, advocaten en notarissen bijvoorbeeld) en dga's hun jaarrekening in 'het groene boekje' Veel ondernemers krijgen een jaarrekening maar beschouwen dat als informatie over wat gebeurd en voorbij is, Menige adviseur en accountant besteedt hier ondanks dat relatief veel aandacht aan. Helaas staat men doorgaans weinig stil bij wat er bij u in de privé-situatie financieel speelt. Ook daar is zicht op inkomsten en uitgaven en het toekomst perspectief van belang. Met een privé vermogensrapport krijgt ualsondememer of vrije beroepsbeoefenaar een goed inzicht in uw privé bestedingen. Wisselende inkomsten Dga's en vrije beroepsbeoe fenaren hebben dikwijls wisselende inkomens. Dit betekent dat deze onder nemers vaak geen flauw idee hebben of hun bestedingen in goede relatie staan tot hun uitgaven en noodzakelijke be sparingen, reserveringen en beleggingen met het oog op de nabije toekomst en hun 'oude dag'. Met een opstelling van hun totale privé vermogen laten we zien welke toekomstperspectieven er zijn voor de ondernemer. Meer weten? Hebt u voldoende liquiditeiten gereserveerd voor uw pensioen? Is het tijd voor Estate Planning? Wilt u einde lijk ook eens op papier zien waar u altijd al een vermoeden van had wat betreft uw financiële positie nu en in de toekomst? Neem dan contact op met hans.hofman@abab.nl of maak een afspraak (040) 294 26 77. WWW abab ABAB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 3