Televisiezenders strijden om de kijker PZC 27 zaterdag 2 september 2006 De kijker krijgt vanaf maandag een ongekende lading nieuwe program ma's over zich uitgestort. De commer ciële zenders proberen elkaar nog ver der af te troeven. En de publieke omroe pen, die zich door de nieuwe netindeling meer dan ooit moeten profileren, gaan eindelijk voluit de strijd aan met de com merciële concurrenten. Een - volstrekt subjectieve - kijkwijzer voor de komen de maanden. Top Mode. Sorry Sylvana, maar De Opvolger kan ons vooralsnog evenmin bekoren. Ondernemers worden geholpen bij het zoeken naar een op volger van hun familiebedrijf. Natuurlijk ko men kandidaten een dagje helpen. Uiteraard zit daar een aantal klungels eerste klas bij. En natuurlijk kijkt de imker (of paardenfokker stoffeerder etc) alsof hij moet poepen wanneer hij aan het einde van de aflevering weer een kandidaat naar huis moet sturen. Vanaf 4 sep tember. Joke is een 'nieuw' onderdeel in Man Bijt Hond. Na de Veerkampjes, die door SBS 6 wer den weggekaapt en compleet uitgemolken, heeft de plezierige NCR V-rubriek nu weder om een zogenaamd authentieke onbekende Ne derlander een mini docusoap gegeven. De 82-jarige Joke, met bontjas en paranormale ga ven, is zich veel te bewust van de camera. Te gemaakt galmt ze erop los: „Ik ouwehoer niet, ik heb wat te vertellen." Je wordt bedankt. Jobhopper Tooske Ragas geeft Bekende Neder landers (jawel) de kans om iedereen te bedan ken die heeft bijgedragen aan zijn of haar suc ces. Let wel, het gaat in hoofdzaak om gewone mensen, stelt de zender. En het bedanken ge schiedt op een originele manier. Niettemin: Gaaaap. Vanaf 27 oktober. Iraprovisatietalent Gelukkig, je bent er. Carlo Boszhard is de man die deze Australische hit, draaiend om het im- provisatietalent van bekende gasten, hier mag introduceren. Deelnemers lopen compleet on wetend via een deur een scène binnen en wor den direct in het diepe gegooid. Ze moeten bin nen meteen het weer presenteren, assisteren bij een operatie of voor een denkbeeldige baas een overtuigende presentatie van een complex project houden. Het programma staat of valt bij artistieke lenigheid van BN'ers, die het toch al zo druk hebben dit seizoen. Man en paard. Waar is toch die oude Beau? Geestig, vilein, aantrekkelijk. We kijken naar Deal or No deal, maar vinden hem niet. Mis schien dat hij als acteur in deze comedy over een glamourblad, geleid door een uitgerangeer de tv-presentator, wel weer opduikt. Vanaf 13 oktober. PK, het autoprogramma van de KRO, lonkt naar Top Gear, maar mag alleen al vanwege een onvergelijkbaar budget niet zo genoemd worden. Het programma van Rob Kamphues en Bas van Putten bevat rubrieken als Jouw auto, mijn auto: Wie durft het aan zijn of haar auto een week te ruilen met een totaal onbe kende en De stunt die u thuis ook kunt. Vanaf 25 oktober. In Uitvoering. Llink brengt een tiendelige se rie over Nederlanders die hun luxe bestaan hier hebben opgegeven om mensen in armere landen een betere toekomst te geven. Kan aar dige televisie opleveren als de kleinste omroep met de grootste idealen zijn belofte houdt om de wereldverbeteraars kritisch te benaderen. Want was een maandelijkse vette cheque niet net zo effectief geweest? Vanaf 5 september. Help de kerk stroomt vol is een eigentijdse do cusoap van de KRO waarin de pastoor van Dokkum, wiens parochie meer dan zestig dor pen telt, en die van de Amsterdamse Pijp de welbekende uitdaging aannemen om hun kerk tot aan de nok toe gevuld te krijgen. Alle mid delen zijn geoorloofd. Vanaf 10 september. Talkshow Het land van Maas en Geel is een nieuwe talk show van verrassende combinatie Bridget Maasland en Cees Geel die de door duo's altijd felbegeerde chemie voelen. Ze hebben in ieder geval geen borrelnootjes, geen ronde tafel, maar wel een groot empathisch vermogen, al dus La Maasland. Vanaf 2 oktober. Net als bij de vorige Kamerverkiezingen doet BNN in Lijst 0 op eigen wijze verslag van de campagnes. In de, overigens zeer matig scoren de, eerste reeks vroegen Kat ja Schuurman en Bridget Maasland aan Thom de Graaff of hij naakt in de Playboy wilde als hem dat zes extra zetels zou opleveren. Eens kijken wat voor dilemma's van landsbelang Sophie Hil- brand en Filemon Wesselink de huidige frac tievoorzitters voorleggen. Vanaf 4 september. Klasgenoten. Het valt te bezien of het echt nog leuk en boeiend is om de oude schoolherinne ringen van de nieuwe lichting sterren weer tot leven te wekken. Het is aan Robert ten Brink foto Dirk Klikstra GPD Paul Witteman (links) en Jeroen Pauw. foto Roland de Bruin GPD De voormalige Woestijnruiters Pauw Witteman storten zich dagelijks op een drietal actuele gasten. Of de twee toppresenta- toren elkaar elke avond zullen versterken, valt niet te garanderen. Maar met dit vakman schap aan tafel moet het op de bank toch mini maal aardig verpozen zijn. „Het maken van gesprekken is onze core busi ness", stelt Pauw. Witteman heeft al aangekon digd de talkshow minstens drie en maximaal tien jaar te willen doen. Vanaf maandag 4 sep tember. De Staat van Verwarring heet de absurdisti sche talkshow die de waan van de dag op Ne derland 3 met een oerknal moet afschieten. De presentatie is in handen van Ronald Snijders en Pieter Jouke, een zelfbenoemd duo met mis verstand van zaken. Ze zijn er van maandag tot donderdag. Het klinkt allemaal erg vaag, maar het is wel VPRO, dus daar kom je in be perkte - steeds kleiner wordende kring - altijd mee weg. Vanaf 4 september. Over There is gericht op de kijker die zich best een beetje wil verdiepen in het lot van de Ame rikaanse militair in Irak, maar het wel graag hapklaar krijgt opgediend: RTL 7 schotelt ons de eerste dramaserie over de eenheid van de derde infanterie tijdens hun Tour of Duty voor. Een snippertje verhaallijn: op weg naar een café rijdt de truck van de jonge soldaten op een landmijn, waardoor Dim zijn onder been verliest. Thuis in de VS gaat Dims vrouw ook nog eens vreemd. Vanaf 9 september. Dat zal ze leren is een knapgemaakte realityse- rie over verwende pubers van nu die een maandlang in het stramien van de jaren vijftig worden gestopt. Waar blijft de stoere bink op kostschool zonder zijn gadgets? En hoeveel angst boezemt een reprimande van een ouder wets schoolhoofd hen nog in? Meer dan je denkt, in ieder geval. Vanaf 4 september. Hoe word ik een Gooische vrouw? Bridget Maasland stapte over van BNN naar Talpa, en dus is het de hoogste tijd om van driehoog ach ter in Amsterdam naar een villa in het Gooi te verkassen, daar wonen immers ook haar nieu we collegaatjes Linda en Caroline. Mits ze de juiste toon weet te raken, kan Maaslands zoek tocht naar de geschikte suv en viervoeter een hilarische cursus opleveren. Het motto klinkt veelbelovend: Beter te duur dan niet te koop. Vanaf 7 september. Voetbalvrouwen. Al die realityseries met on deronsjes over de PC Hooft-vooroordelen en het door mevrouw De Wolf (inmiddels ex) ge prakte kostje voor John kennen we nu wel. Maar naar een dramaserie over deze dames, geregisseerd door Johan Nijenhuis en met een verrassende keuze als Leontien Borsato in de cast zijn we wel weer erg benieuwd. (Najaar, datum nog niet bekend). Wendy van Dijk presenteert bij haar nieuwe werkgever de ultieme talentenjacht X-Factor. Heeft wat kijkcijfers betreft veel potentie, aan gezien alle Idols-achtigen zeer behoorlijk sco ren, al halen ze het meestal niet bij het moeder- concept. Dat deze keer ook bejaarden mee mo gen doen, en de jury er door een onderlinge strijd emotioneler bij betrokken wordt, is vol gens Van Dijk de meerwaarde van het pro gramma. Vanaf 21 oktober. Modelmasters: Holland's Next Top Model. De vijf dochters van Robert ten Brink, die 'over liep' van SBS naar RTL, zijn in ieder geval al compleet in de ban van deze verkiezing bij pa pa's nieuwe baas. Een persbericht leert dat de Nederlandse modellen qua bitcherigheid niets onder doen voor hun Amerikaanse collega's. Wel drinken ze op de set en presteert een kan didate het tijdens de fotoshoot te klagen dat ze zich zo bekeken voelt. Ze kan zich naar ei gen zeggen daardoor helemaal niet laten gaan. Vanaf 4 september. In Woef moeten de honden van vijf bekende voorbeeldig huisdier te worden. De modellen van Modelmasters: Holland's Next Nederlanders proberen in zeven weken tijd een foto GPD/ Talpa) De medewerkers van Man en Paard met linksboven Beau van Erven Doorens. foto GPD/Talpa Bridget Maasland wordt een Gooise wouw. foto GPD/PR van die tijd boven tafel. Daar gaan we weer, slenterend over Memory Lane. Vanaf 7 septem ber. Bovenstaand overzicht beperkt zich tot de maanden september en oktober. Richting de feestdagen zullen nog minstens drie nieuwe programma's bovenmatig veel aandacht gene reren. De dramaserie Waltz, over de ondergang van een familiecircus, is de grote trots van de pu blieke omroep. Vooral Aart Staartjes in de huid van de oude circusdirecteur schijnt onna volgbaar te zijn. Frits Sissing, bij gebrek aan beter verworden totparadepaard je van de Awo, presenteert Restauratie. In het programma, waarvan in de titel officieel nog een riedel met BankGiro Lo terij voorkomt, worden vijftien monumentale panden aan het Nederlandse volk voorgelegd. Welke buitenplaats, kasteel, boerderij of fa briek wordt daadwerkelijk, voor minimaal 1 miljoen euro, in ere hersteld? De kijker be paalt. Vanaf 12 november. Sonja(Barend) keert nog één keer terug met een reeks over het effect van vijftig jaar televi sie. De afsluiting van haar veertigjarige tv-car- rière gaat hopelijk over meer dan Barends ver bijstering over de opkomst van bevallingspro gramma's. Want dat voorbeeld kennen we nu wel. Vanaf 4 november. Bernice Breure Rat van Fortuin, de Nederlandse versie van het Britse Distraction, staat bol van de ratten- streken, meldt BNN opgewekt. Deelnemers aan het spelprogramma zouden urine moeten drinken, krijgen een paintball voor hun kanis en moeten machteloos toezien hoe de hoofd prijs, een auto, bij elk fout antwoord minder waard wordt. De voorruit wordt ingeslagen of de deur wordt bekrast. Leuk? Vanaf 15 septem ber. In Undercover Lover, het derde verleidingspro gramma van Veronica, moeten Nederlandse en Vlaamse koppelhelften zo overtuigend moge lijk vrijgezel spelen op een paradijselijke plek, een Thais eiland, omringd door tien sexy ver leidsters. De wederhelften volgen knarsetan dend het onvermijdelijke geflikflooi voor de goede zaak. Fatsoenlijk gedrag kan geld kos ten. Er staat immers een ton op het spel. Vanaf tober. mooi is jouw straat? Kan er een wettelijk komen op dit soort titels? Hierin wor- larloosde straten met behulp van de en enkele specialisten opgeknapt. Simons laat zien hoe een 'ongezellig transformeert tot een gezellige Saaie straten worden sexy! Vanaf 5 september. om de uitzending te vullen met wagen zoals 'wie was verliefd op wie', 'wie was de slimste van de klas', en 'welke klasgenoot maakte de meeste indruk'. Anders dan Koos Postema haalt Ten Brink ook de muziek en kledingstijl Sylvana Simons foto Mike van den Toorn/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27