DANCING ON ICE Derby is mooie opening PZC Als hij een fout maakt is hem dat vergeven Ik wil mijn vader laten zien hoe ik ervoor sta SSV'65 ziet wel kansen bij debuut Piet het Frietuus werkt 90 uur en loopt ook nog hard Hoek en Kloetinge willen het publiek vermaken zaterdag 2 september 2006 door Jan Dagevos VLISSINGEN - De ploegmakkers van weleer zijn nu zijn grote tegenstanders. Het is voor Merlijn Swennen een vreem de gewaarwording om vandaag tegen zijn oude ploeg te voetballen. „Ik sta plots aan de andere kant, dat is best gek na vier jaar Kloetinge. Neemt niet weg dat ik er gebrand op ben om van die gas ten te winnen." Mis je je vader al als keeperstrainer Merlijn Swennen: „Ik heb veel van mijn vader geleerd, maar ik denk dat het goed i om nu eens onder de vleugels van mijn vader uit te komen. Ook al kunnen we de dingen nog zo goed scheiden, de va- der-zoon-verhouding blijft altijd meespe len. Je staat dichter tot elkaar. Je hebt een iets andere relatie met elkaar, al noemde ik hem in het veld nooit pa hoor. Dan riep ik altijd: 'hé trainer.' Scheve .ge zichten heeft het volgens mij nooit opge leverd. Ook niét toen ik er vorig jaar naast kwam te staan. Kloetinge en ook mijn vader zijn daar heel objectief in ge weest." Vraag je nog wel eens advies aan je va der? „Toen ik wegging bij Kloetinge heeft hij mij enkele tips meegegeven. Technische zaken, dingen waar ik op moest letten. Nu heb ik training van Nico Knol. Die reikt me weer andere dingen aan en daar probeer ik van te leren." „Het hoofdstuk Kloetinge is voorbij. Ik zit in een nieuwe fase. Ik discussieer nog wel eens met mijn vader, soms best wel pittig, maar dat gaat dan over algemene zaken. Als het over technische zaken gaat, stap ik naar Nico Knol." Maak jij een lange neus naar je vader als Hoek zaterdag scoort? „Ik juich gewoon mee. Ik ben extra ge brand om te winnen. Ik wil mijn vader la- ten zien hoe ik ervoor sta. Ik wil er gelijk staan en winnen. Als dat niet gebeurt, moet ik dat namelijk een jaar lang aanho ren. Dat wil ik kost wat kost voorko men." Ga je je vader de opstelling van Kloetin ge nog ontfutselen? „Dat is niet nodig. We moeten wel reke ning houden met de kwaliteiten van de te genstander, maar we zullen vooral van onze eigen kracht moeten uitgaan. Als we winnen, ga ik na afloop met een big smile naar mijn vader en drinken we een biertje." Vanavondra^2«lv^mJ^^W»JÏÏlweer bij RTL 4 Heb je de opstelling van Hoek al aan hem gevraagd? „Ik denk dat hij die nog niet eens weet. En wat zou het hel pen? Het is een derby, een wed strijd op zich. Trouwens, er spe len nogal wat jongens van Kloe- Anton (rechts) en Merlijn Swen nen, vader versus zoon. foto Ruben Oreel door Bauke Boersma GOES - Normaliter is Quick Boys een maat te groot voor SSV'65. Maar Marco Groene- veld, trainer van de hoofdklasse debutant, ziet vandaag kansen voor zijn ploeg als de groot macht uit Katwijk naar Goes komt. „Quick Boys heeft traditioneel een slechte seizoensstart, laten we hopen dat het nu weer zo is", zegt Groeneveld. „En hun voor bereiding was matig. Ze zijn uit geschakeld voor de Amstel Cup en het gewone bekertoernooi en verloren nog een paar duels. Bo vendien hebben wij niets te ver liezen, de druk ligt bij Quick Boys." SSV moet volgens Groeneveld proberen weinig tot niets weg te geven en efficiënt omgaan met de spaarzame kansen. „We moe ten het gevaar Maarten Bak, Ser gio Ommel en Mike van Gooi neutraliseren. En in balbezit ini tiatief nemen. Dan komen er on getwijfeld kansjes en daar moe ten we zuinig op zijn." Scoort SSV een of meer keer, dan moet Christol van Campen- hout zorgen dat Quick Boys dat minder doet. De Brabantse doel man krijgt de voorkeur boven de van Zaamslag gekomen Bart Corstanje. „Ik ben zeer tevreden over Bart, maar coachend en tac tisch vermogen gaven de door slag. Dat is bij Christol toch be ter." Groeneveld: „Hoewel Quick Boys een grootmacht is en op voorhand misschien niet de meest reële graadmeter, wordt dit duel ons eerste echte toets moment. Er heerst bij ons dan ook een gezonde spanning." SSV'65-Quick Boys. Sportpark- Het Schenge, 14.30 uur. Afwezig: David den Hollander (hielbeenbles- sure), Mansour Gader (hamstring blessure), Stefan Paardekooper (gisteren gehuwd). Tern. Boys debuteert bij debutant GOES - Terneuzense Boys mist vandaag vijf potentiële basisspe lers als het bij Meerkerk zijn de buut in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal maakt. Trainer Danny van de Velde heeft niette min het volste vertrouwen in de rest van zijn selectie. „Vorige week in het bekerduel met Ter- neuzen zaten we in dezelfde si tuatie." Kees Duijtemeijer en de broers Ali en Veli Eryürük komen te rug van een blessure en doen vandaag wedstrijdritme op in het tweede elftal. Robert Rijn berg kampt met een knieblessu re en Marco Faassen keert van daag terug van vakantie. Tegen stander Meerkerk maakt even als Terneuzense Boys zijn de buut in de eerste klasse. Oostkapelle Tegenstander: Rijsoord (uit) Afwezig: Arjen Pattenier (knie), Serge Quinten (enkel), Freddie Melaard (hiel), Maarten van Mal- degem (werk), Michael Keersse- meeckers (rust), trainer Karl Vergouwen (rug). Bijzonderheden: Oostkapelle en Rijsoord spelen in competitiever band al sinds 1997 elk seizoen te gen elkaar. In de negen ontmoe tingen in Ridderkerk won Oost kapelle nog nooit: twee keer werd het gelijk, Rijsoord won ze ven keer. Terneuzen Tegenstander: RKDVC (uit) Afwezig: Jules Bazelier (ge schorst); het meespelen van Si- nan Coban (kuit) en Jarno Wae- beke (lies) is onzeker. Bijzonderheden: De zes keer dat beide ploegen elkaar troffen, won Terneuzen vijfmaal. (Advertentie) nend naar huis. Over de 520(! meter deed ik vorig jaar 27 mi-] nuten, maar dat heb ik al te ruggebracht tot 25. Op de an dere dagen sta ik om 5 uur op en begin om half zes met trai-j nen. Dan loop ik 25 kilome-j ter. Het is heerlijk. Om 8 uur begin ik uitgerust met mijn werk." Op zondag, zijn enige vrije dag in de week, slaapt de friet bakker uit. Dan gaat hij pas om 8 uur trainen. Ook dan: loop hij 25 kilometer op tra-I jectjes waar hij anders niet de1 tijd heeft om te komen. Door de bossen, over de duinen o(| over het strand. Super gezond Piet van Waarde kan niet zeg-j gen dat hij super gezond! leeft. „Ik verkoop verse fried ten en bak ze in honderd pro-; cent plantaardige olie. Ik zorg voor zo goed mogelijke' kwaliteit. Zelf pik ik regelma-j tig een frietje uit de pan, alles bij elkaar kom ik wel op een flinke bak per dag. Verder ben ik ben verzot of softijs] En als ik 's zondags op dei bank hg, wil ik graag een flin-l ke zak chips leeg eten. Groen-r te of vlees eet ik eigenlijk! nooit. Dus om nou te zeggen^ dat ik gezond leef... Wat ik, wel doe is heel veel water] drinken."' Vorig jaar volbracht Piet van» Waarde zijn eerste marathon: in 5 uur en 15 minuten. „Daah schaamde ik me een beetje^ voor", zegt hij nu. „Maar ja,[ ik had die week al 90 uur ge-; werkt. En op de dag van dej wedstrijd stond ik al om 6: uur in de zaak en vertrok om, 10.00 naar Burgh-Haamste-\ de. Na afloop ben ik onmid-j dellijk in de auto gestapt, hebs thuis gedoucht en was even; na zessen in het Frietuus. Er; stond me daar een rij! Ja, jep klanten laat je natuurlijk nietp zo maar in de steek. En het; bleef die dag druk. Ik gingf van om half twee naar huis.3 Het was een hele zware dag.p Je mag rustig van me weten dat ik toen op mijn vrije zon-J dag niet gelopen heb." Van Waarde heeft met zich zelf afgesproken dat het dit jaar sneller moet. Uit sportie-| ve, maar ook uit economische? overwegingen. Hoe eerder hijf! finisht, hoe sneller hij weerj' aan het werk kan. „Ik ga nu(i voor een tijd van om en nabij1 de vier uur. Ja, ik weet date het vijf kwartier sneller is; dan vorig jaar, maar ik ben err nu ook veel harder voor aanj het trainen. Ik werk 90 a 100/ uur per week, maar dank zij® die acht uur hardlopen per, week erbij, voel ik me een F stuk fitter." Merlijn speelt. Hij heeft de wil getoond om het eens ergens an ders te proberen en ik hoop dat-ie slaagt bij Hoek. Verder hoop ik gewoon dat we met Kloetinge drie punten halen en dat hij geen fout maakt. En als hij toch een fout maakt, is hem dat vergeven." Durf jij zaterdag te juichen als Kloetinge scoort? „Natuurlijk wel. Ja, zelfs als Merlijn een fout maakt. Alleen zal ik het dan na afloop wel iets vervelender vinden. Als een keeper van de tegenpartij een fout maakt, heb ik altijd met zo'n jongen te doen. In dit geval is het alleen nog wat vervelen der, omdat het mijn eigen zoon is." Heb je je zoon deze week nog extra aanwijzingen gegeven? „Toen hij wegging bij Kloetin ge, heb ik hem wat dingen mee gegeven. Zaken waaraan hij moet werken en die hij moet ver beteren. Welke zaken? Nee, laat ik dat maar niet zeggen. Dat is niet eerlijk. Af en toe vraag ik hem wel eens hoe het ermee gaat, maar voor het overige be moei ik me niet met hem. Hij heeft nu een andere keeperstrai ner en daar moet hij van zien te leren. Iedereen heeft zijn eigen aanpak en van iedereen kun je wat leren." tinge bij Hoek, en daar hebben we genoeg informatie over. Hoek-Kloetinge is altijd iets spe ciaals, maar het leidt bij mij nu ook weer niet tot overdreven sentimenten. Ik heb ook geen rancune ten opzichte van Hoek. Tijdens die twee keer drie kwar tier hebben we allebei wel onze eigen belangen, maar daarna ge ven we elkaar allemaal weer een handje en gaan we verder." Zaterdag 7 oktober wordt de. vierde editie van de Zeeuwse Kustmarathon gelopen. De start is in Burgh-Haamstede, waarna het parkoers over de Stormvloedkering loopt, de Veerse Dam, het strand, de duinen, de Westkappelse zee dijk, weer duinen en strand naar de finish in Zoutelande. De PZC kijkt elke zaterdag vooruit met een van de deelne mers. Vandaag: Piet van Waarde. door Koen de Vries MIDDELBURG - Je zou niet meteen verwachten dat een ei genaar van een frietzaak ma rathons loopt. Piet van Waar de, beter bekend als Piet het Frietuus, doet dat sinds vorig jaar echter met hart en ziel. De 45-jarige inwoner van Ar- nemuiden benut het grootste deel van zijn schaarse vrije tijd om zich voor te bereiden op de Zeeuwse Kustmara thon. Van Waarde werd besmet met het marathonvirus toen hij twee jaar geleden tijdens zijn werk in zijn frietzaak in de Middelburgse wijk Dauwen- daele naar Omroep Zeeland luisterde. Hij werd geraakt door de vele enthousiaste mensen die hij over de radio KUSTMARATHON hoorde en besloot om het jaar erop mee te doen. Het hardlopen beperkte hij tot dan toe tot het rennen van een rondje van een kilometer of vijf met de hond. Het trai nen voor een marathon bleek heel andere koek. Vooral om dat Piet het Frietuus lange, lange dagen maakt in zijn frietzaak. Hij begint 's mor gens om een uur of acht en keert in de regel 's nachts tus sen twaalf en half een terug naar huis. Mooi beroep En dat zes dagen per week. „Dat heb je als je zelfstandige bent. Maar het is een ver schrikkelijk mooi beroep. Ik doe mijn werk met hart en ziel. Net als hardlopen trou wens. Je kunt er alles in kwijt." „Gelukkig heb ik weinig slaap nodig", zegt hij ten over vloede. „Anders zou ik nooit kunnen trainen. Ik ga drie keer per week 's nachts ren- thousiaste groep", vindt Houtepen. „Er zit veel kwaliteit in de selectie. Een echte doelstelling heb ik nog niet. Ik ken de ver houdingen in de hoofdklasse B nog niet zo goed. Pas na vijf wedstrijden kun je iets zeggen." Collega Diederik Hiensch roemt zijn ploeg ook. „De spelers zijn enorm gretig. Ze barsten van de energie en willen heel veel leren. De concurren tie is bij ons vergroot. Op sommige po sities is het voor mij lastig kiezen. De spelers ontlopen elkaar niet veel. Ik heb jongens moeten teleurstellen, maar dat betekent niet dat ze uit beeld zijn. We hebben ze dit seizoen alle negentien no dig." Probleem bij Kloetinge deze jaargang is dat de club geen tweede elftal meer op de been kan brengen. De vereniging heeft het tweede team na een massale leegloop terug moeten trekken uit de reserve hoofdklasse. Dat houdt in dat spelers die niet altijd tot de hoofdmacht behoren, op zaterdag wel eens met het derde elftal (re serve tweede klasse) mee moeten doen. „Verder proberen we door de week met een elftal onder 23 jaar zoveel mogelijk wedstrijden te spelen. Ook daar kunnen spelers, die op zaterdag niet aan spelen toekomen, in actie komen." Hiensch: „Kloetinge heeft enkele lagere teams, waar vrienden bij elkaar voetbal len. Dat gaat om jongens die op zaterdag niet meer even naar Gorinchem willen reizen. We konden dus geen ander elftal de plek van het tweede in laten nemen. Dat is triest en slecht voor de structuur. Naar volgend seizoen toe moet dat veran deren. Het betekent dat je spelers bepaal de faciliteiten moet bieden. Je zult het de spelers aantrekkelijk moeten maken. We hebben nu een goede A-lichting en die zullen we bij elkaar moeten zien te hou den." Hoek-Kloetinge, sportpark Denoek, 14.30 uur. Afwezig bij Hoek: Pieter de Munnik, Jan Huygens (beiden geblesseerd). Bij Kloe tinge is iedereen fit. Ze waren jarenlang onafscheidelijk op het voetbalveld. Trainer Anton Swennen (45) en zijn zoon Merlijn (22) deelden bij hoofdklasser Kloetinge hun passie voor het keepersvak Totdat Merlijn besloot dit seizoen zijn geluk bij Hoek te beproe ven. Het geeft de ontmoeting tussen Hoek en Kloetinge, die van daag het nieuwe seizoen in de hoofdklasse B inluidt, een spe ciaal tintje. Vader versus zoon. door Jan Dagevos GOES - Het komt uit de grond van zijn hart. In al die jaren dat Anton Swennen als keeperstrai ner zijn zoon onder zijn hoede had, zijn er nooit woorden geval len. Zelfs niet toen zijn zoon vo rig seizoen zijn basisplaats in de hoofdmacht van Kloetinge kwijtraakte. „Ik kan privé en sport heel goed van elkaar schei den", zegt Anton Swennen. „Merlijn en ik weten wat we aan elkaar hebben, in en buiten het veld." Met welk gevoel ga jij de derby in? Anton Swennen: „Ik hoop dat door Jan Dagevos GOES - Hoek-Kloetinge op de eerste speeldag van het voetbalseizoen. De com petitieleider had geen betere opening kunnen bedenken. „Het is een prachtig begin van de competitie", meent trainer Diederik Hiensch van Kloetinge. „Ieder een kijkt er naar uit. Ik hoop dat het pu bliek de grote winnaar wordt." De derby is altijd met sentimenten omge ven. De supporters van beide clubs besto ken elkaar al wekenlang op internet en ook op de trainingen in de aanloop is ex- veel over de kraker gesproken. „Er staat natuurlijk prestige op het spel", beseft oefenmeester Cees Houtepen van Hoek. „Maar ik hoop vooral dat iedereen aan zijn trekken komt. De spelers hebben er in elk geval heel veel zin in." „Ik heb tegen mijn spelers gezegd dat ze moeten genieten van dit sooi-t wedstrij den", stelt Hiensch. „Er wordt in een mooie ambiance gespeeld. Wat wil je als voetballer nog meer?" De openingswedstrijd van vandaag zal ook een eerste indicatie moeten geven over de kracht van beide elftallen. Zowel Hoek als Kloetinge beleefde een goede voorbereiding. „We hebben een goede, en- Een beeld uit de derby Kloetinge-Hoek van vorig seizoen. Ferry Alfons, tegenwoordig uitkomend voor Hoek, probeert met een kopbal te scoren voor Kloetinge. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20