Kabinet wil heropvoedingskamp Export varkensvlees naar Azië loopt mogelijk gevaar Ondernemer ps^aii i§ H verschoore.nl Meerderjarige probleemjongeren zonder diploma moeten van de straat Orkaan John stormt af op Mexicaanse badplaatsen f jSfn y Essent levert wel stroom op interland Bolderman Reisbureau Parijs of Praag €99,- www.bolderman.nl lezen we zeeuw: uitciiu miada <£fg> 'Eerst af en toe zon, vanmiddag bewolkt en vanavond geleidelijk regen. [Middagtemperaturen rond 21 graden. 248e jaargang no. 207 Saterdag 2 september 2006 os nummer 1,80 fa——iiü—liiMi'inmn wnii HÉ joor Hans van Soest OEN HAAG - Jongeren zon der schooldiploma moeten gedwongen worden van 's Ichtends vroeg tot 's avonds pp campussen te zitten om idaar een heropvoedingstra- ject te volgen. Het kabinet wil de wet veranderen om dat mogelijk te maken. fongeren die met justitie in aan raking zijn gekomen, kunnen nu al. gedwongen worden tot een scholings- of heropvoedingstra- jject. Straks moet dat ook moge lijk zijn voor jongeren die drei gen af te glijden of die zonder ge dwongen hulp geen kans maken bp werk. Het gaat om veertien duizend jongeren die nergens zin in hebben, die veelal nog bij hun ouders thuis wonen en geen uitkering genieten. Het kabinet komt daarmee deels tegemoet aan de wens van H. de Boer, voorzitter van een spe ciale overheidscommissie om jongeren aan werk te helpen. Hij stelde begin dit jaar voor om probleemjongeren die zonder diploma thuis zitten, door mili tairen te laten drillen in kam pen. Het kabinet steggelt al maanden over het plan. Onderzoek wijst uit dat het juridisch helemaal niet mogelijk is om jongeren overdag op te sluiten wanneer zij niets strafbaars hebben ge daan. Het kabinet heeft nu be sloten dat dan maar de wet moet worden gewijzigd. Dat zal waarschijnlijk niet meer onder Jongen komt om het leven in Goes GOES - Een zestienjarige jon gen is gistermiddag in Goes om het leven gekomen bij een ver keersongeval. Het ongeluk gebeurde rond kwart voor vier op de kruising van de Houtkade en de Zwem- (Advertentie) PARTNERS 0118 - 616617 dit kabinet gebeuren. Premier Balkenende zei gisteren: „Het is een moeilijke groep jongeren waar niemand grip op heeft: ze zijn meerderjarig en vallen niet meer onder de leerplicht. Ze vra gen geen uitkering aan en zijn niet aan te pakken via de ge meente. Ze doen niets crimi neels en zijn niet aan te pakken via justitie. Maar ze glijden na een aantal jaar wel af, met alle maatschappelijke problemen van dien." Nekvel Het gaat om de groep jongeren tot 23 jaar. Zij zullen niet alle maal worden opgesloten op school, het gaat bijvoorbeeld ook om enkele duizenden, jonge ren met een licht verstandelijke handicap of tienermoeders, die op een andere manier moeten worden geholpen. Maar waai' no dig wil het kabinet hen in hun nekvel pakken. Door hen de he le dag van straat te houden, kun nen zij ook geen rottigheid uit halen, is het idee. De jongeren moeten een diploma halen of werkervaring opdoen en om gangsvormen leren. Totdat de wet is veranderd, moet er geëxperimenteerd wor den met het idee. Plet kabinet trekt daar 10 miljoen euro voor uit.- Er zijn al wettelijke mogelijkhe den om jongeren zonder diplo ma te dwingen scholing of een stageplaats te accepteren. Zo worden jongeren tot 18 jaar ver plicht onderwijs te volgen tot zij een diploma hebben. Daartoe wordt de leerplicht opgerekt. Verder kunnen gemeenten jonge ren tot 23 jaar een bijstandsuit kering weigeren zolang zij geen diploma hebben. GPD :T.;: V Een Mexicaanse surfer wacht de komst van orkaan John af. Het slachtoffer wilde met zijn fiets oversteken toen hij onder een betonwagen terecht kwam. De wagen werd bestuurd door een 59-jarige man uit de gemeen te Borsele. De jongen overleed ter plekke aan zijn verwondin gen. Omdat het slachtoffer een jeugd lid is van voetbalvereniging Kloetinge zijn zaterdag alle wed strijden van de jeugdteams van Kloetinge afgelast. Voor aan vang van de wedstrijd Hoek- Kloetinge in de hoofdklasse zal een minuut stilte worden gehou den. door Gijs van Wetten en Egbert Stoel MIAMI - De orkaan John stormt af op badplaatsen aan de zuidelijke punt van het Mexicaanse schiereiland Baja Califor nia. De storm zwakte gisteren iets af tot een orkaan uit de tweede categorie op een schaal van vijf. Maar met windsnelheden van bijna 185 kilometer per uur kan hij ieder moment weer een categorie groeien. Intussen zijn duizenden mensen geëvacu eerd. Onder hen zijn honderden buiten landse toeristen. Ook hebben vijftiendui zend inwoners hun huis moeten verlaten. In de plaatsen Los Cabos, La Paz en Co- mondu is de noodtoestand afgekondigd. De windsnelheden rond het oog van de orkaan kunnen flink verschillen. Eerder bereikte de orkaan nog windsnelheden tot 249 kilometer per uur (categorie vijf), donderdag overdag was dat gedaald tot 165 kilometer per uur, waarmee hij was gedegradeerd tot een orkaan van de cate gorie twee. Daarna won de storm weer door Theo Haerkens DEN HAAG - De export van varkensvlees naar Azië loopt ernstig gevaar. Dat zegt "PvdA-Kamerlid H. Waalkens vandaag in het Limburgs Dagblad/Dagblad de Limbur ger. Uit onderzoek van de krant zou blijken dat de controle op de export van het vlees niet wa- (Advertentie) WGGGNGR dagbladen terdicht is. Volgens de krant fraudeerde het Limburgs be drijf Benedik met stickers die bedoeld zijn om de herkomst van vlees te achterhalen. „Als dat juist is, dan zullen Ja pan en Zuid-Korea meteen hun grenzen sluiten voor Neder lands varkensvlees", zegt land bouweconoom R. Hoste van het Landbouw Economisch Insti tuut. A. Jelsma van de Voedsel- en Warenautoriteit (VWA) trekt dezelfde conclusie als Hoste. De krant heeft papieren in zijn bezit waaruit valt op te maken dat het inmiddels failliete vlees bedrijf Benedik uit Landgraaf de exportcontroles omzeilde en ongeschikt Duits vlees uitvoer de naar Japan en Zuid-Korea. Water Medewerkers van Benedik zou den dat hebben bevestigd. Ook spoot het bedrijf volgens de krant 10 tot 20 procent water in vlees dat het aan Albert Heijn en andere supermarkten lever de, zonder dit te vermelden. Vlees inspuiten mag, maar moet wel worden gemeld. Het bedrijf fraudeerde volgens de krant door stickers op de ver pakking van het vlees bij een drukkerij illegaal te laten nama ken. Deze stickers, die gekop peld zijn aan exportformulie ren, hebben een uniek nummer. Maar omdat de controles van het vlees bij export steekproefs gewijs plaatsvonden, was de kans dat ontdekt werd dat meer dere dozen hetzelfde nummer hadden, nagenoeg nihil. Volgens de krant ligt bewijsma teriaal hiervoor al enkele maan den ongebruikt in een lade bij de VWA. De VWA heeft de ex portfraude niet gemeld bij de Al- Alleen eisen voor pasfoto van baby iets versoepeld DEN HAAG - Baby's en kleine kinderen die op de foto moeten voor het nieuwe paspoort, mo gen hun mond open houden. Dat geldt echter alleen voor kin deren die in het paspoort van hun ouders worden bijgeschre ven. Kinderen die een eigen pas poortje krijgen, moeten wel aan de strengere eisen voldoen. Het ministerie van Binnenland se Zaken besloot dat gisteren naar aanleiding van de vele klachten over de nieuwe pasfo to's. Voor kinderen die worden bijgeschreven is een 'gewone' pasfoto voldoende. De afgelopen dagen worstelden veel fotografen met de nieuwe ei sen die aan de pasfoto worden gesteld. Veel gemeenten stuur den burgers terug naar de foto graaf, omdat de foto niet zou deugen. GPD gemene Inspectiedienst (AID), aldus de krant. De AID wil de documenten bij de krant niet in zien. „Als de VWA aanwijzingen had van fraude, dan had ze ons wel ingelicht", aldus de woordvoer der van de AID. PvdA-Kamerlid Waalkens is ver bijsterd over de houding van de VWA en de AID. „Dit is explo sief. Wij hebben als Nederland een naam hoog te houden op het gebied van voedselveiligheid. El ke aanwijzing dat er iets niet klopt, moeten we serieus nemen en tot op de bodem uitzoeken." Een medewerker van de drukke rij verklaarde dat de nep-stickers niet alleen door het failliete bedrijf Benedik werden gebruikt, maar ook door andere vleesbedrijven. Waalkens vreest dat deze informatie fataal is voor de export van vlees naar Ja pan en Zuid-Korea. GPD (Advertentie) Voetballen na de blikseminslag Altijd een beetje vakantie Zestig jaar gezond en makkelijk voor moeder en kind foto Mario Castillo/RTR aan kracht, om vervolgens toch weer iets af te zwakken. John zal met verwoestende windstoten, opgezweepte golven en stortregens niet alleen het schiereiland raken, ook een 400 kilometer lange kuststrook van het Mexicaanse vasteland moet rekening houden met de effecten van de orkaan. ANP/AFP/RTR DEN HAAG - Essent garan deert dat de stroomtoevoer woensdag tijdens de voetbalin terland van Nederland tegen Wit-Rusland in Eindhoven niet wordt onderbroken. Het energie bedrijf maakte dat gisteren be kend, nadat eerder op de dag het Landelijk Medezeggen- schapsplatform Energiedistribu tiebedrijven (LME) met een der gelijke actie in het PSV-stadion had gedreigd. Het LME, dat de ondernemings raden van Delta, Essent, Nuon en Eneco vertegenwoordigt, wil met de actie protesteren tegen de opsplitsing van de energiebe drijven. Voordat Essent de ga rantie gaf, had de KNVB al een kort geding aangespannen, dat dinsdag in Arnhem dient. De bond zet die zaak door, ondanks de verklaring van Essent. Het netwerkbedrijf van Essent is verantwoordelijk voor de stroomvoorziening in en rond het stadion. Het zal er voor zor gen dat het personeel zijn werk doet. Essent verwacht dat de werknemers ook inzien dat de geplande actie 'niet kan'. Naast de KNVB reageerden mi nister Wijn van Economische Za ken en SBS (dat de wedstrijd uit zendt) boos op de aankondiging van de actie. Ook Delta, Eneco en Nuon wijzen de actie af. De KNVB zegt grote schade te lijden bij een onderbreking van de stroomvoorziening. ANP pagina 15 wanhopige actievoerders Duikers willen meer in Zeeland De Nederlandse Onderwatersport Bond heeft bij de pro vincie Zeeland een verlanglijstje ingediend met daarop meer duikstekken, meer wrakken en meer plaatsen waar wél gedoken, maar niet gevist mag worden. Met meer voorzieningen kan Zeeland meer profite ren van de duiksport. Sluiter uitgeschakeld op US Open Tennisser Raemon Sluiter is in de tweede ronde van de US Open uitgeschakeld. De Rotterdammer had in New York weinig in te bren gen tegen de als veertiende geplaatste Duitser Haas. Hij verloor in drie sets: 4-6 2-6 3-6. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio en Televisie: 8 en 9; Zee land: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19, 20 en 21Reporta ge: 23, 24, 25, 27 en 29; Wonen: W1, W3 en W5; Trends: W7 en W9; Jong: W11; Reizen: W13 en W14 Advertentie Kijk in het Reizenkatern naar onze advertencies Elke week in de zaterdagkrant Daar moetje naar toe. (Advertentie) plaats: telefoon: (post)bankrekemngnummer O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14.95 Ik geel dearbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad. CJ Noteert u mij voor een vast abonnement De eersle twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: LD per maand met automatische incasso 20,55)*. per kwartaal met automatische incasso 59,75)*. Q por jaar met automatische int mei gratis PZC-paraplu so (€229,20)*. Antwoordnummer 713,4460 WB Goes "711688"55554711 het alfabet van Zeeland mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1