Woede bij Feyenoord-legioen Sluiter kansloos tegen Haas Eindelijk gaat het er echt weer om Gouden toekomst yoor Brajkovic [Jsbrand Chardon aan leiding op WK Snel doelpunt moet Luxemburg breken 19 Supporters willen afdankertje van Ajax niet fiairmier -KOCU^ zaterdag 2 september 2006 van der Kooy OTTERDAM - Ongeloof, woe- en onbegrip. De massaal toe- aanhang van Feye- kwam vrijdag bij de trai- woorden tekort om zijn on- over het aankoopbe- >id van de Rotterdamse club te iten. De beleidsmakers van eyenoord hadden de fans niet ïeer kunnen kwetsen dan met en afdankertje van aartsrivaal jax'. Ongelooflijk hoe ze ons dit heb- en kunnen aandoen, een vuile Wat moeten wij daar- Ik voel me echt genaaid", verwoordde een van de fans zijn teleurstelling. De supporters hadden gerekend op een spits van naam als opvol ger van de naar Liverpool ver trokken Dirk Kuijt, maar tot hun grote ontsteltenis werd het Charisteas. Al vlak na het be kend worden van zijn komst meldden zich donderdagavond vele woedende fans bij De Kuip. Gisteren stonden ze er in groten getale weer om hun ongenoegen in woord en daad te uiten. De fans hingen spandoeken met teksten als 'Van den Herik rot op', 'De neus is hier niet wel kom' en 'Bloed, zweet en ander beleid' aan de hekken van het oor Edward Swier lLTO de el morredero - dejandro Valverde heeft gister- liddag in amper 300 meter la- en zien waarom hij de favoriet a de Vuelta is. De leider in het 'roTour-klassement bekroonde de eindeloos lange Alto de El zijn vlammende indsprint met de etappezege. uitgevallen in de Tour een sleutelbeenbreuk maar het voorjaar de beste in én de Pijl, had bovendien het dat de leiderstrui hem nog ven blijft bespaard. De piepjon- ;e Sloveen Janez Brajkovic, be- ig aan zijn allereerste grote ron- Le, pakte het gouden tricot. Het Irschil: 5 seconden. Valverde ;an, voor zover dat als torenho- ;e favoriet in zijn thuisronde ukt, zodoende nog even op de blijven. Spanjaard van Caisse Balears houdt wel serieus rekening de jonge xïjzende ster van Channel. „Janez rijdt makkelijk mee omhoog. hij is nog wel erg jong." loorGiel Hendrix - IJsbrand Chardon gisteren bij de vierspan- op het hippisch WK in Aken marathon gewonnen. Via die klom de Nederlander op de eerste plaats in het alge en in zijn kielzog glipte de landenploeg naar de tweede in het klassement. ï)e onderlinge verschillen zijn dein, maar de positie van koplo per Duitsland lijkt veilig. Het brschil met Nederland be haagt 3,19 punten. De voor- Sprong op het op de derde plaats staande België is welgeteld 0,92. landaag staat het afsluitende rijden op de agenda. trainingsveld. Ook hingen ze fo to's van Charisteas met een hoop stront op zijn beeltenis op de pilaren rond het stadion. Een andere aanhanger stak een krant met een grote foto van de Griekse aanvaller in brand. „Die jongen kan er eigenlijk niks aan doen", vond een wat oudere aanhanger. „Maar het be stuur moet weg, daarom willen we hier vandaag een daad stel len." De sfeer werd enigszins grim mig toen coach Erwin Koeman zich met zijn selectie richting het trainingsveld begaf. Onder de spreekkoren 'Harnas, Harnas, Joden aan het gas' en talloze an dere verwensingen ging de coach naar het veld. „Hoe heb je dit nou kunnen doen", beet een in Feyenoord-shirt gehulde sup porter de trainer toe. „We zijn in ons hart gestoken", zei een an dere fan, die demonstratief een mesje liet zien. Ook Pierre van Hooijdonk werd toege schreeuwd. Politiebusje „Dit pik je toch niet, man", kreeg de aanvaller diverse keren te horen. Na deze ietwat dreigen de situatie verscheen er een poli tiebusje bij De Kuip. De politie mensen mengden zich tussen de aanwezige fans, maar kwamen uiteindelijk niet in actie. Na af loop van de training klampten supporters Koeman en zijn selec tie opnieuw aan, maar scheld partijen bleven nu achterwege. „Ik kan de emoties ook wel be grijpen", gaf Koeman toe. Kluivert werkt eerste training af EINDHOVEN - Onder toeziend oog van zo'n driehonderd sup porters heeft Patrick Kluivert gisteren zijn eerste training bij PSV afgewerkt. De spits trainde op het veld van De Herdgang apart van de groep met assistent-coach Tonny Bruins Slot. De aanwe zige supporters reageerden gelaten op de entree van Kluivert. De oud-Ajacied kreeg op de weg van de kleedkamer naar het trainingsveld geen ap plaus, maar anderzijds keerden de mensen zich ook niet tegen hem. Ook Jan Kromkamp trainde voor het eerst bij PSV. De rech- terverdediger kwam donderdag over van Liverpool. ANP „Ik had alleen niet verwacht dat het zo heftig zou zijn. Het was voor ons ook een dilemma, om dat we weten hoe gevoelig de si tuatie met Ajax ligt. Maar deze beslissing hebben we alleen maar in het belang van Feye- noord genomen. Ik hoop dat de fans dit toch willen inzien." Koeman vreest anders dat Cha risteas een weinig warm onthaal wacht als die zich volgende week na zijn interlandverplich- tingen met Griekenland in Rot terdam meldt. „Ik zal proberen hem op de si tuatie voor te bereiden. Maar ik hoop vooral dat hij een kans krijgt om hier te spelen. Als de situatie voor hem onwerkbaar wordt, hebben we een groot pro bleem. Maar iedereen verdient een kans. We willen als ploeg gaan presteren en zonder spits was dat niet gelukt." ANP Brajkovic, in de eerste bergrit ook al bij de besten, is pas 22. De Vuelta is zijn eerste grote ronde. Brajkovic wordt, omdat hij mak kelijk klimt en een sterke tij chit in de benen heeft, een gouden toekomst voorspeld. De Slo veen, geboren in de heuvelach tige Novo Mesto, liet eerder dit seizoen zijn regelmaat al zien in meerdaagsen: Ronde van Zwit serland (vijfde), Tour of Georgia (vijfde) en Ronde van Catalonië (vierde). Valverde had op. negen kilome ter onder de top van de knap las tige Alto de El Moredero ook al voor de voornaamste schifting gezorgd door zijn knechten te vragen even flink aan de boom te schudden. Brajkovic ging lachend mee, maar Danilo di Luca, tot dan de leider, moest afhaken. Ook De- nis Mentsjov was andermaal één van de slachtoffers. Voor de win naar van 2005 kan er een kruis door een topklassering: 78ste, op ruim tien minuten van Val verde. Michael Boogerd maakte indruk met een twaalfde plaats, op 38 seconden van Valverde. GPD Daarbij levert elke fout een straf op van drie punten. In het individuele klassement heeft de menner uit Schipluiden een voorsprong van 1,07 punten op de Belg Felix Brasseur, de rest volgt op 8 of meer punten. Over de kansen van zichzelf en de ploeg kan Chardon niet veel zeggen. Als hij vandaag voor de vierde keer wereldkampioen wordt, is hij de succesvolste menner ooit. „Ik heb al sinds de wedstrijd in Beekbergen vorig jaar, zo'n vijf tien maanden geleden, geen fout meer gemaakt in het kegeltjes rijden. Dat sterkt natuurlijk het zelfvertrouwen, maar je moet er wel voor waken dat dat niet te veel wordt." GPD Marcos Baghdatis kan zijn racket wei opeten na een belangrijke misser in zijn partij tegen Andre Agassi. foto Matt Campbell/EPA Jsbrand Chardon jaagt zijn vierspan door een hindernis op het WK n Aken. foto Peter Schols/GPD van onze sportredactie NEW YORK - Voor Raemon Sluiter is de US Open na twee rondes voorbij. De 28-jarige Rot terdammer kreeg gisteravond te gen Tommy Haas geen poot aan de grond: 4-6, 2-6, 3-6. Voor een tennisser die zonder enige verwachting naar New York afreisde, was een plek bij de beste 64 het hoogst haalbare. Het laatste Grandslamtoernooi van het jaar kon Sluiter eigen lijk gestolen worden, na een jaar vol misère in zijn privéle- ven. Sluiter worstelde bijna het hele seizoen met de steeds ver slechterende gezondheidstoe stand van zijn oma, die een bepa lende rol in zijn leven speelde. Soms putte hij moed uit het feit dat zijn grootmoeder hem stee vast aanmoedigde te gaan ten nissen. Vaker was hij in gedach ten bij zijn oma, die medio dit jaar overleed. Het gevoelsmens Sluiter beleef de feitelijk zijn moeilijkste pe riode tijdens Roland Garros, waar hij juist bezig was zijn ran king weer op te krikken. De Rot terdammer, gezakt naar een plaats buiten de beste 112 waar door hij Wimbledon op zijn buik kon schrijven, bereikte in Parijs de derde ronde. Toen hem tijdens een persconferentie werd voorgespiegeld dat er thuis op de tafel zou zijn ge danst vanwege dat resultaat, brak hij. Zijn gevoel beweerde juist het omgekeerde, wat hem de vergan kelijkheid van alles deed inzien. Professioneel gezien redde die derde ronde zijn carrière. Hij keerde erdoor terug in de top- honderd wat hem in ieder geval een direct startbewijs voor de US Open opleverde. Iets leuks Dat hij zijn favoriete Wimble don miste, was de huidige num mer 89 van de wereld worst. Naar New York reisde hij slechts met wat vage hoop op iets 'leuks'. In de eerste ronde te gen de Amerikaanse nobody Wayne Odesnik (6-4, 6-4, 7-5) le verde Sluiter een proeve van be kwaamheid af, die twee dagen later gevolgd werd door een kansloos optreden van minder dan anderhalf uur. Tommy Haas, die in zijn tweede tennisle- ven geruisloos naar de zestiende plaats op de wereldranglijst is opgeklommen, bleek een niet ne men horde. De Duitser, tien da gen ouder dan Sluiter en ooit de nummer twee van de wereld, verspeelde in de eerste set nog twee breaks voorsprong (2-0 en 5-3) maar kwam nimmer in ge vaar. Het afscheid van Andre Agassi van het internationale toptennis is weer uitgesteld. De 36-jarige Amerikaan bereikte de derde ronde van zijn 21e US Open door in vijf sets de achtste ge plaatste Cyprioot Marcos Bagh datis te verslaan: 6-4 6-4 3-6 5-7 7-5. Drama Agassi, de laatste jaren gehin derd door een rugblessure, kon de tweede ronde van zijn af- scheidstoernooi alleen spelen door een cortisoneninjectie. Hij was anders niet in staat te her stellen van de zware eerste ron de tegen de Roemeen Andrei Pa vel. De negende game van de vijfde en beslissende set had al le drama die in tennis bestaat. Met Agassi aan serve kwam Bag hdatis tot deuce. De Cyprioot, vijftién jaar jonger dan de me disch geprepareerde legende uit Las Vegas, ging daarna tegen de grond wegens kramp in beide be nen. Weer overeind wist hij drie keer een breekpunt te bemachti gen. Agassi redde zich er alle drie keren, tot vreugde van de massa op de tribunes, uit en pak te de game waarin hij wankelde. Hij haalde daar zoveel zelfver trouwen en energie uit dat hij drie games later de winnaar van de partij was. Bij de vrouwen strandde Marti na Hingis in de tweede ronde. De als achtste geplaatste Zwit serse tennisster verloor van de ongeplaatste Virginie Razzano uit Frankrijk. Dat gebeurde in twee sets: 6-2 en 6-4. GPD/ANP/DPA Hè, hè, het is weer zover. Na een lange zomerstop, een hele serie be- ekenisloze oefenwedstrijden en amper interessante bekerduels, gaat het er [£maf vandaag echt om. De amateurs trappen af voor een hopelijk boeiend seizoen. Een poging tot voorbeschou- wen. 16 september 2006 SSV is dé verrassing van de hoofdklas se B. Na zeges op Quick Boys, Kloetin ge en Sparta Nijkerk is de Goese club koploper. In alle euforie geeft het be stuur trainer Marco Groeneveld een contract voor het leven. 30 september 2006 Kloetinge staat net boven de degrada ties treep. p oktober 2006 Het kwakkelende Zaamslag en Dau- wendaele, dat na vijf duels een neder laag eindelijk onder de dubbele cijfers houdt, besluiten tot een trainersruil. „Slechter dan met de ene, kan het met de andere De Nooijer nooit gaan", is de uitleg. 15 oktober 2006 De aanvallers van SVD weten het net maar niet te vinden. Trainer Erik de Groene kan het niet langer aanzien en trekt zelf de schoenen weer aan. 28 oktober 2006 Hoek staat tweede, maar treurnis over heerst. Dennis van der Welle, die in acht duels negen keer scoorde en twaalf assists gaf, gaat namelijk naar Ajax. 12 november 2006 Terneuzen-speler Mike But mag deze zondag niet voor Terneuzen uitkomen. Zijn spelerspas blijkt kwijt en wie geen pas kan overleggen, mag niet meedoen. De KNVB is onverbiddelijk. 2 december 2006 Kloetinge staat net boven de degrada- tiestreep. 9 december 2006 Vijf duels en één punt na Van der Wel les vertrek staart Hoek tegen de onder kant van de middenmoot aan. Trainer Cees Houtepen mag blijven. 16 december 2006 Het eerste gewin is ook voor SSV kat tengespin. Na de daverende seizoens start verliezen de Goesenaren elf keer op rij. Groenevelds levenslange con tract blijkt niets meer waard. De trai ner wordt ontslagen, Adri Kleppe neemt het over. „Als de ploeg niet snel punten pakt, zal ik ze'', dreigt het lid van de sponsorstichting. 24 februari 2007 Het tweede elftal van Arnemuiden stunt in het bekertoernooi. De ploeg schakelt de hoofdmacht uit, na een ze nuwslopende strafschoppenserie: 11-10. 10 maart 2007 Kloetinge staat net boven de degrada- tiestreep. 24 maart 2007 Ondanks van veel voetbalinzicht getui gende ingrepen van Kleppe, degradeert SSV na een jaar weer uit de hoofdklas se. 15 april 2007 Erik de Groene heeft de smaak te pak ken en nestelt zich aan kop van de Zeeuwse topscorerslijst. Cole mag eindelijk naar Chelsea LONDON - Het is een van de meest slepende transfers van de laatste maanden maar eindelijk ging de kogel door de kerk: Ashley Cole gaat van Arsenal naar Chelsea. Tege lijkertijd ging Chelsea-speler William Gallas naar Ar senal. In een gezamenlijke verklaring maakten de twee Londen- se clubs bekend dat Arsenal 7,5 miljoen euro ontvangt en Gallas zonder transfersom mag overnemen. Al in januari voerde Chelsea in het geheim gesprekken met de 25-jari- ge linksback van het Engelse nationale elftal. GPD/Reuters Jamal Dibi naar Omni world DEN HAAG - Jamal Dibi keert bij FC Omniworld terug- in het Nederlandse voetbal. De in Vlissingen geboren aan valler (26) heeft een avontuur in Qatar achter de rug en verkast transfervrij naar Omniworld. De aanvallende mid denvelder Dibi stond eind jaren negentig bij Stormvogels Telstar bekend als groot talent, maar een overstap naar AZ pakte niet goed uit. Hij speelde ook voor Go Aheacl Eagles. ANP Grieken feesten na zege op VS SAITAMA - Het basketbalteam van Griekenland heeft als eerste de finale bereikt van het WK basketbal in Saita- ma. De Grieken versloegen in de halve finale de Ameri kaanse sterren uit de NBA: 101-95 na een ruststand van 45-41. Topscorer was Spanoulis met 21 punten. De sensationele zege leidde in de Athene tot feestelijke ta ferelen en verkeerschaos. Minister-president Karamanlis gaf een blije verklaring af. „Deze historische overwinning vervult alle Grieken in de hele wereld met trots. Grieken land kan alles als het gelooft zichzelf." In de finale stuit Griekenland op Spanje. De Spanjaarden- versloegen Argentinië met het kleinst mogelijke verschil: 75-74. ANP Rio kandidaat Spelen 2016 RIO DE JAJNTEIRO - Rio de Janeiro heeft zich kandidaat gesteld voor de organisatie van de Olympische Spelen in 2016. Rio probeerde eerder al de Spelen van 2004 en 2012 naar Brazilië te halen. De stad moet voor 2016 onder meer de strijd aanbinden met Tokio dat zich eerder al kan didaat stelde. Het internationaal olympisch comité wijst, de organisator van de Spelen in 2016 in 2009 aan. ANP/DPA Fuentes hield praktijk in Hamburg BERLIJN - Arts Eufemiano Fuentes, de spil in het Spaan se dopingschandaal, heeft volgens de Duitse tv-zender ARD in de aanloop naar de Ronde van Frankrijk ook praktijk gehouden in Hamburg. Kringen rond de onderzoekers van de zaak hebben beves tigd dat wielrenners daar in de periode van eind mei tot eind juni terecht konden voor bloedtransfusies. Daarvoor waren een appartement en een hotelkamer gehuurd. Op een agendapagina van 20 juni, anderhalve week voor de start van de Tour, staat dat die dag 'nummer 1' in Ham burg werd verwacht voor behandeling. Men gaat ervan uit dat daarmee Jan Ullrich werd bedoeld. ANP/DPA door Dick Sintenie LUXEMBURG - De wedstrijd van woensdag, Neder- land-Wit-Rusland, werpt zijn schaduw vooruit. De verenigde energiebedrijven (ELM) dreigen het stadion in Eindhoven geen stroom te leveren. Bondscoach Marco van Basten wil er weinig woorden aan vuil maken. „Die hele protestactie heeft me ver baasd. Is toch raar, als je geen licht hebt in de lichtstad." Van Basten zei dat gisteren het in Luxemburg, waar Oranje met negentien spelers neerstreek voor de eerste EK-kwalificatie- wedstrijd. Nigel de Jong onder vindt geen hinder meer van zijn liesblessure. Hij trainde 's avonds in het Stade Josy Barthel - dat vanavond met 8200 toeschouwers is uitver kocht - volledig mee. Voor De Jong is geen basis plaats weggelegd. Van Basten houdt waarschijnlijk vast aan zijn speelwijze met drie midden velders (Denny Landzaat, Stijn Schaars, Theo Janssen) en drie aanvallers: Dirk Kuijt, Klaas-Jan Huntelaar en Robin van Persie. Oranje legde tijdens de laatste training in het groothertogdom de nadruk op een snelle balcircu latie. Het is de verwachting dat; Luxemburg vooral zal proberen het spel van het Nederlands elf tal te ontregelen. Mocht Oranje er niet tijdig in slagen een doel punt te maken, schakelt Van Basten over op een viermans voorhoede, met Jan Vennegoor of Hesselink als breekijzer. Van Basten: „Het is zaak om snel te scoren en die score ver der uit te bouwen. Zolang het. 0-0 blijft of 1-0 houden dit soort tegenstanders hoop en blijven ze geconcentreerd. Vermoedelijke opstelling: Van der Sar; HeüingaOoijer, Mathijsen, De Cler; Landzaat, Schaars, Jans sen; Kuijt, I-Iuntelaar, Van Per sie. GPD FC Dordrecht alleen aan kop RIJSWIJK - FC Dordrecht is de nieuwe leider in de eerste divi sie. Medekoploper FC Den Bosch liet bij Helmond Sport twee pun ten liggen: 3-3. Dordrecht won overtuigend met 4-0 bij Fortuna Sittarcl. RBC Roosendaal, dat FC Zwolle er in Overijssel onder kreeg (2-1) behield ook nog kans op de eerste periodetitel, evenals Volendam. ANP (Advertentie) 28 april 2007 Met twee duels te gaan, is Hoek zeker van degradatie. Geheel in strijd met een goede clubtraditie, blijft de trainer gewoon aan. 12 mei 2007 Kloetinge is na het laatste competitie duel gezakt tot net onder de streep en moet een beslissingsduel spelen. 2 juni 2007 Kloetinge verliest beslissingsduel na strafschoppen. Ook de ploeg van trai ner Diederik Hiensch, die het kunstje van vorig seizoen lijkt verleerd, daalt af en daarmee degraderen alle Zeeuwse hoofdklassers. Zo zóu het kunnen gaan. Bauke Boersma zoeken jfgif .zoekt u op www.ilocal.nl ~\i' ilOCal bedrïive,-; sUm. jevmAm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19