Teleurstelling over besluit RvS Van der Maelstedeweg Hulst krijgt facelift Bioscoop geeft Terneuzen smoel in oude vlasfabriek Koewacht Plan Hoek regelt bestaande situatie Ophef over reis college Goes Jaar cel geëist tegen man uit Hoek wegenu excessief geweld Uitbreiding Stampershoek geblokkeerd Heemschut ziet bezoekerscentrum Stadsraad Sluis vraagt om ferm optreden gemeente weekenddiensten vrijdag 1 september 2006 door Raymond de Frel OOSTBURG - De Sluise wethou der J. Provoost is teleurgesteld in het besluit van de Raad van State (RVS) om een noordelijke uitbreiding van het bedrijventer rein Stampershoek in Oostburg voorlopig te blokkeren. Omwonenden M. Godijn en H. Balemans stapten naar de Raad van State om een bestem mingsplanwijziging voor het ge bied van tafel te krijgen. De be woners van de Maaidijk hebben vooralsnog hun zin gekregen; ten noorden van de N58 mag voorlopig niet worden gebouwd. Het bestemmingsplan voor de aanleg van het bedrijventerrein wordt voorlopig buiten werking gesteld. Het gevolg is dat de aan nemer niet verder mag met het bouwrijp maken van het terrein. De Raad van State vindt het on duidelijk of de landschappelij ke, cultuurhistorische en natuur lijke waarden op en nabij het ge bied door de uitbreiding van het bedrijventerrein worden aange tast. „Dat is teleurstellend, maar gelukkig mogen we wel be ginnen met de uitbreiding in zui delijke richting. Voor het noor delijke gedeelte bestaat vrees dat de cultuur-historische waar de van de Maaidijk zal verdwij nen, wat ongetwijfeld weer heeft te maken met de aanwij zing van West-Zeeuws-Vlaande- ren als nationaal landschap. We hebben twee weken geleden tij dens de zitting bij de Raad van State al aangegeven dat we de bedenkingen willen pareren door dit deel van de dijk zo goed mogelijk in te passen in het plan", aldus Provoost. Dat neemt niet weg dat hij met de uitspraak in zijn maag zit. „Want het belemmert toch de economische voortgang in de ge meente Sluis", stelt hij. De wet houder verwacht dat de Raad van State zich over ongeveer Politie zoekt getuigen ongeval in Grijpskerke GRIJPSKERKE - De politie is fe op zoek naar getuigen van het ongeval op de Jacob Catsweg in Grijpskerke, waarbij dinsdag een veertienjarig meisje ernstig gewond raakte. Het meisje werd vermoedelijk geraakt door een passerende au to met aanhanger. Volgens de politie is er nog steeds onduide lijkheid over de toedracht van het ongeval. Wat precies ondui delijk is, wil de politie niet zeg gen. De automobilist heeft na het ongeluk wel een verklaring afgelegd. Het meisje ligt nog in het ziekenhuis in Antwerpen. een halfjaar definitief voor of te gen de uitbreiding uitspreekt. De Raad van State uitte forse kritiek op het feit dat de gemeen te en provincie geen enkel onder zoek hebben gedaan naar de hui dige waarde van het open pol derlandschap. De omwonenden tekenden overi gens formeel bezwaar aan tegen de goedkeuring van het uitbrei dingsplan door het provinciebe stuur. In eerste instantie hadden Gedeputeerde Staten ook hun bedenkingen bij de uitbreiding, maar de gemeente Sluis wist hen uiteindelijk toch voor het plan te winnen. De uitbreiding van het bedrij venterrein bedraagt in totaal (dus zuidelijk én noordelijk) 9,5 hectare. door Eugène Verstraeten KOEWACHT - Heemschut en Stichting Cultureel Erfgoed Zee land (SCEZ) willen dat de oude vlasfabriek van Brugge- man-Janssens aan de Tragel in Koewacht een multifunctioneel centrum wordt. In het complex zou het al be staande Vlasmuseum Koewacht kunnen worden gehuisvest en ook een bezoekerscentrum voor het natuurgebied Boskreek. Daarnaast bestaat volgens bei de organisaties in de toekomst de mogelijkheid het geheel uit te breiden met een horecagele genheid. „De provincie kan mogelijk bij dragen aan de inrichting hier van in het kader van de stimule ring toerisme en economische be drijvigheid", oppert voorzitter W. Heijbroek van de Provinciale Commissie Zeeland van Heem schut. Aanleiding voor het voorstel van Heemschut is de voorgeno men sloop van de voormalige vlasfabriek St. Andries in Koe wacht. Heemschut en SCEZ kunnen al leen instemmen met de sloop van St. Andries als er een ade quate bescherming wordt gere geld voor het complex aan de Tragel 6. Wethouder J. Bos van Temeu- zen heeft inmiddels toegezegd dat de gemeente de noodzakelij ke stappen wil nemen om het volgens Heemschut unieke mo nument te behouden. De voor malige vlasfabriek wordt name lijk op de lijst van karakteristie ke panden gezet die de gemeen te aan het opstellen is. „Hiermee zijn voldoende voor waarden geschapen om de voor malige vlasfabriek St. Andries te slopen", aldus Heijbroek. „Waarbij wij het op prijs zou den stellen onderdelen van de schoorsteen (banden en stenen) te bewaren om te gebruiken bij de bij de restauratie van de schoorsteen van de heer Brugge- mans." door René Hoonhorst TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaam- se cinefielen en Terneuzense po litici kijken er al jaren verlan gend naar uit. Hun droom ligt binnen bereik en wordt in snel tempo tastbaarder. De bioscoop in Terneuzen krijgt vorm. Burgemeester en wethouders, exploitant en bouwers beweren al maanden dat de eerste rol prent in november te zien zal zijn. De gewone burger - film liefhebber of niet - reageerde wat sceptisch. 'Eerst zien en dan geloven', luidde de teneur van de reacties. Het geloof ver breidt zich de laatste weken snel, omdat er in rap tempo meer te zien is. Bezoekers van het uitgaanscentrum kunnen al niet meer om het gebouw heen. De kop van de Nieuwstraat heeft heel wat meer smoel gekre gen, hoewel een enkele criticas ter het geen gezicht vindt. Zo meldde een Temeuzenaar, die al le artist-impressions en trots ge presenteerde plannen aan zich voorbij had laten gaan, deze week opeens geschrokken dat het 'schandalig' was dat de ge meente zulk een lelijk pand als beeldbepalend gebouw in het uitgaanscentrum liet neerzet ten. Veel anderen vinden de 'rotsach tige' grote stenen waaruit de bio scoopmuren bestaan vooral 'apart'. „Ik bedoel met apart niet lelijk. Ik vind ze wel mooi, in elk geval heel opvallend en dat moet een bioscoop op deze plek ook zijn", stelt een voorbij ganger. Gehandicapten waren tot nu toe minder tevreden. Exploi tant en bouwers hebben weinig rekening gehouden met bezoe kers met een functiebeperking. Het bouwtempo lijkt nog wei nig veranderingen mogelijk te maken. Wethouder J. van Schaik over legt echter binnenkort nog eens met de exploitant. Hij verwacht dat er toch nog wel enkele aan passingen te realiseren zijn, waardoor ook gehandicapten de filmzalen en het restaurant zon der onoverkomelijke problemen kunnen bereiken. fotoWim Kooyman door Sheila van Doorsselaer HULST - De Van der Maelste deweg in Hulst wacht vanaf het begin van komend jaar een ingrijpende reconstructie. De belangrijke toegangsweg naar de binnenstad is versle ten, de riolering lekt en is de laatste jaren al op veel plaatsen provisorisch gerepareerd. De weg krijgt een geheel ander aan zien. De breedtes van de rijstroken en het fietspad zijn al jaren niet meer geschikt voor de hoeveel heid verkeer die de weg te ver werken krijgt. Het is er veel drukker geworden sinds de komst van nieuwbouwwijk Groote Kreek en de aanleg van het parkeerverwijssysteem. Vooral voetgangers en fietsers klagen over de staat van de weg. Het fietspad ligt vol putten en de weg heeft slechts een kort stuk stoep. In het kader van de reconstructie wordt de huidige bestrating, het fietspad en de stoepen inclusief de fundering volledig verwijderd en krijgt de straat een heel nieuw gezicht. Zo wordt de nieuwe asfaltweg breder dan de huidige. Aan beide zijden van de weg wordt een fietspad en een trot toir aangelegd en dit keer over de hele lengte van de weg. Het fietspad wordt gescheiden van de weg door een berm of par keervakken. Het voetpad aan de kant van de buitenvest wordt verlaagd aangelegd ten opzichte van het fietspad en de weg. Aan de waterkant zijn parkeervak ken voorzien en aan de kant van de bebouwing is tegenover een aantal huizen ook parkeerruim te voorzien. Bushalte De gemeente wil bezien of het mogelijk is de parkeervoorzie ning op het terrein van het uit vaartcentrum aan de Van der Maelstedeweg te vergroten. Op die manier is er geen overlast meer van auto's die na een uit vaart daar in de berm parkeren. Ook komt er bij de rotonde tus sen de Groote Kreekweg en de Van der Maelstedeweg aan beide kanten van de weg een bushalte. Allereerst wordt echter de riole ring gerenoveerd. Dit gebeurt door het inbrengen van een kunststof 'kous' in de bestaande buizen. Ook wordt een parallel riool aangelegd ten behoeve van de huisaansluitingen. Dit wordt aangesloten op het hoofdriool. Voor de afvoer van het hemelwa ter wordt een apart riool aange legd. De bewoners van de Van der Maelstedeweg worden dinsdaga vond 19 september uitvoerig geïnformeerd over de recon structie. In de raadzaal van het stadhuis wordt dan vanaf 19.30 uur een informatiebijeenkomst gehouden. door Frank Gijsel SLUIS - In navolging van de ge meente Hulst wil de stadsraad van Sluis dat fietsers en brom mers van de paden op de stads wallen geweerd worden. „Nu Hulst zo'n daadkrachtige taal uitslaat, kan Sluis toch niet achterblijven", vindt voorzitter W. Behr. Volgens Behr waren ze in Sluis blij verast toen deze week ge meld werd dat Hulst streng wil optreden tegen het oneigenlijke gebruik van het wandelpad op de wallen. „Eindelijk een gemeente die het aandurft dit probleem aan te pakken. Nu moet de gemeente Sluis nog volgen. Aan alle toe gangen tot de paden staan bor den waarop aangegeven staat dat het om een voetpad gaat. Fietsers horen derhalve te we ten dat het verboden is te fiet sen. Ondanks de borden worden de schelpenpaden in toenemen de mate gebruikt door fietsers", aldus Behr. De stadsraad heeft er in de afge lopen periode bij het gemeente bestuur op aangedrongen om desnoods harde maatregelen te treffen. Dat is volgens Behr niet ferm genoeg gebeurd. „De daad kracht van Hulst ontbeert Sluis spijtig genoeg. Herhaalde vra gen van inwoners van Sluis heb ben het beoogde doel nog niet bereikt", meent de voorzitter. „Ook het probleem van de loslo pende honden kan dan eindelijk eens aangepakt worden, want dat neemt ook nog steeds toe. Sluis gaat er prat op snel proble men aan te pakken. Onze stads raad heeft inmiddels de zaak al meer dan vier jaar als urgentie- punt op de agenda staan. Zon der resultaat." zaterdag 2 en zondag 3 september 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet. Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: Tandartsenpraktijk Sluis, Lange Wol straat 9, tel. (0117) 420828 Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: H. Mulder, Weststraat 1, Axel, tel. (0115)564389. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel. tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat83, tel. 0115-619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115-696425. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. 0115- 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel. 0114-312701. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer 0115-442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer 0117- 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer 0115- 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan deren, dag en nacht bereikbaar via tel. 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12 - ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnum mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereik baar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850. door Eugène Verstraeten HOEK - Met het opstellen van een nieuw bestemmingsplan voor Hoek wil de gemeente Ter neuzen het bestaande gebruik van percelen en de bouwmoge lijkheden in het dorp goed rege len. Het nieuwe plan Kom Hoek ver vangt de huidige vier bestem mingsplannen die nu in het dorp gelden. Het recente plan voor de nieuwe woonwijk Wind- lust wordt in zijn geheel overge nomen. Een eerste ontwerp van het nieu we bestemmingsplan ligt tot en met 11 oktober ter inzage bij de gemeente. In het plan zijn onder meer de gebruiks- en bebou wingsmogelijkheden van woon- percelen geregeld. Het komt er globaal op neer dat bij bestaan de woningen tot 60 vierkante meter mag worden bijgebouwd. Voor percelen groter dan 500 vierkante meter geldt een iets ruimere regeling. Hoek heeft op dit moment een gevarieerd wo ningaanbod. De gemeente ziet dan ook geen aanleiding voor een drastische koerswijziging. Eventuele nieuwbouwprojecten zijn denkbaar in het verlengde van het plan Windlust. Bij de oudere dijklinten zijn er moge lijkheden voor samenvoeging van oudere dijkwoningen. In het bestemmingsplan wordt nader ingegaan op enkele ont wikkelingen. Zo wordt de huidi ge kerk aan de kop van de straat Oud-Vlissingen niet meer als kerk gebruikt. Er ligt een ver zoek om het gebouw een woon bestemming te geven. Vanwege de verhuizing van de brandweer staat de huidige kazerne aan de Dr. Leenhoutstraat leeg. Het is volgens de gemeente niet waar schijnlijk dat deze locatie voor een andere maatschappelijke voorziening zal worden ge bruikt. In het plan is geregeld dat er zo nodig een woonbestem ming op kan worden gelegd. Dat geldt ook voor het kinder dagverblijf aan het Fresiaplein. Dat is een voormalige woning die eventueel weer voor wonen geschikt te maken is. Voor het gebruik van het voormalige raadhuis aan de Molendijk; woonruimte wordt een afzond: lijke procedure gevolgd. c De gemeente wil de karakter tieke driesprong van dijken, de kleinschalige bebouw! graag behouden. De lage go: i hoogte, bouwstijl en het onreg matige verkavelingspatroon 1 horen bij deze karakteristiek, i In het dorp zijn twee bedrijv i gevestigd die eigenlijk niet een woongebied thuishoren. bestaande rechten van deze l! drijven worden echter gerespf 1 teerd. Geconstateerd wordt dat i groenstructuur in Hoek versni l perd is. Het Toorenbos en i Voorste Kreek zijn de belar. rijkste groenelementen. Volge i de gemeente zou de Voon 1 Kreek en oosten van Hoek kti nen worden doorgetrokken,; combinatie met natuurwaard: en fiets- en voetpaden. Dat bied valt echter niet binnen l nieuwe bestemmingsplan Kc Hoek. Het bestemmingsplan is ook raadplegen via de gemeentelij website. Bovendien wor woensdag 6 september om 19,: uur een inspraakavond geho den in het Dorpshuis in Hoi Reacties op het nieuwe beste: mingsplan kunnen tot 11 okt ber bij de gemeente worden inp diend. Goes protesteer tegen plaatsing stationspoortjes GOES - De gemeente Goes pi testeert tegen het voomero van de NS om het voetganger tunneltje bij station Goes af sluiten met ticketpoorten. A leen reizigers met een geld treinkaartje kunnen de poortj passeren. De NS willen de maatregel doe voeren om perrons beter te b veiligen. Mensen die er niks zoeken hebben, worden zo g weerd. Goes komt in het gewe omdat de voetgangerstunnel e belangrijke verbinding is tussi het centrum en de wijken li zuiden van de spoorlijn. door Frank Balkenende GOES - De Goese fracties van GroenLinks en PvdA wen sen opheldering over een be zoek dat een Goese delegatie, onder wie de burgemeester, een wethouder en een ambte naar, begin oktober aan het Afrikaanse land Mozambique wil brengen. Zij vragen zich af of de reis moet worden betaald met ge meenschapsgeld en of het mo reel verantwoord is er op kos ten van de Mozambiquanen te verblijven. „Het is ten-Z slotte één van de armste landen ter wereld", zegt-* fractievoorzitter C. Bruring^ van GroenLinks, die de,, kwestie in een extra raadsver-p gadering aan de orde wil stel-rc len. Het Goese college van bur-Ë gemeester en wethouders wil zich in Mozambique oriën-1 teren op een bestaand inter-J nationaal cultureel en on-j' derwijskundig project, dat(< de basis kan vormen voor® een Goes' Afrikajaar inf 2009. e V door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van Justitie G. Oosterveld heeft gis teren bij de rechtbank in Middel burg tegen een 22-jarige inwo ner van Hoek voor buitensporig geweld een jaar gevangenisstraf en zes maanden voorwaardelijk geëist. In de proeftijd van twee jaar moet hij zich houden aan verplicht reclasseringscontact. Ook vond de officier het van be lang dat de verdachte in een kli niek behandeld wordt. Waarom had de Hoekenaar in de vroege ochtend van 26 maart in het uitgaanscentrum van Ter neuzen een man zo gewelddadig toegetakeld? „Ik moest een mo bieltje hebben, want mijn belte goed was op", zei hij. Vanaf dat moment was het slachtoffer een prooi van de jongeman, die hulp kreeg van een zeventienjarige jongen. De gsm werd afgepakt en later weggegooid. „O.K. je mag alles hebben", had het slachtoffer gezegd. Dat hielp niet. Integendeel. Het slachtof fer werd geslagen en geschopt, terwijl hij op de grond lag. Ver volgens werd hij door de ver dachte meegesleurd naar een bankautomaat, waar hij ge dwongen werd zijn pincode in te toetsen en 250 euro te pinnen. Het bloed zat nog op de pinauto maat, toen het slachtoffer zit* wist los te rukken en wegliep. I De gewelddadige actie kre$ een vervolg in de Noords tras' Een passant werd door het in een steeg afgetuigd, waart* ook een mes werd gebruikt. G* tuigen hadden gezien dat een ffi' groïde man (de verdachte) d( nacht ook de buitenspiegels vd een auto eraf had geschopt Rechter G. van Unnik vroeg a| verdachte of hij wel besefte dij hij bezig was geweest met ziiJ loos geweld. „Weet u waarvoc' al die stille tochten worden gf' houden?" Het leek niet tot he door te dringen. „Ze mogen no blij zijn dat het geen bloedpart' is geworden", had hij na zijj aanhouding verklaard. De psj choloog achtte de kans op herhi' ling groot. De verdachte zi geen behandeling te willen. Het slachtoffer van de diefsti met geweld maakte gisteren g( bruik van het spreekrecht. E had forse gebitsschade. „Ik bs een goed gebit, maar al mijn tar den zijn beschadigd. Ik zal bij voorbeeld nooit meer in een ap pel kunnen bijten. Ik ben ans stig om uit te gaan. Dit heb l niet verdiend, want ik ben ee goed mens." Volgens de officier kon de schi declaim van 2061 euro aan k slachtoffer worden toegeweze Uitspraak op 13 september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44