Giling speelt voor gangmaker Arnemuiden dé topfavoriet Zeeuwse rivalen zien ïn RCS favoriet voor titel tweede klasse Ervaren Thor Hushovd sprint nog net sneller dan jonge T-Mobïlers Andries Minderhoud weerstaat alle aanvallen uitslagen vrijdag 1 september 2006 swb23 Damtoernooi in 's-Gravenpolder 's-GRAVENPOLDER - De damvereniging PWG 's-Gra venpolder houdt vanavond voor de 34e keer het Vier Lin den toernooi. Het evenement begint om 19.30 uur in het Dorpshuis aan de Poelvooi'destraat in 's-Gravenpolder. De deelnemers kunnen zich inschrijven vanaf 19.15 uur. Clinic Krotwaar in Zierikzee ZIERIKZEE - Luc Krotwaar verzorgt zondag een clinic bij atletiekvereniging Delta Sport in Zierikzee. Krot- waard zal iets vertellen over training voor de langere af standen. Verder zal hij ingaan op de voorbereiding op de Kustmarathon. De clinic begint om 10.00 uur. Toertocht Theo Middelkamp GOES - De Zeeuwse ren- en toerclub Theo Middelkamp houdt zondag een toertocht. Belangstellenden kunnen kie zen uit twee afstanden: 70 en 130 kilometer. Inschrijven voor de Theo Middelkamp Classic kan tussen 9.00 en 11.00 uur bij de Geertruidahoeve in Heinkenszand. Roeitocht op Veerse Meer GOES - De roeivereniging Honte houdt morgen een toer tocht over 30 kilometer. De tocht is bestemd voor teams, die uit drie of vijf personen bestaan. De route gaat via on der meer de sluis in Veere naar de Haringvreter, Aard beieneiland, Arneplaat en Zandkreekplaat. Vervolgens gaat hetr richting Middelburg. De eerste ploeg wordt om 16.30 uur in Middelburg vex-wacht. De roeitocht begint om 9.30 uur. Zege Den Engelsman/V an der Peet SINT PHILIPSLAND - Frank den Engelsman en Stephan van der Peet zijn bij het Open dubbeltoernooi op tennis vereniging De Ruucstoppelen in Sint Philipsland dooi'ge- drongen tot de halve finales. De tennissers Den Engelsman en Van der Peet hadden daar echter wel drie sets voor nodig. Frank den Engels man en Stephan van der Peet wonnen in de 3-categorie van het mannendubbelspel van het koppel Yoek Godvliet/Rolf van der Weegen: 6-0,1-6, 6-0. In het gemengddubbelspel vijf hadden de als eerste inge- schaalden Angela Kouwenberg en Leo Nouwen veel moei te om zich te ontdoen van Fleur van Meer en Patrick Wal pot. Na de eerste set met 4-6 te hebben verloren, pakten Kouwenberg en Nouwen het tweede en derde bedrijf met 7-6 en 6-1. Brenda van Schilt en Anthony van Schilt zijn de tegenstanders in de halve finale. Verwei/Bonefaas op koers 's-HEER ARENDSKERKE - Frank Verwei en Plans Bone faas hebben de poulefase van het Auto de Laatdubbeltoer- nooi zonder kleerscheuren overleefd. Het tenniskoppel Verwei/Bonefaas verspeelde in de zesde categorie van het mannendubbelspel geen enkele set. Frank Verwei en Hans Bonefaas kenden eerst geen enkele problemen met Ard Eversdijk en Gerard Bonefaas: 6-0 en 6-2. Daarna werden ook Peter en Rob Daver verslagen. Het werd 6-2 en 6-4. van onze sportredactie GOES - Het strijdplan van Erwin Mesu, Niels Sleenbak- j ker en Olivier Goud zat goed in elkaar. Mesu en Goud zouden gisteravond tijdens het ZK skeeleren op de mara- thon aanvallen. Steenbakker moest hierna het kaïwei afma ken. Het was de manier om de gro te favoriet Andries Minder- houd te slopen. De A-rijder bezweek echter niet. Hij bleek veel inhoud te hebben en liet zich later als kam pioen kronen. Mesu versnelde op de Goese baan wel tien tot vijftien keer, maar steeds pareerde Minderhoud. Steenbakker probeerde in de slotfase als nog het strijdplan ten uitvoer te brengen, maar Minderhoud hield ook nu stand en won van kop af de spurt. Minderhoud, die vorige week al Zeeuws kampioen op de lange baan werd, kon het strijdplan van dedrie C-rij- ders wel waardei'en. „De aan pak was goed. Het punt is al leen dat in het A-peloton de snelheden zo'n zes kilometer hoger liggen dan bij de C's. Dus kon ik de aanvallen mak kelijk beantwoorden." Leo Janse (Yerseke) werd kam pioen bij de masters en Cori- na Wisse bij de vrouwen. De Noorse sprinter Thor Hushovd (rechts) bleek op de streep in Leon toch net iets sneller dan de Duitser Andre Greipel (midden), die gelanceerd werd door Bas Giling. Ook Erik Zabel (links) kwam snelheid tekort tegen de winnaar van de etappe. foto Dani Cardona/RTR [oor Edward Swier - Op jacht naar ver van zijn contract bij deed Bas Giling giste- en in de Vuelta goede zaken. )e jonge Noord-Hollander, be- ;ig aan zijn tweede seizoen in )uitse dienst, knokte zich in de van Leon met teammaat Greipel naar een bijna positie. De Noor Thor Hushovd, ex-varen ;n krachtig, stak Greipel, jong ;n ongerijpt, echter in de laatste alsnog voorbij, of niet winnen. Het winstpremies, een hoop én een fles champagne het diner. De complimenten boor Giling waren er echter loch. Ploegleider Frans van Looy had vanuit de auto gezien het wel goed zat voor (24) en Gieling (23), de nog onbekende, maar Greipel niet won. Met een beetje meer ervaring bad André het gered." Bas Giling had zijn taak goed Hij had zich in de finale vol overgave naar voren geknokt en Greipel daarna afgezet in het wiel van de favo rieten. Van Looy: „De kansen op contractverlenging voor Giling worden beter en beter. Hij toont veel inzet voor de ploeg en begint het vak te verstaan. Aan het begin van het seizoen was dat nog niet zo, maar nu gaat het steeds vlot ter-. Grote schoonmaak Giling mag dus waarschijnlijk blijven. Dat is op zich al bijzon der in de T-Mobile-ploeg, die de ze maanden met een grote schoonmaak bezig is. Het mana gement wordt vervangen (de Ne- deiiander Luuc Eisenga krijgt een voorname rol als technisch manager-), er komen nieuwe ploegleiders (onder wie Tristan Hoffman) en zo'n vijftien nieu we coureurs. Amper tien van de huidige renners blijven bij de ploeg. Het is een uitvloeisel van een dramatische Tour. Eerst mocht Jan Ullrich, van wege betrokkenheid bij het do- pingschandaal rond dokter Fuentes, niet starten. Later kreeg de ploegleiding onenig heid over de tactiek met Andreas Klöden, waardoor de ploeg de eindzege misliep. De leiding van T-Mobile besloot daarop in te gi-ijpen. Giling heeft niet veel van de heisa meegekregen. „Veel is langs me heen gegaan. En soms is dat maar goed ook. Ik ben vooral met mijn eigen rijden bezig geweest. Mijn voorjaar vond ik teleurstellend. Ik kreeg last van een achillespesblessure, moest uit Parijs-Nice stappen. Daardoor was ik lang niet meer zeker van de klassiekers die ik wilde rijden. T-Mobile is na tuurlijk ook geen klein rotploeg- je, er zijn altijd anderen meer ze ker van hun plekje." In Pa- rijs-Roubaix was hij er echter weer bij. „Daarna ging het ook weer bergopwaarts." Het waren de maanden dat Giling door- lcreeg hoe het werkt. Dat hij zich in een rol moet schikken en dan van waarde kan zijn. Giling voelt zelf ook dat hij een betere prof is geworden. Het eerste sei zoen was zwaar, het tweede mag dan weinig of geen uitsla gen opgeleverd hebben, hij kan wel veel beter voldoen aan de wensen en eisen van de ploeg. „Ze zijn absoluut tevreden over mij, ik krijg waardering voor het werk dat ik voor anderen doe." GPD [door Bas Abresch - Met het gepromoveerde Vlissingen, Zierikzee en RCS de tweede klasse E dit pjaar een competitie met drie .(Zeeuwse ploegen. De trainers jvan die drie clubs blikken aan jide hand van drie stellingen voor- op het voetbalseizoen. Pennings, Gaby Niemants- jiverdriet en Alexander van Keu- itflen spreken zich aan de voor avond van het nieuwe seizoen (uit over de kansen van hun ei- ten ploeg én die van de tegen- itandei's. '.CS is de gedoodverfde kam ^Alexander van Keulen (RCS): LJa, mits wij erin slagen een (team te worden. Dus eigenlijk imoet ik 'nee' zeggen op deze stel- We hebben veel individue le kwaliteit en op basis daarvan kunnen we dit jaar ook heel ver (omen. Maar als ploeg zijn we niet zo ver. We zijn favoriet, Xdat klopt, maar om nu te zeggen ejdat we de gedoodverfde favoriet Ik zie Halsteren, maar ook en Vlissingen als concur renten. Debutanten doen het al- '2,tijd goed. Door andere clubs zul- ;5len wij als de grote favoriet wor gden beschouwd. Dat komt na tuurlijk mede door de aanwezig van Dennis en Gérard de Met die rol heb ik geen Niemantsverdriet (Zierik- lorzee): „Kijkend naar vorig sei zoen is RCS voor mij inderdaad ij|dé titelkandidaat. Ze deden lang mee om het kampioen- ïchap. En ik vond ze eerlijk ge- jzegd beter dan de uiteindelijke kampioen Unitas'30, Bovendien (weet ik niet precies hoe sterk de jandei-e ploegen zijn, dus het is leen beetje gissen." iRuucl Pennings (Vlissingen): ,Als je het ene jaar net geen :ampioen wordt, is het geen ga dat je het seizoen erna jiveer meedoet om de prijzen. iVoor mij zijn er meerdere favo- ieten in deze leuke klasse met Eveel voetballende ploegen." i?oor Zierikzee dreigt opnieuw \een kleurloos seizoen. fiemantsverdriet: „Daar ben ik [het niet mee eens. Vorig jaar- ein- ligden we op de achtste plaats, i |maar ik vond dat geen kleui-loos [seizoen. We moesten zes nieuwe basisspelers inpassen. En op het niveau van de tweede klasse vind ik dat een knappe presta tie. De selectie is dit seizoen bre der geworden met de komst van Rutger Kooman, Erwin Nelissen en drie A-junioren. Daarom heb ben we de lat hoger gelegd en gaan we voor een plaats bij de eerste vijf. Als we daar eindi gen, hebben we het heel goed ge daan. Zeker ook omdat we het met eigen, jonge jongens uit Zie rikzee en van Schouwen-Duive- land doen en niet met een bij el kaar geraapt ploegje." Van Keulen: „Ziex-ikzee schat ik in als een subtopper. Vorig jaar wisselde de ploeg ovex'winnin- gen op de bovenste ploegen af met nederlagen tegen de onder sten. Uit wonnen wij met 7-2, thuis speelden we moeizaam ge lijk. In die wedstrijden heb ik ge zien dat zij een echt team zijn. Met een beetje geluk kun je het dan ver schoppen." Pennings: „Ik kijk alleen naar mijn eigen ploeg. Tegenstanders interesseren me niet zo. Of ze nu uit Brabant of uit Zeeland ko men, we benaderen elke wed strijd als een finale." Stijgende lijn Vlissingen is te goed voor degra datievoetbal. Pennings: „Daarmee wordt ge suggereerd dat elk resultaat be halve degradatie al een goede prestatie is voor Vlissingen. Dat is niet zo. Het gat tussen de tweede en de derde klasse is niet zo groot, zo is gebleken in de af gelopen jaren. Wij willen de stij gende lijn vasthouden, onszelf blijven ontwikkelen. Een plaats bij de eerste vijf is zeer goed, promotie of een periodetitel uit muntend. Alles lager dan plaats vijf kan variëren van matig tot goed, afhankelijk van de omstan digheden. Maar ons uitgangs punt is om bij die eerste vijf te eindigen." Van Keulen:„Wat ik al zei: debu tanten doen het altijd goed. Dus daar ligt eigenlijk al het ant woord in." Niemantsverdriet: „Ik denk niet dat Vlissingen degradatievoet bal zal moeten spelen, omdat ze met de nieuwe spelers erbij een sterke ploeg hebben. Voor een plek bovenin zijn ze alleen nog te wisselvallig en te onvolwas- TERNEUZEN - Arneniuiden gaat morgen als topfavoriet in de tweede klasse E van het ama teurvoetbal van start. De Zeeuw se tegenstanders noemen in één adem de ploeg van trainer Jan Poortvliet als grootste kansheb ber voor de titel. GPC Vlissingen en Heinenoord, die elkaar op de eerste dag tref fen, zijn de gevaarlijkste outsi ders. De dei'by Bruse Boys-Tho- lense Boys is in ere hersteld. Arnemuiden Corjan Marijs (28) gaat de favoi- retenrol niet uit de weg. „We willen zo snel mogelijk terug naar de eerste klasse", zegt de verdediger van Arnemuiden. Hij verwacht de grootste tegen stand van buiten Zeeland. De voorbereiding had beter ge kund. Wel vindt Marijs dat de se lectie in de breedte is versterkt met Serge Nöthen (Breskens) en Bart-Jan Kroes (Nieuwland). Jacky de Smit is gestopt. AZW AZW-speler Jurgen de Reu (25) zag veel teamgenoten vertrek ken of stoppen. „We missen nu vooral spelers die er bovenuit steken. We zullen met de jonge re spelers het gemis aan kwali teit moeten compenseren met in zet en een goede teamgeest." Volgens De Reu, die al tot de routiniers behoort, is alles gefo cust op handhaving. Jacco Koek koek is door een blessure voorlo pig niet inzetbaar, routinier Jaap den Doelder kan bij hoge nood spelen. De Reu ziet Arne muiden als enige titelkandidaat. GPC Vlissingen Trainer Edwin Kriens is tevre den over de bekerprestaties van GPC Vlissingen, maar koopt daar weinig voor als de resulta ten in de competitie achterblij ven. De selectie is versterkt met de komst van vier spelers van RCS, Wouter Vermeulen (Zee land Sport) en doelman Leon Weeda, die van ZSC met Kriens meekwam. „De spelers geloven in een plaats in de topdxïe. Ik zie de winterstop als goed mo ment om te evalueren. Arnemui den is de titelkandidaat. ITet ni veau van de rest ligt bij elkaar." Bruse Boys Wilco Hanzen (31) is vx-ij opti mistisch gestemd over de kan sen van Bruse Boys. „Midden- AZW (gestreepte shirts) in de aanval tegen Teraeuzense Boys. xnoot moet kunnen." De Schouw- se debutant, die twee keer ach tereen kampioen werd, heeft weer een goede lichting, „De tij den van Jacob en Tonnie van den Berge herleven. Drie talen ten van 17 en 19 zijn ingepast." Ook de komst van Emiel Dorst (ex-Kloetinge) is een belangrij ke factor, samen met Peter Wil- lemse. Bruse Boys is volgens Hansen, die vanaf zijn zeventien de jaar in de hoofdmacht speelt, in de breedte versterkt. Behalve Arnemuiden gelden ook GPC en Pleinenoord (met ex-spelers van Barendrecht) als favoriet. Kapelle Edwin van Damme (27) gaat zijn tiende seizoen in bij Kapel- Ie. „We hebben een jonge groep, met drie A-junioren en spelers van Apollo, Plansweertse Boys en Kloetinge 2. Maar de as van het elftal is weg." Van Damme wil niet de lijdensweg van voi'ig jaar, toen Kapelle lang onder aan stond. „We moeten een mid denmoter worden en als het kan voor een periodetitel gaan." De middenvelder ziet Bruse Boys en Rillandia als outsiders. De Meeuwen Eddy Mathijsse (27) van De Meeuwen gokt op een plaats tus sen vijf en acht. De aanvoerder begint aan zijn tiende seizoen. „De voox'bereiding was niet op timaal. We hebben wel een iets bredere selectie. Jeroen van Winkelhof is terug, maar Michiel Brouwer is opnieuw uit geschakeld door een knieblessu re." Arnemuiden en GPC wor den als de titelkandidaten be schouwd. Rillandia Jan-Willem Meeuwsen (36) spreekt gekscherend over zijn veteranenteam. De middenvel der van Rillandia noemt als voorbeeld Corné Nuijen (41) en Barty Meeuwsen (40). Vorig jaar ging het met de tweede garni tuur boven verwachting. „We spelen ons eigen spelletje." Trai ner John de Frel nam twee jonge spelers van Halsteren mee naar Rilland om het verlies van Meh- met Dolma SSV) op te vangen. In de beker bleken de tegenstan ders te stei-k. „De teamgeest staat voorop." Tholense Boys Piet de Graaff (27) heeft al een aardig voetbalverleden met de NAC-jeugd, RBC 2, Halsteren, NTW, Kloetinge, Nieuwmoer uit Essen (B) en nu Tholense foto Peter Nicolai Boys, waar hij ook al eerder voor uitkwam. Johan Schot (40) is gestopt. „Er staat nu een jon ge ploeg, die kwalitatief niet verkeerd is. Ze zullen het moei lijk hebben tegen fysiek sterke tegenstanders." Vorig jaar was er met nul punten uit vier duels een slechte start, maar de ploeg wist zich nog net te handhaven. De spits verwacht een hogere klassering, met stiekem een periodetitel. Arnemuiden en Heinenoord zijn de titelkandida ten. Zaamslag Randy Lauret (25) vindt dat Zaamslag er kwalitatief niet op achtex'uit is gegaan. „Zo doen Thomas Ennik en Ugur Kahveci van Kloetinge 2 het prima. Al leen is de selectie met vijftien spelers en twee keepers te smal." Hoewel Zaamslag in de voorbereiding geen enkele wed strijd verloor, meent de aanvoex- der dat het spel nog te wissel vallig is. Trainer Dennis de Nooijer liet zijn ploeg verschil lende systemen spelen, om te zien wat het beste bij Zaamslag past. Lauret verwacht beter te presteren dan vorig jaar, met mogelijk een periodetitel. Arne muiden is voor hem de uitge sproken favoriet. Veghel. Masters driebanden. Poule A: Clemie van Wanrooij-Anno de Klei ne 1-3 (0.976-1.302), Ton Beemster- boer-Ruud Nieuwenburg 3-1 (1.244- 0.977). Stand na twee partijen: 1. De Kleine 4-1.485, 2. Van Wanrooij 2-1.178, 3. Beemsterboer 2-1.117, 4. Nieuwen burg 0-0.837. Poule B: Dick Jas pers-Jan Arnouts 3-2 (1.969-1.411, Arie Weijenburg-Ad Koorevaar 3-0 (1.363-1.093). Stand: 1. 1. Jaspers 4-2.200, 2. Arnouts 2-1.134, 3. Weijen- burg 2-1.346, 4. Koorevaar 0-0.976. Pou le C: Jean Paul de Bruijn-Wim van Cromvoir3-0 (1.666-0,,760), Henk Habra- ken-Raimond Burgman 3-1 (1.625- 1.129). Stand: 1. Habraken 4-1.292, 2. De Bruijn 2-1.197, 3. Burgman 2-1.290, 4. Van Cromvoirt 0-0.796. Poule D: Ad Broeders-Harry van de Ven 3-2 (1.142-1.109), Jean van Erp-Ber- ry van Beers 3-2 (0.927-0.782). Stand: 1. Ad Broeders 4-1.297, 2, Van de Ven 2-1.191, 3. Van Erp 2-1.010, 4. Van Beers 0-0.764. Kwadendamme. ZK driebanden. Tweede ronde: Piet Koek (moyenne 0.459)-Eddy Hoondert (0.417) 2-1 (9-15, 15-9,15-11); André Karelse (0.362)-Mar- tin Steketee (0.508) 0-2 (9-15, 12-15), Berry Dallinga (0.811)-Nico Tuinman (0.444) 2-0 (15-6, 15-10); Wim de Kok (0.833)-Nico Peeters (0.457) 2-0 (15-2, 15-14); Martin Sturm (0.319)-Jaap Ha- meling 0-2 (9-15, 6-15). Winnaars naar achtste finale. Aken. Mennen, landenwedstrijd, na eerste onderdeel: 1Verenigde Staten 82,04, 2. België 88,07, 3. Duitsland 88,19, 4. Nederland 99,84, 5. Zweden 100,09, 6. Hongarije 107,27. Goes. ZK marathon skeeleren. Man nen senioren: 1. Andries Minderhoud (Waarde), 2. Niels Steenbakker (Bigge- kerke), 3. Erwin Mesu (Middelburg), 4. Olivier Goud (Waarde), 5. Niels Wisse (Krabbendijke), 6. Quinten Meulblok (Burgh/Haamstede), 7. Rinus Wisse (Krabbendijke), 8. William Walhout ('s Gravenpolder), 9, Niels Mesu (Middel burg), 10. Jan de Visser (Kloetinge). Mannen masters: 1. Leo Janse (Yerse ke), 2. Jaap Nieuwenhuijze ('s Heer Arendskerke), 3. Adriaan Provoost (Domburg). Vrouwen: 1. Corina Wisse, 2. Francien Wisse (beiden Krabbendij ke). Jeugd: 1. Anthony Janse (Yerse ke), 2. Annemarie Pasveer (Goes), 3. Laurent Janse (Yerseke). New York. US Open. Mannen, twee de ronde: Roddick (VSt/9) - Pless (Den) 6-3 7-6 (6) 6-3, Nadal (Spa/2) - Horna (Per) 6-4 4-6 6-4 6-2, Robredo (Spa/6) - Hyung-Taik Lee (Kor) 3-6 6-3 6-4 6-1, Wawrinka (Zwi) - Soderling (Zwe) 6-7 (4) 7-6 (4) 6-0 6-1, Verdasco(Spa/22) - Al- ves (Bra) 7-6 (3) 6-4 6-1, Gasquet (Fra/25) - Simon (Fra) 6-0 6-2 6-3, Ferrer (Spa/11) - Gimelstob (VSt) 6-2 6-4 6-1, Malisse (Bel) - Phau (Dui) 6-3 6-0 6-2. Vrouwen, eerste ronde: Sjarapova (Rus/3) - Krajicek (Ned) 6-3 6-0, Tsjak- vetadze (Rus/23) - Bondarenko (Oek) 7-6 (6) 6-0, Dementjeva (Rus/4) - Laine (Fin) 6-4 6-0, Safina (Rus/12) - Fedak (Oek) 6-3 6-4. Tweede ronde: Davenport (VSt/10) - Kostanic (Kro) 6-0 6-0, Koeznetsova (Rus/6) - Albanese (VSt) 6-1 6-1, Janko- vic (Ser) - Flipkens (Bel) 6-2 6-3, Bartoli (Fra/26) - Leptsjenko (Oez) 6-1 6-2, Kiri- lenko (Rus/20) - Bremond (Fra) 6-2 6-2, Rodionova (Rus) - Jie Zheng (Chn/29) 7-5 6-3, Vaidisova (Tsj/9) - Jidkova (Rus) 6-2 3-6 6-3, Peer (lsr/21) - Muller (Dui) 6-1 5-7 6-2, Schiavone (lta/14) - Mirza (Ina) 5-7 6-1 6-2, Henin-Hardenne (Bel/2) - King (VSt) 6-1 6-2, Schnyder (Zwi/7) - Arvidsson (Zwe) 6-3 7-5, San- tangelo (Ita) - Bammer (Oos) 6-3 6-1, Gajdosova (Slw) - Koetoezova (Oek) 6-3 7-6 (5), Rezaï (Fra) - Safarova (Tsj) 7-6 (3) 2-6 6-4. 's-Heer Arendskerke. Auto de Laat- dubbeltoernooi. HD6: P. Nieuwenhuyze/E. de Witte-A. de Jonge/ H. Wijnands 6-3 7-5. DD6: C. Geluk/L. de Hamer-D. Gast/N. Eversdijk 7-6 6-3. DD7: K. van Sabben/M. Roe- lands-S. Tazelaar/L. Witte 6-2 6-2, I. van der Klooster/R. Meijers-H. Bordui/M. Jongsma 6-3 3-6 7-4. GD6: C. Geluk/E. de Hamer-J. Suurland/H. van Sabben 6-2 4-6 14-12, D. van den Dries/P. van Liere-M. Brusket/C. Wild 6-4 6-1, R, Potter/A. Potter-I. de Wachter/F. Klein Meulekamp 7-6 6-3. Sint Philipsland. Open dubbeltoer nooi Ruucstoppelen. HD7: K. Ploeg/J. Kot-J. Verbeek/J. Bekkering 2-6 6-2 6-4, D. Jansen/R. Filius-M. Poot/A. van Dijke 6-2 6-2. DD7: L. Schil- lemans/l. Ooms-E. van der Giesen/M. Walpot 7-6 6-4, E. de Zeeuw/J. Olree-D. van Starkenburg/C, Walpot 6-0 6-0. León. Ronde van Spanje. Zesde etappe, Zamora-León: 1. Hushovd (Noo) 177 km in 4.09.10, 2. Greipel (Dui), 3. Zabel (Dui), 4. Petacchi (Ita), 5. Napolitano (Ita), 6. Eisel (Oos), 7. Paoli- ni (Ita), 8. O'Grady (Aus), 9. Oesov (WRu), 10. Ventoso (Spa), 32. Vino- koerov (Kaz), 40. Gïling 0.05, 53. Eltink, 54. Di Luca (Ita), 75. Sastre (Spa), 112. Valverde (Spa), 132. Boogerd, 134. Wee ning, 162. Mentsjov (Rus), 169. Engels. Algemeen klassement: 1. Di Luca 22.47.11, 2. Brajkovie (Slv) 0.04, 3. Kas- jetsjkin (Kaz) 0.18, 4. Sastre 0.29, 5. Mar- chante (Spa) 0.35, 6. Valverde 0.36, 7. Beltran (Spa) 0.55, 8. Danielson (VSt) 0.58, 9. Marzoli (Ita) 0.59,10. Kohl (Oos) 1.00, 19. Vinokoerov 2.27, 30. Mentsjov 4.02, 31. Boogerd, 44. Eltink 6.03, 45. Weening, 120. Giling 28.17, 158. Engels 29.00. Goes. Zeeuwse zomeravondwieler- competitie, zevende wedstrijd. Ca tegorie A: 1. Jack van der Horst (Oost-Souburg), 2. Jacq Schuit (Arne muiden), 3. Marco Minnaard (Wemel- dinge), 4. Kevin Gideonse (Heinkens zand), 5. Maarten Janse (Wolphaarts- dijk). Categorie B: 1. Evert Eckhardt (Kruiningen), 2. Kjeld van der Lijke (Mid delburg), 3. Nick van der Liijke (Middel burg), 4. Marcel Clement (Goes), 5. Jan Minnaard (Wemeldinge). Vrouwen: 1. Liza Phernambucq (Ovezande), 2. Wille- mien Vette (Heinkenszand), 3. Anneke Kempe (Vlissingen). Schouwse Boys start met zege ZIERIKZEE - Het futsalteam van Schouwse Boys is na de titel van vorig jaar ook een klasse ho ger goed van start gegaan. Het duel met Troy/Buitenvest, in de eerste klasse, werd met 4-2 ge wonnen. Met Leon Weeda als vervanger voor de afwezige doelman Peter Brusse en nieuwe kracht Freek Torensma kwam Schouwse Boys op een 1-0-voorsprong. Ing- mar Quist scoorde op aangeven van Martijn van Grunsven. De Brabanders kwamen nog voor rust op gelijke hoogte, drongen ook in de tweede helft aan, maar de thuisploeg kwam toch op 2-1 en 3-1 door Leon Sinke en Robin van Welt. Troy spai'tel- de nog even tegen, maar na de 4-2 van Martijn van Grunsven was het gedaan met de weer stand van de Brabanders. door Aector Dooms

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23