Positief besluit sportboulevard Nog 80 mille voor Langste Bank Immanuelkerk krijgt een tweede leven ©ndernemer zeeland nazomerfestival.nl 'over een gebeurtenis die Nederland schokte' Gestuntel Vlissingen zoekt later oplossingen voor tekort 29 aug t/m 9 sept 2006 De vrouwen van Kamp LUestkapelle Paul Pourveur muziektheater in een voormalig aioonoord regie flms de Jong spel Nel lekatompessy zong Julio Loko en Maria lekransy muziek Rudy Tuhusulo en UJim Lohy productie Theotergroep Delto en Zeelond Nazomerfestiva! kaarten info gratis brochure zie nazomerfestival.nl of bel 0900 33 000 33 (0,45 p/g) door Edith Ramakers KOUDEKERKE - Nog even en dan is er weer leven in de Imma nuelkerk in Koudekerke. Giste ren werd de weg vrij gemaakt voor huisvesting van Kinderop vang Walcheren, peuterspeel zaal de Ukkepuk en een aantal schoollokalen, kantoor- en crea- tiviteitsruimte van basisschool 't Klinket in Koudekerke. „In feite is dit de eerste vorm van een Brede School in de ge meente Veere", zei wethouder W. van Tatenhove. „En daar zijn we trots op. Helaas was de ruimte te beperkt om ook basis school De Sprong nog bij de sa menwerking te betrekken. Dan was de Brede Schoolgedachte helemaal geslaagd geweest." Niet zonder slag of stoot is de be stemmingswijziging van de kerk in een onderwijscomplex tot stand gekomen. In 2003 begon nen de onderhandelingen met het kerkbestuur over een nieu we functie. Door de fusie van de gereformeerde kerk en de her vormde gemeente had Koudeker ke genoeg aan één kerk en werd de Immanuelkerk overbodig. De diensten worden alleen nog in de Michaelskerk gehouden. Collectebus „Een aantal mensen kon moei lijk afstand van de kerk doen", zei Agnes de Jong van 't Klinket en lid van het managementteam van de Vereniging voor Protes tants Christelijk Ondeiwijs. in Veere en Noord-Beveland. „Lo gisch, want heel wat Koudeker kenaren zijn nog met de collecte bus langs de deuren gegaan voor een bijdrage voor de ver bouwing van de Immanuel kerk." De emotionele band met de kerk was hecht. „Het feit een plaats voor vooral kinderen, heeft de onderhandelingen gun stig beïnvloed." Van Tatenhove vult aan dat de romp van het gebouw blijft be staan, waardoor het beeld van cle kerk intact gelaten wordt. Aan de buitenkant van het ge bouw zal niet veel worden veran derd, aan de binnenkant des te meer. Er komen lokalen van ver schillende grootte en er wordt een tweede vloer gelegd. Het wordt een multifunctioneel ge bouw voor Koudekerke. „We ho pen dat de verbouwing in sep tember 2007 is afgerond", zegt Van Tatenhove. 't Klinket kampt al enige tijd met i-uimtegebrek. Uitbreiding op de huidige plek zou in de na bije toekomst tot problemen lei den. Kinderopvang Walcheren zat met het Kwetternest op het terrein van Der Boede op de schopstoel. „We moesten daar weg. Een nieuwe locatie in de Tramstraat komt op het juiste moment", zegt Edwin van Alp hen van KOW. Op Agnes de Jongs wensenlijst staat nog de gedeeltelijke afslui ting van de Tramstraat. Dat is een veilige oplossing voor de kin deren én de school krijgt meer ruimte voor een kindvriendelij ker schoolplein. Advertentie Oranje Fonds Op zaterdag 16 september is de Landelijke Ontmoetingsdag. Vanaf 14.00 uur houden sociale organisaties Open Huis, ook bij u in de buurt. U bent van harte welkom om daar uw buurtgenoten te ontmoeten en te zien hoe zij werken aan een leefbare buurt. Kijk voor een adres en programma bij u in de buurt op www.oranjefonds.nl of bel tijdens kantooruren 030-6598055. Komt u ook? edactie: 0113-315649 fww.pzc.nl -mail:redactie@ pzc.nl ostbus 31, 4460 AA Goes ■dvertentie-exploitatie: |oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; lationaal: 020-4562500. »rijdag 1 september 2006 Van Poelje doet ervaring op bij Ajax HIDDELBURG - Bij het Institu te for Marine Resources en Eco- iystem Studies (Imares) op 'exel worden deze maand vijf- ig dode bruinvissen onder- ocht. De tandwalvissen zijn langespoeld op de stranden. Iet onderzoek moet uitwijzen ïoeveel bruinvissen als bij langst in netten van vissers be landen en in welk vistuig de die ren om het leven komen. Opdrachtgever is het ministerie iran Landbouw, Natuur en Voed selkwaliteit. Minister Veerman ivil iets doen aan de forse toena me van strandingen van bruin- irissen. Het onderzoek moet uit wijzen welke actie het meest doeltreffend is. De onderzoekers van Imares Werken samen met die van het Koninklijk Nederlands Insti tuut voor Onderzoek der Zee (Nioz). Verder wordt het team aangevuld met een Belgische ex pert. K. Camphuysen van het Nioz spreekt van een 'aanspoe- ingsgolf'. Het aantal strandin- jen neemt de laatste jaren dras- isch toe. Dit jaar spoelden in icht maanden tijd al meer dan Iriehonderd bruinvissen aan. In ie jaren negentig noteerde het Nioz nog gemiddeld 44 strandin gen per jaar. 3p Texel liggen de vriezers vol lode dieren, zegt Camphuysen. Je bruinvissen worden onder zocht op littekens en inwendige schade in de longen. Volgens de inderzoeker zijn lang niet alle lode bruinvissen slachtoffer Van de visserij langs de Neder landse en de Belgische kust. ?,Een deel komt uit Kanaal. De ze dieren zijn rot en vergaan. Ze tomen duidelijk van ver." J. van der Hiele van het Zeeuw se team van Eerste Hulp Bij Zee- (zoogdieren (EHBZ) onder schrijft de bevindingen van het Nioz. Ook op de Zeeuwse stran den valt volgens hem een forse loename van dode bruinvissen te bespeuren. „We hebben er nu Öl tegen de negentig. Vorig jaar 'haalden we in totaal zeventig do de bruinvissen op." Na een druk weekeinde haalde de EHBZ'er woensdag nog eens zeven dode exemplaren van het strand.De dieren spoelden aan bij Domburg, Westkapelle, Vrou wenpolder, Burgh-Haamstede, Ellemeet en de Brouwersdam. Het onderzoek op Texel start half september. De uitkomst Wordt in november bekendge maakt. Advertentie zeeuwse almanak De boot was groot en van het type dat sommige waterspor ters omschrijven als 'model Tupperware'. De schipper was misschien te kwalificeren als 'nieuw geld'. En de twee matrozen waren hoogblond, welgevormd en schaars ge kleed. De Zierikzeese haven meester volgde met stijgende verbazing de pogingen tot het afmeren van dit schip. Dat le verde behalve veel ge schreeuw ook lichte schade op. Met een meeivarige blik op zijn bemanning veront schuldigde de schipper zich voor hun gestuntel. „Ach, overdag heb je niks aan ze. Maar 's nachts Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes loorNadia Berkelder IIDDELBURG - Het geld is er iog niet allemaal, maar toch zet pissingen het licht op groen oor de sportboulevard. Middel- lurg heeft de financiering al ond. Iet wachten was op Vlissingen. )e plannen voor de sportboule- [ard tussen de twee steden zijn |1 jaren klaar. Alleen over de fi- lanciën werd lang gesteggeld, toen begin dit jaar bleek dat flissingen grote financiële moei- ijkheden heeft, is de beslissing ipnieuw uitgesteld. )e oplossing is er nog steeds liet helemaal. Er blijft een te- :ort over van drie tot acht ton vaarvoor een oplossing gevon- len moet worden. Hoe dat pre- lies gaat gebeuren, is niet duide- ijk, maar er wordt onder meer iverwogen om de opbrengsten 'an het grondbedrijf - behaald Jij het ontwikkelen van bouw- irojecten - in te zetten. Dit na- aar moet definitief een besluit vorden genomen. ;Het ziet er goed uit", vindt wet- louder C. Seijbel (CDA). „Bin- jenkort verwachten we cijfers fan het grondbedrijf. Die willen ve er naastleggen." Een weg te ug is er eigenlijk niet, conclu- leert het college van burgemees- ,er en wethouders. De accommo- Jaties van de sportverenigin gen, hockey en atletiek, zijn ver- Heten. Bovendien is er al grond langekocht, is er al geïnves- ;eerd in de plannen en heeft Mid- ielburg al ingestemd. Nu stop- )en zou zeven tot acht miljoen ïuro kosten. Dm de sportboulevard te kun- len betalen, is in ieder geval leelname van een particuliere partij noodzakelijk. Arcus/ Roompot wil in het gebied inves teren. Dat betekent dat er naast de sportvoorzieningen ook zorg voorzieningen, zorg woningen en een beautycentrum komen. Volgens Seijbel kan het project doorgaan. „Zoals het er nu naar uitziet wel. De sportclubs zitten al zo lang te wachten. Gelukkig zit er nu schot in de zaak. De at letiekvereniging heeft nog één baan die voor .wedstrijden ge bruikt kan worden, die in Vlis singen.". De sportboulevard komt naast het zwembad, ook een gezamen lijk project van de twee gemeen ten. Over de plannen wordt al ja ren gesproken. Volgens Seijbel heeft het zo lang geduurd omdat er - door geldgebrek - een inves teringspartner moest worden ge zocht. „Maar het is een behoor lijk ambitieus plan, dat als het klaar is de geledingszone tussen de twee steden een flinke im puls zal geven." Dit najaar moeten de plannen verder worden uitgewerkt. Seij bel rekent erop dat de sportvel den eind 2009 of begin 2010 klaar zijn. Toen de plannen voor de boulevard gemaakt werden, ging men ervan uit dat de clubs er in 2004 terecht konden. Op de sportboulevard krijgen atletiek vereniging Dynamica en de hockeyclubs uit Middelburg en Vlissingen een plek. Veelpleger wil geen behandeling MIDDELBURG - Een 49-jarige inwoner van Vlissingen voelt niets voor een opname in een Inrichting voor Stelsel matige Daders. Officier van Justitie G. Oosterveld zag de ISD-maatregel, die maximaal voor twee jaar kan worden opgelegd, nog als enige optie voor de man om zijn leven in positieve zin te veranderen. „Er is van alles geprobeerd. Celstraffen en werkstraffen helpen niet en er zijn geen therapeutische perspectieven." De verdachte was het niet eens met de psychiater. „Hij speelt alsof hij gek is. Hij heeft een persoonlijkheidsstoor nis", rapporteerde de psychiater. „Dat kan hij wel zeg gen, maar dat vind ik ook van hem", reageerde de Vlissin- ger. De veelpleger zit inmiddels acht maanden in voorar rest voor de diefstal van een tas met portemonnee, gsm en bankpas, gepleegd op 4 januari in Vlissingen. Raadsman E. Smit leek het niet zo verstandig om zijn cliënt zo lang vast te zetten, zodat er geen nieuwe delicten worden gepleegd. Hij wees op de acht maanden voorar rest. Smit kon zich enigszins vinden in een ISD-maatre- gel, maar dan voor de beperkte duur van een jaar. De rechtbank doet 13 september uitspraak. Getuigen gezocht van aanrijding GRIJPSKERKE - De politie is op zoek naar getuigen van het ongeval op de Jacob Catsweg in Grijpskerke, waarbij dinsdag een veertienjarig meisje ernstig gewond raakte. Het meisje werd vermoedelijk geraakt door een passeren de auto met aanhanger. Volgens de politie is ei' nog steeds onduidelijkheid over de toedracht van het ongeval. Wat er precies onduidelijk is, wil de politie niet zeggen. De au tomobilist heeft na het ongeluk wel een verklaring afge legd. Het meisje ligt nog in het ziekenhuis in Antwerpen. Brandje bij Kamperlandse schuur KAMPERLAND - De brandweer in Noord-Beveland kon gisteravond rond half zes ternauwernood voorkomen dat een schuur aan de Ruijterplaatweg bij Kamperland in vlammen opging. Het brandje ontstond door onvoorzichtigheid van enkele spelende kinderen in een naastgelegen boomhut. Doordat de brandweer snel aanwezig was, werd het vuur op tijd ge blust. „De schuur is eigendom van een hobbyist die oude tractoren houdt. Gelukkig is alles behouden gebleven. De schade is nihil", meldt officier van dienst P. Kesteloo. (Advertentie) Dnderzoek naar lode bruinvissen loor Selma Osman Louis Verheul(l) en Jan Jacobs op de plek bij de Vlissingse boulevard, waar de langste bank van Europa moet komen. Er wordt nog gezocht naar sponsoren voor de laatste tachtig meter. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Komend voorjaar moet 'De Langste Bank' schitteren op de boule vard van Vlissingen. De initiatiefgroep die zich inzet voor de komst van de 122 meter lange bank op de glooiing, geeft vanavond het officiële startsein voor een grote sponsoractie. Duizend euro per meter kost de bank die ontworpen is door de architecten H. Slemmer en H. Buys. De bank wordt van metaal en er komen lichtpunten in. Het is de bedoeling dat de attractie, die het moet gaan worden, opgehangen wordt tegen de kademuur, van de Gevan gentoren tot aan het paalhoofd 'de Leuge naar'. Het eerste idee voor de bank ontstond in 2000. „De gemeente gaf aan WTS Archi tecten de opdracht de boulevard leuker te maken", vertelt L. van Heulen van de initiatiefgroep De Langste Bank. In het plan dat daarop verscheen, werd gespro ken over 'de langste bank van Europa' als toeristische trekker voor Vlissingen. De werkgroep Vlissingen 2010 lichtte het onderwerp uit het rapport en ging er mee aan de slag. Daarna sloten ook de Stich ting Vlissingen Promotie en de bedrijven- club Voor Anker in Vlissingen, zich bij de initiatiefgroep aan. Voorbereidingen „Begin dit jaar zijn we begonnen met de procedurele voorbereidingen", zegt J. Ja- kobs die zowel van de Stichting Vlissin gen Promotie als van Voor Anker in Vlis singen is. „Inmiddels is het plan goedge keurd door het waterschap en hebben we bij de gemeente Vlissingen een bouwaan- vraag ingediend. Nu alleen het geld nog." Ruim veertig meter is al binnen. „We heb ben nog tachtig meter te gaan", zegt Van Heulen. „Op elke meter komt een naamp laatje van de sponsor." De aftrap van de grote sponsoractie be gint vanavond tijdens de jaarlijkse bij eenkomst van Voor Anker in Vlissingen. Deze club bestaat uit dertien Vlissingse bedrijven. Eén keer per jaar, kort na de zomer, komen die bijeen en elke onderne mer mag dan 35 zakenrelaties meene men. „We zijn met meer dan vierhonderd men sen", zegt Jakobs. „We hopen dat we op die avond heel wat meters bij elkaar krij gen." Aan de buitenkant van de Immanuelkerk in Koudekerke zal weinig veranderen, aan de binnenkant des te meer. foto Ruben Oreel 'erferen? WeGeNeR dagbladen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13