\mac-personeel weer aan de slag SieMatic Traktatie voor gewichtige bezoekers Comfortpakket in ziekenhuis a €100 per dag n| herplaatsing meeste werknemers failliet bedrijf verrast Orvkkery zvu- 5tefano s Maandmenu 23,50 September Leerzaam uurtje op mountainbike zeeland nazomerfestival.nl opening festivolhort - Rbdij Middelburg zeeuwse almanak Conditie GOES - Stampvoetend waggelden ze gistermiddag in eens de Grote Markt in Goes op. Meteen hadden Carla en Marijke, twee Indische olifanten van Circus Renz uit Berlijn, enorm veel bekijks. De fototoestellen en mobiele telefoons werden uit de zakken gehaald en schoorvoetend liepen enkele kinde ren op de vriendelijke zwaargewichten af. Lotte van 6 uit Goes durfde zelfs de slurf te aaien. Wat ze niet ver wacht had, was dat een circusartiest haar op de rug van één van de olifanten tilde. Huilend en lachend te gelijk bleef ze stil zitten, terwijl Carla op de boterham men en eierkoeken van bakker Van Opdorp kauwde. De optocht van olifanten, artiesten en kinderen ging daarna verder via de Kade naar de thuisbasis aan het Molenplein, waar circus Renz gisteren de Goese pre mière opvoerde. Het circus is nog tot en met aanstaande zondag te zien. foto Ronald den Dekker olie: 0113-315649 „1,31,4460 AA Goes fcSS'lóeland: 0113-315520; Es-Vl.anderen; 0114-372770; tonaal: 020-4562500. jonderdag 31 augustus 2006 tie, met name aardappelrooiers - niet op een verkeerd moment. Varkevisser: „De markt is in de afgelopen tijd aangetrokken, ze ker in de metaalsector. Een paar jaar geleden was het veel moei lijker geweest deze mensen in zo korte tijd weer aan ander werk te helpen." De Amac-werknemers zijn uitge waaierd over een groot gebied. In Vlissingen-Oost zijn er aan het werk, in Middelburg, in Sint-Maartensdijk op Tholen en ook bij Van den Ende Machine bouw in Borssele, waar drie Amac'ers terecht zijn gekomen. „Overal in de machinebouw is het aardig druk", verklaart een woordvoerder. Eén van de aangenomen Amac-medewerkers is net 65 jaar geworden. Hij blijft nog even. De woordvoerder: „An ders was het voor ons niet de moeite geweest." Een werkne mer van eind veertig, begin vijf tig gaat tijdelijk naar school om bij te leren. Onderdelen Van den Ende Machinebouw in Borssele maakt overigens onder delen voor Amac-machines. In 's-Heerenhoek zijn er ook nog activiteiten. Het bedrijf Amac mag failliet zijn, de merknaam is gebleven. Het moederconcern Agrimac in Steenwijk heeft de rechten, tekeningen en mallen van Amac-machines overgeno men en wil de productie vol gend jaar hervatten in Steen- wijk. Op het oude Amac-terrein in 's-Heerenhoek zijn de onder- delenvoorziening en de verkoop van nieuwe machines gevestigd, meldt J. Remijn van de verkoop. Zes a zeven man werken vol gens hem op de vestiging in 's- Heerenhoek. Op termijn is woningbouw ge pland op de vier hectare grote, met bedrijfsloodsen volgepropte Amac-locatie. Remijn houdt al vast rekening met een verhui zing. Het is volgens hem de op zet de in 's-Heerenhoek gevestig de afdelingen in Zeeland te handhaven. iwrHarmen van der Werf ,HEERENHOEK - Vakbon- jio,curator S. van Boven en het Ciiitnim voor Werk en Inkomen |CWI) hadden er allemaal een luid hoofd in. Hoe kunnen 46 het algemeen oudere werk- KBcrs van het failliete Amac uil's-Heerenhoek aan een ander «ik worden geholpen? Negen caanden na dato is de overgro- lemeerderheid aan de slag. jlt had dit vantevoren zeker at verwacht", merkt de Goese ®-adviseiu' J. Varkevisser op. De gemiddelde leeftijd van de ansen die bij ons in bemidde- ag kwamen na het faillisse ment van Amac, was niet laag. verwacht dan over het alge meen niet vlug resultaten. Toch 5 het gelukt de meesten vrij gel elders te laten instromen, sde dankzij een actief wer- lingsbeleid. Wij hebben als CWI teer dan twintig bedrijven be- taderd." ïacatures fan de 46 in november ontsla an werknemers hebben er, vol- jfnsde gegevens van Varkevis- ier, inmiddels 35 een baan ge- üinden. „Een aantal staat nog is teboek", aldus de CWI-adviseur, „enkelen zijn niet aan de slag vanwege dekte." isser is al met al tevre- len over het verloop. Het CWI leeft daaraan een bijdrage gele urd, maar, onderkent de advi- seur, 'er moeten natuurlijk wel genoeg vacatures vrij zijn' let klinkt wrang, maar wat dat «treft kwam het faillissement ran Amac - een bedrijf van naam in de landbouwmechanisa- (Advertentie) Advertentie wnavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu Mexicaanse bonensoep en Wrap met chili con/sin ome, salade, salsa en guacamóle en Granité met limoen en munt €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 a-2-9.13-00-16.00 uur informatiemarkt decursussen voor 2006-2007 Markt 511 Middelburg T0118 886 886 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Patiënten die opgenomen worden in zieken huis De Hon te in Teraeuzen kun nen zich voortaan extra in de watten laten leggen. Tegen beta ling kunnen ze aanspraak ma ken op 'ZorgSaam X-tra', een servicepakket met extra voorzie ningen om het ziekbed te veraan genamen. Verschillende patiënten hebben al van de mogelijkheid gebruik gemaakt. Directeur patiënten zorg J. van der Heide kreeg posi tieve reacties op het aanbod van twee verschillende servicepak ketten, die voor respectievelijk 100 en 120 euro per dag zijn te verkrijgen. Patiënten die hon derd euro per dag willen neertel len krijgen een relaxstoel, een dagblad, een leesmap, vrij ge bruik van telefoon en televisie en onbeperkt koffie en thee, ook voor het bezoek. Bovendien wordt er gezorgd voor een fruitmandje en een bloemetje bij het bed en kan men kiezen voor een eenpansge recht in plaats van het dagme nu. De patiënt kan samen met bezoekers gebruik maken van de maaltijden. Daar bovenop heeft men tot in de namiddag de beschikking over extra rauw kost, keuze uit snacks en vers ge perst sap. Het duurdere X-tra pakket van 120 euro per dag is alleen mogelijk als er een een persoonskamer beschikbaar is. Aanvullend op het goedkopere servicepakket biedt dit opname in een eenpersoonskamer, door lopend bezoek en een gevulde koelkast. Behoefte „De laatste jaren is er steeds meer aandacht voor wat de pa tiënt vraagt", zegt Van der Hei de. „Enerzijds is de klassenver- zekering afgeschaft, maar an derzijds blijkt dat er behoefte is aan wat extra luxe. Daar spelen we met de invoering van deze servicepakketten op in." Ook zorgverzekeraars zijn er vol gens de directeur patiëntenzorg in geïnteresseerd om het luxe verblijf in het ziekenhuis op te nemen in het aanvullend pak ket. Het initiatief in het Terneuzen- se ziekenhuis is niet uniek. „Ook elders in het land zie je dergelijke ontwikkelingen", weet Van der Heide. „Ons uit gangspunt is, waar we het ver blijf van de patiënten kunnen veraangenamen, doen we dat." Het ziekenhuis legt bij de moge lijkheid om luxe zorg te kopen wel een grens. „De verpleegkun dige behandeling blijft voor alle patiënten die hier binnenkomen gelijk. Het gaat uitsluitend om randverschijnselen rond het bed." Volgens Van der Heide is er steeds meer behoefte aan een persoonskamers. „We hebben nu vier-, twee- en eenpersoons kamers. Als we aan de behoefte tegemoet willen komen, moeten we meer eenpersoonskamers in richten." hranSca/é Vooraf gemengde salade met gebakken geitenkaas omwikkeld met spek gegarneerd met rodeport siroop Als hoofdgerecht gegrilde doradefilet met een limoen-ansjovis saus En als dessert appelcake met caramelsaus 1 vanille-ijs tel. (01 18) 418 019 www.stefanos.nl door Rob Paardekam GOES - De kinderen uit de hoogste klassen van de Kohn- stammschool in Goes mochten de les gisteren een uurtje verla ten om op het schoolplein te mountainbiken. Onder de naam Go biking tour stuurt de Koninklijke Neder landse Wieier Unie (KNWU) promotieteams door het land om de sport populair te maken onder jongeren. Die missie leek op de openba re Kohnstammschool ge slaagd, want de jongens en meiden genoten met volle teu gen van hun alternatieve les. Af en toe waren ze zelfs een beetje overmoedig bij het ne men van de hindemissen en maakten ze een smak op de grond. Ernstige blessures ble ven uit, mede dankzij het dra gen van een helm en knie- en elleb oogbeschermers Helm John van der Zande van de KNWU zei het als een taak te zien om de kinderen niet al leen te enthousiasmeren voor het fietsen, maar ook te wijzen op de gevaren. „Eigenlijk zou het verplicht moeten zijn om bij het fietsen altijd een helm te dragen", hield hij zijn ge hoor voor. „Nederland is zo ongeveer het enige land waar dat nog niet verplicht is. Het zou best eens kunnen dat jullie binnenkort ook met de helm op naar school moeten." De scholieren keken elkaar maar eens aan met zo'n gezicht van: mij niet gezien om met zo'n pispot over straat te gaan. De komst van de mountainbi- keclinic naar Goes is een initia tief van welzijnsorganisatie SMWO. Vandaag gaan scholie ren van de Beatrixschool en de Zuidwesthoek in Goes de fiets op. foto Ronald den Dekker Excuses voor Vlissingen VLISSINGEN - De provincie heeft haar excuses aangebo den aan de gemeente Vlissingen. Die was het niet eens met de investering van Zeeland Seaports in een verdiept spoor bij Goes. Dat kost het havenschap twintig miljoen euro. Het bestuur van het havenschap is gesplitst in een deel Borsele en een deel Vlissingen, vandaar het bezwaar. Bovendien werd Vlissingen buiten het vooroverleg gehou den. Hiervoor heeft gedeputeerde H. van Waveren nu sor ry gezegd. Maar de investering gaat gewoon door. Actie gescheiden vaders MIDDELBURG - Een groepje gescheiden vaders heeft gis terochtend actie gevoerd bij het kantoor van de Raad voor de Kinderbescherming in Middelburg. De vaders deelden flyers uit. Ze hadden een deel van het parkeerter rein bij het gebouw afgezet. De vaders zijn van mening dat ze onheus bejegend worden door instanties als de kin derbescherming. De vaders mogen na hun scheiding hun kinderen niet meer zien. De actie verliep rustig. Vorig na jaar werden leden van de actiegroep Family for justice nog gearresteerd bij een bezettingsactie bij het zelfde kan toor. Zij zijn afgelopen zomer in hoger beroep veroor deeld tot boetes. Middelburg bouwt nieuwe wijken MIDDELBURG - De ene wijk is nog niet klaar, of de plan nen voor de volgende worden gemaakt. De gemeente Mid delburg werkt op drie plaatsen aan uitbreiding. Als de Mortiere vol is, over een jaar of vier, kan er ge bouwd worden ten zuiden van de Erasmuswijk, op het voormalige Arduinterrein en ten zuidwesten van Sint-Laurens. Hoe de wijken eruit komen te zien en hoe veel woningen er komen, is nog niet bekend. Alleen voor het Arduinterrein zijn al ontwerpen gemaakt. Volgende week buigt de straatnamencommissie zich alvast over de naam voor de nieuwe buurt bij de Erasmuswijk. Het is in ieder geval duidelijk dat er in minstens één van de nieuwe wijken goedkopere huizen gebouwd zullen wor den voor starters. Ook wordt een aantal woningen op een milieuvriendelijke manier gebouwd. Met woningcorpora tie Woongoed zijn afspraken gemaakt over de prijs van de woningen: Twintig procent wordt gebouwd voor de socia le huursector. Dat zijn woningen waarvoor mensen huur- toeslag kunnen krijgen. Middelburg blijft bouwen zolang de markt het nog aankan, zegt wethouder A. de Vries. „Niets wijst erop dat die aanpak niet werkt. Er is momen teel geen leegstand, zeker niet op de huurmarkt. Koopwo ningen staan nu wel wat langer te koop dan een paar jaar geleden. Verkopers moeten iets langer wachten. Het is niet meer zo gek als het geweest is. Maar op het moment dat we signalen krijgen dat het niet goed gaat met de markt, moeten we schakelen." Inbraak in Tholen THOLEN - Bij een inbraak in een schuur op de Gareelma- kersdreef in Tholen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag visspullen, elektrisch gereedschap en een snor fiets gestolen. De waarde van de gestolen goederen is on bekend. Advertentie Uw dealers in Zeeland: MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl (Advertentie) I 29 aug t/m 9 sept 2006 vr l sept 21 uOO 12 - spectaculair optreden hiphop meets jazz DJ Grazzhoppci Bigband met fika Moon 12 topdeejays aan 24 draaitafels met hardjazz trio overige programma oonstoonde weekend za 2 sept 21 uOO 12 Arsenal beste doncegroep van België zo 3 sep 1 5u00 gratis Nazomerzingen meezlngprogrammo Nederlandse lied 21u00 gratis UJouter Hamel met band hét jozztolent von Nederland kaarten info zie nazomerfestival.nl of bel 0900 33 000 33 (0,45 p/g) Die 55-jarige Vlissinger werkt sinds enige tijd hard aan zijn gezondheid. Hij rookt niet meer, drinkt alleen nog voor de gezelligheid, rijdt indrukwekkende afstanden op zijn racefiets en bezoekt, alsof dat allemaal nog niet gek genoeg is, bovendien vier keer in de week een fit nesscentrum. Ook daar wa ren ze zeer onder de indruk van zijn prestaties, vertelde hij laatst op zijn werk. „Ze zeiden dat ik de conditie van iemand van 27 jaar heb", meldde hij trots. Een collega die de opscheppe rij beu was, reageerde: „En nu het figuur nog. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23