ROVINCIALE ZEEUWSE COIlli Donner wil Wilders' beveiliging betalen Hogere bijdrage thuiszorg dreigt PZC Spamfilter filtert te streng compulerkoopjes.nl HR'DUBBELGLAS Glashandel MELIESTE Oemeenten vragen om meer geld voor Wet Maatschappelijke Ondersteuning Verkeerschaos door bomalarm bij VS-basis in Schinnen DIGITALE FOTO'SI i' iv .1 Topkwaliteit H y Tuurlijk bij: Wolkenvelden ochtend middag ^1 bewolking, maar waarschijnlijk dioog.Maxima rond 21 graden bij een Zuidwestelijke wind, kracht 4 a 5. i(Se jaargang no. 205 Jüderdag 31 augustus 2006 is nummer 1,25 Hi internet: www.pzc.nl IMMMBB ■nnHMnHHHB doorMieke van derJaqt Spam: een plaag van deze tijd! De techniek gooit we relden voor ons open, maar stort ze meteen ook weer vol met troep waar we niet op zit ten te wachten. Maar de techniek geeft ook het antwoord: spamfilters in huizend soorten en maten die je heel persoonlijk kunt invul len, Ai, weer een adder onder het gras. Vorige week wilde een PZC- verslaggever een artikel laten lezen door een ambtenaar van he gemeente Reimerswaal. Drie keer, vier keer, vijf keer mailen, maar het kwam niet aan. Of er misschien onwel voegelij- he taal in gebezigd werd, wil- hede ambtenaar weten. Want haarop filtert de gemeente Maar nee, de collega kon niets onwelvoeglijks in zijn artikel heerder wist het stuk uit de krochten van het systeem en de aap uit de mouw te tove ren. Het woord 'casino' stond erin, en alle post met dat woord wordt in Reimerswaal al geblokkeerd voordat het binnenkomt. De gemeente heeft iemand aan het werk ge zet om de meest vooi'komende woorden in ongewenste mail in te voeren. Het beeld van de ijverige amb tenaar doemt op: Hij heeft de spam van de afgelopen weken geprint en zet zich achter de computer om de woorden in te voeren, die de gemeente liever niet op het scherm krijgt. On- welvoegelijke taal, natuurlijk, maar ook 'casino', 'viagra', 'loan', en 'drugs'. Een onverkwikkelijke lijst is het, die de ambtenaar moet doorwerken. Aansporingen om snel (maar niet voordelig) geld te lenen, om een abonne ment op pornografische film pjes te nemen, om de hand te lichten met de fiscus, om je ge slachtsdelen te laten verande ren, om vanuit je bureaustoel te gaan zitten gokken of om medicijnen te gebruiken zon der doktersrecept. Het zijn, be grijpelijkerwijs, zaken die de gemeente de werknemers wenst te besparen. Meestal is spam in het Engels, zodat het blokkeren van een hoop woorden geen probleem oplevert. Maar vooral door het weren van termen die in het Engels en Nederlands het zelfde geschreven worden, kunnen zich problemen voor doen. Zo kan de bakker die bij een vergunningaanvraag zijn as sortiment voegt (casino-wit, casino-bruin), wachten tot hij een ons weegt. De vraag is of de computer post van de vrouwenvereni ging DorCAS IN Oostkapelle nog wel doorlaat. Met al dat aanbod om de edele delen te vergroten, komt ook een dorp als ScherPENISse in een nadelige positie te verke ren. En wat te denken van de subsidie-aanvraag voor de sprookjesboSEXcursie. Dat uitje kunnen de kleuter tjes wel op hun buik schrij ven. door Erwin Buter en Karen Zandbergen DEN HAAG - Minister Donner van Justitie lijkt bereid de extra beveiligingskosten voor Kamer lid Wilders tijdens diens verkie zingscampagne te betalen. Wil ders voert in het land campagne voor zijn Partij voor de Vrij heid. De meermalen bedreigde Wil- (Advertentie) ders zegde deze week noodge dwongen twee spreekbeurten af, omdat hij zelf moet zorgen voor detectiepoortjes bij de in gang van de zaal. Volgens de Nationaal Coördina tor Terreurbestrijding moet de organisatie zelf de interne bevei liging betalen. Dat kost Wilders 1000 euro per keer en dat kan hij niet voor alle veertig tot vijf tig geplande bijeenkomsten op hoesten. Donner zei gisteren het belang rijk te vinden dat politici 'opti maal campagne kunnen voeren'. Morgen spreken Donner en Wil ders elkaar. Donner gaat ervan uit dat het probleem dan wordt DISCOUNT ZEELANDHALLEN-GOES ZATERDAG 2 SEPTEMBER 10-16 UUR SPECIALE AANBIEDINGEN Eerder op de dag schreef Twee de Kamervoorzitter Weisglas op aandringen van de SP namens de Kamer aan de regering dat al le kandidaten op een verant woorde manier campagne moe ten kunnen voeren. WD-Kamerlid Van Baaien Super isolerend! Vakkundige montage ivingstoneweg 20, Goes. Tel. (0113) 227854 www.meliesteglas.nl Advertentie vindt dat de partijen zelf afspra ken moeten maken over beveili ging. Hij vindt dat Wilders geen uitzonderingspositie mag beide- den. De straat in Den Haag waar Wil ders woont, was gistermiddag korte tijd afgesloten. Het in braakalarm van een woning in het appartementencomplex ging af, maar het bleek loos alarm te zijn. De lijsttrekker van de Par tij van de Vrijheid was tijdens de afzetting in het Tweede Ka mergebouw. GPD (Advertentie) Jpost]bankrekeningnummer: O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toeslemming voor dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de proefabonnement gehad. Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: - CD per maand met automatische incasso (€20,551*. - - CU per kwartaal met automatische incasso (C 59,75)*. D per jaar met automatische incasso (€229,20)* met gratis PZC-parapiti 711688H55553011 het alfabet van Zeeland (Advertentie) tor Guus Mater PEN HAAG - Klanten van jethuiszorg moeten moge- ijk een hogere eigen bijdra- re betalen. Of zij krijgen foor hetzelfde geld minder :org. de gemeenten in 2007 en de jaren daarna op met een groot financieel probleem, meent de Amsterdamse wethouder M. Vos. Amsterdam zegt een te kort van 5 miljoen euro te heb ben, Den Haag becijfert een min- post van 10 miljoen. Blijkens de brief wordt die pijn ook elders gevoeld. Volgens de gemeenten leiden de tekorten tot een verslechtering van het niveau van de zorg. Maaltijdverstrekkingen en hulp bij het huishouden zijn voorzie ningen die het mogelijk maken dat ouderen langer zelfstandig blijven wonen. De gemeenten zijn tegen een verhoging van de eigen bijdrage. ANP )3t beeld schetsten de grote ste- kn gisteren in een brief aan jaatsseeretaris Ross (Zorg) en k ministers Zalm (Financiën) a Remkes (Binnenlandse Za- itn).De grote steden vinden dat jj te weinig uit de staatskas ont ogen voor de uitvoering van je Wet Maatschappelijke Onder neming (WMO). Daardoor zeg- sn zij geld tekort te komen Boi maaltijdvoorzieningen en juiszorg. De Tweede Kamer de biteert vandaag over de tekor- ïnin de thuiszorg. Overigens zijn het niet alleen de sote steden die klagen over het fflIO-budget. Ook in Zeeland ïbben gemeenten beduidend rinder middelen ter beschik- dng gekregen voor de uitvoe ring van de zorgwet. Schou- rai-Duiveland zegt 550.000 eu ro tekort te komen. Veere en fiissingen maakten al gewag inkortingen van respectieve- Ijk441.000 en 90.000 euro. Vraag gegroeid De gemeenten stellen dat de raÖ-budgetten zijn vastge steld op basis van het jaar 2005. Maar de vraag naar zorg is dit jaar gegroeid en zal volgend jaar opnieuw groter zijn. Zozadelt de landelijke overheid Lookalikes lopen grote risico's DEN HAAG - Mensen die via elastische chirurgie op een be- .oenidheid willen gaan lijken, lo ten grote juridische risico's. In iet ergste geval kan de rechter h dwingen de aanpassingen na een nieuwe operatie onge- lante maken. ïot die conclusie komt juriste II. van der Hoek na een onder rak naar de juridische gevol- »ai van televisieprogramma's ik'I want a famous face'. Daar in worden fans via plastische èirurgie omgebouwd tot looka- fe van hun idolen, zoals Brit- 3'Spears of Brad Pitt, ïolgens Van der Hoek kunnen bemdheden die het slachtof- is zijn van deze naaperij zich soepen op hun portretrecht. Hit jurisprudentie blijkt vol- ps haar dat de rechter kan be tden dat de gelijkenis onge in moet worden gemaakt, «fineer de ster wordt ge baad. De uiterste consequen- iieisdat de 'patiënt veroordeeld fordt de kenmerkende trekken ®i de portretrechthebbende te wijderen'. GPD Toch Europese importheffing op schoenen Overgewicht nieuwe vijand Bagdad Veel inwoners van Bagdad die door het aanhoudende geweld noodgedwongen hun vrije tijd binnenshuis doorbrengen, hebben zich ter compensatie op eten ge stort. En zij be talen een prijs: overgewicht. Peijs maakt zich sterk voor stations Minister Peijs van Verkeer heeft de Tweede Kamer be loofd zich sterk te maken voor behoud van de bedreigde Zeeuwse NS-stations Amemuiden, Kapelle-Bie- zelinge en Krabbendijke. De Kamer toonde zich 4; tevreden met de toezegging van Peijs. Kluivert vandaag gekeurd bij PSV Patrick Kluivert komt van daag naar Nederland om bij PSV een medische keu ring te ondergaan. PSV- voorzitter Rob Westerhof heeft dat gisteren beves tigd. PSV wil de spits al eni- 43 'O ge tijd inlijven. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio en Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13, 14 en 15; Sport: 16,17 en 18; Economie: 19, 20 en 21. Op de A67 wordt het verkeer stilgelegd. van onze redactie binnenland SCHINNEN - De Koninklijke Marechaussee heeft gistermid dag een groot gebied rond de Amerikaanse basis in het Zuid-Limburgse Schinnen enke le uren afgezet na een bommel ding op of bij de basis. Tegen vijf uur meldde de marechaus see dat het loos alarm was. De brandweer rukte met groot materieel uit naar de basis aan de Borgerweg. Ook GGD en poli tie waren ter plaatse. De basis werd geëvacueerd. Alle wegen van en naar de basis werden af gesloten en ook het treinverkeer werd stilgelegd. De verdachte vrachtauto staat verlaten bij de hoofdingang van de basis. foto Marcel van Hoorn/ANP foto Rob Oostwegel/GPD Om vijf uur werden de wegen en het treinverkeer weer vrij gege ven. Inmiddels was rond Schin nen een verkeerschaos ontstaan. Volgens een woordvoerder van de marechaussee was rond half één een melding binnengeko men over een verdacht pakket onder een vrachtwagen bij de in gang van de basis. Het zou gaan om een blik, dat volgens het be veiligingspersoneel van de basis op een verdachte manier beves tigd zou zijn. De marechaussee onderzocht het blik onder meer met bomex- perts en speurhonden en besloot het zekere voor het onzekere te nemen. Rond vijf uur constateerde het Explosieven Opruimingscom mando dat het blik ongevaarlijk was. De basis huisvest een ondersteu ningseenheid van de Amerikaan se troepen in Europa. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1