Vurig verzet tegen vuurwerk Hé verplegende Zin in een werkvakantie? Vaste buren op de markt de Zonnebloem8 Tussen en werkelijkheid Politiek spreekuur in Linie wijk Hulst Dronken man rijdt heg in Boete voor drankrijder Zorg over ontploffingsgevaar, waardedaling huis, stijging premies blijft |pj|§pdpïw Meer informatie? woensdag 30 augustus 2006 2f4 HULST - De gemeenteraads fracties van het CDA en Progres sief Hulst houden met ingang van volgende maand een poli tiek spreekuur in het wijkhuis van de wijkraad Langs de Linie een de Keldermansstraat 21 in Hulst. Het CDA is voor de eerste keer aanwezig op woensdag 13 sep tember. Fractieleden van de par tij houden spreekuur van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 19.00 uur tot 21.00 uur. De chris ten-democraten bieden ook woensdag 18 oktober en woens dag 29 november een luisterend oor aan de bevolking en wel op dezelfde tijdstippen. ZUIDDORPE - Een 55-jarige au tomobilist uit de gemeente Goes is gisternacht rond drie uur op de Overslagseweg in Zuiddorpe in een heg gereden. De man verklaarde dat hij moest uitwijken voor overste kend wild, waardoor zijn auto in de slip raakte en in de heg be landde. Omdat zijn adem naar alcohol rook, nam de politie hem een blaastest af. Hieruit bleek dat hij driemaal de toege stane hoeveelheid alcohol had gedronken. De Goesenaar moest zijn rijbe wijs inleveren en kreeg een dag vaarding om voor de rechtbank te verschijnen. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter N. van Spronssen veroordeelde giste ren een 29-jarige inwoner van Terneuzen voor dronken rijden bij verstek tot 360 euro boete. De Temeuzenaar werd vorig jaar 9 september in Goes aange houden met een alcoholgehalte van 430 microgram: twee keer zoveel alcohol als is toegestaan. „Natuurlijk zijn wij bereid ook op afspraak te luisteren naar de inwoners", meldt het CDA Daarvoor kan een afspraak ge- maakt worden via de wijkraad Inwoners kunnen uiteraard te-1 recht voor allerlei zaken (sociale zaken, veiligheid, onderhoud we- gen en groen). Voor Progressief Hulst zit ge-1 meenteraadslid Richard Ber-1 tram donderdag 14 september' vanaf 19.30 tot 21.00 uur klaar' voor zaken die mensen onder de aandacht van de politiek willen brengen. „Gevaarlijke verkeers-:' situaties, overlast, problemen met regelgeving, of groenvoor-" ziening. Het kan allemaal aan: de orde komen", aldus Progres sief Hulst. De gemeenteraadsfractie van Progressief Hulst bekijkt vervol- gens of het mogelijk is het pro bleem onder de aandacht van de gemeente te brengen. De spreek uren vinden vanaf oktober steeds plaats voorafgaand aan de commissievergaderingen van de gemeenteraad. De geplande spreekuren zijn1 woensdag 18 oktober en woens dag 29 november. Het spreek uur van Progressief Hulst is niet uitsluitend bedoeld voor bewo ners van de Liniewijk. Ook in- woners uit andere delen van de gemeente zijn welkom. Terneuzense fietsster gewond TERNEUZEN - Een 71-jarigej vrouw uit Terneuzen is gister middag rond half twee gewond geraakt bij een aanrijding in Terneuzen. Het ongeval gebeurde op de kruising Axelsestraat/Verleng- de van Steenbergenlaan. Een 43-jarige automobiliste uit Ter neuzen reed over de Verlengde van Steenbergenlaan en verleen de op de kruising geen voorrang aan de van links komende 71-ja- rige vrouw, die over het fietspad van de Axelsestraat fietste. De fietsster raakte bij de aanrijding gewond aan haar voet en werd naar het ziekenhuis in haar woonplaats gebracht. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De brandweer vindt het veilig en de gemeente Terneuzen verwacht dat alle re gels worden nageleefd. Maar veel bewoners van de wijken Lievenspolder en Triniteit blij ven onverkort tegen de oprich ting van vuurwerkbunkers in de Axelsestraat. Dat maakten ruim zestig aanwezigen gisteren over duidelijk tijdens een informatie avond in buurtcentrum 't Schel penhoekje. Een scala aan feiten en bezwe ringen kon het gevoel van onvei ligheid niet wegnemen. Het 'con sumentenvuurwerk' dat de eige naar van Het Feestbeest, de feestartikelwinkel, aan het eind van het jaar wil verkopen, is een stuk minder gevaarlijk dan het vuurwerk dat bij de ramp in En schede ontplofte. Zelfs als de di verse sprinklerinstallaties niet werken, zal een maximale hoe veelheid vuurwerk van een klei ne tienduizend kilo bij ontplof fing een steekvlam van niet meer dan vijftien meter veroor zaken, verzekerde een vertegen woordiger van de brandweer. Knallen Het vervoer van het vuurwerk is aan stringente regels gebonden en de gemeente moet ontheffing verlenen voor de minst onveilige aanrijroute. Het vuurwerk zit zo danig verpakt dat het bij ver voer of overpakken met geen mo gelijkheid uit elkaar kan knal len. Bij testen die uitwezen dat het risico zeer beperkt was, werd nog niet eens gebruik ge maakt van die revolutionaire verpakkingen, meldde de leve rancier. Bij vuurwerkverkooppunten aan bijvoorbeeld de Westkade in Sas van Gent en de Passage in Axel is nog nooit iets ge beurd, lieten wethouder J. van Schaik en een milieu-ambte naar weten. De controle op leve ring, berging, toegestane hoe veelheid en juiste wijze van ver koop van vuurwerk is streng en adequaat. De gemeente heeft weinig of geen middelen om een milieu- en of een bouwvergun ning te weigeren, omdat in een detailhandelszaak nou eenmaal vuurwerk mag worden verkocht als aan bepaalde eisen wordt voldaan, voegden gemeentebe stuurder en ambtenaar er aan toe. Bestemmingsplantechnisch is niets tegen de aanvragen in te brengen. Nalatig En daar hadden veel omwonen den moeite mee. Volgens hen zijn enkele collegeleden nalatig geweest, omdat ze begin dit jaar al hadden kunnen weten dat ze een bestemmingsplanwijziging moesten voorbereiden om vesti ging van een vuurwerkverkoop punt te voorkomen. De wijkbe woners twijfelden ook aan de le zing van brandweer en gemeen te dat het vuurwerk op verant woorde wijze gelost kan worden op het parkeerterreintje aan de Zuidlandstraat. De parkeervak ken van een buurbedrijf van Het Feestbeest staan overdag al tijd vol en de brandgang wordt geblokkeerd door een vrachtwa gen die moet lossen. Omdat een deel van de aanwezi ge losruimte particulier eigen dom is, kan de vuurwerkhande laar het lossen aan de achter kant van zijn pand helemaal ver geten. De particulier verleent nooit en te nimmer toestemming om op zijn grond te lossen, waar schuwden aanwezigen. Een groot deel van de omwonen den is daarnaast bevreesd voor waardedaling van hun woning ('tien tot vijftien procent min der, zegt de Vereniging Eigen Huis') en stijging van de verzeke ringspremie. Planschadeclaims maken weinig kans en de gevol gen voor verzekeringspremies worden bij diverse maatschap pijen nagevraagd, zei wethou der Van Schaik. Dat verstrekking van milieu- en bouwvergunning nog op heel wat tegenstand kan rekenen, was hem intussen al duidelijk. Al vóór aanvang van de vergade ring tekenden de meeste bezoe kers van de informatie-avond een formulier om bezwaar te ma ken tegen vergunningverlening. John de Langen verkoopt worsten op toeristische en historische markten. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VEERE - John de Langen ver koopt al weer heel wat jaartjes worst. „Heerlijke worst en mooie praatjes", zegt Kees Schroevers, ook alweer veel ja ren Johns vaste buurman bij de historische markt van Veere. „Hij weet dus intussen wel wie het zegt", \indt Schroevers. Marktkooplieden treffen elkaar elke zomer weer op de toeris tische of historische markten. Gisteren was het dan wel de laatste historische markt dit sei zoen van het stadje Veere, maar van 14 tot en met 17 september staan veel venters weer op de Zeeuwse nazomer Fair in Oost- kapelle. „Wij zien elkaar daar weer en staan vlakbij elkaar", zegt Schroevers, venter van de Zeeuwse Streken. „We verko pen Zeeuwse producten", zegt de Oost-Souburger. Veere was afgelopen seizoen ne gen keer historisch gekleurd. Ambachten herleefden: zoals wol spinnen en weven. Maar ook werden schapen geschoren, werd een klederdrachtenmode show gelopen en stonden men sen in dracht model voor een schilder. Smakelijke streekproducten werden goed verkocht. Ook de worsten van Bredanaar De Lan gen. „Ik heb niets te klagen. Ik ben jaren terug met vijf verschil lende worstsoorten begonnen en nu zijn het er zestien." Hij draait ze zelf en hij heeft ple zier in het vak. „Ik ben altijd sla ger geweest. Mijn vader was al slager. Maar ik heb de zaak moe ten verkopen, want ik had geen broodwinning meer." De wijk waarin hij woonde ver anderde van samenstelling. „Er kwamen veel etnische minderhe den in de wijk wonen. Die wil den mijn vlees niet, gingen naar hun eigen slager. Dan is het snel gedaan met de handel." Hij moest een alternatief zoe ken. „Ik ben me op de worsten gaan concentreren. Het is me goed gelukt." „Of ik nu gelukkiger ben dan toen ik een eigen slagerij had? Nee, ik was liever slager geble ven. Dat was ik al vanaf mijn veertiende. Ik neem nu nog steeds een kijkje in alle slage rijen die ik waar dan ook zie." Wil jij de Zonnebloem helpen om 7.200 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons enthousiaste en supergemotiveerde team van ruim 7.000 vrijwilligers, waaronder een groot aantal verpleegkundigen en zieken verzorgenden. Het kostje een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. Postbus 2100. 4800 CC Breda Postbank 10 98 510 E-mail info@zonnebloem.nl Internet www.zonnebloemnl K v X> x VS. V\ X y - y. X \.;xs "y V X X XX."' Papier is zo vanzelfsprekend dat wij er nauwelijks bij stilstaan hoe bijzonder het is. Want waar vertrouw je de eerste schetsen van het beeld dat je voor ogen hebt aan toe? Natuurlijk, papier en karton. Geïnteresseerd? Kijk op www.papierenkarton.org. papieren karton Bel (076) 564 63 65 of kijk op www.zonnebloem.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 40