Bewoners park vertragen bouw PZC Dit is een schandalige vertoning PZC Wonen in centrum Hulst trekt vooral ouderen Zorgwoningen bij imkerij in Poppendamme Verdubbeling N59 op Schouwen wordt uitgesteld ,13 Hulst heeft op de valreep nieuw relatiegeschenk huizenkopers in Sluise villawijk Groenevelt voelen zich gediscrimineerd agenda Terneuzen verkoopt woningen uit bezit woensdag 30 augustus 2006 j^hftila van Doorsselaer HULST - Na de geflopte relatie- ftïchenkenwedstrijd vorig jaar fel de gemeente Hulst nu toch sn nieuw relatiegeschenk: een (thematische landkaart, geïllus- Lrd met aquarellen van jooie plekjes in de gemeente. Vorig jaar juli schreef de ge ënte een ontwerpwedstrijd at voor een nieuw relatiege- schenk. Iedereen met een creatie ve geest mocht meedoen. De win nende illustratie zou de twee huidige relatiegeschenken moe ten vervangen: de Reynaertlitho (portret van een vos in blauwtin ten die sinds 1997 wordt wegge ven) en de Vestingstadlitho (pen tekening van de binnenstad die in 1999 is gemaakt). Na de oproep kwamen bij de ge meente 27 ontwerpen binnen, va riërend van waterverfschilde rijen en pentekeningen tot een li nosnede en fotobewerkingen. De ontwerpen werden tentoon gesteld in het Hulster gemeente huis en bezoekers konden mee beslissen over het winnende ont werp. Het laatste woord had echter de beoordelingscommissie, met daarin onder anderen burge meester J.F. Mulder. Die com missie besloot geen winnaar uit te roepen omdat geen van de ont werpen geschikt was om er een litho van te maken. „Het is absoluut niet zo dat we geen van de ontwerpen mooi vonden, er zaten zeker heel mooie illustraties bij", aldus Mulder. De gemeente moest alsnog op zoek naar een nieuw geschenk en dat is nu gelukt. Dat is net op tijd, want de voorraad vos- en stadlitho's is minimaal gewor den. De schematische landkaart van de gemeente wordt opge sierd met de aquarellen van Yo- landa de Bock uit het Belgische Sint Gillis Waas. De precieze aquarellen die de kaart zullen sieren, moeten nog worden uitge kozen. De gemeente heeft De Bock ge richt opdracht gegeven. „Op nieuw een oproep doen voor het insturen van ontwerpen, zou te veel tijd in beslag nemen", zegt een woordvoerster van de ge meente. to Raymond de Frel SLUIS - De Vereniging van Ei- «naren van villapark Groene- Yèlt in Sluis belemmert geïnte- lisseei'den om een huis op het lerrein te kopen. Dat stelt de fa milie Osta, die vorig jaar septem- to een stuk grond in het park aanschafte. „Maar door steeds nieuwe bezwaren is de touw van onze vrijstaande wo ning nog altijd niet gestart", leglB. Osta. De vereniging ageerde vorige uaand tegen het plan van een srojectontwikkelaar om een aan- la! eenvoudige woningen in het te bouwen. Zij vreest dat daardoor de identiteit en filoso fe van het park (elke woning «neigen, karakteristieke vorm geving) in het geding komt. De gemeente Sluis ging daarop in overleg met de ontwikkelaar, die het plan aanpaste. Volgende saand komen de bouwaanvra- 531 aan bod in de Sluise gemeen teraad. Hoge lasten Dan komt ook de aanvraag van ie familie Osta aan bod. Zij kocht vorig jaar een stuk grond Groenevelt om er een vrij- and huis op te laten bouwen. |ns huis zou eigenlijk deze zo mer worden opgeleverd, maar voorlopig wonen we noodge- ;en nog een tijd in een huurhuis in het Belgische West- "lë. Daardoor zitten wij op ïraoment met ontzettend hoge maandlasten. Eén maand na de ondertekening van de koopakte het gedonder. In decern- STREEKACTIVITEITEN Bezorgklachten: 10800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; 'zaterdags tot 12.00 uur iredactie ZEEUWS-VLAAN DEREN [Wem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 'E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Ba rem an Raymond de Frel René van Stee pits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ber bleek onze vergunningsaan vraag nog niet gehonoreerd, om dat de belangenvereniging extra wensen had. De projectontwik kelaar hertekende de woning, waarna wij exvan overtuigd wa ren dat de vergunning nu wel zonder problemen zou worden gegeven. Niets was minder waar. Er kwam weer een nieuw bezwaar", vertelt B. Osta. Op de door de familie gekochte plek zou volgens het oorspronke lijke plan immers een twee-on- der-één-kapwoning worden ge bouwd. „De projectontwikkelaar steun de ons in de eis dat het huis vrij staand moest blijven en diende in juni van dit jaar een nieuwe vergunningsaanvraag in. En nu is er weer het gedoe rond de bouw van rijtjeshuizen. Daar door kan het wel weer een hele tijd duren, voordat onze woning wordt gebouwd. Er wordt op de ze manier geen rekening met on ze rechten gehouden. Wij voelen ons dan ook zwaar gediscrimi neerd. De wijze waarop de Vere niging van Eigenaren praat over rijtjeshuizen kan ons overigens niet aan de indruk onttrekken dat de huidige bewoners van Groenevelt er een elitaire woon wijk van willen maken. Elke keer is er weer een nieuw argu ment om de bouw van woningen te vertragen", aldus Osta. Voorzitter J. Mulder van de Ver eniging van Eigenaren stelt dat er van discriminatie absoluut geen sprake is. „Wij proberen al leen dat te laten realiseren wat ons tijdens de koop van onze wo ningen is beloofd. Door economi sche omstandigheden heeft de projectontwikkelaar de baleens AXEL - Gregoriuscentrum, 13.45 uur: fislsclub; GRAAUVU- Gemeenschapshuis, 14.45 tan Gymnastiek; HULST - De Lieve, 10.00 uur: Koffie Killend; 10.30 uur: Bibliotheek, fysio .gym; 11.30 uur: Senior diner; 14.00 :Zangkoor; Gymzaal Praktijkschool, 18,30 - 20 uur: Open dag jeugdcircus Seinardi; KOEWACHT - Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; IIIEUW-IMAMEN - Café St. Cecilia, II9.30uur: Bingo; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 nun Country line dance; PAAL-Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo- (eienen bieden; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 •Bieden, jokeren, rummicub; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: Vrij biljarten en spelmiddag en diverse fendwerktechnieken; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 junBiljarten; 13.30 uur: fietstocht; TERNEUZEN - De Veste, 10.00 uur: Volksdansen; 13.30 uur: Soos; De Wie- jKjjeiij 17.00 uur; Yoga Palazzolihuis; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: wersbal. BRESKENS - „Heb je je leven lang ge- kuust, word je naar zoiets verhuusd!", zou het grafschrift van een propere huis vrouw kunnen zijn. Als je er eenmaal ligt, zal het je wellicht allemaal een zorg zijn. Maar bezoekers worden niet vrolijk van het aanzicht van de begraaf plaats aan in Breskens. „Dit is een schandalige vertoning", vindt ook WD-raadslid W. Verherbrugge van de gemeente Sluis. Aanvankelijk word je nog niet onmid dellijk getroffen door de naargeestig heid die bij een dodenakker past. De co niferen bij de ingang geuren frisgroen. Enkele roodbloeiende planten fleuren de zaak bijna mediterraan op. Maar het gebouwtje waarin begrafenisspullen lig gen opgeslagen, staat er inderdaad troosteloos bij. Een afgebroken kant- pan is nonchalant teruggelegd op het dak, zodat het wachten is op een lekka ge. „De goten kunnen het water niet af voeren omdat ze vol liggen met takken en andere troep", meldt D&T-raadslid L. Baarends. „En klimop groeit er rond om in." 't Is eigenlijk een klimhorten- sia, maar het resultaat is hetzelfde. Baarends stuurde afgelopen maandag een brief naar B en W van de gemeente Sluis om aandacht te vragen voor het onderhoud van de begraafplaats aan de Ringlaan. Doodgespoten onkruid (grote vlakken vergeeld gras) rondom graven ergerde hem. En afgewaaide takken wa ren hem een doorn in het oog. Behalve aan het college, stuurde hij de brief aan alle raadsleden en de pers. Dat vond Verherbrugge niet leuk. Want zonder het direct aan de grote klok te hangen, had hij de zaak al een week eer der aangekaart bij wethouder Provoost. Na Baarends' brief klom hij onmiddel lijk in de pen. Enerzijds met verbazing, omdat Baarends' opmerkingen al lang bij burgemeester en wethouders bekend zouden zijn. Anderzijds is hij het met hem eens; „Het ziet er inderdaad zeer betreurenswaardig uit. Plet; onkruid groeit overal. Het geheel maakt een troosteloze indruk." Een inwoner van Breskens die het graf van zijn moeder bezoekt, vindt dat het wel gekker is geweest. Vernielingen door baldadige jongeren zijn vermin derd, nu de gemeente een naast de in gang gelegen opslagterrein heeft afge rasterd. „Maar waarom hebben ze de af rastering niet even doorgetrokken naar die coniferen bij de ingang? Nu kunnen ze er nóg door." Hij wijst op een gat van pakweg een meter of vijf. Hij vertelt foto Wim Kooyman over een man wiens kind er ligt begra ven. „Dan doen die vernielingen wel zeer." Prachtige, monumentale bomen omge ven de begraafplaats. Goede humus le veren ze. Maar de vele afgevallen blade ren vormen een constant probleem. Bloemen en kransen liggen er bruin en verfomfaaid bij. Graven worden over woekerd, uitgezaaide esdoorns en vlie ren hebben zich spontaan gevestigd. Twee medewerkers van de gemeente wachten op de Dethon groendienst, die gisteren kwam opruimen. „Vorige week zijn ze ook al geweest", vertellen ze. Maar net als Baarends, geven ze de be zuinigingen op groenonderhuid de schuld. „Vroeger liepen er hier alle da gen een paar mensen rond", geeft een van hen maar aan. Terwijl er aan de zuid-west kant van Breskens al een nieuwe begraafplaats ligt te wachten, moet de oude nog even mee. Naar schatting is er nog ruimte om een jaar of drie te begraven door Harold de Puysseleijr HULST - De kern Hulst blijft in trek als woongemeente. Vooral 5 5-plussers vestigen zich er graag. Ze wonen bij voorkeur in de binnenstad, maar de moge lijkheden om aan de toenemen de vraag te voldoen zijn daar be perkt. De Woonstichting Hulst maakt gewag van deze ontwikkeling in haar jaarverslag over 2005. De woningcorporatie vindt dat de binnenstad van Hulst 'drin gend een nieuwbouw impuls no dig heeft'. Ouderen zijn voor de Woon stichting een belangrijke doel groep, zo blijkt uit cijfermate riaal dat in het jaarverslag is op genomen. Het aantal ingeschre ven woningzoekenden bij de Hulster woningbouwvereniging bedroeg aan het eind van vorig jaar 523. Dat zijn niet alle maal mensen die acuut verlegen zitten om een woning. De cijfers zijn het totaal van actieve- en passieve woningzoekenden. Meer dan de helft (52%) van de woningzoekenden is ouder dan 55, een groep die volgens de Woonstichting bij de woonruim teverdeling speciale aandacht vraagt. Meer dan vroeger blij ven ouderen zo lang mogelijk zelfstandig wonen. Dat maakt dat de corporatie comfortabele woningen aan moet kunnen bie den die in die behoefte voorzien. Bij nieuwbouw richt de vereni ging zich daarom op de bouw van zogeheten levensloopbesten- dige woningen. Leegstand doet zich in het woningbezit van de Woonstichting niet voor. Het komende jaar heeft de Woonstichting vijf nieuwe bouwprojecten op stapel staan. Dat zijn twintig appartementen én een groepswoning aan het Houtenkwartier, 33 appartemen ten met een parkeergarage op de hoek Bierkaaistraat/Gods plein, dertien huizen in Grote Kreek, en twintig woningen aan de IJzerenhandstraat. De totale investering in die woningbouw projecten bedraagt zo'n zestien miljoen euro. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Terneuzen heeft drie woningen te koop aan geboden. De gemeente wordt geen makelaar, maar verkoopt - ook op aandringen van de ge meenteraad - onroerende goede ren die ze niet langer nodig heeft. De gemeente heeft de drie te ver kopen huizen destijds op ver schillende manieren verworven. Zo stond een woning aan de Axelse Karei Doormanlaan tot voor kort te boek als ambtswo ning voor een onderwijzer. De 84-jarige bewoner is na zijn pen sionering altijd blijven huren, maar is onlangs verkast naar zorgcentrum De Vurssche. Ter neuzen kan daardoor nu pas de overbodig geworden en in on bruik geraakte ambtswoning af stoten. Een dubbelpand in de le Verbin dingsstraat in Terneuzen, waar van de helft al tijden in gebruik is als garage, staat ook sinds kort leeg. De gemeente kocht de betreffende woningen in de vori ge eeuw aan om eventuele toe komstige stads- en dorpsver nieuwingsplannen niet te laten dwarsbomen. De ideeën van des tijds zijn niet verwezenlijkt en de woonfunctie van het pand kan intact blijven. De woning met opslagplaats/garage kan daarom nu worden verkocht. Speculanten Hetzelfde geldt voor een huisje in de Veldstraat in Sluiskil. Dat werd een tijdje terug door de ge meente gekocht om speculanten op afstand te houden. De buurt i verzet door meer en wat eenvou digere huizen te bouwen. Daar op zijn wij in gesprek gegaan met de bouwer en de politiek. Ik begrijp de frustratie, ik vind het ook heel vervelend, maar het is veel te kort door de bocht om te stellen dat wij schuld aan dit probleem hebben. Wij gaan al leen maar van de oorspronkelij ke plannen uit", aldus de voor zitter. oorSelma Osman POPPENDAMME - Imkerij Pop pendamme wordt de komende jaren geleidelijk omgebouwd tot een woon-werkvoorziening voor verstandelijk gehandicapten. Het echtpaar De Meester, eige naar van de Walchcrse dag attractie, is daarover in gesprek met de Zuid-Hollands/Zeeuwse zorgorganisatie Zuidwester. Over zeven jaar wil het echt paar stoppen met de zaak. Maar er is geen geschikte opvolger. De twee zonen willen het be drijf niet overnemen en aan een commerciële partij willen Piet en To os de Meester hun levens werk niet overdoen. „We willen hier geen fastfood en een hoop drukte en gedoe", verklaart De Meester. „Imkerij Poppendam me moet blijven zoals het nu is: een laagdrempelig recreatief be drijf met een educatieve onder toon. Je mag hier gratis naar bin nen." Een zorginstelling kan de be staande formule beter in stand houden, denkt De Meester. „Die hoeven niet super-commercieel te werken." Hij wil zijn bedrijf verkopen aan Zuidwester. Die zorginstelling toonde eind 2004 al interesse in de imkerij. Een voorwaarde van Zuidwester is wel dat er woonvoorziening bij komt voor twaalf tot veertien cliënten. „Anders kunnen we het financieel niet trekken", geeft regiomanager Leen van Westen aan. Zuidwester nam in 2000 Huize Den Berg in Goes over en probeert sindsdien over al in Zeeland kleine voorzienin gen op te zetten met een meer waarde hebben voor de omge ving. De imkerij aan de Poppen- damseweg past prima in dat kleine-kernenbeleid, vindt Van Westen. B en W van Veere staan positief tegenover de overname van de imkerij door Zuidwester. Ze vin den de boerderij met het nog on geschonden erf en de klassieke boerentuin een sieraad voor de omgeving. Om boerderij en erf te behouden, is het college be reid de bestemming van de schuur te wijzigen, zodat er wo ningen in kunnen komen. Op het terrein van de imkerij werken overigens al mensen met een beperking via de stichting Het Gors. Zij onderhouden de boerenhoftuin en runnen de vo- 1 rig jaar geopende kweekkas. 1 Daarin hoeft volgens De Mees- ter geen verandering te komen, „Het Gors krijgt een nieuwe huisbaas." De imkerij is in een 1 eerder stadium ook aan Het 1 Gors aangeboden. Die instelling had volgens De Meester echter niet genoeg cliënten beschik baar om de zaak bijna volledig te kunnen runnen. Drankrijder komt goed weg voor rechtbank MIDDELBURG - Officier van justitie R. Rammeloo kwam gis teren in Middelburg een negen tienjarige drankrijder uit Scko- re zeer tegemoet. De beginnend bestuurder hoorde zes maanden voorwaardelijke rijontzegging en 870 euro boete tegen zich ei sen. Daardoor behield de jonge- man het rijbewijs, dat hij hard nodig heeft voor zijn werk. Politierechter N. van Spronssen vroeg zich af of de verdachte het rijbewijs wel verdiende. „U bent nog jong en het is niet de eerste keer dat u voor rijden on der invloed bent betrapt." De politierechter veroordeelde hem tot zes maanden voorwaar delijke rijontzegging en milder de de boete tot 650 euro. De officier van justitie had het doorrijden nadat hij tegen een verkeersbord was gereden in zijn eis meegenomen: de jonge bestuurder werd vlak na de bot sing aangehouden door de poli tie. De verdachte meende dat zijn al coholgebruik niet van invloed was geweest. rondom het huisje is geheel gere noveerd en de gemeente vreesde dat het pand slechts als specula tie-object zou dienen. De huidi ge koper krijgt dan ook de ver plichting om zijn bezit degelijk op te knappen. Het is niet uitgesloten dat de ge meente in de toekomst nog eens hier en daar een woning op koopt om speculatie tegen te gaan. Maar de achterliggende ge dachte zal altijd zijn dat het pand aan een nieuwe bewoner behoort toe te komen. De ge meente bestudeert nog of ze een specifiek beleid voor het aan- en verkopen van woningen op moet stellen, meldde een woord voerder. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het vorig jaar be loofde onderzoek naar verdubbe ling van een deel van de N59 is uitgesteld. Wegbeheerder Rijks waterstaat wacht eerst de resul taten van een onderzoek naar de Schouwen-Duivelandse knel punten op N59 en N57 af. Dat eindrapport ziet waarschijnlijk in november het levenslicht. Verkeersknelpunten genoeg op Schouwen-Duiveland. Rond Zie- rikzee stropt het verkeer nogal eens op bij de verkeerslichten, bij Sirjansland en Oosterland zijn onoverzichtelijke, onveilige kruisingen en de Kraaijenstein- weg - een deel van de N57 - is geen toonbeeld van veiligheid. Daarom besloot Rijkswaterstaat - mede op aandringen van de ge meente Schouwen-Duiveland - tot een onderzoek naar wat nou precies de knelpunten zijn met betrekking tot de N59 en N57 op het eiland. Niet alleen wat er mis is wordt in kaart gebracht, maar ook wordt aangegeven hoe de problemen opgelost kunnen worden. Belanghebbenden zijn vertegenwoordigd in een specia le klankbordgroep. Vorig jaar beloofde verkeersmi nister Peijs onderzoek te doen naar de wenselijkheid van ver dubbeling van de N59 op het stukje N59 van knooppunt Helle gatsplein tot aan de afslag naar de Philipsdam. Dit mede op aan dringen van de Ondernemers kring Schouwen-Duiveland (OSD). Positief Het feit dat het onderzoek nog moet beginnen is voor OSD-voorzitter A. Schouw geen aanleiding de moed te laten zak ken. „Ik vind het heel positief dat Rijkswaterstaat nu druk be zig is met het onderzoek naar de knelpunten van de N59. Dat op zich is een heel belangrijke stap." Dat neemt niet weg dat OSD voluit vasthoudt aan haar wens tot verdubbeling van ge noemd deel van de N59. „Kijk, we zijn het er met z'n alleen over eens dat er op Schou wen-Duiveland geen vierbaans- weg moet komen, maar het stuk tussen de afslag naar de Philips dam en Hellegatsplein is een an der verhaal. Verdubbeling blijft .wat ons betreft echt noodzaak." OSD zegt met lede ogen toe te zien hoe de route richting Rot terdam dichtslibt, hetgeen ten koste gaat van de economie van het eiland. Schouw: „De bereikbaarheid van Schouwen-Duiveland is in het geding. Maar ik heb er wel vertrouwen in dat de wegbeheer der ook zal inzien dat verbre ding de enige juiste oplossing is. De verkeersintensiteit op die route is enorm en ik denk dat men niet om die cijfers heen zal kunnen." Rijkswaterstaat zal dat niet op voorhand betwisten, maar volgt in deze een tweespo renbeleid. Eerst de knelpunten in beeld, daarna eventueel nog apart on derzoek naar de wenselijkheid van verdubbeling. Woordvoer der van Rijkswaterstaat E. de Feiter: „Je zult bijvoorbeeld ook heel goed in beeld moeten heb ben wat de gevolgen van die ver dubbeling zijn voor het achter liggende wegennet op Schou wen-Duiveland. Plet kost inder daad veel tijd, maar dat is nodig om grondig onderzoek te kun nen doen." Werkstraf voor verboden wapenbezit MIDDELBURG - Een 34-jarige inwoner van Yerseke is gisteren in Middelburg voor een arsenaal aan wapens veroordeeld tot 160 uur werkstraf en vier maanden voorwaardelijke gevangenis straf. Politierechter N. van Spronssen veroordeelde een 32-jarige man uit Wolphaartsdijk voor bezit van wapens tot 160 uur werk straf en drie maanden voorwaar delijke gevangenisstraf. In de strafmaat werd ook nog een wietplantag'e (120 hennepplan ten) meegenomen. Omdat de Yer- sekenaar een babykamer moest inrichten had hij de wapens zo lang in bewaring gegeven bij zijn kompaan uit Wolphaarts dijk. Een derde verdachte, een 21-jarige man uit Vlissingen, kreeg voor medeplichtigheid zes tig uur werkstraf opgelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39