PZC 1 8 Natuurproject Braakman stokt Hij kon toch zo goed dansen óS SPRINTPHOTO GRATIS MP3-SPELER GRATIS 128Mb SD-CARD Omroepinstallatie circuit Axel nieuwe bron van ergernis 0VtD Helst legt fietsen over de wallen aan banden Keuze grondverwerving obstakel voor ontwikkeling plannen Terneuzen draait films in open lucht Sedactie: 0113-315649 iww.pzc.n' Stbus314460 AA Goes i'nVertentie-exploitatie: Zdjen Midden-Zeeland: 0113-315520; uWs-Vlaanderen: 0114-372770; Sonaai: 020-4562500. Koensdag 30 augustus 2006 iMMi Nu bij 100 foto's afdrukken in de l-uur service GRATIS MP3-speler p-, -J GRATIS 128 Mb SD-geheugenkaart! Hulst houdt belastingen gelijk HULST - De gemeente Hulst is in tegenstelling tot het ad vies van huisaccountant Deloitte niet van plan de onroe- rendezaakbelasting of het rioolrecht te verhogen. Dat zegt wethouder F. de Vries. De verhogingen werden door Deloitte aanbevolen in een financiële analyse van de ge meente. „De belastingopbrengsten per inwoner zijn in on ze gemeente weliswaar 53 euro lager dan in andere ge meenten", zegt De Vries, „maar dat zegt niets over de be lastingdruk voor onze inwoners. In de totale belastingop brengst van gemeenten zitten namelijk nogal wat verschil len." Zo wordt volgens de wethouder in een gemeente met een sterk industrieel karakter de opbrengst van de ozb in hoogte erg beïnvloed door bedrijven. In gemeenten met een sterk toeristisch/recreatief karakter dragen eigenaren van vakantiewoningen ook bij aan de opbrengst van die belasting. Deze eigenaren zijn niet ingeschreven als inwo ner. Als de ozb wordt vertaald in een bedrag per (inge schreven) inwoner, wordt hun bijdrage echter wel meege rekend. Er ontstaat dan een vertekend beeld. „Deloitte Accountants verschaft in het rapport ook inzicht in de be lastingdruk per woonruimte. Indien de totale belasting druk per gezin wordt afgezet tegenover die in andere Zeeuws-Vlaamse gemeenten, blijkt dat de belastingdruk per woonruimte in Hulst ruim 614 euro bedraagt; in Sluis ruim 525 en in Terneuzen ruim 485." Ook kinderburgemeester Kapelle KAPELLE - Niet alleen Goes heeft een kinderburgemees ter, sinds afgelopen weekeinde heeft ook Kapelle er één: Irene Rozendaal uit Kapelle. Zij deed zaterdag mee aan de kinderprijsvraag tijdens de Kapelse Dag en won. Eén van de vragen luidde 'wie is de baas van gemeente?' Ant woord: 'de gemeenteraad'. Eén van de foute antwoorden was 'de burgemeester'. Als beloning mag de winnares met de burgemeester van Kapelle een middagje meelopen, waarbij ze in elk geval een bezoek zal brengen aan de on langs naar Kapelle gekomen chipsfabrikant Van Marcke Foods. Waarschijnlijk gebeurt dit ergens in oktober. Dure wiet voor gepakte toeristen MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter N. van Spronssen veroordeelde gisteren vier jonge Franse drugs toeristen bij verstek tot boetes van 120 euro. Bij de ver dachten (19, 23, 25 en 26 jaar) uit Noord-Frankrijk wer den 10 juni in de auto's hoeveelheden tot tien gram wiet aangetroffen toen ze richting België reden. De aanhoudin gen gebeurden in het kader van een gezamenlijke actie van de politie in Nederland, België en Frankrijk. Officier van Justitie R. Rammeloo benadrukte ten overvloede dat de hasj die het viertal in de Terneuzense koffieshops had gekocht niet de grens over mag. „Ze moeten de wiet in Ne derland gebruiken." door Eugène Verstraeten AXEL - Omwonenden van het motorcrosscircuit in Axel heb ben niet alleen last van de ron kende motoren, maar ook van de omroepinstallatie op het ter rein. Axelaar H. Bordewijk heeft de provincie namens bewoners van de Zuidsingel en Churchilllaan en omgeving gevraagd op te tre den. Het gaat daarbij niet alleen over het volume van de geluids installatie, maar ook om de aard van de mededelingen die omge roepen worden. Gedeputeerde Staten moeten ei genlijk voor 1 september een oordeel geven over de klachten, maar er heeft zich nog geen goe de gelegenheid voorgedaan om ter plaatse een kijkje te gaan ne men. Immers, aan de hand van dooi de provincie zelf gedane consta teringen tijdens het gebruik van de omroepinstallatie moet beoor deeld worden of er sprake is van het overtreden van de vergun ningvoorschriften. Het gebruik van de installatie is afhankelijk van de data van te houden wed strijden op het motorcrosster rein. Als de weersomstandighe den het toelaten, gaat de provin cie op zo kort mogelijke termijn waarnemingen doen, beloven GS. Zorgvuldig „Wij hechten er waarde aan om een zorgvuldig voorbereid besluit te nemen in plaats van een snel besluit waaraan moge lijk gebreken kleven", betogen GS. Daarbij komt dat de provincie, afhankelijk van het besluit, de bewoners of de Stichting Recrea tieve Exploitatie Smidsschorre de kans moet geven hun zegje te doen. GS denken dat ze in ieder geval voor 29 september uitsluit sel kunnen geven. Te mager Overigens vraagt de provincie zich af hoeveel omwonenden last hebben van de omroepin stallatie. Bordewijk zegt te spreken namens bewoners van de Zuidsingel en Churchilllaan en omgeving, maar dat vinden GS te mager. Ze willen dat Bordewijk een schriftelijke machtiging met naam, adres en handtekening overlegt van die genen namens wie hij klaagt. Met die informatie kan de pro vincie beoordelen hoe ernstig de klacht is. Advertentie TOPAANBIEDING GIANT sportfiets model 2006 3x7 versnellingen verende voorvorken zadelpen aluminium frame verstelbare stuurpen van 799,- nu.599,- C7 -» PROFIL- f\ APE FlÉTSSPECIALIST zusterstraat 24, middelburg tel. (0118) 61 24 10 www.proflle-vandendriest.nl zeeuwse almanak Opa wilde bij het avondeten zijn kleinzoon van vijf bij de neus nemen. „Welke wil je?", vroeg hij, en hield twee iden tieke danoontjes - aardbeien- smaak - omhoog. Het knaapje reageerde alert. „Doe mij maar de rode. Ach, nog even en hij roept: „De middelste." Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes door Wilma Valk OOSTBURG - „Wudder, moe der de vrouw en ik, zijn zeer ge lukkig!" Gerard van Daele (87) is tegenwoordig een man van weinig woorden, maar de me ning over zijn huwelijk met Suus Verduijn (82) maakte hij wel even duidelijk. Gisteren vierde het echtpaar in zorgcentrum De Burght in Oost burg zijn 60-jarig huwelijk. Gerard is getogen in Aarden burg en zijn vrouw in Cad- zand-Bad. „We hebben elkaar ontmoet op de dansvloer in café Pleijte in Breskens. Daar speel de tijdens de kermis een orgel en hij kon toch zo goed dan sen!", vertelde Suus met een dro merige blik. Ze logeerde toen bij familie in Breskens. Gerard kwam vanuit Aardenburg met de fiets. „We gingen toen overal naar toe op de fiets" vertelde Suus. „Ge rard kwam zelfs op zijn trouw dag uit Aardenburg op de fiets. Via Oostburg, daar liet hij eerst nog zijn haar goed leggen." Gerard van Daele werkte veer tig jaar bij de steenfabriek van de familie Trapman in Aarden burg. Het jonge paar woonde een tijdje in een huis op het ter rein van de fabriek en later in de Westmolenstraat: „Heel ge zellig, we hebben daar nog zit ten kaarten met kennissen tot het weer licht werd." Maar Cad- zand trok en het paar verhuisde naar de badplaats waar Suus twintig jaar in een pension werkte: „Heel gezellig, moeder ging mee tot haar tachtigste en later ging onze dochter Ans in de vakanties ook mee om te hel pen. In de voormiddag werkten we op de kamers en na de mid dag in de keuken. In een pen sion is altijd iets te doen. We Advertentie Van den Dongen PARKETVLOEREN ideaal wonen Amundsenweg 15, GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl tour Eugène Verstraeten [ERNEUZEN - In het gebied jntakman-Zuid is voorlopig <«n zicht op realisering van de jaar beoogde natuurontwikke ling. De verwerving van grond loopt minder voorspoedig dan renvacht. De gemeente Terneu- ifn concludeert dat in het voor werp bestemmingsplan Braakman, dat ter inzage ligt. foor Braakman-Zuid wordt een gelijkbare ontwikkeling voor- n als voor Braakman- namelijk natuur-, land- j- en bosontwikkeling, als onderdeel van de ecologische loofdstructuur. De nieuwe na- jir moet aansluiten op de be ende Braakmanbossen-Zuid in gecombineerd worden met ibreiding van de recreatieve gebruiksmogelijkheden in het {dried. "De ontwikkeling van riakman-Zuid is volgens de ge- reente van belang om ervoor te wrgen dat de 'groene ontwikke- rig' in de Kanaalzone gelijke ïed houdt met de 'rode ontwik- ieling' (industrie). Vrijwillig Het project loopt op dit moment vanwege een moeizame jrondverwerving. De natuuront wikkeling mag namelijk alleen vrijwillige basis. De oor- ióronkelijk beoogde realisering het instrument landinrich- Ims" niet meer mogelijk. Door Landinrichtingscommissie tót gekeken naar andere mo gelijkheden om tot realisering te komen. Voorlopig blijft voor fraakman-Zuid de agrarische junctie voorop staan, in het bestemmingsplan Braak- zijn ook de uitbreidings plannen voor het vakantie-ei land Braakman opgenomen. Het masterplan resulteert uiteinde lijk in een tachtig hectare groot vakantiepax'k met in totaal 1770 plaatsen. Op het bestaande ter rein neemt het aantal kampeer plaatsen af van 1350 naar 120 plaatsen, vanwege de verbre ding van de rijksweg 61. Er komt een nieuwe entree, een ont vangstgebouw en een dienstwo ning. De huidige Braakman kreek wordt doorgetrokken. Ook de plannen voor een twin tig hectare groot ruitersportdo mein in het noordelijk deel van de Koninginnepolder ten wes ten van de Oostzeedijk, maken deel uit van het nieuwe bestem mingsplan. Het concept van het ruitersportdomein omvat de bouw van 50 luxe woningen, een accommodatie voor 60 paar den, horecavoorzieningen als een restaurant met bar en hotel suites en een beheersderswo- ning. Het nieuwe bestemmingsplan omvat de Braakmanpolder en het ten westen van de Braak man gelegen Terneuzense deel van de Koninginnepolder. Het Valuepark valt er niet onder. De reconstructie van de N61 wordt geregeld in een afzonderlijke herziening van het bestemmings plan Buitengebied. Het voorontwerp bestemmings plan Braakman ligt tot en met 4 oktober ter inzage bij de ge meente en is ook te vinden op de gemeentelijke website. Er kan in die periode zo.wel schriftelijk als digitaal worden ingespro ken. Bovendien is dinsdag 5 sep tember nog een inspraakavond. Die begint om 19.30 uur in de presentatieruimte van het stads kantoor in Terneuzen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Komende maand worden op verschillende locaties in de gemeente Temen ten zes verschillende bioscoop films gedraaid in de open lucht. De toegang is gratis maar film- lezoekers moeten wel hun eigen doel of een kussen meenemen imop te zitten. Het project 'Films in de wijk' is w experiment en blijft nu be perkt tot de wijken binnenstad, 51 Annapolder en het dorp Koe wacht. Als de voorstellingen een wees zijn, worden volgend jaar tok films vertoond in andere lemen. De rolprenten zijn uitge- iozen door de verschillende dorps- en wijkraden en worden vertoond op een groot scherm. In principe worden de films ge draaid voor de wijk- en dorpsbe woners, maar iedereen is wei lom. De voorstellingen begin nen telkens om 21.30 uur. leder- ten is echter al vanaf 20.00 uur welkom. fcs in de wijk wordt georgani seerd door de buurtvereniging Mdenrust en St. Annapolder, dorpsraad Koewacht en de wijk- iaadBinnenstad. Zij werken sa- inen met de gemeente Terneu- «n, Scoop en Stichting Welzijn. .Het idee voor 'Films in de wijk' b ontstaan vanuit de vraag uit de wijken om eens iets voor de rijkbewoners te organiseren", !;§t Y. Wanders van de gemeen te Terneuzen. De filmvertoningen zijn bedoeld de wijkbewoners en andere belangstellenden een gezellig .avondje film kijken te bieden. Daarnaast wordt gehoopt dat de activiteit er ook toe zal leiden dat de wijkbewoners mee con- 'acten met elkaar leggen. Dinsdag 5 september is de eer ste filmvertoning, van Million dollar baby bij het Rivierenhuis ?an de IJsselstraat. Woensdag 6 september draait Harry Potter de vuurbeker bij de Vla schaard in Koewacht en donder dag 7 september is Madagascar 'Czien bij de Triangel in de Kor te Kerkstraat in Terneuzen. De speelfilm Ray draait dinsdag september bij het Rivieren- ris, Mr. Mrs. Smith woens- öag 13 september bij de Vla schaard en tenslotte is King donderdag 14 september 'ezien bij de Triangel. Bij slecht ''eer worden de films in de buurt- en dorpshuizen vertoond. door Sheila van Doorsselaer HULST - Het moet maar eens klaar zijn met fietsers en brom fietsers die wandelaars op de Hulster stadswallen van de sok ken rijden, vindt Hulst. De ge meente heeft de politie ge vraagd op te treden tegen het rij den op de wallen. Wandelaars onderling klagen er al jaren over, maar het Bezoe- kersmanagement Hulst heeft on langs officieel bij de gemeente aangekaart dat wandelaars hin der ondervinden van (brom)fiet- sers op de wallen. Aan de paden op en langs de wallen staan bor den waarop wordt aangegeven dat het een voetpad betreft. Fietsers en bromfietsers beho ren zodoende te weten dat ze op verboden terrein zijn. Deson danks worden de smalle zand en schelpenpaden veelvuldig ge bruikt door fietsers en ook steeds meer door bromfietsers. Burgemeester en wethouders van Hulst hebben nu de politie gevraagd streng te gaan contro leren. Daar blijft het niet bij. De ge meente wil het fietsen over de wallen zo graag weren dat ze ook geen toestemming meer wil verlenen voor het houden van nieuwe f.ietsevenementen op de wallen. De wedstrijden zouden volgens de gemeente anderen uitlokken op andere tijdstippen ook over de wallen te gaan fiet sen. Uitzonderingspositie Tourclub Hulst heeft, wat de ge meente betreft, een uitzonde ringspositie. TC Hulst houdt jaarlijks een veldtourtocht die ook over de wallen voert. Vorig jaar was de negende editie en het evenement telt zo'n duizend deelnemers. De rit is er één in het circuit van De Ronde van het Waas land. TC Hulst is de enige Nederlandse vereniging die deelneemt aan deze ronde. Dat evenement mag nu en in de toekomst gewoon doorgaan, maar wie bij de gemeente een vergunning vraagt voor een nieu we wallenwedstrijd, krijgt die niet. De gemeente wil wel een uit sterfconstructie toepassen. Dus als TC Hulst besluit te stoppen met de veldtourtocht, dan zul len er ook geen fietswedstrijden op de wallen meer worden ge houden. Dit geldt ook voor de Liniedijk. Daar worden jaarlijks drie wed strijden gehouden. Daar blijft het ook bij, want als er een stopt, mag er niks voor in de plaats komen. Het is overigens redelijk inge wikkeld wat wel en niet mag op de Liniedijk. Volgens een woord voerster van de gemeente mag op het benedenpad wel gefietst worden, maar is het bovenpad het terrein van enkel wande laars. foto Wim Kooyman Het echtpaar van Daele vierde gisteren zijn zestigjarig huwelijk. hadden soms vijftig gasten." Nu woont het echtpaar naar vol le tevredenheid in De Burght. „We zijn heel wat verhuisd. Van Aardenburg naar Cadzand-Bad. Later nog naar Sluis, daar kon den we niet wennen. Het leek een goed idee om naar Breskens te verhuizen. Een half jaar heb ben we in Goedertijt gewoond, jammer het beviel ook daar niet. Toen waren we het verhuizen zat en zijn hier in De Burght ko men wonen." Samen met de andere bewoners vierde het paar gisteren zijn hu welijksdag met een bakje koffie met cake: „We maken niet zo- foto Wim Kooyman veel drukte", vertelt Suus. „De gezondheid van mijn man laat te wensen over. Vanmiddag komt onze dochter met man en haar twee kindex-en. We maken het in de kamer gezellig, dat is voldoende. We zijn al heel blij, dat we dit samen nog kunnen vieren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37