PZC Kwaliteitsimpuls voor duiklocaties Provincie dringt aan op zandsuppletie PHOTO Schapenwolken Imkerij Poppendamme krijgt zorg woningen MP3-SPEIEI •iff IS 128Mb SD-CARD Technische fusie tussen Springplank en Theo Thijssen Investering van ruim zes ton Drankrijder komt goed weg topaanbieding nu599)- Drie nominaties Monumentenprijs Strandbeheer slaat aan Bouw gemeentehuis begonnen zeeuwse almanak Keuze Redactie: 0113-315649 ^vw.pzc.nl pma® actie@pzc.nl postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Vnrd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 30 augustus 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Nu bij 100 foto's afdrukken in de 1-uur service MP3-speler 128 Mb SD-geheugenkaart! HïïimFTitiW dnnr Marcel Modde ZONNEMAIRE - Vier duikloca ties aan de Grevelingen wacht te» ingrijpende kwaliteitsim puls. In totaal komt er ruim zes honderdduizend euro beschik baar om de plekken aantrekke lijker te maken. De werkzaamhe den moeten voor volgend jaar zo- ater gerealiseerd worden, zo is de bedoeling. Een belangrijk deel van de inves tering (251.000 euro) komt van het Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen. De organisatie tvtl daarmee duidelijk maken U het ambitieuze toekomst plan Zicht op de Grevelingen geen papieren tijger is, aldus projectmanager R. van der Veer. 'Het verbeteren van de voorzie ningen voor de (onderwater sport is één van de projecten die fn dat plan worden genoemd. Hiermee willen we laten zien Hat we met die visie ook écht (én en ander willen bereiken. Dit is een manier om draagvlak lecreëren." Helemaal waterdicht is het pro ject nog niet, geeft Van der Veer aan. Het algemeen bestuur van het schap moet de investering nog goedkeuren en de Europese subsidie (150.000 euro) is nog niet binnen. Daarnaast wordt nog onderhandeld met Water schap Zeeuwse Eilanden over het centrale beheer van de duik locaties. Het schap wil dat on derhoud graag voor zijn reke ning nemen, aldus Van der Veer, MIDDELBURG - Officier van justitie R. Rammeloo kwam gis teren in Middelburg een negen tienjarige drankrijder uit Scho- iczeer tegemoet. De beginnend bestuurder hoorde zes maanden voorwaardelijke rijontzegging en 870 euro boete tegen zich ei sen. Daardoor behield de jonge man het rijbewijs, dat hij hard nodig heeft voor zijn werk. jjolitierechter N. van Spronssen vroeg zich af of de verdachte het rijbewijs wel verdiende. „U bent nog jong en het is niet cle eerste keer dat u voor rijden on derinvloed bent betrapt." De politierechter veroordeelde bem tot zes maanden voorwaar delijke rijontzegging en milder de de boete tot 650 euro. De offi cier had het doorrijden nadat bij tegen een verkeersbord was gereden in zijn eis meegenomen: de jonge bestuurder werd vlak na de botsing aangehouden door de politie. De verdachte meende dat zijn alcoholgebruik niet van invloed was geweest. (Advertentie) GIANT sportfiets model 2006 3x7 versnellingen verende voorvorken zadelpen aluminium frame verstelbare stuurpen van 799,- <7? PROFIL- A-DE FIETSSPECIAUST 0*0 1/mJMÜ^ zusterstraat 24, middelburg tel. (0118) 61 2410 www.profile-vandendriest.nl (Advertentie) maar verlangt daarvoor wel een financiële bijdrage. De verwach tingen zijn evenwel positief ge stemd. Van der Veer gaat ervan uit dat de verbeteringen voor aanvang van het duikseizoen 2007 zijn gerealiseerd. Gedeputeerde Staten besloten gisteren tot een bijdrage van vijftigduizend euro. Eerder stel de de provincie voor een minder verstrekkende opzet al zestig mille beschikbaar, evenals de ge meente Schouwen-Duiveland (40.000 euro) en de NOB (20.000 euro). Dat geld wordt in het gro tere project gestopt. Het provin ciebestuur erkent het groeiend economisch belang van de duiksport voor Zeeland. Jaar lijks worden hier naar schatting één miljoen duiken gemaakt. Veel duikers blijven overnach ten. De duiklocaties zijn echter veelal onvoldoende en daarom 'hard toe aan een kwaliteitsim puls', vinden GS. De duikstekken waar het om draait zijn de Zuidlangeweg bij Dreischor, de Nieuwe Kerkweg bij Den Osse en de Rabbelaar en het Koepeltje bij Scharendijke. De verbeteringen bestaan uit het verharden en uitbreiden van parkeerplaatsen, het plaatsen van toiletten, picknicktafels en verlichting. Daarnaast wordt de waterkant beter bereikbaar ge maakt door trappen over de dijk te plaatsen, danwel te vervan gen, en langs de vloedlijn stei gers te zetten om het in- en uit stappen makkelijker te maken. De Nederlandse Onderwater sport Bond (NOB) is nauw be trokken bij de maatregelen. Duiklocaties, zoals hier bij de Nieuwe Kerkweg bij Den Osse, moeten verbeterd worden. foto Dirk-Jan Gjeltema „Voor ons is dit de eerste ronde. Een mooi voorbeeld hoe we het willen", verwijst D. van Santen naar eerdere plannen om ook de duikvoorzieningen langs de Oos- terschelde aan te pakken. Die uitvoering is echter afhankelijk van de planning van het Bureau Zeeweringen. „Dan hebben we het dus over de langere ter mijn." Daarnaast wordt ook ge sproken over het afzinken van wrakken in de Oosterschelde en Grevelingen om het onder water nog spannender te maken. OUWERKERK - Wollige schapen tegen wollige luchten. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman WESTENSCHOUWEN - De pro vincie Zeeland dringt bij Rijks waterstaat aan op zandsupple tie langs de zuidrand van de Noordzeekust van Schou wen-Duiveland, nabij strand- overgang de Rotonde bij Westen- schouwen. Eerder al drongen ook de ge meente Schouwen-Duiveland en de Vereniging Strandpavil joenhouders Schouwse Kust (VSSK) aan op het opspuiten van het strand. De provincie on derschrijft de door het Zeeuws Overleg Waterkeringen (ZOW) geformuleerde argumenten. Er zou gesuppleerd moeten worden om voldoende strandbreedte te creëren. Op sommige plekken is nog maar een meter of vijftig aan strand over. Daarnaast zijn de archeologische waarden van belang. Nu ligt de verdronken middeleeuwse havenbuurt Wes- terschouwen aan de oppervlak te. Dat leidt bij badgasten regel matig tot verwondingen, heb ben gemeentebestuur en pavil joenhouders eerder als extra ar gument aangevoerd. Veiligheid Wat de provincie betreft is het suppleren door de regio zelf ook niet terecht. Het Rijk wil alleen maar suppleren als de veiligheid in het geding is. In alle andere gevallen (bijvoorbeeld economi sche overwegingen) zouden de betrokkenen in de regio zelf voor de kosten van het ophogen moeten opdraaien. Indirect wordt daarmee echter ook de veiligheid van het landsbelang gediend, motiveert ZOW - en in navolging daarvan de provincie. Met deze regionale suppleties wordt een landelijk aangestuur de suppletie namelijk wellicht voorkomen. Wethouder A. Verseput heeft die gang van zaken eerder al aan de kaak gesteld. Het mag niet zo zijn dat alleen veiligheid een rol speelt, vindt hij. Ook eco nomie en archeologie zijn be langrijk. Hij peilt bij andere kustgemeenten of ze te kampen hebben met een soortgelijk pro bleem. door Selma Osman POPPENDAMME - Imkerij Pop- pendamme wordt de komende jaren geleidelijk omgebouwd tot een woon-werkvoorziening voor verstandelijk gehandicapten. Het echtpaar De Meester, eige naar van de Walcherse dagat tractie, is daarover in gesprek met de Zuid-Hollands/Zeeuwse zorgorganisatie Zuidwester. Over zeven jaar wil het echt paar stoppen met de zaak. Maar er is geen geschikte opvolger. De twee zonen willen het be drijf niet overnemen en aan een commerciële partij willen Piet en Toos de Meester hun levens werk niet overdoen. „We willen hier geen fastfood en een hoop drukte en gedoe", verklaart De Meester. „Imkerij Poppendam me moet blijven zoals het nu is: een laagdrempelig recreatief be drijf met een educatieve onder toon. Je mag hier gratis naar bin nen." Een zorginstelling kan de bestaande formule beter in stand houden, denkt De Mees ter. „Die hoeven niet super-com mercieel te werken." Hij wil zijn bedrijf verkopen aan Zuid wester. Die zorginstelling toon de eind 2004 al interesse in de imkerij. Een voorwaarde van Zuidwester is dat er een woon voorziening bijkomt voor twaalf tot veertien cliënten. „Anders kunnen we het financieel niet trekken", geeft regiomanager Leen van Westen aan. Zuidwes ter nam in 2000 Huize Den Berg in Goes over en probeert sinds dien overal in Zeeland kleine voorzieningen op te zetten die een meerwaarde hebben voor de omgeving. De imkerij aan de Poppendamseweg past prima in dat kleine-kernenbeleid, vindt Van Westen. B en W van Veere staan positief tegenover de over name van de imkerij door Zuid wester. Ze vinden de boerderij met het nog ongeschonden erf en de klassieke boerentuin een sieraad voor de omgeving. Op het terrein van de imkerij werken overigens al mensen met een beperking via de stichting Het Gors. Zij onderhouden de boerenhoftuin en runnen de vo rig jaar geopende kweekkas. Daarin hoeft volgens De Mees ter geen verandering te komen. ZIERIKZEE - De Stichting Monumenten Schouwen-Dui veland (dochter van cle Stichting Renesse), het bestuur van de Stichting Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwers haven en eigenaresse R. Ramaker van 't Oude Anker in Burgh-Haamstede zijn genomineerd voor de Monumen tenprijs Schouwen-Duiveland 2006. De bekendmaking van de winnaar volgt donderdag 14 september tijdens een informele bijeenkomst in de Vierschaar van het oude Zie- rikzeese stadhuis. De tweejaarlijkse monumentenprijs is bedoeld als stimule- ringsprijs, in te zetten voor monumentenzorg en promotie van monumenten. De winnaar krijgt een cheque van 2269 euro uitgereikt. WESTENSCHOUWEN - De tweede editie van het re-inte gratieproject Strandbeheer is positief verlopen. Morgen gaan de gastheren en -vrouwen van Strandbeheer voor de laatste keer de boer op bij de Rotonde en het Watergat. De medewerkers, die via re-integratiebedrijf De Zuid hoek in opdracht van de gemeente Schouwen-Duiveland hebben gewerkt, hebben fietsenstallingen bewaakt, pro motiemateriaal uitgedeeld, zwerfvuil opgeruimd, toeris ten geïnformeerd en strandovergangen vrij gehouden voor hulpdiensten. Werkzoekenden doen zo werkervaring op - de meeste deel nemers stromen door naar een baan - en de gemeente heeft baat bij een verbetering van het gastheerschap op en rondom het strand. En dan was er nog het zichtbare ef fect, zoals netjes geparkeerde fietsen in de stallingen in plaats van her en der neergeplante rossen langs overgan gen. THOLEN - Het heiwerk voor het nieuwe Thoolse gemeen tehuis tussen de Luchtenburgseweg' en de Postweg bij Tholen-stad is gisteren begonnen. Dat is twee dagen eer der dan aannemer Ballast Nedam Zuid uit Eindhoven van plan was. De damwanden voor de kelder waarin het oud archief van de gemeente komt, worden als eerste aangebracht. Najaar 2007 moet het gemeentehuis klaar zijn, waarna ui terlijk begin 2008 de verhuizing uit het oude onderkomen in Sint-Maartensdijk naar het nieuwe" bij Tholen-stad plaatsvindt. Ballast Nedam was de laagste inschrijver voor de bouw met 6.768.000 euro. Wolter Dros uit Amersfoort gaat de werktuigbouwkundige werkzaamheden uitvoeren voor 1.695.000 euro. Paree bv uit 's-Heerenhoek verzorgt de elektrotechniek voor 1.134.000 euro. Het gemeentehuis krijgt het uiterlijk van een Zeeuwse hofstede. De Theo Thijssen is uitverkoren tot fusieschool, omdat daar de meeste Springplankkinderen naartoe zijn verkast, maar meer dere scholen in de omgeving heb ben er leerlingen uit Noordgou- we bij gekregen. Wat het schoolgebouw betreft komt de gemeente ook in beeld. Het voor herinrichting van het speelterrein uitgetrokken be drag van 85.000 euro is niet meer voor dat doel nodig en wordt in de pot strategisch ac- commodatiebeleid gedeponeerd. Het gebouw, dat samen met het dorpshuis onder één dak ver toeft, bestaat uit drie lokalen. Eén van die lokalen is inmiddels verhuurd aan de Stichting tot Behoud van Roodkapje en de Bo ze Wolf. Het onder die paraplu werkende theaterduo Rijn en Trijn moest eerder dit jaar haar ruimte in het Zierikzeese MFC verlaten om plaats te maken voor het Welzijnshuis. De ande re twee voormalige schoolloka len zijn eveneens voor verhuur beschikbaar. Op de langere ter mijn worden wellicht meer structurele activiteiten in het dorpshuis annex school onderge bracht. Bij de dependance van de school aan de Pauwstraat is onder meer de jeugdsoos geves tigd. Dit gebied staat op de no minatie heringericht te worden, al is nog niet bekend op welke termijn. De opheffing van De Spring plank en de fusie met de Theo Thijssenschool worden donder dag officieel bekrachtigd tij dens de vergadering van de ge meenteraad van Schouwen-Dui veland in het gemeentehuis in Zierikzee. Deze vergadering be gint om 19.30 uur. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Door te fuseren met de Zierikzeese basisschool Theo Thijssen blijft er geduren de twee schooljaren formatie- geld beschikbaar om het school team van de opgeheven basis school De Springplank in Noord- gouwe te bekostigen. Hoewel het doek voor de dorpsschool al enige tijd geleden is gevallen, neemt de gemeenteraad donder dagavond pas een definitief be sluit. Eind vorig jaar zat het er plots klaps op. Op 1 oktober 2005 wa ren er 23 leerlingen ingeschre ven; precies genoeg om de deu ren van de school open te hou den. Dat aantal kromp echter ra zendsnel. Net voor de kerstva kantie waren er nog maar veer tien leerlingen ingeschreven. De stekker ging uit de Noordgouw- se basisschool; leerlingen en leer krachten vertrokken naar scho len in de omgeving. De Stichting Obase heeft het mi nisterie in reactie verzocht tot fusie van de Noordgouwse school met de Zierikzeese Theo Thijssen. Een technische fusie, verklaart E. de Keijser van Oba se. Daardoor blijft er gedurende twee jaar (een deel van het oor spronkelijke) formatiegeld be schikbaar, waarmee boventallig personeel betaald kan worden. Want hoewel alle medewerkers van De Springplank inmiddels elders op Schouwen-Duiveland aan het werk zijn, moeten zij nog wel binnen de formatie wor den ondergebracht. „Daar heb ben we dan twee jaar voor en dat gaat lukken ook", stelt De Keijser onomwonden vast. Opa wilde bij het avondeten zijn kleinzoon van vijf bij de neus nemen. „Welke wil je?", vroeg hij, en hield twee iden tieke danoontjes - aardbeien- smaak - omhoog. Het knaapje reageerde alert. „Doe mij maar de rode. Ach, nog even en hij roept: „De middelste." Bijdragen voor deze rubriek: redactie@ pzc.nl öf Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Van den Dongen PARKETVLOEREN ideaal wonen Amundsemveg 15, GOES Tel. 0113-233365 "Mw.vandcndongcnparket.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33