PZC Extra aandacht voor landschap iS Onderzoek verdubbeling N59 uitgesteld Raad stemt in met vierde fase Olzendepolder SPRINTPHOTO GRA1S MP3-SPELER GRATIS 128Mb SD-CARD haventjes Hoedekenskerke en Ellewoutsdijk geasfalteerd, maar behouden Dronken man rijdt heg in Boos LR-raadslid stapt toch niet op 2ndinfluenZ Ovezande gaat entreegeld vragen zeeuwse almanak Keuze Ldactie: 0113-315649 Uvv.pzc.nl !.(nail:redactie@pzc.nl oslbus 314460 AA Goes dvertentie-exploitatie: rord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; ipeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Jjiionaal: 020-4562500. (/oensdag 30 augustus 2006 Nu bij 100 foto's ofdrukken in de 1-uur service GRATIS MP3-speler GRATIS 128 Mb SD-geheugenkaart! editie Bevelanden-Tholen Lr Harmen van der Werf ELLEWOUTSDIJK - Veiligheid jmat voorop bij de dijkwerken die sinds 1996 in Zeeland met jame langs de Westerschelde worden uitgevoerd, maar dat uil niet zeggen dat er geen aan dacht is voor de omgeviiig. „Wij leveren juist een forse inspan- aldus A. Beaufort van wa terschap Zeeuwse Eilanden, bijvoorbeeld het fort en het haventje bij Ellewoutsdijk te be- louden." ie liet vernieuwde landbouw- haventje vlakbij Hoedekensker- je en de toekomstplannen voor Set watersporthaventje bij Elle- ifoutsdijk heeft gezien, krijgt toch niet de indruk dat er veel rekening is gehouden met het landschap. Een grote plak asfalt tekent het beeld van het haven tje bij Hoedekenskerke. Hetzelf de staat bij Ellewoutsdijk te ge- keuren. Schrikken mensen dat nu zien bij Hoe dekenskerke, is het voorstelbaar dal ze ervan schrikken" onder- jennen Beaufort en projectlei dertechniek S. Vereeke van pro jectbureau zeeweringen waarin Zeeuwse Eilanden en Rijkswa terstaat samenwerken. „Het is nog niet af. Een slijtlaag van steentjes moet nog over het astalt worden aangebracht. Het krijgt dan net zo'n aangezicht als de onderhoudswegen op de dijken. Ga er over drie jaar nog eens kijken, dan ziet het er heel anders uit." De'keuze om het havenplateau in het asfalt te zetten, is ook niet zomaar gemaakt. Overwo- is tweeënhalve meter klei ZUIDDORPE - Een 55-jarige au tomobilist uit de gemeente Goes is gisternacht rond drie uur op de Overslagseweg in Zuiddorpe ineen heg gereden. De man verklaarde dat hij moest uitwijken voor overste7 kend wild, waardoor zijn auto inde slip raakte en in de heg be landde. Omdat zijn adem naar alcohol rook, nam de politie een blaastest af. Hieruit bleek dat hij driemaal de toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. De Goesenaar moest zijn rijbe wijs inleveren en kreeg een dag vaarding om voor de rechtbank te verschijnen. Winkeldiefstal in Middelburg MIDDELBURG - In een winkel öp de Mortiereboulevard in Mid delburg werd gisteravond rond kwart over zeven een 43-jarige Vlissinger aangehouden wegens winkeldiefstal. Hij had compu terspellen en battei'ijen ter waarde van 28 euro gèstolen. (Advertentie) Van den Dongen PARKETVLOEREN ideaal wonen Amundsenweg 15, GOES Tel. 0113-233365 www.vandcndongenparket.nl aan te brengen in plaats van het asfalt. Dat was geen realistisch alternatief, volgens de twee des kundigen. In de grond zitten ah- kerstangen van de damwanden van het haventje. Veel grond had afgevoerd moeten worden en klei aangevoerd. Dat was veel duurder geworden en de bruikbaarheid van het land- boüwhaventje was in het geding gekomen. Over het haventje van de water sportvereniging Ellewoutsdijk, dat volgend jaar op de schop gaat, is eenzelfde discussie ge voerd. Het projectbureau zeewe ringen zou zich er zich geen zor gen over hoeven te maken. Het haventje bevindt zich buiten de waterkering én ligt ook nog op een erg stormgevoelige plek. „Toch gaan we ook daar wat aan de veiligheid doen", meldt Beaufort, „zodat dit haventje be houden blijft voor de gemeen schap." Het 'zomaar' opruimen van oude haventjes, zoals met dijkverhogingen in het kader van de Deltawerken, is echt ver leden tijd. Het haventje van Ellewoutsdijk zal van karakter veranderen. Het huidige havenplateau met klinkerbestrating en asfalt laat water door via de lekke dam- wand, waardoor het plateau hier en daar verzakt. Een nieu we, gesloten asfaltlaag a la die bij Hoedekenskerke wordt in 2007 aangebracht. In hetzelfde werk wordt de westpier één tot anderhalve meter verhoogd ter bescherming van de bootjes in het haventje. Een palenrij komt bovenop de pier. „We hebben dat technisch liever niet", stelt Vereeke. „Zulke paaltjes zijn aangrijppunten voor golven, maar het ziet er landschappelijk beter uit." Met deze maatregelen wordt het haventje beter bestand tegen stormen, maar Vereeke en Beau fort maken zich er geen illusies over wat er zal gebeuren bij een megastorm. De buitenste stuk ken van het haventje plus een deel van de westpier zullen dan wegspoelen. Bij het fort Ellewoutsdijk wordt de dijk aan de landzijde van een stenen glooiing voorzien, zodat die niet wordt ondergraven als bij superspringtij het water over de dijk rolt. Ellewoutsdijk weet zich nog beschermd door een tweede, landinwaarts gelegen zeewering op Deltahoogte ach ter het fort. Het haventje van Ellewoutsdijk. foto Ronald den Dekker Rijkswaterstaat wacht eerst eindrapport over knelpunten af door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het vorig jaar beloofde onderzoek naar ver dubbeling van een deel van de N59 is uitgesteld. Wegbe- heerder Rijkswaterstaat wacht eerst de resultaten van een on derzoek naar de Schouwen-Dui- velandse knelpunten op N59 en N57 af. Dat eindrapport ziet waarschijnlijk in november het levenslicht. Verkeersknelpunten genoeg op Schouwen-Duiveland. Rond Zie- rikzee stropt het verkeer nogal eens op bij de verkeerslichten, bij Sirjansland en Oosterland zijn onoverzichtelijke, onveilige kruisingen en de Kraaijenstein- weg - een deel van de N57 - is geen toonbeeld van veiligheid. Daarom besloot Rijkswaterstaat tot een onderzoek naar wat nou precies de knelpunten zijn met betrekking tot de N59 en N57 op het eiland. Niet alleen wat er mis is wordt in kaart gebracht, maar ook wordt aangegeven hoe de problemen opgelost kunnen worden. Vorig jaar beloofde verkeersmi nister Peijs onderzoek te doen naar de wenselijkheid van ver dubbeling van de N59 op het stukje N59 van knooppunt Helle- gatsplein tot aan de afslag naar de Philipsdam. Dit mede op aan dringen van de Ondernemers kring Schouwen-Duiveland (OSD). Positief Het feit dat het onderzoek nog moet beginnen is voor OSD-voorzitter A. Schouw geen aanleiding de moed te laten zak ken. „Ik vind het heel positief dat Rijkswaterstaat nu druk be zig is met het onderzoek naar de knelpunten van de N59." Dat neemt niet weg dat OSD voluit vasthoudt aan haar wens tot ver dubbeling van genoemd deel van de N59. „Kijk, we zijn het er met z'n alleen over eens dat er op Schouwen-Duiveland geen vierbaansweg moet komen, maar het stuk tussen de afslag naar de Philipsdam en Hellegats plein is een ander verhaal. Ver dubbeling blijft noodzaak." OSD zegt met lede ogen toe te zien hoe de route richting Rot terdam dichtslibt, hetgeen ten koste gaat van de economie van het eiland. Schouw: „De bereikbaarheid van Schouwen-Duiveland is in het geding. Maar ik heb er wel vertrouwen in dat de wegbeheer- der ook zal inzien dat verbre ding de juiste oplossing is. De verkeersintensiteit op die route is enorm en ik denk dat men niet om die cijfers heen zal kun nen." Rijkswaterstaat zal dat niet op voorhand betwisten, maar volgt in deze een tweespo renbeleid. Eerst de knelpunten in beeld, daarna eventueel nog apart on derzoek naar de wenselijkheid van verdubbeling. Woordvoer der van Rijkswaterstaat E. de Feiter: „Je zult bijvoorbeeld ook heel goed in beeld moeten heb ben wat de gevolgen van die ver dubbeling zijn voor het achter liggende wegennet op Schou wen-Duiveland. Plet kost inder daad veel tijd, maar dat is nodig om grondig onderzoek te kun nen doen." door Rob Paardekam KRUININGEN - Raadslid W. Dieleman van Leefbaar Rei- merswaal (LR) gaat toch niet weg. Hij overwoog op te stap pen, nadat hij ruim twee maan den geleden door SGP, CDA en PvdA uit de accountantscommis sie was gezet. Aanleiding daartoe vormde het in de ogen van deze partijen kwalijke gedrag van LR-voor- man M. Weststrate. Die deed in mei een boeltje open over de pro- eedure rond de benoeming van de burgemeester. Enkele collega raadsleden hebben volgens hem roddels verspreid over één van de kandidaten. SGP, CDA en PvdA waren zo boos dat Weststrate lekte uit de vertrouwenscommissie dat ze be sloten dat alle raadsleden van Leefbaar Reimerswaal maar uit vertrouwelijke commissies moes ten verdwijnen. Het grootste slachtoffer daarvan was Diele man, die pas sinds maart in de raad zit. Plij werd voorgedragen voor ontslag uit de aecountants- commissie. Zover kwam het ove rigens niet, want direct na dit besluit stapte hij er zelf uit. De Krabbendijkenaar voelde zich geschoffeerd door het handelen van de coalitiepartijen, die vol gens hem alle raadsleden van LR over één kam scheren. Daar om overwoog hij serieus om op te stappen. Steunbetuigingen Hij heeft zijn vakantie gebruikt om er over na te denken. Giste ren liet Dieleman weten toch aan te blijven. „Met name, om dat ik veel steunbetuigingen heb gehad", verklaart hij. „Zo wel van kiezers als van colle ga-raadsleden, die vinden dat ik moet aanblijven." Dat hij dat ook doet, neemt niet weg dat Dieleman nog steeds boos is over zijn ontslag uit de aceountantscommissie. Een po ging om daar weer in te komen, zal hij echter niet ondernemen. „Ik ga geen genadebrood eten. Zo van: nou, vooruit, je mag er weer in. Daar pas ik voor. Als we niet meer in vertrouwelijke commissies mogen zitten, zullen we onze informatie op een ande re manier moeten vergaren." door Rob Paardekam YERSEKE - Een meerderheid van de Reimcrswaalse gemeente raad gaat akkoord met een nieuwe uitbreiding van bedrij venterrein Olzendepolder in Yer- scke. Het college van burgemees ter en wethouders is wel aan de leiband gelegd voor wat betreft de prijzen die ze voor de aan koop van de gronden mag beta len. De vierde fase van het bedrijven terrein is volgens het college no dig, omdat er een flinke wacht lijst is met bedrijven die graag naar het terrein willen verhui zen. In de vorige fase zijn welis waar nog veel kavels niet ver kocht, maar die wil het college uitsluitend toewijzen aan bedrij ven die gebruikmaken van de verswaterleiding. „Als we geen vierde deel aanleggen, is er voor de gewone bedrijven straks dus niets", betoogde wethouder C. Knuit gisteren. Een vrij ruime meerderheid van SGP, CDA, PvdA en WD zag de noodzaak om de Olzendepol der uit te breiden ook. Leefbaar Reimerswaal en de Christen- Unie stemden tegen. Moeizaam „Voor Nishoek moesten we ook zo nodig veel grond verwerven, maar nu raken we de kavels niet kwijt", herinnerde A. Jumelet (CU) nog eens aan de moeizame verkoop van de gronden op het Kruiningse bedrijventerrein. Op voorstel van de SGP heeft de raad vastgesteld dat het college maximaal twintig euro per vier kante meter mag betalen voor de grond die ze moet gaan ver werven, en het liefst nog min der. Als ze, om wat voor reden dan ook, toch meer denkt te moe ten bieden, dient dat aan de raad te worden voorgelegd. Ver der werden er enkele harde no ten gekraakt over de deal die het college heeft gesloten met een manegehouder in het plange bied. Die krijgt 588.000 euro voor zijn grond en opstallen, plus twee procent daarvan als vergoeding voor experts die hij heeft moeten inschakelen. De SGP vindt dat vreemd. „Als ie mand zich laat adviseren, dient hij dat toch gewoon zelf te beta- Bouw gemeentehuis begonnen TPIOLEN - Het heiwerk voor het nieuwe Thoolse gemeen tehuis tussen de Luchtenburgseweg en de Postweg bij Tholen-stad is gisteren begonnen. Dat is twee dagen eer der dan aannemer Ballast Nedam Zuid van plan was. De damwanden voor de kelder waarin het oud archief van de gemeente komt, worden als eerste aangebracht. Najaar 2007 moet het gemeentehuis klaar zijn, waarna uiterlijk begin 2008 de vei'huizing uit het oude onderkomen in Sint-Maartensdijk naar het nieuwe bij Tholen-stad plaatsvindt. Ballast Nedam was de laagste inschrijver voor de bouw met 6.768.000 euro. Wolter Dros uit Amersfoort gaat de werktuigbouwkundige werkzaamhe den uitvoeren voor 1.695.000 euro. Paree bv uit 's-Heeren- hoek verzorgt de elektrotechniek voor 1.134.000 euro. Het gebouw krijgt het uiterlijk van een Zeeuwse hofstede. Enquête over jongeren in Schore SCHORE - Wat willen jongeren in Schore, de kleinste kern van de gemeente Kapelle? Het is één van de vragen waarop een enquête onder de Schoorse bevolking het ant woord moet geven. De aanleiding voor het onderzoekje is gedoe rond de oogluikend toegestane jeugdcaravan op een veld achter de Boomweidelaan. Wethouder jeugdza ken L. Kosten (SGP) heeft inmiddels met de jongeren van de caravan 'huisregels' afgesproken, zoals eerder is ge beurd voor de jeugdontmoetingsplek in Wemeldinge. De enquête over puur en alleen jongerenzaken komt in het Schoors Krantje. Wethouder Kosten wil er later dit jaar, in oktober of november, een bijeenkomst over beleggen. Ook kinderburgemeester Kapelle KAPELLE - Niet alleen Goes heeft een kinderburgemees ter, sinds afgelopen weekeinde heeft ook Kapelle er één: Irene Rozendaal uit Kapelle. Zij deed zaterdag mee aan de kinderprijsvraag tijdens de Kapelse Dag en won. Eén van de vragen luidde 'wie is de baas van gemeente?' Ant woord: 'de gemeenteraad'. Eén van de foute antwoorden was 'de burgemeester'. Als beloning mag winnares Irene Rozendaal met de burgemeester van Kapelle, Siëbe Kra mer, een middagje meelopen, waarbij ze in elk geval een bezoek zal brengen aan de onlangs naar Kapelle gekomen chipsfabrikant Van Marcke Foods. Waarschijnlijk wordt dit ergens in oktober. Hardrijder raakt rijbewijs kwijt REIMERSWAAL - Een 36-jarige automobilist uit de ge meente Reimerswaal moest gistermiddag zijn rijbewijs in leveren. Hij reed over de Oude Rijksweg bij Rilland met een (gecorrigeerde) snelheid van 132 kilometer per uur, terwijl hier een maximum snelheid geldt van 80. door Harmen van der Werf OVEZANDE - De populaire ta lentenjacht voor beginnende mu ziekbands en dansgroepen 2nd- influenZ in Ovezande gaat en treegeld vragen. De organisatie wil zo de vorig jaar sterk toege nomen stroom bezoekers indam men én met de opbrengst mu ziekbands verder op weg hel pen. Hoeveel er straks moet worden betaald om 2ndinfluenZ te be zoeken, is nog niet duidelijk. Coördinator R. de Dreu heeft het over één of twee euro. Ook wordt er gedacht aan een abon nement voor alle zes 2ndin- fluenZ-avonden. „We zijn er al leen nog niet uit hoe we dat pre cies gaan organiseren en contro leren", aldus De Dreu. De Dreu steekt niet onder stoe len of banken dat de organisatie van 2ndinfluenZ afgelopen sei zoen een beetje is overvallen door het succes. Het aantal be zoekers steeg de laatste afle veringen tot boven de drie honderd. „We willen voorko men dat er mensen meer komen dan wij in jeugdsoos De Klomp kunnen herbergen", geeft De Dreu aan, „én wij willen die mensen blijven trekken die echt voor de muziek en de dans ko men. En niet alleen omdat er gratis bussen rijden door de Zak van Zuid-Beveland en uit Goes." Gratis De bussen blijven - afgezien van het entreegeld - gratis. De Dreu: „De drempel moet zo laag mogelijk blijven." 2ndinfluenZ wil vóór alles een podium bie den aan beginnende bands die via de talentenjacht ervaring kunnen opdoen. De organisatie wil dit verder uitbouwen, door workshops te gaan houden, bands 'iets' in een geluidsstudio te laten doen, kortom verder op weg helpen. „We krijgen subsidie", vertelt De Dreu, „dat is genoeg om 2nd- influenZ in de huidige vorm te organiseren, maar er zit niet meer subsidie van de overheid in. Het entreegeld willen we ook voor de nieuwe activiteiten gaan gebruiken." Veiligheid Rond de laatste aflevering van 2ndin£LuenZ in Ovezande voor de zomer waren er vanwege de grote drukte veiligheidsmaatre gelen genomen. Bezoekers moch ten. in principe Ovezande ook niet meer in. Klachten uit het dorp waren er niet. De Dreu: „We wilden die voorblijven en dat is gelukt." Alle 2ndin- fluenZ-avonden krijgen ko mend seizoen dezelfde 'strenge re' opzet als de laatste afleve ring van voor de zomer. De eer ste editie is vrijdagavond 27 ok tober. (Advertentie) TOPAANBIEDING GIANT sportfiets model 2006 3x7 versnellingen verende voorvorken zadelpen aluminium frame verstelbare stuurpen van 799,- nu.599,- C7 t PROFILZ zusterstraat 24, middelburg tel. (0118) 61 2410 www.proflle-vandendriest.nl len?", stelde N. Huizen. P. Koe man (CDA) nam het op voor het college. „Dit is een heel normale gang van zaken", stelde hij. Dat de manegehouder, nadat hij ne gentig procent van het bedrag heeft gekregen, nog drie jaar mag blijven zitten, vonden som mige fracties ook vreemd. Vol gens wethouder Knuit is het ech ter een kwestie van slikken of stikken. „Dit is de uitkomst van lang onderhandelen." Opa wilde bij het avondeten zijn kleinzoon van vijf bij de neus nemen. „Welke wil je?", vroeg hij, en hield twee iden tieke danoontjes - aardbeien- smaak - omhoog. Het knaapje reageerde alert. „Doe mij maar de rode. Ach, nog even en hij roept: „De middelste." Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29