Oproep verrast De Zeeuw Driebanders openen seizoen met Masters Springruiters gaan aan kop Na 22 tweede plekken eindelijk winst Zabel Van Basten geeft nog niets prijs AZ-speler vervangt Sneijder en Van der Vaart bij Oranje woensdag 30 augustus 2006 Slippens breekt al zijn ribben bij valpartij HUIJBERGEN - Robert Slip pens is voor maanden uitgescha keld. De 31-jarige baanrenner brak gisteren in Huij bergen bij een zware val in de Vlaamse se- mi-klassieker Schaal Seis alle tien de ribben en het sleutel been aan zijn linker zijde. Ook hield hij een klaplong over aan de klap op een paaltje. Sommige ribben zijn op twee plaatsen ge broken en ook het sleutelbeen kent meerdere breuken. Slippens verbleef gistermiddag op de intensive care van het zie kenhuis van Brasschaat. Hij is bij kennis en de behandelende arts denkt dat hij eind deze week vervoerd kan worden naar een ziekenhuis in Nederland. Volgens de Belgische artsen moet Slippens, die vorige winter vier zesdaagsen won, er reke ning mee houden dat hij weken lang niets kan doen. Ploegleider John den Braber van Ubbink gaat er vanuit dat zijn renner tot het einde van dit jaar geen zesdaagsen kan rijden. „Hopelijk kan hij weer opstap pen in Rotterdam." Beveiliging Slippens viel op het moment dat het achterste gedeelte van het peloton door Huijbergen raasde. Den Braber: „Hij zat al niet fris meer, ze reden op een lint en plots moesten de renners van de ene kant van de weg naar de an dere. Robert had dat te laat in de gaten kennelijk en klapte vol op een paaltje. Ongelooflijk dat die situatie daar niet was bevei ligd. Er zat geen rubber om het paaltje, er stonden geen stroba len en er was geen seingever om de renners te waarschuwen." Slippens was niet eens het groot ste slachtoffer van de door Preben Van Hecke gewonnen Schaal Seis. Enkele kilometers na de start reed Christophe Brandt in Deurne vol op een verkeersbord. De ongelukkige Waal raakte zwaargewond. Hij verbrijzelde zijn bovenarm en brak vier ribben, waarvan er eentje zijn long doorboorde. In het ziekenhuis in Merksem moesten de artsen ook een nier verwijderen. Brandt wordt tot het einde van de week in coma gehouden. GPD Transfers Vieri, Vogel en Maniche DEN HAAG - Christian Vieri keert terug bij Atalanta. De 33-jarige spits speelde in het seizoen 1995/1996 ook al voor de club uit Bergamo. Hij tekende gisteren een con tract voor één seizoen. Afgelopen zomer keerde hij na één jaar AS Monaco de rug toe. Oud-PSV'er Johann Vogel zet zijn loopbaan voort bij het Spaanse Real Betis. De 29-jarige middenvelder hoopt bij Betis meer aan spelen toe te komen dan bij AC Milan, waar hij het afgelopen seizoen maar veertien competitie wedstrijden speelde. De Portugese voetballer Maniche verlaat Dinamo Mos kou. Hij tekende gisteren een driejarig contract bij Atleti- co Madrid. De Spaanse club betaalt ongeveer 12 miljoen euro voor de 28-jarige middenvelder. Maniche speelde vo rig seizoen een tijd op huurbasis bij Chelsea. GPD/ANP Vier wedstrijden voor Hadouir ZEIST - Anouar Hadouir van Willem n is door de tuehtcommissie van de KNVB vier wedstrijden geschorst. Hij krijgt de straf wegens het trappen van tegenstander Somers van FC Utrecht. Hadouir accepteerde het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal. Sekou Cissé van Roda JC moet nog besluiten over een voorstel van vier duels, waarvan één voorwaardeli jk. Plij deelde een kopstoot uit in de wedstrijd tegen Excelsior. ANP Mathijssen op huurbasis naar NAC BREDA - Danny Mathijssen speelt de rest van het sei zoen op huurbasis voor NAC. De 23-jarige middenvelder kreeg bij AZ niet veel speelminuten en had daarom wel in teresse in een overgang. NAC heeft tevens een optie tol koop bedongen. Vorig seizoen werd Mathijssen ook al uit geleend, destijds aan RKC Waalwijk. ANP Rob Westerhof vertrekt bij PSV EINDHOVEN - Rob Westerhof vertrekt dit najaar als voorzitter van PSV. Op 1 oktober legt hij na twee jaar de voorzittershamer neer, zo kondigde de club gisteren aan. De zware belasting in combinatie met zijn overige verant woordelijkheden worden in een verklaring als uitleg gege ven. De raad van commissarissen van PSV stemde in met het verzoek van Westerhof om uit zijn functie te worden ontheven. De preses maakte zijn plannen intern al afgelo pen zomer kenbaar. Na 1 oktober neemt commissaris Frits Schuitema de functie tijdelijk waar. ANP Agassi wint openingspartij NEW YORK - Andre Agassi heeft gisteren zijn opening spartij van de US Open in New York gewonnen. In de eer ste ronde van zijn afscheidstoernooi versloeg de Ameri kaanse tennisser de Roemeen Andrei Pavel na 3,5 uur met 6-7 7-6 7-6 6-2. Agassi beëindigt na de US Open zijn in drukwekkende tennisloopbaan. Hij speelt in cle tweede ronde tegen de als achtste geplaatste Cyprioot Marcos Baghdatis. De Kroatische tennisser Ivan Ljubicic kan al naar huis De nummer drie van de plaatsinglijst was in zijn opening spartij in New York niet opgewassen tegen de Spanjaard Feliciano Lopez. Ljubicic verloor met drie keer 3-6. ANP RIJNSBURG - Oranje train de rustig op de eerste dag van de voorbereiding op de duels met Luxemburg en Wit-Rus- land. De geblesseerden Robin van Per- sie (knie), Emanuelson (lies) en Nigel de Jong (virus) bleven uit voorzorg in het hotel. „Zij blij ven gewoon bij de selectie, hun blessures zijn niet ernstig", al dus perschef Kees Jansma. De blessure van Rafael van dei- Vaart is wel ernstig. De speler van Hamburger SV is naar verluidt zo'n twee maanden uitgeschakeld nadat hij afgelo pen zondag tegen Hertha BSC het veld geblesseerd moest verla ten. De spelers die wel op het trai ningsveld stonden, deden na de warming-up enkele positiespel letjes, een rondo en werkten wat af op doel. Bondscoach Marco van Basten liet met zijn oefenin gen nog niets doorschemeren over de mogelijke basiself voor aanstaande zaterdag in Luxem burg. GPD doorTys Hallema RIJNSBURG - Op weg naar het trainingskamp van Oranje in Noordwijk moest hij de verbaas de taxichauffeur nog vertellen wie hij was. Demy de Zeeuw, de 23-jarige middenvelder van AZ, is de verrassende vervanger voor de gebleseerde Rafael van der Vaart en de om privéomstan- digheden afwezige Wesley Sneij der. Hij werd gisteren voor het eerst opgeroepen. Een paar maanden geleden was de Apeldoorner nog een van de dragende spelers van het Jong Oranje dat in Portugal de Euro pese titel pakte. Samen met zijn teamgenoten van toen, Urby Emanuelson, Klaas-Jan Huntel- aar en Stijn Schaars, is De Zeeuw nu doorgestroomd naai de volgende tree op de voetbal ladder. De Zeeuw: „Dit is het echte werk. Rond drie uur gistermiddag ging de telefoon van De Zeeuw: teammanager van het Neder lands Elftal Hans Jorritsma met de mededeling zo snel mogelijk naar Noordwijk te komen. „Ik kreeg meteen veel reacties, in de taxi stond mijn telefoon rood gloeiend. Ik heb ook niet eens tijd gehad om met de bonds coach te spreken. Ik kwam bij het hotel, heb een banaan gegeten en ben de bus ingedo ken." Genieten Voor de 23-jarige speler kwam zijn uitverkiezing als een com plete verrassing, voor zijn om geving niet. „Door het weg vallen van Rafael en Wesley had ik het misschien heel diep in mijn achterhoofd gehouden, maar ik had absoluut geen rekening gehouden met een se lectie. Bij de club werd al wel ge- Demy de Zeeuw stond gisteravond in het middelpunt van de belangstelling, nadat hij voor het eerst had meegetraind met het Nederlands elftal. foto Vincent Jannink/ANP zegd dat het wel eens zou kun nen gebeuren, omdat bijvoor beeld ook Stijn Schaars al opge roepen was. Daarnaast heb ik een goed EK gespeeld en ben ik de competitie ook goed begon nen." Met een basisplaats houdt hij nog geen rekening. „Ik ga ontzettend genieten van de ko mende dagen en gewoon mijn best doen. Veel leren en veel kij ken naar de andere spelers. Op dit moment kan ik me echt niet voorstellen dat ik een basis plaats zou krijgen. Ik merkte net op de training dat ik erg moet wennen, aan alles merk ik dat dit het echte werk is. Plet tempo ligt ontzettend hoog en er is veel kwaliteit aanwezig, meer nog dan bij AZ. Het gaat nu zo snel met mij, ruim een jaar gele den hep ik nog bij Go Ahead Eagles." GPD Gerco Schroder is na de eerste dag van het springtoernooi de nummer drie. Met Oranje staat hij in het landenklassement voorlopig eerste. foto Robin Utrecht/ANP van onze sportredactie AKEN - De Nederlandse springruiters voeren na het eer ste onderdeel van de landenwed- strijd bij de Wereldruiterspelen in Aken het klassement aan. In het jachtparcours maakten Ger co Schroder, Piet Raijmakers, Jeroen Dubbeldam en Albert Zoer gisteren geen fouten. Schroder staat met Eurocom- merce Berlin in de individuele rangschikking bovendien nog eens derde. In het jachtonderdeel, waarin het gaat om de tijd en men voor springfouten extra seconden krijgt bijgeteld, was de A- merikaanse Beezie Madden met Authentic de beste. Schroder bleef daar met 78,47 vrij dicht- bij. Ook de andere Nederlanders hielden de schade ten opzichte van de voorlopige leider be perkt. Albert Zoer staat met Okidoki zeventiende, Jeroen Dubbeldam is met BMC Up and Down 22e. Raijmakers volgt met Van Schijndel's Curtis op de 33e positie. Omgerekend in punten is het verschil met de klassementsleider voor Schro der, Zoer en Dubbeldam minder dan een springfout. Dat bete kent een bijzonder goede uit gangspositie voor de komende dagen. „Maar morgen kan alles anders zijn", waarschuwde bondscoach Rob Ehrens meteen. „De ver schillen zijn klein en voor het zelfde geld krijg je morgen een paar klappen." GPD/ANP door Edward Swier CACERES - Het blijft, na de ze ges van Bettini en Ventoso, ver rassingen regenen in de Vuelta. Want ook een ritwinst van Erik Zabel is inmiddels wel zo te noe men. De 36-jarige Duitser, dit jaar al 22 keer tweede, hoort al lang niet meer in het rijtje tops- printers. Het weerhield hem er niet van de vierde etappe in de Ronde van Spanje te winnen. Thor Hushovd, wel nog steeds Docherty ziet WK hockey aan zich voorbij gaan DEN BOSCH - De Oranje-selec tie voor het WK hockey in Mön- chengladbach (6-17 september) kent twee verrassingen: Jesse Mahieu werd door bondscoach Roelant Oltmans wél opgeroe pen, Laurence Docherty niet. En dat nu de Schot na een perio de van drie jaar met succes tot Nederlander is genaturaliseerd. De Kalou van het hockey, zo wordt Laurence Docherty ook wel genoemd. Al is er één groot verschil: de Schot kreeg zijn pas poort, na een lang traject, on langs wel. Docherty dacht er mee naar het WK te mogen, maar dat feest gaat niet door. „Laurence heeft een lastige pe riode gehad", weet Oltmans. „Hij moest op een trein sprin gen die al op volle vaart door denderde en heeft zich maar een korte periode volledig kunnen geven. Maar dat was niet vol doende, Eby Kessing krijgt de voorkeur op het middenveld." Jesse Mahieu was ook verrast, maar dan in positieve zin. De Amsterdamse verdediger leek zijn plek in Oranje kwijt te zijn, maar mag toch naar het WK. „Alle respect voor Jesse", ver klaarde de bondscoach. „Hij heeft heel veel meegemaakt. Eerst afgevallen voor de Cham pions Trophy in Chennai, daar na slachtoffer van een steekpar tij en opnieuw afgevallen bij Oranje. Maar hij heeft enorme progressie geboekt, Jesse heeft zijn plek op het WK echt ver diend." Oranje speelt woensdag de eer ste wedstrijd, tegen Zuid-Ko- rea. GPD de klassementsleider, greep ei weer naast. En ook de Aussie: Robbie McEwen en Stuar' O'Grady tastten andermaal mis In de straten van Caceres rond de Zabel goed werk van het Mil- ram-treintje Sacchi-Ongara- to-Velo en zelfs Petacchi af. Dc Duitse nestor wist niet hoe vaal en uitbundig hij zijn ploegma ten - en Petacchi in het bijzon der - moest bedanken. Bij de vorming van de Mil- ram-ploeg kwamen deze wintel twee persoonlijkheden samen Alessandro Petacchi en Erik Za bel. De laatste wist dat hij in ge meenschappelijke koersen ziel: vooral voor de Italiaan zou moe ten inspannen. Een knieschijf breuk van Petacchi in mei veran derde alles. Zabel: „Dat veran derde mijn rol. Ik zou de laatste man voor Petacchi in het trein tje zijn, maar moest er nu op eens weer zelf voor sprinten Dat gaf druk." Zabel kon dat niet aan. Zijr palmares voor 2006 telt slecht: één zege, op 24 mei in de Bayerr Rundfahrt. Zab.els laatste over winning in een grote Ronde da teerde zelfs alweer van 2003: Toen won hij de elfde etappe ir de Vuelta. En dus was hij giste ren licht geëmotioneerd. „Als jc iedere week wint, geniet je daai absoluut van. Elke overwinning is prachtig. Maar als je inmid dels gewend bent vaker tweedi en derde te worden, dan heef een zege als deze iets echt spe ciaals. Dat doet meer met je. Het zijn niet alleen dagen als de ze waarom Zabel blijft fietsen „Ik heb een contract tot einc 2008 en ben nog altijd van plar dat uit te dienen. Ik geniet var elke dag. De adrenaline, in mijr. lichaam en mijn hoofd, ik kar niet zonder. Het houdt rru jong." GPD Marjan Olyslager chef de mission GOES - Voormalig hordenloop ster Marjan Olyslager (44 wordt chef de mission van he Nederlands team dat in 200' aan het Europees jeugd-olym- pisch festival deelneemt. Plet i: een topsportevenement vooj jeugd tussen 14 en 18 jaar. He vindt; plaats in Belgrado. Olysla ger, in Terneuzen opgroeid, nan onder meer deel aan de Olympi sche Spelen van 1988 in Seoel. hartproblemen. Die hebben zo genaamd een attest van de dok ter gekregen." De Bruijn spreekt uit eigen erva ring. „Richard Bitalis is zo'n spe ler die naar dat soort middelen grijpt. Toen ik twee jaar geleden tegen hem speelde, gooide hij on der de partij ineens een pü op de tafel. 'Ik neem er weer één, hoor', riep hij. Om vervolgens een ijzersterke partij te spelen." De Fransman is ooit al betrapt op dopinggebruik, maar ver schuilt zich achter een zwak hart. De schrik is van korte duur ge weest. De Bruijn gaat vandaag in Veghel over tot de orde van de dag. Hij is in de voorronde van de Masters ingedeeld in een poule met vier. Hij begint van middag om twee uur tegen zijn teamgenoot Henk Habraken en speelt in de komende twee da gen tegen Raimond Burgman en Wim van Cromvoirt. Daarna blijven acht spelers over die za terdag aan de kwartfinales be ginnen. Het toernooi wordt gespeeld in Veghel. Met de traditie van een NK in januari of februari is ge broken vanwege financiële pro blemen. Clemie van Wanrooij, zelf speler in een team met Blom- dahl en Sanchez, heeft zich op geworpen als redder van het toernooi door sponsors te verza melen onder zijn zakenrelaties. De Bruijn reist twee dagen na het NK alweer af naar Egypte, waar na Sluiskil en Volos het derde toernooi om de wereld beker wordt gespeeld. Roland Forthomme verdedigt daar de ti tel die hij er vorig jaar in de wacht sleepte. Het was zijn eer ste aansprekende succes op in ternationaal gebied. Daarna won de Waal, die ook voor Delta/Frans Bevers in Goes speelt, ook in Volos, waardoor hij tot de geplaatste spelers be hoort in Hurghada. Voor het WK is De Bruijn inge deeld in een poule met drie. Hij treft er de Deen Brian Zola Han sen en de Amerikaanse kam pioen Shooni. „Het is zaak om voor dat WK al een buffer op te bouwen in punten", weet De Bruijn op voorhand. De Hulsten aar heeft nog wel een marge als gedeelde nummer vijf van de we reldranglijst, maar heeft op het WK het respectabele aantal van tachtig punten te verspelen. Jean Paul de Bruijn staat al meteen aan het begin van het seizoen voor enkele weken van de waarheid. foto Camile Schelstraete door Frits Bakker VEGHEL - Met Dick Jaspers als onbetwiste kopman gaan de beste driebanders van Neder land vandaag van acquit voor de strijd aan om de nationale ti tel. De Masters in Veghel, waar de beste zestien rankingspelers elkaar treffen, geldt dit jaar als opening van het seizoen. Jean Paul de Bruijn uit Hulst, al twee keer tweede in de Masters, is één van de spelers die een aan val doen op de vrijwel onaan tastbare hegemonie van Jaspers. De Brabander won het toernooi al elf keer, twee keer deed hij dat in een finale tegen De Bruijn. „Ik kan van Jaspers win nen als ik in topvorm ben", be seft de Hulstenaar, die er vorig jaar dicht bij was. Na twee ge wonnen sets stokte het ritme en kon de mentaal sterke Jaspers toch nog als winnaar finishen. De Bruijn staat na een korte zo merstop gelijk al voor de weken van de waarheid. Het NK wordt een week later gevolgd door het wereldbekertoernooi in Egypte (Hurghada), weer een week la ter begint voor het team van Delta/Frans Bevers de competi tie in de eredivisie en eind sep tember is hij één van de vier Ne derlanders op het WK in het Duitse Sankt Wendel. De Masters wordt een eerste vormtest. „Ik ben één week op vakantie geweest naar Jersey, voor de rest heb ik vooral veel aan mijn conditie gewerkt en ge traind. Veel gelopen, veel ge fietst. Fysiek en mentaal ben ik er klaar voor en ik voel dat de vorm ook goed is. Ik besef dat het belangrijke weken zijn om bovenin te blijven draaien op de wereldranglijst. Vooral het WK in Duitsland, omdat ik daar na de finaleplaats van vorig jaar veel punten heb te verdedigen." Cocaïne Hij heeft, in de stille zomer maanden, het nieuws over do ping in de biljartsport zonder veel verbazing gevolgd. De Belg Johan Loncelle, speler van het team waar Delta/Bevers de eer ste wedstrijd voor de competitie tegen speelt, werd betrapt op het gebruik van cocaïne, teamge noot Eric Hendrickx had voor een partij een kalmeringsmiddel genomen. „Wat Loncelle heeft gedaan, heeft niets met doping te maken. Van cocaïne ga je niet beter biljarten. Ik zou geen bal meer zien als ik het zou doen, denk ik. Waar ik me al heel lang aan erger, is het gebruik van middelen om de zenuwen te on derdrukken. Ze worden al heel lang gebruikt, meestal onder het mom dat het een speler is met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19