PZC V er sla vingscentrum van de baan «0 1 Nieuwe ladderwagen maakt een knikje I»; Streekproducten en oude ambachten Groot onderhoud N57 leidt tot wegafsluitingen GRATIS MP3-SPEIER GRATIS mifflb SD-CARD Verhuisplannen huiskamerproject in de koelkast door nieuwe inzichten Middelburg verkoopt buitenplaats Toorenvliedt 599,- Keuze ftnrWendy van den Hurk ïLISSINGEN - Donderdag nog Iték het nieuwe verslavingscen- imm verder weg dan ooit; die angst is nu bewaarheid. Het col van Vlissingen wil opnieuw en met deskundigen over nieuwe inzichten binnen versla- ringszorg. Het HKPD blijft voor lopig in de Coosje Buskenstraat. geverhuizing van het Huiska merproject voor Drugsverslaaf- (HKPD) in Vlissingen kent langslepende geschiedenis, college maakte maart 2004 lekend dat het centrum zou ver- luizen. Voor mei 2006, beloofde senmalig wethouder L. Poppe. Die datum werd echter niet ge ld. Omwonenden, raadsle- en het HKPD voelden zich het lijntje gehouden. In het Dgde pand aan de President üooseveltlaan gebeurde niets. Het bleef bij een dure optie. inders lot op de dag van vandaag. Het «liege heeft lucht gekregen van recente onderzoeken naar versla- nngszorg. Daarin staat dat het Helemaal anders moet. Het colle ge grijpt dat aan om de verhui- iing nog maar eens uit te stel len. Ze zegt eerst de nieuwe in richten te willen bespreken met har gesprekspartners Jeziet de aanpak van drugsver slaving veranderen", legt wet- iouder E. Walrave uit. „Het probleem wordt gemedicali- In Zeeuws-Vlaanderen ae je bijvoorbeeld dat zieken kazen methadon verstrekken, jls dat de nieuwe aanpak is, toeven wij er geen ruimte voor in te richten. Hetzelfde geldt \oor dagbesteding en leerwerk- oensdag 30 augustus 2006 Nu bij 100 foto's afdrukken in de 1-uur service GRATIS MP3-speler GRATIS 128 Mb SD-geheugenkaart! door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De bui tenplaats Toorenvliedt aan de Koudekerkseweg in Mid delburg komt weer te koop. De gemeente Middelburg kocht het pand ruim een jaar geleden toen de Roose velt Academy belangstel lingvoor het pand had. Die zou er een muziekopleiding in willen beginnen. Inmid dels is duidelijk dat die op leiding in de Kloveniersdoe len in het centrum van de stad komt. Volgens J. Kouwer Van de gemeente heeft de academy laten weten geen belang stelling meer te hebben voor het pand. Een werk groep die uit vertegenwoor digers van de gemeente, provincie en academy be staat, overlegt daar momen- teel over. Bij de gemeente hebben zich eerder al geïnteresseer den gemeld, zegt Kouwer. Hij weet niet of die par tijen het pand nog steeds graag willen hebben. De ge meente schakelt binnen kort een makelaar in om het pand te verkopen. Staatbosbeheer Het historische pand was als laatste in gebruik door Staatsbosbeheer. Die orga nisatie had het gebouw niet meer nodig toen de me dewerkers door een reorga nisatie naar Tilburg ver trokken. Het pand is een paar jaar geleden volledig opgeknapt. Ook de twee koetshuizen, die aan de weg staan, zijn gereno veerd. De villa en het landgoed zijn bijna driehonderd jaal oud. Het huis, dat nu tegen de Stromenwijk aan ligt, is gebouwd als buitenplaats voor de invloedrijke fami lie Schorer. Tot de Tweede Wereldoorlog was het parti culier bezit. Na de oorlog werd het gekocht door de gemeente en was het in ge bruik als school. De omge ving werd als openbaar park ingericht. plaatsen. Alles verandert. Je spreekt niet meer van dé ver slaafden, maar er zijn voortaan categoriën. De nieuwe inzichten kunnen van invloed zijn op de behoeften voor huisvesting. Dat wil ik binnenkort bespreken met Emergis, het HKPD en mis schien ook wel Stichting Dooi en het Witte Huis." Walrave ontkent dat ze daarmee terug bij af is; ze wil het niet ho ren. „Dat klinkt zo negatief. Als je doof en blind bent en niet om je heen hebt gekeken, dan ben je terug bij af. Het werk dat we tot nu toe hebben gedaan, komt mis schien nog van pas. Inderdaad, voorbereidende kosten die we al hebben gemaakt, gaan af van de daadwerkelijke zorg. Maar dat is nu eenmaal het risico." Ook de vertraging neemt de wet houder voor hef. „Ik wil best toe geven dat we iets van vertraging oplopen, maar het is heus niet vertraging op vertraging. Boven dien is deze vertraging beter on derbouwd. Het college toont nu juist voortschrijdend inzicht." Dat ziet het HKPD toch anders. „Nieuwe inzichten, wat moet ik daar nou weer mee?", moppert voorzitter D. Bruinooge hardop. „Ze doet net of iets spannends is gebeurd, maar die zogenaamd nieuwe inzichten zijn al lang be kend binnen de verslavingszorg. Ze hebben echt niets met een lo catiekeuze te maken." Volgens Bruinooge is het HKPD wel degelijk terug bij af. „Alles waar wij ons anderhalf jaar mee hebben bezighouden, was kenne lijk voor niets. Het huidige pand houdt niet lang meer. Sinds fe bruari is niet met ons gesproken en op onze brandbrief, waarin we helderheid vroegen, hebben we nooit antwoord gekregen. Wat heeft het college anderhalf jaar zitten doen? Geen steek zijn ze verder gekomen. Ja, een nieu we praatclub. Die weer van vo ren af aan kan beginnen." Worstverkoper John de Langen verkoopt al jaren worsten op de historische markt in Veere. door Edith Ramakers VEERE - John de Langen verkoopt al weer heel wat jaartjes worst. „Heerlijke worst en mooie praatjes", zegt Kees Schroevers, ook alweer veel jaren Johns vaste buurman bij de historische markt van Veere. „Hij weet dus intussen wel wie het zegt", vindt Schroevers. Marktkooplieden treffen elkaar elke zo mer weer op de toeristische of histori sche markten op Walcheren. Gisteren was het dan wel de laatste histo rische markt dit seizoen van het stadje Veere, maar van 14 tot en met 17 septem ber staan veel venters weer op de Zeeuw se nazomer Fair in Oostkapelle. „Wij zien elkaar daar weer en staan vlakbij el kaar", zegt Schroevers, venter van de Zeeuwse Streken. „We verkopen Zeeuw se producten"zegt de Oost-Souburger. Klederdrachten Veere was afgelopen seizoen negen keer historisch gekleurd. Ambachten herleef den: zoals wol spinnen en weven. Maar ook werden schapen geschoren, werd een klederdrachtenmodeshow gelopen en stonden mensen in dracht model voor een schilder. Smakelijke streekproduc ten werden goed verkocht. Ook de wor sten van Bredanaar De Langen. „Ik heb niets te klagen. Ik ben jaren terug met vijf verschillende worstsoorten begonnen en nu zijn het er zestien." Hij draait ze zelf en hij heeft plezier in het vak. „Ik ben altijd slager geweest. Mijn vader was al slager. Maar ik heb de zaak moeten verkopen, want ik had geen broodwinning meer." De wijk waarin hij woonde veranderde door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Hij heeft een automatische versnelling en als er brand is, zijn ze er sneller mee boven. De stadsgewestelij ke brandweer Vlissingen-Mid- delburg heeft een nieuwe ladder wagen. En dat was nodig ook, vertelt Wim van Haveren. De oude auto ladder was van 1989, zeventien jaar oud en al twee jaar afge schreven. De aanschaf duurde wat langer dan normaal, omdat een aantal brandweerkorpsen in Nederland besloot om een in koopcombinatie te vormen. En dat vergde overleg. Voorlopig blijft de wagen nog even binnen, behalve bij oefenin gen. Eerst moet iedereen nog le ren hoe de nieuwe ladder werkt. „Aan de buitenkant zie je niet veel verschil", zegt Van Have ren. „Maar de bediening is toch anders. Daar moet je niet over na hoeven denken bij een brand." Knikken Op het eerste gezicht verschilt de nieuwe wagen niet zoveel van de oude. Het is ook een Ma- girus en net zo groot. Het groot ste verschil zit hem in de ladder. Die kan knikken. Handig als er geblust moet worden op een dak dat achter een ander dak ligt, of als er drenkelingen in het water liggen. Het grootste voordeel is de auto matische versnelling. „De voxi- ge schakelde zo moeilijk, als je daar een middag mee weg was, dan had je zere ellebogen." Bo vendien hoeft het brandweerper soneel het kuipje niet meer aan de ladder te hangen, want dat zit er bij de nieuwe wagen al aan vast. De oude wagen gaat de handel in, vertelt Van Haveren. De nieu we - aanschafprijs rond de vijf en halve ton - moet weer vijftien jaar mee kunnen. De autoladder wordt, net als de oude, ingezet bij alle meldingen in gebouwen en bij waterongevallen. Vorig jaar is de ladderwagen achttien Gewonde bij aanrijding Vlissingen VLISSINGEN - Op de kruising Nieuwe Zuidbeekseweg en het fietspad van de Nieuwe Zuidbeekseweg raakte dinsdag om tien over zes een 55-jarige Vlissingse fietser bij een aanrijding gewond. Een 29-jarige Vlissingse automobiliste reed over de Zuid beekseweg in de richting van Sterkenburg. Zij verleende geen voorrang aan de van links komende fietser. Deze liep bij de aanrijding letsel op aan zijn hoofd en heup en is naar het ziekenhuis in zijn woonplaats gebracht. De au to en de fiets raakten beschadigd. Boete voor drankrijder MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter N. van Spronssen veroordeelde gisteren een 29-jarige inwoner van Temeuzen voor dronken rijden bij verstek tot 360 eu ro boete. De Terneuzenaar werd vorig jaar 9 september in Goes aangehouden met een alcoholgehalte van 430 micro- gram: twee keer zoveel alcohol als is toegestaan. Ook kinderburgemeester Kapelle KAPELLE - Niet alleen Goes heeft een kinderburgemees ter, sinds afgelopen weekeinde heeft ook Kapelle er één: Irene Rozendaal uit Kapelle. Zij deed zaterdag mee aan de kinderprijsvraag tijdens de Kapelse Dag en won. Eén van de vragen luidde 'wie is de baas van gemeente?' Ant woord: 'de gemeenteraad'. Eén van de foute antwoorden was 'de burgemeester'. Als beloning mag winnares Irene Rozendaal met de burgemeester van Kapelle, Siebe Kra mer, een middagje meelopen, waarbij ze in elk geval een bezoek zal brengen aan de onlangs naar Kapelle gekomen chipsfabrikant Van Marcke Foods. Waarschijnlijk wordt dit ergens in oktober. Drugstoeristen bestraft MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter N. van Spronssen veroordeelde gisteren vier jonge Franse drugs toeristen bij verstek tot boetes van 120 euro. Bij cle ver dachten (19, 23, 25 en 26 jaar) uit Noord-Frankrijk wer den 10 juni in de auto's hoeveelheden tot tien gram wiet aangetroffen toen ze richting België reden. De aanhoudin gen gebeurden in het kader van een gezamenlijke actie van de politie in Nederland, België en Frankrijk. Officier van Justitie R. Rammeloo benadrukte ten over vloede dat de hasj die het viertal in de Terneuzense koffie shops had gekocht niet de grens over mag. „Ze moeten de wiet in Nederland gebruiken." De politierechter verwees nog naar de wietzakjes van Checkpoint, waarop in het Frans staat vermeld dat ze de softdrugs niet mogen uitvoeren. Dat had de Fransen er niet van weerhouden. foto Lex de Meester van samenstelling. „Er kwamen veel etni sche minderheden in de wijk wonen. Die wilden mijn vlees niet, gingen naar hun eigen slager. Dan is het snel gedaan met de handel." Hij moest een alternatief zoeken. „Ik ben me op de worsten gaan concentreren. Het is me goed gelukt." „Of ik nu gelukkiger ben dan toen ik een eigen slagerij had? Nee, ik was liever sla ger gebleven. Dat was ik al vanaf mijn veertiende. Ik neem nu nog steeds een kijkje in alle slagerijen die ik waar dan ook zie." door Edith Ramakers MIDDELBURG - De N57 van Middelburg naar de Brou- wersdam is door werkzaam heden aan het asfalt de ko mende periode enkele keren 's nachts en overdag volledig afgesloten. Verkeer wordt om geleid via routeborden en cijfer borden. Van vrijdag 1 september is van af 19.00 uur tot de volgende dag 22.00 uur de N57 op de Brou- wersdam afgesloten. Verkeer wordt omgeleid. Tussen Vrouwenpolder en Se- rooskerke is de N57 van dinsdag 5 september (vanaf 19.00 uur) tot woensdag 6 september 6.00 uur afgesloten. Er volgen dagafsluiting tussen Serooskerke en Middelburg van woensdag 6 september 09.00 uur tot 16.00 uur. Voor het open baar vervoer verandert er niets. (Advertentie) Van den Dongen ideaal wonen Amundscnwcg 15, GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparkct.nl In 2006 en 2007 werkt Rijkswa terstaat meer aan de weg dan normaal. Dat betekent dat weg gebruikers vaker met wegwerk zaamheden op xijkswegen te ma ken krijgen. Het gaat om onge veer tweehonderd projecten, van groot onderhoud, verbre ding en aanleg van wegen, klei ne asfalteringswerkzaamheden tot het vernieuwen van bruggen en viaducten. De minister van Verkeer en Wa terstaat heeft tot en met 2010 in totaal zeshonderd miljoen euro extra beschikbaar gesteld voor werkzaamheden aan de rijkswe gen. Meer informatie over de afslui tingen wordt verstrekt via het te lefoonnummer 0800-8002, of www.rijkswaterstaat.nl www.vananaarbeter.nl (Advertentie) TOPAANBIEDING GIANT sportfiets model 2006 3x7 versnellingen verende voorvorken zadelpen aluminium frame verstelbare stuurpen van 799,- r PROFILZ zusterstraat 24, middelburg tel. (0118) 61 2410 www.profile-vandendriest.nl Aan de buitenkant zie je volgens brandweerman Wim van Haveren niet veel verschil met de vorige ladderwagen. Maar de nieuwe ladder kan knikken waardoor veel plaatsen die vroeger onbereikbaar waren, nu wel bereikt worden. foto Ruben Oreel keer gebruikt om ambulanceper soneel te helpen. „Dat is nodig als iemand horizontaal vervoerd moet worden vanuit zijn wo ning, of als iemand te zwaar is om naar beneden te dragen." zeeuwse almanak Opa wilde bij het avondeten zijn kleinzoon van vijf bij de neus nemen. „Welke wil je?", vroeg hij, en hield twee iden tieke danoontjes - aardbeien- smaak - omhoog. Het knaapje reageerde alert. „Doe mij maar de rode. Ach, nog even en hij roept: „De middelste." Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11