Geertjan de Smet was de beste PZC Van Sprundel op de weg terug Van Zimmeren houdt van Zeeuwse zomer Driebanden is de ultieme uitdaging voor een biljarter RIA W. viert 75-jarig bestaan Festiviteiten jubileum RIA uitslagen agenda zaterdag 26 augustus 2006 z!8 door Aector Dooms WESTDORPE - Hij toont in de kantine van de jubilerende voet balvereniging RIA W. met een brede glimlach de minuscule voetbalschoentjes. Even later pakt hij een paar voetbalschoe nen dat vele maten groter is. „Deze twee paar voetbalschoe nen zijn van de beste voetballer die RIA ooit heeft gehad: Geert jan de Smet", zegt hij stellig. Aan het woord is Egbert Aude- naerd, de topscorer aller tijden van RIA. Hij kiest als beste RIA-speler niet voor Patrick Verhoosel, die gezien zijn profes sionele voetballoopbaan bij SK Beveren en Club Brugge logi scherwijs die eer lijkt toe te ko men. „Ik heb Patrick een jaar meegemaakt. Hij vertrok als ze ventienjarige naar Beveren. Hij had een beste carrière, maar ik ben ervan overtuigd dat Geert jan ook in het profvoetbal was geslaagd als hij niet voor een baan als zekerheid had geko zen." Voorbereiding Audenaerd is volop bezig met de voorbereiding van de jubi leumfestiviteiten die de club een week in zijn greep houdt. Rooms In Alles (RIA) viert 1 sep tember zijn 75-jarig bestaan. De initiatiefnemer van het voetbal museum heeft een verzameling ludieke foto's, krantenknipsels en voetbalattributen in de kanti ne. Het zijn voor het bestuurslid, elf talleider en voorzitter van de ju bileumcommissie drukke tijden De 51-jarige Westdorpenaar koestert de kampioensfoto van het seizoen 1981/82. Trainer Jaap Lensen loodste zijn talent volle ploeg, waarvan Audenaerd ook deel uitmaakte, naar de der de klasse KNVB. „Het is vol gens mij het beste team dat RIA in zijn bestaan heeft gehad." Handhaven op dat niveau bleek moeilijk te zijn. „We hebben in onze historie drie keer in de der de klasse gevoetbald. Het was al tijd voor één seizoen. De stap bleek nogal groot en ook de se lectie was vaak te smal", meent Audenaerd. De dorpsclub heeft in driekwart eeuw voetballen de nodige ups en downs meegemaakt. Een jaar na de oprichting speelde RIA in derde klasse van de Zeeuwse Voetbal Bond (ZVB). Na twee kampioenschappen in 1935 en 1936 volgden de oorlogsjaren. In 1948 wordt de titel in de eerste klasse gepakt, met promotie naar de derde klasse KNVB. Er is in die tijd nog geen vierde klasse. In de vijftiger jaren wordt met Cyriel Hemelsoet ook de eerste echte trainer aange steld. Beginjaren zestig komt de klad in de prestaties. Een degra datie naar de tweede klasse afde ling is onvermijdelijk. Eind zes tiger jaren wordt Roger Ver schelden voor de tweede keer trainer bij RIA, dat onder zijn leiding kampioen wordt. In 1970 maakt Egbert Audenaerd op vijftienjarige leeftijd zijn de buut in het eerste elftal. Hij zal achttien jaar, met een onderbre king van een jaar toen hij bij Kemzeke speelde, deel uitma ken van de hoofdmacht. Toen Audenaerd stopte als voet baller, sprong hij meteen in de bres die Henk Borgt achterliet. Hij zou drieënhalf jaar als trai ner aanblijven. Onder zijn lei ding volgden twee promoties. Vooral de beslissingsduels in 1992 tegen Zeeland Sport (1-1 thuis en 1-3 uit) voor een plaats in de vierde klasse staan nog al tijd op zijn netvlies. RIA was te rug op het niveau waar het thuis hoorde. Grootste talent In de moeilijke jaren negentiger verliest RIA zijn grootste talent Geertjan de Smet aan Axel. De handige linkspoot verkast ver volgens naar zaterdag-hoofd klasser Hoek, waar hij uitgroeit tot een van de belangrijkste spe lers. Eerder hebben de Westdor- penaren Bert Dutree, na een aan tal Belgische jaren (Eeklo), en Gerard Dellaert ook voor Hoek gekozen. Waar bij andere regio nale voetbalclubs een aversie te gen het ronselen van spelers door Hoek ontstaat, leeft die ge- door Koen de Vries ZIERIKZEE - Werner van Zim meren was deze zomer niet vaak in Zeeland, maar aan de schaar se keren dat hij er wel was zal hij met veel plezier terugden ken. De 25-jarige wielrenner uit Kruisland won begin juli zijn eerste koers van het seizoen in Kruiningen en gisteren won hij zijn tweede in Zierikzee. De ren ner van de Belgische profploeg Flanders ontsnapte zeven kilo meter voor het eind uit een kop groep van vier en liet zich niet meer achterhalen. Voor Van Zimmeren verliep de koers in Zierikzee precies zoals hij gewenst had. Al na enkele ki lometers ging hij er met drie col- Rentmeester speelt bijrol ROTORUA - Mountainbiker Ruud Rentmeester is gisteren bij het WK voor rijders onder 23 jaar in de achterhoede geëin digd. De wedstrijd verliep teleurstel lend voor de 22-jarige Goese- naar. Bij de start werd hij gehin- derd door een valpartij en ver- j volgens raakte hij betrokken bij een valpartij. Toen zijn achter stand twee ronden bedroeg werd hij uit de wedstrijd geno- j men. Nieuwe zege Wim de Waal ZAFFELARE - Wielrenner Wim de Waal weet nog steeds wat het winnen van koersen is. In het Belgische Zaffelare behaalde de Axelaar alweer zijn negende overwinning in een wedstrijd van de WAOD. In Zaffelare deden ook Eric Ver- eecken uit Hulst en Rudi Ra- bout uit Heinkenszand goed j werk door respectievelijk als tweede en derde te eindigen in de gecombineerde A/B-catego- rie. Peter Mol uit Kapelle werd er elfde. Ko Harms uit Zuiddor- pe finishte in de C-categorie als zesde. dachte bij RIA helemaal niet. „We zijn er juist trots op dat jon gens van onze kleine vereniging zijn doorgebroken bij Hoek", zegt Audenaerd. „Je moet er niet moelijk over doen. Ze zijn niet verloren gegaan voor onze verenging", vindt voorzitter Walter van Haelst, die in de be stuurskamer is aangeschoven. RIA zat in de negentiger jaren in de kelder van het Zeeuwse voetbal, maar kwam daar snel uit. Geertjan de Smet keerde te rug naar zijn oude liefde. In sportief opzicht werd de draad opgepakt. In 2004, onder trainer Rudi Riet- jens, keerde de club terug in de derde klasse. Ook toen bleek het niveau te hoog gegrepen. Mare de Kunder volgde Riet j ens op en moet de club weer op een hoger plan brengen. Audenaerd: „Dit jaar hebben we vier spelers uit eigen kweek. De rest is van bui tenaf. We gaan dan ook voor een prijs." De kampioensploeg van RIA W. uit 1982. Staand, van links naar rechts: Arnold van Paemel (grensrechter), Jaap Lensen (trainer), Paul van Bambost, Frank Lammens, Alex Vernaeve, Luc Dehul- sters, Geert-Jan Mechelink, Eddy Verschelden, Robert van Bam bost (verzorger), Maurice van Dam (bestuurslid). Gehurkt, van links naar rechts: Staf Martens, Gerard Dellaert, Mark de Bakker, Egbert Audenaerd, Henny de Guchteneire, Eddy Vink, Frank Bau- wens. foto archief RIA W WESTDORPE - De voetbalver eniging viert het 75-jarig be staan vanaf vandaag met tal van jubileumfestiviteiten. Vandaag: reünie, 14.00 uur: RIA W.-Zeeland Sport (teams van 1991); 15.30 uur: RIA W. Old Stars-RIA W. United; 18.00 uur: dweilband Tandsjen Bei. Morgen: 12.30 uur: RIA W. 2-Steen 4; 14.30 uur: RIA W. 1-Walcheren 1. Maandag: 18.30 uur: fietstocht, vertrek voetbalveld Dinsdag: 18.30 uur: 5 tegen 5 - voetbaltoernooi Woensdag: voetbalclinic jeugd met Dennis en Gérard de Nooijer. 17.00 uur: E- en F-pu- pillen; 18.30 uur: A- en C-junio- ren. Donderdag: seniorenmiddag, 13.30 uur: koersballen, bingo en kaarting. Vrijdag: Polderblues met the Ditch Divers, Shit happens, The Juke Joints en Danny Bryants Red eye band. Zaterdag: 11.30 uur: Heilige Mis op voetbalveld; 16.00-18.00 uur: jubileumre ceptie voor iedereen en optre den fanfare Eikels worden Boomen; 20.00 uur: dorpsfeest met The Road en Never to Late. lega's vandoor en toen de vlucht standhield had hij aan één de marrage genoeg om de zege vei lig te stellen. De Brabander had overigens minder tegenstand dan verwacht. Bijna zeventig renners hadden ingeschreven, meer dan dertig lieten echter verstek gaan. Prettig gevolg voor degenen die wel waren ge komen, was dat ze al voor de start bijna verzekerd waren van een prijsje. Het wielercomité van Zierikzee beschikt jaarlijks over een grote prijzenpot. De meeste renners zaten in de beginkilometers van het mooi ste criterium in Zeeland behoor lijk te slapen. Toen drie renners wegreden, had alleen Roosenda ler Martijn Simons de tegen woordigheid van geest de achter volging in te zetten. Hij besefte dat wanneer Werner van Zimme ren en de Belg Jehudi Schoon- acker het hazenpad kiezen, het bittere ernst is. Beide renners maken van vroege ontsnappin gen hun handelsmerk. De Au straliër Matt Smith was de vier de vluchter. De achtervolgers reageerden hoegenaamd niet. De achter stand werd groter en groter. Des ondanks moesten uit het pelo ton steeds meer renners lossen, waardoor de serveersters de grootste moeite hadden om hun klanten op de zonovergoten ter rassen te bedienen. Het overste ken van de straat was vanwege de gestaag passerende groepjes renners - en de volgeladen dien bladen - een lastig karwei. In de finale lag een demarrage van de Belgische ex-prof Jehudi Schoonacker het meest voor de hand. Eerder dit seizoen liet hij onder meer in Westdorpe en in Zuiddorpe blijken over veel in houd te beschikken, maar zijn sprint leek beide keren meer op een actie van een standbeeld. Van Zimmeren was hem echter voor. Zijn eerste versnelling was meteen raak, mede omdat geen van zijn ex-medevluchters het vuile werk wilde opknappen. Martijn Simons won ver achter Van Zimmeren de sprint om de tweede plaats, voor Matt Smith en Schoonacker. Het was daar na lang wachten op de beste Zeeuw. Dat was uiteindelijk ex-Zierikzeeënaar Nico Ringel- berg, die als twaalfde eindigde. Niek van Sprundel probeert bij Aardenburg het plezier in het voetbal te hervinden. door Peter van Kouteren AARDENBURG - Niek van Sprundel werd als junior van zeventien jaar in zijn eerste seizoen in de hoofdmacht van Aardenburg topscorer met twintig doelpunten en speel de zich daarmee in de kijker van Belgische scouts. Van Sprundel voetbalde één jaar bij Malde- gem en anderhalf seizoen voor Eeklo. Bles sureleed maakte een eind aan zijn Belgisch avontuur. De jonge spits werkt vanaf maart bij Aardenburg aan zijn herstel en heeft het net in het groen-zwarte tenue alweer laten trillen. Zijn eerste duels op Zeeuwse bodem zitten er inmiddels op. Zelf vindt de spits dat hij nog maar op tachtig procent zit, maar de schade voor de tegenpartij is inmiddels aan zienlijk. Niek van Sprundel mikte in drie duels zeven keer raak en heeft aan de voora vond van het seizoen de smaak te pakken. „Ik snakte naar dat eerste doelpunt", be kent hij. „Maar de opluchting zal er pas echt zijn als ik mijn eerste competitiedoel- punt maak." Met zijn scoringsdrift als handelsmerk ver trok hij naar België, waar de jonge spits het goed deed, maar door blessures veel wed strijden miste. Van Sprundel vertrok na een éénjarig verblijf in Maldegem naar Eeklo en verzekerde zich daar van een basisplaats. Een knie-operatie maakte een vroegtijdig eind aan zijn eerste seizoen, waarna de rap pe aanvaller vorig seizoen in de voorberei ding weer aanpikte. „Ik was fit, speelde en scoorde veel in de voorbereiding", vertelt hij. „Maar in de vierde competitiewedstrijd scheurde ik een enkelband." De Aardenburger herstelde, vocht zich te rug in de hoofdmacht, maar werd opnieuw door tegenslag geveld. „Uit tegen Ninove kreeg ik een schop op mijn knie. Blijkbaar was die van het jaar daarvoor nog niet hele maal genezen. Een buitenste knieband was heel erg opgerekt, waardoor het allemaal wat gevoeliger was. Het was een serieuze, zware overtreding. Ik heb zelf wel eens ge dacht dat het allemaal expres gebeurde, maar eigenlijk mag je dat niet denken na tuurlijk." Moeilijk De 21-jarige aanvaller wikte en woog en be sloot in maart terug te gaan naar zijn dorps club. „Het is een moeilijke beslissing ge weest", geeft hij toe. „Ik heb er heel mijn le ven aan gewerkt om zo hoog mogelijk te voetballen. Dan valt het niet mee om een stap terug te moeten doen. Ik heb er echt goed over nagedacht, maar wilde vooral het plezier in voetballen terug krijgen. Dat heeft de doorslag gegeven. Het valt bij een eersteprovincialer niet mee om je na een blessure terug in de basis te werken. De con currentie is groot, het gaat allemaal sneller en het niveau ligt hoger. Bovendien is de competitie fysiek echt heel zwaar." Ervaring Bij Aardenburg is hij met open armen ont vangen. „Toen ik in maart kwam trainen, heb ik gelijk gezegd dat ik in het nieuwe sei zoen weer voor Aardenburg zou spelen. Ik vond dat ik het niet kon maken om er alleen maar te trainen en aan het eind van het sei zoen naar een andere club te gaan. Zelf zien wij ons niet als titelkandidaat. Axel en RIA Westdorpe hebben een goede ploeg. Bres- kens mag je niet onderschatten. Daar lopen toch jongens die ervaring in de derde klasse hebben opgedaan. Een kampioenschap hangt van heel veel dingen af. Je moet een beetje geluk hebben en blessurevrij blij ven." „Ik wil eindelijk weer wel eens een goed sei zoen hebben", vervolgt hij. „We hebben een heel leuk team vrienden, die voor elkaar gaan. Als ik het naar mijn zin heb, presteer ik nog veel beter. Ik merk dat ik nog wed strijdritme mis, ik mis nog te veel kansen en moet echt nog op mijn oude niveau komen." door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - De ope ning van het biljartseizoen be gint met een primeur. Nog niet eerder werd een Zeeuws kam pioenschap driebanden op de grote tafel gespeeld. Vier favo rieten laten hun licht schijnen over de titelstrijd, die vandaag in Kwadendamme begint. Het seizoen moet nog beginnen en de eerste grote uitdaging ligt er al. Berry Dallinga: „Het toernooi is erg vroeg. Ik heb pas een paar keer een halfuurtje getraind. Wat later in het seizoen was be ter geweest, maar de agenda's zitten zo vol dat dat ook weer op problemen stuit. Ik zie het als een mooie voorbereiding op de competitie." Theo Plat jouw: „Ik vind het tijd stip wat vroeg. Desondanks is het een mooi initiatief. Voor mijn voorbereiding maakt het niet uit. Ik train toch zelden meer. Ik kan het niet meer op brengen. Mijn partijtje speel ik nog wel. Ik blijf doorgaan tot dat die meneer daar boven zegt: kom hier uw partijtje maar spe len." Rinus Pankow: „De vorm is ver te zoeken. Ik zie het als lekkere voorbereiding op het seizoen." Tonny van Iwaarden: „Door een verbouwing ben ik niet aan trai nen toegekomen. Maakt niet uit. Gezien de vroege datum heeft niemand veel getraind, denk ik." Wie wordt winnaar Dallinga: „Ik houd het op Plat- jouw. Oud en taai." Platjouw: „Eddy van Goethem sla ik hoog aan. Hij heeft het in toernooien nog niet vaak waar gemaakt. Toch speelt hij goed." Pankow: Berry Dallinga. Ik speelde een half jaar geleden een vriendschappelijke potje te gen hem en werd afgeslacht. Ik heb toen gezegd: dat komt nog wel een keer goed. Nu dus maar." Van Iwaarden: „Rinus Pankow. Hij is een goede toernooispeler." foto Peter Nicolai Brussel. Golden League, Memorial Van Damme. Mannen. 100m: 1. Po well (Jam) 9,99 (+0,3 m/sec), 2. Brunson (VSt) 10.06, 3. Scott (VSt) 10,11. 200m: 1. Gay (VSt) 19,79, 2. Carter (VSt) 19,97, 3. Spearmon (VSt) 20,02. 400m: 1. Wa rmer (VSt) 44,29, 2. Kikaya (Con) 44,62, 3. Merritt (VSt) 44,74. 10.000m: 1. Ko- go (Ken) 26.35,63, 2. Tadesse (Eri) 26.37,25, 3. Kiprop (Oeg) 26.41,95. 3000m steeple: 1. Shaheen (Qat) 8.04,32, 2. Matelong (Ken) 8.08,98, 3. Tahri (Fra) 8.09,53. Vroemen (Ned) uit gevallen. Ver: 1. Saladino (Pan) 8,31, 2. Tsatoumas (Gri) 8,15, 3. Al-Khuwalidi (Sau) 8,12. Speer: 1 Thorkildsen (Noo) 86,97, 2. Pitkamaki (Fin) 85,91, 3. Rags (Let) 81,26. Vrouwen. 100m: 1. Simpson (Jam) 10,95, 2. Barber (VSt) 11,10, 3. Durst (VSt) 11,18. 200m: 1. Gevaert (Bel) 22,68, 2. Ferguson (Bah) 22,93, 3. Goestsjina (Rus) 23,24. 400m: 1. Ri chards (VSt) 50,02, 2. Williams (Jam) 51,02, 3. Stambolova (Bul) 51,13. 800m: 1. Benhassi (Mar) 1.59,06, 2. Jep- kosgei (Ken) 1.59,65, 3. Lyne (GBr) 1.59,73. 5000m: 1. Tïrunesh Dibaba (Eth) 14.30,63, 2. Defar (Eth) 14.33,78, 3. Pavey (GBr) 14.39,96.100m horden: 1. Perry (VSt) 12,55, 2. Foster-Hylton (Jam) 12,71,3. Jones (VSt) 12,71. Hamburg. Hamburg Masters, vier- landentoernooi mannen, eerste dag. Duitsland - Pakistan 1-2; Neder land - Spanje 5-1. Amsterdam. NH Chess Tournam ent, routiniers tegen talenten. Zes de ronde: Andersson (Zwe) - Karjakin (Oek) 1/2-1/2, Ljubojevic (Ser) - Carlsen (Noo) 1/2-1/2, Nunn (GBr) - Wang Hao (Chn) 0-1, Joessoepov (Dui) - Stellwa- gen (Ned) 1/2-1/2, Beljavski (Slv) - Smeets (Ned) 1-0. Stand: routiniers 14, talenten 16. Kloosterzande. Golff Kloosterse Windtoernooi. HD6: L. Kool/R. Kint-H. van de Voorde/M. Sponselee 6-4 1-6 6-1, D. Vlassenrood/S. Millenaar-E. Piessens/F. Piessens 6-2 6-2. GD5: W. de Kesel/D. de Kesel-S. Kim/J.P. de Bak ker 3-6 6-3 6-3. GD6: B. d'Hooghe/M. van der Ploeg-T. Dierick/A. Rouw 6-4 6-4, T. van Waardenburg/W. Bou- wens-J. Ross/J. Smet 6-4 3-6 6-0. Heinkenszand. Total Tebotoernooi. HE5: D. Boudewijns-P. Sandee 4-6 7-6 6-2. HE6: J. van der Weele-T. Roumen 6-1 6-2, R. de Nood-M. Egter van Wisse- kerke 6-2 6-2. Middelburg. Open Dauwendaele- toernooi. HE7: S. de la Cousine-P. En gelen 6-3 6-4, W. van Leeuwen-W. van der Graaf 6-3 6-2. HE8: H. el Jadidi-D. van der Steen 6-1 6-1. DD6: E. Bethlehem/B. Labrujère-E. Goedbloed/A. Wattel 5-7 7-6 7-5, O. Luitwieler/E. Weststrate-J. Kleinepier/C. de Ridder 6-2 6-4. DD7: J. Poortvliet/A. Vreke-C. de Jong/B. Tuinman 6-4 6-0. GD6: N. de Bever/M. de Bever-D. van Belzen/J. van Boxtel 2-6 6-3 6-2. Eredivisie. Roda JC - ADO Den Haag 1-0 (O-O). 77. Vandamme 1-0. Scheids rechter. Van Huiten. Gele kaart: Bakkati en Saavedra (ADO Den Haag). Aantal toeschouwers. 12.800. Roda JC: Kujo- vic; De Fauw, Kah, Saeijs en De Jong; Meeuwis, Agustien en Bodor; Vandam me (90. Bouchiba), Van Tornhout (61. Sonko) en Cissé (43. Oper). ADO Den Haag: Postma; Vreven, Bodde, Saave dra en Bakkati; Delorge, Rankovic en Ti- ninho; Kolk, Mols (75. Elia) en Verhoek (62. De Vries). Eerste divisie. RBC Roosendaal - Helmond Sport 5-0 (4-0). 10. L Ten Heuvel 1-0, 17. De- nissen 2-0, 37. Guijt 3-0, 45. L Ten Heu vel 4-0, 76. Martha 5-0. Waarom is hel driebanden op de grote tafel zo populair? Dallinga: „In Zeeuws-Vlaande- ren is men in de ban geraakt van de wereldbeker. Vroeger kon je hier niet op een grote ta fel terecht. Ik ben ervoor uitge weken naar België. Nu er bij Carlo van Dam in Sas van Gent twee tafels zijn gekomen willen veel mensen de uitdaging aan." Platjouw: „De teamwedstrijden zijn daaraan debet. Vroeger kon je vrijwel nergens terecht. Nu kun je op veel plaatsen team competitie spelen op de grote ta fel." Pankow: „Ockenburgh en de we reldbeker in Sluiskil hebben het driebanden een zet gegeven. El ke sporter heeft de neiging er het beste uit te halen. Als je de honderd meter loopt op klom pen en iemand geeft je spikes dan grijp je die kans met twee handen aan. Zo is het ook met driebanden groot. De ultieme uitdaging voor de biljarter." Van Iwaarden: „Het is al met Ceulemans begonnen. Mensen kijken tegen zulke prestaties op. Ze willen ook beter worden en gaan er serieuzer mee om Veertig biljarters aangemeld voor ZK driebanden KWADENDAMME - Het eerste Zeeuwse kampioenschap drie banden op de grote tafel kent veertig deelnemers. Vierentwintig biljarters spelen in acht poules van drie de eerste ronde. Zij strijden in Kwaden damme om twee gewonnen sets van twaalf punten. De eerste twee gaan naar de tweede ronde en nemen het daarin volgens het knock-out-systeem op tegen een van de zestien geplaatste spe lers. De eerste ronde begint van daag om 13.30 uur. Volgende week zaterdag beginnen de kwartfinales. Zondag wordt het toernooi afgesloten. 2-0. AGOVV - De Graafschap 44 (1-0). 30. MacDonald 1-0, 59. Ter Heide 2-0, 61. Powel 2-1, 64. MacDonald 31,66. Powel 3-2,78. Van Beukering 3-3,85.Po- wel 3-4,86. Ter Heide 4-4. FC Eindhoven - MW 1-6 (0-3). 18. Rauw 0-1, 30. Moutawakil 0-2,33. Bry:- sinck 0-3, 52. Gommans 0-4,70. Di lallo 0-5,71. Nelemans 1-5,85. Miceli 1-6. FC Dordrecht - Stormvogels/Telstar 4-2 (2-1). 14. Van Es 0-1, 22. Daghe- 1-1, 25. Lopes 2-1, 65. Dagher 3-1,68. Lopes 4-169. Van Heulen 4-2. FC Volendam - TOP Oss 4-1 (2-11.24 Wijker 1-0, 26. Faria 1-1, 40. Petrov 2-1, 83. Tuyp 3-1,87. Chaiat 4-1. Haarlem - Go Ahead Eagles 1-1 (O-O). 79. Krop 1-0,90. Loval 1-1 Cambuur Leeuwarden - FC Zwolle 0-4 (0-1). 18. Jongsma 0-1, 50. Jonj; ma 0-2, 68. Van Moll 0-3,76. Wilson W (strafschop). FC Omniworld - Emmen 5-3 (2-1). I Stroeve 0-1, 27. Amrabat 1-1, 42. Kal huis 2-1, 48. Mourad 2-2, 71. Caraveila 3-2, 84. Cakir 4-2, 87. Duits 5-2,90 8 Khalifi 5-3. BV Veendam - VVV Venlo 2-1 (0-0). 47. Luizinho 0-1, 86. Bizimana 1-1,89.Bi- zimana 2-1. Den Bosch Dordrecht GA Eagles Stormv. RBC Emmen Volendam VW MW FC Zwolle Haarlem Fortuna S. AGOW 3 1 0 2 3 7-7 Graafschap 3 1 0 2 3 4-4 Veendam 3 0 3 0 3 2-2 Omniworld 3 1 0 2 3 2 Helmond S. 3 0 2 1 2 2-3 Eindhoven 4 0 2 2 2 6- IJ Cambuur L. 4 0 2 2 2 1' TOP 3 0 1 2 1 3- 10 Duitsland, competitie: Schalke 04-Werder Bremen 2-0. 3 2 3 2 3 1 2 0 5 6 4 3 1 2 0 5 5-1 3 1 2 0 5 4 3 3 1 2 0 5 3-2 4 1 2 1 5 7-3 4 1 2 15 5-2 3 1 1 14 8-5 4 3- Scheveningen. EK beach. Mannen, derde ronde: De Gruijter/Ronnes (Ned) - Boersma/Mast (Ned) 21-16 21-17. Kwartfinales: Heuscher/KoM (Zwi) - De Gruijter/Ronnes 21-15 21-16. Herkansing, tweede r°™s: Nummerdor/Schuil (Ned) Babitsj/Nikolajev (Oek) 21-9 21-18. Dar de ronde: Klemperer/Schneiderpl- Boersma/Mast 21-14 21-19, Laciga/Laciga (Zwi) Nummerdor/Schuil 21-16 23-21. Vierde ronde: De Gruijter/Ronnes Laciga/Laciga 21-18 21-18. Vrouwen, tweede ronde. Kadijk/Mooren (Ned) - Campisi/Lozano (Spa) 21-13 21-19, Keizer/Leenstr- (Ned) - Jantsjoelova/JantsjoelovaP1' 18-21 24-22 15-12. Ronde van Zierikzee. 75 kilometer. 1. Werner van Zimmeren, Kruisjand, Martijn Simons, Roosendaal, 3 M' Smith, Australië, 4, Jehudi Schoof acker, België, 5. Jan Hordijk, Westma» 6. Mike Alloo, Roosendaal. 7. W Sint Nicolaas, Dordrecht, 8Fonu Roos, Hoogstraten, 9. Robert de ro* Dordrecht, 10. Matt SeagraveVSt. zondag Voetbal n Districtsbeker. Poule 44: PeW zen-Aardenburg (14.30 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 78