Reddingsplan voor Zandput Hulst Net zo'n ramp, en toch ook weer niet PZC PZC Hulst roept hulp burgers in voor Monumentendag 13 Onrust over vermeende kinderlokker in Zaamslag Gemeentevisclub en waterschap slaan handen ineen voor vennetje in De Linie '-jffi" Schuifelen op de nachtmarkt ALTE1MA ^Harold de Puysseleijr ZAAMSLAG - Onder ouders rau basisschoolkinderen in Zaaroslag en omgeving is onrust onlstaan over een vermeende kinderlokker die vorige week in Je buurtschap Hoek van de Dijk Jrie meisjes benaderde. jïgens politiewoordvoerder J. n Mourick is er zuiver straf- zaterdag 26 augustus 2006 rechtelijk gezien weinig aan de hand. „De man heeft daar drie meisjes aangesproken. Toen hij ze een snoepje aanbood, gooiden ze dat weg, en is de man vervol gens ook vertrokken." Bij de po litie is door ouders van de meis jes melding gemaakt van het in cident. „We nemen die melding uiteraard heel serieus en hou den de omgeving wel goed in de gaten", aldus Van Mourick. De 'kinderlokker' zou in een rode Opel met Belgisch kenteken rij den. Het voorval heeft in Zaamslag en omgeving tot dusdanige on rust en geruchten geleid, dat de directeuren van de basisscholen in de buurtschap Reuzenhoek en de Irissehool in Zaamslag wel actie hebben ondernomen. Ouders van kinderen van het schooltje in Reuzenhoek kregen deze week een brief waarin de schoolleiding hen op de hoogte bracht van het incident en voor lichting gaf hoe ze daar het bes te mee om kunnen gaan. Op de Irissehool besteedden de leer krachten in de les er aandacht aan. „We hebben de kinderen ge waarschuwd dat ze niet met vreemden mee moeten gaan of daar snoepjes van aan moeten nemen. Bovendien hebben we ze uitgelegd dat het veiliger is om tenminste met twee op pad te gaan", zegt directeur J. Jonk man van de Irissehool. Direc teur K. Toorenaar van de school in Reuzenhoek was gisteravond niet bereikbaar voor een reactie. Zijn echtgenote, die ook lesgeeft aan de school bevestigde wel dat door de leerkrachten een brief over het incident was mee gegeven aan de kinderen. to Harold de Puysseleijr gULST - De gemeente Hulst leeft in samenwerking met vis- (|ub de Clingse Hengelaars en «aterschap Zeeuws-Vlaanderen en reddingsplan gemaakt voor je natuurwaarden in de Zand put in Hulst. Het. vennetje in natuurgebied De Linie ligt er al een aantal ja ren slecht bij. Regelmatig zijn er het verleden dode vissen en eenden aangetroffen. Ook al om- Jat er diverse keren botulisme in het water werd geconsta- leerd. Na klachten vorig jaar ran de familie Wauters, die op een steenworp afstand van de Zandput aan de Keizersdijk- dreef woont, kwam de gemeente m actie. Dat resulteerde begin dit jaar in een visserij kundig on derzoek dat werd uitgevoerd idoor Sportvisserij Nederland, de vereniging die opkomt voor de belangen van de hengelaars in ons land. Zuurstof Deskundigen van Sportvisserij Nederland kwamen tot de con- clusie dat het water van de Zandput veel te weinig zuurstof bevat. Dat veroorzaakt de sterf te onder de vissen en de eenden en brengt bij warm weer stanko- verlast met zich mee. De gemeente heeft volgens woordvoerster Micaëla van Bun- de conclusies in het onder- loek van de belangenvereniging overgenomen. Die luiden dat let het komende jaar beter geen jnieuwe vis kan worden uitgezet iu de Zandput. Eerst moet er al les aan gedaan worden om de Man valt van steiger in Goes GOES - In de Louise de Colig- Dflaan in Goes is gistermiddag rond kwart voor een een 28-jari- man uit de gemeente Tholen pond geraakt bij een bedrijfs ongeval. De man viel op een bouwplaats van een steiger. Hij viel enkele seters naar beneden en klaagde over pijn in zijn rug, waarna hij naar het ziekenhuis gebracht. DeArbeidsinspectie is in kennis gesteld. kapelle www.dendekkermuzie: Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 ac terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-maïl: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 ab hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 Spil: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 4460 aa goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail; redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl groei van waterplanten te bevor deren, zodat het water zuurstof rijker wordt. Vanaf nu zal jaar lijks opnieuw bekeken worden of het al verantwoord is nieuwe vis in de Zandput te brengen. Door de groei van de zuurstof planten en nieuwe oevervegeta tie moet er weer een stabiele bio toop ontstaan in de Zandput. Af gesproken is verder, dat het wa terschap Zeeuws-Vlaanderen op gezette tijden watermonsters gaat nemen in het Hulster venne tje, om in beeld te krijgen of de gewenste verbetering van de na tuurkwaliteit optreedt. Paul Wauters, die de problemen herhaaldelijk aan de kaak stel de, zowel bij de gemeente, het waterschap als het provinciebe stuur, is gedeeltelijk tevreden met het actieplan dat nu is ge maakt. „Ze hebben er in ieder geval werk van gemaakt, maar de be langrijkste oorzaak van de pro blemen wordt niet weggeno men. De waterstand in de Zand put is namelijk al zo'n vijf jaar structureel een meter te laag. Dat is de verantwoording van het waterschap, maar die schuift het probleem af op de ge meente. Onterecht, want het wa terpeil is ook in stedelijke gebie den een zaak van het water schap." Woordvoerder Arjan Goossen van het waterschap laat weten dat de Zandput eigen dom is van de gemeente Hulst en dat die daarmee ook verant woordelijk is voor het water peil, in tegenstelling tot wat Wauters beweert. (Advertentie) Den Dekker J Muziek 0113-330330 'sk.eom Een familie beziet na de ramp voor het eerst de resten van hun huis. door Ali Pankow OUWERKERK - Een jaar nadat Katri- na, één van de zwaarste orkanen uit de geschiedenis, van de Verenigde Staten, de staat Louisiana trof, ligt New Or leans nog steeds in puin en worden er lijken geborgen. Van de half miljoen in woners zijn er nog maar zestigduizend teruggekeerd. Piet Dircke is vrijdagmid dag net terug uit het rampgebied en be vestigt die constatering van Kadir van Lohuizen, een van de makers van de fo totentoonstelling 'Katrina en de over stromingen in New Orleans', de tweede wisselexpositie dit seizoen in het waters noodmuseum in Ouwerkerk. De andere fotografen zijn Thomas Dworzak (Duits land), Stanley Greene (VS) en Paolo Pel- legrin (Italië) Museumvoorzitter Jaap Schoof heeft specifiek Dircke uitgenodigd om deze tentoonstelling te komen openen. Hij is directeur Water van Arcadis, de organi satie die voorheen als de Heidemaat schappij een belangrijke rol speelde bij het herstel en de verdere ontwikkeling van Zuidwest-Nederland na de waters noodramp van 1953. Arcadis is op dit moment, onder leiding van Dircke, ac tief betrokken bij de projecten voor het herstel van de dijken rondom New Or leans. Er zijn meer overeenkomsten tussen 1953 hier en 2005 daar. De ontredde ring en het diepe, vaak onbespreekbare verdriet, evenals de menselijke machte loosheid tegenover de vernietigende krachten van de natuur. De beelden wekken vergelijkbare gevoelens op, on danks dat in artistiek en technisch op zicht de foto's van toen en nu veel ver schillen. Ook in de kritiek op de over heid, die het soms op cruciale momen ten laat afweten, zijn er overeenkom sten. „De zestigduizend teruggekeerden in New Orleans zijn overwegend blank. Het grootste deel van de zwarte bevol king is niet meer welkom. Het is duide lijk dat projectontwikkelaars azen op de grond. Je zou kunnen spreken van een etnische zuivering.Dit commen taar van Van Lohuizen doet onwillekeu rig denken aan de bevindingen van Kees Slager. Ook hij constateerde, dat de welgestelden na de Ramp aan het langste eind trokken, zoals altijd. Dircke heeft wel bewondering voor de 'Amerikaanse rijkswaterstaat'. „Zij heb ben het gestelde doel bereikt, om vóór 1 juni dit jaar de dijken weer op het ni veau van voor Katrina hersteld te heb ben." Historie is de rode draad in zijn openingsbetoog: historisch besef, mo ment en plek. Dircke prijst het bestuur van het Watersnoodmuseum dat het juist nu deze wisselexpositie presen teert. Dinsdag 29 augustus is het één jaar geleden dat Katrina de dijken in New Orleans deed doorbreken. Talloze media hebben zich deze dagen daar ver zameld om te constateren hoe het er nu voorstaat. Volgens voorzitter Schoof heeft Katrina de gedachten hier over 'wat is veilig?' weer aangescherpt. „Als alles samen komt, is ook hier een ramp weer heel dichtbij. En we hebben ook gezien dat rampenplannen niet altijd zo eenvoudig foto Kadir van Lohuizen zijn uit te voeren, zelfs niet als je een or kaan achtenveertig uur van te voren ziet aankomen", zegt Schoof. Hij ver wijst daarbij ook naar het boekje 'Katri na in Nederland, storm over Europa', waarin auteur Eelco Dykstra een fictie ve situatie schetst waarin een dergelijk natuurgeweld de Hollandse kust treft. Ter omlijsting van de opening krijgen de - opvallend weinige - aanwezigen een samenvatting te zien van het IKON-programma 'Gospel in Paradiso', dat eind april in het Zwitserse Luzern een Gouden Roos heeft gewonnen. Het betreft een indringende reportage over het optreden van het Saint Peter Claver Kerkkoor uit New Orleans afgelopen jaar rond Kerstmis in het Amsterdamse Paradiso. Ook is er in te zien hoe de le den van dit koor onder de indruk raken tijdens hun bezoek aan het Watersnood museum in Ouwerkerk en bij het ge sprek met Nelleke Verboom-van Dienst, die als kind in 1953 de Ramp in het Duivelandse Capelle heeft over leefd. De fototentoonstelling in het Waters noodmuseum is tot en met 5 november te zien van dinsdag tot en met zondag tussen 13.00 en 17.00 uur. jTERNEUZEN - Het was giste ren een gezellige drukte op de Markt in Terneuzen. De vele honderden bezoekers wandel den er langs de kramen tijdens de tweede nachtmarkt en geno ten tevens van het optreden van (Advertentie) GEKKE DOLLE DAGEN 24 aug. 20% 25 aug. 30% korting op alle showroom IMUUCNCM INTERIEUR! I DESIGN het Joensen Kwartet. Tijdens het begin van de markt om vijf uur in de middag scheen een heerlijk zonnetje en stalden de verkopers hun uiteenlopende waar uit. Cd's, petten, kleding, kettingen en tal van etenswaren waren voor de passerende en schuifelende bezoekers te koop. De enkele lege. plekken in de kra men werden in de loop van de avond opgevuld door handel aren die vanwege noodweer in andere delen van het land later in Terneuzen arriveerden. In Terneuzen bleef regen de organi satie bespaard en waren uitein delijk alle veertig standplaatsen bezet. De horeca deed eveneens goede zaken, doordat de bezoe kers ook de stoeltjes op de ter rasjes goed wisten te vinden. foto Wim Kooyman Nog geen afslag naar ziekenhuis TERNEUZEN - De afslag naar het ziekenhuis op het kruispunt St. Anna in Terneuzen gaat op zijn vroegst in november open. Wethouder C. van Schaik deelde dat mee in de commissie Omgeving, naar aanleiding van vragen van PvdA-raadslid N. Atmac-Ygit. De vertraging heeft te maken met de noodzakelijke aanpassing van de verkeers lichten. Volgens Van Schaik heeft de leverancier van de software voor de stoplichten laten weten dat er een lever tijd van twaalf weken is. „Dus dan komen we op z'n vroegst in november terecht." Door de afslag weer open te stellen wordt gehoopt dat het afgelopen is met de dage lijkse files op de ontsluitingswegen van de wijken Zelden- rust en St. Annapolder. De afgelopen jaren was het kruis punt alleen beschikbaar voor langzaam verkeer, bussen en ambulances. Het overgrote deel van het verkeer van en naar het ziekenhuis en de de scholen ROC en Zelden- rust-Steelantcollege kan voortaan via de nieuwe route af gewikkeld worden. De heropening van cle afslag is voorlo pig bij wijze van proef. De gemeente heeft de afgelopen tijd verkeersmetingen verricht op de weg Spui-Axel. Na de opening wordt er opnieuw gemeten. Dan wordt duide lijk of er een toename is van sluipverkeer over die weg. Aanpak Zwijgerlaan in najaar TERNEUZEN - De reconstructie van de Willem de Zwij gerlaan in Terneuzen tussen de Churchillaan en de Zuid- landstraat wordt in oktober aangepakt. Wethouder C. van Schaik deelde dat mee in de commissie Omgeving. Tijdens een informatiebijeenkomst over de plannen zijn er vanuit de omwonenden heel wat suggesties gekomen. Die zijn verwerkt in een definitief verbeteringsplan, dat inmiddels is besproken met een aantal belanghebbenden. Aanleiding voor de werkzaamheden is de onveiligheid van de voetgangei'soversteekplaats ter hoogte van de Julianastraat en de Mauritsstraat naar de Prins Willem van Oranjeschool. Nadat een leerlinge in oktober vorig jaar werd aangereden door een auto, drongen de directie en ouderraad van de school samen met omwonenden aan op ingrijpende maatregelen. De weg wordt versmald van twee naar één rijbaan en de oversteekplaatsen worden vei liger gemaakt. Caravan uitgebrand GRIJPSKERKE - Op een camping in Grijpskerke is don derdagavond om kwart voor acht een caravan uitge brand. De eigenaar opende een tweede gasfles dichtbij een al brandende gaspit. Een steekvlam was het gevolg en alles vatte vlam. Van het interieur van de caravan is niets Poging tot diefstal verijdeld BRUINISSE - In de Grevelingenhout in Bruinisse is giste ren omstreeks kwart voor twaalf onder de ogen van de ei genaar, een aanhangwagen gestolen. De aanhangwagen stond op de oprit van een woning en de bewoner zag dat een auto achteruit de oprit opreed. De aanhanger werd door de bestuurder aan de auto gekoppeld. De bewoner tikte op het raam, waarna de auto, met de aanhangwa gen, snel van de oprit wegreed in de richting van Sirjans- land. De eigenaar belde de politie en snelde daarna naar buiten. Daar zag hij de aanhangwagen, afgekoppeld van de auto, aan het einde van de straat staan. door Sheila van Doorsselaer HULST - Inwoners van de ge meente Hulst wordt gevraagd oude foto's op te zoeken van oude vaandels en baldakijnen, volksfeesten en molens. Afdruk ken van deze foto's worden geëx poseerd tijdens Open Monumen tendag (zaterdag 9 september) in de Willibrordusbasiliek, de Hulster stadsmolen en het stad huis. De voorbereidingen voor Monu mentendag in Hulst zijn al in volle gang maar de burgers zijn nodig de dag tot een echt succes te maken. In de basiliek worden de vaan dels van de parochie tentoonge steld. Het parochiebestuur wil daarom graag in contact komen met mensen die de parochie vaandels in het verleden in Hulst gedragen hebben of be langrijke informatie hierover kunnen verschaffen. Ook foto's waarop de vaandel dragers of baldakijnen te zien zijn, zijn welkom. Wie de paro chie van dienst kan zijn, kan contact opnemen met Jan Rub- bens via 0114-319012 of i'ubbens@zeelandnet.nl. In de stadsmolen worden (oude) foto's van de molens in Hulst, Kuitaart en Kloosterzande en andere al verdwenen molens ten toongesteld en in het stadskan toor wordt een foto-expositie in gericht met als onderwerp 'oude volksfeesten' (blijde intochten, Reynaertochten, bezoek Konin gin, oude carnavalstoeten, Ko ninginnedagfeesten, oude Ker missen, enzovoorts). Foto's van molens of volksfeestren kunnen worden gemeld bij Paul de Schepper via 0114 - 389375 of psc @gemeentehulst.nl. De origi nele foto's zullen niet worden ge bruikt, zij'blijven gewoon in be zit van de eigenaren. Er wordt gebruik gemaakt van nieuwe afdrukken van de origi nele foto's, die eerst worden in- gescand met een computer. Politie op zoek naar vermiste jongen uit Goes GOES - De politie is op zoek naar de twaalfjarige David Pina uit Goes. De jongen verdween ruim een maand geleden uit zijn verblijfplaats in Dordrecht en is sindsdien spoorloos. David is van Angolese afkomst en woont bij een tante in Goes. Hij was op 22 juli samen met haar in Dordrecht toen ze een woordenwisseling kregen en de jongen de benen nam. Hij is in het verleden al eens va ker boos weggelopen, maar kwam dan redelijk snel weer thuis. Dat hij deze keer al meer dan een maand weg is, is reden tot ongerustheid. „Toch hebben we geen enkele re den om aan te nemen dat hij be trokken is bij een ongeval of een misdrijf", zegt woordvoerder J. van Mourick van de politie. „Wel hebben we aanwijzingen dat hij zich ergens in Zeeland ophoudt." David heeft een tenger postuur, is 1,62 meter lang en heeft zwart kroeshaar. Hij heeft bij zijn ver trek een zwarte sporttas, een groene en een lichtblauwe spij kerbroek, witte en gele T-shirts en blauwe sportschoenen meege nomen. De jongen is slechtho rend aan zijn rechteroor en raakt dat als gewoontegebaar vaak aan. Wie inlichtingen heeft over de verblijfplaats van David Pina kan bellen met de politie in Zee land via het gratis telefoonnum mer 0800-6070.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 73