PZC Nieuwe parking bij binnenstad Weergoden ontzien Indië-herdenking Gildefeesten beleven succesvolle aftrap ©ndernemer W Op uw rentes! w .,,„0 DÜSSELDORF 26 augustus t/m 3 september College Hulst wil Tuin van De Koek toch kopen factie: 0113-315649 iww.pze.nl imaitredactie@pzc.nl postbus 314460 AA Goes Mvertentie-exploitatie: Md-en Midden-Zeeland: 0113-31552C Ss-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. -aterdag 26 augustus 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen Hulst beraadt zich over kerktoren HULST - De gemeente Hulst beraadt zich over het uitvoe ren van onderhoudswerkzaamheden aan de kerktoren van Sint-Jansteen. Op een aantal plaatsen in de toren zijn stenen kapot waardoor vocht in de muur kan komen. Bij vorst bevriest dat vocht waardoor de aangetaste stenen kunnen verpulveren. Door de dikte van de torenmuren is de veiligheid van de bouwconstructie niet in het geding. De veiligheid op de grond is echter een ander punt. De gemeente wil voorko men dat er gevaarlijke situaties ontstaan door vallende grote en kleine stukken steen. Tot op heden is hiervan nog geen sprake. 'de fO/aar 4,MM Extraatje voor kleine beurs Hulst HULST - Huishoudens met een kleine beurs krijgen van de gemeente Hulst een extraatje ter compensatie voor de hoge energielasten. In de gemeente kunnen 234 huishou dens aanspraak maken op het bedrag dat ongeveer 120 eu ro zal bedragen. Tennisclub moet privatiseren KLOOSTERZANDE - De gemeente Hulst is van zins Ten- nisClub Hontenisse 106.000 euro te schenken voor een nieuw clubgebouw. De club ontvangt dit bedrag niet zomaar, als voorwaarde is gesteld dat TC Hontenisse meewerkt aan de privatise ring van het tenniscomplex. Het bestuur van de club kan zich volgens wethouder T. Maas (Sport) wel vinden in het voorstel, maar moet eerst nog wel overleggen met de le den. Maas zegt vertrouwen te hebben in een goede afloop. Geen jacht op kleindierbezitters TERNEUZEN - Het is absoluut niet de bedoeling om een heksenjacht op houders van pluimvee of hoefdieren te be ginnen in Terneuzen. Burgemeester J. Lonink benadrukte dat donderdagavond nog eens extra voor de leden van de commissie Bestuur en Middelen. Een aantal commissieleden was weliswaar te vreden over de voorgestelde aanpassing van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV), maar vroeg nog wel be zorgd naar de status van 'hinderlijke of schadelijke' die ren. Dat kippen, eenden of een geitje het veld moeten ruimen als ze in een grote tuin of weiland binnen de bebouwde kom bivakkeren, ging hen bijvoorbeeld veel te ver. Een ophokplicht van 19.00 tot 7.00 uur vonden de commissiele den ook wat overdreven. Toen de burgemeester meldde dat het de bedoeling is om dieren van zonsondergang tot zonsopgang binnen te houden, stelde A. Kesbeke voor om 7.00 uur 's morgens maar in de verordening te laten staan. „Het kan al vroeg licht zijn in de zomer en de bepaling is tenslotte vooral bedoeld om het gekukeleku van hanen te voorkomen." Lonink kon zich wel vinden in die verbetering van de be paling. Aanscherping van de regel is vooral bedoeld om overlast van hanen te kunnen bestrijden.', (Advertentie) CARAVAN SALON Intern. Beurs voor caravans en mobiele recreatie www. caravan -salonde Tel: 070 350 11 00 - email: info@fairwise.nl Elke week in de zaterdagkrant ILt'L Daar moetje r (Advertentie) toSheila van Doorsselaer güLST - Het parkeerprobleem j, de binnenstad van Hulst uordt verlicht door de komst een nieuwe grote parking de Tivoliweg. Het dagelijks iötuiu' van Hulst wil hiervoor |i zogenaamde Tuin van De Soek kopen. Deze aankoop is al een grote wens van een [ratal partijen in de gemeente- y. meente niet zelf de boer op moet. De eigenaar van het per ceel biedt de grond nu zelf te koop aan en wel voor 125.000 eu ro. Hulst heeft momenteel geen mid delen beschikbaar om de koop te sluiten, maar daar heeft het college een oplossing voor be dacht: omdat het een groot per- ceel is, wil de gemeente een deel van de grond aanbieden als bouwkavel. Of de parking er komt, ligt aan een goede afstemming met Mo numentenzorg" en ook moet reke ning worden gehouden met de belangen van eigenaren of ge bruikers van gronden aangren zend aan het terrein. Los van de vraag of het perceel geschikt is voor de aanleg van een parkeerterrein, vindt het Hulster dagelijks bestuur dat het, als onderdeel van de verde digingswerken van de stad, in ei gendom van de gemeente moet zijn. Hulst heeft in de jaren zeventig de buitenvest met omliggende gronden uit handen gegeven aan particulieren en heeft daar spijt van. „Achteraf is dit een slechte beslissing gebleken", schrijft het college aan de gemeente raad. De raad krijgt nu de gele genheid wensen en bedenkingen uit te brengen bij het voorgeno men besluit van het college om de Tuin van De Koek te kopen. jezoekers van de binnenstad an Hulst komen de stad binnen iade twee hoofdwegen ten zui- ïn en noorden va de stad. In Suist Zuid liggen even buiten let centrum grote parkeerterrei- •fn, maar in Hulst Noord ont- Iftekl een dergelijk parkeerter- (an. Mik de jaren negentig was de liin van De Koek in beeld voor aanleg van een parking, gaar toen was er nog geen nood- laak voor extra parkeerruimte m die zijde van de stad. De ftiinligt vlak buiten de Dubbele poort en heeft een oppervlakte rmruim negenduizend vierkan- ïiiieter. Bierkaai Ifu de voorbereidingen voor ödsvernieuwingsplan De Nieu- fe Bierkaai vorderen, is de ::odzaak voor parkeergelegen- Icid in Hulst Noord wel reëel. De partijen Groot Hulst, Alge- seen Belang en Groot Hontenis se namen een parkeerterrein in de buurt van de Dubbele Poort lijf jaar geleden al op in hun Mrtijprogramma. Burgemeester in wethouders hebben altijd de foot afgehouden. Nu is het dage lijks bestuur echter van mening raanderd, ook al omdat de ge- Douchebak als ledmiddel overlast Rondeel SLUIS - Woonzorg Nederland, eigenaar van aanleunwoningen lij Het Rondeel in Sluis, praat rólgende week met de gemeente Sluis over de extreme waterover- bil in deze woningen. lasteek van dit overleg is vol- Sffls woordvoerster M. van Deurden het op elkaar afstem- :en van maatregelen om deze iverlast in de toekomst zo veel sogelijkte voorkomen. Woonzorg Nederland zegde don- Ierdag in een gesprek met bewo- toe een aantal tijdelijke «leningen te treffen in de «mingen, Deze actie loopt voor al op eventuele maatregelen M de gemeente Sluis aan de ieringin de straat, pe gemeente heeft bureau Has hing de opdracht gegeven zo al mogelijk aan de hand van ïkenmodellen de capaciteit dit riool te onderzoeken, folgens Van Deurden kan de uit raast van dit onderzoek volgen- wek tijdens het overleg al lp tafel liggen. Aan de hand van lil onderzoek beslist de gemeen st het riool wel of niet wordt langepast. .Het gemeentelijk riool is wat fcin bemeten om met name ex terne buien op te vangen", zegt |ewoordvoerster van Woonzorg [«letland. „De oorzaak van de jwlast ligt niet bij onze eigen riolering. Los daarvan treffen tij een aantal tijdelijke maatre en. Het kan bijvoorbeeld pan om de plaatsing van een •ouchebak bij de mensen die kt willen." 'M komt er volgens Van Deur en een aantal draaikolken in 'straat om de. riolering bij he- regenval te ontlasten. 'Wasgoed ophangen' was één van de vele spelletjes waar de jeugd zich mee kon uitleven. door Gino van den Broecke SLUISKIL - De eerste middag tijdens de 26e editie van de Gildefeesten is gisteren toch zonnig verlopen. De organisatie had traditiegetrouw de vrijdagmiddag inge ruimd met activiteiten voor de ouderen en de basisschooljeugd. Was de openingsavond donderdag met de Lamaketta's al een daverend succes, ook de vrijdagmiddag trok tot genoegen van de Stichting flink wat bezoekers. Ruim honderddertig ouderen genoten in de grote feesttent aan Groenoord van een sfeervolle seniorenmiddag compleet met koffie, gebak en een prijzenvullende bin go. Het Westkappels Kwartet verzorgde tot genoegen van de aanwezigen met stemmige klanken een geslaagd muzi kaal optreden. Buiten leefden zo'n hon derd basisschoolkinderen zich op het zompige grasveld achter de tent uit tij dens de jaarlijkse spelletjesmiddag. De kinderen van groep één tot en met acht bonden met elkaar de strijd aan met spel letjes als Wasgoed ophangen, schatkist openen, vier-op-een-rij en ringwerpen. Ludiek en vermakelijk was een spel, waar de lokale jeugd in een kooi zoveel mogelijk pingpongballetjes moesten van gen terwijl die in het rond werden gebla zen door een luchtkanon. De school die uiteindelijk de algehele winnaar van de middag is geworden, zal vandaag aan het einde van de kinder show bekend worden gemaakt De vrij dagavond wercl afgesloten met muziek van Danny Wuyts Dannymals, De Zwa- foto Wim Kooyman re Jongens en de Twilight Roadshow. Vandaag staan er onder andere nog een auto- en motorshow, de Gilde Wandel tocht en de sportmiddag met een zes kamp, petanque en gaaibollen op het pro gramma, In de tent is er het 5e Open Ka naalzone Darttoernooi en optredens van Cleanhead Barefoot en de kinderthea tershow Relacts. 's Avonds is er nog een dansavond met orkest New Four. Ook zondag zijn er nog tal van activitei ten, waaronder het afsluitende optreden van Jan Smit vanaf 17.30 uur. In Terneuzen zijn gisteren de 35 jonge Zeeuws-Vlamingen die in de periode 1945-1962 in het voormali ge Nederlands Indië en Nieuw-Guinea sneuvelden, weer herdacht. foto Wim Kooyman door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - In Terneuzen zijn gisteren de 35 jonge Zeeuws-Vlamingen die in de pe riode 1945-1962 in het voormali ge Nederlands Indië en Nieuw-Guinea sneuvelden weer herdacht. Gezien het grillige gedrag van de weergoden de laatste weken had de stichting Oost-Indië Mo nument niets aan het toeval overgelaten en bij het monu ment aan de Koninginnelaan ge zorgd voor overkappingen en een stel partytenten. Dat bleek achteraf niet nodig. (Advertentie) De herdenking, die werd bijge woond door Oud-Indiëgangers, nabestaanden van de gesneuvel den en andere belangstellenden, begon met een bijeenkomst in de Goede Herderkerk met toe spraken en muziek. Daarna ging het in optocht onder begeleiding van klokgelui naar het monu ment aan het plantsoen bij het zorgcentrum Bachten Dieke. Het gedenkteken werd in 1996 onthuld. Dit jaar was er een grote delega tie van scholengemeenschap De Rede vertegenwoordigd. In het eindexamenprogramma geschie denis voor havo en vwo is dit jaar speciale aandacht voor de historie van Indonesië. Daarom waren de eindexamenkandida ten bij de herdenking aanwezig en deden ze actief mee door het voorlezen van de namen van de gevallenen en het aanreiken van de bloemenkransen. Nu ze van nabij de mensen heb ben ontmoet die bij de gebeurte nissen in Indonesië aanwezig waren, voelen de meeste leerlin gen zich een stuk nauwer betrok ken bij de geschiedenis. „Zo'n herdenking maakt wel veel in druk op me", zegt Kimberley. „Grootser dan ik had ver wacht", aldus Joep. „Je gaat er toch wel iets' meer over naden ken", stelt Zindzi. Na het hoorn signaal The Last Post en het Wil helmus werd een twintigtal kransen en bloemstukken ge legd en volgde een défilé langs het monument. 'fleren? - M0m*JlSlAD>.00?.ON-D3i.N£M3<SINZUCWESINED&1AKO zeeuwse almanak Zalm Hè lekker, effe lunchen op een Middelburgs terrasje. De kinderen waren er al snel uit: brood en kroketten! Ook de Vlissinger had zijn keuze snel gemaakt, maar zijn eega kwam er maar niet uit. Uiteindelijk viel haar blik op de 'wrappers': het lunchcafé bood liefst twee varianten van de gevulde Mexicaanse pannenkoek. „Geeft u mij maar een wrapper met zalm", liet ze de ober weten. Waarna haar blik op dochter Tanne viel, die haar met grote ogen aanstaarde. „Ga jij Ali B opeten Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 71