PZC Schouwse Duif zoekt onderdak Neus in de boeken, voeten in het zand Vissen vanaf Oosterscheldekering is plaag Ondernemer Onrust over vermeende kinderlokker in Zaamslag Steunpunt computeronderwijs wil niet zomaar op straat worden gezet DÜSSELDORF 26 augustus t/m 3 september Zalm Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 26 augustus 2006 n opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland door Harold de Puysseleijr ZAAMSLAG - Onder ouders van basisschoolkinderen in Zaamslag en omgeving is onrust ontstaan over een vermeende kinderlokker die vorige week in de buurtschap Hoek van de Dijk drie meisjes benaderde. Volgens politiewoordvoerder J. van Mou- rick is er zuiver strafrechtelijk gezien weinig aan de hand. „De man heeft daar drie meisjes aan gesproken. Toen hij ze een snoepje aanbood, gooiden ze dat weg, en is de man vertrokken." De ouders hebben het incident bij de politie gemeld. „We ne men die melding uiteraard heel serieus en houden de omgeving goed in de gaten", aldus Van Mourick. De 'kinderlokker' zou in een rode Opel met Belgisch kenteken rijden. Het voorval heeft in Zaamslag en omgeving tot dusdanige onrust en geruch ten geleid, dat de directeuren van de basisscholen in de buurt schap Reuzenhoek en de Iris- school in Zaamslag actie heb ben ondernomen. Ouders van kinderen van het schooltje in Reuzenhoek kregen deze week een brief en op de Irisschool be steedden de leerkrachten er in de les aandacht aan. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het steunpunt van De Schouwse Duif, het sa menwerkingsverband voor com puteronderwijs op de basisscho len op Schouwen-Duiveland wil niet zomaar op straat worden ge zet. Voorzitter S. Karstens ver wacht dan ook steun van het ge meentebestuur bij het vinden van herhuisvesting nu dit steun punt per 1 november weg moet zijn uit het kantoor in het monu mentale stadhuis in de Meel- straat in Zierikzee. De gemeente heeft de betreffen de ruimte zelf nodig voor opslag van museumobjecten tijdens een groot schoonmaakproject van het Stadhuismuseum. Ook de andere gebruikers, organisa tiebureau Schaapslab en cultu rele huiskamer Perkamentus, moeten voor dezelfde datum hun biezen hebben gepakt. „Het zat me niet lekker dat dit bericht ons zomaar met een briefje aan het begin van de zo mervakantie is toegestuurd. Dan ben je zes weken verder voor je erop kunt reageren?, zegt Karstens. Plij vindt boven dien dat de gemeente specifiek wat betreft de huisvesting van de Schouwse Duif wel enige ver plichting heeft. „Sinds de oprichting van ons sa menwerkingsverband in 2003 Politie op zoek naar vermiste jongen uit Goes GOES - De politie is op zoek naar de twaalfjarige David Pina uit Goes. De jongen verdween ruim een maand geleden uit zijn ver blijfplaats in Dordrecht en is sindsdien spoorloos. David is van Angolese af komst en woont bij een tan te in Goes. Hij was op 22 juli samen met haar in Dor drecht toen ze een woorden wisseling kregen en de jon gen de benen nam. Hij is in het verleden al eens vaker boos weggelopen, maar kwam dan redelijk snel weer thuis. Dat hij deze keer al meer dan een maand weg is, is reden tot ongerustheid. „Toch heb ben we geen enkele reden om aan te nemen dat hij be trokken is bij een ongeval of een misdrijf", zegt woordvoerder J. van Mou rick van de politie. „Wel hebben we aanwijzingen dat hij zich ergens in Zee land ophoudt." David heeft een tenger pos tuur, is 1,62 meter lang en heeft zwart kroeshaar. Hij heeft bij zijn vertrek een zwarte sporttas, een groene en een lichtblauwe spijker broek, witte en gele T-shirts en blauwe sport schoenen meegenomen. De jongen is slechthorend aan zijn rechteroor en raakt dat als gewoontegebaar vaak aan. Wie inlichtingen heeft over de verblijfplaats van David Pina kan bellen met de politie in Zeeland via het gratis telefoonnum mer 0800-6070. David Pina uit Goes. heeft de gemeente voor onder dak gezorgd. Eerst in het nieu we gemeentehuis en later in het stadhuis in de Meelstraat. We kregen die huisvesting toegewe zen als blijk van waardering voor het feit dat de christelijke, de katholieke en de openbare scholen nauw samenwerken ten behoeve van het computeronder wijs", memoreert Karstens. Hij heeft R. van der Wekken als de huidige wethouder van Onder wijs daar inmiddels op gewezen. „Ik hoop nu wel dat het goed komt, want ook de wethouder heeft te kennen gegeven dat het steunpunt 'natuurlijk niet' zo maar op straat mag worden ge zet. Hij moet wel eerst binnen het college van B en W bespre ken waar elders ruimte te vin den is, dus ik wacht zijn ant woord met spanning af." Dankzij De Schouwse Duif ma ken ruim twintig basisscholen binnen deze gemeente gebruik van één en hetzelfde interne net werk, dezelfde beheerssystemen en apparatuur. Het gaat om een totaal van ruim tweehonderd dertig computers die alle deelne mende scholen met elkaar ver binden. Het steunpunt, bestaande uit twee bovenschoolse iet- mede werksters J. Oele en A. van den Ende, is volgens Karstens van groot belang voor de permanen te begeleiding. „Alle leerkrach ten kunnen daar terecht met in houdelijke vragen. Verder ver zorgen de medewerksters ver schillende cursussen en versprei den ze een nieuwsbrief met aller lei informatie over bijvoorbeeld nieuwe lesmethoden en tips. Ook worden via het steunpunt de stages van ROC-leerlingen bij de verschillende scholen gere geld", licht de voorzitter toe. Volgens hem functioneert de bre de samenwerking nog" steeds uit stekend. De Schouwse Duif kon ruim drie jaar geleden dankzij extra bijdragen van Rijk, provin cie en gemeente worden opge zet. De kosten worden nu be taald vanuit de reguliere bijdra ge per leerling die de scholen van het Rijk ontvangt. „Volgend jaar staan we weer voor een fik se investering met de aanschaf van nieuw netwerk, maar daar hebben we voor gereserveerd. Bovendien kunnen we dankzij centrale aankoop scherpe prij zen bedingen", onderstreept Karsten nogmaals het 'belang van de samenwerking. Vandaag staat de strandbibliotheek voor het laatst op het Noordzeestrand aan de Brouwersdam. door Inge Heuff OUDDORP - Je gaat naar het strand en je neemt mee... Geen bibliotheekboeken, want die kun je in de zomer daar lenen. Dat scheelt sjouwen. Op het Noordzee strand aan de Brouwersdam staat sinds acht weken de strandbibliotheek. Vandaag, zaterdag, is het de laatste dag dat strandliefhebbers er' gratis een ro man, strip of tijdschrift kunnen lenen. De afgelopen weken hebben zij dat zo'n 1800 keer gedaan. En was augustus niet zo verregend, dan waren het er dubbel zo veel geweest. De eerste vraag aan het einde van het sei zoen ligt voor de hand: hoeveel boeken zijn er verdwenen? Gratis uitlenen, zon der geldig identiteitsbewijs; dat is toch vragen om moeilijkheden? Niet dus. Op de 1800 uitleningen zijn er elf boeken ver dwenen. „En ik verwacht het gros daar van nog terug", zegt Gerdie Schellevis, vestigingscoördinator van bibliotheek Ouddorp waar de strandbibliotheek een tijdelijk filiaal van is. „De gasten van Port Zélande, dat hier over de dijk ligt, konden het boek meekrijgen als ze het nog niet uit hadden. Maar vanwege het slechte weer zijn we een keer of zes dicht gebleven en hebben de leners die boeken niet altijd kunnen terugbrengen. Ook ver dwijnt een boek wel eens onbedoeld in de koffer. Het eerste telefoontje daarover hebben we al gehad." De strandbiblio theek is ondergebracht in een fris wit ge schilderde zeecontainer. Grote hangkus sens, stevige stoelen en enkele bijzettafel tjes vormen buiten een terrasje. Dorstige lezers kunnen terecht bij de buurman, strandpaviljoen De Kous. Vervreemdend effect Het zand van het strand loopt binnen ge woon door en geeft een vervreemdend ef fect binnen in de container, vol gevulde boekenkasten. Toeristen kunnen na het invullen van een algemeen registratiefor mulier, voor één dag boeken (Nederlands en Duits) en tijdschriften lenen. „Onze bezoekers kunnen niet altijd gelo ven dat deze service gratis is", vertelt Schellevis. „Een aantal van hen is ook verrast dat wij de boeken toptien in huis hebben, en ze die zo kunnen lenen. Bij hun eigen bibliotheek staan ze vaak op een wachtlijst. En dankzij sponsoring hebben we elke week de nieuwste tijd schriften in huis." Het is leuk werken op het strand, vindt Schellevis. „De mensen zijn met vakan tie en vinden de strandbibliotheek een fantastische service. Zo zien ze de biblio theek van een andere kant, dat is niet slecht voor ons imago." Gisteren werd het strandbibliotheekseizoen 2006 in Ouddorp afgesloten. Terwijl de noord kust last had van hevige regenval, verza melden vertegenwoordigers van alle strandbibliotheken zich onder een mooi zonnetje aan de Brouwersdam. Vorig door Edith Ramakers DOMBURG - Rijkswaterstaat maakt zich ernstige zorgen over de illegale visserij vanaf de Oos terscheldekering. De vissers ver oorzaken schade aan de kering, waardoor die minder sterk dreigt te worden. Jaarlijks meldt Rijkswaterstaat honderd tot honderdvijftig overtredin gen. „Het is een hardnekkig pro bleem", meldt de directie van Rijkswaterstaat in een brief aan de gemeente Veere. Rijkswater staat spreekt van groepen van twee tot twintig personen die af spreken om te gaan vissen. De laatste trend is dat de vissers touwladders vanaf de kering uit gooien om een goede visstek te bereiken. De vissers worden bij onraad gewaarschuwd door per sonen die op de uitkijk staan. „Ze staan op strategische pun ten." Rijkswaterstaat zet zich al sinds 1995 in tegen de illegale visserij. Er werden onder meer verbodsborden geplaatst. In 1998 en 1999 werden regelmatig boetes uitgeschreven en was er een nauwe samenwerking met de Regiopolitie Zeeland en het Korps Landelijke Politie Dien sten (KLPD). Volgens Rijkswaterstaat leidde de gezamenlijke aanpak en de regelmatige surveillances over dag tot een vermindering van het probleem. Maar 's avonds en 's nachts hield de illegale visse rij stand. Rijkswaterstaat schrijft dat de KLPD zich in 2002 terugtrok, omdat ze 'gezien haar doelstel lingen aan de problematiek geen prioriteit meer kon geven'. Op een aantal plaatsen werden hekken geplaatst en daar waar mogelijk een dubbel hekwerk. Maar volgens Rijkswaterstaat is de praktijk weerbarstig. De vis vangst levert veel geld op en de vissers laten zich niet door een hekwerk tegenhouden. De vissers zouden zich boven dien agressief gedragen als ze worden aangesproken op hun ge- Tentoonstelling levert geld op ZIERIKZEE - De grote belangstelling deze zomer voor de tentoonstelling 'Geheimen tussen hemel en aarde in de Nieuwe Kerk in Zierikzee' was gistermiddag aanleiding voor een korte officiële afsluiting met bedankjes voor ie dereen die eraan meegewerkt heeft. De presentatie omvatte een fossielen- en mineralenverza- meling van Jan Witkam en foto's van bijzondere wolken partijen met de nadruk op onweersluchten en bliksem schichten gemaakt door Floris Bijlsma. De bezoekerstel ler is tot 4226 gekomen. Dat is ruim duizend mensen meer dan vorig jaar. De zomertentoonstelling op initiatief van de Stichting Vrienden van de Nieuwe Kerk levert een inkomstenbron van vijfduizend euro op. Het grootste deel van dat bedrag wordt gebruikt voor een opknapbeurt van de consistorie. Voorzitter J. Erbrink bood burgemeester J. Asselbergs bij de afsluiting een fraaie foto van bliksem boven monumen taal Zierikzee voor het gemeentehuis aan. Caravan uitgebrand GRIJPSKERKE - Op een camping in Grijpskerke is don derdagavond om 19.45 uur een caravan volledig uitge brand. De eigenaar opende een tweede gasfles dicht bij een al brandende gaspit. Een steekvlam was het gevolg en alles vatte vlam. Van het interieur van de caravan is niets over. Inbreker aangehouden VLISSINGEN - Een 42-jarige man uit Vlissingen is don derdagnacht om 1.15 uur opgepakt op de Oude Veerhaven- weg in zijn woonplaats. Hij wordt ervan verdacht eerder die nacht te hebben inge broken in een schoolgebouw aan de Oude Veerhavenweg. Daar wordt niets vermist. Aanrijding op de A58 ARNEMUIDEN - Op de A58 ter hoogte van Arnemuiden zijn gisterochtend om half zeven uur een bedrijfsauto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. De 32-jarige bestuurder, uit de gemeente Tholen, van de bestelauto was in slaap gevallen en kreeg te laten in de ga ten dat zijn voorganger, een 57-jarige chauffeur van een vrachtwagencombinatie, afremde. De bestelauto is volledig vernield. De bestuurder raakte lichtgewond. Extraatje voor kleine beurs Hulst HULST - Huishoudens met een kleine beurs krijgen van de gemeente Hulst een extraatje ter compensatie van de hoge energielasten. In de gemeente Hulst kunnen 234 huishoudens aanspraak maken op het bedrag, dat ongeveer 120 euro zal bedra gen. (Advertentie) CARAVAN SALON Intern. Beurs voor caravans en mobiele recreatie www.caravan~salon.de Tel: 070 350 77 00 - emailinfo@fairwise.nl Elke week in de zaterdagkrant Daar moetje naar toe. foto Marijke Folkertsma (Advertentie) jaar kon, dankzij een stevige financie ring van de provincie, de provinciale bi bliotheekorganisatie Problio in Zuid-Iiol- land drie locaties inrichten; dit jaar kon den strandbezoekers behalve bij de Brou wersdam op nog zes andere plaatsen aan de Zuid-Hollandse kust terecht. De Zuid-Hollandse gedeputeerde E. van Heijningen (onder meer cultuur, recrea tie en toerisme) bevestigde in zijn afslui tende toespi'aakje dat er geld beschik baar komt voor een derde jaar strandbi bliotheek. En dat Noord-Holland inmid dels ook belangstelling toont. Van Heij ningen: „De strandbibliotheek is mis schien een onorthodoxe manier om de mensen naar de bibliotheek te halen, maar wel een mooi voorbeeld van biblio theekvernieuwing. En bovendien een aan vulling op het recreatieve aanbod." De Zeeuwse provincie en de Zeeuwse Bi bliotheek hebben nog geen belangstel ling getoond voor het Zuid-Hollandse ini tiatief. WeGeNeR dagbladen drag. Burgemeester R. van der Zwaag van de gemeente Veere en Rijkswaterstaat bespreken binnenkort de problematiek met elkaar. Rijkswaterstaat verwacht dat de illegale visserij alleen kan worden bestreden door de geza menlijke aanpak van allerlei in stanties, waarbij de regiopolitie en eventueel ook de officier van justitie worden betrokken. „De ze problematiek vraagt om een grondige juridische en gerechte lijke afstemming." zeeuwse almanak Hè lekker, effe lunchen op een Middelburgs terrasje. De kinderen waren er al snel uit: brood en kroketten! Ook de Vlissinger had zijn keuze snel gemaakt, maar zijn eega kwam er maar niet uit. Uiteindelijk viel haar blik op de 'wrappers': het lunchcafé bood liefst twee varianten van de gevulde Mexicaanse pannenkoek. „Geeft u mij maar een wrapper met zalm", liet ze de ober weten. Waarna haar blik op dochter Tanne viel, die haar met grote ogen aanstaarde. „Ga jij Ali B opeten Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 63