PZC Onderste steen Symfonie boven Vlissingen is niet zo veel veranderd Politie zoekt naar vermiste jongen Ondernemer Ik droom vaak van een onbewoond eiland Onafhankelijk onderzoek naar waslijst gebreken brede school Goes DÜSSELDORF 26 augustus t/m 3 september Zalm Redactie: 0113-315649 wivw.pzc.nl f.mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes advertentie-exploitatie: Mnord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 26 augustus 2006 editie Bevelanden-Tholen HnnrFrank Balkenende GOES - Er komt een onafhanke lijk onderzoek naar de waslijst aan gebreken aan de brede school Symfonie in Goes. Dat eist de gemeenteraad, die zich ernstig zorgen maakt over de kwaliteit van het gebouw. De gemeente én hoofdaannemer Walcherse Bouwunie (WBU) be ialen dat onderzoek. De WBU is pas deze week op de hoogte ge steld van de vele gebreken, die inde afgelopen vier jaar zijn op gedoken. „We wisten tot voor kort nergens van. Er moet nu east zorgvuldig worden uitge zocht wat er precies aan de hand is en wie er verantwoorde lijk voor is. Dat kan de hoofd aannemer zijn, maar ook een on deraannemer of een leverancier. Evengoed kunnen problemen zijn ontstaan door verkeerde be diening van een systeem. Het on derzoek moet dat uitwijzen", zegtWBU-directeur G. van Kra lingen. Fouten Hij onderstreept dat de WBU haar verantwoordelijkheid neemt als zij fouten heeft ge maakt. „Wij zijn nog nooit voor een probleem weggelopen, maar het is voorbarig daar nu al een uitspraak over te doen." Het is merkwaardig dat de ge meente Goes hoofdaannemer jVBU nooit op de hoogte heeft gebracht van de waslijst aan ge breken aan de brede school Sym fonie. De Goese politiek is ontzet. Raadsleden vragen zich af waar om er nooit geen contact is ge weest, zodat de hoofdaannemer of een onderaannemer in elk ge val de kans had gehad gebreken Zorgen over illegale visserij vanaf kering door Edith Ramakers ~r R. van der Zwaag luïeere en Rijkswaterstaat be- spreken binnenkort de proble matiek met elkaar. Rijkswater- verwacht dat de illegale -'ij alleen kan worden be dreden door de gezamenlijke aanpak van allerlei instanties, waarbij de regiopolitie en even- weel ook de officier van justitie Worden betrokken. te herstellen. Verantwoordelijk voor de huisvesting van scholen, heeft de gemeente al een aantal mankementen op eigen houtje la ten repareren, terwijl het voor de hand lag de hoofdaannemer in te schakelen. „Ik val bijna van mijn stoel", brieste F. Köhlen van Groen- Links donderdagavond in de raad. E. van Waveren-van der Veen (CDA): „Ongelooflijk dat er van beide kanten nooit contact is ge weest." A. Wevers (WD): „Als dit de Tweede Kamer was geweest, was er een parlementaire enquê^ te ingesteld." De gemeente begint zich steeds meer zorgen te maken over de al gehele kwaliteit van het ge bouw. Onder raadsleden heerst de vrees dat Goes met Symfo nie, waarin twee basisscholen en de kinderopvang huizen, een kat in de zak heeft gekocht. Gebreken De lijst met grove gebreken is lang: ondeugdelijk ventilatiesys teem lekkend dak lekkende waterleiding, met verzakkingen in het school plein als gevolg verkeerd aangelegd waterlei dingsysteem, dat de kans op legionella-besmetting ver groot haperende verwarmingsinstal latie, waardoor kinderen afge lopen winter zaten te blauw bekken gietvloeren in sanitaire ruim ten zijn gescheurd, wat niet bevorderlijk is voor de hygië ne. Oorzaak: deels door hei werk op aangrenzend speelei- land, deels onbekend verf bladdert van het hout werk af Een deel van de mankementen is gerepareerd, omdat de ge meente de zevenhonderd leerlin gen niet de dupe wil laten wor den. De herstelkosten lopen wel in de papieren. Er zijn tonnen mee gemoeid. Alleen al vernieu wing van het ventilatiesysteem kost 2,2 ton, een uitgave die de raad donderdag goedkeurde. Reparatiekosten In het verlengde van het onaf hankelijke onderzoek moet aan het licht komen wie aansprake- DOMBURG - Rijkswaterstaat maakt zich ernstige zorgen over ie illegale visserij vanaf de Oos- lerscheldekering. De vissers ver oorzaken schade aan de kering, waardoor die minder sterk ircigt te worden. Jaarlijks meldt Rijkswaterstaat 100 tot 150 overtredingen. ,Het is een hardnekkig pro- )leem", meldt de directie van Rijkswaterstaat in een brief aan ie gemeente Veere. Rijkswater staat spreekt van groepen van twee tot twintig personen die af spreken om te gaan vissen. De laatste trend is dat de vissers louwladders vanaf de kering uit gooien om een goede visstek te bereiken. De vissers worden bij onraad gewaarschuwd door per sonen die op de uitkijk staan. i,Ze staan op strategische pun ten." waterstaat zet zich al sinds 1995 in tegen de illegale visserij. Er werden onder meer verbods borden geplaatst. In 1998 en werden regelmatig boetes schreven en was er een nau we samenwerking met de Regio politie Zeeland en het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD). Volgens Rijkswater- tot leidde de gezamenlijke aanpak en de regelmatige sur veillances overdag tot een ver mindering van het probleem. Maar 's avonds en 's nachts Meld de illegale visserij stand. Rijkswaterstaat schrijft dat de KLPD zich in 2002 terugtrok, omdat ze 'gezien haar doelstel lingen aan de problematiek geen prioriteit meer kon geven'. Op een aantal plaatsen werden bekken geplaatst en daar waar mogelijk een dubbel hekwerk. Maar volgens Rijkswaterstaat is oe praktijk weerbarstig. De vis vangst levert veel geld op en de rissers laten zich niet door een nekwerk tegenhouden. De vis- zouden zich bovendien gedragen als ze wor- aangesproken op hun ge- Zonnige vakanties staan hoog op de lijst van zaken waar mensen over dagdromen. foto Willem Mieras door Cornelleke Blok GOES - Je voert een moeilijk te lefoongesprek, maar in gedach ten lig je te zonnen op een Grieks strand, waar een vriende lijke autochtoon een ijskoud blikje cola naast je neerzet. Zo droomt iedereen wel eens weg, op een doodgewone werkdag, een saaie les op school of tijdens een alledaags ritje naar de super markt. Elke negentig minuten zitten we met onze gedachten ergens an ders, is gebleken uit onderzoek. Het maandblad Psychologie Ma gazine vroeg duizend Nederlan ders tussen de 18 en 65 jaar on langs waar ze aan denken als ze even wegdromen tijdens hun da gelijkse bezigheden. Zonnige va kanties, verre reizen of een an der leven met veel geld staan hoog op de ranglijst. Ook in de binnenstad van Goes dwarrelen heel wat dagdromen rond in de hoofden van winke lende Zeeuwen. „Ja, wie heeft er geen last van?", vraagt Cobie van de Velde (48) uit Kapelle zich af. „Ik droom vaak even weg over een vakan tie met mooi weer, waarin ik lek ker voor de caravan zit met m'n boekje. Gewoon even weg van de dagelijkse beslommeringen. Of ik denk na over een wereld reis in Australië, die ik altijd nog wel eens wil maken. Ge woon lekker weg, niks doen en niks moeten. Ik vind mijn werk heel leuk hoor, maar toch denk je wel eens aan iets anders." Ze is zeker niet de enige met zulk soort fantasieën. „Ik ben echt zo'n dromer. Ik doe het de hele dag door, als thuis ben, als ik buiten ben, overal. Ik droom dan van een beroemd leven als actrice. Dat ik in films speel bij voorbeeld. Ik fantaseer ook wel eens dat ik lekker op een onbe woond eiland woon", zegt Daph ne Martijn (31) uit Goes. Ook Ferry Bordui (18) uit Goes droomt wel eens van een heel an der leven. Hij ziet het helemaal voor zich. „Ik wil graag rijk zijn. Als ik veel geld zou hebben, ging ik snel weg uit Nederland. Naar Spanje met een grote auto en een huisje. Geen school, geen werk en geen problemen. Dat lijkt me wel wat, maar ja, dat zit er niet in." Bart van Vuuren uit Zaamslag en Jeroen Everse uit Kloetinge (allebei 17) zijn een stuk tevrede- ner met hun leven zoals het is. „Als ik wegdroom, dan denk ik aan de vakantie. We hebben in Oostkapelle gekampeerd. Dat was superleuk, Ik denk ook vaak aan wat ik het komende weekend zal gaan doen. Het dag dromen begint meestal op maan dag en duurt de hele week tot het weer weekend is", lacht Bart. „Dan gaan we lekker bier drinken, naar het café, of naar een festival", vult Jeroen aan. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Daar zullen we hem hebben: Michiel de Ruyter. Terug in zijn oude Scheldestad. Wat onwennig staat hij voor op de juist opgeknapte Tholen 49. Maar goed dat de Lampsins het touwwerk er stevig hebben in gestampt; de witte Small Sail-vlag hijsen gaat de zeeheld beter af. Twee knallers met de kanonnen op het rondeel en Small Sail gaat van start. Kinderen rennen direct naar de grote landmacht- hijskraan op het Bellamypark, vaders staan nog even te dralen bij de marinestand en moeders schieten een plaatje van de bin nenvarende loodsenboten. Want tja, scheepjes kijken lijkt er niet bij op de eerste dag van het maritieme evenement. Welis waar ligt de Eendracht aan de Piet Heinkade en dobberen aan de Koningskade daartegenover wat bevlagde kottertjes - op de grote jongens moet Vlissingen nog een jaar wachten. Sponsorreisjes Vandaag varen de klippers, tjal ken en sleepbootjes de De Ruyterhaven, maar gisteren was het toch echt die mooie Tholen 49 die boven de gebruikelijke plezierjachtjes uitsprong. „En het zeilt als een tierelier", lacht schipper Theo Kloet. „Een reisje of zes hebben we er inmiddels mee gemaakt. Sponsorreisjes, dan. Dit is haar eerste officiële uitstapje. Ik kan wel zeggen dat ze aan de weg timmert." Replica Kloet heeft eigenhandig meege- bouwd aan de replica van de beroemde hengst. Naar het re sultaat kijkt hij graag; hij is trots. „Het is een plaatje. Dit weekend mogen mensen haar ko men bewonderen. Varen doet ze zondagmiddag pas, bij de vloot- schouw op de boulevard. Tot die tijd ligt ze hier mooi te wezen." Henk Marijs met zijn lekkerbek- jes, schilderijen van de scheeps- door Rob Paardekam GOES - De politic is op zoek naar de twaalfjarige David Pina uit Goes. De jongen verdween ruim een maand geleden vanuit zijn verblijfplaats in Dordrecht en is sindsdien spoorloos. David is van Angolese afkomst ,en woont bij een tante in Goes. Hij was op 22 juli samen met haar in Dordrecht toen ze een woordenwisseling kregen en de jongen de benen nam. Plij is in het verleden al eens vaker boos weggelopen, maar kwam dan re delijk snel weer thuis. Dat hij de ze keer al meer dan een maand weg is, is reden tot ongerust heid. „Toch hebben we geen en kele reden om aan te nemen dat hij betrokken is bij een ongeval of een misdrijf", zegt woordvoer der J. van Mourick van de poli tie. „Wel hebben we aanwijzin gen dat hij zich ergens in Zee land ophoudt." David heeft een tenger postuur, is 1,62 meter lang en heeft zwart kroeshaar. Hij heeft bij zijn vertrek een zwarte sporttas, een groene en een lichtblauwe spijkerbroek, witte en gele T-shirts en blauwe sportschoenen meegenomen. De jongen is slechthorend aan David Pina uit Goes. zijn rechteroor en raakt dat als gewoontegebaar vaak aan. Wie inlichtingen heeft over de ver blijfplaats van David Pina kan bellen met de politie in Zeeland via het gratis telefoonnummer 0800-6070. lijk is en dus de reparatiekosten dient te betalen. De gemeente wil in elk geval de kosten verha len. Wevers vindt dat de gemeente al le juridische registers moet open trekken om het geld te verhalen op de WBU. Zijn partijgenoot en wethouder S. van 't Westein de (onderwijs) ziet. meer heil in een minnelijke aanpak. „Ik pro beer het dus eerst in goed over leg, want juridische procedures kosten tijd en geld." Van 't West einde verwacht in oktober te kunnen vertellen wanneer dat rapport er ligt. Verpauperde kerk blijft staan RILLAND - De verpauperde Bathsewegkerk in Rilland blijft er nog een tijdje zo bij staan. Dat liet C. Rijk van bouwbedrijf Rijk uit Heinkenszand weten. Zijn onderneming is samen met bouwbedrijf Flip- se uit Koudekerke eigenaar van het gebouw. Enkele jaren geleden leefde het plan om de verouderde kerk te slopen voor appartementen, maar dat kon niet doorgaan vanwege de nabijheid van een boerderij. Milieu contouren staan de bouw van woningen in zo'n geval niet toe. Veel dorpsbewoners ergeren zich nu aan het feit dat de kerk staat te verpauperen. Die situatie zal nog even voortduren. „Er zijn wel wat ont wikkelingen gaande", aldus Rijk. „Maar daar wil ik nog niets over zeggen. Op korte termijn zal er in elk geval niets gebeuren." Bedrijfsongeval in Goes GOES - In de Louise de Colignylaan in Goes is gistermid dag rond kwart voor een een 28-jarige man uit de gemeen te Tholen gewond geraakt bij een bedrijfsongeval. De man viel op een bouwplaats van een steiger. Hij viel enkele meters naar beneden en klaagde over pijn in zijn rug, waarna hij naar het ziekenhuis gebracht. De Arbeidsinspectie is in kennis gesteld. Caravan uitgebrand GRIJPSKERKE - Op een camping in Grijpskerke is don derdagavond om kwart voor acht een caravan volledig uit gebrand. De eigenaar opende een tweede gasfles dichtbij een al brandende gaspit. Een steekvlam was het gevolg en alles vatte vlam. Van het interieur van de caravan is niets over. Inbreker aangehouden VLISSINGEN - Een 42-jarige man uit Vlissingen is don derdagnacht om kwart over een opgepakt op de Oude Veerhavenweg in zijn woonplaats. Plij wordt ervan verdacht eerder die nacht te hebben inge broken in een schoolgebouw aan de Oude Veerhavenweg. Daar wordt niets vermist. Aanrijding op de A58 Waar de jongeren vooral aan de toekomst denken, mijmert An ton Thoben (78) uit Goes vaak over het verleden. „Ik denk vaak aan vroeger, aan de goede dingen en de slechte dingen. Ik heb een paar jaar in Indonesië gewoond. Daar dagdroom ik vaak over hoor. Ik ben wel eens terug geweest. Dat zou ik nog wel een keer willen, maar ja, nu ben ik er te oud voor." „Nee hoor, ik dagdroom nooit" zegt Levinus Huiszoon (72) uit Westkapelle resoluut. „Ik ook niet hoor", valt zijn vrouw Lau- rina (70) hem bij. „Als ik op va kantie ga ben ik blij dat ik weer naar huis kan. Ik heb een tuin aan het strand. Echt, ik ben zo tevreden als wat." AJRNEMUIDEN - Op de A58 ter hoogte van Arnemuiden zijn gisterochtend rond half zeven een bedrijfsauto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. De 32-jarige bestuurder, uit de gemeente Tholen, van de bestelauto was in slaap gevallen en kreeg te laten in de ga ten dat zijn voorganger, een 57-jarige chauffeur van een vrachtwagencombinatie, afremde. De bestelauto is volledig vernield. De bestuurder raakte lichtgewond. (Advertentie) CARAVAN SALON Intern. Beürs voor caravans en mobiele recreatie- www.caravan-salon.de Tel: 070 350 11 00 - email: info@fairwise.nl vaart en op de Nieuwendijk de eerste shanty's die worden inge zet: grote schepen of niet; het is toch wel maritiem in Vlissingen. Zeker als je pardoes Michiel de Ruyter tegen het lijf loopt, han den schuddend op het plein, dat later naar hem is vernoemd. Als of hij nooit is weggeweest. „Zo voelt het ook", zegt de zee held, wiens stem verdacht veel lijkt op die bebrilde ambtenaar. „Het binnenvaren voelt precies als toen; alleen lag de haven in mijn tijd rechter. Er was één gat en daar moest je in mikken. Ah kijk, daar heb ik nog gezeten." Hij wijst naar het Lampsinshuis en beweegt zijn wijsvinger naar rechts. Kruit tanken „In dat witte pand, waar dat bierbord aan hangt, zaten vroeger schout en schepen. De politie, zeg maar. Dat rare schui ne gebouw ken ik niet, maar in dat Arsenaal ging ik vroeger al tijd kruit tanken. Wat mooi dat een standbeeld van mij is ge plaatst. Al die mensen? Ja, dat is herkenbaar. Zeker als ik twee jaar van huis was geweest. Dan stond de kade vol vrouwen. Ach, zoveel is Vlissingen niet veranderd." zeeuwse almanak Iiè lekker, effe lunchen op een Middelburgs terrasje. De kinderen waren er al snel uit: brood en kroketten! Ook de Vlissinger had zijn keuze snel gemaakt, maar zijn eega kwam er maar niet uit. Uiteindelijk viel haar blik op de 'wrappers': het lunchcafé bood liefst twee varianten van de gevulde Mexicaanse pannenkoek. „Geeft u mij maar een wrapper met zalm", liet ze de ober weten. Waarna haar blik op dochter Tanne viel, die haar met grote ogen aanstaarde. „Ga jij Ali B opeten?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes beurskrant voor zakelijke adverteerders Contacta 2006 B MOMATCB/OVOOR CNDSBNEMEK IN ZUCWÏSr-NEDB<L»NO WeGeNeR dagbladen Elke week in de zaterdagkrant Daar moetje naar toe. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 57