1 de zintuigen Chevetogne prikkelt Web.nl Vliegtickets v.a. 29.- Reis in 5 clicks E Dfnant Hedactie bijlagen: 0113-315680 „flw.pzc.nl E-mail: redactie@pzc nl postbus 31,4460 AA Goes HBeB£!2!Legii<9iHe is-Vlaanderen: 0114-372770 HI 020-4562500 zaterdag 26 augustus 2006 Reizen EXCLUSIEF VOORDEEL VOOR DE LEZERS VAN DEZE KRANT! Maaskant Reizen selecteerde speciaal voor de lezers van deze krant, haar topper van 2006 als extra voordelige lezersaanbieding! Sinds de hereniging van Duitsland is Berlijn nog meer de moeite waard geworden: de Bondsdag terug in de Rijksdag, de prachtige musea in voormalig Oost-Berlijn, het futuristisch bebouwde 'niemandsland' van weleer. Wandel over de Kurfürstendamm, langs de Brandenburger Tor, de Gedachtniskirche, Charlottenburg, Unter den Linden en de Reichstag. Ga gezellig wat drinken of verrijk uw kennis in één van de vele musea! ViprfeföjJ' U logeert in Hotel Igel in een rus tige omgeving aan de Tegelersee, op 25 minuten rijden van het centrum van Berlijn. Het hotel heeft comfortabele kamers, allen voorzien van douche, toilet, radio en telefoon; sauna en kegelbaan aan wezig. Restaurant met terras direct aan het meer, schuin tegenover het hotel. Openbaar vervoer verbinding met het cen- Dag 1 Via de servicelijnen verlaten we Nederland en rijden via de autobaan naar Berlijn. Uiteraard stoppen we regelmatig en aan het begin van de avond verdelen we de kamers en volqt het diner in het hotel. Dag 2 We beginnen ons bezoek aan de Duitse hoofdstad met een uitgebreide stadstour o.l.v. onze deskundige Nederlandse gids. Diner in het hotel en 3e avond is vrij te besteden. Dag 3 Een excursie naar Potsdam met het bekende Slot Sanssouci en het Neues Palast, o.l.v. een gids. Ook de Hollandse Wijk wordt bezocht. Aan het begin van de middag keren we terug naar het centrum van Berlijn voor vrije tijd. Diner in hel hotel. Gelegenheid tot het maken van een avondtour met gids (kosten 10,- p.p.). Minimale, deelname 20 personen. Dag 4 Deze dag heeft u de mogelijkheid om de diverse musea te bezoeken die Berlijn rijk is. Volop keuze: bijv. een bezoek aan hel Pergamon Museum of één van de andere musea in voormalig Oost Berlijn of het uitzicht vanaf de koepel van de Rijksdag zijn zeker de moeite waard. Diner in het hotel. Dag 5 Na het ontbijt verlaten we Berlijn en rijden terug richting Nederland, tussen 17.00 en 21.00 uur komt u in de eigen regio aan. Onderweg wordt géslopt om u dé gelegenheid te geven wat te gebruiken. Moosi leizen Reis per Comfort Class Touringcar, met minibar, toilet en airconditioning. Verblijf in hotel op basis half-pension. Stadstour met gids. Excursie Potsdam met gids! Lezer normaal Oktober 11,27,29 €219,- €259.- November 5 €209,- 249,- Toeslag: 1 -persoonskamer 60,- Comtort-Class €12,50 (gratis voor lezers) Reserveringskosten G 7,50 (per boeking) Deze aanbieding is uitsluitend recht streeks bij Maaskant Reizen te reserve ren, via telefoonnummer 0412-482828 Programmawijzigingen voorbehouden Entreegelden niet inbegrepen Minimum deelname 25 personen 'tetam Reizen,Mc vsn Ccorhstraat 14.5397 AP UrJt <Rfo@maasta nc.com; ÉslÉiÉSBBiii 04 i -4B2828 OF WWW.MAASKANT.CQM 0Het Domein van Chevetogne, 40 kilo meter ten zuiden van Namen, trekt 500.000 bezoekers per jaar. Op topda gen zijn er 15.000 man binnen de poorten. Maar op zes vierkante kilometer vallen die niet op. Het Domein is een mix van natuur park, thematische tuinen en speeltuinen, die mooi in het groen zijn geïntegreerd. Er is gele genheid om te sporten, zoals tennis, midget golf, paardrijden, roeien (en binnenkort kano ën). Er rijdt ook een treintje op het park rond. Voor families en groepen zijn er diverse verblijfs mogelijkheden, in totaal vierhonderd bed den. Gasten kunnen terecht in het motel, cha lets, boswachterswoningen en gites. Eten kan in drie restaurants of (met meegebrachte etens waren) op een van de vele barbecues. Het park is het hele jaar toegankelijk van 9 tot 22 uur, Van 1 april tot 30 oktober kost de toegang 5 eu ro p.p. Meer informatie: tel. 0032-83687211 Wandelen met gids: tel. 0032-83687207. www.province.namur.be Zitten extreme sporten zoals parachutespringen in een standaard reisverzekering? Hennie Zoontjes van Verbond van Verzeke raars: 'Over het algemeen zijn extreme spor ten niet meeverzekerd in een reisverzekering. Dit verschilt per polis. Mochten vakantiegan gers van plan zijn extreme activiteiten te gaan ondernemen dan is het verstandig eerst de po lisvoorwaarden te bekijken. Een standaard reis verzekering is voor reguliere zaken. De norma le risico's zijn verzekerd, zoals het verliezen van de bagage. Aan bungeejumpen bijvoor beeld, zijn nu eenmaal extra risico's verbon den. Een adequate verzekering is geen vervan ging van het eigen gezond verstand. De verant woordelijkheid ligt uitdrukkelijk niet alleen bij de verzekering.' Heeft u ook een vraag? Mail naar redactie@weqenermultimedia.nl Voor meer vra gen en antwoorden: ga naar de website van de ze krant en klik op de rubriek Reizen. 'ADVERTENTIE internet als reisboek Veel reisboekhandelaren hebben het moeilijk. Op internet is tegenwoordig zoveel reisinformatie te vinden dat de verkoop van sommige reisboeken daalt. Wat vindt u fijn aan het internet als informatiebron voor de reis? Stem mee in de Graadmeter. Ga naar de website van deze krant en klik op de rubriek Reizen. e«l O De Waalse provincie Namen is bekend van kajakken op de Lesse. de grotten van Han, de citadel van Dinant. Maar ze heeft meer in petto. Het Domein van Chevetogne bijvoorbeeld. Voor liefhebbers van natuur, parken, tuinen, sport en spel. Muggen, zandvliegjes, teken, bijen, wespen, mieren, vlooien, spinnen en steekvliegen. Op vakantie kunnen ze het aangename leventje al daar behoorlijk verknoeien. Hoe verweer ik me ertegen? Wat te doen bij heftige beten? Welke producten zijn op de markt? Antwoor den op deze en vele andere vragen zijn te vin den op ons grote digitale spinnenweb. Beten: www.vooroma.nl Klamboes: www.klamboewinkel.nl Eerste hulp: www.vakantieboekje.nl Producten: www.allerqiewinkel.nl Algemene informatie: nl.wikipedia.org Met de mu ziek mee door de haagbeuken laan. verschillende soorten.' Twee lelijke eendjes van taxus herin neren aan een Citroen-ralley. Dwars over het gazon gaat het naar de scha duwrijke Woodland Garden vol hos- ta's, varens, klolcjesbloemen en tover- hazelaars. 'Licht en schaduw en de ver schillende kleuren groen leveren een impressionistisch tafereel op', zegt Yasmine. Strak en symmetrisch is daarna de haagbeukenlaan. Via de lcnopentuin met zijn strakgeschoren buxuspa- troon komen we in de geneeskrach tige hoek. We hadden geen idee van de werking van lavendel, mint, helle- borus en die andere driehonderd plan ten. De bordjes vermelden het ook niet. Aan het einde vormt een heg de natuurlijke lijst van een enorm pano rama, een mooi schilderij. Omdat een beetje woud een legende koestert, is een waterval met drie eenhoorns ge creëerd. Ros Beiaard Aan verhalen sowieso geen gebrek, want verderop stuiten we op het Ros Beiaard, een reusachtig klim- en glij- toestel. In zandbakken liggen de heemskinderen verscholen. Een an der mooi verhaal is de Ark van Noach. 'Het symbool voor het Domein', stelt Yasmine. De Ark staat voor het milieu dat steeds weer gered moet worden. De volgende dag doen we deze wande ling dunnetjes over in het voetspoor van een dixielandbandje. Elke zondag staat zo'n promenadeconcert op het programma. De muziek trekt enkele tientallen wandelaars aan. Vaste prik is de tussenstop bij de kiosk in de braamstruikentuin. Daar wordt in plastic bekertjes een aperitief aange boden op basis van lievevrouwbed stro. Een mooi slotakkoord. De uitslag: Ik vertrek veel eerder 41% naar de luchthaven Ik vermijd bepaalde ^2% bestemmingen Ik pas mijn reisgedrag niet aan 20% Ik neem de auto of trein 4% Ik ga niet meer op vakantie 2% i' @lk stel mijn vakantie uit 1% Vraag antwoord door MAARTEN VAN DE RAKT I Ogen en oren komen we te kort, als we door het Do mein van Chevetogne kuieren. Maar dat niet al leen. Want van gids Dominique Bod- art moeten we meer zintuigen inscha kelen. We kauwen op klavertjes en ruiken boven het gras, waar een das is Hij kan er smakelijk bij vertellen. Over reeën die blaadjes eten, in de zon gaan liggen waarna het begint te gisten in de buik en de diertjes een beetje dronken worden. Bodart de monstreert hoe je weet of een blaadje giftig is. Fijnlcnijpen en op elleboog holte wrijven. Als de huid geïrriteerd reageert, is het foute boel. We krijgen een lesje in vogelkijlcen met de uitgereikte verrekijkers. 'Je moet eerst goed luisteren.' Hij plaatst zijn vingers tegen de bovenlip om het getsjilp te imiteren. In een handboek wijst hij aan welke vogel we hadden kunnen zien. Het spotten valt nog niet mee. We scoren wat merels, lijs- Wallonië, onder Namen. Het heuvel achtige park dateert uit de negentien de eeuw. In 1868 laat baron Jacques de Wijlcerslooth de Royestein een barok kasteel bouwen. Uit de dertiger jaren dateert een jachtpaviljoen dat nu dienst doet als restaurant. In 1969 kocht de provincie Namen het do mein. Er kwam recreatie: een zwem bad en sportvelden. Directeur Bruno Belvaux kreeg in 1996 de touwtjes in handen. 'Het was een slecht onderhou den, aristocratisch park. Daar wercl je niet vrolijk van', verklaart hij. Gids Do minique schetste eerder al een beeld van dronken vissers en rondjes scheu rende lcarters. Belvaux transformeerde het domein tot een plezante drie-eenheid van na tuurpark, thematische tuinen en speeltuinen. Ontdekken, beleven en betoveren zijn de sleutelwoorden van de creatief directeur, die ooit les gaf in Franse literatuur en zich ook bezig houdt met schrijven van toneelstuk ken. 'Het domein is eigenlijk ook een toneelstuk. Het zit vol verrassingen.' 'Dit park is nooit af. Er komt een nieuw zwembad in een klassieke stijl. We gaan de vallei tussen het kasteel en de vijvers in ere herstellen. Door bomen te kappen komt het uitzicht te rug. Daarnaast komt er elk jaar een tuin bij.' Lelijke eendjes Midden op het Domein ligt de Tuin van het Plein. Daar arriveren de bezoe kers vanaf de parkeerterreinen over een imposante loopbrug. Gids Yasmi ne van den Wijngaert attendeert ons op de wuivende siergrassen, die zor gen voor beweging. Ze gaat voor naar de landschapstuin met joekels van se quoia's en beuken. 'Overal vinden we rododendrons. We hebben zeventig Ietsje langer wachten Eerder vertrekken. Die maatregel neemt u sinds de verhoogde terreurdreiging op de luchthaven. Ook worden bepaalde bestemmingen vermeden. Toch past één op de vijf reizigers het reisgedrag niet aan. - Terschelling het leukst Het barokke kasteel van Chevetogne. foto's GPD ters, vinken, zwaluwen, eenden en vlindertjes. Hij wijst op gaten van spechten in de bomen. Waarom spechten gaten ma ken? Om insecten naar buiten te lok ken. Andere vogeltjes maken weer ge bruik van die holtes. We leren dat de donkerblauwe kevertjes, die in grote getalen ons pad kruisen, voer zijn 'Domein een toneelstuk vol verrassingen' Een van de tien speeltuinen die mooi in het landschap zijn verweven. Terschelling is de leukste vakantiebestemming binnen Nederland. Althans, dat vinden de be zoekers van de website Zoover.nl Bij hun be oordeling kwamen ook de andere Waddenei landen (Ameland, Texel) goed uit uit de bus. Bij de stéden gaat Amsterdam aan kop, ge volgd door Maastricht, Rotterdam en Den vooral de grote plaatsen beoor- roept Zoover de bezoekers op tips en meningen te geven over wat bestemmingen. Zoover.nl is een onaf hankelijke website waarop vakantiebestem mingen en accommodaties zoals hotels, appar tementen, vakantieparken, en campings wor den beoordeeld. voor vossen. Nooit geweten. Richting bosrand maant Dominique tot stilte. Want hier zouden we wel eens reeën kunnen zien of wellicht een wild zwijn. Maar helaas, die verto nen zich niet. 'Tja, de natuur is geen supermarkt', reageert de gids. Hij op pert om bij het ochtendkrieken terug te keren. We passen beleefd. Heuvelachtig Het Domein van Chevetogne ligt in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 51