Je kunt je kist overal aan de grond zetten PZC 3 Mam, deze school is niets voor mij W19 Over de grenzen van cajun, zydeco en tex-mex Meer dan blinde woede Onderhoudend debuut Np, Keane-zanger in afkickkliniek zaterdag 26 augustus 2006 Basshunter - Boten Anna (3) i Guillermo Tropical Danny - Toppertjel (1) I Sergio Mendes Ft The Black Eyed peas -Mas Que Nada (2) Rihanna - Unfaithful (6) Pirates Of The Caribbean - He's A Pirate (Tiesto Remix) (7) i.Gnarls Barkley - Crazy (4) 1 Marco Borsato - Rood (5) Fedde Le Grand - Put Your Hands Up 4 Detroit (8) .Infernal - From Paris To Berlin (11) I, Lily Allen-Smile (12) Pakito - Living On Video (10) Djumbo - Boya Boya Bay (21 'llseDelange - The Great Escape (16) „Christina Aguilera - Ain't No Other Man (14) 15. Shakira - Hips Don't Lie (9) 16, The Pussycat Dolls - Buttons (13) 17 Juanes - La Camisa Negra (15) 18.1.O.S. - Altijd Wel Iemand (17) 19. Akcent-Jokero (19) 20 Keane - Crystal Ball (22) 21.Tiesto Ft Maxi Jazz - Dance4life 22. Mary J Blige And U2 - One (20) 23. Gebroeders Ko - Boten Anna (27) 24. Paris Hilton - Stars Are Blind (18) 25. Blof - Mens (-) 26 Red Hot Chili Peppers - Tell Me Baby (26) 27. Keane - Is It Any Wonder? (24) 28. Fort Minor - Where'd You Go (23) 29. Fonzerelli - Moonlight Party (35) 30. Beyonce Feat Jay-z - Deja Vu (31 31.TheShapeshifters Chic - Sen sitivity (-) 32.Red Hot Chili Peppers - Dani Ca lifornia (32) 33 Outwork Feat Mr. Gee - Electro (29) 34. Kelly Clarkson - Breakaway (34) 35.AliB-Zomervibe(28) 36. Ne Yo-Sexy Love (30) 37.Do-BeautifulThing (25) 38. Bodyrockers -1 Like The Way (39) 39. Alderliefste/Paul de Leeuw - Une Belle Histoire/Een Mooi Verhaal (38) 40.Corinne Bailey Rae - Trouble 1.Christina Aguilera - Back To Basics (-) 2. J.J. Cale - Collected (1) 3.llse Delange - The Great Escape (2) 4,Red Hot Chili Peppers - Stadium Arcadium (4) 5, Sergio Mendes - Timeless (5) 6, John Fogerty - The Long Road Home/Ult. Coll. (9) 7, Gerard - Gordon - Rene - Toppers In Concert 2006 (6) 8, Keane - Under The Iron Sea (7) 9 Pharrell - In My Mind (3) 10. Blof - Umoja (11) 11. Muse - Black Holes Revelations (12) 12. The Pussycat Dolls - Pcd (10) 13. Rolling Stones - Forty Licks (16) 14.Corinne Bailey Rae - Corinne Bailey Rae (13) 15.JanSmit-Jansmit.com (21) 16. Juanes - Mi Sangre (15) 17.Rihanna - A Girl Like Me (14) 18. Bruce Springsteen - We Shall Overcome - The Seeger Sessions (22) 19. Maria Mena - Apparently Un affected (23) 20.Gnarls Barkley - St. Elsewhere (19) 21.Nick&Simon - Nick& Simon (18) 22. Nelly Furtado - Loose (25) 23. Katie Melua - Piece By Piece (20) 24. Slayer - Christ Illusion (8) 25. Madonna - I'm Going To Tell You A Secret (17} 26. Do-Follow Me (24) 27. Lily Allen-Alright, Still... (37) 28. The Cats - Those Were The Days (26) 29. Anouk - Anouk Is Alive (28) 36. Kelly Clarkson - Breakaway (33) 31 Andrea Bocelli - Amore (35) 32, Johnny Cash - American V: A Hundred Highways (29) 33 Lucie Silvas - Breathe In (31 34.The Black Eyed Peas - Monkey Business (27) 35. Charly Lownoise Mental - Speedcity (36) 36. Mark Knopfler And Emmylou Harris - All The Roadrunning (34) 37. Faithless - Renaissance Pr. 3d (-) 38. James Blunt - Back To Bedlam (32) 39. Racoon - Another Day (40) 40. Madonna - Confessions On A Dancefloor (30) India boycot clip van Paris Hilton Paris Hilton (25) is té sexy voor de Indiase televisie. De dip bij haar lied Stars Are Blind is volgens de filmkeuring daar namelijk zó spannend dat de organisatie de clip het label porno' heeft gegeven, wat tot gevolg heeft dat het filmpje op geen enkel Indiaas televisieka naal uitgezonden mag worden. Een manager van Paris' platen- abel EMI Virgin in India heeft laten weten dat Stars Are Blind volgens de landelijke keuringsin stantie te veel seksuele toespelin gen bevatte. „We hebben een nieuwe, gekuiste versie opge stuurd, maar ook daar was men met blij mee." Het debuutalbum van Hilton wordt in India gesponsord door shampoofabrikant. Dit be drijf wil Stars Are Blind, of ge deeltes daarvan, binnenkort op lil site (www.clinicall- riear.com) laten zien. GPD Een bochtje links, een bochtje rechts. Appel tje-eitje, zo simpel lijkt het. De ASK-21 laat zich soepei tjes door het luchtruim stu ren. Geruisloos zoekt het zweefvliegtuig boven het Axelse vliegveld z'n weg. „Alsof je met je joystick zit te spelen"legt piloot C-hris- tiaan Slabbekoorn (16) na de landing uit. Het toestel - een tweezitter met dubbele besturing - komt hobbelend over het grasveld tot stil stand. Had wat beter gekund, zegt Christiaan lachend. „Lan den is nog niet m'n sterkste punt, maar gelukkig zit er ach ter me altijd nog een instructeur om te corrigeren. Belangrijk is je landingssnelheid en het recht houden van het toestel. Beetje achterover trekken en dan de touch-down. Landen doe je al tijd wel, maar het liefst wel zon der brokken." De scholier uit Zaamslag is ly risch als het over zweefvlieg- sport gaat. „M'n eigenlijke doel is luchtmachtpiloot te worden. Op een JSF of een F16. Tijdens een test op een simulator bij het European Pilot Selection and Trainingcenter begin dit jaar, bleek ik voldoende aanleg te hebben. Daarna heb ik me bij de EZAC - de zweefvliegvereni- ging in Axel - aangemeld en sinds dit voorjaar heb ik al zo'n zestig vluchten gemaakt. De eer ste keer? Wow, alsof je in een achtbaan stapt, maar dan wel tien keer heftiger. Voor de start check je de beweegbare delen, het stuürorgaan, je hoogtemeter en je snelheidsmeter. In de cock pit zitten niet zo gek veel instru menten, maar wat er zit moet wel in orde zijn:" Op het Axelse vliegveld - gele gen in het natuurgebied de Smitsschorre - worden de vlieg tuigen per lier omhoog getrok ken. „Die lier trekt je tot een hoogte van pakweg vierhonderd meter en daarna koppel je los. Voor het geval de her breekt heb je een noodprocedure: kabel ontkoppelen, neus voorover- drukken en landen. En als alles fout gaat? Dan heb ik ook nog een parachute", lacht Christi aan. „Maar die gebruik ik meest al als zitkussen. Overigens, zweefvliegen is een hele veilige sport. Je kunt altijd je kist wel ergens aan de grond zetten, des noods in een aardappelveld. Kwestie van daarna de vleugels demonteren, romp in de kar en hup, terug naar het vliegveld voor de volgende vlucht." Een vlucht, die meestal maar een mi nuut of vijf duurt. „Iedereen wil op een mooie dag de lucht in, dus moet je keurig op je beurt wachten. Maar als het meezit, kun je wel een uur rondcirkelen. Niet te ver van het vliegveld, dat is niet toegestaan. Het uit zicht is grandioos. Op zo'n 1500 meter hoogte kijk je wel een kilo meter of vijf om je heen. Zie je onder je Zaamslag voorbij glij den: een vierkante plak met een streep er door heen. Verder hoor je niets. Nou ja, alleen het rui sen van de wind langs het cock- pitraam. En af en toe de boord- radio: 'Hier Axel grond voor ZU LU Delta. U kunt de landing in zetten.' Grappig, je kunt soms gesprekken volgen van piloten, die boven Frankrijk vliegen." De afgelopen zomervakantie was Christiaan bijna dagelijks op het vliegveld. „De EZAC or ganiseert elk jaar jongerenkam pen. Kun je elke dag vele keren de lucht in. Overnachten doe je op een camping naast het vlieg veld. Eén perfecte combinatie van vliegen en kamperen." Feestje Vandaag viert de Axelse vlieg club zijn veertigjarig bestaan. Tijd dus om een feestje te bou wen. Vanuit alle richtingen ko men vliegers met him historische en moderne toestellen richting Axel om dit jubileum mee te vie ren. Toeschouwers kunnen een kijkje nemen in de hangars, krij gen informatie over het zweef vliegen en kunnen instappen voor een rondvlucht boven Axel en omgeving. Christiaan zal van daag hoofdzakelijk achter het stuur van een trekker zitten. „De kisten moeten vanuit alle hoeken van het veld na de landing weer terug worden gesleept naar de startpositie. Ook dat hoort bij het zweefvliegen." Hans Segboer Christiaan Slabbekoorn: „Zweefvliegen is alsof je in een achtbaan stapt, maar dan tien keer heftiger." foto Peter Nicolai Onder aanvoering van de band Captain Gumbo be leefde cajunmuziek begin jaren negentig een enorme opleving in Nederland. De opzwepende dansmuziek, oorspronkelijk af komstig van de Franse immi granten die rond 1750 nood gedwongen naar Louisiana trok ken, was met name een hit in het live-circuit. En dus scho ten de cajunbandjes plotseling als paddenstoelen uit de grond. De toppers in het genre wisten te overleven. Cochon Bleu bijvoorbeeld, dat onlangs het vijfde album uitbracht, en de Gronings-Amsterdamse for matie Swamp. Die groep is nu toe aan zijn derde cd. Op Vo yage d'Amour kijkt Swamp nadrukkelijk over de grenzen van cajun, zydeco en tex-mex, maar altijd met respect voor de traditie. Het resultaat is zeer overtuigend, zowel in een klein liedje als La Martiana als in de stampende opener Tit Ga- loppe Pour Mamou. Wacht voor al ook op de mooie 'hidden track'! Martin Groenewold Swamp - Voyage d'Amour (Swamp/Bayou), speelduur 56.38 min. Na twee platen met De Amersfoortse Coöperatie debuteert Jermaine van der Bogt hu als Wudstik. De rapper én zanger onderscheidt zich op Mijn Wereld van vele genre-ge- noten door nadrukkelijk ge bruik te maken van hardrock en metal. Daartoe beperkt hij zich overigens niet, want Wudstik - van Molukse afkomst - kent ook een meer swingend gezicht dat invloeden uit funk, soul, r&b en jazz verraadt. De diversiteit le vert een onderhoudend debuut op vol uitersten. Wudstik is wel iswaar niet op alle fronten even geloofwaardig en overtuigend. Dapper is het niettemin dat hij zijn eigen koers vaart. Met Mijn Wereld is hij daarom een welko me aanvulling op het steeds rij ker wordende Nederlandstalige hiphoppalet. Peter van der Heide Wudstik - Mijn Wereld (Good- life/Universal), speelduur 50.55 Hoe woest de titel The Body, The Blood, The Machine ook klinkt, The Thermals neemt op het derde album gas terug. En dat terwijl het uitspugen van ongenuanceerde punksongs juist.de kracht was van het trio. Het spervuur van woorden en scheurende gitaren is gedempt om plaats te maken voor meer diepgang. Het biedt de band ruimte om zijn sterkste num mers meer lagen te geven dan al leen die van blinde woede. Tegelijk blijft die woede, dit keer gericht tegen fundamenta listische christenen, wel heer sen. De genadeloze teksten en de onderkoelde afkeer die spreekt uit de vernietigende stem van Hutch Harris - minder eenvormig dan voorheen - hou den een constante spanning in stand. The Thermals veroor zaakt geen acute ademnood meer, maar wel een blijvende staat van opwinding. The Thermals - The Body, The Blood, The Machine (Sub Pop/Konkurrent), speelduur 35.52 min. U GAAT VOOR U-Z.ELF B-E&\NNEN illustraties van omslag BoekieBoekie-Agenda en van omslag Klem! Nog voordat Rik zelfs maar een stap op het plein van zijn nieuwe school heeft gezet, weet hij al voor 'vijfhonderd procent' zeker dat hij zich op Het Mozaïek nóóit thuis zal voe len. En dus neemt hij meteen aan het begin van de pauze de benen, terug naar huis: 'Mam, deze school is niets voor mij hoor! Ik ga er niet meer heen.' Een krantenpagina vol schrij ven met alleen maar de titels van boeken die zich op school afspelen is een kunstje van niks. Iedereen zal naast een boel andere meteen Die rot- school met die fijne klas en Een bende in de bovenbouw van Jac ques Vriens noemen. Ook bij Carry Slee, Paul van Loon, Guus Kuijer en veel anderen hoef je niet lang na te denken. En dan is er natuurlijk nog 's werelds beroemdste school, Zweinstein. In Klem! van Mirjam Olden- have moet Rik van der Berg naar een nieuwe school. Als we zijn vorige meester mogen geloven heeft Rik een hart van goud, maar is hij net een flip- perbal en heeft hij meer op de gang gestaan dan in de klas gezeten. De pre cieze reden van zijn verhuizing doet er niet toe, maar Rik mag - volgens zijn va der en moeder dan toch - in zijn handjes klappen met die nieuwe start. Rik zelf denkt daar heel anders over, dat zul je begrijpen. Met beton in zijn schoenen stapt hij die eerste morgen stom van ver bazing het plein van basisschool Het Mozaïek op: 'Als je op de vo rige school het plein wilde over steken, moest je een harnas aan trekken en een enorm schild voor je houden. Anders raakte je gewond door een bal, een ren nend kind, een skatend kind .of een geduwd kind. Hier gebeurde niets. Er werd namelijk niet ge bald, geduwd of geskate. De kin-, deren stonden in kleine groepjes of in tweetallen met elkaar te praten. Net een verjaardags feest van oude mensen.' Dat Rik pas dik honderd bladzij den verder ontdekt waarom de ze kinderen zulke brave braak- ballen, dooie dienders en saaie sokken zijn, is erg voor hem maar des te leuker voor ons. Of het iets in de lucht is? Of het de kruidenzuigers van tante Toos zijn? De krijtjes dan? De school- melk misschien, een kinderfluis- téraar, het schoolgezondheids- team? En welke rol speelt die suffe Denzei van Zoest uit groep 8? Het antwoord (wees gerust) vind je (heus waar) in dit span nende boek met een verhaal zo als Roald Dahl dat verzonnen zou kunnen hebben. En dat dus net iets anders is dan veel ande re schoolverhalen. Poem Express Een van de aangenaamste ge beurtenissen kort voor het begin van het nieuwe schooljaar is sinds 2000 het verschijnen van de BoekieBoekie-Agenda voor kinderen over kunst en litera tuur. Die van dit jaar kun je ge bruiken van augus tus 2006 tot en met 6 januari 2008. Er is vol doende ruim te om op te schrijven watje niet mag verge ten. Je wordt geïnformeerd over allerlei inte ressants dat in de komende 76 weken gaat gebeuren. Er staat in hoe je mee doet aan de Poem Express om zo - wie weet - de Poem Award te winnen. Maar voor al is ook deze acht ste BoekieBoekie- Agenda met talrijke te keningen van kinderen, illustra ties door kunstenaars en Gedich tenposters weer een lust voor het oog en een eldorado voor wie suggesties wil om zelf met potlood, pen, verf, inkt, papier aan de slag te gaan. Jan Smeekens Mirjam Oldenhave: Klem! Ploegsma; 12,95. BoekieBoekie-Agenda 2007; Autoped; 9,95. Zie ook: www.boekie-boekie.nl. De Britse popband Keane heeft drie concerten in Edinburgh, Dublin en op Ibiza geannuleerd en een tournee door de Verenigde Staten uitge steld, nadat zanger Tom Chaplin zich heeft laten op nemen in een ontwenningskli niek. „Ik heb te maken met een steeds groter drank- en drugspro bleem", schrijft Chaplin op de website van de band. „De tijd is gekomen om professionele hulp te zoeken." Vorige week liet de band, be kend van hits als This Is The Last Time en Is It Any Wonder, al weten dat Chaplin last had van uitputtingsverschijnselen. „Ik voel me bijzonder teleurgesteld dat ik onze fans heb laten zitten", aldus Chaplin. „Maar ik moet mezelf onder handen laten nemen, zo dat ik later dit jaar weer kan toe ren." Keane won vorig jaar twee Brit Awards, waaronder de prijs voor het Beste Britse Album met hun debuut-cd Hopes And Fears. Hun tweede album, Un der The Iron Sea, kwam twee maanden geleden direct op num-! mer 1 in de Britse hitlijsten. GPD Benefietconcert voor leermiddelen in Suriname Nederlands-Surinaamse acts treden vandaag op in de Pepsi Stage in Amsterdam om geld in te zamelen voor het basisonderwijs in de binnenlan den van Suriname. Met het geld wil de Stichting Suristars nieu we leermiddelen kopen. Door overstromingen is daarvan veel verloren gegaan. De danceparty heeft als acts Par- bo Brassband, Ondrofeni, La Caz, RMXCRW, Masalsa,THC, Dubwise en Blacklabel, de dans groepen Matwitwi en 2STEP F WD, zangers Dwayne en Jay Colin en de dj's Crucial Warrior en DJ Mickster. Het concert duurt van 19 tot 1.30 uur. ANP thb thermals

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 47