Van Lieren mist laatste dag bij WK PZC Schaduw duo hangt nog boven Oranje Hoe integer is de wereldruiterbond Arbiter stond voor de goede zaak Hardlopen is minstens zo leuk als motorcrossen Nederlandse clubs op avontuur 19 lilver Van Grunsven Afscheid Cocu CUP aken - Laurens van Lieren J. heeft zich gisteren niet ge- p|aatst voor het afsluitende on- ilerdeel van het WK dressuur, tót in Aken gehouden wordt. De ruiter van Stal Hexagon ein- digde met zijn paarde Ollright tn°de Grand Prix Special welis- iraarbij de beste vijftien, maar n ms vierde Nederlander in het klassement. Aan de kür op mu- aekmogen per land slechts drie deelnemers meedoen. '?an Lieren haalde gisteren wel zijn gram voor de Grand Prix-proef van dinsdag, die f toor een slechte voorbereiding minder bracht dan vernacht, „lkhebten opzichte van de jury mijn revanche gehaald. Ik heb zo fijn en geconcentreerd gere den, dat was een overwinning op zich. Iedereen heeft kunnen zien dat we kwaliteit hebben. Een WK rijden is niet niks, maar het ging vandaag echt voortreffelijk." Desondanks gingen Anky van Gransven (tweede), Imke Schel- '.ekens-Bartels (negende) en Edward Gal (elfde) Van Lieren in het klassement voor. Hij werd vijftiende met 70,280 pro- Vroemen valt uit BRUSSEL - Steepleloper Si mon Vroemen heeft gisteravond io Brussel de nare smaak van zijn mislukte Europese titel strijd niet kunnen wegspoelen. !DeEuropees recordhouder haal- :de tijdens de Memorial Van jDamnie de finish niet. Tijdens hetEK miste Vroernen de finale vanwege een voedselvergifting. MP zaterdag 26 augustus 2006 tor Koen de Vries cent. „Het had een beetje mee moeten zitten", analyseerde Van Lieren. „Imke startte heel goed, maar maakte daarna een paar grove fouten. Toen dacht ik even dat een finaleplaats er misschien toch nog in zat. Maar de jury was heel coulant. Ze kreeg 73.00 procent." De beginsituatie was voor Lau rens van Lieren misschien te on gunstig. „Ik startte vooraan in het veld en je weet van tevoren dat de jury pas aan het eind echt hoog gaat waarderen. Als de jury had gewild, dan hadden ze me hogere punten gegeven. Maar zo ver ben ik blijkbaar nog niet. Ik moet zó goed rijden dat ze niet meer om me heen kunnen. Qua techniek is er ook nog wel het een en ander te ver beteren. Daar ga ik hard op trai nen."' Hexagons Ollright krijgt de ko mende maanden rust. Van Lie ren: „Ik heb de laatste tijd veel van hem gevraagd, ook met het oog op het WK. Ik denk dat we de eerste wereldbekerwedstrijd in oktober overslaan en pas in november weer een belangrijke wedstrijd zullen rijden." De Grand Prix Special werd gis teren gewonnen door de Duitse Isabell Werth. Met haar reserve- paard Satchmo kreeg ze van de jury 79,480 procent. Daarmee versloeg ze Anky van Grunsven, die op het WK voor de tweede keer een nederlaag moest slik ken. Van Grunsven kreeg met Salinero bijna twee procent min der. Van Grunsven had wede met de tweede plaats. „Ik heb Isabell niet zien rijden, dus ik weet niet of de uitslag terecht is, maar ik ben tevreden met mijn eigen proef. Ik rijd voor mezelf en als ik het gevoel heb dat ik er alles aan gedaan heb, dan is het goed." omarmt John Blankenstein na het toekennen van een vrije trap aan zijn ploeg Feyenoord. Danny Blind (Sparta) aanschouwt het tafereel. Blankenstein overleed gisteren op 57-jarige leeftijd. foto AN P door Rob van der Zanden DEN HAAG - John Blankenstein (geboren De Bilt, 12 februari 1949) was al een poosje uit de roulatie. De Hagenaar, bij de KNVB projectleider van het Masterplan Arbitrage, kampte met een ernstige leveraandoening. Gisteren maakte zijn familie bekend dat de oud-arbiter vrijdagmiddag is overleden. Daarmee verliest het voetbal een markante persoonlijkheid die om meer bekend stond dan het fluiten van profwedstrijden op na tionaal en internationaal niveau. John Blank-enstéfn begon in 1972 met het lei den van wedstrijden in de afdeling Den Haag. Spoorwijk 9 tegen Die Haghe 11 was zijn eerste wedstrijd. Vijftien jaar later be reikte hij het betaalde voetbal en hij zou tien jaar op de internationale lijst van de Fi- Ta staan. Dat hij vaak de belangrijke finales misliep, had volgens Blankenstein een dui delijke oorzaak. Hij maakte er nooit een ge heim van dat hij homoseksueel was en was een mondige leidsman die opkwam voor minderheden en streed tegen racisme in het voetbal. Hij kreeg daarvoor diverse onder scheidingen. Hij zat daarnaast in de Spelre gelcommissie, in de Europese Fair Play-be- weging en het Cultureel Comité van de Spe len van Athene. Zonder het te kunnen bewijzen meende de fluitist dat hij door de Fifa werd achterge steld omdat hij als iets te vooruitstrevend en bijdehand te boek stond. In 1994 werd hij vijf dagen voor de Europa Cup-finale tussen Barcelona en AC Milan van de wedstrijd afgehaald als arbiter. Er zouden bij de Uefa dreigbrieven zijn binnen gekomen waarin de dood van de scheids rechter werd aangekondigd. Hij had er zelf zo zijn twijfels over. Zoals hij ook twijfelde aan een beschuldiging van Fifa-officials die hem zouden hebben betrapt in een ho mo-bar met een Fifa-kostuum aan. „Ik kom nooit in kroegen", zei Blankenstein, die er een complottheorie achter zag. Blankenstein was een man met een eigen me ning en een integer imago. Hij liet zich niet verleiden tot dubieuze uitspraken zoals ooit een andere profarbiter, Ignace van Swieten, deed. Wijlen Van Swieten, die ook uitkwam voor zijn homoseksuele geaardheid, gaf in een interview toe dat hij Ajacied Jesper 01- sen eens een penalty gaf 'omdat ik zo'n zwak voor hem heb'. Bontjassen Blankenstein, die vroeger wel voetbalde maar er naar eigen zeggen geen hout van kon, gold als een onpartijdige arbiter die vertelde dat hij tijdens Europa Cup-tripjes regelmatig bestuurders van thuisclubs mee maakte die hem probeerden om te kopen. Zo werd hij wel eens in de verleiding ge bracht om bontjassen aan te nemen bij een wedstrijd van Dinamo Kiev. Het was aan hem niet besteed, daarvoor had hij een te groot rechtvaardigheidsgevoel. Ooit sprak hij John de Wolf op het veld aan over een uitspraak van de stoere Feyenoor- der. Die had op de radio gezegd 'nooit met een nicht onder de douche te gaan'. Toen het was uitgepraat, werden ze vrienden voor het leven. Bij de wedstrijd Roda JC - ADO Den Haag werd gisteravond een minuut stilte in acht genomen voor John Blankenstein. GPD Van Basten zet alle kaarten op verjongde groep op weg naar EK RoyMakaay Makaay: Te oud om nog te hopen 5IÖNCHEN - In Duitsland be grijpt de voetballiefhebber nog altijd niet waarom bondscoach Marco van Basten Roy Makaay «iet nodig heeft in Oranje. |G 31-jarige aanvaller van Bayem München snapt het zelf »1 en. rekent nergens meer op. ,lk ben te oud om nog hoop te tateren", reageerde Makaay peren laconiek. „Als ze me :ooit nog nodig hebben, weten ze p wel te vinden. Ik concen ter me nu op Bayern." ANP ZEIST - Phillip Cocu neemt op Mensdag 6 september vlak toor de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Wit-Rus- knd afscheid van de Oranje-sup porters. middenvelder bekijkt het <w duel in Eindhoven als eregast en °P het veld door ex-interna- iional Frank de Boer worden toegesproken, ANP door Roel Wiche ZEIST - Slechts één keer moest Marco van Basten gisteren pas sen, tijdens de presentatie van zijn selectie voor de EK-kwalifi- catieduels met Luxemburg en Wit-Rusland. Of hij Dimmer Ca naille kende. Dimmer wie? Juist: de held die in 1963 Oranje met twee goals voor schut zette tij dens de laatste nederlaag (1-2, De Kuip) tegen kabouter Luxem burg. „Pfff, toen was ik niet eens geboren." Over vervlogen historie had de bondscoach gisteren in Zeist niets te vertellen, maar onder vragen over het recente verle den kwam hij niet uit. Want op nieuw hing de schaduw van de genegeerde boegbeelden Ruud van Nistelrooij en Mark van Bommel over de 22-koppige groep van het Nederlands elftal. Dus ging het nauwelijks over AZ-dynamo Martijn Meerdink, die de geblesseerde Arjen Rob ben vervangt, En slechts even over de niet opgeroepen Hedwi- ges Maduro, het verre van- fris ogende Ajax-talent. Veel meer ging het over de heike le vraag waarom Van Basten niet eens de moeite had geno men om Van Nistelrooij en Van Bommel te bellen. „We hebben twee jaar lang veel contact ge had. Ik denk dat ze goed begrij pen wat van hen verwacht werd. Ik zie er het nut niet van in een half uur aan de lijn te han gen. Nee, ook vijf minuten niet. Moet ik toch wéér hetzelfde ver haal vertellen. Iemand als Van Nistelrooij is een ervaren prof, geen jongen van achttien." Zakelijk, alsof het een stan daardprocedure is, zei de Oran je-chef dat zijn staf het veelbe sproken duo blijft volgen 'net als de andere spelers in het bui tenland'. En dat 'de deur niet de finitief dicht is'. Maar uit alles blijkt dat Van Basten, aan het begin van een lange marsroute (twaalf wedstrijden) naar het EK 2008, al zijn kaarten zet op een vernieuwde en verjongde groep. Met Stijn Schaars als op volger van controleur Phillip Co cu, Nigel de Jong als kandidaat voor de vacature Van Bommel en doelpuntenkanon Klaas-Jan Huntelaar als erfgenaam van Van Nistelrooij. Dirk Kuijt zal, na de Huntel- aar-show tegen Ierland, genoe gen moeten nemen met een reser verol. Van Basten: „We zijn te vreden over Klaas-Jan." In ver gelijking met de walk-over te gen Ierland zijn Martijn Meer dink, Ryan Babel, Khalid Bou- hlarouz, Giovanni van Bronck- horst en Wesley Sneijder toege voegd aan de tot 22 spelers uitge breide selectie. Maduro, ook al niet opgeroepen tegen Ierland, Loting eerste ronde UEFA-beker 2006 2007 AZ (Ned) - Kayserispor (Tur) Vitoria Setubal (Por) - SC Heerenveen (Ned) Lokomotiv Sofia (Bul) - Feyenoord (Ned) Partizan Belgrado (Ser) - FC Groningen (Ned) IK Start (Noo) - Ajax (Ned) Chernomorets (Oek) - Hapoel Tel Aviv (Isr) Sporting Braga (Por) - Chievo Verona (Ita) Levadia Tallinn (Est) - Newcastle United (Eng) FK Molde (Noo) - Glasgow Rangers (Sch) Standard Luik (Bel) - Celta de Vigo (Spa) Maccabi Haifa (Isr) - Litex Lovetsj (Bul) Derry City (Ier) - Paris Saint-Germain (Fra) Hertha BSC (Dul) - Odense BK (Den) Legia Warschau (Pol) - Austria Wien (Oos) Panathinaikos (Gri) - Metalurg Zaporisjia (Oek) Lokomotiv Moskou (Rus) - Zulte-Waregem (Bel) Sparta Praag (Tsj) - Hearts (Sch) Fenerbahce (Tur) - Randers FC (Den) Red Bull Salzburg (Oos) - Blackburn Rovers (Eng) Sehalke '04 (Dui) - AS Nancy (Fra) Ethnikos Achnas (Cyp) - RC Lens (Fra) Slovan Liberec (Tsj) - Rode Ster Belgrado (Ser) Rubin Kazan (Rus) - AC Parma (Ita) Bröndby (Den) - Eintracht Frankfurt (Dui) Atromitos (Gri) - FC Sevilla (Spa) Besiktas (Tur) - CSKA Sofia (Bul) Olympique Marseille (Fra) - Mlada Boleslav (Tsj) Atvidabergs (Zwe) - Grasshoppers (Zwi) Rapid Boekarest (Roe) - Nacional Madeira (Por) Trabzonspor (Tur) - Osasuna (Spa) FC Basel (Zwi) - Rabotnicki (Mac) West Ham United (Eng) - Palermo (Ita) Ruzomberok (Slw) - Club Brugge (Bel) FC Sion (Zwi) - Bayer Leverkusen (Dui) Xanthi (Gri) - Dinamo Boekarest (Roe) Slavia Praag (Tsj) - Tottenham Hotspur (Eng) Arlmedia Bratislava (Slw) - Espanyol (Spa) Wisla Krakau (Pol) - Iraklls Saioniki (Gri) Livorno (Ita) - Pasching (Cos) Dinamo Zagreb (Kro) - Auxerre (Fra) anp - bron. UEFA MONTE CARLO - De vijf Nederlandse clubs in de Uefa Cup hebben gisteren in Monte Carlo relatief onbekende tegenstanders geloot. AZ (tegen Kayserispor) en Feyenoord (Lokomotiv Sofia) spelen op 14 september eerst thuis. Ajax (IK Start), SC Heerenveen (Vitoria) en FC Groningen (FK Partizan) begin nen met een uitduel. ANP y ier jaar geleden werd de sportwe- i'cld tijdens de Olympische Winter spelen in Nagano opgeschrikt door een schandaal.Verschillende juryleden bij Pel kunstrijden op de schaats bleken de deelnemers uit eigen land te bevoorde- en. Ook waren er sterke verdenkingen san omkoping. Op de vraag wat de dressuursport ging doen om dit soort excessen te voorko ken, antwoordde mevrouw Mariëtte nithages, president van het dressuurco- ®te van de wereldruitersportbond LI, dat absolute transparantie het eni- gemiddel is. En zo is het: als iedereen «au begrijpen hoe een dressuurruiter tedt gewaardeerd en kan zien dat er O hs een proef niet gemarchandeerd wordt, is de integriteit van de jury ge waarborgd. Bij titeltoernooien staan daarom grote schermen voor de tribunes waarop tij dens de proef de waardering van elk ju rylid van elk onderdeel wordt weerge geven. Na afloop zijn alle beoordelin gen voor iedereen beschikbaar. Maar er zijn meer dingen die de geloof waardigheid van een jurysport als dres- suurrijden moeten garanderen. En daar is de FEI minder sterk in. Zo zat me vrouw Withages vorig jaar tijdens het EK in het Duitse Hagen zelf in de jury. Enkele weken eerder had ze het dappe re besluit genomen om het toernooi te verplaatsen van Moskou naar Hagen, omdat de Russische organisatie er een potje van maakte. In Hagen vielen haar hoge waarderin gen voor enkele Russische en Duitse deelnemers op. Misschien had de Bel gische met een gigantische ervaring als jurylid het wel heel goed gezien en re den de Duitsers en Russen prachtige proeven. Maar het zou ook kunnen dat ze haar waardering wilde uitspreken voor het organisatorische meesterwerk dat de Duitsers in vier weken tijd had den neergezet. Zij hadden haar uit de brand geholpen. Misschien wilde ze ook laten weten dat ze nog steeds dank baar was voor het werk dat de Russen hadden verricht. Elke geloofwaardige organisatie wil verdachtmaking voorkomen. De FEI werkt ze in de hand. Bijvoorbeeld door mevrouw Withages jurylid te laten zijn als het niet kan. Het geeft de argwanen de toeschouwer de gelegenheid achter elke boom een boef te zien. Dat gebeurt ook weer bij het WK dat momenteel in Aken gehouden wordt. Na het incident van dinsdag, waarhij Laurens van Lieren uit Schore zijn za deldek ten onrechte moest verwisselen en daardoor slecht voorbereid aan zijn proef moest beginnen, blonk de bond uit in het nemen van halfzachte maatre gelen. Mevrouw Withages plaatste aan vankelijk niet de Duitse official, maar Van Lieren in de verdachtenbank. Ze was er niet bij geweest, maar misschien had Van Lieren wel naar excuses ge zocht voor zijn magere optreden. Ieder een die tegenvallend presteert, wil wel overrijden. Pas later erkende ze dat Albers blaast weer motor op ISTANBUL - Het zit autocoureur Christijan Albers niet mee. Voor de derde keer op rij blies de Nederlandse rijder van Midland voorafgaande aan een Grand Prix de motor op van zijn Formule 1-bolide. Het gebeurde gisteren in cle tweede vrije training voor de Grote Prijs van Turkije, „We hebben geen idee wat er aan de hand is", zei Albers. De Miclland-rijder zal nu zijn motor moeten vervangen en dat betekent dat hij morgen tien plaatsen verliest op de startgrid van de race. ANP Boete voor rebels Togo ZÜRICPI - De tuehtcommissie van de wereldvoetbalbond Fifa heeft de voetbalbond van Togo een boete van 60.000 euro opgelegd wegens alle consternatie tijdens het WK voetbal twee maanden geleden in Duitsland. Door een hoogoplopend conflict over premies met bondsofficials dreigden de spelers voor en tijdens het toernooi in staking te gaan. ANP/RTR Roda JC naar tweede zege KERKRADE - ADO Den Plaag is in de historie van Roda JC met afstand de minst succesvolle club die in Kerkrade op bezoek komt. Aan die treurige reeks kwam gister avond geen einde. Roda JC won verdiend (1-0), al kreeg de zege pas in de slotfase gestalte. De Belgische aanwinst Jamaïque Vandamme was matchwinnaar. Door de twee de zege op rij mogen de Limburgers eventjes de ranglijst aanvoeren. Een verwachte stand na twee duels, omdat Ro da JC met Excelsior en ADO Den Haag op papier twee van de zwakste broeders uit de eredivisie trof. De Hage naars staan na twee duels nog met lege handen. ANP Doelpuntenrecord eerste divisie RIJSWIJK - De vierde ronde van de Jupiler League heeft een keur aan doelpunten opgeleverd. In tien duels werd liefst vijftig keer gescoord. De vele treffers waren een re cord in de eerste divisie. Het oude dateerde van 1 mei 2000 toen 47 maal doel werd getroffen. Dat gebeurde evenwel in negen duels, een gemiddelde van 5,52. ANP Men tsj o v krijgt alsnog zijn trui MALAGA - Denis Mentsjov heeft gisteravond in Malaga alsnog de goudgele leiderstrui van de Ronde van Spanje ontvangen. De Rus uit de Rabobank-ploeg won de Vuelta van 2005 nadat de aanvankelijke winnaar Roberto ITeras was gedeklasseerd. Vlak na de Vuelta bleek dat Heras zich van epo had bediend om de ronde te winnen. GPD Sevilla wint Supercup MONACO - Sevilla heeft gisteravond in Monaco de Super cup gewonnen. De ploeg die afgelopen seizoen de Uefa Gup in Eindhoven veroverde was met 3-0 te sterk voor een teleurstellend Barcelona. Mark van Bommel en Gio vanni van Bronckhorst kwamen bij de Catalanen niet in actie. De Champions League-winnaar was veel in balbe zit, maar kwam niet door de defensie van Sevilla heen. Renato en Frederic Kanoute scoorden voor rust; vlak voor tijd maakte Enzo Maresca uit strafschop 3-0. GPD valt voorlopig terug in kweekvij ver Jong Oranje. Boulahrouz en Van Bronckhorst zijn geschorst tegen Luxemburg (2 septem ber), maar tegen Wit-Rusland (6 september) wel van de partij. Over de recente uittocht van zijn internationals naar het bui tenland heeft de bondscoach ge mengde gevoelens. Van Basten plukte tijdens de aanloop naar het WK graag uit de ruif van de vertrouwde eredivisie. „Voor de vertrokken spelers zijn het inte ressante competities, je speelt in ieder geval wekelijks op hoog ni veau. Maar voor de kijker is het jammer dat de eredivisie zó wordt uitgemolken." Tot Luxemburgs peil is de Ne derlandse competitie nog niet af gezakt, maar dat betekent niet, zo waarschuwt Van Basten, dat het volgende week zaterdag een schiettent in het groothertog dom wordt. Hij vreest een verde digingsmuur a la Andorra, die niet zomaar even wordt ge sloopt. „Die mannen gaan met zijn negenen voor het eigen strafschopgebied hangen. Zo'n ploeg die absoluut niet wil voet ballen. Die zal je klinisch en za kelijk moeten aanpakken." Dat zal gebeuren met de aloude Nederlandse school: 4-3-3. Want ondanks het echec op het WK in Duitsland weigert de bondscoach, onverstoorbaar zo als in vele Oranje-kwesties, zijn tactiek om te gooien. „Ik denk dat dit systeem ons het beste ligt. Dus houden we het zo sim pel mogelijk." GPD Zaterdag 7 oktober wordt de vierde editie van de Zeeuwse Kustma- rathon gelopen. De start is in Burgh-Haamstede, waarna het par koers over de Stormvloedkering loopt, de Veerse Dam, het strand, de duinen, de Westkappelse zeedijk, iveer duinen en strand naar de finish in Zoutelande. De PZC kijkt vanaf vandaag elke zaterdag vooruit met een van de deelnemers. Vandaag in de eerste bijdrage: Freddy Blaas en zijn drie motorcrossvrienden. door Koen de Vries OOSTKAPELLE - Nog niet zo lang geleden waren ze verslin gerd aan motorcrossen. Arjo Ver- hage, Peter Verhage (beiden uit Meliskerke maar geen familie), Ronald Bimmel uit Aagtekerke en Freddy Blaas uit Oostkapelle reden oerendhard over circuits in Zeeland en ver daar buiten. De conditietrainingen leerden dat hardlopen ook leuk kon zijn. En op 7 oktober hoopt het viertal tussen Burgh-Haamste de en Zoutelande de eerste mara thon te lopen. Vorig jaar zette Freddy Blaas zijn crossmotor in een hoekje KUSTMARATHON maatregelen genomen moesten worden om dit soort fouten te voorkomen. De Duitse official mag ook vandaag, wanneer de beste vijftien deelnemers hun kür op muziek rijden, gewoon zijn werk doen. De gedachte dat de man de Nederlanders een loer wilde draaien (in opdracht van de FEI, of van de Duit se organisatie?) met het oog op de twee strijd met Duitsland om de gouden me daille, bleef zo prominent rondzingen. De FEI en mevrouw Withages hebben te weinig gedaan om de geloofwaardig heid van de dressuursport hoog te hou den. Ook al handelde de man volkomen te goeder trouw, om insinuaties te voor komen had hij uit zijn functie ontheven moeten worden. Koen de Vries van de schuur. Hij wilde bou wen aan een maatschappelijke carrière en de vele blessures die je bij het crossen kunt oplopen, zouden die wel eens in de weg kunnen staan. „Bovendien wordt motorcrossen zo langza merhand onbetaalbaar", vindt Blaas. „En het aantal circuits wordt in Zeeland steeds beperk ter." Inmiddels is Blaas bijna klaar met zijn opleiding in Lelystad tot helikopterpiloot, Het motor crossen heeft hij in de tussentijd nauwelijks gemist. Hardlopen is een waardige vervanger gewor den. „Veel mensen denken dat motor crossen betekent dat je op een motor stapt en wegrijdt. Maar motorcrossen is keihard werken en hardlopen is dat ook. Als je op niveau hebt gecrosst, heb je leren afzien. Dat moet je ook als je een marathon loopt." Het idee om serieus te gaan hardlopen ontstond bij de plaat selijke motorclub MC De Peke- linge. Tijdens de conditietrai ning waaraan ook voorzitter Leo Francke deelnam, ontstond het plan om eens een hardloop wedstrijd te organiseren. Het idee sloeg aan; en hoe. „De Peke- lingeloop is uitgegroeid tot een heel mooi evenement", weet Blaas. Bij de laatste editie, op 17 december van vorig jaar, stonden er meer dan 350 deelne mers aan de start. Blaas heeft met zijn vrienden vo rige week een groot deel van het parkoers verkend. De dertig ki lometer die ze liepen, waren loei- zwaar. „Het was nu eb, maar ik heb me laten vertellen dat het op 7 oktober vloed is. Het zal be hoorlijk pittig zijn, zeker als het weer tegenzit en de wind hard in je gezicht blaast. Toch denk ik dat slecht weer een voordeel voor ons is. Wij kunnen dankzij het motorcrossen op onze tan den bijten." De halve marathon loopt Blaas behoorlijk snel. Plij doet er onge veer een uur en 25 minuten over. „Het is gevaarlijk om een richttijd te noemen. Maar ik denk dat ik toch wel binnen vier uur in Zoutelande moet kunnen zijn." Als dat lukt, dan eindigt Blaas in de voorste gelederen. Vorig jaar eindigden slechts 167 van de 510 finishers binnen de W andelmarathon is al volgeboekt GOES - Het aantal inschrijvin gen voor de wandelmarathon, die op zondag 8 oktober wordt gelopen, overtreft de verwach tingen. Inmiddels hebben zich al ruim 1400 deelnemers aangemeld voor het wandelevenement dat een dag na de Kustmarathon wordt gehouden. Vanwege dit hoge aantal is de inschiljving ge sloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19