PZC Vissers op kering zijn plaag Geen reactie op adviezen seniorenraad ©ndernemer Onrust over kinderlokker Rijkswaterstaat roept op tot gezamenlijke aanpak Vlissingen is niet zo veel veranderd Politie op zoek naar vermiste jongen uit Goes DÜSSELDORF 26 augustus t/m 3 september Zalm 0113-315649 n«uov- lV,wv.pzc.nl Kis 31,4460 AA Goes «oorden M^dden'-Zeeland0113-315520; is-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. 26 augustus 2006 editie Walcheren Omwonenden plan La Dune in gelijk gesteld ^Friith Ramakers MIDDELBURG - De gemeente feercmoet opnieuw naar de be waren kijken die de omwonen- den hebben ingediend tegen het louwplan voor het appartemen tencomplex La Dune in Dis- loek. Ze moet haar huiswerk Herdoen. Dat is het gevolg van |d oordeel van de Middelburg se bestuursrechter. Zijn motive ring volgt over twee weken. Eet bouwplan bestaat uit acht tien wooneenheden en is gepro beerd aan de Verlengde Dis- ioekseweg in Dishoek. Belang rijkste punt van kritiek is dat de wnplexen te volumineus en te loog worden. Daardoor ver nachten omwonenden te veel in- breuk op de privacy en ze vin dat het complex detoneert ia de omgeving. Projectontwikkelaar Van Garde ten en Dekker is uitgegaan van hoogte van twaalf meter de complexen. Op de zolder 3het bovendien mogelijk om te men en te leven. Volgens de te enstanders mocht dat bestem- aingsplanmatig niet. De omwo nenden hebben gelijk gekregen. Maar de motivering van de rech- krmoet duidelijk maken waar zij de overwinning te dan- h hebben. De kwestie is vorig jaar al beoor- deeld door de onafhankelijke be waar- en beroepscommissie ran de gemeente Veere, die de fewaarmakers in het gelijk stel le. Het college van B en W nam le bezwaren over, maar trok de bouwvergunning niet in. Een Scht gewijzigde vergunning erd in stand gehouden, maar et pijnpunt, de hoogte van (raait meter, bleef gehand haafd. In de laatste versie was Slleen de bestemming van de zol- ierverdieping gewijzigd. ermeende ZAAMSLAG - Onder ouders basisschoolkinderen in Zaamslag en omgeving is onrust ontstaan over een vermeende sinderlokkei die vorige week in Je buurtschap Hoek van de Dijk iriemeisjes benaderde. 5 politiewoordvoerder J. ranMourick is er strafrechtelijk fezien weinig aan de hand. „De san heeft drie meisjes aange broken. Toen hij ze een snoepje aanbood, gooiden ze dat weg, en is de man vervolgens vertrok ken." Bij de politie is door aiders van de meisjes melding ':t van het incident, „We sanen die melding uiteraard bl serieus en houden de omge- Mg wel goed in de gaten", al ius Van Mourick. De 'kinderlok- fer' zou in een rode Opel met Sélgisch kenteken rijden, jteleerkrachten op de Irisschool Zaamslag hebben in de les aandacht besteed aan het voor- ral. Zo is de kinderen verteld, snoepjes aan te nemen en Eet met vreemde mensen mee te door Edith Ramakers DOMBURG - Rijkswaterstaat maakt zich ernstige zorgen over de illegale visserij vanaf de Oos- terscheldekcring. De vissers ver oorzaken schade aan de kering, waardoor die minder sterk dreigt te worden. Jaarlijks meldt Rijkswaterstaat 100 tot 150 overtredingen. „Het is een hardnekkig pro bleem", meldt de directie van Rijkswaterstaat in een brief aan de gemeente Veere. Rijkswater staat spreekt van groepen van twee tot twintig personen die af spreken om te gaan vissen. De laatste trend is dat de vissers touwladders vanaf de kering uit gooien om een goede visstek te bereiken. De vissers worden bij onraad gewaarschuwd door per sonen die op de uitkijk staan. „Ze staan op strategische pun ten." Rijkswaterstaat zet zich al sinds 1995 in tegen de illegale visserij. Er werden onder meer verbods borden geplaatst. In 1998 en 1999 werden regelmatig boetes uitgeschreven en was er een nau we samenwerking met de Regio politie Zeeland en het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD). Volgens Rijkswaterstaat leidde de gezamenlijke aanpak en de regelmatige surveillances over dag tot een vermindering van het probleem. Maar 's avonds en 's nachts hield de illegale visse rij stand. Rijkswaterstaat schrijft dat de KLPD zich in 2002 terugtrok, omdat ze 'gezien haar doelstel lingen aan de problematiek geen prioriteit meer kon geven'. Op een aantal plaatsen werden hekken geplaatst en daar waar mogelijk een dubbel hekwerk. Maar volgens Rijkswaterstaat is de praktijk weerbarstig. De visvangst levert veel geld op en de vissers laten zich niet door een hekwerk tegenhouden. De vissers zouden zich bovendien agressief gedragen als ze wor den aangesproken op hun gë- Small Sail begon gisteren in Vlissingen, maar op de écht bijzondere schepen moesten de liefhebbers nog een dagje wachten; toch was er in de binnenhaven ook al het nodige te zien. foto Ruben O reel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Daar zullen we hem hebben: Michiel de Ruyter. Terug in zijn oude Scheldestad. Wat onwennig staat hij voor op de juist opgeknapte Tholen 49. Maar goed dat de Lampsins het touwwerk er stevig hebben inge stampt; de witte Small Sail-vlag hijsen gaat de zeeheld beter af. Twee knallers met de kanonnen op het rondeel en Small Sail gaat van start. Kinderen rennen direct naar de grote landmachthijskraan op het Bel- lamypark, vaders staan nog even te dra len bij de marinestand en moeders schie ten een plaatje van de binnenvarende loodsenboten. Want tja, scheepjes kijken lijkt er niet bij op de eerste dag van het maritieme evenement. Weliswaar ligt de Een dracht aan de Piet Heinkade en dobbe ren aan de Koningskade daartegenover wat bevlagde kottertjes - op de grote jongens moet Vlissingen nog een jaar wachten. Vandaag varen de klippers, tjalken en sleepbootjes de De Ruyterha- ven, maar gisteren was het toch echt die mooie Tholen 49 die boven de gebruike lijke plezierjachtjes uitsprong. „En het zeilt als een tierelier", lacht schipper Theo Kloet. „Een reisje of zes hebben we er inmiddels mee gemaakt. Sponsorreisjes, dan. Dit is haar eerste officiële uitstapje. Ik kan wel zeggen dat ze aan de weg timmert. Kloet heeft eigenhandig meegebouwd aan de replica van de beroemde hengst. Naar het resultaat kijkt hij graag; hij is trots. „Het is een plaatje. Dit weekend mogen mensen haar komen bewonde ren. Varen doet ze zondagmiddag pas, bij de vlootschouw op cle boulevard. Tot die tijd ligt ze hier mooi te wezen." Henk Marijs met zijn lekkerbekjes, schilderijen van de scheepsvaart en op de Nieuwendijk de eerste shanty's die worden ingezet: grote schepen of niet; het is toch wel maritiem in Vlissingen. Michiel Zeker als je pardoes Michiel de Ruyter tegen het lijf loopt, handenschuddend op het plein, dat later naar hem is ver noemd. Alsof hij nooit is weggeweest. „Zo voelt het ook", zegt de zeeheld, wiens stem verdacht veel lijkt op die be brilde ambtenaar. „Het binnenvaren voelt precies als toen; alleen lag de ha ven in mijn tijd rechter. Er was één gat en daar moest je in mikken. Ah kijk, daar heb ik nog gezeten." Hij wijst naar het Lampsinshuis en be weegt zijn wijsvinger naar rechts. „In dat witte pand, waar dat bierbord aan hangt, zaten vroeger schout en sche pen. De politie, zeg maar. Dat rare schuine gebouw ken ik niet, maar in dat Arsenaal ging ik vroeger altijd kruit tan ken. Wat mooi dat een standbeeld van mij is geplaatst. Al die mensen? Ja, dat is herkenbaar. Zeker als ik twee jaar van huis was geweest. Dan stond de ka de vol wouwen. Ach, zoveel is Vlissin gen niet veranderd." jogf Miriam van den Broek GISSINGEN - De Senioren Ad- nesraad Vlissingen voelt zich *ift serieus genomen door de ge rente. „Op nagenoeg al onze wiezen is niet gereageerd", zei Maris L. Vercouteren don- tedag tijdens de commissiever- Nering. „Zelfs niet met een Mtvangstbrief." bij het college neergelegd. Wat hebben wij onjuist gedaan? We beschouwen onszelf als serieuze adviespartner, We hebben zelfs samen met de gemeente daartoe een convenant ondertekend. Maar de gemeente geeft ons het gevoel dat we onwaardig zijn. Misschien moet u ons dan maar opheffen." Met de komst van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning ging het ook weer mis, vertelde Vercouteren. „De Senioren Ad viesraad zou als gesprekspart ner dienen tussen enerzijds de gemeente en anderzijds de bon den. De bonden hadden daar mee ingestemd. En toch werden ook zij afzonderlijk uitgenodigd voor een gesprek." en uit bena- GOES - De politie is op zoek naar de twaalfjarige David Pina uit Goes. De jongen verdween ruim een maand geleden van zijn verblijfplaats in Dordrecht en in sindsdien spoorloos. David is van Angolese afkomst en woont bij een tante in Goes. Hij was op 22 juli samen met haar in Dordrecht toen ze een woordenwisseling krègen en de jongen de benen nam. Hij is in het verleden al eens vaker boos weggelopen, maar kwam dan re delijk snel weer thuis. Dat hij de ze keer al meer dan een maand weg is, is reden tot ongerust heid. „Toch hebben we geen en kele reden om aan te nemen dat hij betrokken is bij een ongeval of een misdrijf", zegt woordvoer der J. van Mourick van de poli tie. „Wel hebben we aanwijzin gen dat hij zich ergens in Zee land ophoudt. David heeft een tenger postuur, is 1,62 meter lang en heeft zwart kroeshaar. Hij heeft bij zijn ver trek een zwarte sporttas, een groene en een lichtblauwe spij kerbroek, witte en gele T-shirts en blauwe sportschoenen meege nomen. De jongen is slechtho rend aan zijn rechteroor en raakt dat als gewoontegebaar vaak aan. Wie inlichtingen heeft over de verblijfplaats van David Pina kan bellen met de politie in Zeeland via het gratis telefoon nummer 0800-6070. Wethouder E. Walrave vindt dat de adviesraad niet alle verant woordelijkheid voor het slechte contact bij de gemeente moet neerleggen. „De adviesraad is opgericht met een zeer ambitieuze doelstel ling. De klacht nemen we dan ook heel serieus. Een brief moet beantwoord worden. Maar ik heb u ook altijd gezegd: bel naar de ambtenaar als u geen gehoor krijgt en anders komt u naar mij. En wat de bonden betreft, misschien hebben we wel te veel adviesraden. Soms weten we niet of iets van de Senioren Ad viesraad komt of van bijvoor- beeld de Werkgroep Gehandi capten Walcheren." Soepeler Op de vraag van VVD'er C. Schönknecht of Vercouteren zelf een idee had over hoe de problemen kunnen worden opge lost, antwoordde de secretaris dat de adviesraad in het vervolg al tijdens de voorbereidingen voor nieuw beleid betrokken wil worden door de gemeente. „Dan zal alles veel soepeler lopen." Caravan uitgebrand drag. Burgemeester R. van der Zwaag van de gemeente Veere en Rijkswaterstaat bespreken binnenkort de problematiek met elkaar. Rijkswaterstaat verwacht dat de illegale visserij alleen kan worden bestreden door de geza menlijke aanpak van allerlei in stanties, waarbij de regiopolitie en eventueel ook de officier van justitie worden betrokken. „De ze problematiek vraagt om een grondige juridische en gerechte lijke afstemming," GRIJPSKERKE - Op een camping in Grijpskerke is don derdagavond om kwart voor acht een caravan uitge brand. De eigenaar opende een tweede gasfles dichtbij een al brandende gaspit. Een steekvlam was het gevolg en alles vatte vlam. Van het interieur van de caravan is niets overgebleven. Inbreker aangehouden VLISSINGEN - Een 42-jarige man uit Vlissingen is don derdagnacht om kwart over een opgepakt op de Oude Veerhavenweg in zijn woonplaats. Hij wordt ervan ver dacht eerder die nacht te hebben ingebroken in een schoolgebouw aan de Oude Veerhavenweg. Daar wordt niets vermist. Aanrijding op de A58 ARNEMUIDEN - Op de A58 ter hoogte van Arnemuiden zijn gisterochtend rond half zeven een bedrijfsauto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. De 32-jari- ge bestuurder, uit de gemeente Tholen, van de bestelauto was in slaap gevallen en kreeg te laat in de gaten dat zijn voorganger, een 57-jarige chauffeur van een vrachtwagen combinatie, afremde. De bestelauto is volledig vernield. De bestuurder raakte lichtgewond. Man valt van steiger in Goes GOES - In de Louise de Colignylaan in Goes is gistermid dag rond kwart voor een een 28-jarige man uit de gemeen te Tholen gewond geraakt bij een bedrijfsongeval. De man viel op een bouwplaats van een steiger. Hij viel enke le meters naar beneden en klaagde over pijn in zijn rug, waarna hij naar het ziekenhuis werd gebracht. De Ar beidsinspectie is in kennis gesteld. Dronken rijden op scooter bestraft MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Duin hof heeft gisteren een 52-jarige inwoner van Vlissingen voor dronken rijden op een scooter tot 110 euro boete ver oordeeld. De Vlissinger werd op 23 april in IJzendijke be trapt, toen hij dronken op zijn scooter reed. Uit de blaas- test kwam een score van 425 microgram: bijna twee keer zoveel alcohol als is toegestaan. Tennisclub moet privatiseren KLOOSTERZANDE - De gemeente Hulst is van zins Ten nisclub Hontenisse 106.000 euro te schenken voor een nieuw clubgebouw. De club ontvangt dit bedrag niet zo maar; als voorwaarde is gesteld dat TC Hontenisse mee werkt aan de privatisering van het tenniscomplex. Het be stuur van de club kan zich volgens wethouder T. Maas (Sport) wel vinden in het voorstel, maar moet eerst nog wel overleggen met de leden. (Advertentie) CARAVAN SALON Intern. Beurs voor caravans en mobiele recreatie www.caravan-salon.de Tel: 070 350 11 ÖO - email: info@fairwise.nl Elke week in de zaterdagkrant I I Daar moetje naar toe. Advertentie Douchebak als redmiddel tegen overlast Rondeel SLUIS - Woonzorg Nederland, eigenaar van aanleunwoningen bij Het Rondeel in Sluis, praat volgende week met de gemeente Sluis over de extreme waterover last in deze woningen. Insteek van dit overleg is vol gens woordvoerster M. van Deurden het op elkaar afstem men van maatregelen om de overlast in de toekomst zo veel mogelijk te voorkomen. Woon zorg Nederland zegde donder dag toe een aantal tijdelijke voorzieningen te treffen. Deze actie loopt vooruit op eventuele maatregelen van de gemeente Sluis aan de riolering. „Het gemeentelijk riool is wat klein bemeten om met name ex treme buien op te vangen", zegt de woordvoerster van Woonzorg Nederland. „De oorzaak van de overlast ligt niet bij onze eigen riolering. Los daarvan treffen wij een aantal tijdelijke maatre gelen. Het kan bijvoorbeeld gaan om de plaatsing van een douchebak bij de mensen die dat willen." zeeuwse almanak I-Iè lekker, effe lunchen op een Middelburgs terrasje. De kinderen waren er al snel uit: brood en kroketten! Ook de Vlissinger had zijn keuze snel gemaakt, maar zijn eega kioam er maar niet uit. Uiteindelijk viel haar blik op de 'wrappers': het lunchcafé bood liefst twee varianten van de gevulde Mexicaanse pannenkoek. „Geeft u mij maar een wrapper met zalm", liet ze de ober weten. Waarna haar blik op dochter Tanne viel, die haar met grote ogen aanstaarde. „Ga jij Ali B opeten?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes beurskrant voor zakelijke adverteerders Contacta 2006 'eonrU INFOftr«Tl£BI^DVOC« ÓNDERNEM0IS M ZUiCWtST-MEDEPLAMO WeGeNeR dagbladen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11