PZC Aanpak drugstoerisme in studie GRANDÖ Verkeersveilig langs hindernis Ondernemer Weer MRSA-bacterie in zorghuis Koewacht Ontslagen bij Den Dullaert wegens bezuinigingen fakket maatregelen moet Terneuzen minder aantrekkelijk maken SMaIi! SAlli GOESE RESTANTEN 3 daagse 24 - 25 - 26 auo«stus BIJ AANKOOP VAN EiN KEUKEN GRATIS DESIGN TUINSET Keukens - Grando Hulst jg 0113-315649 ESfredaetie@pzc.nl Slis 31,4460 AA Goes jHuprtentie-exploitatie. K en Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; a'020-4662500. tijdag'25 augustus 2006 Mannenacht stelt teleur editie Zeeuws-Vlaanderen frnrRené Hoonhorst [ERNEUZEN - Het onderzoek uar uitbreiding van óf verhui- jngvan de huidige twee koffie kops in de gemeente Terneuzen Boel in de eerste plaats gericht Ijnop het terugdringen van het lanlal bezoekers. Burgemeester iowethouders hopen binnen en- kle weken een sluitende onder- Koksopdracht de deur uit te len. (Het onderzoek moet heel breed ran opzet zijn. Vragen over het iiof niet voortzetten van het ge- '1 en het al dan niet of uitbreiden van het koffieshops moeten net i aan de orde komen als lijding van de overlast, ïe hebben als gemeente, hoe dde koffieshophouders dat be strijden, sterk de indruk dat het aantal drugstoeristen stijgt en ie ontwikkeling willen we ke- betoogt burgemeester J. Lonink. ïemeuzens eerste burger meldt er momenteel van alles ge- beurt om de overlast te bestrij den, Deze week zijn de parkeer- ;en vóór koffieshop Check point verdwenen door er rood-witte afzettingsblokken Ook is een pias- om wildplassen te- pen Ie gaan. Extra vuilnisbak ten tegen ophoping van zwerf- mil en duidelijker oversteek- moeten de strook tus sen binnenstad en Schelde scho ner en verkeersveiliger maken. Daarnaast poogt het college Ter- aeuzen minder aantrekkelijk te voor drugstoeristen. Zo isin overleg met de politie beslo- i (nog) meer snelheidscontro le houden en vaker en zicht- (Advertentie) GEKKE DOLLE DAGEN a»«-selderland-pastoe-lnr.erlQbke-montls-e.a, 24aug. 20% korting op !5aug, 30% alle showroom 40% modellen ALTEN A (Advertentie) (jeluidsisolerend Amundsenweg 15, GOES Tel. 0113-233365 ivww.vandendongcnparket.nl (Advertentie) dit weekend 70% korting wijdag, zaterdag eri'zöndag 12.00 - 18.00 uur WALTHER DE BLOCK OUTDOOR TRAVEL Hulst Oude Zoutdijk 2-4 T (0114) 31205S (Advertentie) 'e'tiu a I) I i s s i n g e n 25 - 26 - 27 AUGUSTUS 2006 üfiEi baarder aanwezig te zijn. Het ophangen van camera's en het inzetten van wielklemmen, dat Lonink nog dit najaar graag zou invoeren, moet ook duidelijk ma ken dat Terneuzen niet is ge diend van overlast. „Bilateraal overleg met Frankrijk en België moet er toe leiden dat er ook meer mensen worden opgepakt. Het doorgeven van nummerbor den kan effectief zijn bij het hou den van gerichte controles. Lik-op-stuk-beleid werkt ook goed. Drugstoeristen van wie de auto in beslag is genomen of die, zoals afgelopen weekeinde, een boete van achthonderd euro moeten betalen, zullen niet zo snel terugkomen en ook anderen laten weten wat hen is overko men." Zulk soort maatregelen kunnen bewerkstelligen dat Terneuzen minder populair wordt onder drugstoeristen uit België en Frankrijk, verwacht de burge meester. Lonink denkt ook nog aan het beperken van de ope ningstijden van koffieshops. „Maar dat is heel lastig, omdat we niet opnieuw criminaliteit willen aantrekken in de binnen stad. We willen niet weer in de illegaliteit belanden, daar zet ten we - is in overleg met justi tie besloten - juist meer recher cheurs voor in." Hét grote voor deel van het gedoogbeleid is ten slotte dat de criminaliteit sterk is teruggelopen. „De overlast is weliswaar groot, maar is niet ge relateerd aan criminaliteit of or deverstoring. De koffieshopeige naren overtreden de gedoogre gels niet. Die stellen hun zaak niet in de waagschaal, omdat ze weten dat ze op staande voet moeten sluiten als er harddrugs worden verkocht." De burgemeester geeft direct toe dat hij in het jongste VNG Magazine iets te stellig is als hij roept dat er bij grenscontroles 'nooit wapens of harddrugs wor den aangetroffen'. „Maar direct verband tussen bezoek aan kof fieshops en criminaliteit is er niet en dat moeten we natuur lijk wel vasthouden. Remco is geconcentreerd bezig aan zijn behendigheidsproef. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De spandoeken met 'We gaan weer naar school' zijn op de meeste plaatsen al weer weg. Na bijna twee weken zijn veel mensen er aan ge wend dat de (basis)scholieren op bepaal de tijden massaal op straat zijn te vin den. Om ook de leerlingen weer snel te laten wennen aan het verkeer begon de Ter- neuzense basisschool De Zeemeeuw bij de start van het schooljaar een verkeers- actie. Net als op veel andere Zeeuws-Vlaamse scholen zorgden enke le 'verkeersouders' met professionele hulp van 3VO voor een gedegen pro gramma dat specifiek op groepen en leeftijden was afgestemd. Zo leren de kleinsten veel basisregels van de ver- keersfee en richten de ouderen zich op praktische verkeerscleelname. De kinde ren van groep 5 en 6 legden gistermid dag op de eigen fiets een speciaal hin- demisparkoers af. Het met goed gevolg afleggen van het rondje leverde de scho lier een heus certificaat op. Directeur E. Bogaert was trots op zijn leerlingen. Hij is ook blij met het team verkeersouders en de wat verbeterde verkeerssituatie foto Peter Nicolai vóór de school. De rijbaan van het Schu- berthof is ter hoogte van de school - na jarenlang vragen - vijftig centimeter verbreed. Daardoor kan er nog een auto passeren als er tijdens het halen en bren gen van kinderen auto's aan twee kan ten van de weg staan geparkeerd. Bogae rt: „Dat maakt de weg voor de school di rect een stuk veiliger. En daar is het ons tenslotte om te doen." Onderzoek veiligheid Westkade SAS VAN GENT - Burgemeester en wethouders van Ter neuzen broeden op een plan voor een volledige herinrich ting van de Westkade in Sas van Gent. De raadscommis sie Omgeving gaf het college deze week groen licht, al had den sommige raadsleden wel gemengde gevoelens. Over de verkeersveiligheid op de Westkade wordt al vele jaren gesproken en er zijn al heel wat oplossingen aangedragen. Telkens bleken daar toch weer haken en ogen aan te zit ten. De wegversmallingen die de voormalige gemeente Sas van Gent liet aanleggen zijn ook niet echt een succes. Of een algehele herinrichting van de Westkade dat wel is betwijfelen veel raadsleden. Maar de commissieleden slo ten zich deze week aan bij de conclusie van wethouder J. van Schaik dat een gedegen onderzoek aantoont dat de gemeente in elk geval zijn uiterste best heeft gedaan om een oplossing te vinden. Riolering Clinge wordt verbeterd CLINGE - De werkzaamheden om de riolering in Clinge te verbeteren, beginnen in de loop van oktober. Aanpas sing van de riolering is nodig om bij hevige neerslag wa teroverlast te voorkomen. Op verzoek van inwoners van Clinge is besloten om af te zien van de eerder geplande aanleg van de zogenaamde wadi's. Het alternatief waar voor gekozen is, bestaat uit de rechtstreekse afvoer van het hemelwater via zogenaamde infiltratieriolen. Deze rio len bestaat uit geperforeerde pvc-buizen. Bij normale neerslag kan het hemelwater via de perforatie in de bo dem infiltreren. Bij overmatige neerslag wordt het water rechtstreeks afgevoerd naar het oppervlaktewater. Eerst wordt de sloot aan de Frans Halsstraat aangepakt. Het gaat dan om het gedeelte ter hoogte van het fietspad. De werkzaamheden daar nemen enige weken in beslag. Ver volgens wordt aan de Frans Halsstx-aat een bergbezinkbas- sin aangelegd. Dit is voorzien op de locatie waar momen teel een kleine vijver ligt. Wateroverlast bij gemeentehuis OOSTBURG - Een korte maar zeer hevige regenbui heeft gisteren voor behooxiijk wat wateroverlast gezorgd bij het gemeentehuis in Oostburg. De ambtenaren hielden weliswaar droge voeten, maar in de kelder van de naast het gemeentehuis gelegen Rabo bank stond vijftig centimeter water. De riolering kon het water aan de achterkant van het gemeentehuis niet meer verwerken. Dit gedeelte ligt lager ten opzichte van het parkeerterrein. Al snel stond een behooi'lijke hoeveel wa ter in dat deel. De brandweer werd ingeschakeld om het water weg te pompen. Deze klus was gister-middag tegen half vijf geklaard. Snelheidsovertredingen op N61 IJZENDIJKE - Bij een radarcontrole op rijksweg 61 ter hoogte van IJzendijke zijn woensdagavond verschillende overschrijdingen van de maximumsneheid geconstateerd. De hoogst gemeten snelheid betrof een motorrijder die 128 reed, waar 80 kilometer per uur het maximum is. Advertentie door de hele goese binnenstad (Advertentie) door Harold de Puysseleijr HULST - Gemeenschapscen trum Den Dullaert in Hulst be zuinigt ongeveer zeventigdui zend euro op jaarbasis op de be drijfsvoering. De maatregelen betekenen wel gedwongen ont slag voor twee medewerkers, en contractvermindering voor twee andere werknemers. Het gaat om twee administratie ve krachten die samen niet lan ger 47 uur voor het gemeen schapscentrum gaan werken, maar nog dertig uur. Daarnaast vermindert het bestuur van Den Dullaert de directietaken met eenderde en wordt een tijdelijk contract dat tot eind dit jaar loopt, niet meer verlengd. „Wij zijn hard aan het werk om de wensen van de gemeente met be trekking tot de bedrijfsvoering van Den Dullaert in te willi gen", zegt bestuursvooi'zitter T. Baert. „Maar", zo voegt hij daar aan toe, „die maatregelen zijn wel eindig." Behalve bezuinigingsmaatrege len zijn bestuur en directie vol gens hem al sinds het begin van dit jaar bezig met het binnenha len van extra activiteiten die tot meer inkomsten moeten leiden. „We hebben inmiddels een fol der gereed waar we de boer mee opgaan. We denken daarbij on der andere aan het bedrijfsle ven, ook over de grens, bijvoor beeld in het Antwerpse havenge bied." Den Dullaert wil het be drijfsleven interesseren als ge schikte locatie voor personeels feesten, congressen en tentoon stellingen. „Er zijn al wat con tacten gelegd", aldus Baert. „On ze inschatting is, dat we hieruit zo'n 25.000 euro aan extra in komsten kunnen genereren." Wethouder F. de Vries (Midde len) van de gemeente Hulst zegt, dat hij 'heel tevreden' is over de inspanningen die Den Dullaert tot op heden heeft geleverd om te komen tot een gezondere be drijfsvoering. „Voor volgend jaar is de doel stelling op een haar na gehaald. Maar ze zijn er nog niet, want ook voor 2008 en 2009 moeten er bezuinigingen plaatsvinden." De wethouder zegt dat in een ge sprek met bestuursleden van Den Dullaert afgesproken is om met elkaar in gesprek te blijven over manieren om de exploitatie van het gemeenschapscentrum te verbeteren. „Daar waar ik ze kan bijstaan met het aandragen van ideeën, zal ik het niet nala ten", aldus De Vries. IWOn«AreBLAOVOORONO!RN£MtlOwajCWESr.MH)£flLAWD WGGGNGR dagbladen (Advertentie) Keuze uit 3 modellen door Sheila van Doorsselaer KOEWACHT - In woonzorgcen trum De Lange Akkers in Koe wacht is wederom de versprei ding van de MRSA-bacterie vastgesteld. Ditmaal zijn drie be woners besmet. Het is de tweede keer in een jaar dat De Lange Akkers te maken krijgt met de bacterie. In november vorig jaar werd in het Koewachtse zorgcentx-um een besmetting met de bacterie methicilline resistente staphylo coccus aureus (MRSA) vastge steld bij zeven bewoners en vier personeelsleden. De besmetting concentreerde zich toen op één afdeling van het zorghuis, maar nu is de besmetting geconsta teerd bij bewoners van verschil lende afdelingen. De besmetting kwam aan het licht toen een van de bewoners werd opgenomen in het ziekenhuis en bij een rou tinetest de MRS A-besmetting wercl opgemerkt. Volgens A. Janse, directeur van Stichting Curamus, waar De Lange Akkers onder valt, is de nieuwe besmettingshaard wel licht te wijten aan ongelukkig toeval. „Het kan zijn dat er tij dens de eerste MRSA-uitbraak iemand door de testen is geglipt. Het testresultaat was bij die per soon toen negatief, terwijl er wel een besmetting was. Het is vervelend dat we weer getroffen zijn, maar een MRSA-uitbraak helemaal voorkomen is helaas niet mogelijk. Iedereen draagt deze bacterie immers bij zich." Volgens Janse heeft de uitbraak niets te maken met een gebrek aan hygiëne in het woonzorgcen trum. „Na de vorige uitbraak zijn we juist extra alert gewor den op het toepassen van de hy- giëneprotocollen. Om te zorgen dat de bacterie zich niet verder door het wooxx- zorgcentrum verspreid, zijn maatregelen genomen. De di'ie bewoners die besmet zijn, wor- den nu volgens het MRSA-proto- col verzorgd. Ze krijgen een anti- bioticazalf en worden gewassen met desiixfecterende zeep. Daar naast staan ze onder medische controle. De hele zomer verrast Grando met verschillende kwaliteitskeukens voor schitterende prijzen! Industrieweg 2 (in Morres Wonen), tel: 0114-374455 ELKE ZONDAG OPEN! l.'.I.IJLUUs Vraag naar de voorwaarden. Acties geldig Lm 30 augustus 2006. jw o tv22! zeeuwse almanak Sms Natuurlijk is het een luxepro bleem. Ging je kind vroeger een week kamperen dan mocht je als moeder hooguit hopen op een prentbriefkaart die veelal arriveerde als het kind alweer was thuisbe zorgd. Maar nu het kind is uitgerust met mobiele telefoon en extra beltegoed hoopte die Vlissing- se moeder toch wat te mogen meebeleven van de Friese zeil vakantie van dertienjarige dochterlief. Dat viel tegen. Mam sms'te discreet - kon dochter zelf be palen wanneer ze antwoor den zou - en bijna niet elke dag. Maar kreeg slechts twee-, hooguit drieletterige antwoorden: Ja. G w (Gaat wel). Lol. Kj Zelfs geen BI ff (bel effe) kon eraf. Net toen mam een bozig berichtje intikte over de spaarzame respons klonk toen het bekende pieppiepje op haar telefoon. Een bericht je. Drie letters. Hvj. En alles was goed. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37