PZC Aantal uithuiszettingen gedaald Blik verf in je netten en alle vis kan overboord Ondernemer Hollandse kinderen verbeelden Russisch sprookje Skatepark in Zierikzee nog dit jaar geopend froject Woon(her)kansen werpt vruchten af ALTEIM A 70% korting Sms [edaclio: 0113-315649 5&BCtie®pzc.nl *bus31,4460 AA Goes Ltentie-exploitatie: S en Midden-Zeeland: 0113-315520; 1-Vlaanderen: 0114-372770; Saai: 020-4562500. ifijdag 25 augustus 2006 parcel Modde J0HKZEE - De jeugd van Zie- tae kan waarschijnlijk voor leieiud van het jaar terécht in KDskatepark. Gelijktijdig krij- uq ook de dorpen de beschik- L over een mobiele voorzie- óug, die moet gaan rouleren 0 Schouwen-Duiveland. De ameente heeft bij verschillende ledrijven een offerte aange- [taagd. pe stad- en dorpsraden is ge- zelf een locatie aan te waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland wijzen waar de rondreizende skatevoorziening het beste zou kunnen komen. Zes (Brouwers haven, Dreischor, Kerkwerve, Noordgouwe, Scharendijke en Serooskerke) van de vijftien aan geschreven raden hebben bin nen de gevraagde termijn gerea geerd. Beleidsambtenaar D. de Vos verwacht niet dat de aangedra gen locaties 'bestemmingsplan- matig' tot grote problemen zul len leiden. Hij houdt evenwel nog een slag om de arm, gezien eerdere ervaringen met de aan vankelijk locatie voor het skate park in Zierikzee. Plannen om dat te bouwen op het terrein ach ter de parkeerplaats bij de Hoofdpoortstraat, stuitten op bezwaren van de campinghou der daar. Als alternatief wees de gemeente vervolgens het gras veld achter de parking aan de Scheldestraat aan. Naar ver wachting levert die plek minder barrières op. Wethouder G. Houtekamer (wel zijn) wil het park en de mobiele voorziening nu zo snel mogelijk gerealiseerd zien. Van sugges ties om het park breder van op zet (kooivoetbal, streetdance) te maken, zodat het ook voor ande re doelgroepen dan skaters aan trekkelijk wordt, schuift hij in dit stadium even terzijde. „Ik ben blij toe dat er eindelijk eens voortgang zit in dit traject. Wan neer je daar nog iets aan gaat veranderen, krijg je weer heel dat circus over je heen, met alle mogelijke bezwaren van dien. Verwachtingen Het gaat nü om dat skatepark. Er zijn verwachtingen gewekt en die moeten we nakomen. Ik wil hebben dat er geskatet wordt en die jongelui ook. Dan kunnen we later altijd nog zien tor Piet Kleemans IERIKZEE - Het aantal uit- iiiszcttingen op Schouwen-Dui- jtland is de laatste jaren jfdaald. Dat is mede een gevolg j-an het door de Stichting Maatschappelijke Werk en Wei- lijn Oosterschelderegio op po lio gezette project Woon- Mkansen. Hel project is gericht op hulp jan mensen die in de (finan ce) problemen geraakt zijn en 'olg daarvan het dak bo ten hun hoofd dreigen te verhe ien. Door intensieve begelei- jiag probeert men die probleem- iiurders in het juiste spoor te hijgen. De hulp bestaat uit praktische en psycho-sociale on- (krsteiming. Door middel van betalingsregelingen wordt ge- rd de huurschuld weg te raken, Om te voorkomen dat pensen opnieuw de fout ingaan, tordt hen geleerd met budget- bi te werken. |)e meeste uitzettingen zijn vol gens directeur van woningbouw- joiporatie Zeeuwland A. de smaIi! saiIL Festin al\Uiissingen 25 - 26 - 27 Augustus 2006 www.smallsail.nl (Advertentie) GEKKE DOLLE DAGEN Aaug. 20% 5 aug. 30% korting op alle showroom (Advertentie) C eluidsisolerend Amundsenweg 15, GOES Tel. 0113-233365 "ww.vnndendongcnparkct.nl lag, zaterdag en zondag 12.00- 18.00 uur WALTHER DE BLOCK 0ÜT00ÖR TRAVEL 1 Hulst Zoutdijk 2-4 T:(0114) 312058 Ceuster het gevolg van huurach terstand. „Ik meen dat we ook twee keer een huis hebben ont ruimd omdat daar een wietkwe- kerij in gevestigd was en een en kele keer komt het voor dat ont ruimd wordt na klachten over overlast. Maar dat zijn uitzonde ringen." Zeeuwland doet er alles aan om problemen in de kiem te smo ren. Wie de huur niet betaalt, kan steevast rekenen op een her innering. Wordt daar niet op ge reageerd dan volgt een aanma ning, vaak in combinatie met een gesprek tussen verhuurder en huurder. Is schuldsanering nodig dan wordt de gemeente te hulp geroepen. Noodzaak De noodzaak tot schuldsanering houdt volgens De Ceuster lang niet altijd verband met een laag inkomen. „Er zitten ook mensen bij die op zich een goed inko men hebben maar helemaal niet met geld om kunnen gaan, een drugsverslaving hebben of gok schulden." Tot nu toe zijn sinds de start van het project in 2003 op Schouwen-Duiveland uit de kring van probleemhuurders elf mensen aangemeld. In tien ge vallen kon het probleem opge lost worden. In één geval kwam het alsnog tot uitzetting. In 2003 werden in totaal tien huizen ontruimd. In 2004 was dat aantal met de helft teruggebracht en ook in 2005 stopte de teller bij vijf uit zettingen op Schouwen-Dui veland. Halvering Over de hele Oosterscheldegio werden in totaal 25 huizen ont ruimd, en dat is ten opzichte van 2004 een halvering van het Scène uit de voorstelling 'Het bonte kippetje of lang geleden' met Svetlana Malakhova in één van de hoofdrollen. door Ali Pankow ELLEMEET - Een van oor sprong Russisch sprookje laten opvoeren door Hollandse kinde ren. Dat is een van de uitdagin gen die leden van het Slavisch Cultureel Centrum (SCC) op Schouwen-Duiveland willen aangaan. Svetlana Malakhova, enthou siast lid van dit centrum, wil het komend half jaar met een groep jongeren uit deze regio tussen de zeven en veertien jaar de pop- pen- en maskervoorstelling 'Het bonte kippetje of heel lang gele den' gaan maken. Eerder dit jaar voerde zij met enkele leden van het SCC dit traditionele Russische sprookje op voor leer lingen van de talencursussen bij het ROC in Zierikzee. Voor het beginnen van een jeugdtheater groep houdt zij woensdagmid dag vanaf 15.00 uur een informa tiemiddag in het dorpshuis van Ellemeet. Het is de bedoeling dit dorpshuis tot thuisbasis te maken van het Slavisch Cultu reel Centrum. Beheerder Peter Zirkzee van de ze accommodatie laat weten dat die keus veel te maken heeft met het feit dat hij zelf getrouwd is met Angela Nemazannokva, ook afkomstig uit Rusland en sinds kort betrokken bij het SCC. „Ik heb al gepolst bij de dorpsraad en heb goede hoop dat de leden daarvan bereid zijn dit initiatief te steunen", zegt Zirkzee. Hij denkt bijvoorbeeld aan het, op kosten van de dorpsraad, be schikbaar stellen van de ruimte voor één dagdeel per week. Ma lakhova komt van oorsprong uit Wolvagrad, is getrouwd met een Nederlandse man en woont nu in het Schouwse Serooskerke. Na haar opleiding als mode-ont werpster legde zij zich in Rus land in de praktijk ook toe op het spelen, regisseren en vormge ven van poppen- en maskerthea ter. Onderdeel daarvan was het maken van toneel- en danspro- ducties met kinderen. „Ik werk vooral met beeldende verhalen, daardoor hoeft de taal geen groot probleem te vormen", zegt Malakhova. Tweetalig toneel Zij stelt zich voor met een groep van circa vijftien jongeren twee talige theatervoorstellingen te gaan maken. De Hollandse kin deren kunnen zo op speelse wij ze een beetje kennismaken met de Russische taal. Het jeugdtheater zou in haar op tiek een vliegwiel kunnen zijn voor meerdere activiteiten. „Het gaat niet alleen om toneelspel, maar er kunnen ook dansen in gestudeerd worden en er moeten ook kostuums en maskers ge maakt worden. En als er kinde ren zijn die hier breien willen le ren, kan dat ook. Angela wil daar les in gaan geven", zegt Ma lakhova. Zij weet zich verder gesteund door de voorzitter van het SCC, Sharifa Ismayilova uit Zierik zee. Zij zal in het dorpshuis Elle meet taalles verzorgen. De Slavische vrouwen zijn al ge ruime tijd bezig een gemeentelij ke subsidie te verwerven. Daar- door Harmen van der Werf COLIJNSPLAAT - Op zee zijn geen betere schoonmakers te vin den dan vissers. Bij elk vistrek halen ze wel rommel boven. Van poetslappen tot koelkasten, van oliefilters tot verfblikken. Sinds gisteren nemen zeven viskotters die in Colijnsplaat mijnen, alle troep mee de wal op. Om er voor altijd vanaf te zijn. 01' het ooit lukt de zee schoon te krijgen, is voor J. Houtgraaf van Polylink geen vraag, maar een weet. „Nooit", weet de leveran cier van de grote zakken die de vissers aan boord krijgen om de rommel in te verzamelen. „Zo lang schepen ver op zee hun tanks gewoon mogen spoelen, gaan ze echt niet op een paar vuilniszakken, verfblikken of poetslappen letten." Houtgraaf staat donderdagoch tend bij de visafslag van Colijns plaat, als de Tholen 5 afmeert. Provinciaal bestuurder G. van Heukelom (SGP) mag als belang rijkste subsidiegever de eerste bigbag van het nieuwste vuilvis- project in Nederland op de kade zetten. Schipper J. Bout helpt hem. Hij doet het al jaren, rommel meene men, al was er niets voor gere geld. „We stopten de rotzooi die we opvisten in een gewone con tainer bij de vismijn. Het is goed dat het nu via een project is gere geld." Of het hut heeft, rommel mee te nemen? Bout hoeft niet lang na te denken over het antwoord. „Krijg je een kapotte koelkast verkeerd in je netten, dan scheu ren die zo open." Het ergste wat een visser kan overkomen, is' een blik met verf 'vangen'. Bout heeft dat een keer gehad op de Oosterschelde. „Kan je alle vis teruggooien. De waterpolitie is erbij geweest, maar de vervuiler was onvind baar." Het vuilvisproject in Colijns plaat is het vierde in Nederland. Kimo, een internationale mili- lieuorganisatie waarin kustge- meenten samenwerken, is de drijvende kracht erachter. Bres- kens en Vlissingen gingen Co lijnsplaat al voor in 2002. Twee Mannenacht stelt teleur of en wat we daar aan andere voorzieningen naast kunnen zet ten." Offertes De offertes moeten uiterlijk 11 september binnen zijn. Op basis daarvan wordt duidelijk wat er op dit vlak voor de door de ge meente gereserveerde honderd dertigduizend euro te koop is. Uiterlijk half oktober hakt het college de knoop door en kan de bouw beginnen. Die neemt naar verwachting enkele weken in be- aantal uitzettingen. „Het pro ject werkt echt", is de conclusie van De Ceuster. „Wij zijn voor standers van doorgaan met dit project." Ook de gemeente Schouwen-Duiveland heeft het project als zeer positief ervaren en bepleit inbedding van het project in het gemeentelijke be leid en dat van Zeeuwland, bij voorbeeld door het opzetten van een regionaal loket probleem huurders. Dijkwerken Ellewoutsdijk anders ELLEWOUTSDIJK - Moet de groene Westerscheldedijlc bij Ellewoutsdijk volgend jaar echt enkele meters in de stenen worden gezet en het plateau bij de haven van de watersportvereniging helemaal een asfaltverharding krij gen? De Borselse wethouder M. Vermue-Vermue (CDA) vraagt zich dit af. Zij wil overleg met waterschap Zeeuw se Eilanden om te bespreken of de dijkversterking niet op een andere, landschappelijk aardigere manier kan wor den uitgevoerd. Vermue-Vermue is ervan geschrokken hoe het oude landbouwhaventje bij Hoedekenskerke dit jaar uit de dijkversterking tevoorschijn is gekomen. Het havenplateau is er, schetst de wethouder, in één grote zwarte asfaltplaat veranderd. „Dat moet anders kunnen, denk ik, zonder dat dit ten koste van de veiligheid gaat." Borsele heeft over het haventje bij Hoedekenskerke niet aan de bel getrokken. „We hebben dat te laat ingezien", erkent Vermue-Vermue. Fuiken ingenomen in Flipland SINT-PHILIPSLAND - De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag twintig fuiken in beslag geno men nabij de N257 ter hoogte van Sint-Philipsland. Een 25-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland is aangehouden. Hij plaatste en leegde de fuiken in een binnenwater, maar had geen vergunning. De man kreeg een proces verbaal. Snelheidsmeter in Noord-Beveland COLIJNSPLAAT - De gemeente Noord-Beveland heeft een mobiel snelheidsinformatiesysteem aangeschaft om automobilisten attent te maken op hun snelheid. Het sys teem wordt woensdag in gebruik genomen. „Binnen de kernen vinden mensen het vaak moeilijk om zich aan de maximumsnelheid te houden. Snelheidscon troles van de politie zijn maar incidenteel. We hopen dat dit helpt", meldt de Noord-Bevelandse wethouder C. van der Weele (CDA, verkeer). De snelheidsmeter is mobiel en kan daarom in verschillen de dorpen gebruikt worden. Als eerste is de Colijnsplaat- seweg bij Colijnsplaat aan de beurt. „Het is een lange, rechte weg, waar mensen vaak hard rijden. Het systeem blijft daar ongeveer drie weken staan. Daarna zetten we hem in Wissenkerke en Kortgene." Veelpleger moet inrichting in MIDDELBURG - Een 22-jarige man uit Goes moet ge plaatst worden in een Inrichting voor Stelselmatige Da ders. Tot die conclusie kwam gisteren in Middelburg officier van justitie J. Zondervan. De Goesenaar, die een psychi sche stoornis heeft, staat bij Justitie te boek als veelple ger. Gisteren moest hij zich verantwoorden voor een win keldiefstal op 14 juni in Goes. Ook heeft hij in april en mei een aantal keren tussen Vlissingen en Bergen op Zoom met de trein zwart gereden. De ISD-maatregel duurt maximaal twee jaar. De rechtbank doet 6 septem ber uitspraak. Advertentie GOESE RESTANTEN 3 daagse 24 - 25 - 26 augustus c/oor de hele goese binnenstad (Advertentie) foto Marijke Folkertsma toe hebben ze hun initiatief in middels een officiële status gege ven. „We hebben de statuten vastgelegd bij de notaris en we wachten nu nog op papieren van de Kamer van Koophandel. Daarna kunnen we officieel een subsidieverzoek indienen", legt Malakhova uit. Zij heeft grote plannen met haar theaterinitiatief. „Als het sprookje over het kippetje een mooie voorstelling wordt, wil ik met de groep op meerdere plaat sen in het land gaan optreden. Verder wil ik over 'De gelaarsde kat' een poppen- en maskervoor stelling met jongeren gaan ma ken." Zij hoopt dat er woensdag middag in het dorpshuis van El lemeet genoeg enthousiaste kin deren komen, zodat de groep snel kan beginnen. jaar geleden is Vlissingen afge vallen. „Geen animo meer", laat visser B. Marijs weten, „en met onze vistuigen haal je ook niet zoveel rommel boven." In Breskens doen nog twee kot ters mee, de Breskens 14 en 43, die in 2005 23.650 kilo afval aan wal zetten. Het vuilvisproject heeft eind vorig jaar wortel ge schoten in Stellendam en IJmui- den, waar in beide havens in to taal acht schepen de eerste zes maanden van dit jaar 42.200 ki lo rotzooi uit de Noordzee heb ben meegenomen. zeeuwse almanak Natuurlijk is het een luxepro bleem. Ging je kind vroeger een week kamperen, dan mocht je als moeder hooguit hopen op een prentbrieflcaart die veelal arriveerde als het kind alweer was thuisbe zorgd. Maar nu het kind is uitgerust met mobiele telefoon en extra beltegoed hoopte die Vlissing- se moeder toch wat te mogen meebeleven van de Friese zeil vakantie van dertienjarige dochterlief. Dat viel tegen. Mam sms'te discreet - kon dochter zelf be palen wanneer ze antwoor den zou - en bijna niet elke dag. Maar kreeg slechts twee-, hooguit drieletterige antwoorden: Ja. G w (Gaat wel). Lol. Kj Zelfs geen BI ff (bel effe) kon eraf. Net toen mam een bozig berichtje intikte over de spaarzame respons, klonk het bekende pieppiepje op haar te lefoon. Een berichtje. Drie let ters. Hvj. En alles was goed. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes beurskrant voor zakelijke adverteerders Contacta 2006 'eonrfc '«"■teren? WeGeNeR dagbladen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33