KRAS.NL Fashion Event groter en chiquer Verslavingscentrum op losse schroeven Niet te goed voor de braderie PZC BEIEREN Alwm hoopt op grote doorbraak zeeland nazomerfestival.nl Rens duikt als 50.000e in zwembad Stelleplas Gezellig GRONINGEN Mooi SAUERLAND floutloodsen bieden Goesmodespektakel meer mogelijkheden Het BEIERSE WOUD GRATIS KAMER! TSJECHIE grandioze 2-/3-/4-/5-daagse auto re is Spotgoedkope 3-/4-/5-daagse autoreis Haren 8-/15-daagse autoreis Waldkirchen 8-daagse autoreis Neukirchen Vrijwel iedere zaterdag van 2/9 t/m 28/10 vlakbij het centrum van het plaatsje Neukirchen beim Heiligenblut aan voet van Hohen Bogen in natuurpark Oberer Bayerischer Wald gratis overdekt zwembad, sauna, whirlpool, stoombad,fitness wandelen door de natuur met machtig oude bomen en rotspartijen Regensburg met knusse pleinen en vele gezellige kleine steegjes het romantische kuuroord Karlovy Vary de stad Passau met de wereldberoemde Dom in de Altstadt een schitterende boottocht over de Donau Reisnummer AUTO 17.755, zie www.kras.nl/17755 3-/4-/5-/8-daagse autoreis naar prachtig Duitsland BERGEN op zoom - COC-café De Soos,22.00 uur: Faute Frydaegh-café; BK Maria Magdalenakerk, 12.30-16.30 uur Geopend voor bezichtiging; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese 'folder; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: :Seniorensoos; ^GRAVENPOLDER - Parkeerterrein an de Zaaidijk, vanaf 18.00 uur: Skate- KSMh HU kamperland - Jeugdsoos De Sik, jiO,00 uur: Geopend voor de jeugd van 12tot en met 20 jaar; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, [|0,00-11.30 uur: Jeu de boules; iDaVroone, 13.00 uur: Soos, biljarten: KLOETINGE - Geerteskerk, 13.30-16.00 uur: Geopend voor publiek, gidsen zijn aanwezig; KRUININGEN - 't Molenhof, Jl0.00-17.00 uur: Agapanthusdag; 'Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljart- dub senioren; RILLAND - Vliedberg, 14.00 uur: Bingo Ivoor 55-plus; SINT-MAARTENSDUIC - Haestinge, [■20,00uur Karaoke Party; ÏH0LEN - Centrum, 13.00 uur: Brade- WÉMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: .13,00 uur Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 8.00 - 13.00 uur. Weekmarkt; iHelfrefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten; WV Kantoor, Kerkplein, 13.30 uur: 'Rondleiding met een gids door oude [Verseke; [Bealrixhaven, 13.30 uur: Afvaart rond vaart. Reservering 06-22089393. Historisch Museum zoekt gastvrouwen GOES - Historisch Museum De Bcvelanden zoekt vrijwilligers die één dagdeel per week als gastheer of gastvrouw willen werken. het museum heeft steeds meer bezoekers en een aantal nieuwe activiteiten. Hel is de bedoeling dat de nieu we medewerker achter de balie en in de Bevelandse koffieka mer gaat werken. Hij of zij ont vangt onder meer bezoekers, ver koopt kaartjes, verzorgt con sumpties en doet de museumwin- kelverkoop. Meer informatie via Marianne de Miranda via telefoonnummer 0113-229086 of via de internet pagina www.hmdb.nl. Bezorgklachten: 0800-023 1 231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 «60 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Gornelleke Blok Willem van Dam Miekevan der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 «60 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 I-mail; redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Zanger ATwin Rennen hoopt met zijn nieuwe single wat landelijke bekendheid te krijgen. „Je bent afhankelijk van de mensen bij de omroepen." foto Willem Mieras door Rob Paardekam HOEDEKENSKERKE - Het Neder landstalige lied is Alwin Rennen (35) met de paplepel ingegoten. Thuis werd bij wijze van spreken geen aflevering van Op volle toeren overgeslagen. De liefde voor het genre komt de zanger uit Hoedekenskerke nu goed van pas, want elk weekend reist hij door het land om te zingen op campings, tentfeesten, bra derieën of andere evenementen. „Dat hou je alleen vol als je achter de num mers staat die je zingt." Alwin - zo luidt zijn artiestennaam - was al jaren drummer in een top-40- bandje toen hij in 2001 besloot solo te gaan. De groep speelde nummers van onder meer Blof en De Dijk, maar hij wilde ook wel eens iets van Frans Bauer of André Hazes brengen. De anderen waren daar niet voor te porren. Zijn so locarrière nam al snel een vlucht. Niet in de laatste plaats omdat het genre in die tijd weer enorm populair werd on der jongeren. Alwin: „Je gelooft het haast niet, maar als ik optreed bij een studentenvereniging staan ze de num mers stuk voor stuk mee te zingen." Een naam voor wat de Zeeuwse zanger doet, is nauwelijks te verzinnen. Feest muziek dekt de lading nog het best. Het après-skirepertoire, zeg maar. Toch doet Alwin met zijn nieuwe single De droom van jou en mij een poging om een beetje onder dat imago uit te ko men. „Het nummer is wat meer popach tig", legt hij uit. „Maar nog steeds leuk om tijdens een feest te zingen. Een beet je in de stijl van Dromen zijn bedrog van Marco Borsato." Zangers waar hij zelf graag naar kijkt en luistert, zijn Jannes en Wolter Kroes. Jongens die net als hij klein begonnen en nu lande lijk bekend zijn. Zelf is hij zover nog niet. Alwin plaatst zichzelf in de zogehe ten C-groep. Je hebt de absolute top pers, daaronder de wat minder bekende zangers, die wel met enige regelmaat te horen of te zien zijn op de landelijke ra dio of televisie en daarna komt hijzelf. „Je moet een beetje geluk hebben en bent daarin voor een groot deel afhanke lijk van de mensen bij de omroepen. Als die het in je zien zitten, maak je kans." Alwins nieuwe single biedt de gelegen heid om weer eens bij de Tros aan te kloppen. En dan maar hopen dat ie mand bij de omroep het ziet zitten om hem uit de nodigen voor het Feest op het plein of één van de bekende Tros-reisjes. Dan komt hij op de lande lijke televisie. „Iets wat trouwens al eer der is gelukt", benadrukt Alwin. „RTL-Boulevard heeft een leuk itempje over me gemaakt." Makelaar De wereld vergaat overigens niet als de zanger de sprong naar het bekende Ne derlanderschap niet kan maken. Hij is eigenaar van een goedlopend makelaars kantoor en in die zin dus niet echt af hankelijk van zijn muziek. Bovendien voelt hij zich niet te goed om op de mos seldag of de Kapelse Dag te staan. Heel soms trekt Alwin naar het buitenland. Hij is al eens op Gran Canaria wezen zingen en gaat in maart volgend jaar met een horde Nederlandse artiesten naar Oostenrijk voor een groot après-skifeest in Tirol. In november staat hij zelfs in het voorprogramma van René Froger, als die optreedt in de Zeelandhallen. Ai en toe mag hij ook op draven in een muziekprogramma van een lokale of regionale omroep. Komend weekend treedt hij behalve in Kapelle, ook nog op in Nieuwegein, Bel gië en Limburg. Er zijn weekenden waarin hij meer dan 1200 kilometer af legt. „In het begin kwamen we na elk optreden naar huis", legt Alwin uit. „Tot ik en mijn partner tijdens zo'n te rugreis een keer in slaap zijn gevallen bij een tankstation. Werden we om half zeven 's ochtends wakker. Toen hebben we besloten om te blij ven slapen als we meer dan twee uur moeten reizen." Vaak genoeg blijft de zanger gewoon in eigen provincie. Toch vindt hij dat er op Zeeuwse bodem best iets meer aan dacht besteed mag worden aan het Ne derlandstalige lied. „Als ik zie dat ze in het oosten in een straal van twintig kilo meter drie festivals hebben, denk ik: dat moet hier ook kunnen." Vorig jaar organiseerde Alwin zelf nog een succes vol festival in De Stenge in Heinkens- zand met onder anderen Wolter Kroes en Dennie Christian, maar daar wil hij geen gewoonte van maken. „Ik heb het druk genoeg met mijn bedrijf en het zin gen. Als ik ook nog festivals moet gaan organiseren, wordt het echt te druk." Het eerste exemplaar van Alwins nieu we single wordt morgen op de Kapelse Dag aan hem overhandigd door Dennie Christian. Dat gebeurt om 17.15 uur. Een nieuwe album - zijn tweede - wordt komend voorjaar verwacht. door Miriam van den Broek VLISSÏNGEN - De komst van het centrum voor verslavings zorg in Vlissingen lijkt verder weg dan ooit. Emergis gaf gister avond tijdens de raadscommis sie in Vlissingen een toelichting op de laatste ontwikkelingen binnen de verslavingszorg. Daar uit werd duidelijk dat een groot verslavingscentrum niet langer past bij de laatste opvattingen. Tot nu toe ging de aandacht bin nen de verslavingszorg alleen uit naar de psychosociale hulp, vertelde R. Wille van Emergis. Er komt nu ook steeds meer aan dacht en kennis voor de medi sche kant. „Momenteel wordt binnen de verslavingszorg een programma ontwikkeld dat toe gespitst is op zowel de psychia trie als de verslavingszorg", zei Wille. „Door de begeleiding van een verslaafde te combineren met een (medische) behandeling kan de verslaving van sommige cliënten op een aanvaardbaar ni veau worden gebracht." Er ko men verschillende cliëntprofie len die gekoppeld worden aan afzonderlijke behandelwijzen. Zo kan het zijn dat iemand veel beter behandeld of geholpen kan worden door hem juist bui ten de wereld van verslaafden te zetten. En dat is nu net het te genovergestelde van wat de ge meente van plan is. Die wil alle vormen van de verslavingszorg, waaronder het Huiskamerpro ject voor Drugsverslaafden con centreren aan de President Roos- eveltlaan. Wethouder E. Walrave gaf gis teravond toe dat de ontwikkelin gen binnen de verslavingszorg er mede voor gezorgd hebben dat er nog geen concreet plan voor het verslavingscentrum op tafel ligt. „Wat wij gaan doen, moet gericht zijn op de toe komst. Ik aarzel niet voor niets met de huisvesting aan de Presi dent Rooseveltlaan. In de voor bereidende gesprekken met de betrokkenen werd me al duide lijk dat er heel concrete onder zoeken over verslavingszorg op handen waren. En ik kan niet met een voorstel komen als we nog niet alles erover weten." M. de Zwarte van het CDA trok daaruit zijn conclusie: „Het col lege is dus nooit daadwerkelijk aan de uitvoering van het versla vingscentrum begonnen omdat hij dit zag aankomen. We staan weer op nul." Walrave kondigde aan dat het college volgende week wel met een plan komt. Advertentie 29 ciug t/m 9 sept 200Ó HEINKENSZAND - De zesjari ge Rens Wondergem uit Hein- kenszand kreeg gisteren in zwembad Stelleplas in zijn woonplaats een verlaat verjaar - Rens arriveerde de dag na zijn zesde verjaardag voor de zwem les in het zwembad en kreeg een taart, een T-shirt en een gratis jaarabonnement, omdat hij de vijftigduizendste bezoeker van dit jaar was. Vanwege het slech te weer in augustus viel de dag waarop de 50.000e bezoeker kon worden verwelkomd wat later dan verwacht. Rens hoopt binnenkort zijn zwemdiploma te halen. uuo sept LOUIS hommage aan Louis N eefs vier zangers en een bigband brengen 1 B een eerbetoon aan de meest bekende 1 1 crooner van Vlaanderen een concert fl 1 met al zijn onvergetelijke liedjes 1 aanvang 21 uOO prijs 8 plaats flbdijplein, Middelburg 1 kaarten/info lllk 1 zie nazomerfestival.nl beu» 1 of bel 0900 33 000 33 (0.45 p/g) DELTA en cultuur: energiek samenspel H DELTA H.V. 6-/8-/15-daagse autoreis Rokytnice Vrijwel iedere zaterdag en zondag van 2/9 t/m 29/10 ligt schitterend in het leuke plaatsje Rokytnice kleine shop, waar het beroemde Boheemse glaswerk word verkocht lift, restaurant, 2 kleine salons, Kellerbar met dansvloer natuurgebied met plaatsen als Harrachov en Spindleruv Mlyn heerlijke wandelingen door de mooie omliggende bossen de 'Gouden Stad' Praag met o.a. de Burcht en de Karelsbrug de glasfabriek in Novi Bor met typisch Boheems glaswerk Liberec met de houten huizen en interessante architectuur Reisnummer AUTO 17.787, zie www.kras.nl/17787 Informatie, voorwaarden en boekingen: KBAsg&-«<»tó www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl i vrijdag 25 augustus 2006 b 13 073 - 5 999 999 ma. t/m vr.: 08.30-18.00 uur, za.: 10.00-15.00 uur jj| Of boek bij één van onze 19 reisbureaus! tBt agenda ffREEKACTIVITEITEN (Advertentie) Vrijwel iedere vrijdag en maandag van 28/8 t/m 30/10 ligt op slechts enkele minuten rijden van centrum Groningen ideaal gelegen om het Noorden en de Wadden te verkennen liften, gezellige bar, restaurant, terras en fietsverhuur gezellig Groningen met de vele winkels en restaurants de 75 meter hoge Martinitoren met uitzicht over Groningen de statige boerenlandhuizen De Borgen met hun rijke historie wandelen langs één van de dertig hofjes of gasthuizen de vele gezellige cafeetjes, terrasjes en restaurants Reisnummer AUTO 17.695, zie www.kras.nl/17695 Vrijwel iedere zondag van 3/9 t/m 22/10 gezellig hotel op slechts 350m van het middeleeuwse centrum van Waldkirchen met de Gotische kathedraal bar, Biergarten, specialiteitenrestaurant, fietsenstalling prachtig wandelen of fietsen door het Beierse Woud het op één na oudste stadje van Duitsland; Regensburg de bijzondere stad Passau met de prachtige Altstadt de hoofdstad van Tsjechië; de Goudenstad Praag met de beroemde Karelsbrug en het schattige Gouden Straatje Reisnummer AUTO 17.523, zie www.kras.nl/17523 Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 1/9 t/m 30/10 4-sterren hotel, ligt aan de rand van het stadspark lift, restaurant, bars, solarium, massage en kegelbanen gratis gebruik van overdekt zwembad, sauna en fitness heerlijk wandelen of fietsen door het prachtige heuvellandschap het oude Lüdenscheid met haar mooie vakwerkhuizen de bierbrouwerij in Warstein en het kuuroord Willingen de plaats Altena middenin de heuvels met haar burcht het oude Attendorn en de druipsteengrotten, de Attahöhle Reisnummer AUTO 17.519, zie www.kras.nl/17519 .ftnrMiftke van der Jaqt GOES - Meel-, groter en chi quer. De tweede aflevering van hei Fashion Event, afgelopen voorjaar voor het eerst gehou den in de Grote Kerk in Goes, is a| meteen explosief gegroeid. Burgemeester en wethouders van Goes beslisten deze week dat de organisatoren de hout- loodscn van Van Riessen aan de Houtkade mogen gebruiken. „Dat geeft het evenement gran dioze mogelijkheden", zegt Rai- mondvan Soest, die het Fashion Xvent samen met Tom de Ko ning organiseert. „In plaats van ■de achthonderd bezoekers die [se vorige keer mochten binnen halen, kunnen er nu twaalfhon derd in. Die kunnen ook nog eens allemaal gratis overdekt parkeren." Het Fashion Event, waar Goese modewinkels hun najaarscollec tie showen, wordt gehouden op vrijdag 29 september. De gigan tische houtloodsen stellen de or ganisatoren niet alleen in staat een immense catwalk te bou wen, er kunnen ook podia en ver schillende thematische eilanden worden opgezet. Aan het Fashion Event doen vooral middenstanders mee uit Goes en omstreken. Het zijn he ren- dames- en kindermodeza ken, sportwinkels, schoenenza ken, juweliers, kappers en schoonheidssalons. Door de gro te' ruimte in de voormalige op slag- en werkplaatsen van hout handel Van Riessen, kunnen ver schillende shows worden ver zorgd. Het begint met een beau tyshow. De modeshow die ver volgens plaatsvindt, is het pièce de résistence, al is het niet uitge sloten dat voor de andere pro gramma-onderdelen ook veel be langstelling bestaat. Een ball- room-show, bijvoorbeeld, een concert door een band of een so lo-artiest en als afsluiter een dj. „Het verschil met de kerk is dat echt iedereen kan zitten, niet al leen langs de catwalk, maar ook aan de zitjes, die onder kroon luchters met fijn tafellinnen worden gedekt. We gaan de ruimte heel sfeervol aankleden en er zullen ook meubels wor den getoond. Bovendien hoeft niemand naar een parkeerplaats- je te zoeken. In een aparte loods kan iedereen staan." Van Soest wijst erop dat het aantal deelne mers is uitgebreid maar dat ver schillende programma-onderde len nog moeten worden inge vuld. „Dat gaat komende week gebeu ren. Voordat de kaarten te koop zijn, volgend weekend, is het programma helemaal rond." Aankomstdatum: 8-9/9,6-7-20-21-28/10 5-sterren hotel Intercontinental Köln op loopafstand van historische centrum, op slechts 100 meter van de winkels en 500 meter van de imposante Dom o.a. diverse restaurants, Health Club, overdekt zwembad, sauna de imposante Gotische Dom, blikvanger van Keulen de Schildergasse, de beroemdste winkelstraat van Keulen musea zoals Museum Ludwig en het Stadtmuseum vele knusse kroegen en eetgelegenheden Reisnummer AUTO 17.709, www.kras.nl/17709 HEROPENINGSAANBIEDING! EIGEN HOTEL van KRAS! U betaalt alléén f ontbijt en diner Jv.a. slechts 16,501' p.p.p.nj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27