PZC Geen studenten in kantoorpand Gekissebis over samenwerking Shanty's: een uur lang, honderd pagina's dik Botsing op A58 bij wegwerkzaamheden Molukkers willen niet weg uit Souburgs buurthuis Mae Uku Gebouw Centrum voor Werk en Inkomen bij nader inzien ongeschikt voor kamers zeeland nazomerfestival.nl festivalhcirt Abdij Middelburg Gamma B7dactio:0113-315649 iWW.pzc.nl E.mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes advertentie-exploitatie: Sen Midden-Zeeland: 0113-315520; Ks-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. donderdag 24 augustus 2006 Morgen: spectaculaire najaars modeshow! I PROGRAMMA VRIJDAG 25 AUGUSTUS I 19:30 I' live optreden vail Lou Prince 20:00 - 20:45 1 ronde modeshow 21:00 2' live optreden van Lou Prince 2h30-22:15 2' ronde modeshow 22:15 3' optreden Finale met Lou Prince a.**- I. oca tic: \'ac.r<;boulpl<:in -■ftusscn ri i.i nd Café Kaymondo 1 énGrand Café Stnf'ano'sj Hij slcciii Weer zal de show plaatsvinden in het vernieuwde Grand I Intel Brasserie Arion ;Wtr Madia Berkelder MIDDELBURG - In het kantoor van het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) in Middelburg komen geen studenten te wo nen. Het gebouw blijkt daar „iet geschikt voor. Het CWI-kantoor was één van de locaties die de gemeente op het oog had om te verbouwen lot kamers voor de studenten van de Roosevelt Academy. Het CWI verhuist begin volgend jaar naar het stadskantoor aan de (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu rode uientaart en gehaktballetjes met rode bieqes of gegratineerde champignons en chocolade-kersentrifle €12,50 of€io,oo (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 886 vrijdag 25 augustus 16.00 uur presentatie Marius Bassie Ik ben vandaag een beetje weg geweest Markt 511 Middelburg T0118 886 886 echt meer nodig als studenten huis, denkt De Ceuster. In de cember begint de verbouwing van het voormalige kantoor van Rijkswaterstaat aan de Koestraat. In dat pand kunnen vanaf volgend schooljaar 120 studenten terecht. De voormali- ge kantoren van de gemeente aan de Vlissingsestraat zijn net in gebruik genomen als studen tenhuis. Die panden kunnen la ter weer worden omgebouwd tot appartementen. Het gebouw van het CWI blijft nu gewoon kantoor. „Daar is het ook erg geschikt voor", vindt De Ceuster. „Een grote verbouwing is dan niet nodig." Het gebouw wordt in gebruik ge nomen door de Stichting Wel zijn Middelburg en Maatschap pelijke Dienstverlening van Zorgstroom. Het is niet nodig om tijdelijke huisvesting voor studenten te moeten regelen, denkt De Ceus ter. „Als we Sint Willibrord op tijd kunnen krijgen, hebben we geen noodvoorziening nodig." Directeur J. de Graaf van de Stichting Werkt voor Ouderen (SWO), de beheerder van het ver zorgingshuis, kan daar geen dui delijkheid verschaffen over de datum „We zijn nog druk in ge sprek met de gemeente. Er komt een eindconclusie, maar daar kan ik nu nog niets over zeg gen." Al met al loopt het gesmeerd met de studentenhuisvesting, vindt De Ceuster. „De Vlissing sestraat is in zes maanden ver bouwd. Normaal gesproken duurt het heel lang voordat we bouwplannen kunnen uitvoe ren, maar bij de studentenpan den gaat het drie keer achter el kaar heel snel. Dat komt waar schijnlijk omdat er minder pro cedures nodig zijn." Als het kantoor van Rijkswater staat volgend jaar klaar is, heeft de Roosevelt Academy bijna vijf honderd kamers beschikbaar voor studenten. In totaal kun nen er zeshonderd studenten aan de Roosevelt Academy stu deren. is te klein om het ren dabel om te bouwen tot studen tenkamers; zegt directeur E. de Ceuster van woningcorporatie Woongoed. „We hebben met de gemeente een prijs afgesproken voor de overname van het ge bouw. Nu blijkt dat het voor ons financieel onaantrekkelijk is om dat er veel minder studenten in kunnen dan we aanvankelijk hadden gedacht." Het CWI-kantoor is ook niet Terneuzense fietsster gewond bij aanrijding TERNEUZEN - Een 32-jarige [ietsster uit Terneuzen is dins dagochtend gewond geraakt na een aanrijding in de Serlippens- straat in haar woonplaats. Een 48-jarige Terneuzense auto mobilist werd verblind door de zon en reed de vrouw van achte ren aan. Ze raakte gewond aan haar schouder en is naar het zie kenhuis gebracht. Brogum wil muziekzaal in Zierikzee ZIERIKZEE - Het bestuur van Poppodium Brogum in Zierik zee vindt dat er een muziekzaal moet komen op Schouwen-Dui- veland. In een officieel stand punt over de podiumvoorzienin gen pleit Brogum niet alleen voor het eigen belang, maar be nadrukt ook dat vrijwel elke kern een eigen muziekgezel schap heeft en dat er ook aan ko ren geen gebrek is. Het bestuur van het poppodium vindt derhalve dat een nieuwe accommodatie in de eerste plaats ruimte moet bieden aan kamermuziek, hafabra (harmo nie, fanfare en brass), koren en popmuziek. Hoewel de zaal met deze genres al een redelijke bezetting zou hebben, acht Brogum het raad zaam de accommodatie wel voor meerdere cultuurfuncties ge schikt te maken. Daarbij wordt gedacht aan professioneel en amateurtheater, filmtheater Fi- Zi, de Muziekschool, biblio theek en Radio Schouwen-Dui- veland. Zo'n optimaal te gebrui ken muziekzaal zou gebouwd moeten worden aan de Laan van Saint-Hilaire in Zierikzee, vindt Brogum. Het Scheldeloodsenkoor presenteerde gisteren een jubileumalbum plus jubileumboek. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - „Hé, daar vaart de Een dracht voorbij", roept iemand opgewon den. De mannen van het Scheldelood senkoor kijken even opzij en dat is het dan. Ze zijn wel wat gewend, na vijf endertig jaar shantyliederen. Jazeker, vijfendertig jaar. Daarom heb ben de nachtegaaltjes van de Schelde- stad een speciaal jubileumalbum uitge bracht, plus een jubileumboek. Die wer den gistermiddag in de Loodsensocië- teit gepresenteerd. Albertina heet de cd, vernoemd naar de oprichter van het loodsenkoor, Albert Veldkamp. Het was altijd zijn idee om de liederen uit zijn vroegere zeilperiode te bewaren voor het nageslacht. Dat is gelukt. Het koor heeft inmiddels tien geluidsdragers ge produceerd. Van elpee tot muziekcasset- te en van cd tot dvd. Het laatste album bevat opnamen uit Huis ter Schelde eer der dit jaar. Een uur lang shanty's, die het koor al zo'n beetje overal ter wereld heeft laten horen. Polen, Engeland, Mal ta, Rusland, Noorwegen en zelfs de Ver enigde Staten en Australië. Dat valt dan weer te lezen in het herin neringsboek. Fraai vormgegeven en nog geschiedkundig interessant ook. Want het boek is heus geen opsomming van di rigenten, optredens, repertoires. Het vertelt zelfs niet alleen de historie van het Scheldeloodsenkoor, maar ook dat van Vlissingen. Het is een maritiem schrift. Bijna honderd pagina's dik. Eigenlijk moet je een koor natuurlijk foto Ruben Oreel niet lezen, maar horen. Dat kan, dit weekend tijdens de Small Sail. De zan gers houden een shantyfestival door de stad. Ze zijn het hele weekend te volgen tussen de Nieuwendijk, het Dijktheater, het Bellamypark en zondag staan ze tij dens de vlootschouw op de boulevard. Toch liever thuis luisteren? Het jubi leumalbum is, net als het jubileumboek, te koop bij de Nederlandse Loodsenso- ciëteit op Boulevard De Ruyter. Ook zijn ze te bestellen via het internet: www.scheldeloosenkoor.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Is de samen werking tussen de drie Walcher- se gemeenten op het gebied van verstrekking van hulpmiddelen nou voorbij of niet? Nee hoor, zegt de Vlissingse wethouder. Ja wel, vindt haar Middelburgse collega. „Op het moment dat Vlissingen voor eigen rekening en risico voorzieningen gaat verstrekken, dan houdt het op", zegt Albert de Vries, wethouder in Middel burg. „We kunnen nog heel veel dingen samen doen", vindt Elly Walrave, wethouder in Vlissin gen. Het gaat om bevoegdheden, legt De Vries uit. „Op deze manier wordt de beslissing of iemand recht heeft op een voorziening niet door het bestuur genomen." En dat betekent volgens hem au tomatisch het einde van de rege ling waarin Middelburg en Vlis singen elk voor veertig procent en Veere voor twintig procent deelnam. Het gaat om de klant, vindt Wal rave. Die kan straks alles aan één loket afhandelen. „Vroeger moesten mensen naar het Cen trum Indicatiestelling. Nu kun nen ze naar het stadhuis." Dat loket had er ook gewoon kun nen komen zonder dat Vlissin gen zelf de beslissingen neemt, vindt De Vries. En dan hadden de mensen ook gewoon naar het stadhuis kunnen komen. „Wat er aan de hand is", zegt de Middelburgse wethouder, „is dat in Vlissingen de ene afde ling vindt dat de ander het niet zo goed doet. Het is vreemd dat mensen te horen krijgen dat hun werk voortaan door anderen moet worden gedaan." Die opmerking is wel erg kort door de bocht, vindt de Vlissing se wethouder. „Het verbaast me dat hij dat zegt. En als het al zo zou zijn, is het niet het pro bleem van meneer De Vries, maar van ons." Maatschappelij ke Zorg Walcheren (MZW) zoals het samenwerkingsverband heet, kampt met tekorten. „Er is al veel verbeterd, maar daar kon nog wel een tandje bij", vindt De Vries. „Daar hebben we als bestuur ook steeds op aangedrongen bij Vlissingen." MZW regelt de verstrekking van hulpmiddelen aan gehandicap ten en ouderen. Bovendien kun nen mensen er terecht voor col lectief vervoer. De organisatie zou vanaf 1 ja nuari ook de huishoudelijke hulp voor de gemeenten gaan re gelen. Het werk voor MZW wordt gedaan op het stadhuis in Vlissingen. Door veranderde wetgeving, krijgt de gemeente er steeds meer taken op het gebied van zorg en ondersteuning bij. Wal rave zegt het niet verstandig te vinden om alles bij het samen werkingsverband onder te bren gen. De wethouders van de drie Walcherse gemeenten praten volgende maand weer met el kaar. (Advertentie) I 29 aug t/m 9 sept 2006 MIDDELBURG - Op de A58 heeft zich gistermiddag een aan rijding voorgedaan. Er was al leen materiële schade. De aanrijding vond rond het middaguur plaats bij het nieuw te bouwen spoorwegviaduct op de A58. Een 21-jarigè Middelburgse au tomobiliste remde af om zeven tig kilometer per uur te gaan rij den. Dat is ter plaatse de snel heidslimiet vanwege de weg werkzaamheden. De vrouw reed op dat moment op de linkerrijstrook. Achter haar reed een personenauto die werd bestuurd door een 37-jari- ge man uit Oud-Beijerland. Hij kon niet meer tijdig remmen en reed achterop de auto van de Middelburgse. De man uit Oud-Beijerland werd op zijn beurt weer vanachter aangere den door een 44-jarige Bel gische vrouw uit Wilrijk. Alle auto's raakten beschadigd door de botsing. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. muzieko.a. Arsenal, BettieServeert, dGUS, DJ Grazzhoppa Bigband en Aka Moon, LOUIS, Radio Lume dans The Recital film Flat Garth Society literatuur Gekruide Zinnen kaarten info gratis brochure zie nazomerfestival.nl of bel 0900 33 000 33 (0,45 p/g) Extra subsidie feest De Ruyter VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen trekt 75.000 euro extra uit voor de viering van het De Ruyterjaar, volgend jaar. Eei'der beloofde de gemeente al 80.000 euro bij te dragen aan het festijn. Het college van B en W verwacht dat de herdenking een grote impact op de stad zal heb ben. Bovendien wil het college de Stichting De Ruyter sti muleren door de extra subsidie, zegt wethouder C. Seij- bel. Het is nog niet duidelijk waar het geld vandaan moet komen. „Dat moet je vinden", stelt de wethouder. „Vlis singen moet in 2007 maritiem zijn. Het is belangrijk voor de stad." Protest tegen uitbreiding camping WOLPHAARTSDIJK - Niet alleen uitbreiding van cam ping De Haas in Oud-Sabbinge stuit op verzet van omwo nenden. Ook tegen uitbreiding van de iets verderop gele gen camping 't Veerse Meer bij Wolphaartsdijk rijst ver zet. Eigenaren van recreatiebungalows in De Inlaag, vlak bij camping 't Veerse Meer, hebben bij de gemeente Goes bezwaar aangetekend, 't Veerse Meer zit in hetzelfde schuitje als De Haas. Het aantal staanplaatsen is er de laatste jaren flink gedaald om ruimte te kunnen bieden aan de steeds groter wordende stacaravans, 't Veerse Meer telde ooit 275 plekken, nu nog 225. Exploitant S. Jasperse wil evenals zijn collega P. Verburg van De Haas het bos naast zijn bedrijf gaan benutten om het aantal plaatsen voor stacaravans op te krikken, tot plusminus driehonderd. Het verlies van het bos is voor een groot aan tal inwoners van Oud-Sabbinge dé reden om tegen uit breiding van De Haas te zijn. Hetzelfde geldt voor een aantal eigenaren van bungalows in het recreatiepark De Inlaag bij camping 't Veerse Meer. Twee bosjes van samen drie hectare vormen nu nog de scheiding tussen de cam ping en het bungalowpark. „Dat moet zo blijven", vindt A. van Steenbergen uit Rotterdam, eigenaar van een wo ning in De Inlaag, waar hij elk weekeinde is. Blokken tegen parkeeroverlast TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lonink heeft woord ge houden. Vorige week kondigde hij maatregelen aan om de overlast van drugstoeristen in de binnenstad van Terneu zen te verminderen en zie: gisteren was het zover. De ge meente liet de parlceerstrook voor Checkpoint afzetten met rode en witte blokken, waardoor het voor drugstoeris ten onmogelijk is om pal voor de deur van de koffieshop te parkeren. Verder heeft de gemeente gisteren ook een piaszuil geplaatst bij de voetgangersingang van het par keerterrein aan de overkant van de Binnenvaartweg. De hoop is dat mensen deze piaszuil gebruiken voor hun klei ne boodschap in plaats van te urineren in een portiek of tegen de gevel van woningen en gebouwen in de buurt van de twee koffieshops. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De Molukse ge meenschap hoort woensdag of zij in Mae Uku mag blijven. De gemeente wil van alle buurthui zen af, Palladium heeft de huur van het Souburgse gebouw per september opgezegd. Maar waar moeten de Molukkers naartoe? De gemeente Vlissingen vindt het beheer van buurthuizen niet tot haar taken behoren en stoot daarom alle twintig welzijnsac- commodaties in haar gemeente af. Gevolg: bezorgde verenigin gen. Want geld om hun gebouw te kopen, hebben zij meestal niet. En wat als je pand wordt gesloopt? Of als de huur is opge zegd, zoals bij Mae Uku in Oost-Souburg. De Molukse ge meenschap die er samenkomt, vraagt zich al maanden af wat er gaat gebeuren. „Kopen, huren... natuurlijk zijn er veel mogelijkheden. Maar het moet ook maar kunnen", stelt P. Telussa als woordvoerder voor de Molukse gemeenschap. „Wij gaan inventariseren wat wij kunnen. Wat we willen, we ten we al: niet weg uit Mae Uku. Andere gebouwen zitten veel te ver weg. Dit is de basis van onze gemeenschap op Walcheren. In Middelburg zit al niets meer. Dan zou dit ook nog eens ver dwijnen." Telussa heeft het college in een brief gevraagd of ze in elk geval mogen blijven, tot een oplossing is gevonden. „Het gebouw staat toch leeg. Dan kunnen wij er net zo goed functioneel gebruik van maken. Dat doen we nu ook al. Elke maandagmorgen houdt Pal ladium er ouderengymnastiek, elite donderdagmorgen doen ze creatief en vrijdagavond komen jongeren darten en jammen. Bo vendien houden we er doopdien- sten, rouwdiensten en na bruilof ten komen we er samen." Dat kan wel zo zijn, zegt wet houder T. Verhage die gaat over accommodaties, „maar in het ge bouw is maar twee uur per week publiek te vinden. Waar hebben we het over? De deelname is mi nimaal, vandaar dat Palladium met de activiteiten stopt. Iedere Vlissinger kon tegen dat besluit inspreken en voor zover ik weet, heeft niemand uit de Molukse gemeenschap dat gedaan." Wat Mae Uku te wachten staat, kan Verhage niet voorspellen. „Het is eerst maar de vraag of de raad akkoord gaat met de no ta welzijnsaccommodaties. Als zij ja zegt, ga ik praten met de Molukse gemeenschap over hun gebouw. Bovendien kan ik woensdag vertellen of ze er voor lopig gebruik van mag maken." Hardrijder is rijbewijs kwijt TERNEUZEN - Op de N252 bij Terneuzen moest een Gentse au tomobilist dinsdagavond rond tien uur zijn rijbewijs inleveren omdat hij 132 kilometer per uur had gereden. Dat was 52 kilome ter te hard. zeeuwse almanak „O ja, ik moet 4 september naar de Gamma", zei de Ter neuzense tussen de wijn en nootjes door tegen haar echt genoot. „Huh, weet je dat nu al? Ga je verbouwen dan?" Waarop ze verbaasd opkeek: Zei ik Gamma? Ik bedoelde dat ik naar Greta, de schoon heidsspecialiste, moet. Hoe kom ik nou aan de Gamma?" Die binnentikker liet haai man niet aan zich voorbij gaan: „Vast omdat er aan jou ook wel het een en ander mag worden verbouwd!" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9