pzc Woongoed bouwt voor starters PZC We zijn té grote paardenliefhebbers Proces verstrekken subsidies kan beter Westdorpe wil leilinden terug Grote reünie Dobbelaers in Adegem Nieuw initiatief voor goedkope huizen in Hengstdijk ALTEN A GOESE RESTANTEN 3 daagse 24 25 26 ausustus donderdag 24 augustus 2006 til HULST - De vereniging voor al le mensen met de familienaam Dobbelaer of een variant daar- ophoudt zaterdag 2 september de jaarlijkse reünie. Dit jaar is het Canadamuseum in het Bel gische Adegem de plaats van sa- i inenkomst. jj3e familievereniging De Dob- bei-Beker is opgericht in 1971 en geeft sindsdien vier keer per jaar een tijdschrift uit met nieuws over de families. Het is al die jaren ook de gewoonte ge weest om om de vijf jaar een feest te organiseren waarbij al le naamgenoten uitnodigd zijn. Mensen met de naam (De) Dob- belaere of Dobbelaar - om maar twee varianten te noe men- weten vaak niet dat hun familienaam zijn oorsprong vindt in de Middeleeuwen, toen er in de streek van Brugge, Gent en Brussel voor de eerste keer sprake van was. De naam heeft te maken met mensen cüe beroepshalve dob belstenen maakten, ijkten of toezicht uitoefenden op het dob belspel zelf, toen een wijdver breid gezelschapsspel waar tel kens ook heel wat geld werd in gezet. Sindsdien zijn er vooral in Vlaanderen en Nederland duizenden nakomelingen gebo ren: er zijn nu meer dan zestig stambomen. Meer informatie over de fami lienaam en de reünie is te vin den op de website www.dob- bel-beker.be. jnnrHarold de Puysseleijr HENGSTDIJK - De woningcor poratie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen richt zich voorzichtig op de bouw van koopwoningen die in principe bedoeld zijn voor starters op de woningmarkt. Momenteel staat alleen de bouw van vijf koopwoningen in de Norbertijnenstraat in Hengst dijk op de rol. „Maar dat is mogelijk nog maar een begin", zegt Woongoed-di- recteur K.. Reinhoudt. „Als dat aanslaat, zijn we van plan meer van dat soort woningen in Zeeuws-Vlaanderen te gaan bou wen, en mogelijk ook buiten de streek." Acht huurwoningen aan de Nor- bertijnenstraat 34 tot en met 48 zijn eerder dit jaar gesloopt. Woongoed heeft bij de gemeente Hulst een bouwvergunning ge kregen om op dezelfde plek een blok drie-onder-een-kapwonin- gen en een blok twee-on- da-een-kapwoningen neer te zetten. Ontwerp „Hét ontwerp van de woningen is van Rienks Architecten uit Hulst, de woningen worden ge bouwd door aannemingsbedrijf Van der Poel uit Terneuzen. De woningen kunnen in een perio devan. acht weken overeind wor den getrokken, omdat grote de len al van tevoren gemaakt zijn in de fabriek", vertelt Rein houdt. De Terneuzense bouwon derneming De Hoop heeft het concept voor de geprefabriceer de onderdelen van de woning ontwikkeld. Natuurexcursie WESTDORPE - Wandelliefheb bers kunnen zondagochtend deelnemen aan een excursie door het natuurgebied Canis- vliet bij Westdorpe. De start is om half tien bij de Huiskamer van de Boswachter aan de Bernhardstraat 80 in (Advertentie) GEKKE DOLLE DAGEN 24 aug. 20% 25 aug. 30% korting op alle showroom 26 aug. 40% INTERI EUR Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEIM Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Volgens projectleider R. de Rid der van Woongoed is de corpora tie al lang bezig met het plan voor de bouw van goedkopere koopwoningen in bestaande woonwijken. „We wilden aan vankelijk beginnen in Sas van Gent, maar daar kon het helaas niet doorgaan, zodoende hebben we vervolgens gekozen voor Hengstdijk." Hoewel in eerste instantie voor die doelgroep bedoeld, houdt De Ridder er niet van om het bouw project het predikaat 'starters- woningen' mee te geven, „omdat ze ook te koop zijn voor mensen die geen starter op de woning markt zijn." De prijs van een tussenwoning komt grofweg rond de 140.000 euro te liggen, een hoekwoning moet zo'n 170.000 euro gaan kosten. Binnen nu en drie maanden is het eerste blokje van drie wonin gen aan de Norbertijnenstraat gereed. Binnenkort komt er ook meer informatie over de wonin gen beschikbaar op de internet site www.jeeigenplelc.nl. Johan en Marleen Meeuwissen met hun kinderen Eliane en Pieter. door Jean-Lou de Gucht MAGRETTE - Is het nu een droom of een nachtmerrie? Of is het gewoon de harde realiteit? Johan en Marleen Meeu wissen, sinds kort eigenaar van manege Magrette zijn er nog niet uit. Voorals nog houden ze vast aan de gedachte dat de manege een mooie toekomst tege moet gaat. In hun vorige woonplaats Oosteind, ge legen tussen Oosterhout en Dongen, had het echtpaar Meeuwissen een pen sionstal voor paarden. Die wilden ze graag uitbreiden, maar dat stuitte op be zwaren van de gemeente. Daarom begon zes jaar geleden een zoektocht door half Nederland naar een groter paardenpension. Tijdens hun zoektocht kwamen ze dit jaar in Magret te terecht waar de manege te koop stond. Johan: „Eigenlijk zochten we alleen maar een pension voor paarden, maar toen we de manege zagen waren we ver kocht. Zeg maar dat de vonk oversloeg. Dit is van ons, dacht ik bij mezelf. Dit moeten we hebben." De droom van Johan en Marleen kwam uit. Twee maanden geleden kochten ze de manege met twee binnenbakken van Piet Kosters, de man cüe meer dan der tig jaar eigenaar was. Johan: „En toen kregen we te maken met de harde reali teit. De vorige eigenaar had de manege de laatste jaren laten versloffen. De rio lering deugde niet, het pand was niet waterdicht en de elektrische bedrading was ook niet in orde. Ach, we wisten wel dat er het een en ander aan het pand mankeerde, maar we hebben dat niet laten onderzoeken voordat we het pand kochten. De tijd was te kort en bo vendien hadden we onze handen vol aan het regelen van een bedrijfslening. We hebben erover gedacht om juridi sche stappen tegen Kosters te nemen. Als we hem tenminste kunnen traceren. Hij is met de noorderzon vertrokken. Maar misschien is het beter om het maar te laten rusten. Wat levert het op? We kunnen beter onze energie gebrui ken om een nieuwe klantenkring op te bouwen." Paardrijlessen En met het opbouwen van die klanten kring gaat het volgens Marleen de goe de kant op. „We hebben de laatste we ken vijftien nieuwe klanten ingeschre ven die paardrijles willen nemen. En van de paardenboxen zijn er nu dertig van de 52 bezet. We mogen echt niet kla gen." Wie tegen Johan pakweg vijftien jaar geleden had gezegd dat hij ooit nog eens eigenaar van een manege zou zijn, zou weggehoond zijn. Marleen: „Er komt bij mij geen paard op het erf, zei hij altijd. Ikzelf had als kind al iets met paarden. Ik ben begonnen met stallen mesten bij een manege om vervolgens te kunnen paardrijden en paarden af te richten." Uiteindelijk kwam toch het eerste paard op het erf van Johan. „En ik was ook meteen verkocht. Als er één paard is, wil je er ook meer hebben. Negen jaar geleden begonnen we met het fok ken van paarden. Daar zijn we mee ge stopt. Het was niet meer rendabel. De veulens werden steeds goedkoper en het dekgeld werd steeds meer. De volgende stap was het paardenpension en nu dus de manege. En ik moet zeggen dat ik het steeds leuker ga vinden. Als ik 's foto Peter Nicolai ochtends in de stallen kom en dan de paarden hoor hinniken, dan vind ik dat gewoon schitterend." Ondanks de tegenvallers die ze de afge lopen weken te verwerken hebben ge kregen zien Johan en Marleen de toe komst met vertrouwen tegemoet. Mar leen: „Wat ons er vooral doorheen heeft geholpen zijn de vele vrijwilligers hier op de manege. Als zij er niet waren ge weest, had ik het bijltje er wel bij neer gegooid. Kom op, zeiden ze tegen mij. We helpen je er wel doorheen. Terugkijkend op de afgelopen tijd heb ben Johan en Marleen één ding geleerd. „Eigenlijk zijn we te grote paardenlief- hebbers", zegt Johan. „We moeten nog leren zakelijker te zijn, want we zijn na tuurlijk wel een bedrijf. Ik denk dat dat wel zal lukken. Een ding is zeker: de ma nege blijft gewoon manege Magrette he ten. En de negatieve bijklank die de ma nege de laatste jaren gehad heeft is over een tijdje echt wel weg. We zijn nu hard bezig met het opknappen van de mane ge." Als alle mankementen verholpen zijn, krijgt de manege een verfje en lonkt volgens Johan en Marleen een mooie toekomst. „We willen in ieder ge val kwaliteit leveren", zegt Johan. „Het persoonlijk contact met het paard staat bij ons voorop." door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Er kan in de ge meente Terneuzen nog heel wat verbeterd worden aan de werk wijze bij het verstrekken van subsidies. Dat blijkt uit een onderzoek naar de subsidietoekenningen in de gemeente. Het onderzoeks team doet een hele rits aanbeve lingen voor mogelijke verbete ringen op het gebied van doel matigheid (efficiency), rechtma tigheid, deregulering het tegen gaan van bureaucratisering en van beter vraaggericht werken. Het onderzoeksteam conclu deert dat op sommige onderde len de algemene subsidieveror dening onvoldoende wordt nage leefd. De afwijkingen betreffen met name de indieningstermij- nen, het uitbetalen van voor schotten en de aard van de over te leggen accountantsverkla ring. Door de versnippering van de subsidieverstrekking over ver schillende afdelingen en ambte naren is er volgens het onder zoeksrapport geen sprake van uniformiteit in de toepassing en naleving van de geldende regel geving. „De relatie van de be handelend medewerker met de subsidieontvanger bepaalt in be langrijke mate de wijze waarop uitvoering wordt gegeven aan de subsidieverstrekking", stelt het onderzoeksteam. Geconsta teerd wordt dat de medewerkers zich betrokken voelen bij de in stellingen en hechten aan een goede relatie en communicatie. Zij hebben over het algemeen Vijfde Belfort Oldtimerrit Sluis SLUIS - De Middenstandsvereniging Sluis houdt zondag voor de vijfde keer de Belfort Oldtimerrit. Aan de rit nemen auto's deel van voor 1965. De 'oudjes' verzamelen zich om 9.30 uur op de Groote Markt. Een uur later vertrekken ze voor een rondrit door de streek. De deelnemers zijn om 16.00 uur te rug in Sluis en maken een rondrit door het centrum. Daarna zijn de auto's te bewonderen op de parking van restaurant de Lindenhoe- ve. Er zijn veel klassiekers van onder meer de merken BMW, Citroen, Ford, MG, Volvo en Porsche te bewonderen. goed zicht op het doen en laten van de instellingen. „De geschetste subsidierelatie houdt ook risico's in", waar schuwt het onderzoeksteam. „Wij denken daarbij aan het risi co van (onbewuste) willekeur en het risico van onrechtmatig han delen." Geadviseerd wordt de re gelgeving in te richten en na te leven zo strikt als nodig is en zo flexibel als kan. „Maak heldere en toepasbare regels en leef die regels na. Vermijdt de schijn van willekeur. Dit is in het be lang van de rechtszekerheid en rechtsgelijkheid van de subsidie ontvangers." Omdat de indieningstermijn voor subsidieaanvragen regelma tig overschreden wordt, pleit het onderzoeksteam voor het vaststellen van de indieningster- mijnen op een later tijdstip. Ver der vindt het onderzoeksteam het afsluiten van meerjarige sub sidieafspraken het onderzoeken waard. De beoordeling van aan vragen zou moeten gebeuren aan de hand van checklijsten. Volgens het onderzoeksteam is de doorlooptijd van de aanvraag (voor 1 april) tot de verlening (november/december) lang. „Binnen de bestaande wet- en regelgeving zien wij mogelijkhe den om de doorlooptijd te ver korten", aldus het onderzoeks team. Hennepkwekerij in Schoondijke SCHOONDIJKE - Delta Nuts heeft aangifte gedaan van diefstal van elektriciteit uit een pand aan de Willemsweg in Schoondijke. In het pand werd hennepkwekerij aange troffen en er was met de elektriciteitsmeter geknoeid. In de woning stonden 150 oogstrijpe planten. Alle planten en benodigdheden voor de hennepkweek wer den vernietigd. De hennepkweek heeft waterschade ver- oorzaakt in de woning. Er is nog geen verdachte aange houden. Extra subsidie feest De Ruyter VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen trekt 75.000 euro extra uit voor de viering van het De Ruyterjaar, volgend jaar. Eerder beloofde de gemeente al 80.000 euro bij te dragen aan het festijn. Het college van B en W verwacht dat de herdenking een grote impact op de stad zal hebben. Bovendien wil het col lege de Stichting De Ruyter stimuleren door de extra sub sidie, zegt wethouder C. Seijbel. Het is nog niet duidelijk waar het geld vandaan moet komen. „Dat moet je vin den", stelt de wethouder. „Vlissingen moet in 2007 mari tiem zijn. Het is belangrijk voor de stad." Accu gestolen uit auto in Goes GOES - Een 44-jarige Goese automobiliste ontdekte gis-' termiddag tot haar verbazing dat iemand de accu uit haar. auto gesloopt had. Ze had haar voertuig afgelopen zondag, rond 18.00 uur, geparkeerd op de Albert Joachimikade in haar woon plaats. Toen zij woensdag rond 15.00 uur weg wilde rij den, startte de auto niet. Na enkele pogingen belde zij de wegenwacht. Een monteur kwam ter plaatse en opende- de motorkap. De accu bleek te zijn verdwenen. Er was geen braakschade te zien. Hoe de dief toch onder de motorkap kon komen, is onduidelijk. De vrouw ver-, klaart de auto wel goed afgesloten te hebben. Protest tegen uitbreiding camping WOLPHAARTSDIJK - Niet alleen uitbreiding van cam ping De Haas in Oud-Sabbinge stuit op verzet van omwo nenden. Ook tegen uitbreiding van de iets verderop gele gen camping 't Veerse Meer bij Wolphaartsdijk rijst ver zet. Eigenaren van recreatiebungalows in De Inlaag, vlak bij camping 't Veerse Meer, hebben bij de gemeente Goes bezwaar aangetekend, 't Veerse Meer zit in hetzelfde! schuitje als De Haas. Het aantal staanplaatsen is er de' laatste jaren flink gedaald om ruimte te kunnen bieden' aan de steeds groter wordende stacaravans, 't Veerse; Meer telde ooit 275 plekken, nu nog 225. Exploitant S. Jasperse wil evenals zijn collega P. Verburg van De Haas het bos naast zijn bedrijf gaan benutten om het aantal plaatsen voor stacaravans op te krikken, tot plusminus driehonderd. Het verlies van het bos is voor een groot aantal inwoners van Oud-Sabbinge dé reden om tegen uitbreiding van De Haas te zijn. Hetzelfde geldt voor een aantal eigenaren van bungalows in het recreatiepark De Inlaag bij cam ping 't Veerse Meer. Twee bosjes van samen drie hectare vormen nu nog de scheiding tussen de camping en het bungalowpark. „Dat moet zo blijven", vindt A. van Steen bergen uit Rotterdam, eigenaar van een woning in De In laag, waar hij elk weekeinde is. maakt weerhoudt het vandalen er misschien van om telkens al- les te vernielen." Op de huidige picknickplaats stond vroeger het café De Drie Linden, genoemd naar de leilin den die er toen al waren. Vol gens de legende spookt eens in de honderd jaar de 'Witte Da me' rond om er argeloze voorbij gangers de schrik op het lijf te jagen. De 'dame' neemt de pas santen mee in een onderaardse gang met het verzoek de sleutel van een door honden bewaakte poort te pakken en die te ope nen, teneinde de daar achter lig gende schat te bemachtigen. Om dat iedere voorbijganger zich; meteen uit te voeten maakt is de deur nog steeds niet geopend en is de 'Witte Dame' gedoemd eens in de honderd jaar te blij ven rondspoken. Wanneer ze weer verschijnt is niet bekend. Ook niet of de 'Wit te Dame' wellicht iets te maken; heeft met de vernielde leilinden. door Euqène Verstraeten WESTDORPE - De dorpsraad van Westdorpe gaat niet ak koord met het voorstel van de ge meente Terneuzen om aan de Batterij in Westdorpe een haag je te plaatsen in plaats van leilin den. Ter hoogte van de eind vorig jaar aangelegde picknickplaats aan de Batterij zijn de drie leilin den voor de tweede keer ver nield door vandalen. Om verdere vernielingen te voor komen heeft de gemeente geop perd een haagje te zetten. De dorpsraad is, evenals de stich ting Oud Westdorpe, van me ning dat de leilinden van oudsher beeldbepalend zijn voor de Batterij. In een brief aan burgemeester en wethou ders pleit de dorpsraad dan ook voor het terugplaatsen van lei linden. „De Graafjansdijk, met de oude zijstr'aten en de daarbij behorende bebouwing, vormt een waardevolle historische structuur", schrijft secretaris M. Hemelsoet van de dorpsraad. „Daarom is het belangrijk dat een dergelijke karakteristieke plek als de Batterij bewaard moet blijven met een verwijzing naar het verleden." De dorpsraad stelt voor om in sa menwerking met de stichting Oud Westdorpe een plaquette te plaatsen op de picknickplaats met een verwijzing naar de le gende van de 'Witte dame van de Batterij'. „Het pas bovendien perfect in de verschillende fiets routes die langs deze historische dijk voeren", zegt Hemelsoet. „Als je er een mooi plekje van Zwin-excursie RETRANCHEMENT - Natuur liefhebbers kunnen morgen mee doen aan een circa 2,5 uur du rende excursie naar het Zwin. Het vertrek is om 10.00 uur van uit het bezoekerscentrum, agenda (Advertentie) door de hele goese binnenstad I STREEKACTIVITEITEN AARDENBURG - VVV kantoor, 19.00 uur: Vertrek avondwandeling; AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, vrij biljarten; 13.30 uur: Hand vaardigheid, bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14.30 uur; Zangkoor; Wapen van Axel, 19.00 uur: Vertrek zo-, meravondwandeling; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; HULST - Reynaertcollege Gildenstraat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur; Handwerken, koersbal; 19.30 uur: Bridge; De Blaauwe Hoeve, 9.30 uur: Kaartjes maken; 14.00 uur; Zangkoor, bakmid- dag; 19.00 uur; Soos; KLOOSTERZANDE - Café de Reizende Man, 19.45 uur; Bingo; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur; Schieting voor ouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur; Seniorensoos; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SINT - JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 14.30 uur: Ouderen TERNEUZEN - De Hoeve, 20.00 uur: Kaarten; De Veste, 10.00 uur: Kerkdienst; 13.00! uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken; 14.00 uur: Sjoelen; 16.30 uur: Repetitie Veste koor; 19.00 uur: Bridge; VOGELWAARDE - Café Ons Vermaak, 14,00 uur: Kaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39