Ziekenauto's te hoog voor garage Blokken tegen parkeeroverlast Afwijzing windpark aangevochten bij Raad van State Wandelboulevard moet Breskens op de kaart zetten festivcilhart flbdij Middelburg Regionale Ambulancevoorziening Zeeland wil adviseren bij bouw parkeerkelders zeeland nazomerfestival.nl Redactie: 0113-31B649 iyUfW.pZC.nl JaitredactieSpzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Arfvertentie-exploitatie: Een Midden-Zeeland: 0113-315520; Ews-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal; 020-4562500. donderdag 24 augustus 2006 Morgen: spectac uia ii t- u a ja ars moei esh ul.ociilin: NiicrchouIplein [in-vSen f.r.nul CSifê Ritvinondo t:n f'.i.mtl Giifc. Stefjino's) PROGRAMMA VRIJDAG 25 AUGUSTUS 19:30 lc live optreden van Lou Prince 20:00 - 20:45 T ronde modeshow 21:00 2' live optreden van Lou Prince 21:30 - 22; 15 2' ronde modeshow 22:15 3C optreden Finale met Lou PrinCc Advertentie deÜRVKKERY vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu rode uientaart en gehaktballetjes met rode bietjes of gegratineerde champignons en chocolade-kersentri fle €12,50 of€io,00 (vegetarisch) reserveren; 0118 - 886 886 vrijdag 25 augustus 16.00 uur presentatie Marius Bassie Ik ben vandaag een beetje weg geweest Markt 511 Middelburg T0118 886 886 Veel ongebruikte hulpmiddelen GOES - Er staat, hangt en ligt nog voor een kapitaal aan ongebruikte hulpmiddelen bij mensen thuis. Trapliften, badliften, tilliften en zelfs elektrische rolstoe len, die nog prima bruikbaar zijn, vinden niet hun weg naar nieuwe gebruikers. De reden: gemeenten hebben bij de invoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) in 1994 niet de verantwoordelijkheid voor eerdere verstrekkingen door bedrijfsverenigingen en AWBZ over genomen. Bovendien worden dure dingen als trapliften, pas sinds een jaar in bruikleen gegeven in plaats van in ei gendom. Wat betreft het rollend materieel zetten de gemeenten in de Oosterschelderegio, die samen hun WVG-plicht gingen uitvoeren in het Samenwerkingsverband Welzijnszorg, al meteen een soort kringloopsysteem op. Zodra iemand overlijdt, meldt de gemeente dat en de leverancier wordt gewaarschuwd. Voor Goes is dat Jeremiasse en voor de overige gemeenten Beenhakker. De leverancier maakt een afspraak en de rolstoel, het scootmobiel of een ander ding op wielen, wordt opge haald. De spullen die voor de WVG werden verstrekt, kwamen niet bij de gemeenten in het lijstje te staan, noch was er een andere instantie die ernaar omkeek. Ze bleven, na het overlijden van de gebruiker, anoniem en werkloos in kelders en op zolders staan. Brogum wil nieuwe muziekzaal ZIERIKZEE - Het bestuur van Poppodium Brogum in Zie- rikzee vindt dat er een muziekzaal moet komen op Schou- wen-Duiveland. In een officieel standpunt over de podiumvoorzieningen pleit Brogum niet alleen voor het eigen belang, maar bena drukt ook dat vrijwel elke kern een eigen muziekgezel schap heeft en dat er ook aan koren geen gebrek is. „We hebben het sterke vermoeden dat aan een muziek zaal de meeste behoefte bestaat onder de inwoners van Schouwen-Duiveland. Volgens ons zijn er meer inwoners actief, dan wel passief betrokken bij muziek dan bij thea ter", laat Brogum het dagelijks gemeentebestuur weten. Het bestuur van het poppodium vindt derhalve dat een nieuwe accommodatie in de eerste plaats ruimte moet bie den aan kamermuziek, hal'abra (harmonie, fanfare en brass), koren en popmuziek. Gewond na aanrijding TERNEUZEN - Een 32-jarige fietsster uit Terneuzen is dinsdagochtend gewond geraakt na een aanrijding in de Serlippensstraat in haar woonplaats. Een 48-jarige Terneuzense automobilist werd verblind door de zon en reed de vrouw van achteren aan. Ze raakte gewond aan haar schouder en is naar het ziekenhuis ge bracht. door René Hoonhorst dan kunnen Eneco en Wind kracht 7 een civiele procedure TERNEUZEN - Twee energie- aanspannen. Of de civielrechter producenten vragen de Raad dan tot de slotsom komt dat er van State om het provinciebe- destijds verwachtingen zijn ge- stuur op te dragen goedkeuring wekt door het gemeentebestuur te weigeren aan een bestem- wil en durf ik niet te voorspel- mingsplanwijziging voor de len. Ik heb de toenmalige ge- Eendragtpolder en omgeving bij meenteraad wel op dat risico ge- Zaamslag. De gemeente Terneu- wezen. Maar ik heb me toen zen heeft in dat bestemmings- neergelegd bij de wil van de de- plan niet goed gemotiveerd mocratische meerderheid." waarom er geen windmolenpark Om zich in de wens van de krap- mag komen, stellen Eneco Ener- pe meerderheid (zijn eigen gie en Windkracht 7. CDA, SGP, ChristenUnie en D66 stemden vóór een wind- Mocht de Staatsraad beide ener- park) te schikken, kostte Van gieproducenten gelijk geven, Waes destijds geen moeite, om- dan ligt de weg open om schade dat het om 'een democratisch ge- te claimen bij de gemeente Ter- nomen besluit' ging. neuzen. Wethouder A. van Waes De wethouder stelt overigens heeft de gemeenteraad daar an- dat Terneuzen niet bang hoeft derhalf jaar geleden nog voor ge- te zijn voor een miljoenenclaim, waarschuwd. Een kleine meer- „De soep wordt niet zo heet ge- derheid in de raad (zeventien te- geten als ze wordt opgediend, gen veertien) schatte het risico Een bedrag van meer dan tien van toekenning van een claim miljoen euro is uit de lucht ge- destijds laag in en koos ervoor grepen. Als de rechter een be- om polderbewoners tegemoet te drag toekent, zal dat vooral zijn komen. Veel bewoners van de gebaseerd op door de producen- Eendragtpolder en buurtschap ten gemaakte kosten." Van De Griete en omstreken maak- Waes weigert te speculeren over ten destijds bezwaar tegen de de hoogte van een eventueel aanleg van een windpark in hun door de gemeente uit te betalen achtertuin. schadebedrag. Van Waes doet geen uitspraak over de kans dat de Raad van State beide energieproducenten tegemoetkomt. Mocht de Haag se rechter tot de conclusie ko- TERNEUZEN - Bij een in- men dat Terneuzen de wijzigin- braak in een woning in de Tram gen in het nieuwe bestemmings- straat in Terneuzen is dinsdag plan voldoende heeft gemoti- een televisie gestolen. De in- veerd dan is de zaak gesloten, braak vond plaats tussen 18.20 „Als de rechter anders oordeelt uur en 20.30 uur. Woninginbraak zeeuwse almanak Gamma „O ja, ik moet 4 september dat ik naar Greta, de schoon- naar de Gamma", zei de Ter- heidsspecialiste, moet. Hoe neuzense tussen de wijn en kom ik nou aan de Gamma?" nootjes door tegen haar echt- Die binnentikker liet haar genoot. „Huh, iveet je dat nu man niet aan zich voorbij- al? Ga je verbouwen dan?" gaan: „Vast omdat er aan jou Waarop ze verbaasd opkeek: ook wel het een en ander mag „Zei ik Gamma? Ik bedoelde worden verbouwd!" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes HrwRené Hoonhorst TERNEUZEN - De Zeeuwse ge meenten doen er goed aan ad vies in te winnen bij de Regiona le Ambulancevoorziening Zee land alvorens ze een parkeerga rage laten bouwen. De gemeen ten kunnen er dan rekening mee honden dat de garages hoger (of dieper) worden dan twee meter, zodat ook ambulances de (onder grondse) garages kunnen inrij den. rijden, maar hadden we op de zelfde manier moeten werken." Directeur Van der Velde van de Regionale Ambulancevoorzie ning onderschrijft dat ambulan ces vaker niet helemaal ter plek ke kunnen komen. „Je kunt ook geen huis binnenrijden of een trap oprijden als je op een slaap kamer moet zijn. Wat dat be treft is ons personeel er op bere kend om alle spullen zo snel mo gelijk mee te nemen. Het is ook standaardprocedure om met twee wagens naar een patiënt te rijden als duidelijk is dat reani matie noodzakelijk is. Wat dat betreft, heeft de hulpverlening in Terneuzen op de juiste wijze gefunctioneerd." Raadzaam Het staat Van der Velde niet bij dat ambulances in Zeeland ooit eerder hulp moesten verlenen in een parkeergarage. Hij verwijt de gemeente Terneuzen dan ook niet dat de Oostkolkgarage nau welijks hoger is dan twee meter zodat de moderne hoge ambulan ces er niet inkunnen. „We heb ben nog nooit een uitnodiging ontvangen om mee te praten over het ontwerp van een par keergarage. Met deze gebeurte nis in gedachten zou het mis schien wel raadzaam zijn als ge meenten ons in de toekomst wel om advies vragen als ze een par keergarage willen aanleggen." De Terneuzense wethouder J. van Schaik (verkeer) meldt dat het kostenaspect één van de bepalende factoren is geweest voor de aan te houden hoogte van de parkeergarages. Voor de nu in aanbouw zijnde tweede helft van de parkeergarage Thea terplein is bijvoorbeeld dezelfde standaardhoogte van twee me ter voor personenauto's aange houden. Drie of vier decimeter hoger leidt tot een kostenverho ging van 'zeker twintig procent, weet de wethouder. „Brandweer auto's kunnen bijvoorbeeld ook niet naar binnen door die hoog te, maar de brandweer is wel ak koord gegaan met de bouwteke ningen. tiet ongeval in de par keergarage kan wel aanleiding zijn om nog eens te bekijken of de toegankelijkheid van de gara ges voor de hulpverlening zo goed mogelijk is geregeld." Hardrijder TERNEUZEN -Op de N252 bij Terneuzen moest een Gentse au tomobilist dinsdagavond rond iffluiif zijn rijbewijs inleveren omdat hij de snelheidslimiet had overschreden. De bestuur der reed 132 kilometer per uur; 52 kilometer te hard. gcUUC lailtaowiot. ge Oostkolk niet konden inrij- Een hoogbejaarde man een hartaanval, terwijl hij zijn auto wilde parkeren. Het ambulancepersoneel parkeerde de ziekenwagens voor de ingang van de parkeergarage en daalde vervolgens met een rijdend bed en hulpmateriaal af in de par- Er waren twee ambulances naar de Oostkolk gekomen, omdat 1 duidelijk was dat de ver- egkundigen moesten reanime ren. Hulpverlening mocht niet haten, maar dat lag volgens de eegkundigen niet aan het ip van arriveren. Het slachtoffer is waarschijnlijk op slag overleden en ook als de am bulance de parkeergarage had kunnen inrijden, zouden de ver- jkundigen te laat zijn ge weest. Een parkeergarage is bo vendien niet de enige plek waar ambulances niet kunnen komen. „Stel dat het slachtoffer onwel was geworden op de week markt. Dan hadden we ook niet tussen de kramen door kunnen (Advertentie) 29 aug t/m 9 sept 2006 muzieko.ci. Rrsencil, BettieServeert, dGUS, DJ Grazzhoppa Bigband err pséMoon, LOUIS, Radio Lume dans The Recital film Flat Garth Society literatuur Gekruide Zinnen kaarten info gratis brochure DElTfl e zie nazomerfestival.nl oeltA energie of bel 0900 33 000 33 (0,45 p/9) Dat advies geeft directeur J. van der Velde van de Regionale Am bulancevoorziening Zeeland, na dat twee ambulances gistermor- De geopende looplijn van de jachthaven in Breskens tot het centrum eindigt bij een trap met uitkijkplatform. foto Peter Nicolai door Frank van Cooten BRESKENS - Het was Bressi- aander Arno Boomert gisteren bij de opening van de wandel boulevard in Breskens verboden over vreemde vogels te praten. Maar wie de voorzitter van de Bedrijfs Belangen Vereniging Breskens een beetje kent, weet dat hij zich weinig van verbo den aantrekt. Hij greep daarom de gelegen heid met beide handen aan om een warm pleidooi te houden voor het inmiddels veelbespro ken kunstwerk met de rode pin guïns. Breskens is verdeeld over de komst van dit kunstwerk van de Cracking Art Group. De Bedrijfs Belangen Vereni ging juicht de komst van dit kunstwerk echter van harte toe, maakte Boomert gisteren duide lijk. „De visie van de kunste naar, maar vooral de boodschap van het kunstwerk spreken ons bijzonder aan. Het kunstwerk als waarschuwing voor de drei gende vernietiging van onze we reld. Het is voor Breskens een eer de basis te mogen zijn voor dit symbool", zei Boomert. Wethouder Johan Provoost kaartte de rode pinguïns uiter aard ook aan. Plij zei dat zowel de gemeente als ondernemend Breskens zich blijft inspannen om Breskens door middel van veelbesproken projecten interna tionaal op de toeristische en ma ritieme kaart te zetten. De eer ste contacten om aan te sluiten bij het project Beaufort, het drie jaarlijks kunstevenement aan de Vlaamse kust, zijn inmiddels gelegd. „Het kunstwerk met de rode pinguïns beantwoordt aan de doelstellingen van dit project en is bovendien de finishing touch van het begin- en eind punt van de Looplijn (de werkti tel van de wandelboulevard, red.) en mag echt niet ontbre ken." Het is overigens nog niet be kend of en wanneer dit kunst werk wordt geplaatst. Wat gisteren wel duidelijk werd, was het enthousiasme waarmee de nieuwe wandelbou levard gisteren in het vissers dorp werd begroet. De route, uit gevoerd in grijze steen met een reliëf van golven, verbindt de jachthaven, de vissershaven en het centrum met elkaar. Uitkijkpunt Wie de boulevard helemaal af loopt, komt alle zaken tegen waarmee Breskens de komende jaren nog meer faam wil maken. De vissershaven, de jachthaven, de restaurants, de terrassen, winkels en boetiekjes, het Visse rijmuseum en aan het uiteinde bij het strand na een klim van zestig treden het uitkijkpunt met een panoramisch uitzicht over de monding van de Wester- schelde en het dorp. De ondernemers aan de Kaai spelen in op de nieuwe boule vard. Samen met de gemeente is een martiem dek gebouwd. Een groot houten plankier tussen de bedrijven met een maritieme uit straling en speelse elementen. Kinderen vermaken zich op of rond een gigantisch sardienen- blik, een kunstwerk maar te vens een speeltoestel. De wan delboulevard is een tastbaar re sultaat van een internationaal samenwerkingsverband tussen lokale en regionale overheden op het gebied van de watersport en kust- en jachthavenontwikke ling. Alhoewel nog veel moet gebeu ren om het vissersdorp nog aan trekkelijker te maken voor ple- ziervaarders, is de wandelboule vard volgens wethouder Pro voost een stap in de goede rich ting. „Dit samen met een jacht haven met goede faciliteiten, het heringerichte centrum van Breskens en goede voorzienin gen zal er uiteindelijk voor zor gen dat zeezeilers langer en va ker in Breskens verblijven. Ze geven meer geld uit en zorgen dus voor groter economisch pro fijt voor Breskens en de regio." Provoost brak gisteren ook een lans voor het nieuwe recreatie- en natuurproject Waterdunen bij Breskens. Dit project behelst de gedeeltelijke verplaatsing van camping Napoleonhoeve, de bouw van vakantiewoningen op een eiland omringd door zout water en honderden hectares aan nieuwe natuur. „Daar zullen duizenden ver- blijfs- en dagtoeristen naar toe komen. Dit project verdient daarom mede de steun van Bres kens." Wat dat betreft mag de regio volgens Provoost de aan sluiting op de Belgische kust tram (Coast Express) van De Panne naar Knokke met jaar lijks acht miljoen passagiers ze ker niet uit het oog verliezen. TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lonink heeft woord gehou den. Vorige week kondigde hij maatregelen aan om de overlast van drugstoeristen in de binnen stad van Terneuzen te verminde ren en zie: gisteren was het zo ver. De gemeente liet de parkeer- strook voor Checkpoint afzetten met rode en witte blokken, waar door het voor drugstoeristen on mogelijk is om pal voor de deur van de koffieshop te parkeren. Verder heeft de gemeente giste ren ook een piaszuil geplaatst bij de voetgangersingang van het parkeerterrein aan de over kant van de Binnenvaartweg. De hoop is dat mensen deze pias zuil gebruiken voor hun kleine boodschap in plaats van te uri neren in een portiek of tegen de gevel van woningen en gebou wen in de buurt van de twee kof fieshops. De bedoeling is verder dat de oversteekplaats naar het parkeerterrein duidelijker wordt gemarkeerd. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37