Water wijk opnieuw vertraagd JiJÏJ PZC Ik heb best een mooie achtertuin PZC >laniw JHatlUfS! Gewonde bij aanrijding op N59 ,11 Van Small Sail naar Tall Sail Ontwikkelaars schuiven met bouwfases agenda ALTENA &'i\Y u r mmw Nieuw bestuur moet speeltuinsores oplossen Orgelconcert besluit serie GOESE RESTANTEN 3 daagse 24 25 26 auaustus donderdag 24 augustus 2006 jircfUfenriy van den Hurk VLISSINGEN - Stiekem sluipt veel aandacht naar het De Ruy- lerjaar, volgend jaar. Maar ook Small Sail van nu mag er zijn. Vrijdagochtend varen de deelne mende schepen de De Ruy terha ven en de Koningskade binnen. Daarna, om 14.00 uur is het, (weliswaar een namaak-) Michiel de Ruyter die het mari tieme evenement opent. Dat doet hij op het Rondeel: om ringd door schietende kanonnen hijst de Vlissingse zeeheld de witte Sail-vlag. Een opstapje naar volgend jaar, maar ook een stukje traditie. Zo ging dat in 1907 en 1957 ook, bij de De Ruy terfeesten. „Elk jaartal dat eindigt met een zeven, werd aangegrepen om het geboortejaar van De Ruyter te vieren", vertelt Hans Koeman van de Small Sail-organisatie. „Het was notaris Verhage die zich in 1957 verkleedde als De Ruyter. Nu mag ik het doen." Sa men met de Koninklijke Harmo nie Ons Genoegen, muzikaal al thans, vrijdagavond in de Sint Jacobskerk. Natuurlijk kent het repertoire een maritiem tintje. Kaarten zijn te koop bij WV- kantoren en in de kerk zelf. Omdat de kades van de Dokha ven nog niet af zijn, kan de orga nisatie dit jaar minder schepen kwijt. Toch zijn in de De Ruyter- haven bijna dertig stuks aan ma ritiem erfgoed van dichtbij te be wonderen. Daar liggen bijvoor beeld sleepbootjes, tjalken, klip pers, hengsten en hoogaarzen. Meevaren kan ook, vanaf de Ko ningskade met een klein zeilkot- tertje. Vaarkaarten zijn te koop in de knalgele Small Sail-stand op het Bellamypark. Op de Nieuwendijk en het Bella mypark staan kraampjes met ou de ambachten, de Wasschappel- se Heiploeg heit en het Loodsen- koor zingen het hele weekend door. De jubilerende shantyzan- gers staan over het hele festival terrein. Zondag zelfs op cle boulevard, als daar tussen 14.00 en 16.00 uur een vlootsehouw is. Scheeps- liefhebbers die ook iets hebben met helikopters, kunnen direct door naar de Oranjeclijk. Daar demonstreert de Koninklijke Marine hoe haar reddings helikopter te werk gaat. Dat is overigens ook om 12.00 uur. Ma rine is er ook op het De Ruyter- plein, met een klimtoren en si mulator. Ook de landmacht pro beert de jeugd te prikkelen, al leen dan op het Bellamypark. De grote knapen komen volgend jaar, tipt Koeman. „Van tien grote schepen weten we al dat ze komen. Onder meer de Sedov, een Russische viermas- ter. Uiteindelijk doen vijftien tot twintig tall ships Vlissingen aan. Van Small Sail is geen spra ke meer. Vooral De Ruyter krijgt het druk." jnnrPiet Kleemans ZIERIKZEE - De bouw van wa- (erwijk Poortambacht 11 is op nieuw vertraagd. Half oktober zou worden begonnen, maar het wordt volgens ontwikkelaar Loostad BV Vastgoedontwikke ling zeker begin volgend jaar. Het is niet de eerste keer dat het nieuwbouwproject vertraging oploopt. Eerder werd de start van de verkoop - en daarmee sa menhangend ook het begin van de bouwwerkzaamheden - uitge steld omdat de ontwikkelaars zeiden nog niet over voldoende exacte gegevens te beschikken. Nu is geschuif met de verschil lende bouwfases oorzaak van nieuwe vertraging. Woordvoer der D. Spikker van Loostad BV: „Het was eerst de bedoeling om aan de buitenrand te beginnen met bouwen, maar wij beginnen liever aansluitend op de bebou wing van Poortambacht 10." Die verschuiving geeft de ont wikkelaar extra tijd om het ont werp van een aantal woningen nog eens onder de loep te ne men. Spikker: „De ontwerpen zijn nogal vooruitstrevend en we hebben in mei tijdens de woon beurs in het gemeentehuis in Zierikzee gemerkt dat sommige ontwerp-onderdelen nogal wat vragen oproepen. Zo is er een type waar de woonkamer boven staat geprojecteerd en de slaap kamer beneden. Misschien is dat iets te gewaagd en sluit het STREEKACTIVITEITEN Advertentie GEKKE DOLLE DAGEN Kolux-gelderland-pastoe-lnterlübke-montls-e.a. 24 aug. 20% korting op 25aug. 30°/o alle showroom 26aug 40°/o modellen INTERIEUR DESIGN Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie schouweim-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl niet aan op behoeften van poten tiële kopers. Daarom willen wij er nog wat aan sleutelen." A. Verbraak van makelaardij Bijdevaate - die samen met Del tamakelaardij tekent voor cle verkoop van de huizen - rea geert diplomatiek op de nieuwe vertraging. „Aan de ene kant is het natuurlijk jammer van het uitstel, maar aan de ander kant vind ik het wel belangrijk dat we een goed product aan kun nen bieden," Verbraak is opti mistisch over de verkoopkansen van de huizen in de Waterwijk. „De reacties tijdens de woon beurs in het gemeentehuis wa ren enthousiast." Verbraak ver wacht niet dat mogelijke kopers vanwege de vertraging af zullen haken. „We hebben de poten tiële kopers steeds volledig op de hoogte gehouden van de ont wikkelingen." Wethouder volkshuisvesting van de gemeente Schouwen-Dui- veland W. Renden wil niet al te veel woorden vuil maken aan de vertraging. De gemeente heeft, stelt Renden, netjes aan haar verplichtingen voldaan. „En wij gaan niet over de Verkoop, dat is de verantwoordelijkheid van Loostad. Momenteel wordt nog druk gewerkt aan het bouw rijp maken van de waterwijk. De zeshonderd meter lange ka de langs de nog te graven gracht evenwijdig aan Eersteweegje en Havenweg is bijna klaar. Pro jectleider openbare werken van de gemeente R. van der Leijé ver wacht half september klaar te zijn met het bouwrijp maken. BURGH-HAAMSTEDE - Dorpshuis De Schutse, 19.15 uur: Zomeravondbridge; DREISCHOR - Wijnhoeve de Kleine Schorre, 14.00 uur: Rondleiding door wijngaard en wijnkelder incl. proeven; ZIERIKZEE - Engelse Kade, vanaf 19.00 uur Wedstrijd mosselen koken voor leerlingen Pontes, locatie Pieter Zee man; RENESSE - Jacobuskerk, 20.00 uur: Concert dóór Schouws Kamerkoor o.l.v. Mareo 't Hart. Motorschip Onrust vertrekt vanaf Burghsluis voor een verkenning van de Oosterschelde en al wat in en rond het water leeft. door Esme Soesman BURGHSLUIS - Zeehonden, teringlijer- tjes en lepelaars. Tussen al dat 'beesten spul' hangen tomeloos mooie wolken partijen. Op motorschip Onrust maak je, alleen al door die luchten, geen twee keer dezelfde tocht mee. „Ik heb best een mooie achtertuin", wijst Jacqueline van Mill dan ook lachend richting Oos terschelde. Met man Marcel en kinde ren Tom en Mike (8 en 9) woont - en werkt - ze op ms Onrust, met Burgh sluis als thuishaven. Van daaruit wor den onder meer natuurvaartochten geor ganiseerd. De club is nog niet compleet. Het schip niet vertrokken. Dat weerhoudt natuur- gids Mieke Tinge - ingehuurd via de Stichting Promotie Zeeland - er niet van meteen maar volop te gaan spuien. Drie uur Oosterschelde klets je als je en thousiast bent moeiteloos vol. Over die ren die onder en boven water leven, over verdronken dorpen en aalgoten. Te zien is er genoeg dankzij op de Rog- genplaat bivakkerende - zonlicht op slurpende zeehonden. Lepelaars laten zich opeens in aardige, aantallen zien. Een enkeling aan boord krijgt een glimp te zien van het vinnetje van een langstrekkende bruinvis. De schelpen heuvel die zich als een ijsberg aftekent op de drooggevallen plaat intrigeert. Maar ook zijn er de verhalen van Tinge over alles wat tijdens de vaartocht niet of slechts gedeeltelijk in het vizier is te krijgen. Zoals de aalgoot die daar er gens bij de Prommelsluis moet liggen. En die vlak voor de Schelphoek door het water uitgebraakte caisson, waar mee na de Watersnoodramp tevergeefs werd geprobeerd de dijk te dichten. Ze vertelt over de man en vrouw die ze, tijdens haar eerste gidstocht aan boord had. Plerinneringen ophalend wezen zij achter elkaar plekken van weggespoel de boerderijen aan. „Daar kreeg ik rillingen van." Tinge is, met twee andere gidsen, vast betrokken bij de natuurvaartochten. Van de dertien jaar dat de Van Mills met hun schip in de haven van Burgh sluis wonen en werken zijn deze toch ten al een jaar of negen vaste prik. Plet onder de naam Rederij Moermond va rende gezin vaart onder meer als fiets- voetveer, voor natuurcultuurtochten, voor schoolreisjes en andere feesten en als sportvisschip. Maar binnen al die verscheidenheid is zelfs de dit seizoen al vijfentwintig keer gemaakte natuur vaartocht geen standaardexcursie, die keer op keer identiek wordt afgedraaid. Zo stuurt Marcel het schip na aanvang van de tocht dit keer meteen richting zeehondjes. Normaal is dat zo'n beetje sluitstuk, maar tussen de regenbuien door („Je weet niet wat het weer straks nog doet.") laten deze dieren met ex- foto Marijke Folkertsma treem knuffelgehalte zich nu wel heel goed zien. De - zeker met de uitgedeel de verrekijker - goed zichtbare zeehon den zijn voor velen het hoogtepunt van de excursie, weet Jacqueline inmiddels uit ervaring. Voor haarzelf eigenlijk ook. „Ik heb eens een zeehond gezien die een paling aan het villen was. Die was daar zo mee bezig. Dat was echt ge weldig." Specialisatie Vervelen doet die trip over het Ooster schei dewater haar nooit. Al is het al leen maar vanwege die drie gidsen, die ieder hun eigen specialisatie hebben. Als duiker weet Tinge in ieder geval heel wat moois over de pracht in de Oos terschelde op te rakelen. Zoals het te- ringlijertje, een kreeftachtig ieniemie- niebeestje. En de zakpijp, in de Zeeuw se volksmond ook wel als zeikerd aange duid. Haar toehoorders zetten de infor matie eens op een rij om hun eigen op merkelijke conclusie te trekken: „Aha, ze hebben dit niet voor niets Oos- ter-schelde genoemd." OOSTERLAND - Bij een aanrij ding op de N59 ter hoogte van Oosterland, gistermiddag rond 15.30 uur is een 26-jarige Goese- naar gewond geraakt. Het ongeluk deed zich voor door dat de bestuurder uit Goes, rij dend in de richting naar Zierik zee, door nog onbekende ooi zaak op de verkeerde weghelft terecht kwam. Hij reed door tot in de berm en kwam daar tot stilstand. Een tegenligger, een 50-jarige man uit de gemeente Veere, week uit voor de Goese- naar, maar schampte toch nog net zijn auto. Het voertuig van de man uit Veere tolde een paar keer in het rond en raakte ver volgens een personenauto die achter de 26-jarige bestuurder uit Goes had gereden. Deze der de auto werd bestuurd door een 29-jarige man uit Yerseke. De tweede auto kwam uiteindelijk middenop de rijbaan tot stil stand. De rijbanen raakten ge stremd door de chaos en het ver keer is tot circa 18.15 uur via de parallelweg omgeleid. Het Fo rensisch Technisch Onderzoeks team van politie Zeeland heeft een technisch onderzoek inge steld naar de toedracht van de aanrijding. De drie betrokken voertuigen raakten alle volledig vernield. De 26-jarige bestuur der van de auto die op de ver keerde weghelft raakte, is - met mogelijk nekletsel - overge bracht naar het ziekenhuis in Goes. De andere twee betrokke nen kwamen, op een enkel snij- wondje na, dat met een pleister kon worden verholpen, met de schrik vrij. Op de foto; overzicht van de chaos na de aanrijding waarbij ook een auto van de hul porganisatie van de ANWB zwaar werd beschadigd. foto Marijke Folkertsma Protest tegen uitbreiding camping WOLPHAARTSDIJK - Niet alleen uitbreiding van cam ping De Haas in Oud-Sabbinge stuit op verzet van omwo nenden. Ook tegen uitbreiding van de iets verderop gele gen camping 't Veerse Meer bij Wolphaartsdijk rijst ver zet. Eigenaren van recreatiebungalows in De Inlaag, vlak bij camping 't Veerse Meer, hebben bij de gemeente Goes bezwaar aangetekend, 't Veerse Meer zit in hetzelfde schuitje als De Haas. Het aantal staanplaatsen is er de laatste jaren flink gedaald om ruimte te kunnen bieden aan de steeds groter wordende stacaravans, 't Veerse Meer telde ooit 275 plekken, nu nog 225. Exploitant S. Jasperse wil evenals zijn collega P. Verburg van De Haas het bos naast zijn bedrijf gaan benutten om het aan tal plaatsen voor stacaravans op te krikken, tot plusmi nus driehonderd. Liet verlies van het bos is voor een groot aantal inwoners van Oud-Sabbinge dé reden om tegen uit breiding van De Haas te zijn. Hetzelfde geldt voor een aantal eigenaren van bungalows in het recreatiepark De Inlaag bij camping 't Veerse Meer. Twee bosjes van samen drie hectare vormen nu nog de scheiding tussen de cam ping en het bungalowpark. „Dat moet zo blijven", vindt A. van Steenbergen uit Rotterdam, eigenaar van een wo ning in De Inlaag, waar hij elk weekeinde is. Woninginbraak in Terneuzen TERNEUZEN - Bij een inbraak in een woning in de Tramstraat in Terneuzen is dinsdag een televisie gestolen. De inbraak vond plaats tussen 18.20 uur en 20.30 uur. Hennepkwekerij in Schoondijke SCHOONDIJKE - Delta Nuts heeft aangifte gedaan van diefstal van elektriciteit uit een pand aan de Willemsweg in Schoondijke. In het pand werd hennepkwekerij aange troffen en er was met de elektriciteitsmeter geknoeid. In de woning stonden 150 oogstrijpe planten. Alle planten en benodigdheden voor de hennepkweek werden vernie tigd. De hennepkweek heeft waterschade veroorzaakt in de woning. Er is nog geen verdachte aangehouden. Hulpmiddelen ongebruikt Veel ongebruikte hulpmiddelen GOES - Er staat, hangt en ligt nog voor een kapitaal aan ongebruikte hulpmiddelen bij mensen thuis. Trapliften, badliften, tilliften en zelfs elektrische rolstoelen, die nog prima bruikbaar zijn, vinden niet hun weg naar nieuwe gebruikers. De reden: gemeenten hebben bij de invoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) in 1994 niet de verantwoordelijkheid voor eerdere verstrekkingen door bedrijfsverenigingen en AWBZ overgenomen. Boven dien worden dure dingen als trapliften, pas sinds een jaar in bruikleen gegeven in plaats van in eigendom. De spul len die vóór de WVG werden verstrekt, kwamen niet bij de gemeenten in het lijstje te staan, noch was er een ande re instantie die ernaar omkeek. Ze kwamen, na het overlij den van de gebruiker, in kelders en op zolders staan..Wat betreft hét rollend materieel zetten cle gemeenten in de Oosterschelderegio, die samen hun WVG-plicht gingen uitvoeren in het Samenwerkingsverband Welzijnszorg, al meteen een soort kringloopsysteem op. Zodra iemand overlijdt, meldt de gemeente dat en de leverancier wordt gewaarschuwd. De leverancier maakt een afspraak en het hulpmiddel wordt opgehaald. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De sores rond de Mr. Breetveldtspeeltuin in de wijk Malta in Zierikzee leidden gisteravond tijdens een vergade ring in het MFC soms tot heftige emoties. Uiteindelijk kon toch een volledig nieuw bestuur van zeven leden worden benoemd met als eerste taak cle acute pro blemen op te lossen. Een heftige discussie tijdens de rondvraag tussen één van de nieuwe bestuursleden en de vier beheerders van de speeltuin toonde aan dat daarvoor nog wel veel 'oud zeer' moet worden opgeruimd. Waarnemend voorzitter J. Por tier van het Welzijnshuis had er een stevige dobber aan de verga dering enigszins ordelijk te la ten verlopen. Namens het afge treden bestuur, dat bijna twin tig jaar met waardering heeft ge functioneerd, las hij een verkla ring voor. Daarin wordt kritiek geuit op de beheerders. De con tainers zouden bijvoorbeeld niet geleegd zijn voor de winter slui ting en de waterleiding was niet afgetapt, met als resultaat een gesprongen leiding. Met name B. Smits nam deze verwijten hoog op. „Volkomen onterecht. We hebben alles netjes schoonge maakt en dat er toch een leiding knapt, daar kunnen wij niks aan doen." Ze wilde het liefst al le aantijgingen gedetailleerd weerleggen, maar medebeheer ster C. Brunger vatte de proble men liever bondig samen. „We zijn ons in de ogen van het oude bestuur te veel met de bedrijfs voering gaan bemoeien. Wij wil len bijvoorbeeld weten waarom de prijzen voor de consumpties ineens zoveel omhoog moeten en waarom er zomaar een nieuw be stuurslid kan worden benoemd, zonder dat de leden daarvan in kennis worden gesteld." Vol gens haar zijn de tijden nou een maal veranderd. De beheerders zijn mondiger geworden en wil len de achtergrond weten van bepaalde bestuursbeslissingen. Ook financieel blijkt er nogal, wat pijn te zitten. Het afgetre- den bestuur verwijt de beheer ders het hele seizoen nog geen in komsten te hebben afgedragen. Dat laatste blijkt overigens in" overleg met de functionaris van,' het Welzijnshuis te zijn ge beurd. Om te voorkomen dat de bijeenkomst volledig verzandde in 'welles/nietes' en over en; weer verwijten maken, stuurde" Portier aan op de benoeming van een nieuw bestuur om de za ken uit het slop te trekken. „Het zou verschrikkelijk zijn als de speeltuin dicht ging", verzucht te één van de oudere Malta-be woonsters. Dagelijks bestuur Zeven mensen zijn bereid hun' schouders eronder te zetten. Het dagelijks bestuur bestaat uit- voorzitter A. van der Wouden,.' secretaris Peter Jacobs en mede-', werkster S. Hilleman van het.. Welzijnshuis als onafhankelijk- penningmeester. Aan het oplos- sen van de problemen wordt ge- werkt, maar ook aan een feeste-; lijke seizoensluiting op zaterdag 21 oktober. ZIERIKZEE - De serie orgelcon certen die deze zomer voor het eerst in de Christelijk Gerefor meerde Kerk in Zierikzee wordt gegeven, wordt vandaag afge rond met een optreden van Mar tin Zonnenberg. Het bijzondere aan deze serie- concerten is dat de organisten niet alleen te horen zijn, maar. met behulp van twee camera's- ook te zien zijn. Het pubüek in de kerk kan hun spel op het; hooggelegen kerkorgel op deze' wijze goed volgen. Zonnenberg speelt werken van Handel, Young, Martin, Guilmant en Mo zart. Het concert vanavond be-: gint om 20.00 uur. Advertentie door de hele goese binnenstad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33