vodafonextraweken PvdA staat alleen in aanpak AOW Situatie aan boord was even dreigend PZC Bewakers racefestijn vast na overlijden bezoeker Verdachte Lowlands propageerde feest heel veel aanbiedingen, heel veel voordeel Sony Ericsson V630i €0,- yVD kiest voor grotere werkinzet om kosten vergrijzing te kunnen betalen Sony Ericsson Z300 purple Samsung E900 €0,- Familie raakt zwaargewond bij eenzijdig ongeval in Gilze donderdag 24 augustus 2006 Wit spellingsboekje is groot succes DEN HAAG - 'Het witte boekje', het spellingsalternatief van het Genootschap Onze Taal, is een enorm succes. Het kwam gisteren als hoogste nieuwkomer op de Bestseller 60 van de CPNB binnengestormd op plaats negen. En dat terwijl het pas sinds een week verkrijgbaar is. Overigens steeg 'Het groene boekje', het officiële spel- lingsboek van de Nederlandse Taalunie, deze week met 28 plaatsen naar de eenentwintigste plaats. GPD Huurders R'dam krijgen klaagplek ROTTERDAM - Huurders in Rotterdam die klachten heb ben over hun huisbaas, kunnen voortaan terecht bij een speciaal telefoonnummer. Via 0800-1545 kunnen ze kla gen over wat de gemeente 'asociale verhuurders' noemt. De gemeente zegt signalen te krijgen dat huurders proble men hebben met hun verhuurder. De klachten variëren van intimiderend gedrag tot het onderscheppen van de post en het afsluiten van gas, water en licht. ANP Diemenaar bracht echtgenote om AMSTERDAM - De dood van een echtpaar in Diemen was een drama in de relationele sfeer. Volgens de politie heeft heeft de 81-jarige man zijn 80-jarige vrouw met een vuurwapen omgebracht, waarna hij zichzelf met hetzelf de pistool doodde. Dat maakte de politie gisteren bekend. Een familielid trof het echtpaar zondag aan in hun wo ning. De politie wist dat er problemen waren bij het stel en trad al een paar keer als bemiddelaar op. ANP Flessenpost duikt na bijna eeuw op NIJMEGEN - Archeologen van de gemeente Nijmegen hebben in het stadscentrum een bijna honderd jaar oude melkfles met daarin een briefje opgegraven. De schrijver van deze flessenpost wilde graag dat de vinder hem en zijn vrienden een 'aansichtkaart' zou sturen, zo blijkt uit de perfect bewaard gebleven brief. De fles met beugelsluiting komt van voormalige melkfa briek Erlecom aan de Barbarossastraat. Het briefje is op 18 mei 1912 geschreven door Hendr. Gerh. Bionda. ANP Pedofiele leraar krijgt twee jaar cel ROERMOND - De rechtbank in Roermond heeft gisteren een 46-jarige leraar uit Neer wegens ontucht veroordeeld tot dertig maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. Hij mag bovendien zeven jaar lang het beroep van leraar niet uitoefenen. Ook moet hij 7000 euro smartengeld betalen aan twee slachtoffers. De uitspraak is conform de eis van het Openbaar Ministerie. De leraar heeft bekend dat hij ontucht pleegde met leer lingen van een basisschool en naakt rondliep in de kleed kamers van een voetbalclub, terwijl daar jonge voetbal lers bij aanwezig waren. ANP (Advertentie) j Deze aanbiedingen nu fcltHJl bij Vodafone City Point. Vraag naar de voorwaarden. Geen Vodafone City Point In de buurt? Bestel via 0800-0560. Voor meer aanbiedingen, kijk op www.vodafonextraweken.nl. VOQCIrOnG i.c.m. 2-jarig Vodafone 20 abonnement jjpnrErwin Buter DEN HAAG - Net als het CDA laaide WD in haar verkiezings programma de AOW onge moeid. De twee regeringspar tijen zoeken andere manieren om de stijgende kosten van de vergrijzing op te vangen. Tot groot ongenoegen van de ei sen minister-van Financien, Ger- rit Zalm, wijst de WD een ver hoging van de AOW-leeftijd af. Ook hoeven ouderen niet meer belasting te betalen om de gevol gen van de vergrijzing op te van gen, stelt de WD in zijn verkie zingsprogramma dat gisteren deels uitlekte. Daarmee scharen de liberalen zich achter het CDA en stellen zij zich op tegenover de PvdA. De VVD vindt dat mensen voor al tot hun 65e meer moeten gaan werken om de kosten van de ver grijzing te betalen. De partij denkt dat te kunnen stimuleren via belastingen, sociale wetten en de ontslagregeling. De betaalbaarheid van de AÓW wordt het thema van de verkie zingen. PvdA-leider Wouter Bos opende in april, nog vooi'dat het kabinet ten val kwam, het bal. De sociaal-democraat vindt dat rijkere gepensioneerden moeten meebetalen aan de oudedags voorziening om de kosten van de vergrijzing op te vangen. Dat kwam hem op veel kritiek te staan van binnen en buiten de partij. Vooral het CDA wist niet hoe snel het afstand moest ne men van de suggesties van de Pv dA-leider. Binnen de WD waren de reac ties tot nu niet minder terughou dend. De leider van de liberalen in het kabinet, Gerrit Zalm, vindt net als de PvdA dat er iets moet gebeuren om de stijgende kosten van de vergrijzing - AOW en zorg - op te vangen. Nog in juni van dit jaar noemde hij een hogere pensioengerech tigde leeftijd van 67 jaar 'een be langrijke mogelijkheid'. Zalm vindt dat nog steeds, maar legde zich gisteren mokkend neer bij de keuze van de pro gramcommissie. Het CDA wist gisteren niet hoe snel het de op vattingen van de WD moesten toejuichen. „Goed voorbeeld doet volgen", probeerde fractie leider Maxime Verhagen alle lof naar zich toe te trekken. De PvdA reageerde uiterst kri tisch op het WD-programma en sprak over struisvogelpoli tiek. GPD Gewone leden niet welkom bij Eén NL DEN HAAG - Marco Pastors wil zo min mogelijk leden bij zijn partij Eén NL, waarmee hij in november meedoet aan de Tweede Kamerverkiezingen. Hierdoor verwacht Pastors scherper te kunnen zijn in de campagne. „Onze partij streeft er niet. naar zoveel mogelijk leden te hebben, maar zoveel mogelijk kiezers", aldus Pastors. Alleen de mensen die op de lijst staan voor de ver kiezingen mogen lid worden en meepraten over het programma. De oud-wethouder van Leef baar Rotterdam meldde Eén NL gisteren aan bij de Kiesraad in Den Haag. Hij deed dat samen met Joost Eerdmans, nu nog Ka merlid voor de LPF. Eerdmans en Leefbaar Rotterdam-raads lid Ronald Sorensen zijn de eni gen van wie al bekend is dat ze ook op de lijst komen. Het pro gramma draait om vijf hoofd punten: sociale zekerheid, veilig heid, integratie, onderwijs en be stuurlijke vernieuwing. GPD pagina 4 strakke organisatie is uit de tijd door Remko Tanis ROTTERDAM - De 26-jarige man die zondag zou zijn mishan deld door medewerkers van een beveiligingsbedrijf tijdens een Formule 1-evenement in Rotter dam, is dhisdagavond bezweken aan zijn verwondingen. Dat maakte de politie gisteren be kend. Nadat eerder al zes beveiligers waren gearresteerd, is gistermid dag een zevende aangehouden. Het gaat om een 30-jarige man uit Leeuwarden, die ook werkt voor het Friese beveiligingsbe drijf ISA. De 26-jarige bezoeker kreeg tij dens het feest na afloop van Ba varia City Racing ruzie met de beveiligers. Volgens de politie vielen daarbij over en weer klap pen. Een aantal bezoekers heeft gezegd dat de 26-jarige Rotter dammer ruzie zócht met omstan ders. Toen de beveiligers tussen beide wilden komen, zou hij door het lint zijn gegaan en één van hen een kopstoot hebben ge geven. Andere getuigen zeggen dat de bezoeker na zijn aanhouding door beveiligers werd geschopt, geslagen en in een wurggreep ge houden. Eenmaal buiten kreeg de man last van versnelde adem haling, waarna deze stokte. Hij werd opgenomen in het zieken huis, waar inwendig hoofdletsel werd vastgesteld. De eerste zes beveiligers meld den zich maandagavond zelf bij de politie. Het gaat om mannen tussen de 20 en 45 jaar uit Heeg, Leeuwarden, Mookhoek en Arn hem. De politie heeft het ver hoor van beveiligers en getuigen gisteren nog niet afgerond. Ook de sectie op het lichaam van de 26-jarige bezoeker was nog niet klaar. Zolang er geen helder heid bestaat over de doodsoor zaak, blijft de aanklacht tegen de beveiligers staan op open lijke geweldpleging. GPD door Eelco van der Linden SCHIPHOL - Opwinding, angst, maar geen paniek. De passagiers van vlucht 42 van Northwest Airlines van Am sterdam naar Mumbai (Bom bay) hadden snel door dat er iets niet in de haak was. „Toen ik door mijn raampje een F-16 zag verschijnen, be greep ik dat het èrg mis was. Maar ik heb erom moeten la chen, en dat voor een hartpa tiënt", zegt de zestigjarige me neer Patel uit Mumbai, een van de eerste passagiers die het vliegtuig verliet na terug komst op Schiphol. Zijn twin tig jaar jongere medepassa gier, zakenman Japin Desai uit New York, vond het min der amusant, maar hij zat dan ook achter de groep mannen die de oorzaak van de terug keer vormden. „Een groep van zeven, acht personen, westers gekleed maar met baarden - duidelijk moslims - waren op het mo ment van opstijgen vervelend bezig. Ze bleven met hun mo biele telefoon bellen, ondanks verzoeken hiermee te stoppen. Het zorgde voor irritatie." Al na twintig minuten vliegen wendde de gezagvoerder zich tot de 149 passagiers. Desai: „Hij excuseerde zich en vertel de dat we terug moesten van wege een technisch probleem. Meteen na die boodschap ston den drie Amerikaanse air marshals op. Ze stelden zich op in het gangpad en begon nen nadrukkelijk de passa giers te observeren, vooral de mannen voor mij." Dreigend De situatie was dreigend. „De marshals bleven onafgebroken kijken. Iedereen moest voor zich uit blijven kijken, je mocht je niet omdraaien om met passagiers achter je te pra ten. Het was duidelijk dat al les draaide om die groep, maar er werd niet gearresteerd", zegt Desai. Ondertussen nam de purser het woord. „Ze ver telde zonder iets toe te lichten dat de drie mannen de leiding van het bedienend personeel hadden overgenomen. Wie wat wilde moest de marshals aan schieten. Die waren vriende lijk en kalm." Het vliegtuig zette koers naar Amsterdam en deed dat onder begeleiding van twee F-16's. Desai: „Ze waren duidelijk te zien en dat bezorgde mij toch wel een hoop angst." Maar de situatie in de cabine bleef overzichte lijk en kalm. Tot na de lan ding: „Zwaar bewapende poli tiemannen, in uniform, maar zonder bivakmutsen, drongen de cabine binnen en arresteer den meteen de mannen voor mij. Die boderï geen verzet. Ik vond het opvallend dat ze geen van allen iets zeiden. Ze kregen handboeien om en wer den afgevoerd." Een medepas sagier, Alwyn uit Mumbai, noemt het opmerkelijk dat de mannen na de landing een uil tje leken te knappen. „Toen de agenten binnenkwamen, de den ze alsof ze diep in slaap waren. Dat is toch wel vreemd, gezien de hele situa tie." GPD door Joeke Berg BIDDINGHUIZEN - De jongen die zondag op het muziekfesti val Lowlands in Biddinghuizen de bewaking de stuipen op het lijf joeg in zijn witte jurk met bomgordel, was een onschuldige promotor van feestorganisator Expornstar. Dat zei programma maker Rob Muntz gisteren. De jougen zit nog steeds in hechte nis. De 21-jarige maakte zondag re clame op het festival voor het volgende Expornstarfeest. Hij liep volgens Muntz al ruim vijf uur rond op het terrein in Bid dinghuizen in een wit gewaad en met een bordje met de tekst 'SexBom!' om zijn nek. Zondag avond kreeg de bewaking bij de ingang van het festival de jon gen in de smiezen. Volgens de politie deed hij zich voor als ter rorist met een bomgordel. De be wakers wilden hem tegenhou den, waarop hij in een gestolen auto zou zijn gevlucht. Na een klopjacht door Flevoland werd de jongen maandag gearres teerd. Naar aanleiding van het incident werden op luchthaven Schiphol zelfs tijdelijk extra vei ligheidsmaatregelen genomen. Gijs van de Wint, organisator van Expornstar, ontkent dat het gaat om een gecoördineerde stunt. „Die jongen heeft niets met Expornstar te maken, hij was daar niet in opdracht van mij reclame aan het maken." Volgens Van de Wint werd op Lowlands wel reclame gemaakt voor de beruchte dancefeesten, en heeft de jongen in kwestie daarbij waarschijnlijk het vest en bijbehorend Sex Bom-bordje ontvreemd. ANP GILZE - Op de provinciale weg N260 van Gilze naar Rijen (Noord-Brabant) zijn gistermiddag vijf mensen zwaargewond geraakt toen hun auto van de weg raakte en tegen een boom botste. Het gaat volgens de politie om twee volwassenen (vermoedelijk de oma en de tante) en drie kinderen van 2, 6 en 9 jaar. Het ongeval gebeurde rond 15.50 uur. De be stuurster van de auto was er slecht aan toe. Zij is met de traumahelikopter overge bracht naar het ziekenhuis in Nijmegen. De andere gewonden liggen in ziekenhui zen in de regio. foto Erik Haverhals/ANP WA r MüCAL wou? GAAT Al I P-JAM KokEA'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 3