FZC Hulpmiddelen onbenut in opslag Goes pakt verkeerschaos Groenrijk aan Protest tegen groei camping 't Veerse Meer ïilliften, rolstoelen en andere dure spullen niet hergebruikt na overlijden Brogum wil muziekzaal in Zierikzee Die vrachtwagens zijn echt heel irritant zeeland nazomerfestival.nl festivalhcirt flbdij Middelburg Gamma „6*0113-315649 lV,'vViPZC-n' i ÜSW-"^- iJw»iienli6-sxploitatie. 2 en Midden-Zeeland: 0113-315520; Es-Vlaanderen: 0114-372770; E,.b 0204562500. donderdag 24 augustus 2006 editie Bevelanden-Tholen GOES - Er staat, hangt en ligt nog voor een kapitaal aan onge- bruiktc hulpmiddelen bij men sen thuis. Trapliften, badliften, ïilliften en zelfs elektrische rol stoelen die nog prima bruikbaar zijn, vinden niet hun weg naar nieuwe gebruikers. Bereden: gemeenten hebben bij 'de invoering van de Wet Voorzie- igen Gehandicapten (WVG) 1994 niet de verantwoorde nd voor eerdere verstrek- _jgen door bedrijfsverenigin- jgenen AWBZ overgenomen. Bo vendien worden dure dingen als Éapliften pas sinds een jaar in bruikleen gegeven in plaats van vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu rode uientaart en gehaktballetjes met rode bietjes of gegratineerde champignons en chocolade-kersentrifle €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118-886 886 vrijdag 25 augustus 16.00 uur presentatie Marius Bassie Ik ben vandaag een beetje weg geweest Markt 511 Middelburg T0118 886 886 rendabeler te kunnen inzetten. De gemeenten moesten de uit voering op zich nemen, zodat de lijnen korter konden worden dan voorheen, toen zorgverzeke raars en bedrijfsverenigingen de aanvragen en de verstrekkingen regelden. Een groot voordeel zou zijn, dat dure apparaten door de kortere lijnen veel meer hergebruikt konden worden. De markt zou sneller en goedkoper bediend kunnen worden. Wat betreft het rollend materi eel zetten de gemeenten in de Oosterschelderegio, die samen hun WVG-plicht gingen uitvoe ren in het Samenwerkingsver band Welzijnszorg, al meteen een soort kringloopsysteem op. Zodra iemand overlijdt, meldt de gemeente dat de leverancier wordt gewaarschuwd. Voor Goes is dat Jeremiasse en voor de overige gemeenten Beenhak ker. De leverancier maakt een afspraak en de rolstoel, het scootmobiel of een ander ding op wielen, wordt opgehaald. De spullen die voor de WVG wer den verstrekt, kwamen niet bij de gemeenten in het lijstje te staan, noch was er een andere in stantie die ernaar omkeek. Ze bleven, na het overlijden van de gebruiker, anoniem en werkloos in kelders en op zolders staan. Hetzelfde geldt voor trapliften en andere duurzame apparaten die vóór vorig jaar vanuit de WVG zijn verstrekt. Die werden in eigendom gegeven. Volgens de Goese wethouder J. Adriaan- sen is dat zeer terecht veran derd. „Nu krijgen mensen de lif ten in bruikleen en haalt de leve rancier die het onderhoudscon tract heeft, het ding weg na over lijden. De liften worden opgesla gen en opnieuw gebruikt." Adriaansen vindt dat mensen met een ongebruikte traplift of een scootmobiel van voor de WVG, dat het beste kunnen mel den bij de gemeente. Voorval Een voorval dat N. Slabbekoom van het Samenwerkingsverband onlangs noteerde, zou met een behoorlijke regeling niet ge beurd zijn. Zij trof een tillift aan op de fietsenstalling bij het station. Een onbekende had die achtergelaten. De medewerkster waarschuwde de leverancier, die het ding voor hergebruik wist klaar te maken. De WVG is in 1994 ingevoerd om voorzieningen voor gehandi capten, zoals vervoer, woning aanpassing en hulpmiddelen, Hardrijder moet rijbewijs inleveren TERNEUZEN - De politie heeft dinsdagavond op de N252 bij Tcnieuzen een dertigjarige Gent se automobilist betrapt op een fikse overschrijding van de snel heidslimiet. De automobilist reed met 132 ki lometer per uur over de weg. De maximaal toegestane snelheid op die plaats is 80 kilometer per i Uur. De Gentenaar moest het hardrij den direct ontgelden; de agen tennamen de man zijn rijbewijs Z1ERIKZEE - Het bestuur van Poppodium Brogum in Zierik zee vindt dat er een muziekzaal moet komen op Schouwen-Bui- veland. In een officieel stand punt over de podiumvoorzienin gen pleit Brogum niet alleen voor het eigen belang, maar be nadrukt ook dat vrijwel elke kern een eigen muziekgezel schap heeft en dat er ook aan ko ren geen gebrek is. Het bestuur van het poppodium vindt derhalve dat een nieuwe ccommodatie in de eerste ruimte moet bieden aan kamermuziek, hafabra (harmo nie, fanfare en brass), koren en popmuziek. Hoewel de zaal met deze genres al een redelijke bezetting zou hebben, acht Brogum het raad zaam de accommodatie wel voor meerdere cultuurfuncties ge schikt te maken. Daarbij wordt gedacht aan professioneel en amateurtheater, filmtheater Fi- zi, de Muziekschool, bibliotheek en Radio Schouwen-Duiveland. Zo'n optimaal te gebruiken mu ziekzaal zou gebouwd moeten worden aan de Laan van Saint-Hilaire in Zierikzee, vindt Brogum. (Advertentie) De combinatie van grote groepen fietsers en automobilisten en vrachtwagenchauffeurs die rijden waar ze dat niet mogen, maakt de verkeerssituatie op de parallelweg bij tuincentrum Groenrijk in 's-Heer Hendrikskinderen vaak gevaarlijk. foto Willem Mieras doorCornelleke Blok 's-H. HENDRIKSKINDEREN - Steen en been klagen ze. De Bevelandse middelbare scholie ren die dagelijks over de paral lelweg bij 's-Heer Hendrikskin deren fietsen, zijn de gevaarlij ke uitwijkmanoeuvres en klau- terpartijen door de berm bij tuincentrum Groenrijk meer dan zat. Er nioet snel iets ge beuren, vinden ze. Vrachtwagens die de weg ver sperren bij het laden en lossen veroorzaken de grootste erger nis bij de scholieren. „Het is echt heel irritant. Die vracht wagens staan midden op de weg geparkeerd. Dan moet je weer wachten of door het gras lopen met je fiets", moppert Es ther Noteboom (12) uit Lewe- dorp. Ze heeft zojuist haar eer ste schooldag achter de rug op het Buys Ballot College. Samen met drie vriendinnen is ze op weg naar huis. Ook Job Duijnkerke (14) en Al- bert Krijger (14), die onderweg zijn van het Goese Calvijn Col lege naar hun woonplaats Bors- sele, ergeren zich regelmatig aan grote trucks die de weg blokkeren. Job: „Ze staan er vaak 's middags, echt dwars op de weg." Over de oplossing voor het pro bleem zijn de scholieren het minder eens. „Ze moeten hier paaltjes neer zetten, zodat die vrachtwagens er niet meer langs kunnen", is Esthers mening. „Een terrein- tje waar de vrachtwagens op kunnen staan zou wel handig zijn", vindt Albert. Herkenning Auto's die vanaf de parkeer plaats de weg opdraaien en op volle snelheid richting Goes rij den, zorgen ook regelmatig voor gevaarlijke situaties. Magen van den Hoven (15) uit Lewedorp geeft meteen een blik van herkenning. „Mijn buurmeisje is hier pas nog aan gereden door een autobestuur der die niet oplette. Ze had een hersenschudding", vertelt de leerlinge van het Goese Ly ceum. „Het is hier vaak heel druk met fietsers. Er zijn weinig automo bilisten die uitkijken en de groepen fietsers gaan vaak niet opzij. De auto's zouden meteen de grote weg op moeten kun nen rijden." door Frank Balkenende 's-H. HENDRIKSKINDEREN - De gemeente Goes tolereert niet dat vrachtwagens en auto's die bij tuincentrum Groenrijk in 's-Heer Hendrikskinderen laden en lossen, de parallelweg blokke ren en daarmee fietsers in ge vaar brengen. „Dat moet afgelo pen zijn", zegt wethouder M. Dieleman. De Vereniging Dorpsbelangen 's-Heer Hendrikskinderen kaart het probleem aan in een brief aan het Goese college van burge meester en wethouders. Het irri teert de dorpsraad dat vrachtwa gens en auto's ook op het ver smalde deel van de parallelweg rijden en parkeren, terwijl dat stuk officieel is gesloten voor au toverkeer. Dat doen de bestuur ders om het toegangshek van Groenrijk te kunnen bereiken. Plet inrijverbod wordt dan ook regelmatig genegeerd. Volgens secretaris A. van Oos ten van de dorpsraad blokkeren vrachtwagens die bij het tuin centrum moeten zijn en aan- en afrijdende heftrucks de gehele parallelweg. Fietsers moeten dan afstappen en een stukje door de berm lopen. Van Oosten heeft de indruk dat het pro bleem toeneemt. Steeds vaker signaleert hij er auto's en vracht wagens, terwijl er ook dagelijks colonnes scholieren langsfietsen naar en van Goes. Volgens Van Oosten is dat niet alleen vervelend, maar ook ge vaarlijk. „Kijk, de wegbeheer- der heeft niet voor niets het ge sloten weggedeelte versmald van vierenhalve naar drie me ter. Het is zelfs voor een deel fietspad. Auto's en vrachtwa gens mogen er niet komen. Er staat niet voor niets een verbods bord. Dat bestuurders het toch doen, is buitengewoon gevaar lijk. Er rijden dagelijks massa's fietsers over de parallelweg. Er gebeuren gelukkig nauwelijks ongelukken, maar je moet de put dempen voordat het kalf ver dronken is." Sinds jaar en dag De dorpsraad heeft al een ge sprek gevoerd met eigenaar L. Wagenaar van Groenrijk. Hij wijst erop dat het toegangshek al sinds jaar en dag (ook al toen het tuincentrum Europatuin heette) bestaat, maar weet niet of er ooit toestemming is ver leend om het imijverbod te nege- heid voor leveranciers en klan- ren. De inrit op het gesloten ten om spullen te laden en te los- weggdeelte is de enige mogelijk- sen. Wagenaar is wel bereid aan (Advertentie) I 29 ciug t/m 9 sept 2006 muzieko.a. Arsenal, BettieServeert, d£US, DJ Grazzhoppa Bigband en Aka Moon, LOUIS, Radio Lume dans The Recital film Flat Earth Society literatuur Gekruide Zinnen kaarten info gratis brochure zie nazomerfestival.nl of bel 0900 33 000 33 (0.45 p/g) Morgen: spectaculaire najaars modeshow .oratie: Narreboutplrin (tussen (ir.mtl Café R.ivmondo BjL'vftn Grand Café Stcfano's) PROGRAMMA VRIJDAG 25 AUGUSTUS 19:30 1' live optreden van Lo'ii Prince 20:00 - 20:45 1' ronde modeshow 21:00 2' live optreden van Lou Prince 21:30-22:15 2' ronde modeshow 22:15 3' optreden Finale mei Lou Prince Ook WVG-ambtenaar M. van den Berge van de gemeente Ka- pelle suggereert een soort mel dingssysteem voor goede spul len die tussen wal en schip drei gen te vallen. „Er zijn natuur lijk zaken, als badkrukjes en beugels, waarbij het meer kost om ze weg te halen en schoon te maken dan wanneer je het nieuw koopt. Bovendien staan zulke dingen niet meteen in de weg. Maar als er liften zijn die mensen niet gebruiken, zouden ze die netjes kwijt moeten kun nen, zodat een ander er plezier van heeft." Bij slecht weer /41I de show plaatsvinden in het vernieuwde Grand I Intel tc Brasserie Arion. Accu gestolen uit auto in Goes GOES - Een 44-jarige Goese automobiliste ontdekte gis termiddag tot haar verbazing dat iemand de accu uit haar auto had gesloopt. Ze had haar voertuig afgelopen zon dagavond rond zes uur geparkeerd op de Albert Joachimi- kade in haar woonplaats. Toen zij gistermiddag rond drie uur weg wilde rijden, startte de auto niet. Na enkele po gingen belde zij de wegenwacht. Een monteur kwam ter plaatse en opende de motorkap. De accu bleek te zijn ver dwenen. Er was geen braakschade te zien. Hoe de dief toch onder de motorkap kon komen, is onduidelijk. De vrouw verklaart de auto wel goed afgesloten te hebben. Vrouw gewond bij aanrijding SINT-MAARTENSDIJK - Een 37-jarige automobiliste uit de gemeente Tholen is gisteravond gewond geraakt bij een aanrijding met een 20-jarige automobilist uit dezelf de gemeente op de kruising van de Vierde Dijk en de Me- liasweg in Sint-Maartensdijk. De man raakte niet ge wond. De automobilist verleende even na zes uur op het kruispunt geen voorrang aan de vrouw. Hij zei dat hij de auto van de vrouw totaal over het hoofd gezien. De bot sing die volgde was zo hard dat de 20-jarige bestuurder op de passagiersstoel van zijn auto terechtkwam. De air bag van de auto van de vrouw klapte open; daardoor raak te zij gewond aan haar neus. Ook verklaarde zij dat ze zich niet lekker voelde. De vrouw is overgebracht naar het ziekenhuis. Hennepkwekerij in Schoondijke SCHOONDIJKE - Delta heeft aangifte gedaan van dief stal van elektriciteit uit een pand aan de Willemsweg in Schoondijke. In het pand werd een hennepkwekerij aan getroffen en er was met de elektriciteitsmeter geknoeid. In de woning stonden 150 oogstrijpe planten. Alle planten en benodigdheden voor de hennepkweek wer den vernietigd. De hennepkweek heeft waterschade ver oorzaakt in de woning. Er is nog geen verdachte aange- houden. Extra subsidie feest De Ruyter VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen trekt 75.000 euro extra uit voor de viering van het De Ruyterjaar, volgend jaar. Eerder beloofde de gemeente al 80.000 euro bij te dragen. Het college van B en W verwacht dat de herden king een grote impact op de stad zal hebben. Bovendien wil het college de Stichting De Ruyter stimuleren door de extra subsidie, zegt wethouder C. Seijbel. Het is nog niet duidelijk waar het geld vandaan moet komen. „Dat moet je vinden", stelt de wethouder. „Vlissingen moet in 2007 maritiem zijn. Het is belangrijk voor de stad." een oplossing mee te werken. „Dat is in ieders belang." Een optie is een uitrit aan de achter zijde van het terrein te maken, maar dat wil het dorp niet om dat er dan vrachtwagens door een woonstraat rijden, zegt Wagenaar. De dorpsvereniging oppert de sloot aan de parallelweg te dem pen en de nieuwe ruimte te be nutten voor laden en lossen. Van Oosten: „Dat kost natuur lijk wel wat en de vraag is wie dat betaalt." Snel De provincie is eigenaar van de parallelweg van de Nieuwe Rijksweg, maar heeft het beheer overgedragen aan de gemeente Goes. Wethouder Dieleman (CDA, verkeer) wil het pro bleem snel oplossen en stuurt aan op een overleg met de dorps- vereniging' en Wagenaar. Onderwijl dient Groenrijk te voorkomen dat er vrachtwagens dwars op de parallelweg staan. „Dat staan we niet toe. We zul len nagaan of en hoe we er tegen kunnen optreden." Politiecon troles? „Als het kan, ben ik daar wel voor. De situatie is nu te ge vaarlijk voor fietsers." door Harmen van der Werf WOLPHAARTSDIJK - Niet al leen uitbreiding van camping De Haas in Oud-Sabbinge stuit op verzet van omwonenden. Ook tegen uitbreiding van de iets verderop gelegen camping 't Veerse Meer bij Wolphaartsdijk rijst verzet. Eigenaren van re creatiebungalows in De Inlaag, vlakbij camping 't Veerse Meer, hebben bij de gemeente Goes be zwaar aangetekend. 't Veerse Meer zit in hetzelfde schuitje als De Haas. Het aantal staanplaatsen is er de laatste ja ren flink gedaald om ruimte te kunnen bieden aan de steeds groter wordende stacaravans, 't Veerse Meer telde ooit 275 plek ken, nu nog 225. Exploitant S. Jasperse wil even als zijn collega P. Verburg van De Haas het bos naast zijn be drijf benutten om het aantal plaatsen voor stacaravans op te krikken, tot plusminus driehon derd. Scheiding Het verlies van het bos is voor een groot aantal inwoners van Oud-Sabbinge dé reden om te gen uitbreiding van De Haas te zijn. Hetzelfde geldt voor een aantal eigenaren van bungalows in het recreatiepark De Inlaag bij camping 't Veerse Meer. Twee bosjes van samen drie hec tare vormen nu nog de schei ding tussen de camping en het bungalowpark. „Dat moet zo blijven", vindt A. van Steenber gen uit Rotterdam, eigenaar van een woning in De Inlaag, waar hij elk weekeinde is. Het is Van Steenbergen niet al leen om het behoud van de bos jes te doen, hij vreest ook dat het oprukken van de camping de rust in De Inlaag zal versto ren, waardoor de waarde van de bungalows zal verminderen. En het is volgens de Rotterdammer nog veel te vaag hoe het toekom stige kampeerterrein wordt inge richt en aangekleed. De gemeen te Goes kan er op deze manier onmogelijk mee instemmen, al dus Van Steenbergen. Groenstrook Campingeigenaar Jasperse er gert zich aan de kritiek. „Alsof de rust van de éne recreant in een bungalow verstoord zou worden door de andere recreant in een stacaravan. Aan de rand van De Inlaag komt bovendien een groenstrook, van vijf tot vijf tien meter." De drie hectare bos gaat verloren, maar, stelt Jasper se, 'wij hebben ter compensatie een heel vette prijs moeten beta len'. De gemeente is niet van plan met dit geld nieuw groen aan te planten. Zij wil het steken in een betere ontsluiting van de re creatiegebieden bij Wolphaarts dijk vanaf de Deltaweg (Goes— Zierikzee). zeeuwse almanak „O ja, ik moet 4 september naar de Gamma", zei de Ter- neuzense tussen de wijn en nootjes door tegen haar echt genoot. „Huh, weet je dat nu al? Ga je verbouwen dan?" Waarop ze verbaasd opkeek: „Zei ik Gamma? Ik bedoelde dat ik naar Greta, de schoon heidsspecialiste, moet. Hoe kom ik nou aan de Gamma?" Die binnentikker liet haar man niet aan zich voorbij gaan: Vast omdat er aan jou ook wel het een en ander mag worden verbouwd!" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27