Kern Oosterland verkeersonveilig PZC Restauratie Zwanenkerk begonnen KRAS.NL Op naar het wereldkampioenschap ALTE1MA Gamers zijn geen nerds agenda Routes omslachtig en onduidelijk volgens dorpsraad ITALIAANSE en FRANSE Bloemenrivièra HWii-'f 1 KROATISCHE Bloemenrivièra Het Prinsdom ANDORRA PORTUGESE Algarve GEKKE DOLLE DAGEN 24 aug. 20% korting op 25aug. 30% alle showroom 26 aug. 40%modellen INTERIEUR D E S I C N Gerard Renes hoopt donderdag 31 augustus de finale van de World Cyber Games te winnen. door Andrea Bolle NIEUWERKERK - Computerspelletjes. Het is een hobby, of als je wat fanatie ker bent, speel je het met vrienden. Dat er ook geld mee te verdienen valt, we ten niet zo veel mensen. De World Cy ber Games is zo'n toernooi waarbij de winnaars tienduizenden euro's mogen verdelen. Nieuwerkerker Gerard Renes (21) is één van de 24 beste gamers van Nederland en hoopt afgevaardigd te worden naar het wereldkampioen schap. „Dit is nogal wat anders dan Ma rio Bros spelen." Donderdag 31 augustus speelt Renes in de landelijke finale van de World Cyber Games in Rotterdam. De 24 deelnemei's hebben zich de afgelopen maanden in voorrondes al gekwalificeerd met ga mes als Need for Speed, Dead or Alive en Counter-Strike. In Rotterdam zal elk spel (het zijn er zes in totaal) een fina list opleveren. Die krijgen een felbe geerd ticket voor de World Cyber Ga mes in het Italiaanse Monza. Tachtig landen sturen een team naar het wereld kampioenschap waar ruim twintigdui zend euro te verdelen valt. De Nieuwer kerker gaat voor een finaleplaats met het voetbalspel Fifa 2006, een spelletje dat hij al jaren speelt. „Als je tegen de computer speelt, wordt het al snel saai. Toen mijn ouders internet kregen, ging ik het ook tegen anderen spelen", ver telt Renes. Hij kwam terecht in de ESL, oftewel de Electronic Sports League, een voetbalcompetitie die door iedereen met een internetverbinding gespeeld kan worden. „Ik speelde eerst alleen, maar werd opgemerkt door een Neder lands team dat zich 'Knights' noemde. Ik mocht meedoen en sindsdien speel ik online toernooien, maar ga ook naar LAN-party's." Vanachter zijn compu ter speelt Renes regelmatig tegen Rus sen of Koreanen. „Dat was wel even wennen in het begin. Een tegenspeler uit Roemenië vroeg mij zelfs een keer of ik wiet op wilde sturen." Dat in dit wereldje geld te verdienen valt, merkte de Nieuwerkerker op een LAN-party in Rijswijk, waar hij vorig jaar de eerste prijs in de wacht sleepte. Hij ging naar huis met allerlei hard ware, spelletjes, een toetsenbord en een nieuwe computerkast. Omdat hij het al lemaal niet nodig had, heeft hij zijn prij zen verkocht en daar nog aardig wat aan overgehouden. Hoewel het volgens Renes wel mogelijk is, is het niet zijn be doeling zijn boterham te verdienen met gamen. „Er is een Nederlander die hier hon derdduizenden euro's mee heeft ver diend. Als je naar gesponsorde toer nooien gaat, zou dat ook best lukken, maar ik wil ook graag een sociaal leven hebben." Juist door dat sociale leven vind hij één, hooguit twee uurtjes ga- men per dag genoeg. Zijn teamgenoten, maar ook de mensen die hij tegenkomt op gamel'eestjes hebben dus ook andere bezigheden. „Natuurlijk zitten er com- puternerds bij die op hun toetsenbord slapen, maar de meeste gamers zijn heel foto Dirk-Jan Gjeltema normale en leuke mensen. Onze teamlei der werkt bij Shell en er komen zelfs steeds meer meiden bij", grinnikt Re nes. Dat hij op 31 augustus grote kans maakt Nederland te mogen vertegen woordigen in Italië, kwam een beetje als een verassing. Al vier keer heeft de Nieuwerkerker geprobeerd om door de voorrondes te komen, maar pas dit jaar lukte dat. „Ik speel heel opportunis tisch voetbal, dat is mijn geluk mis schien geweest. Je zou het kunnen verge lijken met het Nederlands elftal van '88. Ik zit me vaak te ergeren aan voet bal op tv. Nu mag" ik het allemaal zelf bepalen en dat is erg leuk." De landelijke finale in Club Off Corso wordt groots aangepakt. De gamers krij gen een VIP-behandeling, hebben be schikking over een spelerslounge en er zijn verschillende vj's van TMF aanwe zig. Onder het toeziend oog van duizend man publiek, waaronder de ouders van Renes, wordt 's avonds bekendgemaakt wie er naar Italië mogen. Renes: „Het is toch wel een hele eer om daarbij te mo gen zijn, maar ik ga er vooral van genie ten." (Advertentie) ijnnrPietKleemans OOSTERLAND - Het centrum ran Oosterland is ongezellig en Je vcrkeersstructuur omslach tig, onduidelijk en daarmee on veilig. Dat schrijft de dorpsraad Oosterland in een brief aan de Schouwcn-Duivelandse gemeen teraad. Aan de omgeving Markt, Groe- nendaal, Molenweg en Lange Achterweg valt in de visie van de dorpsraad veel te verbeteren. De dorpsraad vraagt in de brief onder meer aandacht voor de toegankelijkheid van de Markt. De situatie is nu zo dat als je met de auto naar de Markt wil, je eerst de Lange Achterweg he lemaal moet uitrijden, vervol gens om de kerk heen en dan via Groene Poort en Korte Achter weg naar de Markt. Een omweg van jewelste. In de woorden van de dorpsraad: omslachtig en on duidelijk. De Markt - middenin het dorps- hart - is dan ook nog niet bijster gezellig, vindt de dorpsraad. Orgelspeel-in RENESSE - Beginners, gevor derden en professionals in het bespelen van een kerkorgel kun nen zaterdag terecht in de Jaco- bnskcrk in Renesse voor een or- gclspeel-in. Tussen 14.00 en 17.00 uur- kun nen belangstellenden het in 1882 door de firma Oberlinger in het Duitse Windesheim ge bouwde orgel bespelen. De orga nisten dienen zelf hun muziek boeken mee te brengen. Belang stellende luisteraars zijn ook van harte welkom. Voorgesteld wordt, de leilinden te verplaatsen tot vlakbij café Neffen d'Eule. Verder bepleit de dorpsraad het heropenstellen voor gemotori seerd verkeer van de route van de Lange Achterweg naar de Markt. Daar waar nu de glascon tainer staat zou de dorpsraad graag - net als vroeger - een mu ziektent zien. Om het gebied nog aantrekkelijker te maken, zou volgens de dorpsraad in het verlengde van de voormalige Ra bobank woningbouw een goed idee zijn. Ook vraagt de dorpsraad aan dacht voor de toegang tot de wijk Oostkenshil. De weg bij het pand van groenten- en fruit handel Pieper is de enige toe gangsweg tot de wijk en dat vol doet in de praktijk absoluut niet, stelt de dorpsraad. „Deze toegang is redelijk smal en wordt regelmatig geblokkeerd door fout geparkeerde auto's. Dat geeft een onoverzichtelijke situatie", aldus de dorpsraad. Deze bepleit herinrichting van dit stukje Oosterland. Ook het Groenendaal kan een herinrich ting wel gebruiken in de visie van de dorpsraad. De straat is smal en de doorstroming wordt vaak belemmert door geparkeer de auto's. In de Margrietstraat in Ooster land wordt geklaagd over par keerproblemen. Aan het eind van de straat is een insteekha- ven, bedoeld om met een auto te kunnen keren. Omdat er in de straat weinig - volgens de dorps raad te weinig - parkeerruimte is, wordt de insteekhaven door gaans tot ergernis van de omwo nenden gebruikt als parkeer plaats. De dorpsraad doet de suggestie een stuk groenstrook aan de Margrietstraat om te vor men tot parkeerplaatsen. KINDEROPVANG OP MAAT MGOPVANG OTOT 4 JAAR BUITENSCHOOLSE OPVANG 4 TOT 12 JAAR 'iT.<E\::C:VANG 0 TC' .AAR •Te».0llS-6861OO> 'loancs; Philippine, Schorrenkruidlaan 27a Ttmeuzen, Van Steenbergenlaan 30 Professor Zeemanscraat 216 Wagnerhof3 y Zuiddorpe, BookweitSCraat 10 Hulst, Blaauwe Hofke 88 WWWJU UITJE. NL woensdag 23 augustus 2006 STREEKACTIVITEITEN DREISCHOR - Wijnhoeve De Kleine Schorre. 14.00 uur: Rondleiding door wijngaard en wijnkelder inclusief proe ven; RENESSE - Jacobuskerk, 10.00-13.00 uur Torenbeklimming; Jacobuskerk, 19.00 uur: Wandeling nsarSlot Moermond o.l.v. gids. (Advertentie) Bezorgklachten: j 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEIU-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111 -454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) J PietKleemans AliPankow I Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Teh (0113)315500 Fax:(0113)315669 F-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Evangelisch Lutherse gemeente kerkt tot kerst in consistorie door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De restauratie van de Lutherse kerk in Zierik- zee - de Zwanenkerk, in de volksmond - is begonnen. Het is de bedoeling dat het ingrijpende karwei voor kerst afgerond wordt. Voorlopig wordt gekerkt in de consistorie. De naar schatting anderhalve ton kostende opknapbeurt is hard nodig, stelt T. van der Bijl-Pannekoek van de restaura tiecommissie van de Evange lisch Lutherse gemeente. Met na me de muren zijn dringend aan restauratie toe. Tijdens de watersnoodramp van 1953 stond het markante kerkge bouw op de hoek van het Gat van West Noord Westen rondom in het zoute water en dat heeft de muren geen goed gedaan. Het zout dat toen in de muren trok, zorgt nog steeds voor proble men. Heel frusfrerend, vindt Van der Bijl. „In 1990 zijn de muren ook al een keer gerestaureerd. Dat was een karwei van een paar ton en toen dat gedaan was, hadden we zoiets van 'Hè, hè, we kunnen weer veertig jaar vooruit', maar dat pakte anders uit. De stuc- laag zit nu al weer los. Dan klinkt het gewoon hol al je er komst veilig uit te kunnen voe ren, wordt een loopbrug ge maakt over het dakgewelf. Zwanen De voor de kerk zo kenmerken de zwanen op het dak worden eveneens opgeknapt. Dat valt ondér de buitenzijde van het ge bouw en dat is in dit geval voor rekening van de gemeente Schouwen-Duiveland. Met de restauratie van de Lu therse kerk is een bedrag van rond de anderhalve ton ge moeid. Zeventig procent van dat bedrag put men uit een subsidie van het Rijk. De resterende 30 procent van het benodigde be drag moet de restauratiecommis sie van de Evangelisch Lutherse Gemeente bij elkaar zien te sprokkelen. „Daar zijn we al drie jaar mee bezig en daar gaan we voorlopig ook nog mee door", aldus Van der Bijl. Tij dens Open Monumentendag is het kerkgebouw dit jaar vanwe ge de restauratie niet open voor het publiek. Vrijwilligers van de Lutherse Gemeente zijn dan wel met een stand vertegenwoor digd in de Dikke Toren, in de hoop daar ook nog wat geld voor de restauratie te kunnen verdienen. Tijdens het restaura tiewerk wordt gekerkt in de con sistorie van de kerk. De preekstoel van de Lutherse kerk wordt ingepakt om beschadiging te voorkomen. foto Marijke Folkertsma een ladder tegenaan zet om bijvoorbeeld de ramen te ze men." Van der Bijl heeft afgelopen weekend samen met een aantal vrijwilligers alles wat los zat of los kon uit het kerkgebouw ge haald om ruimte te creëren voor de aannemer. „Stoelen, lampen, geluidsinstallatie, alles is er uit." Orgel en preekstoel zijn ge bleven, maar die worden volle dig omtimmerd om beschadi ging tijdens de werkzaamheden aan de muren te voorkomen. Met alleen het schoonhakken en opnieuw pleisteren van de mu ren is men er niet. Het houtwerk van het dak behoeft op meerde re plaatsen reparatie en om in spectie van het dak in de toe- 1 O-daagse bus-/excursiereis 8-daagse bus-/excursiereis 10-daagse bus-/excursiereis 12-daagse husrondreis (Advertentie) succes extra ingekocht Vertrek op vrijdag 15-22-29/9 en 6-13-20/10 verblijf in het comfortabele Hotel Bristol, op 150 m.van het centrum van Spotorno en 300 m.van zee excursies naar o.a. de prachtige kuststreek Cinque Terre met het schilderachtige Rapallo,de beroemde havenstad Genua, het veel bezongen Santa Margherita Ligure, het monumentaal marktplaatsje Albenga,de heerlijke badplaats Alassio en het historische en rijkelijk versierde Cuneo optioneel naar de Cöte d'azur met mondain Monaco en Nice Reisnummer EZ 17.489, zie www.kras.nl/17489 Uitgebreid programma! Vertrek zaterdag 16-23/9 en 1-8-15/10 verblijf in het aan zee gelegen 3-sterren hotel Belvedere in het plaatsje Medulin, nabij historisch Pula prachtige heen- en terugreis door Oostenrijk en Slovenië en excursies naar het mondaine en nog altijd populaire vakantie oord Opatija, de eeuwenoude havenstad Pula met zijn Romeinse amfitheater, het natuurrijke schiereiland Istrië met leuke stadjes als Porei; en Rovinj optioneel naar de mooie druipsteengrotten van Postojna Reisnummer EZ 17.497, zie www.kras.nl/17497 Zeer complete reis!^ Vertrek vrijdag 15-22-29/9 verblijf in het Hotel Confort Patagonia bij Arinsal met excursies naar o.a. het prachtig gelegen Lac d'Engolasters, een dagtocht door de Pyreneeën naar de indrukwekkende Vall de Nuria, middeleeuws Seu d'Urgell in Spanje,de Spaanse enclave Os de Civis, o.l.v. een gids een afwisselende valleien- tocht, de belastingvrije hoofdstad Andorra la Vella optioneel naar bruisend Barcelona met een rondrit langs o.a. de Sagrada Familia en volop vrije tijd ter plaatse Reisnummer EZ 17.031, zie www.kras.nl/17031 Alle highlights in één reis! Vertrekdatum maandag 11/9 verblijf in toeristenklasse hotels nabij de steden Gdansk en Warschau met excursies naar o.a. het middeleeuwse stadshart van Poznan, de historische Hanze- en havenstad Gdansk, de grootste en machtigste Kruisridderburcht van Europa in Malbork,het prachtige natuurge bied Mazurië,de gerestaureerde Poolse hoofdstad Warschau, het klooster en de populaire bedevaartsplaats Jasna Gora,de monu mentale koningsstad Krakau,de zoutmijnen van Wieliczka,een bezoek aan Auschwitz en de stad Wroclow, het vroegere Breslau Reisnummer EZ 17.238, zie www.kras.nl/17238 Voordeelreis voor de nazomer! Vertrekdata zaterdagen 26/8 en 2-9/9 verblijf in clubhotel Linde in het centrum van Wörgl met excursies naar o.a. bedevaartsplaatsje Mariastein, het mooie Brixental met Kirchberg en St.Johann,schnapsstokerij in Brixen, een begeleide wandeling door de Wildschönau, Pertisau aan de uitgestrekte Aachensee, het openluchtmu seum van Kramsach en Kufstein en zijn stoere burcht optioneel naar zoutstadje Solbad Hall, Wattens met de Kristal wereld van Swarovski en Innsbruck, de hoofdstad van Tirol Reisnummer EZ 17.225, zie www.kras.nl/17225 Hotel dichtbij het strand! 19-daagse hus-/excursiereis Vertrekdata 1119 en 9/10 verblijf in het op ca. 250 m van het strand gelegen hotel Baia de Monte Gordo op ca. 200 m. van het centrum van Monte Gordo bezoeken aan Madrid en Sevilla optionele excursies naar o.a. het prachtig gelegen winkelstadje Tavira,de haven- en hoofdstad van de Algarve Faro, het populaire toeristenstadje Albufeira, het historische Loulé, de Moorse sferen van Mertola, het ongerepte achterland van de Algarve, de heilige kaap St. Vicente, het stadje Sagres en het eeuwenoude Silves Reisnummer EZ 17.033, zie www.kras.nl/17033 Informatie, voorwaarden en boekingen: krasswww.kras.nl 073 - 5 999 999 ma /m vr.: 08.30-18.00 uur, za.: 10,00-15.00 uur j Of boek bij één van onze 19 reisbureaus!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35