Oudjes zijn de sport niet verleerd Letitia Vriesde doceert De Schepper en Blackman pakken titel in Philippine Kuiten en Perdaen geven de doorslag Het geluk lacht Boot even niet toe Eindzege op Reynaerttoernooi voor hockeyers van Echte Vrienden '82 Vasseur in Zoutelande weer geklopt door een Belg uitslagen agenda maandag 21 augustus 2006 z Zege De la Ruelle in Zuiddorpe i ZUIDDORPE - De twee oudere vrouwen lieten de brade- Ijl rie in Zuiddorpe even voor wat die was. Ze moesten even hun voormalige dorpsgenoot Edwin de la Ruelle de hand gaan schudden. „Want jij hebt toch gewonnen, hè", vroe- gen ze aan hem. Het deed de huidige Koewachtenaar blijkbaar goed dat hij nog herkend werd in zijn geboortedorp en hij kon al- 1 leen maar beamen dat hij de sterkste was geweest in de h vijfde editie van de Boekweitloop. De la Ruelle had na de 11,4 kilometer ruim een minuut voorsprong op naaste con- current Patrick van Remortel uit Hulst. De keuze van de organisatie om start en finish van de i Boekweitloop in het centrum van het dorp te plaatsen bleek goed aan te slaan. Tussen de kraampjes en de bezoe- kers van de braderie door en onder de muzikale klanken j van muziekvereniging De Volharding uit Zaamslag liepen de atleten hun wedstrijd. Bijna vanaf de start liep Edwin de la Ruelle alleen voor uit. „In eerste instantie was ik nog samen met Marcel l Mangnus. Die liep de middenafstand, maar moest boven- dien ook al vroeg lossen. Bovendien loop ik het liefste in mijn eentje", zei een opmerkelijk fris ogende De la Ruelle - vlak na zijn overwinning. Bij de -vrouwen ging de overwinning naar de Belgische Ca- 1 rine van Rulle. Bezemer klopt Dees in sprints GOES - Tim Dees van wielervereniging Theo Middel- 1 kamp is bij wielerwedstrijden voor junioren twee keer op de tweede plaats geëindigd. In Naaldwijk en in Woens- drecht werd de Tholenaar beide keren in de eindsprint ge klopt door Thijs Bezemer uit Alphen aan den Rijn. In Naaldwijk finishten Dees' ploeggenoten Ferdinand Bo gaard als 15e en Christian Kik 18e. In Woensdrecht werd Christian Kik 5e. Derde ATB-wedstrijd in Nollebos VLISSINGEN - In het Vlissingse Nollebos houdt de wie- 1 lerstichting Vlissingen vanavond de derde wedstrijd voor de ATB Zomercup. Na twee wedstrijden gaat Richard Slabbekoorn uit Kapelle aan kop van het klassement. Hij won beide keren. Luc van Eek uit Kapelle en de verrassen- de Rudy Vos uit Grijpskerke volgen op grote achterstand. I Bij de veteranen slaagde Eric Bogers uit Breda erin beide 11 wedstrijden te winnen. Hij voert de ranglijst aan met 1 Huib Slabbekoorn en Adri Jongenelen als tweede en der de. De eerste (jeugd)wedstrijden gaan vanavond om 18.00 1 uur van start. Achtste plaats voor Cijsouw ITALLUM - Niels Steenbakker uit Biggekerke is zaterdag als derde geëindigd in de Bartlehiemtocht in het Noord-Friese Hallum. De skeeleraar moest het op de streep afleggen tegen Martij n Otten (Heerenveen) en Edward Hagen (Velserbroek). Erwin Mesu uit Middel- burg kwam bijna twee minuten na Steenbakker als vierde over de streep. Olivier Goud uit Waarde, ploeggenoot van i Steenbakker en Mesu, werd vijfde. Kees Cijsouw uit Oost- 1 burg werd achtste in de tocht over 60 kilometer en was - daarmee de derde veteraan. In het klassement van de Uni- 1 vé Holland Inline Cup staat Mesu nog steeds eerste. Steen bakker neemt de derde plek in. jnnfFrank Boussen HULST - Dat Rapide in het ver leden hockeyers in de gelederen had die aardig met stick en bal overweg konden, bleek de voor bije dagen weer eens tijdens het traditionele Reynaerttoernooi. gij de mannen ging het team van Echte Vrienden'82, bestaan de uit spelers die in het verleden I voor Rapide uitkwamen, er zelfs mei de eindzege van door. Bij de vrouwen moest het team van La- I dies Revival, dat eveneens uit cx-Rapide speelsters bestond, het in de finale afleggen tegen I Rapide 1. De 'oudjes' lieten zien de sport nog niet verleerd te zijn. Ladies Revival, met op het middenveld het sterke duo Yvette Fassaert/Audrey van Ham in de hoofdrol, bood in de eerste helft van de finale goed tegenstand. In de tiende minuut scoorde Liesbeth van Damme van dicht bij: 1-0 voor Rapide. Kort na de pauze was dezelfde speelster dicht bij een tweede treffer, maar keepster Karen Bleijen- bergh redde bekwaam. Ladies Revival kwam nog enkele keren sterk opzetten, maar het bleef bij de 1-0. Eigenlijk ging de finale bij de vrouwen tussen Vrouwluij Nuth en Ladies Revival, de twee teams die het in de voormiddag in de winnaarspoule het best hadden gedaan. De Limburgse vrouwen bedankten echter voor de eer. Volgens Jochem Beaart, lid van het organisatie, besloten ze naar huis af te reizen omdat er te weinig fitte speelsters over bleven. Kruisfinales Bij de mannen werden na de poulewedstrijden kruisfinales gespeeld. De ontmoeting tussen Echte Vrienden en Xtra Old ein digde in een gelijkspel: 0-0. Strafpushes dus. Echte Vrien den hield kon de zenuwen het best in bedwang houden: 4-3. De andere kruisfinale ging tus sen Heroes Secundo en Rapide 1. Rapide was duidelijk de bete re: 3-0. Voor het team van Tommy Ro- we uit Londen zat het toernooi er al vroeg op. Het haalde niet eens de kwartfinales. De vroege uitschakeling kon echter de pret niet drukken. „Er mag nu eens een ander team winnen. Wij gin gen hier al vier keer met de be ker naar huis.", aldus de Engel se coach. In de finale waren het opnieuw de oudjes, nu van Echte Vrien den, die de dienst uitmaakten. De eerst helft ging het spel op en neer. Rapide kreeg de beste kansen. Maar het was telkens Martijn Lockefeer, de doelman van Echte Vrienden, die met ge weldige reddingen een treffer in de weg stond. Even voor rust kon Joep Smits Rapide op voor sprong brengen, maar zijn schot ging rakelings voorlangs. Kort na de rust was Riep Benninga namens Echte Vrienden dicht bij een treffer. Toen kwamen de momenten van Jasper Verbunt. In de vijfde minuut liet hij een schot van zijn stick vertrekken, dat voor Rapide-doelman Koen Schou ten onhoudbaar was. Kort daarna besliste dezelfde Ver bunt de wedstrijd. Hij vormde het eindstation van een onna volgbare combinatie na een strafcorner voor Echte Vrien den. Hoor Sven Bakker PHILIPPINE - Dylan Blackman cu Desiré de Schepper hebben bij het Mosselkrauwertennis- j toernooi de titel gepakt in de 3-categorie van het mannendub- I belspel. Op de banen van Phil- tcn in Philippine waren de ten nissers Blackman en De Schep per te sterk voor Ruben Haver- lieke en Patrick Marteijn. Dylan Blackman en Desiré de Schepper waren in de halve fina les nog in twee tiebreaks de meerdere gebleken van het als tweede geplaatste koppel Dun can Blackman/Dethlef Pieters. Ruben I-Iaverbeke en Patrick Marteijn schakelden de num mers één van de plaatsingslijst, Donovan Blackman en Tom Huis, uit. Na de eerste set in de tiebreak te hebben verloren, kwamen Haverbeke en Marteijn goed terug met tweemaal 6-0. Zodoende stonden er gisteren twee ongeplaatste koppels in de finale. De eerste set in de finale liep weer uit op een tiebreak en dus roken Dylan Blackman en Desiré de Schepper hun kans - zij hadden immers de twee tie breaks in hun vorige wedstrijd ook al winnend afgesloten. En het waren inderdaad Blackman en De Schepper die het eerste be drijf wonnen. Ook in de tweede set konden Haverbeke en Marte ijn goed tegenstand bieden, maar toch dolven zij het onder spit met 3-6. In de 3-categorie van het ge- mengddubbelspel waren het eveneens de favorieten die moes ten afhaken voor de eindzege. De als eerste ingeschaalden Rianne Verdonck en Norbert Willemsen konden hun plaat sing niet waarmaken. Gisteren verloren zij zeer overtuigend van Nathalie de Schepper en Kim Langeraert. Nadat de eer ste set met 6-2 naar De Schep per en Langeraert ging, was het verzet van Verdonck en Willem sen in het tweede bedrijf gebro ken. Het werd 6-0. Een hockeyster van Ladies Revival aan de bal in de finale tegen Rapide. foto Peter Nicolai door Lucien Roelandt AXEL - Met Suus Kuiten als winnaar in de klasse Z en Cindy Perdaen in de klasse ZZ bepaal den zij de rangorde in de zware klassen springen. Daarmee maakte de Nederlandse jeugdin- lemationals op het concours hip- pique van de Eenhoornruiters in Axel de verwachtingen waar. In een enerverend slot van de lan- denwedstrijd tussen Nederland en België besliste het duo ook de wedstrijd alsnog in het voordeel van de Oranje- equipe. Kuijten kwam in Axel niet met haar internationale toppaard Zono D'Or, waarmee zij in 2005 het nationaal kampioenschap voor Young Riders op haar naam schreef, aan de start. Maar het lijkt dat de in het Belgische Brasschaat wonende Nederlandse met Lord al een opvolger voor de veertienjarige Zono D'Or op stal heeft staan. Voor de zevenjarige ruin bleek in het Axelse bos geen hindernis le hoog. De combinatie bleef als enige in de klasse Z foutloos, nik rijd Lord nog niet zo lang. Zeven maanden geleden kwam hij bij ons op stal", vertelde Kuijten. „Wij hadden er hoge verwachtingen van, maar dat viel goed tegen. Hij zat duide lijk niet lekker in zijn vel. Wor men bleken hiervan de oorzaak. Nu hij hier van verlost is, maakt hij de verwachtingen waar. Met hem heb ik nu een tweede paard, waar ik straks internatio naal mee kan starten. Dan krijgt Zono D'Or af en toe wat Zege Kesselaar in brommerrace GOES - In de elfde brommerra- oe van het seizoen die in Pot- 'endijk (Drente) gehouden werd greep René Kesselaar uit 's-Gra- venpolder in de expiklasse de ze ge. Nij had kopstart en hield die tij dens verschillende regenbuien vast, Adriaan Meeuwse uit Krab- bendijke eindigde als derde in de klasse supermotards. Achter de Bevelander werd Kees Rid derhof uit Kapelle vierde en diens plaatsgenoot Nicky Dui- vewaarden zevende. In de For muleklasse had Rik Peeters weer geen geluk en viel uit. rust." Perdaen kreeg in de klas se ZZ de overwinning bepaald niet cadeau. De twintigjarige amazone uit Sas van Gent plaatste zich met Madermi voor de barrage. Maar Ilyo de Loos had met Nadir en Valk's Kasan- dra in de beslissende ronde twee ijzers in het vuur. De Loos ging met Nadir als eerste van start. Met een snelle rit leek de stylist uit Zaamslag al meteen de be slissing af te dwingen. Maar op de laatste hindernis haalde de hengst een balk naar het gras. Maar met de tijd 40.93 zette hij Perdaen toch behoorlijk onder druk. De jeugdinternational liet zich er echter niet door van haar stuk brengen. Secuur sturend loodste ze Madermi foutloos naar de finish. Na een fout met Valk's Kasandra gaf De Loos zich gewonnen. Marije Perdaen lijkt in de voetsporen van zus Cindy te volgen. De zestienjarige ama zone toonde zich met Pubertha de beste van de twaalf com binaties in de barrage van de klasse L. In het progressief parcours gaf ze met een beke ken rit blijk van haar klasse. Het bleek niet voldoende om Wilma Stouten van de overwin ning af te houden, De vijftienja rige amazone uit Serooskerke was .met Stouten's Ursula een tel sneller. Met twee punten voorsprong op hun Nederlandse rivalen en slechts enkel nog de confronta tie met de combinaties uit de klasse Zwaar voor de boeg, lag een Belgische overwinning in de landenwedstrijd in het ver schiet. Maar op de foutloze rit van Kuijten en Perdaen, en de snelle tijd die beiden wisten te realiseren, moesten de zuiderbu ren het antwoord schuldig blij ven. Dressuur In de dressuur klasse Z1 was Li za Laperre met Schimmel in bei de proeven de beste. In de eerste proef liet de combinatie van de Axelse Oranjeruiters Stephanie de Frel met haar nieuwste aan winst Allure verrassend achter zich. In de klasse Ml bleek Linda Be zemer duidelijk een maatje te groot voor de rest. De amazone uit Biervliet stuurde in beide proeven Jericho naar een over tuigende zege. De combinatie scoorde ook als enige voldoende voor een winstpunt. OOSTBURG - Atlete Letitia Vriesde, specia liste op de 800 meter, gaf gisterochtend een clinic bij atletiekvereniging De Wielingen in Oostburg. De 41-jarige Surinaamse, die uitkomt voor Rotterdam Atletiek, was in Zeeuws-Vlaan- deren te gast in het kader van het Master- plan Zeeland Atletiek. Daarbij leren Zeeuw se trainers en atleten van nationale toptrai- ners en topatleten, om de sport in Zeeland naar een hoger plan te tillen. foto Peter Nicolai door Rinus Verberkmoes AXEL - Mark Boot uit Burgh-Haamstede heeft zater dag tijdens de RES-cross in Axel zijn leidende positie in de klasse 125 cc, de koningsklasse, verspeeld. Motorpech achter volgde hem, waardoor Jacco de Korte uit Meliskerke de kop over kon nemen. Voiige week zat het de veertien jarige Boot ook al niet mee tij dens het WK in. Finland. Met zijn Yamaha 85 cc stond hij met zestig concurrenten aan de start. In de eerste manche ging het fout. In de tweede omloop herstelde hij zich, waardoor hij nog vijftiende werd in de eind stand. In Axel zat het hem zaterdag niet mee. Nadat hij zich in de se- rie via winst had geplaatst voor de finale, viel hij pal na de start van de eindstrijd stil. Het kostte hem heel wat punten en verlies van de leiding in het algemeen klassement, Jacco de Korte nam die over door de dagzege te pak ken. Sander de Braai uit Zaam slag, die aan een sterk seizoen bezig is, schoof door naar de tweede plaats. Boot viel terug naar de derde stek. Bij de licentiehouders was ex-Zuiddorpenaar Peter Rot tier, tegenwoordig woonachtig in het Belgische Kalken, de sterkste. Nadat hij de eerste reeks op zijn naam had ge bracht, moest hij in de tweede jacht maken op Dave de Jonge uit 's-Heerenhoek. Die nam door een enorme kopstart direct een fikse voorsprong. Naar mate het duel vorderde, kwam Rot tier steeds dichterbij om vervol gens de leiding over te nemen en de hoogste dagprijs voor de neus van De Jonge weg te ka pen. Zandbak Michaël Kools uit Sint Wille- brord, die niet aan de start ver scheen, bleef in deze categorie leider in de totaalstand na zes wedstrijden. Pieter Menue uit Sluis kon van de absentie van Kools niet profiteren vanwege een lekke voorband. Dennis Schelleman uit Luntershoek kwam al evenmin dichterbij, om dat hij enkele malen een duike ling maakte en zodoende in de zandbak belandde. In de klasse 250/500 cc versterk te Jos Kesters uit Opglabbeek zijn koppositie door opnieuw beide manches op zijn naam te schrijven. Bij de veteranen won Dirk Geudens uit Olen. Klasse mentsleider was en bleef Koen Verburgh uit Assebroek. Fred Mertens, eveneens uit Bel gië afkomstig, vierde zijn zestig ste verjaardag met een negende plaats. Bij de kleinsten won Jor- die van de Wiele uit Sint Jan steen. door Sjaak Sinke ZOUTELANDE - Voor do derde keer op rij moest Remy Vasseur genoegen nemen met de tweede plaats in de Zomidtriatlon van Zoutelande. Voor de derde keer kaapte een Belg de zege voor zijn neus weg. Dit jaar was Mi chael Dewilde uit Sint Laurcins de sterkste nadat de vorige twee Mesu het snelst in Goedereede GOEDEREEDE - Dennis Mesu blijkt nog steeds over snelle be nen te beschikken. Zaterdag was de Middelburger in Goed ereede de snelste van een kop groep die uit zeven man be stond. Aan het Havenhoofd in Goedere ede was er zaterdag veel ambian ce. De organisatie van de TMZ-wedstrijd had voor een aantrekkelijk bijprogramma ge zorgd en bovendien was er een grote publieke belangstelling. De twee coureurs die onlangs in Achtmaal Nederlands kampioen waren geworden (Jack van dei- Horst en Johnny van der Kloos ter) wilden hun kampioens truien nadrukkelijk tonen. Bij Van der Klooster lukte dat het best; de Lewedorper reed kilo meters lang voor het peloton uit, waarna hij het gezelschap kreeg van een zestal, met onder meer Dennis Mesu, Frangois Franse, Kevin Gideonse en Tjit- te van den Buijs. De kopgroep hield stand on danks een jagend peloton. Van der Horst haalde het einde van de wedstrijd niet. Plij viel uil met materiaalpech. Bij de amateurs B probeerden verschillende renners een massa le aankomst te ontlopen maar dat lukte niet. Daarin was de jeugdige Michael Vingerling uit Rockanje de snelste van alle maal. Bij de amateurs 40+ won Christ de Baat uit Hoeven en Emiel de Waal uit Hellevoet- sluis was de sterkste in de S/P-klasse. Theo Rabout AARDENBURG - Theo Rabout uit Aardenburg is als tweede geëindigd in een 10 kilometer lange stratenloop in het Bel gische Zottegem. Zijn tijd was 30 minuten en 36 seconden. De zege was voor de Belg Patrick van Petegem met 29.48. jaren Marino Vanhoenacker de sterkste was. De Vlissinger Vasseur was erop gebrand om eindelijk een keer 'i te winnen in Zoutelande en be gon voortvarend aan de 750 me- j ter zwemmen. In het woelige wa ter nam hij al snel een flinke I voorsprong op Floris Jan Koole j (Middelbui-g). Doordat Vasseur wat ver van de kust zwom, ver loor hij weer terrein waardoor Koole als eerste op het strand van Zoutelande stond. Op het fietsparkoers werkten de twee goed samen, maar dat kon niet verhinderen dat Dewilde half j: koers aansluiting kreeg. Even I bleef de Belg hangen, waarna j hij twee tandjes bij schakelde en gevlogen was. Na de fietsloopwissel wist De- wilde zijn voorsprong nog ge- I staag uit te bouwen. En ook tij- jj dens het lopen (8,5 kilometer) hield de Belg stand. Vasseur fi nishte op de Langstraat drie mi- I nuten na hem. Koole pakte cle derde podiumplaats, maar had I zich toch nog moeten haasten 1 om zich Marc Riemens van het I lijf te houden. Philippine. fi/Iosselkrauwertoer- nooi. Finales. HD3: Dylan Black- man/D. de Schepper-R, Haver- beke/P. Marteijn 7-6 6-3. HD7: C. de Bruijne/M. i Evers-J. Neve/P. Rompa 7-6 6-3. DD5: i R. Fraanje/N. de Haas-N. Adam/L. van der Lijke 3-6 6-4 6-4. DD6: J. Versluis/P. Zegers-E. Blackman/T. Dannenburg 6-3 11 7-6. DD8: S. Ceelen/M. Riemens-D. Roctus/M. Verhoeven 6-3 6-0. GD3: N. de Schepper/K. Langeraert-R. Ver- donck/N. Willemsen 6-0 6-2. GD5: N. de Haas/D. Vantricht-M. Vervaet/R. de Pooter 6-4 7-6. GD8: N. van Poecke/B. Boerjan-E. Moens/K. Vermunt 6-1 6-1 maandag Tennis Golff Kloosterse Windtoernooi. Lo catie: tennisvereniging Hontenisse te Kloosterzande. Aanvang: 16.30 uur. Voetbal Bekercompetitie. Groep 5: Zaam- slag-HVV'24 (19.00). Wielrennen ATB Zomercup, derde wedstrijd. Lo catie: Nollebos, Vlissingen. 18.00 uur: jeugd 11 en 12 jaar (30 minuten). 18.01 uur: 6 t/m 10 jaar (20 minuten). 18.45 uur: 13 t/m 16 jaar (40 minuten). 18.46 uur: vrouwen(40 minuten). 19.30 uur: senioren (60 minuten). 19.31 uur: vetera nen (50 minuten).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43