Volleyballers terug op niveau PZC George HIncapie slaat toe in tijdrit Logtens en Harmsen PZC Roddick wint weer eens een toernooi winnen NK tennis 19 Ploeg van Peter Blangé wint European League Pech voor zijspanduo Gelijkspel hockeyers Van Asten verdient halve ton maandag 21 augustus 2006 IZMIR-De Nederlandse volley ballers hebben in Izmir einde lijk weer eens een hoofdprijs ge pakt. De ploeg van bondscoach Peter Blangé versloeg in de fina le van de European League Kroatië met 3-1 (19-25 25-20 25-21 27-25) en bekroonde daar mee een uitstekend optreden in de Europese tegenhanger van de prestigieuze World League. Oranje bleef bovendien ongesla- Naast de eindzege in de Europe an League heroverden de man nen met hun succes in Turkije de A-status van sportkoepel NOCNSF. Dat betekent meer fi nanciële armslag voor de ploeg op weg naar de Olympische Spe len in Peking. Wegens de teleur stellende prestaties van vorig jaar, waarin Nederland slecht presteerde bij het Europees kam- en zich niet wist te tegen gastland Turkije moest Oranje diep gaan voor de winst. In een slopende vijfde set zege vierde Nederland in een Turkse heksenketel uiteindelijk met 17-15. Ook in de finale tegen de Kroaten kenden de mannen een moeizame start. De formatie van Blangé verloor de eerste set met 19-25. Na de winst in het tweede en derde bedrijf leek Oranje zich zelf in de problemen te brengen cloor in de vierde set een 22-18 voorsprong te verspelen. De Kroaten kregen zelfs twee set- punten om de partij te verlen gen, maar Nederland besliste de wedstrijd uiteindelijk toch met 27-25. Drie Nederlandse volleyballers kregen na afloop van de Final Four individuele prijzen. Guido Görtzen werd gekozen tot de meest waardevolle speler, Mi chael Olieman kreeg de prijs voor de beste aanvaller en Mar- ko Klok die van beste passer. ANP/GPD :n voor het WK, raakten Sc mannen de plek in de hoogste categorie van de topsport kwijt. Het wegvallen van de extra steun maakte het nog moeilijker de aansluiting met de internatio nale top te hervinden. Maar met de aanstelling van Peter Blangé en Ron Zwerver keerde het tij voor Nederland. Met hun duidelijke en rechtlijni ge aanpak zorgden de voormali ge internationals voor een ommekeer. Het duo schroomde niet de gevestigde orde te passeren. Alleen spelers met de juiste instelling kregen een plek in de selectie. Ook bij het pu bliek keerde het geloof in de ploeg terug. Met massale steun van de supporters kwalificeerde Oranje zich eerder dit jaar voor het-EK. Vechtlust In de European Leauge zette Ne derland de goede reeks voort en plaatste zich ongeslagen voor de finaleronde. De kwaliteit van bet spel was niet altijd van hoog niveau, maar op vechtlust wis ten de mannen elke keer weer de "overwinning eruit te slepen. Ook zaterdag in de halve finales Andy Roddick kust de grond na zijn zege op Juan Carlos Ferrero. foto Jay LaPrete /Reuters van onze sportredactie CINCINNATI - Andy Roddick heeft ein delijk zijn eerste toernooizege van 2006 binnen. De Amerikaan versloeg in de finale van het Masterstoernooi in Cincinnati de Spanjaard Juan Carlos Ferrero in twee sets, 6-3 en 6-4. Roddick, net als Ferrero voormalig nummer een van de wereld, dicteerde de hele wedstrijd. De Amerikaan sloeg zeventien aces. In 70 minuten verover de hij de 21e toernooizege uit zijn loop baan. Roddick liep na de 6-3 in de eerste set in de tweede snel uit naar een 5-2 voor sprong, maar werd toen op zijn eigen op slag gebroken. Bij zijn tweede poging het duel naar zich toe te trekken, maakte hij geen fouten. Met drie aces stelde de Amerikaan orde op zaken. Ferrero wacht al sinds 2003 op een eindzege. ANP Succesvolle comeback Holyfield DALLAS - Evander Holyfield, voormalig wereldkampi oen bij de zwaargewichten, heeft een succesvolle come- 1 back gemaakt. De 43-jarige Amerikaan versloeg in Dallas zijn landgenoot Jeremy Bates dankzij een knockout in de tweede ronde. Het was Holyfields eerste bokspartij sinds zijn nederlaag op punten tegen Larry Donald op 13 november 2004. „Ik heb combinaties laten zien die ik ook in mijn beste tijd maakte", sprak Holyfield na afloop. De bokser hoopt in 2007 weer in aanmerking te komen voor een titelgevecht. ANP/DPA Grönholm wint rally Finland JYVASKYLA - De Finse autocoureur Max*cus Grönholm was voor de zesde keer niet te houden in cle rally door zijn eigen land. De Scandinaviër won in een Ford Focus voor de Fransman Sebastien Loeb (Citroen Xsara), die de lei ding behoudt in het wereldkampioenschap. De Fin Mikko Hirvonen (Ford Focus) eindigde als derde. Grönholm won de Rally van Finland ook al in 2000, 2001, 2002, 2004 en 2005. Hij heeft inmiddels 22 WK-rally's op zijn naam staan. ANP/AFP Capirossi ontketend in Brno BRNO - Wegracer Loris Capirossi won gisteren op xnagis- j trale wijze de Grote Prijs van Tsjechië. De Italiaan heer ste op zijn Ducati van start tot firxish op het circuit van Br- no. Valentino Rossi nam genoegen met een bijrol. De we- j reldkampioen uit Italië finishte op gepaste afstand als tweede, maar deed wel goede zaken voor het klassement omdat leider Nicky Hayden pas als negende finishte. Alvaro Bautista is hard op weg naar de wereldtitel in de 125cc-klasse. De coureur raasde op zijn Aprilia naar zijn vijfde zege van het seizoen. Bautista's vooi-sprong op cle Fin Mika Kallio (KTM) was bijzonder klein. Het verschil op de meet bedroeg 0,028 seconde. Jorge Lorenzo won de race in de kwartliters. Het was al de zesde zege van het seizoen voor de motorcoureur van Aprilia. Hij verstevigde daarmee zijn koppositie in het WK-klassement. ANP K4 net naast podium op WK SZEGED - De Nederlandse K4 is bij de WK kano net bui ten het podium beland op de 200 meter. De vrouwenploeg; verloor in het Hongaarse Szeged het duel om het brons met 0,2 seconde van de Zweedse ploeg. Het goud was voox- Hongarije, zilver ging naar Duitsland. ANP Wereldrecords zwemmen VICTORIA - De Amerikaanse zwemmer Aaron Peirsol heeft tijdens de Pan Pacific kampioenschappen in het Ca nadese Victoria het wereldrecox-d op cle 200 meter rugslag verbeterd. Peirsol tikte aan na 1 minuut en 54,44 secon den en was met die tijd ruim tweetxende seconde sneller clan het oude wereldrecord, dat al op zijn naam stond. Het Amerikaanse estafetteteam scherpte het wereldre-' cord op de 4x100 meter vrije slag aan. Olympisch kam pioen Michael Phelps inspireerde zijn landgenoten Cullenj Jones, Neil Walker en Jason Lezak tot een inspanning die' leidde tot een tijd van 3.12,46 seconden. ANP/RTR/AFP TEUTSCHENTAL - Daniël Wil lemsen moet nog even wachten op zijn vijfde wereldtitel in de zijspancross. De coureur uit Loc- hem ondervond gisteren voor bel eerst dit seizoen tegenslag. Materiaalpech en een crash brachten hem en zijn Belgische bakkenist Sven Verbrugge niet verder dan de elfde plaats in de Grote Prijs van Duitsland Die lage klassering was even wennen voor Willemsen en Ver- bragge, want in de voorgaande vijf races van het wereldkampi- j oenschap waren ze ongenaak baar geweest. Nu ging het in de eerste manche mis door proble men met de versnellingsbak aan net begin van de race. Het duo moest vanaf de laatste plaats vertrekken en wist zich nog op te werken naar de vijfde plaats. In de tweede reeks crash te het koppel en viel uit. De zege op het crosscircuit van Teutschental ging nu naar de Uiten Rupeiks en Kurprxieks. In de WK-stand veranderde niets. Willemsen heeft nog een riante voorsprong op de concur rentie. ANP sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: 0113-315640 Fax:0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker Coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Bauke Boersma Roeland van Vliet Barry van der Hooft centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Harm Vonk LANDGRAAF - De kans dat Ra bobank nog mee gaat spelen om de eindzege in de Eneco Tour is na de tijdrit van gisteren zo goed als nul. „Ik zou pleiten voor alles of niets", dacht sta- giair-ploegleider Erik Dekker na de tijdrit hardop. De achterstand van kopman Joost Posthuma op dagwinnaar en klassementsleider George Hincapie liep rondom Land graaf op tot 34 seconden. Post huma had veel verwacht van de tijdrit, maar drie kilometer vóór de finish miste de renner uit Hengelo een bocht. „Dat is me nog nooit eerder ge beurd, ik vind het onverklaar baar", zei Posthuma, die zeven de werd. „Hij was overgeconcen treerd, in trance en vergat de bocht", zei Dekker. Boonen vraagt hulp op WK WESTMALLE - Met de tweede zege van Tom Boonen in de Ene co Tour stijgt de WK-koorts in Vlaanderen. Boonen versloeg zaterdag in Westmalle Max van Heeswij k en Baden Cooke en vroeg na af loop aan zijn Belgische collega's hem te helpen zijn regen boogtrui in Salzburg te verdedi gen. „Ik hoop dat ze het voor mij willen doen, ik heb ze no dig." De tweespalt in de Belgische ploeg was vorig jaar in Madrid zo groot dat de Belgische favo rieten elkaar aftroefden met winstbonussen. Uiteindelijk sloot bondscoach Carlo Bomans de rijen, maar Boonen neemt nu het zekere voor het onzekere. „Mijn grootste schrik is dat rxiet ik maar mijn plóeg in de slotron- de van het WK bepaalt wat er gebeurt. En dat ik sprint voor de zevende of achtste plek, om dat er een groepje is gaan lo pen." GPD van onze sportredactie Op de finish, na 16,1 kilometer, was de achterstand op Hincapie 25 tellen. „Als ik realistisch ben, kan ik de ronde niet meer winnen", zei Posthuma. „Als blok zijn we bovendien niet meer zo sterk dat we dat kun nen uitspelen." Rabo's tweede man, Thomas Dekker, werd veer tiende, kort achter Maarten Tjal- lingii en Bram Tankink. Dek kers achterstand op Hincapie be draagt 54 seconden. Dure seconden Het was de tweede keer deze week dat Posthuma dure secon den verloor: negen in Hooge- veen door een breuk in het pelo ton en ongeveer tien door de ge miste bocht, waardoor hij bijna helemaal tot stilstand kwam. „Maar die optelsom maken, is een benadering die niet klopt. Zo zit wielrennen nu eenmaal niet in elkaar", meende eerste ploegleider Erik Breukink. Hoewel Posthuma de tijdrit niet verloor door het missen van de bocht, liep hij in het klassement wel meer averij op. „Ik ga in ie der geval niet zeggen dat dit ons droomscenario is", zei Dekker. „Als wij nog kansrijk zijn voor de eindzege, heeft de hele top twintig nog kans. Maar goed: it's not over untill it's over." In de Eneco Tour, die tot zo ver zo vlak is als een biljartlaken, is het wachten op woensdag als een groot deel van Luik-Baste- naken-Luik voor het eerste ech te klimwerk zorgt. „Tot nu toe is het alleen men taal zwaar geweest", vond Erik Dekker. „En is het niet erg boeiend geweest", vulde Breukink aan. „Nu we er toch zijn, waarom dan niet een aan komst in de Limburgse heuvels? Het had beter verdeeld kunnen worden." Niet ideaal De vlakke aankomsten van van daag en moi'gen (beide keren in België) lijken niet ideaal om lei der Hincapie aan te vallen. Dek ker: „De laatste dag is moeilijk té controleren, alleen moet je niet wachten tot de laatste klim." Maar Hincapie voelt zich na een mislukte Ronde van Frankrijk elke dag sterker wor den. „En als die lijn zich door zet, ben ik goed genoeg om deze trui tot het einde te houden", sprak de New Yorker vol zelfver trouwen. 'Captain Bluehart', de voormali ge superknecht van Lance Arm- strong, boekte in Landgraaf pas zijn eerste overwinning van dit seizoen. „Ik won in januari twee ritten in Califorrxië, maar dat voelt al als vorig seizoen." Dit jaar kwam de Amerikaan dichtbij zeges, maar zowel in de proloog van de Ronde van Frankrijk als de proloog in de Eneco Tour werd hij met tien den van een seconde geklopt. „Daarom ben ik ook tot op het einde vol doox'gegaan. Het bleek een goede beslissing", zei Hinca pie, die de Italiaan Vincenzo Ni- bali tweetiende van een seconde voorbleef. GPD van onze sportredactie AMSTERDAM - De nationale tenniskampioenschappen zijn gisteren gewonnen door Paul Logtens. In de finale versloeg hij Igor Sijsling, speler van Jong-Oranje. De wedstrijd werd in drie sets beslist: 6-3, 3-6, 6-3. In de derde set miste Sijsling tot twee keer toe (bij 1-1 en 2-2) een mogelijkheid om de service van zijn tegenstander te breken. Logtens verzilvei'de bij een 3-2- voorsprong wel een breakpoint en sleepte vervolgens eenvoudig Klöden wint Regio Tour VOGTSBURG - De Duitse wiel renner Andreas Klöden heeft de Regio Tour op zijn naam ge bracht. De kopman van T-Mobile, de nummer drie van de Ronde van Frankrijk, behield in de laatste etappe eenvoudig de voorsprong van 50 seconden op zijn Austra lische ploeggenoot Michael Ro gers. Klöden legde de basis voor de eindzege, zijn eerste dit seizoen, zatei'dag in de tijdrit over ruim 23 kilometer in Bahlingen. Hij reed de concurrentie op ten min ste een halve minuut. Zijn jonge landgenoot Markus Fothen bleef het dichtst in de buurt. In de slotrit kon de klassements aanvoerder zich beperken tot consolideren. Voormalig ploeg maat Tox'sten Hiekmann, nu Ge- rolsteiner, mocht op jacht naai de dagprijs in Vogtsburg. ANP/SID Okken terug op 800 meter RHEDE - Arnoud Okken heeft zijn rentree gemaakt op de atle tiekbaan. De middenafstandlo- per eindigde in het Duitse Rhe- de als zevende op de 800 meter. Okken liep in maart zijn laatste wedstrijd op de wereldkampi oenschappen indoor in Moskou en raakte daarna geblesseerd aan een kuit. De winst was voor Sultan Ma- jed Saeed uit Qatar in 1.48,04. Okken liet een tijd van 1.50.38 noteren. ANP de overwinning binnen. Hoewel i Logtens geen fulltime tennisser meer is, in tegenstelling tot Sijs- ling, acht hij deze overwinning, nog steeds erg belangrijk: „Dit was misschien wel mijn laatste kans om Nederlands kampioen te worden." De wedstrijd werd in een sport hal gespeeld. Regen had het ten nispark van het Amsterdamse. Goldstar onder water gezet. De finale van de vrouwen werd, 1 een dag eerder wel gewoon in de buitenlucht gespeeld. Danielle jj Harmsen greep de titel. Der 20-jarige IJmuidense had zater-j dag op het complex van haar ei gen club in de finale weinig te-» genstand te duchten van de dx-ie jaar ouder in Moskou gebox-en' Olga Kaloesnaja: 6-2 6-2. I Harmsen wist wat haar te doen stond voor haar eerste nationale titel: het spel van de in Berlicum wonende Russische ontregelen. I Kaloesnaja staat, bekend om I haar vlakke en harde slagenre- pertoire. De linkshandige Harmsen had i haar antwooi'd daarop klaar en serveerde bovendien erg sterk, i ANP/GPD VALKENSWAARD - Leopold van Asten heeft in Valkens- waard, op het complex van voor- l malig international Jan Tops. de Grote Prijs gewonnen. De springruiter uit Duizel bleef met zijn Franse merrie VDL 11 Groep Fleche Rouge na twee foutloze omlopen Gerco Schrö- der (Eurocommerce Milano) in t de barrage net voor. Het verschil tussen beide Neder-i landers was slechts 0,35 secon- t de, het verschil in beloning aan zienlijk groter. Van Asten ver- diende met zijn zege 50.000 eu- ro. Zijn Twentse rivaal meost k zich tevreden stellen met 30 mil le. De Duitse topper Ludger Beerbaum finishte met Gladdys' S als derde, goed voor een che- t que van 20.000 euro. Albert Zoer en Angelique Hoorn mis ten door een springfout in dé tweede manche de barrage.' ANP De Amerikaan George Hincapie in actie tijdens de vierde etappe van de Eneco Tour. Hij won de individuele tijdrit over 16,1 kilometer voor de Italiaan Vincenzo Nibali (tweede) en de Duitser Stefan Schumacher (derde). foto Vincent Jannink/ANP MANCHESTER - De Nederlanders hock eyers hebben zaterdag een korte oefensta- ge in Manchester afgesloten met een ge lijkspel. Het duel met Engeland eindigde in 2-2. Voor Oranje scoorden Roderick Weust- hof (1-0) en Matthijs Brouwer (2-0). De ploeg van bondscoach Roelant Oltmans wist afgelopen donderdag nog wel te win nen van de Britten (3-2). In het tweede oefenduel bleven Taeke Taekema (voet), Sander van der Weide (rug) en Rob Reekers (dijbeen) aan de kant. Strafcornerspecialist Taekema laat komende week zijn gekwetste voet nader onderzoeken in een ziekenhuis. „Hij krijgt er steeds meer last van. We willen nu weten of er echt iets kapot is", liet Oltmans weten. Nederland speelt op 11 september opnieuw tegen Engeland, maar dan tijdens het wereldkampioen schap in Duitsland. Eerst neemt Oranje komend weekeinde nog deel aan de Hamburg Masters. Daar na maakte Roeland Oltmans zijn defini tieve WK-selectie van 18 man bekend. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41