PZC Ontluisterende start Feyenoord Ajax speelt zich niet in het rood Marion Jones betrapt op epo Ooijer weigert te spelen voor PSV LOSSE APK PC Groningen rekent eenvoudig af met Rotterdamse ploeg: 3-0 Van Heeswijk wil vertrouwen terugbetalen factie: 0113^315640 SjSactieepzo.nl 31,4460 AA Goes evertenlie-exploitatie: S.en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ss-Vlaanderen: 0114-372770; Sonaal; 020-4562500. 21 augustus 2006 AutoTeam OPEL CHEVROLET AUTOTEAM NIEUW SERVICE SCHAOEHERSTEL Excl. afmeld en administratiekosten 9,- of 4- gastest (bij benzinemotoren) 11.50 of roetmeting (bij dieselmotoren) 26,50 wij willen blije klanten jonrRarrv van der Hooft GRONINGEN - Dat Feyenoord loeisaan vers bloed, is gisteren in Groningen pijnlijk duidelijk (worden. Aanvallend machte loos, maar wel spelend vanuit «li gedegen organisatie bleven je Rotterdammers 55 minuten overeind. Daarna was het over a sluiten voor de ploeg van Er- nin Koeman. Drie treffers in ,en tijdsbestek van dertien mi nuten zorgden voor een ontluis- lerende competitiestart: 3-0. De nederlaag kwam hard aan oa een week waarin de selectie a'scheid nam van zijn aanvoer der. Natuurlijk zong de naam ren Dirk Kuijt gisteren rond in ie Euroborg. Na zijn overgang taar Liverpool en de eerdere transfer van Salomon Kalou saai' Chelsea heeft Feyenoord behoorlijk aan kwaliteit moeten inboeten. Door de blessure van Romeo Castelen en de schorsing van Nicky Hofs stonden bij Feyenoord ten opzichte van afge lopen seizoen vier andere aan- dlend ingestelde spelers opge steld. Inventief Kuijt, Kalou, Castelen en Hofs waren vorig jaar samen goed voor meer dan dertig assists en 19 van de 79 doelpunten. Dat ge brek aan productiviteit lijkt niet op te vangen door Feye- noord. Ondanks de verkoop van ket'duo Kuijt en Kalou en het wegsaneren van ruim dertig spe lers heeft de Stadionclub niet de financiële mogelijkheden om er velemiljoenen tegenaan te smij ten. „We moeten inventief zijn", zei technisch manager Peter Bosz gisteren. De supporters hebben daar geen boodschap aan. 'Jorien laat je euro's zien!', klonk het vanuit het bezoekers vak aan het adres van voorzitter Van den Herik. Feyenoord heeft nu nog tien da gen om spelers te contracteren. Een spits staat hoog op het ver langlijstje, maar ook op andere posities is versterking gewenst. Erwin Koeman moest in Gronin gen door blessures en schorsin gen weer een beroep doen op spelers van wie hij eigenlijk al lang afscheid had willen nemen. Heb beste voorbeeld daarvan is Pascal Bosschaart, die in de tweede helft volledig werd over vleugeld door Danny Buijs. Na een eerste helft, waarin FC Groningen de bovenliggende partij was zonder echt gevaar lijk te worden, brak Erik Nev- land vroeg in de tweede helft de ban. Buijs troefde Bosschaart af in de lucht, doelman Henk Tim mer reageerde te laat, waardoor Nevland de bal voor zijn han den kon binnenkoppen. Amper een minuut later zette de gretige Buijs Feyenoorder Bahia aan de kant, bood Glen Salmon een De nieuwe aanvoerder van Feyenoord, Theo Lucius (rechts), wint een kopduel van Groninger Mark Jan Fledderus. foto Kees van de Veen/GPD niet te missen kans, maar de Zuid-Afrikaan faalde. De organisatie bij Feyenoord, met Theo Lucius als nieuwe aan voerder, was op dat moment weg. De ploeg bleef ook mentaal in gebreke en van onderlinge communicatie was geen sprake meer. Groningen kreeg alle ruimte om er onbevangen en vol zelfvertrouwen op los te combi neren. Koen van de Laak kreeg de 2-0 achter zijn naam, Salmon maakte de derde treffer. Dat laatste doelpunt gaf de onmacht van Feyenoord treffend weer. Bosschaart ging bij een vrije trap volledig de mist in, Buijs kon de bal nog even goed leg gen, waarna Salmon voor 3-0 zorgde. Na precies vier balcon tacten lag de bal weer achter Timmer. Lange weg FC Groningen, dat met spelers als Sankoh en Nevland het kapi taal op het veld heeft lopen, be zorgde Feyenoord daarmee een ontluisterende competitiestart. De ploeg straalde na de eerste te gentreffer totale onmacht uit en heeft nog een lange weg te gaan. Met welke nieuwelingen dat gaat gebeuren moet snel duide lijk worden, maar spelers van het kaliber Julio Ricardo Cruz en Mateja Kezman blijken on haalbaar. „Er zijn nu contacten, maar het is niet makkelijk in de ze periode een vervanger voor Kuijt te vinden", zei Erwin Koe man. En over meestrijden om de titel moet de komende tijd maar niet meer gesproken worden. „De supporters zullen daar ui teraard wel over praten, maar als je ziet wat er vandaag na de 1-0 gebeurde, dan is dat niet reëel." GPD Andre Ooijer door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Medespelers, trainers, directie cn manage ment zijn zwaar teleurgesteld door het besluit van PSV-verde- diger André Ooijer om zich af te melden voor de competitie-ou verture gisteren tegen NEC (3-1-zege). Ooijer vertelde 's och tends voor de wedstrijd tegen trainer Ronald Koeman, dat hij zich mentaal niet in staat voelde om te voetballen. PSV maakt vandaag bekend wel ke strafmaatregel het zal treffen tegen Ooijer. Waarschijnlijk krijgt hij éen zware boete we gens werkiweigering. Koeman het verder weten, dat Ooijer van ochtend nie't meer welkom is op de training. „Vanaf nu traint hij niet meer mee. Wie niet wil spe len, hoeft ook niet te komen trai nen. Die wil; ik niet meer bij de groep hebben", zei Koeman. Ooijer meldde zich af, omdat hij vindt dat PSV een overgang naar Blackburn Rovers blok keert. Het verschil tussen vraag prijs en het bod van de Engelse club is tot dusverre te groot, meent de leiding van PSV. De speler heeft laten weten dat hij de straf van PSV accepteert. Een lijmpoging heeft volgens technisch manager Stan Valckx geen zin meer. Over een mogelijke overgang van Jan Vennegoor of Hesselink heeft PSV inmiddels overeen stemming bereikt met Celtic. De spits moet zelf nog wel tot een akkoord komen met de Schotse topclub. „Het woord is nu aan hem", aldus Valckx. Vennegoor of Hesselink wilde na het duel met NEC, waarin hij scoorde, niet al te diep op zijn mogelijke overgang ingaan. „Ik wacht tot de clubs er definitief uit zijn. Maar ik vind Celtic een mooie club. Ze spelen Cham pions League. Verder vind ik het moeilijk er nu dieper op in te gaan." GPD/ANP Jan Vennegoor of Hesselink WESTMALLE - Het enige dat »og mist, is de handtekening ran Max van Heeswijk, maar liet eenjarig contract voor de tenner van Discovery Channel ligt klaar op de burelen van Ra bobank. Daarmee komt volgend seizoen naast Leon van Bon een tweede renner terug op het oude nest, De terugkeer van de 33-jarige Limburger bij Rabobank is te danken aan toekomstig ploeglei der Erik Dekker. „Max en Leon boren bij de beste renners van Nederland, dus horen ze bij Ra bobank te fietsen." Het, vertrouwen uit Dekkers boek kwam voor Van Heeswijk jk geroepen; zijn Amerikaanse broodheer gaf hem een laatste bans in de Eneco Tour. „Maar zo'n renner ben ik niet: als ik er da, dan sta ik er. Het vertrou wen van Dekker vind ik mooi. iedereen weet het: als ie mand mij dat vertrouwen geeft, ga ik dat zeker terugbetalen. Zijn eerste avontuur bij Rabo- Dank, in 1997 en 1998, mislukte nadat Van Heeswijk in dat laat ste jaar buiten de ploeg voor de ronde van Frankrijk werd ge bonden. De Limburger botste moral met Theo de Rooy, des tijds ploegleider. Nu is de lucht tossen Rabo en Van Heeswijk ge aard. „Als ploegleider had De «ooy niet die kwaliteiten die no- tig zijn." bi zijn vierde en laatste jaar in Amerikaanse dienst blijft hij """""'.snog verstoken van zeges. lag in de derde etappe van ro Eneco Tour was Van Hees- ^jk er vlakbij, maar Tom Boo- was net te sterk. GPD Pagina 19 Hincapie slaat toe in tijdrit door Jop van Kempen AMSTERDAM - Met veel machtsvertoon won Ajax gister middag van RKC: 5-0. Ondanks de hoge score was trainer Henk ten Cate niet tevreden. „We had den het gaspedaal nog iets ver der moeten indrukken." De ontevredenheid van Ten Ca te leek meer op een strategische zet in het spel van belonen en straffen dan op een serieus punt van kritiek jegens zijn eigen ploeg. Als hoeder van de team geest en de kwaliteit van het spel is het begrijpelijk dat Ten Cate de zwakke punten van Ajax wil maskeren en de sterke punten soms moet afzwakken. Zoals zoveel trainers vergoelijk te ook de trainer van Ajax in het recente verleden al eens een min dere prestatie van zijn ploeg (het magere spel in het grootste gedeelte van het duel met FC Ko penhagen, ondanks de 2-1-ze- ge), terwijl hij zich gistermid dag na de prima partij tegen RKC bovenmatig kritisch toon de. Ten Cate: „Toen we al met 4-0 voorstonden, hadden we iets har der op het gaspedaal moeten trappen. Als we er nog een paar doelpunten hadden bijgemaakt, waren we na de eerste speeldag koploper van de competitie ge worden." Met het oog op de re turn van woensdag tegen FC Ko penhagen was het echter goed te begrijpen dat de spelers van Ajax zich niet in het rood speel den om er met een 4-0-voor- sprong nog vier doelpunten bij te jakkeren. Alleen met een 8-0-zege zouden de Amsterdam mers op de ranglijst immers bo ven AZ (8-1-zege op NAC) uitko men, zoals Ten Cate wenste. Het wisselbeleid van Ten Cate Op aangeven van Mauro Rosales maakte Ryan Babel na een halfuur de eerste van vijf Ajax-goals tegen RKC Waalwijk. foto Jasper Ruhe/GPD leek er overigens ook niet op ge richt om de score verder op te vijzelen. De Amsterdammer haalde met Wesley Sneijder (twee goals) en Gabri (kruipolie tussen verdediging ,en aanval) twee spelers naar de kant die aan de basis stonden van Ajax' sterke optreden. Analisten Klaas-Jan Huntelaar was niet echt doelgericht. Ondanks het spandoek met de tekst 'The hun ting season is open' (het jachtsei zoen is geopend) had Huntelaar in kansrijke positie vaak meer oog voor zijn medespelers dan voor het doel. Dat kaatsen en weggeven van kansen aan ande ren deed de spits van Ajax overi gens uitstekend. De tweede tref fer van Sneijder kwam bijvoor beeld tot stand na een leep één-tweetje met Huntelaar. Ten Cate: „Maar ik hoop dat de ana listen roepen dat hij na deze wedstrijd weer wat meer voor zijn eigen goals gaat." Wie ge zien zijn positie doorgaans niet voor zijn eigen doelpunten gaat, maar tegen RKC wel eenmaal scoorde, was Mauro Rosales. De Argentijnse rechtsbuiten heeft zijn vlijt van afgelopen seizoen weten aan te vullen met iets meer finesse. Waar Rosales de afgelopen weken al geregeld voorbij zijn directe tegenstan der kwam, was hij gistermiddag veel te sterk voor RKC'er Frank Van Mosselveld. Ook linksbui ten Ryan Babel toont onder Ten Cate duidelijk tekenen van een opleving. Wellicht zijn zij de eer ste spelers die baat hebben bij Ten Cates spel van belonen en straffen. Markus Rosenberg zat gister middag op de tribune. Volgens Ten Cate had dat niks te maken met een duikeling in de hiërar chie van de Zweed, maar was die tribuneplek het logische ge volg van het feit dat Ajax maar liefst twintig basisspelers heeft. „Er mogen er elf op het veld, ze ven op de bank en die andere twee moeten op de tribune. Van daag viel de keuze op techni sche grond op Rosenberg. Vol gende week kan het weer ie mand anders zijn." Maatje te groot Ook zonder de Zweed denderde Ajax echter over RKC heen. Na een iets stugger halfuur, waarin ook de ploeg van Adrie Koster kansjes kreeg, ging middenvel der Hedwiges Maduro op insti gatie van Ten Cate iets verder van zijn verdediging spelen, waardoor Ajax dankzij goed po sitiespel makkelijker kon combi neren. Met veel posititiewisselin- gen en goed spel beleefde Ajax een uitstekende competitie-ope ning. Koster: „Ajax is een maat je te groot voor RKC." De zege op de Waalwijkers is een hart onder de riem voor het duel van woensdag met FC Ko penhagen, waarin Ajax met een 2-1-voorsprong op zak mag pro beren zich te kwalificeren voor de Champions League. Maar vanwege een andere tactiek (4-4-2 in plaats van 4-3-3) en een andere wedstrijdinstelling (hard in plaats van sportief) zegt de wedstrijd tegen RKC niet zoveel over het duel met FC Kopenhagen. GPD Slechte dag voor Hoek en SSV'65 GOES - Twee van de drie Zeeuwse hoofdklassers kwa men zaterdag slecht voor de dag in het bekertoernooi. De voetballers van SSV'65 verloren met 0-3 van zon dag-hoofdklasser Papendrecht, Hoek ging op eigen veld onderuit tegen zondag-eersteklasser Internos: 0-1. Kloetinge voldeed als enige wel aan de verwachtingen. De Bevelandse formatie had geen kind aan het zwakke Unitas'30: 5-0. pagina 20 en 21 bekervoetbal Tsjizov wint Zeeland Open GOES - Tienvoudig wereldkampioen dammen Alexei Tsji zov heeft zaterdag in Goes het Hiltex Zeeland Open ge wonnen. De Rus versloeg in de finale zijn voormalig land genoot Mark Podölski. Bij het scheiden van de markt had hij één schijf meer over dan zijn concurrent, die nu in Duitsland woont. De Nederlandse deelnemers speelden een ondergeschikte rol. De Fries Auke Scholma was de beste met de achtste plaats. Bennie Provoost uit Aagteker- ke werd veertiende van de zestien deelnemers, pagina 24 met rode konen naar toernooizege HSV trapt na bij Bouhlarouz HAMBURG - Officieel was de transfer nog niet eens be klonken, maar bij HSV werd gisteren al uitgebreid na gesproken over de overgang van Khalid Bouhlarouz naar Chelsea. De clubs zijn het eens over de transfer, die de Duitsers naar verluidt ongeveer 13 miljoen euro moet op leveren. Sportdirecteur Dietmar Beiersdorfer van HSV liet zich in een Duits tv-programma weinig vleiend uit over Bou hlarouz. „Het is niet alleen een economisch besluit ge weest om hem te verkopen. Iedereen weet dat Khalid geen gemakkelijk mens is. In het totaalbeeld gezien was het een juiste beslissing hem te laten gaan." Volleyballers heroveren A-status IZMIR - De Nederlandse volleyballers hebben gister avond in Izmir de European League gewonnen. In de fina le versloegen de mannen van bondscoach Peter Blangé Kroatië met 3-1 (19-25 25-20 25-21 27-25).. Met de eindze ge in de Europese tegenhanger van de prestigieuze World League kregen de volleyballers ook de A-status van sport koepel NOCNSF terug. Dat betekent meer financiële arm slag op weg naar de Olympische Spelen van 2008 in Pe king, paginal 9 volleyballers terug op niveau van onze sportredactie DEN HAAG - De 30-jarige Ame rikaanse atlete Marion Jones heeft, aldus haar coach Steve Riddick, in juni positief gerea geerd op een dopingcontrole tij dens de Amerikaanse atletiek- kampioenschappen. Er zijn spo ren van het eiwithormoon epo aangetroffen. Jones trok zich vorige week om die reden terug van deelname aan de Golden League-wed strijd in Zürich van afgelopen wijdag. Jones is niet eerder posi tief getest op doping. Als de con tra-expertise ook positief uit valt, dan kan de atlete voor twee jaar worden geschorst. Riddick, die sinds twee jaar coach is van Jones, gelooft niet dat de atlete doping heeft ge bruikt. Hij is er 'zeker' van dat de uitslag van de B-staal nega tief zal zijn. „Ik durf mijn leven er op te zetten dat ze geen epo heeft gebruikt", aldus Riddick. „Het is voor een sprinter zinloos om epo te gebruiken." EPO sti muleert de aanmaak van rode bloedcellen waardoor het uit houdingsvermogen wordt ver groot. Jones is in 2003 in verband ge bracht met het Balco-schan- daal. Victor Conté, de grondleg ger van het laboratorium, ver klaarde destijds dat Jones ook een van de sporters was die zijn dopingproducten afnam. Ook haar ex-man, de kogelstoter CJ Hunter, heeft verklaard dat Jo nes doping gebruikte. Conté heeft voor het verspreiden van verboden middelen vier maan den in de cel gezeten. Sprinter Tim Montgomery, met wie Jones na de scheiding van Hunter een relatie aanknoopte, is voor twee jaar geschorst vanwege zijn be trokkenheid bij de Balco-affai- re. Jones, die op de Olympische Spe len in Sydney drie gouden me dailles won, keerde in 2003 te rug in de atletiek na een zwan gerschap. Op de dag dat ze op epo werd getest, won ze de 100 meter op de Amerikaanse atle- tiekkampioenschappen. Jones heeft altijd ontkend dat ze doping gebruikt. Via een ver klaring van haar advocaat Rich Nichols laat ze weten ook in dit geval onschuldig te zijn. Zowel het Amerikaanse antidoping- Mariou Jones agentschap als het Amerikaanse Olympische Comité wil geen commentaar geven op de uit spraken van Riddick. GPD/RTR Tyler Hamilton in 2003 continu gedrogeerd KOPENHAGEN - Wielrenner Tyler Hamilton was in 2003 bijna het hele wegseizoen gedro geerd. De Kopenhaagse krant Politi- ken onthulde gisteren een soort dagboek over de Amerikaan, dat de Spaanse politie in beslag zou hebben genomen bij de in val in het laboratorium van de Spaanse arts Fuentes. Hamilton zou volgens het boek je op 114 van de 200 dagen die het wielerseizoen telde vol heb ben gezeten met epo, testosteron en andere prestatiebevorderen- de middelen. De Amerikaan ein digde in 2003 als vierde in de Ronde van Frankrijk en won een jaar later goud op de Olym pische Spelen. In september 2004 werd hij betrapt op bloed- doping. Sindsdien is hij ge sehorst. Fuentes zou de spil zijn in een groot dopingschandaal. Hij zou tientallen wielrenners, onder wie Ivan Basso en Jan Ullrich, van dope hebben voorzien. De politie heeft de zaak in onder zoek. ANP/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17