pzc Eneco Tour komt naar Terneuzen Veraart is een gezelligheidsman Van Lieren kan met Oranje geschiedenis schrijven op WK Quinziato knijpt er op tijd tussenuit 19 Gemeente wil volgend jaar als aankomst- en vertrekplaats fungeren Camerafiets debuteert in Nederlands peloton Praatjesmakers bij Hoek uitslagen agenda zaterdag 19 augustus 2006 IF,KNEUZEN - De Eneco Tour tynt volgend jaar zo goed als ieker naar Zeeuws-Vlaanderen. Terneuzen wordt aankomst- en vertrekplaats. Jo van Remor- Itle, sportambtenaar van de erm'eente Terneuzen, zei ijsleren dat hij de kansen van iijn gemeente op 99 procent schat. Sportwethouder Adhemar van ffaes deelt dat optimisme. „Ik jenk dat we maandag, na ons bezoek aan de Eneco Tour, ze- Ierheid krijgen en hebben", iegt hij. „Dan kunnen we de raak in gang zetten. Want er lointin organisatorische zin na- Lrlijk heel wat bij kijken. Denk alleen eens aan die vijf- derd bedden, noodzakelijk iedereen een slaapplaats te 'bieden." De Eneco Tour is het grootste meerdaagse wielerevenement van Nederland. De wedstrijd be hoort tot de Pro Tour, een cy clus van wedstrijden waaraan de UCI punten toekent die weer van belang zijn met het oog op deelname aan grote rondes. Van iRemortele sprak inmiddels met Tourdirecteur Van Mulukom en [kreeg hulp en handreikingen ivande in wielerkringen beken de Ap den Doelder. De in Axel woonachtige wielerfanaat be hoorde ook tot het zogenaamde Tourcomité waarin hij als Zeeuws-Vlaming een pleitbezor ger was van Terneuzen als aan komstplaats. Den Doelder zit nu veelal achter het stuur van een materiaalwagen in de grote wie lerwedstrijden. Hij kent tal van prominenten in de wielerwereld en adviseerde de organisatie van de Eneco Tour positief over Terneuzen. Jo van Remortele zei gisteren dat de etappe die Terneuzen aan zal doen het Belgische Knokke als startplaats kent. „Natuurlijk ligt niet alles vast, maar zoals ik het nu kan inschatten zal de Tour, die midweeks start, in het weekeinde Terneuzen aan doen." Traject Uiteraard is de afstand Knok- ke-Terneuzen te kort voor een etappe. „Er zal dus een traject door Zeeuws-Vlaanderen uitge zet moeten worden. Informeel is er met de gemeentes Sluis en Hulst al contact geweest", zegt de sportambtenaar. De finale van de etappe, weet van Remor tele, wordt in elk geval op Ter- neuzens grondgebied gereden. „Misschien moet er iets van een lus komen, maar dat is nu nog niet aan de orde." Aan Terneuzen als aankomst- van onze sportredactie SITTARD - Veel publiciteit krijgt Jan Boven doorgaans niet, Tot gisteren. De Gronin ger, knecht in dienst van Rabo bank, kreeg nog nooit zo veel te- levisicminuten. Boven reed in de etappe naar Sittard met een 'camerafiets' [van de NOS. Het was voor het 'eerst dat er op Nederlandse bo- i.iiom met een op de fiets gemon teerde camera werd geëxperi menteerd. In de etappe naar pmmrniiter Laurens van Lie- m maakt dinsdag met zijn paard Ollright zijn derde grote debuut binnen een jaar. Vorig \mwerd hij voor het eerst gese lecteerd, voor het nationale team dat deelnam aan het EK, begin jaar plaatste hij zich voor kt eerst voor de finale van de meidbeker en dinsdag debu teert hij in Aken op het WK. Lieren (24), lid van stal igon uit Schore, kijkt voor uit naar zijn zoveelste uitdaging door Koen de Vries ERP-Toen Laurens van Lieren deh eind vorig jaar plaatste voor de finale van de wereldbe was hij vanzelfsprekend meer dan tevreden. Maar zijn be langrijkste doel had hij nog niet bereikt: een plaats in de Neder landse ploeg op het WK. Door een blessure van zijn paard leek het er even op dat hij de titel strijd zou mislopen, maar uitein delijk kwam alles op zijn been tjes terecht. Bovendien lijkt de kans op suc- ces groot. „Niemand durft het hardop uit te spreken, maar als ja eerlijk bent is de kans nog nooit zo groot geweest dat Ne derland wereldkampioen zal worden." Het is geen bluf van Laurens van Lieren. Nog maar kort geleden versloeg het Nederlands 'aam voor het eerst in de ge schiedenis in een landenwed- jb'ijd grote concurrent Duits land, Dat gebeurde ook in Aken, r Anky van Grunsven, 'ard Gal, Imke Schelle- i-Bartels en Laurens van beren de oosterburen ruim voorbleven. Boofdstadion ^Pen had Nederland nog de handicap van het benauwde stadion, waarin de paarden zich "jd op hun gemak voelden. UUright was zeer gespannen en Salinero van Anky van Grunsven ging er tijdens de Proef na de landenwedstrijden ëpwoon vandoor. Het WK wordt ou echter gehouden in het hoofdstadion, waarin plaats 15 voor bijna 50.000 toeschou wers. Hexagons Ollright moet er na en vertrekplaats van de Eneco Tour hangt een prijskaartje van om en nabij de 100.000 euro. „Daarvoor zal de gemeente Ter neuzen als initiatiefnemer ga rant moeten staan", zegt sport wethouder Van Waes. „Dat bete kent niet dat de gemeente Ter neuzen dat bedrag ook daadwer kelijk op moet hoesten. Natuur lijk wordt het bedrijfsleven aan gesproken, de gemeenten Hulst en Sluis en we hopen dat ook de provincie een duit in het zakje doet. Iemand moet zich echter garant stellen en dat is de ge meente Terneuzen", aldus Van Waes. Het college van burgemeester en wethouders wil, vanwege die ga rantstelling, een fonds in het le ven roepen waarin een ton wordt gestort. „Maar daarmee kun je dus ook garant staan voor de organisatie van een NK zwemmen. Of een culturele ma nifestatie." Dat fonds en dus ook het storten van die 100,000 euro, moeten overigens nog door de raad goedgekeurd worden. Van Waes verwacht echter geen al te grote problemen. Hoogeveen, eergisteren, misluk te het experiment nog. Dat belet te Thomas Dekker niet om stee vast in Boven's wiel te zitten. „Thomas wist niet dat de came ra niet werkte en zat toen voor niks steeds in mijn wiel", lachte Boven. Gisteren maakte Dekker dat meer dan goed. Het verzoek om te werken met de 600 gram wegende camera, die achterop het zadel is aan gebracht, kwam van NOS-re- gisseur Martijn Lindenberg, die de kunst afkeek van de Duit sers. GPD SITTARD-GELEEN-De Italiaan Manuel Quinziato heeft gister middag de tweede etappe van de Eneco Tour gewonnen, een rit over 194 kilometer van Den Bosch naar Sittard-Geleen. De ren ner van Liquigas demarreerde uit het peloton op twee kilometer van de finish en haalde solo het einde. De Italiaan Cadamuro won op vier seconden achterstand de sprint van de eerste groep voor de Belg Weylandt. De Belgische wereldkampioen Tom Boo- nen behield de leiderstrui. foto Vincent Jannink/ANP mens Nederland het spits af bijten in de landenwedstrijd. Bondscoach Sjef Janssen zal Van Lieren en Imke Schelle- kens-Bartels hoogstwaar schijnlijk dinsdag de Grand Prix laten rijden, waarna woensdag Anky van Grunsven en Edward Gal in de ring zullen komen. De beste drie resultaten tellen voor het landenklas- sement. Bovendien zullen vrijwel zeker de beste drie Nederlanders doorstromen naar het toernooi waarin de in dividuele prijzen worden ver deeld. Dat individuele toernooi is voor Van Lieren bijzaak. „Het zou na tuurlijk prachtig zijn als ik ook aan het individuele toernooi mee mag doen, maar daar is het podium ver weg. We hebben als team kans om geschiedenis te schrijven. Daar ga ik voor. Het persoonlijk belang is in dit ge val echter ook goed voor de teamprestatie. Het is een extra motivatie om goed te preste ren." Na de zege van Nederland in Aken is ook in Duitsland het be sef doorgebroken dat het wel eens afgelopen zou kunnen zijn met de alleenheerschappij in de dressuurwereld. Kenners voor spellen dat er daarom ook bui ten de ring gestreden zal wor den. Zo zal de discussie over de trainingsmethoden die Anky van Grunsven - maar ook enke le Duitsers - erop nahoudt, weer hevig oplaaien Laurens van Lie ren is er met zijn teamgenoten tegen gewapend. Ze hebben extra trainingen gehad van men- talcoach Rico Schuijers, waarin ook dit soort aspecten aan bod zijn geweest. Ondanks de peesblessure aan het linkervoorbeen die Ollright sinds juni twee maanden uit competitie hield, zit het wel goed met de vorm van paard en ruiter. Twee weken geleden won Van Lieren met zijn tienjarige ruin alledrie de wedstrijden van een concours in Hickstead (En geland). „Een heleboel mensen zeiden dat het misschien wel goed was dat Ollright even rust kreeg. Ik was het daar niet mee eens, maar achteraf hebben ze mis schien wel gelijk. Ollright voel de daar perfect aan. Hij is in vorm voor het WK." HOEK - Zaterdag-hoofdklasser Hoek had de Open Dag eens in een ander jasje gegoten: in plaats van in het Scheldetheater in Terneu zen werden de spelers van de eerste selectie op het eigen veld gepresenteerd. De voetballers werden één voor één de grasmat op gere den, waarna kinderen brutale vragen konden stellen. 'Praatjesmakers' bij Hoek, dus. „Maar die naam moet je zuiver op deze spelers presentatie plakken en beslist niet op de vereniging", haastte de kersverse voorzitter John Smael zich te zeggen. foto Peter Nicolai door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - Rudi Veraart (58) speelde negentien jaar in de hoofdmacht van IJzendijke en begon daarna aan een loopbaan als oefenmeester. Veraart train de veel clubs in Zeeuws-Vlaan deren en werd al een paar jaar door Corn Boys begeerd. Begin dit jaar hapte hij toe. In Graauw, waar Veraart vorig seizoen werkzaam was, wordt zijn vertrek betreurd. Daar werd de trainer geprezen om zijn inzet en intense beleving van het spelletje. „Ze waren zelfs kwaad", bekent hij. „Ze vonden dat ze met mij een trai ner hadden, die het op de rails had staan." De trainingsopkomst was goed en een verademing in vergelij king met Groede, waar hij voor Graauw trainer was en soms met slechts een paar spelers op het trainingsveld stond. „In Graauw had ik elke vrijdag der tien, veertien man. Dat is veel voor zo'n clubje. Maar ik had een hekel aan die rotbrug bij Sluiskil en wist dat Corn Boys achter me aan zat. Dat deden ze al, toen ik nog trainer was bij Groede." „Ik pas me overal gemakkelijk aan. Ik ben een gezelligheids man. Bij mij staat de sfeer voor op. We hebben afgelopen vrij dag tegen Zaamslag 2 gespeeld. Die mannen van Zaamslag zijn tot twaalf uur gebleven. Ik was geloof ik om twee uur thuis. Ja, het is hier een gezellig clubje." Corn Boys promoveerde via de nacompetitie onverwacht naar de vierde klasse en staat met de nieuwe trainer voor een uitda ging. Handhaving luidt het mot to. Met werkvoetbal als belang rijkste wapen. „Creatief gezien kunnen we te weinig", heeft Ver aart in de eerste weken van de voorbereiding gezien. „Ik ben geen wonderdokter, heb ik te gen het bestuur gezegd. Als we erin blijven, dan heeft dat net zo-, veel waarde als een kampioen schap." De trainer werd eind vorig sei zoen geconfronteerd met het ver trek van een aantal vaste waar den. Mehdi Chaabnia en Tom van de Bossche zijn naar het Bel gische Ertvelde vertrokken. Ste fan Burbach heeft volgens de trouwe aanhang van de Sasse club de euro's aan de andere kant van de brug niet kunnen weerstaan. Tommy van Oosten, Joeri Roeland en keeper Tim Da Rosa Bernardo terug bij HVV HULST - Kana da Rosa Bernardo is terug bij zondag-der deklasser HW'24. De 22-jarige aanvaller heeft zich na een gesprek met voorzitter Gerard van de Voorde en trai ner Michel Leonhart weer aangesloten bij de selectie. Kana da Rosa Bernardo gaf er vorige week plotseling de brui aan. De uit Angola afkomstige speler zat niet lekker in zijn vel en gaf aan dat hij op het voetbalveld niets meer kon toevoegen. Na een onderhoud is de lucht opgeklaard en heeft hij de draad weer opgepakt. Haverbeke/Marteij n in halve finale PHILIPPINE - In Philippine is deze week het lustrum aan de gang van het Mosselkrauwertennistoernooi. In de derde categorie van het mannendubbelspel boekten Ru ben Haverbeke en Patrick Marteijn hun eerste overwin ning. Daarmee staan zij in de halve finales. Haverbeke en Marteijn, die dit voorjaar uitkwamen voor het eerste eompetitieteam van Tiola uit IJzendijke, waren in straight sets de meerdere van Cor Deij en Arjan Michielsen. Het werd 6-1 en 6-4 voor Haverbeke en Marte ijn, die vandaag een zware dobber hebben aan Donovan Blackman en Tom Huis om de eindstrijd te bereiken. De andere halve finale is die tussen Dylan Blackman/Desiré de Schepper en het als tweede ingeschaalde koppel Dun can Blaekman/Dethlef Pieters. Op de banen van tennisvereniging Philten wonnen Natha lie de Schepper en Kim Langeraert hun eerste partij in de 3-categorie van het gemengddubbelspel. Met 6-2 en 7-5 versloegen De Schepper en Langeraert het duo Annelies de Mul/Arjan Michielsen. Vandaag speelt het als eerste ge plaatste koppel Rianne Verdonck/Norbert Willemsen te gen De Mul en Michielsen. Als de verwachte winst wordt binnengesleept, wordt morgen de eindstrijd afgewerkt tussen Verdonck/Willemsen en De Schepper/Langeraert. Voetbalinterland bij Dauwendaele MIDDELBURG - Het sportpark van FC Dauwendaele is woensdag 13 september het decor van een voetbalinter land. Het Nederlands elftal vrouwen onder 19 jaar speelt een oefenduel met België. De aftrap op sportpark De Kruitmolen in Middelburg is om 18.30 uur. Na een teleurstellend Europees kampioenschap, waar werd verloren van Zwitserland (2-0), Frankrijk (1-0) en Rusland (5-1), is het vrouwenteam onder 19 begonnen aan de voorbereiding op de kwalificatieronde voor het EK. Die titelstrijd word van 25 september tot en met 1 ok tober afgewerkt. Op 5 en 7 september worden nog twee oe feninterlands gespeeld tegen Wales. De interland wordt gespeeld in het kader van de opening van de 'Johan Kroontribune' en de nieuwe kleedkamers. De tribune is vernoemd naar de oud-voorzitter van FC Dauwendaele, de vorig jaar overleden Johan Kroon. Hij was de belangrijkste initiatiefnemer voor de bouw van de nieuwe accommodatie van FC Dauwendaele. Twee Zeeuwse menners naar NK GOES - Twee Zeeuwen zijn geselecteerd om deel te ne men aan het Nederlands kampioenschap samengesteld mennen. Zowel Perry Boogaard (Vlissingen) als Leo Paau- we (Nisse) kreeg een uitnodiging. Plet kampioenschap wordt vrijdag 29 en zaterdag 30 september in Uden/Veghel gehouden. van Waes zijn op hun besluit om naar RIA Westdorpe te gaan te ruggekomen. Vakantie Mario Roegiest. die na een con flict met Veraarts voorganger niet langer in de hoofdmacht wilde spelen, is weer voor het keurkorps beschikbaar. „Maar hij is als de competitie begint nog op vakantie. "Dat geldt voor nog twee andere spelers. „Ik heb net de balans opgemaakt", zegt Veraart. „We zijn een paar weken lekker bezig geweest, met 23, 24 man. Maar vandaag, voor de beker tegen 's Heer Arendskerke, zijn er acht spe lers niet." De trainer is tevreden over de eerste weken. „Als er een nieu we trainer is, wil iedereen zich waarmaken", weet hij. Sportpriisvragen Lucky Day. 2-6-7-8-12-20-21-27-29-30-33-39-45-48- 52-55-61-62-70-80. (onder voorbehoud) Philippine. Mosselkrauwertoer- nooi. HD3: R. Haverbeke/P. Marteijn-C. Deij/A. Michielsen 6-1 6-4. HD6: i. de Smet/R. Zegers-E. Lokken/H. Westveer 6-3 6-2, W. Raemdonck/N. Samijn-N. Vermeirssen/A. Verschelling 7-6 7-5, M. Sponselee/W. Swartilé-B. Dingenouts /A. Susanna 7-5 6-2, I. de Smet/R. Ze- gers-R. de Graeve/P. Rompa 6-1 6-3. DD5: N. Adam/L. van der Lijke-M. Vervaet/G. de Vries 6-4 4-6 7-5. DD6: E. Blackman/T. Dannenburg-E. Vervaet/I. Vervaet 2-6 6-3 6-4. GD6: S. Lambert/H. van de Akker-J. Ross/H. van Dorsselaer 6-3 7-5, T. Dannenburg/A. Pieters-J. Buijze/M. van Avermaete 6-2 7-6. Betaald voetbal. Eredivisie. Sparta-Vitesse 1-2 (0-2). 2. Lazovic 0-1, 32. Knol 0-2 (strafschop), 74. Schen kel 1-2. Scheidsrechter: Kuipers. Gele kaart: Olfers, Rose, Polak (Sparta), Blon- delle, Knol, Hersi (Vitesse), Aantal toe schouwers: 7689. Eerste divisie. TOP Oss-Haarlem 1-6 (1-1). 5. Schoofs 1-0, 41. De Graaff 1-1, 69. Kruijer 1-2, 73. Ahahaoui 1-3 (straf schop), 82. Cairo 1-4, 85. De Graaff 1-5, 90. Ahahaoui 1-6 (strafschop). Scheids rechter: Winter. Toeschouwers: 1135. Rode kaart: 77. Ririhena (TOP Oss/ 2x Hoek-speler De Munnik ligt er maanden uit HOEK - Hoofdklasser Hoek be gint het seizoen zonder aan voerder Pieter de Munnik. Hij is drie maanden uitgeschakeld vanwege een ernstige enkel kwetsuur. Volgende week vrij dag wordt hij in Antwerpen ge opereerd. De Munnik liep de kwestuur op tijdens een wedstrijd om de Bor- sele Sloepoort Cup. Hij wordt volgende week vrijdag geopeerd in Antwerpen. Daarna volgen twee weken gips met spalk, vier weken gips en vervolgens een re validatie van een week of vijf, zes. „Ik ben dus drie maanden kwijt", aldus de ongelukkige aanvoerder gisteren. Cees Houtepen, trainer van Hoek, begint inmiddels steeds meer vraagtekens te plaatsen bij het spelen tegen ploegen uit de regio. „We moeten, uit promotioneel oogpunt, tegenstanders uit de re gio ontmoeten. Dat is allemaal wel aardig, maar je komt tegen over spelers te staan die zich wil len bewijzen, niet terugtrekken en ook vaak te laat zijn. Björn Langeveld was al slachtoffer van een trap tijdens deze voorbe reiding. Ik vraag me echt af of ik het volgend seizoen opnieuw zo'n voorbereiding wil." geel). Gele kaart: Prent, De Vogt (TOP Oss), Axwijk (Haarlem). Go Ahead Eagles-Fortuna Sittard 3-1 (0-1). 16. Taiwo 0-1, 67. Ars 1-1, 73. Jongen 2-1, 78. Ars 3-1. Scheidsrechter: Makkelie. Toeschouwers: 3850. Gele kaart: Jongen (Go Ahead Eagles), Chris- tianen, Van Driel, Voigt (Fortuna Sit tard). FC Eindhoven - RBC Roosendaal 2-2 (0-1). 21. L Ten Heuvel 0-1, 82. Martha 0-2,87. Noyen 1-2, 90. Noyen 2-2 (straf schop). Scheidsrechter: Janssen. Toe schouwers: 2245. Gele kaart: Groene- veld (FC Eindhoven), L Ten Heuvel (RBC Roosendaal). FC Zwolle-FC Dordrecht 1-1 (1-1). 14. Korf 1-0,20. Lopes 1-1. Scheidsrech ter: Liesveld. Toeschouwers: 3118. Ro de kaart: 75. Kalisse (FC Dordrecht). Ge le kaart: Moisander, Akerboom (FC Zwolle), Breinburg, Sequeira, Rusten- berg (FC Dordrecht). IU1VV-VVV Venlo O-O. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 7816. Gele kaart: Miceli, Brncic (MVV), Verdellen (VW Venlo). FC Volendam-De Graafschap 2-1 (1-0). 19, Pater 1-0, 77. Powel 1-1, 90. Chaiat 2-1. Scheidsrechter: Van Sic- hem. Toeschouwers: 2603. Gele kaart: Van Zaanen, Petrov (FC Volendam), Po- wel, Meijer (De Graafschap). Stormvogels/Telstar-Helmond Sport 2-1 (I-O). 45. Holwijn 1-0, 46. Barto 1-1, 84. Holwijn 2-1. Scheidsrech ter: Ketting. Toeschouwers: 1317. Gele kaart: Zoontjes (Stormvogels/Telstar), Nieuwenburg, Hendriksen (Helmond Sport). Emmen-AGOVV 3-2 (1-1). 2. Veldma te 1-0, 26. MacDonald 1-1, 65. MacDo- nald 1-2, 74. Veldmate 2-2, 84. Stroeve 3-2. Scheidsrechter: Van Meenen. Toe schouwers: 3263. Gele kaart: Karreman (Emmen), Axwijk (AGOVV). FC Omniworld-FC Den Bosch 1-4 (1-2). 21. Duits 1-0, 23. Demouge 1-1 (strafschop), 32. Demouge 1-2, 48. Be- chan 1-3, 54. Bechan 1-4. Scheidsrech ter: De Groot. Toeschouwers: 1462. Ge le kaart: Viedma, Duits (FC Omniworld). Cambuur Leeuwarden-BV Veendam O-O. Scheidsrechter: Blom. Toeschou wers: 3912. Rode kaart: 61. Krstev (BV Veendam/ 2x geel). Gele kaart: Van Rooijen (Cambuur Leeuwarden), Cijntje (BV Veendam). Stand aan kop: Den Bosch 2 2 0 0 6 6-1 GA Eagles 2 2 0 6 4- 1 Haarlem 2 1 T- 0 4 7- 2 Dordrecht 2 j' 0 4 4- 1 RBC 2 1 1 0 4 5-3 Emmen 2 1 1 4 4- 3 Volendam 2 1 1 0 4 3-2 AGOW 2 10 13 5-4 Stormv. 2 1 0 1 3 2- 3 Eneco Tour, ProTour. Tweede etappe. Den Bosch - Sit- tard-Geleen: 1. Quinziato (Ita) 194 km in 4.46.43 (40,723 km/u), 2. Cadamuro (Ita) 0.04, 3. Weylandt (Bel), 4. Cooke (Aus), 5. Van Heeswijk (Ned), 6. Guidi (Ita), 7. Pollack (Dui), 8. Clerc (Zwi), 9. Ballan (Ita), 10. Mori (Ita). Algemeen klassement: 1. Boonen 9.06.34, 2. Quinziato 0.01, 3. Schumacher (Dui) 0.03,4. Hincapie (VSt) 0.07, 5. José Ivan Gutierrez (Spa) 0.08. zaterdag Paardensport Menwedstrijd IMisse. Organisatie: de Weelruiters. Aanvang: 9.30 uur. Voetbal Beker. Groep 54: DFS-Dreischor (19.00 uur). UglllDAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 69