Capaciteit Vredehof verdubbelt PZC PZC Wandelaars op weg voor de omloop Als je schiet, denk je alleen aan de roos Directeur Poel wij ck op non-actief gesteld OP OP Giant herenfiets Schutters openen nieuwe baan Uitbreidingswerkzaamheden begraafplaats Burgh-Haamstede beginnen maandag Kwart kaarten Goes in Concert nog beschikbaar zaterdag 19 augustus 2006 1 3 met 7 versnellingen, Nexus naafdynamo, verende zadelpen, aluminium frame van 699,- voor 499,- C7_y PROFIL! tuslersltaal 24, middelburg tel. (0118) 61 24 10 wtvw.profile-vandendriest.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUHAfEN-DUDVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.n| INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ZEEUWS VEILINGHUIS Gratis taxatiedag kunst, antiek en munten in het Zeeuws Veilinghuis Zaterdag 19 augustus 10.00 - 16.00 uur Eventueel kan een ruwe taxatie worden gegeven aan de hand van foto's. Ook kunt u een afspraak maken voor taxatie bij u aan huis. Indien u grote hoeveelheden wilt laten taxeren, gaarne even telefonisch overleg. Eigen parkeergelegenheid achter het Zeeuws Veilinghuis, te bereiken via Klein Vlaanderen. Voor meer informatie: Zeeuws Veilinghuis Herengracht 74, 4331 PX, Middelburg Tel. 0118-650680, Fax. 0118-650682, info@zeeuwsveilinghuis.nl www.zeeuwsveilinghuis.nl Een computerscherm geeft direct aan of het schot op de nieuwe vijftigmeterbaan geslaagd is. door Piet Kleemans NIEUWERKERK - Na het schot zie je meteen hoe raak het was. Op een compu terscherm welteverstaan. Vandaag neemt Schietsportvereniging Schou- wen-Duiveland de geheel in eigen be heer gebouwde vijftigmeterbaan offici eel in gebruik met een open middag. De elektronische schotwaardering maakt de baan tot één van de modernste van Nederland, zeggen de trotse sportschut- ters. De achteloze voorbijganger zal niets bij zonders zien aan het onopvallende ge bouw op het Nieuwerkerkse sportvel dencomplex. Niets verraadt dat het hier om het onderkomen van een schietsport vereniging gaat. Wie denkt op de knallen te kunnen af gaan, heeft het mis. Zelfs van het toch behoorlijk luidruchtige zwaar kali ber-schieten is buiten vrijwel niets te horen. Geen wonder, want de muren zijn 34 centimeter dik en het betonnen dak doet daar niet veel voor onder. „Ei genlijk is het een soort bunker, maar dan met een sierdakje erop", zegt sport- schutter K. van Ast. Collega-sportschut- ter H. Capelle vult aan: „In Nieuwer- kerk maken de tennisbanen meer la waai dan de schietvereniging." Ook binnen is het - tenzij met zwaar ka liber wordt geschoten - opmerkelijk stil op de banen van de schietsportvereni ging. Veel meer dan het droge 'tsjak' van geweer of pistool is niet te horen. Wie de laatste roddels wil doornemen mag dat buiten doen, maar niet op de baan. Daar moet rust heersen. Van Ast: „Je moet je helemaal kunnen afsluiten. Als je schiet, denk je alleen maar aan de roos en nergens anders aan." Rust en concentratievermogen zijn onontbeer lijk in de schietsport, zegt Van Ast. Ademhaling Gewapend met futuristisch ogend ge weer en voorzien van speciale hand schoen en bril demonstreert Van Ast het schieten uit liggende positie. Linker been gestrekt, rechter iets opgetrokken. Rustig en nauwkeurig mikken, ademha ling controleren en bij driekwart uitade men de trekker overhalen. Vrijwel op het moment dat de kogel inslaat toont de computer het resultaat: een 9.2 in dit geval. Niet ver van de roos die een tien oplevert. En dat met kogels van dubieu ze kwaliteit. „Nou en of dat verschil maakt. Met slechte kogels zul je echt de roos niet snel raken", aldus Van Ast. Kruitdamp Veiligheid staat bij de schietsport hoog in het vaandel. De regels zijn streng en wie zich er niet aan houdt, kan vertrek ken. Alle banen - de vereniging be schikt er nu over drie - worden via ca mera's in de gaten gehouden. Om de kruitdampen af te voeren is er een spe ciaal luchtverversingssysteem, er is een zwaar beveiligde wapenkast en het ge bouw is voorzien van een alarmsysteem om ongewenst bezoek te weren. Heel an ders dan in de begintijd van de in 1982 foto Marijke Folkertsma opgerichte schietsportclub. Van Ast: „Toen schoten we in de fietskelder van wat toen Restaurant De Val heette, aan de voet van de Zeelandbrug." De vereni ging ging destijds met zo'n veertig men sen van start. Anno 2006 telt de Schiet sportvereniging Schouwen-Duiveland negentig leden. Daar mag best wat bij van Van Ast en Capelle. „Je moet reke nen dat we alles hier zelf doen. Toen we in 1989 naar Nieuwerkerk kwamen, hebben we het gebouw helemaal zelf ge financierd en gebouwd. Er was hier niets, alleen wat bomen en gras. De nieuwe vijftigmeterbaan hebben we ook helemaal zelf gebouwd. We hebben er alles bij elkaar ruim zes jaar over ge daan." De vraag wat schieten tot een leuke sport maakt is volgens Van Ast en Ca pelle makkelijk te beantwoorden. De uitdaging om de roos te raken, daar draait het allemaal om. Het clubge bouw van de schietsportvereniging is te vinden op het sportveldencomplex aan de Stolpweg. Vanaf 13.30 uur wordt open middag gehouden met diverse de monstraties. De nieuwe baan wordt om 17.00 uur officieel geopend. iinnr Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - De ca paciteit van algemene begraaf plaats Vredehof bij Burgh- Haamstede wordt verdubbeld. De uitbreiding van het kerkhof vorgt naar schatting twaalf we ken werk. Maandag wordt be gonnen niet het omvangrijke karwei. bat er iets moest gebeuren aan Vredehof was enkele jaren gele- iien al duidelijk. De begraaf plaats begon langzaam maar ze ker vol te raken. Aanvankelijk jioopte het college van burge meester en wethouders het ruim- leprobleem te kunnen oplossen door het oudste deel van de do denakker te ruimen. Daartegen kwam Burgh-Haamstede, onder aanvoering van de dorpsraad, in opstand en ook politiek lag de kwestie gevoelig. Gevoeliger dan het college had gedacht, zo bleek tijdens felle discussies over de problematiek. Uiteindelijk speelde het college de bal terug naar de gemeente raad. De politieke fracties kre gen zes varianten voor capaci teitsuitbreiding voorgeschoteld drie uitgaande van ruiming van delen van de begraafplaats en drie uitgaande van uitbreiding in combinatie met begraven in èén dan wel in twee lagen. Uiteindelijk is de keuze geval len op uitbreiden en begraven in twee lagen. Dat levert volgens berekeningen van de gemeente juim 2100 graven op, wat vol doende zou moeten zijn voor de komende 55 jaar. Het nieuwe ge deelte van de begraafplaats sluit aan op het oude. Om de uitbreiding erbij te kun nen trekken, moeten circa twin tig wilgen - die gezien hun leef tijd toch gerooid moesten wor den - worden gekapt. Ook een stuk bosplantsoen moet verdwij nen. Op de locatie van de uitbrei ding is al enige tijd een gronde- pot zichtbaar. Dat zand wordt gebruikt voor de ophoging van het terrein, maar voordat het zo ver is, wordt eerst drainage aan gelegd. Vervolgens wordt een nieuwe grenssloot rondom het terrein aangelegd. Rond het nieuwe gedeelte komt een groe ne strook van heesters en bo men. De gemeente probeert over last door werkverkeer tot een minimum te beperken. Projectleider P. Tol: „Het mees te werk gebeurt op het terrein van de begraafplaats, dus veel werkverkeer op de openbare weg zal het niet opleveren. Ze ker geen onnodig heen- en weer- gerij." De beplanting kan waar schijnlijk pas vanaf eind novem ber worden aangeplant. De ople vering van het nieuwe deel van de begraafplaats kan dan voor eind 2006 gerealiseerd worden, waarna het in januari in ge bruik kan worden genomen. Met de uitbreiding is een bedrag van ruim 1,1 miljoen euro ge moeid. Aan kapitaalslasten en onderhoud verwacht de gemeen te jaarlijks meer dan een ton kwijt te zijn. Hogere eis voor mensensmokkel DEN HAAG- Tegen het 23-jarige vermeende hoofd van een mensensmokkelbende heeft het Openbaar Ministerie gisteren in hoger beroep bij het Plaagse gerechtshof op^ nieuw een gevangenisstraf van veertig maanden geëist: Het OM vond de straf die de rechtbank in Middelburg had opgelegd - 2,5 jaar - te laag. De verdachte ging zelf ook in beroep. Hij gaf weliswaar toe illegalen te hebben verstopt in trailers van vrachtwagens op het terrein vari Dartline in Vlissingen - zodat ze per boot naar Engeland, konden worden gesmokkeld - maar hij vond dat hij ten onl rechte als een leidersfiguur was bestempeld. De Iraakse man kwam bij de politie in beeld dankzij de loslippigheid van een Joegoslaaf. De laatste vertelde de re cherche dat hij met enige regelmaat illegalen voor de ver^ dachte naar het terrein van Dartline in Vlissingen had ver voerd. Het onderzoeksteam van de politie tapte de tele foon van de verdachte af en uiteindelijk werd hij op 13, september vorig jaar op heterdaad betrapt. Het hof doet over twee weken uitspraak. Praktijkschool groeit uit jas MIDDELBURG - Praktijkschool het Bolwerk is te klein. De school begint pas aan zijn vierde seizoen in de Mid delburgse Erasmuswijk, maar kan het groeiende aantal leerlingen al niet meer onderbrengen. Maandag moet de school 136 leerlingen ontvangen., terwijl bij de bouw van de school gerekend was met ongeveer honderd leerlingen. Binnen een paar weken wordt een noodlokaal geplaatst in de tuin van de school, maar dat is niet voldoende, vindt directeur T. Schild. De onverwachte groei komt onder meer doordat de stichting AZZ een paar nieuwe opvang huizen heeft geopend, analyseert Schild. „Verder hebben we extra leerlingen van de Zuidwester, een vergelijkbare instelling als AZZ, van het asielzoekerscentrum, en leer lingen die eerst op een andere middelbare school zaten." Werkstraf maker vuurwerkbom MIDDELBURG - Een 22-jarige Oost-Souburger is giste ren in Middelburg veroordeeld tot 120 uur werkstraf, waarvan de helft voorwaardelijk, voor het laten ontplof-: fen van vuurwerk. Ook moet hij de schoonmaakkosten vergoeden (137 euro). De man had in Oost-Souburg op oudejaarsdag een zelfgemaakte bom in een bushokje la-^ ten ontploffen. Agenten die toevallig in de buurt waren', zagen een steekvlam. De man had het illegaal vuurwerk in België gekocht en opgetuigd met bussen haarlak. „Plet gaf een enorme knal. We kunnen bijna spreken van een fragmentatiebom", zei de officier van justitie. Vader mishandeld uit frustratie MIDDELBURG - Een 33-jarige man uit Hulst verklaarde gisteren bij de Middelburgse rechtbank dat de zware mis handeling van zijn vader is voortgekomen uit zijn slechte relatie met de man. „Ik ben al vanaf mijn jeugd door mijn vader vernederd en gekleineerd." De officier van justitie hield daar rekening mee en eiste 200 uur werkstraf, waar van de helft voorwaardelijk. „Na jaren van incasseren komt de ontlading", merkte hij op. Politierechter G. van Unnik vonniste conform de eis. De verdachte bezocht zijn vader afgelopen november in Hulst. Na een opmerking over alcoholgebruik sloeg en schopte hij zijn vader zo hard dat die onder meer een gebroken jukbeen opliep. door Harmen van der Werf 's-HEER ARENDSKERKE - J. van der Smissen, directeur van de Zuid-Bevelandse zorgcentra Poelwijck en De Kraaijert, is op non-actief gesteld. Hij was, aldus voorzitter H. Zwartelé van het bestuur van beide centra, niet meer te hand haven, vooral omdat partners van Poelwijck en De Kraaijert het vertrouwen in Van der Smis sen hadden opgezegd. Zij dreig den de samenwerking met de zorgcentra volledig te beëindi gen. De partners waar Zwartelé het over heeft, zijn woningstichting R B Wonen (ontwikkelaar en sociale verhuurder in Reimers- waal en Borsele), thuiszorgorga nisatie Allévo en op de achter grond ook de gemeente Borsele. Zij wensten niet meer met Vah der Smissen samen te werken,: omdat met hem geen sluitende afspraken te maken waren. Het' bestuur van de zorgcentra ver wijt Zwartelé ook 'een fors gé| brek aan dossierkennis', waar-; door ernstige vertraging is opge-ü treden in de voorbereiding vart de noodzakelijke nieuwbouw^ van Poelwijck én onduidelijk* heid bleef bestaan over de toe-- komst van een paai- honderd ver-? ouderde seniorenwoningen in de gemeente Borsele. Van der Smissen is 4 augustus op non-actief gesteld. Het bei' stuur heeft bij de Middelburgse kantonrechter ontbinding van de arbeidsovereenkomst aange-* vraagd. Van der Smissen waS; gisteren niet bereikbaar voor een reactie. (Advertentie) ^rank Balkenende GOES - Het muziekfestival Goes in Concert met bekende na pen als Racoon, Krezip en Guus jlecmvis is nog lang niet uitver kocht. Op de Grote Markt in Goes kun- 1 zondag achtduizend toe schouwers terecht. „We hebben vijf- tot zesduizend kaarten ver kocht. Dat valt op zich tegen, want we praten toch over grote namen op dit festival", zegt ad viseur A. Schuurbiers van de or ganiserende Stichting Goes Pro motie. De afgelopen twee edities was Goes in Concert een succes. In 2003 was de markt afgeladen toen Blof en Racoon optraden. Vorig jaar vierde Goes een ge slaagd muzikaal feest met Blof, Di-Rect en Guus Meeuwis. Dit keer is Blof er niet bij. Schuurbiers sluit niet uit dat de toeloop alleen daarom al wat minder is dan in voorgaande ja ren. „Blof trekt altijd enorm veel fans aan. Aan de andere kant is het opmerkelijk dat een inmiddels grote band als Ra coon in eigen huis (de band komt uit Goes, red.) niet de markt vol kan spelen, terwijl je zou verwachten dat die band lo kaal veel publiek trekt. Vorig jaar vond Goes in Concert begin juli plaats. Deze keer in de nazomer. Schuurbiers ver moedt dat een deel van de Zeeuwse popliefhebbers een beetje concertmoe is na een zo mer waarin provinciebreed veel muziekaanbod was, Blof en Ra coon waren al te zien bij Con cert at Sea op de Brouwersdam. Schuurbiers zit niet bij de pak ken neer. „Het wordt zondag on getwijfeld een sfeervol muziek festival. Mensen die alsnog ko men, kunnen een kaai'tje kopen bij de entrees." (Advertentie) Den Dekker ^J^Muziek KAPELLE 01Ï3-330330 www.dendekkermuziek.com (Advertentie) door Piet Kleemans OOLTGENSPLAAT - Meer dan zeshonderd wandelaars - onder wie zo'n twintig Zeeuwen - zijn gisteravond begonnen aan hét evenement van Goeree-Overflak- kee: de omloop. Een wandel tocht over 110 kilometer. Oud-politica Erica Terpstra gaf het startschot voor de zeventien de editie. De omloop is een be grip op Goeree-Overflakkee en ver daarbuiten. Het is een hap pening waarbij het hele eiland betrokken is. Overal langs het pad staat het publiek rijen dik. De organisatie is een geoliede machine. „Iedereen weet precies wat hij moet doen", zegt Anita Storm, secretaris van de organi serende Stichting Omloop Goe- ree- Overflakkee. Officieel wer ken er rond de 150 vrijwilligers aan mee, officieus veel meer. Storm: „Honderden, denk ik." Het parcours van de omloop voert over dijken, duinen, slik- foto Marijke Folkertsma ken en strand. Storm: „De lo pers komen door natuurgebie den die normaal afgesloten zijn. Dat maakt deze omloop zo uniek." De deelnemers aan de omloop hebben precies 24 uur de tijd om de wandeltocht te volbren gen. Geen sinecure, weet Storm. „Het is best een zwaar parcours. Toch melden de eersten zich meestal 's ochtends rond half elf 11191 Rassporters De omloop trekt rassporters, maar ook recreatieve lopers. Storm: „Echt overal vandaan. Ze komen uit heel Nederland en de laatste jaren zijn er ook veel Belgen. Maar er staan bijvoor beeld ook een paar Zwitsers op de deelnemerslijst." De vorderingen van de deelne mers aan de omloop zijn te vol gen via de website www.om- loop.com. Vanochtend wordt het startschot gegeven voor de kinderomloop. Aan de zeventiende omloop doen ruim zeshonderd wandelaars mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 57