Kuijt heeft al nieuwe droom Rentree De Mos met overwinning PZC Hoogvlieger is diep gevallen Tsjizjov in finale tegen Podolski UVERPOOLFC 20 Spits lacht aan één stuk tijdens presentatie bij Liverpool Ronaldo is uit de gratie zaterdag 19 augustus 2006 Manager Rafael Benitez (links) poseert met de nieuwe aanwinst van Boulahrouz bijna rond met Chelsea LONDEN - Khalid Boulahrouz is dit weekeinde in Lon den om een transfer naar Chelsea rond te maken. De En gelse kampioen zegt er al uit te zijn met Boulahrouz'hui dige club Hamburger SV. De 24-jarige international ging in augustus 2004 van RKC naar Hamburg, waar hij als centrumverdediger furo re maakte. De komst van Boulahrouz, die overigens al we kenlang niet speelt in Hamburg vanwege een blessure en in Londen nog medisch moet worden gekeurd, zou beteke nen dat Chelsea na lang aarzelen toch instemt met een ver trek van verdediger William Gallas. De Fransman creëer de een rel bij zijn club door niet op te komen dagen voor een trip naar Amerika in de voorbereiding. GPD/RTR PSV huurt Ecuadoriaan Mendez EINDHOVEN - PSV huurt de Ecuadoriaan Edison Vicen te Mendez voor één seizoen van LDU Quito. De 27-jarige middenvelder voerde de laatste dagen diverse gesprekken met de Eindhovense clubleiding en legde ook een medi sche test af. Mendez is teruggekeerd naar zijn vaderland om alle papieren in orde te maken. De middenvelder met aanvallende impulsen kwam met Ecuador uit op het we reldkampioenschap in Duitsland. Mendez speelde 68 In terlands, waarin hij tien doelpunten maakte. ANP Powell evenaart snelste tijd ooit ZURICH - De Jamaicaanse sprinter Asafa Powell heeft gisteren opnieuw zijn eigen wereldrecord op de 100 meter geëvenaard. Powell snelde tijdens de Weltklasse in Zu rich, de vierde wedstrijd van de Golden League, naar 9,77. Precies dezelfde tijd liep hij vorig jaar op 14 juni in Athene en dit jaar op 11 juni in Gateshead. ANP Hoffman ploegleider bij T-Mobile SITTARD-GELEEN - Tristan Hoffman wordt volgend jaar ploegleider bij T-Mobile. De oud-renner is momen teel in dezelfde functie actief bij CSC. Hoffman sloot zijn actieve loopbaan vorig jaar af na een val in de Omloop Het Volk, waarbij hij zijn scheenbeen brak. Sinds afgelo pen najaar was hij assistent-ploegleider bij CSC. „Ik had het goed naar mijn zin, maar CSC is een rijdende trein. Bij T-Mobile willen ze opnieuw iets opbouwen", aldus Hoffman. ANP Biljarters aan verboden middelen SPRUNDEL./NIEUWEGEIN - De Belgische biljarters Jo- han Loncelle en Eric Hendrickx van Aartsbouw dienen zich woensdag voor het Instituut Sport Rechtspraak (ISR) te verantwoorden. Reden is een positieve dopingtest na het eredivisieduel driebanden tegen Crystal Kelly oo 12 maart. Na de zitting van het ISR zal de Koninklijke Nederlands Biljartbond (KNBB) zich beraden over de strafmaat. Lon celle, die toegegeven zou hebben de avond voor de wed strijd cocaïne te hebben gebruikt, hangt een schorsing bo ven het hoofd. De kans is groot dat Hendrickx, die posh tief getest is op het kalmeringsmiddel Rohypnol, er me! een berisping van afkomt. Hendrickx zou zich kunnen be roepen op een medisch attest, waarin aangegeven is dat hij het middel op doktersvoorschrift gebruikte. GPD SAO PAULO - Ronaldo, steraan valler van Real Madrid, kan een optreden in het Braziliaanse elftal voorlopig op zijn buik schrijven na zijn rampzalige op treden op het WK in Duitsland. De oud-PSV'er maakt in de ver ste verte geen deel uit van de plannen van Dunga (43), de nieu we bondscoach die Brazilië in 1994 naar de vierde WK-titel leidde. Oud-aanvoerder Dunga die met de toen zeventienjarige Ronaldo tot dezelfde selectie behoorde, heeft de centrumspits van Real Madrid niet opgeroepen voor een serie oefenwedstrijden, on der meer tegen Argentinië. Dun ga nam niet eens de moeite uit te leggen waarom. Hij negeert Ronaldo botweg. Hij wil geen woorden aan hem vuilmaken. De onderhuidse boodschap laat niet aan duidelijkheid te wen sen over: Ronaldo's loopbaan bij het Braziliaanse elftal is vol tooid verleden tijd. Dunga, in zijn dagen een kracht- voetballer die de longen uit zijn lijf rende, vindt dat de 'luie' Ronaldo de nationale kleuren niet meer waardig is. Hij zit daarmee op een lijn met bonds voorzitter Ricardo Teixeira. Voor Teixeira is Ronaldo de hoofdschuldige van het WK-de- bacle. GPD Excelsior huurt Chris Gyan ROTTERDAM - Excelsior heeft verdediger Chris Gyan voor komend seizoen van Feyenoord gehuurd. De Ghanees keert terug naar de club, waar hij in het seizoen 1997-1998 zijn debuut in het betaalde voet bal maakte. De bijna 28-jarige speler staat sinds 1996 onder con tract bij Feyenoord. Hij speelde voor de club uit de Kuip 125 officiële wedstrij den. Bij Excelsior speelde hij in het seizoen 1997-1998 zestien competi tieduels. Gyan moet de no dige ervaring in de defen sie van het gepromoveerde Excelsior brengen. ANP Theo Janssen bij voorlopige selectie Oranje ZEIST - Vitesse-speler Theo Janssen werd als invaller toege voegd aan de selectie voor het oefenduel tegen Ierland en zit nu opnieuw bij de voorlopige groep van 24 spelers voor de EK-kwalificatiewedstrijden te gen Luxemburg (zaterdag 2 sep tember) en Wit-Rusland (woens dag 6 september). Aan de voorlopige selectie zijn in vergelijking met 'Ierland' Maarten Stekelenburg, Wesley Sneijder, Ryan Babel, Giovanni van Bronckhorst en Khalid Bou lahrouz toegevoegd. Op vrijdag 25 augustus maakt Van Basten zijn definitieve selectie bekend. De voorlopige selectie: Doel: Maar ten Stekelenburg (Ajax), Henk Timmer (Feyenoord) en Edwin van der Sar (Manchester United). Ver dediging: Urby Emanuelson en Jo hn Heitinga (beiden Ajax), Tim de Clef, Kew Jaliens, Joris Mathijsen (allen AZ), Giovanni van Bronck horst (Barcelona), Khalid Boulah rouz (HSV) en André Ooijer (PSV). Middenveld: Hedwiges Maduro en Wesley Sneijder (beiden Ajax), Stijn Schaars (AZ), Nigel de Jong en Rafael van der Vaart (beiden HSV), Theo Janssen Vitesseen Denny Landzaat (Wigan Athletic). Aanval: Ryan Babel en Klaas-Jan Huntelaar (beiden Ajax), Robin van Persie (Arsenal), Arjen Rob ben (Chelsea), Dirk Kuyt (Liver- pool) en Jan Vennegoor of Hesse- I link (PSV). GPD Som verbetert 21 jaar oude tijd ZURICH - Europees kampioen Bram Som heeft gisteren bij de Golden League-wedstrijd in Zü- rieh het nationale record op de 800 meter verbeterd. Som liep met 1.43.45 het 21 jaar oude re- cord (1.43,56 van Rob Druppers) uit de boeken. ANP door Barry van der Hooft LIVERPOOL - In het Engels klinkt een zin of uitdrukking vaak veel mooier. Are you a fifteen-to-twenty-goal-guy? Of tewel: Ben jij iemand die per sei zoen voor vijftien tot twintig doelpunten kan zorgen? Dirk Kuijt, die bij Liverpool gepre senteerd wordt, lacht zijn tan den nog eens bloot en geeft een antwoord dat bij hem past. „Ik ben gewend aan druk, dat is geen enkel probleem voor mij." De blonde krullen zitten strak in de gel en de lach is maar niet van zijn gezicht te krijgen. Dirk Kuijt had de afgelopen dagen het gevoel dat hij in een film was beland. Op woensdag voet ballen in Dublin met het Neder lands elftal, de volgende dag te rug naar Nederland en na het be kendmaken van zijn transfer vrijwel meteen weer met een pri- vé-vliegtuig naar Liverpool. „Het voelde allemaal een beetje onwerkelijk", bekent de voorma lige Feyenoorder. Dat onwerkelijke gevoel is nu weg. De medische testen heeft Kuijt prima doorstaan, het was deze ochtend alleen nog even wachten op wat bloeduitslagen. Enkele uren stelt Kuijt zich sa men met trainer Rafael Benitez voor het gebouw op. Het zijn de gebruikelijke taferelen, waarbij de nieuwe spits poseert in het shirt. Opmerkelijk genoeg met nummer 18. „Ik ben inderdaad gewend aan nummer 7", zegt Kuijt. „Maar het belangrijkste van onze sportredactie ROTTERDAM - Aad de Mos heeft als nieuwe trainer van Vit esse een prima rentree in de ere divisie gemaakt. Zijn ploeg opende het seizoen in de eredivi sie gisteren met een zege op het Kasteel tegen Sparta: 2-1. Na zijn ontslag in januari 1995 bij PSV zocht De Mos het avon tuur in en buiten Europa, met wisselend succes. Na twaalf jaar afwezigheid stapte hij weer als eindverantwoordelijke het Ne derlandse gras op. Vitesse verwacht deze competi tie veel van de ervaren De Mos, zeker na de moeilijke periode on der zijn voorganger Edward Stu- voor mij is dat ik het shirt van Liverpool aan heb. Dat gaf net een geweldig gevoel. Ik kan ook niet wachten om mijn eerste wedstrijd te spelen. Want soms kun je beter je voeten dan je mond laten spreken. Kuijt mag dan altijd nuchter overkomen, de transferperike len van de afgelopen weken heb ben hun uitwerking niet gemist. Er is een last van zijn schouders gevallen en hij is trots dat hij bij ring. Alleen Richard Knopper zorgde deze week voor enige on rast in Arnhem. De aanvaller liep donderdag boos weg van de training toen hij hoorde dat hij geen basisplaats tegen Sparta had. Voor Knopper lijkt er nu geen toekomst meer te zijn in het Gelredome. Vitesse kan hem ook gemakke lijk missen. Tegen Sparta heer ste Theo Janssen, die afgelopen woensdag tegen Ierland zijn de buut maakte in Oranje, op het middenveld. Maai- niet alleen Janssen excelleerde in de mid denlinie. Aanvoerder Van der Schaaf deed het prima in zijn controlerende rol en ook Junker functioneerde vlak achter Lazo- vic naar behoren. De Deense één van de grootste clubs ter we reld terecht is gekomen. „Ik wist van de interesse van Liver pool, maar het heeft heel lang ge duurd. Toch hebben de mensen van de club me steeds verzekerd dat het goed zou komen. Alles draait bij mij om gevoel. Dat was bij Liverpool het beste. Ik wilde per se hier spelen en denk dat dit voor mij de juiste keuze is." Die gedachte wordt onder nieuweling Anders Due viel als linksmidden niet echt op. Hoe sterk het hart van de Arn hemse defensie is met nieuwe ling Sebastien Sansoni is, moet de komende duels blijken. Sparta kon de verdediging te weinig op de proef stellen. Al leen in de tweede helft, toen bij Vitesse de scherpte wat minder werd, drong Sparta wat aan en kreeg het ook wat kansen. Bij Vitesse beleefde Danko Lazo- vic (overgenomen van Feye noord) een prima debuut. Al na twee minuten strafte de Serviër de chaos bij Sparta achterin koelbloedig af: 1-0. Twee minu ten later was hij zelfs dicht bij 2-0, maar hij strandde op doel man Ponk. Liverpool, Dirk Kuijt. foto Darren Staples/RTR steund door de gesprekken die hij met collega-internationals als Robben en Van der Sar had. „Zij vertelden me dat ik echt van deze competitie zal gaan houden", legt Kuijt uit. „Die jon gens kennen mij en ze weten wat voor club dit is. Volgens hen passen Liverpool en ik pri ma bij elkaar. Veel mensen heb ben in het verleden ook altijd te gen me gezegd dat ik een typi sche speler voor de Engelse com- Het was daarna slechts wachten op een ruimere voorsprong van de Arnhemmers. Dat gebeurde na ruim een half uur. Schenkel haalde in het strafschopgebied Lazovic onderuit. Knol maakte vervolgens oog in oog met Ponk geen fout: 2-0. Sparta kon daar voor rast niets tegenover stellen, de Rotterdam se ploeg rammelde aan alle kan ten. AZ-huurling en middenvel der Medunjanin kon aanvallend niets betekenen voor spits Anastasiou. De van Ajax over genomen Griek liep er lange tijd verloren bij. Pas na de 1-2 van Schenkel in de 74e minuut kreeg hij voorin wat meer steun. Te weinig echter om er toch nog een gelijkspel uit te slepen. Vit- petitie zou zijn. Dat zal ik nu moeten laten zien." Ruud Gullit, ruim een jaar gele den nog zijn trainer bij Feye noord, vergeleek hem wel eens met Mark Hughes, de oud-spits van onder meer Manchester Uni ted en Chelsea. Naar zo'n type was manager Benitez, die bij Va lencia al op Kuijt aasde, ook op zoek. Hij had al de boomlange Crouch, het loop wonder Bel lamy en de sluwe vos Fowler, maar miste een spits die een bal kan vasthouden, negentig minu ten sleurt en bovenal scoort. „Daarom ben ik heel blij met Dirk", bekent de Spanjaard. „Ik heb de clubleiding financieel ge zien tot het uiterste gedwongen, maar ik ben ze dankbaar voor hun inspanningen." Voordat hij kennis gaat maken met zijn nieuwe ploeggenoten, benadrukt Kuijt nogmaals dat hij zo snel mogelijk in actie wil komen voor Liverpool. Benitez laat echter weten dat dat van daag tegen Sheffield United nog niet het geval zal zijn. Het de buut van Kuijt - die woensdag niet speelgerechtigd is voor de return in de voorronde van de Champions League tegen Macca- bi Haifa maar wel in het hoofd toernooi van de Champions Lea gue mag meedoen - staat dus ge pland voor volgende zaterdag. Thuis, op Anfield Road, tegen West Ham United. Het moet voor Kuijt het begin van een nieuw en boeiend hoofdstuk worden. „Want mijn droom is nu om in de Premier League kampioen te worden." esse, dat het zichzelf nog onno dig moelijk maakte, bleef over eind. RBC RBC heeft in de Jupiler League de eerste punten verspeeld. De Roosendalers, die vorig seizoen degradeerden uit de eredivisie, kwamen bij FC Eindhoven niet verder dan 2-2. Vier minuten voor tijd stond het elftal van trainer Robert Maaskant door doelpunten van Laurens ten Heuvel en Benjamin Martha nog met 2-0 voor. Henny Noyen eis te daarna de hoofdrol voor zich op door in de 87e minuut eerst de aansluitingstreffer te maken en in blessuretijd een strafschop te benutten: 2-2. ANP door Daaf Kasse GOES - Aleksej Tsjizjov, de we reldkampioen uit Rusland, en de Duitser Mark Podolski spe len vandaag de finale van het Hiltex Zeeland Damtoemooi. Beide spelers begonnen gisteren in Goes al als favoriet aan de slotronde in de twee hoofdgroe pen. Voor Aleksej Tsjizjov was de op dracht duidelijk: een gelijkspel zonder nadeel tegen Bassirou Ba zou voldoende zijn voor een finaleplaats. De Rus heeft in zijn lange en succesvolle car rière al voor hetere vuren ge staan. De Senegalees leek giste ren meer geïnteresseerd in het veilig stellen van zijn tweede plaats dan in een winstpoging. Van enige strijd was geen spra ke: na een half uur kwamen ze remise overeen. De strijd om de eerste plaats in de andere hoofdgroep had meer voeten in de aarde, al volgde de ontknoping toch nog onver wacht snel. In het duel tussen Mark Podolski en de Rus Yuri Tchertok hadden beide spelers nog dertien schijven toen Tcher tok meende een schijf te kunnen aanvallen. Podolski had zijn ant woord meteen klaar: hij reageer de met een combinatie waarna hekkensluiter Tchertok het met een kon opgeven. Aleksander Schwarzman en Guntis Valne- ris, de twee concurrenten van Podolski, wisten op dat moment dat de kans op een finaleplaats verkeken was. Beiden hadden gunstige posities opgebouwd en slaagden er later ook in hun par tij in winst om te zetten. Schwar zman versloeg de onttroonde ti telverdediger Ron Heusdens en Valneris versloeg met sobere maar effectieve middelen de Twent Marino Barkel. Op basis van iets betere bonuspunten Haan coach van Kameroen YAOUNDE - Arie Haan gaat aan de slag als bondscoach van Kameroen. De 57-jarige Neder landse trainer is gisteren tot overeenstemming gekomen over een contract met de Kameroene- se voetbalbond. Haan neemt Theo de Jong mee als assis tent-trainer. ANP speelt Schwarzman vandaag om de derde plaats tegen Bassirou Ba. Valneris moet het opnemen tegen de Let Roberts Misans, Bennie Provoost beëindigde de groepswedstrijden zonder over winning, al scheelde het in zijn laatste partij tegen Mourodoul- lo Amrillaev niet veel. De Rus kon ternauwernood vluchten in een eindspel van drie tegeneen. De plusremise verloste de Zeeuwse kampioen uit Aagteker- ke wél van de laatste plaats in zijn groep. Vandaag speelt Pro voost om de dertiende plaats te gen zijn clubgenoot Boudewijn Derkx. In de open groep is Wim Brom mer uit Leidschendam een klas se apart. Gisteren moest ook Gerbrand Hessing er aan gelo ven. De lijstaanvoerder gaal de slotronde in met een punt voor sprong op de Rotterdammer Daouda Soumah. Dieleman en broers Meijboom door kwalificatie SCHEVENINGEN - Martijn Dieleman uit Goes heeft giste ren met zijn partner Richard de Kogel het hoofdschema van liet NK beachvolleybal gehaald, dat vandaag en morgen wordt afge werkt. Ook de broers Thomas en Marijn Meijboom bereikten de tweede dag in Scheveningen. Dieleman en De Kogel wonnen hun drie wedstrijden met 2-0.In de poule versloegen zij onderan deren Rini Boutens en Quinten van de Vrie. Die laatsten maak ten het hun provinciegenoo! moeilijk door hun ervaring, maar moesten toch hun meerde re erkennen. Zij kwamen niet verder dan de poulefase. Thomas en Marijn Meijboom sta ken in uitstekende vorm en zon der problemen kwamen ze de poule door. In de kruisfinale te gen Rick Wiggers/Christiaan Va renhorst begonnen ze wat moei zaam, maar halverwege delwee- de set namen ze het initiatie. over en wonnen na drie sets. Timko Lokerse was door zijn vierde plek op de plaatsingslijst vrijgesteld van de voorronden en speelt, samen met Max Backer, vandaag pas de eente wedstrijd. Een jaar geleden stond zijn naam op ieders lippen gelaserd. Rens Blom. De kakelverse wereldkampioen polsstokhoogspringen toerde door het land om bejubeld, gehuldigd en gerid derd te worden. Deze triomftocht kan twaalf maanden later sarcastisch omge doopt worden tot een afscheidstournee. Want hoe lang verschuilt Rens Blom zich nog op zijn onderduikadres in Sit- tard? Zijn isolement begint langzamerhand gênante trekken te vertonen. Een jaar lang komt Blom al niet meer over hoog tes die hij doorgaans op zijn slippers en met een wandelstok nog overschrijdt. Blessures speelden hem na het WK in Helsinki parten, gevolgd door een vorm crisis die dieper is dan hij hoog kan springen. Kan Blom eigenlijk nog wel polsstokhoogspringen? Zelf zegt hij van wel. Hij zal het wel we ten, want hij traint dagelijks met zich zelf. Maar de buitenwacht wordt scepti scher en sceptischer. Toen hij nog aan wedstrijden deelnam, strandde hij meer dan eens op een bescheiden aan- vangshoogte. Dat was al pijnlijk voor een wereldkampioen. Maar is het niet nóg pijnlijker om zoals nu maanden achtereen voor elke wedstrijd af te zeg gen? Misschien was het beter geweest als Blom vorig jaar op die regenachtige dag in Helsinki niet als enige over 5.80 meter was gesprongen. Zijn gereguleer de leven van trainen om de beste te wor den, werd toen overhoop gehaald. Rens Blom was nu immers de beste! Hij had het hoogste gehaald. De jacht was ten einde. Die gedachte kan blokkerend werken. Want waarvoor moet er dan nog getraind worden? Die omslag in denken kan de vorm crisis van Blom verklaren. Onzekerheid blijkt ook uit Bloms woorden. Vorige week zei hij in een interview: „Als de zon schijnt en er weinig wind is, kan ik een goede sprong maken. Maar bij wind en regen ben ik niet zeker van mezelf." Stuitend. Want haalde Blom niet juist in die omstandigheden in Hel sinki het grootste succes uit zijn car rière? Blom moet maar eens tevoorschijn ko men uit zijn schuilplaats. Een wereld kampioen die zich nergens laat zien, is zijn titel niet waard. Maandenlang trai nen heeft de vormcrisis van de Limbur ger blijkbaar nog niet bezworen. Lo gisch ook. Trainen zonder wedstrijden is als zwemmen zonder water. Dus, Rens, duik in het water en vlieg weer door de lucht. Rudy Boogert Danko Lazovic maakt voor Vitesse de 0-1. foto Evert-Jan Daniels/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20