Eneco Tour naar Terneuzen PZC Paardrijden doe je met je hele lichaam Van Lieren kan met Oranje geschiedenis schrijven op WK 19 Gemeente wil volgend jaar als aankomst- en vertrekplaats fungeren Voetbalinterland bij Dauwendaeie Termen in de dressuursport uitslagen agenda zaterdag 19 augustus 2006 wb Ritoverwinning Quinziato na slimme jump SflTARD-GELEEN - De Ital iaan Manuel Quinziato heeft Gistermiddag de tweede etappe Jan de Eneco Tour gewonnen. De rit ging over 194 kilometer van Den Bosch naar Sittard-Ge- leen. De ienner van Liquigas demar reerde uit het peloton op twee ki lometer van de finish en haalde jolohet einde. De Italiaan Cada- muro won op vier seconden ach terstand van Quinziato de pint van de eerste groep voor de Belg Weylandt. De Belgische wereldkampioen Tom Boonen hehield de leiderstrui. Maar Qiiinziato, die een goede tijdrit in de benen heeft én maar op één seconde achterstand staat, is na gisteren wel meteen topfa voriet voor de eindzege. De Eneco Tour eindigt woens dag. ANP door Karei Pleunis TERNEUZEN - De Eneco Tour komt volgend jaar zo goed als ze ker naar Zeeuws-Vlaanderen. Temeuzen wordt aankomst- en vertrekplaats. Jo van Remorte- le, sportambtenaar van de ge meente Terneuzen, zei gisteren dat hij de kansen van zijn ge meente op 99 procent schat. Sportwethouder Adhemar van Waes deelt dat optimisme. „Ik denk dat we maandag, na ons be zoek aan de Eneco Tour, zeker heid krijgen en hebben", zegt hij. „Dan kunnen we de zaak in gang zetten. Want er komt in or ganisatorische zin natuurlijk heel wat bij kijken. Denk alleen eens aan die vijfhonderd bed den, noodzakelijk om iedereen een slaapplaats te bieden." De Eneco Tour is het grootste meerdaagse wielerevenement van Nederland. De wedstrijd be hoort tot de Pro Tour, een cy clus van wedstrijden waaraan de UCI punten toekent die weer van belang zijn met het oog op deelname aan grote rondes. Van Remortele sprak inmiddels met Tourdirecteur Van Mulukom en kreeg hulp en handreikingen van de in wielerkringen beken de Ap den Doelder. De in Axel woonachtige wielerfanaat be hoorde ook tot het zogenaamde Tourcomité waarin hij als Zeeuws-Vlaming een pleitbezor ger was van Terneuzen als aan komstplaats. Den Doelder zit nu veelal achter het stuur van een materiaalwagen in de grote wie lerwedstrijden. Hij kent tal van prominenten in de wielerwereld en adviseerde de organisatie van de Eneco Tour positief over Terneuzen. Jo van Remortele zei gisteren dat de etappe die Terneuzen aan zal doen het Belgische Knokke als startplaats kent. „Natuurlijk ligt niet alles vast, maar zoals ik het nu kan inschatten zal de Tour, die midweeks start, in het weekeinde Terneuzen aan doen." Traject Uiteraard is de afstand Knok- ke-Terneuzen te kort voor een etappe. „Er zal dus een traject door Zeeuws-Vlaanderen uitge zet moeten worden. Informeel is er met de gemeentes Sluis en Hulst al contact geweest", zegt de sportambtenaar. De finale van de etappe, weet van Remor tele, wordt in elk geval op Ter- neuzens grondgebied gereden. „Misschien moet er iets van een lus komen, maar dat is nu nog niet aan de orde." Aan Terneuzen als aankomst en vertrekplaats van de Eneco Tour hangt een prijskaartje van om en nabij de 100.000 euro. „Daarvoor zal de gemeente Ter neuzen als initiatiefnemer ga rant moeten staan", zegt sport wethouder Van Waes. „Dat bete kent niet dat de gemeente Ter neuzen dat bedrag ook daadwer kelijk op moet hoesten. Natuur lijk wordt het bedrijfsleven aan gesproken, de gemeenten Hulst en Sluis en we hopen dat ook de provincie een duit in het zakje doet. Iemand moet zich echter garant stellen en dat is de ge meente Terneuzen", aldus Van Waes. Fonds Het college van burgemeester en wethouders wil, vanwege die ga rantstelling, een fonds in het le ven roepen waarin een ton wordt gestort. „Maar daarmee kun je dus ook garant staan voor de organisatie van een NK zwemmen. Of een culturele ma nifestatie." Dat fonds en dus ook het storten van die 100.000 euro, moeten overigens nog door de raad goedgekeurd worden. Van Waes verwacht echter geen al te grote problemen. Bij een dressuur op Grand Prix-niveau komen de volgen de onderdelen, met tal van va- riaties, aan bod. De vijfkoppige j jury beoordeelt elk onderdeel, l waarbij sommige onderdelen I zwaarder wegen dan andere. Galop: Hoogste, versnelling van het paard. Huppelbeweging in drie fasen. Eerst raakt bijv. het I; linkerachterbeen de grond, dan het rechterachterbeen en het I linkervoorbeen en tenslotte rechtervoorbeen. Tal van varia- ties: verzamelde galop (paard is goed onder controle, kan elk moment iets anders doen), uit- gestrekte galop, middengalop etc. I Galopwissel: paard wisselt van galopbeweging. De volgorde waarin paard zijn benen plaatst wisselt. Dat kan om en t om, om de twee, drie of meer ga- i loppassen. In Grand Prix-proef op het WK worden negen series om de twee en een serie van vijf tien om de pas verlangd. Vierkant stilstaan: Paard staat stil, met voor- en achterbenen naast elkaar. De achterbenen staan iets onder het lichaam. Onderdeel aan het begin en het eind van de proef. Aan het be gin van de proef niet al te moei lijk, aan het eind des te meer. j Paard en ruiter zijn dan ver- I moeid. Draf: Benen van het paard ra ken steeds diagonaal de grond met een zweefmoment ertus sen. Verschillende variaties: uit gestrekte draf. Heeft langer zweefmoment. IJzersterk punt van Laurens van Lieren en Oll- right. Ook verzamelde draf en middendraf. Passage: Verheven draf. Paard lilt de benen hoog op, paard lijkt te dansen en beweegt maar weinig vooruit. Piaffe: Draven op de plaats. Zie ook Passage. Piaffe en pas sage worden door Anky van I Grunsven en Salinero tot in per- fectie beheerst. Appuyement: Paard beweegt in draf zijwaarts-voorwaarts (links of rechts) en doet 'been tje over'. Paard kijkt in de rich ting waar het naartoe gaat. Het lichaam is in balans. Stap: Wandelen, alle vier de be nen bewegen afzonderlijk van elkaar. Viertactbeweging. Tege lijkertijd moet het paard het he le lichaam ontspannen. Simpel onderdeel dat moeilijk uitvoer baar is. Zo heeft Ollright moei te om te schakelen van inspan ning naar ontspanning. Zijn lichaam blijft soms te gespan nen, Variatie: verzamelde stap en uitgestrekte stap. Laatste is iets actiever, de hoefdruk van het achterste been moet over de I hoefafdruk van het voorbeen I komen. Pirouette: Rondje om eigen ach terbenen galopperen. Overgangen: het overschakelen van het ene onderdeel naar het andere. Moet vloeiend gebeu- door Koen de Vries GOES - Er zijn mensen die denken dat paardrijden veel overeenkomsten heeft met autorijden. Gas geven met de rech tervoet, remmen met de linker en sturen met beide armen. Misschien hebben ze wel een beetje gelijk. Want ook bij paardrijden gebruik je armen en benen. „Eigenlijk is het simpel", vertelt Leu- nus van Lieren, de eigenaar van stal Hexagon uit Schore. „Met je benen geef je gas, met je armen rem je af." Het is wel een heel simpele voorstelling van za ken, erkent hij. Als het echt zo eenvou dig was, kon half paardrijdend Neder land volgende week meedoen aan de We- reldruiterspelen in Aken. Armen en benen zijn belangrijk, maar paardrijden doe je met je hele lichaam. Bovendien: je werkt met levend materi aal. Aan de wisselwerking tussen mens en paard zal in den treure gewerkt moe ten worden. Om in beweging te komen zal een paard aanwijzingen van de ruiter moeten krij gen. De term voor die aanwijzingen is 'hulpen'. Als voorbeeld vertelt Van Lie ren over de de belangrijkste hulpen die nodig zijn om een paard een appuye ment (in draf) naar links te laten ma ken. De ruiter verplaatst zijn lichaams gewicht naar links en drukt de rechter kuit naar achter. Daardoor gaat het paard niet alleen voorwaarts, maar ook zijwaarts, en stapt het net als een schaatser met het rechterbeen over het linker. Zo probeert hij de verstoorde ba lans te herstellen. Met de armen worden de teugels gebruikt om het paard pre cies naar de juiste plaats te sturen en om het tempo te regelen. Het is een inge wikkelde beweging, mede omdat het lichaam van het paard in balans moet zijn, het hoofd van het paard gericht is op de richting die het uitgaat en het lichaam van het paard recht overeind moet blijven. Van Lieren: „Het paard kan dit makkelijk leren. Voor de ruiter is het moeilijker." De hulpen moeten zo duidelijk en logisch mogelijk zijn. Leu- nus van Lieren was vele jaren bezig om van paarden te leren welke hulpen het best zijn. „Elk paard is anders", zegt hij. „Maar toch blijkt dat elk paard over het algemeen hetzelfde reageert. Er is een wetmatigheid. Porno Alle nakomelingen van Hexagons top- hengst Rubiquil verlangen dezelfde hul pen. „De enige variatie is dat het ene paard wat gevoeliger is dan het andere. Niet de aard, maar de intensiteit van de hulpen verschilt. Dat is alles", aldus Leunus van Lieren. Maar ook in de internationale dressuur- top gelden veelal dezelfde regels. Leu nus van Lieren kan niet zo maar een rui ter verzinnen die zijn paard heel anders 'bestuurt'. „Zo hier en daar zie je wel eens een piaffe die de ruiter aangeeft door zijn zit te veranderen. Maar dat lijkt bij wijze van spreken meer op por no dan op paardrijden", zegt Van Lie ren veelbetekenend. Een piaffe geef je aan met je benen, staat in alles dressuur- boeken geschreven. Een groot probleem bij het dressuurrij- den is dat de houding van de ruiter niet goed is of dat er van alles van het lichaam wiebelt tijdens het rijden. Dat werkt verwarrend voor het paard. Bo vendien verstoort het het fraaie beeld dat paard en ruiter samen moeten vor men. Goede lichaamsbeheersing en coör dinatie zijn absolute voorwaarden om goed dressuur te kunnen rijden. Stal Hexagon maakt de laatste tijd gebruik van de diensten van fysiotherapeut An ton Engels om het lichaam te trainen. door Koen de Vries ERP - Dressuurruiter Laurens van Lieren (24) maakt dinsdag zijn derde grote debuut binnen een jaar. Vorig jaar werd hij voor het eerst geselecteerd voor het nationale team dat deelnam aan het EK, begin dit jaar plaatste hij zich voor het eerst voor de finale van de wereldbe ker en nu debuteert hij in Aken op het WK. Toen Van Lieren zich eind vo rig jaar plaatste voor de finale van de wereldbeker was hij van zelfsprekend meer dan tevre den, Maar zijn belangrijkste doel had hij nog niet bereikt: ,een plaats in de Nederlandse ploeg op het WK. Door een bles sure van zijn paard leek het er even op dat hij de titelstrijd zou mislopen, maar uiteinde- lijk kwam alles op zijn beentjes terecht. Bovendien lijkt de kans op succes groot, „Nie mand durft het hardop uit te spreken, maar als je eerlijk bent is de kans nog nooit zo groot geweest dat Nederland wereldkampioen zal worden." Het is geen bluf. Nog maar kort geleden versloeg het Neder lands team voor het eerst in de geschiedenis in een landenwed- strijd grote concurrent Duits land. Dat gebeurde ook in Aken, waar Anky van Gruns ven, Edward Gal, Imke Schelle- kens-Bartels en Laurens van Lieren de oosterburen ruim voor bleven. Toen had Nederland nog de handicap van het benauwde sta dion, waarin de paarden zich niet op hun gemak voelden. Oll right was zeer gespannen en Sa linero van Anky van Grunsven ging er tijdens de proef na de landen wedstrijden gewoon van door. Het WK wordt nu echter gehouden in het hoofdstadion, waarin plaats is voor bijna 50.000 toeschouwers. Bondscoach Sjef Janssen zal Van Lieren en Schellekens-Bar- tels er hoogstwaarschijnlijk dinsdag de Grand Prix laten rij den, waarna woensdag Van Grunsven en Gal in de ring zul len komen. De beste drie resul taten tellen voor het landen- klassement. Bovendien zullen vrijwel zeker de beste drie Ne derlanders doorstromen naar het toernooi waarin de indivi duele prijzen worden verdeeld. Dat individuele toernooi is voor Van Lieren bijzaak. „Het zou prachtig zijn als ik daar ook aan mee mag doen, maar daar is het podium ver weg. We hebben als team kans om ge schiedenis te schrijven. Daar ga ilc voor. Het persoonlijk be lang is in dit geval echter ook goed voor de teamprestatie." Discussie Na de zege van Nederland in Aken is ook in Duitsland het be sef doorgebroken dat het wel eens afgelopen zou kunnen zijn met de alleenheerschappij in de dressuurwereld. Kenners voor spellen dat er daarom ook bui ten de ring gestreden zal wor den. Zo zal de discussie over de trainingsmethoden die Van Grunsven erop nahoudt, weer hevig oplaaien. Van Lieren is er met zijn teamgenoten tegen gewapend. Ze hebben extra trainingen gehad van mental- coach Rico Schuijers. Ondanks de peesblessure aan het linkervoorbeen die Ollright sinds juni twee maanden uit competitie hield, zit het wel goed met de vorm van paard en ruiter. Twee weken geleden won Van Lieren met zijn tienja rige ruin alledrie de wedstrij den van een concours in Hick- stead (Engeland). „Een hele boel mensen zeiden dat het mis schien wel goed was dat Oll right even rust kreeg. Ik was het daar niet mee eens, maar achteraf hebben ze misschien wel gelijk. Ollright is in vorm voor het WK." MIDDELBURG - Het sportpark van FC Dauwendaeie is woensdag 13 september het decor van een voetbalinter land. Het Nederlands elftal vrouwen onder 19 jaar speelt een oefenduel met België. De aftrap op sportpark De Kruitmolen in Middelburg is om 18.30 uur. i Na een teleurstellend Europees kampioenschap, waar werd verloren van Zwitserland (2-0), Frankrijk (1-0) en Rusland (5-1), is het vrouwenteam onder 19 begonnen aan de voorbereiding op de kwalificatieronde voor het EK. Die titelstrijd word van 25 september tot en met 1 ok tober afgewerkt. Op 5 en 7 september worden nog twee oe feninterlands gespeeld tegen Wales. De interland wordt gespeeld in het kader van de opening van de 'Johan Kroontribune' en de nieuwe kleedkamers. De tribune is vernoemd naar de oud-voorzitter van FC Dauwendaeie, de vorig jaar overleden Johan Kroon. Hij was de belang rijkste initiatiefnemer voor de bouw van de nieuwe ac commodatie van FC Dauwendaeie. Twee Zeeuwse menners naar NK GOES - Twee Zeeuwen zijn geselecteerd voor het Neder lands kampioenschap samengesteld mennen. Zowel Perry Boogaard (Vlissingen) als Leo Paauwe (Nisse) kreeg een uitnodiging. Het kampioenschap wordt vrijdag 29 en za terdag 30 september in Uden/Veghel gehouden. Stijn Sprinkhuizen op dreef NISSE - Bij het open dubbeltennistoernooi in Nisse won Stijn Sprinkhuizen zowel in het mannen- als gemengd- dubbelspel zijn eerste wedstrijd. In het mannendubbel- spel was hij samen met Joost Sprinkhuizen te sterk voor Roel Janse en Pierre Verstraete. Nadat het als eerste ge plaatste duo Sprinkhuizen/Sprinkhuizen de eerste set met 1-4 verloor, werd het 4-0 en 7-2 in het tweede en der de bedrijf. Er wordt in Nisse met verkorte sets gewerkt, terwijl de derde set is vervangen door een beslissende tie break. Ook in het gemengddubbelspel vijf besliste Stijn Sprinkhuizen de partij in de tiebreak. Samen met Debby de Jonge verloor hij weer de eerste set (4-5) van Erica Smits en Sjaco Nieuwenhuyze, waarna er met 4-0 en 7-5 alsnog aan het langste eind werd getrokken. Tennistoernooi in nieuw jasje MIDDELBURG - Na jarenlang door het leven te zijn ge gaan als het Deltatennistoernooi, wordt deze week op de banen van MLTC in Middelburg het Drukkerij Verhage MLTC-toernooi georganiseerd. Net als voorgaande jaren een open toernooi, met leeftijdsrestrictie van 21 jaar of ouder. „Het is vervelend om afscheid te nemen van die oude jas", geeft mede-organisator Thijs Terlouw zijn reactie op de nieuwe naamgeving van het toernooi. „Het is een jas die altijd lekker zat en waar we vertrouwd mee waren ge raakt. Het is echter ook fijn om een nieuwe jas uit te zoe ken en die vervolgens aan te trekken." In de vierde catego rie van het mannenenkelspel wordt er in een poule van vier gespeeld. De als eerste geplaatste Sven Vermeulen won zijn eerste twee wedstrijden. Nadat hij eerder al met 6-3 en 6-2 Ferdie Dolk versloeg, moest Vermeulen flink aan de bak tegen Bas de Barbanson. Na ruim drie uur ten nissen kwam Vermeulen als winnaar bovendrijven. Het werd 7-6, 5-7 en 6-1. Vlissingen. Zomeravondbridge. Re sultaten vanaf 50 procent. A-lijn: De Bakker/Rijnberg 70.24, echtpaar Van Dijk 66.37, mw. Vd Wal/Den Hoed 60.42, echtpaar Vd Wal 55.10, echtpaar Tuin man 55.10, dms. Roelse/Ten Vaanholt 51.53, mw. Leijnse/Jansen 51.53, Brou wer /De Nooijer 50.26, echtpaar Vd Bos 50.00. B-lijn: dms. Smolders/Vd Wart 63.27, mw. Hurkmans/Krappen 63.27, echtpaar Stol 59.95, dms. Van Boven/ Van Es 58.93, dms. Kramer/ School meester 54.59, Breedveld/Verburg 53.83, echtpaar Vd Laan 52.81, mw. Meijers/Wagenaar 51.02, mw. Puis/De Graaf 50.77. C-lijn: Schute/Maat 70.41, mw. Vd Laan/Schoof 64.80, dms. Huisman/Labrujere 62.50, dms. De Regt /Berttram 58.93, V.d. Abeelen/ Zuijder- vliet 54.85, echtpaar Rijkers 52.30, mw. Krepska/Smolders 52.30, Polderdijk/ Scherp 50.51. Lucky Day. 2-6-7-8-12-20-21-27-29-30-33-39-45-48- 52-55-61-62-70-80. (onder voorbehoud), Nisse. Open dubbeltoernooi TenNIS- SEn. HD5: J. Sprinkhuizen/S. Sprink- huizen-R. Janse/P. Verstraete 1-4 4-0 7-2, J. Dhooge/M. van Gastel-S. Nieuwenhuyze/C. Versteeg 3-5 4-1 7-5. GD5: D. de Jonge/S. Sprinkhuizen-E. Smits/S. Nieuwenhuyze 4-5 4-0 7-5. Betaald voetbal. Eredivisie. Sparta-Vitesse 1-2 (0-2). 2. Lazovic 0-1,32. Knol 0-2 (strafschop), 74. Schen- Rentmeester eindigt als vierde HIJKEN - Martijn Rentmeester heeft het wereldkampioenschap dammen voor junioren afgeslo ten met een vierde plaats. In de slotronde kwam de jeugdspeler uit 's-Gravenpolder in Hijken een gelijkspel overeen met de sterke Wit-Rus Andrei Tolehikau. Na negen ronden had Rentmeester evenveel pun ten vergaard als de Wit-Rus. Zijn weerstandpunten waren echter iets minder zodat hij net naast een plaats bij de eerste drie greep. Pim Meurs, zoon van KNDB-voorzitter Haitze Meurs, werd in het Drentse plaatsje we reldkampioen. Leonie de Graag uit Goes eindig de bij de meisjes op de zeventien de plaats. In de laatste ronde speelde ze remise tegen Kadi Veski uit Estland. Winst Yerseke in bekerduel kei 1-2. Scheidsrechter: Kuipers. Gele kaart: Olfers, Rose, Polak (Sparta), Blon- delle, Knol, Hersi (Vitesse). Aantal toe schouwers: 7689. Eerste divisie. TOP Oss-Haarlem 1-6 (1-1). 5. i Schoofs 1-0, 41. De Graaff 1-1, 69. 1 Kruijer 1-2, 73. Ahahaoui 1-3 (straf schop), 82. Cairo 1-4, 85. De Graaff 1-5, 90. Ahahaoui 1-6 (strafschop). Scheids rechter: Winter. Toeschouwers: 1135. Rode kaart: 77. Ririhena (TOP Oss2x geel). Gele kaart: Prent, De Vogt (TOP Oss), Axwijk (Haarlem). Go Ahead Eagles-Förtuna Sittard 3-1 (0-1). 16. Taiwo 0-1, 67. Ars 1-1,73. Jongen 2-178. Ars 3-1Scheidsrechter: Makkelie. Toeschouwers: 3850. Gele kaart: Jongen (Go Ahead Eagles), Chris- tianen, Van Driel, Voigt (Fortuna Sit- tard). FC Eindhoven-RBC Roosendaal 2-2 (0-1). 21. L Ten Heuvel 0-1, 82. Martha 0-2, 87. Noyen 1-2, 90. Noyen 2-2 (straf schop). Scheidsrechter: Janssen. Toe schouwers: 2245. Gele kaart: Groene- veld (FC Eindhoven), LTen Heuvel (RBC Roosendaal). FC Zwolle-FC Dordrecht 1-1 (1-1). 14. Korf 1-0, 20. Lopes 1-1. Scheidsrech ter: Liesveld. Toeschouwers: 3118. Ro de kaart: 75. Kalisse (FC Dordrecht). Ge le kaart: Moisander, Akerboom (FC Zwolle), Breinburg, Sequeira, Rusten- berg (FC Dordrecht). MVV-VVV Venlo O-O. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 7816. Gele kaart: Miceli, Brneie (MW), Verdellen (VVV Venlo). FC Volendam-De Graafschap 2-1 (1-0). 19. Pater 1-0, 77. Powel 1-1, 90. Chaiat 2-1. Scheidsrechter: Van Sic- hem. Toeschouwers: 2603. Gele kaart: Van Zaanen, Petrov (FC Volendam), Po- wel, Meijer (De Graafschap). Stormvogels/Telstar-Helmond Sport 2-1 (1-0). 45. Holwijn 1-0, 46. Barto 1-1, 84. Holwijn 2-1. Scheidsrech ter: Ketting. Toeschouwers: 1317. Gele kaart: Zoontjes (Stormvogels/Telstar), Nieuwenburg, Hendriksen (Helmond Sport). Emmen-AGOVV 3-2 (1-1). 2. Veldma te 1-0, 26. MacDonald 1-1, 65. MacDo- nald 1-2, 74. Veldmate 2-2, 84. Stroeve 3-2. Scheidsrechter: Van Meenen. Toe schouwers: 3263. Gele kaart: Karreman (Emmen), Axwijk (AGOVV). FC Omniworld-FC Den Bosch 1-4 (1-2). 21. Duits 1-0, 23. Demouge 1-1 (strafschop), 32. Demouge 1-2, 48. Be- chan 1-3, 54. Bechan 1-4. Scheidsrech ter: De Groot. Toeschouwers: 1462. Ge le kaart: Viedma, Duits (FC Omniworld). Cambuur Leeuwarden-BV Veendam O-O. Scheidsrechter: Blom. Toeschou wers: 3912. Rode kaart: 61. Krstev (BV Veendam/ 2x geel). Gele kaart: Van Rooijen (Cambuur Leeuwarden), Cijntje (BV Veendam). Eneco Tour, ProTour. Tweede etappe. Den Bosch-Sittard: 1. Quinziato (Ita) 194 km in 4.46.43 (40,723 km/u), 2. Cadamuro (Ita) 0.04,3. Weylandt (Bel), 4. Cooke (Aus), 5. Van Heeswijk (Ned), 6. Guidi (Ita), 7. Pollack (Dui), 8. Clerc (Zwi), 9. Ballan (Ita), 10. Mori (Ita). Algemeen klassement: 1. Boonen 9.06.34, 2. Quinziato 0.01, 3. Schumacher (Dui) 0.03. zaterdag Paardensport OSSENDRECHT - De voetbal lers van Yerseke heben gister avond hun eerste bekerwed strijd gewonnen. Odio werd in Ossendrecht met 3-1 verslagen. Urvin van Hekelen (2) en Niek Voetbal Boogert waren de doelpunten makers. Menwedstrijd Nisse. Organisatie: de Weelruiters. Aanvang: 9.30 uur. Dressuuramazone Thamar Zweistra doet met Hexagons Roumanda voor hoe een appuyement eruit ziet. Links de voorbereiding, rechts de uitvoering van het 'beentje over'. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19