PZC Uitwaaien op zee! Zeg het als Peter van Straaten PZC ABONNEEVOORDEELBd Altijd gedacht dat zeilen op zo'n groot schip alleen voor zeebon ken is? Niets is minder waar; iedereen vanaf 8 jaar kan namelijk mee op een dagtocht met de Eendracht! De Eendracht maakt deze dagtochten vanuit verschillende Nederlandse havens met ieder een die graag een dagje uit wil waaien op zee. Eind augustus is de Eendracht bij u in de buurt, namelijk in Vlissingen tijdens de Sail Vlissingen. Zodra je over de loopplank stapt wordt je welkom geheten door de schipper en zijn bemanning. Na ontvangst met verse koffie en iets lekkers erbij legt de schipper uit wat je deze dag gaat doen; je kunt de bemanning helpen met het hijsen van de zeilen of gewoon lekker relaxen in de theetuin. De trossen worden losgegooid; wind in de haren, spetters in het gezicht en frisse zeelucht! Door onze kok wordt u culinair verwend; 's middags wordt er een uitgebreide lunch geserveerd. Rozig en wellicht een beetje wiebelig stapt u, een geweldige ervaring rijker, van boord. 25 augustus 2006 van 09.30 uur tot 13.00 uur inclusief uitgebreide lunch voor €45,- 26 augustus 2006 van 09.30 uur tot 13.00 uur inclusief uitgebreide lunch voor €45,- Abonnees van de PZC ontvangen een originele Eendrachtflesopener cadeau. Daarnaast is het mogelijk in te schepen voor een meerdaags avontuur. Als abonnee van de PZC ontvangt u 15.- korting op de reis van Antwerpen naar Vlissingen woensdag 23 tot en met donderdag 24 augustus 2006. U als abonnee betaalt in plaats van 240,- voor deze reis 225,- per persoon. Wanneer u gebruik wenst te maken van een van bovenstaande aanbiedingen dient u telefonisch contact op te nemen met de Eendracht. Tel. 010-4486186 of kijk voor meer informatie op www.eendracht.nl. Vermeld bij uw boeking 'Aanbieding PZC'. Nevenstaande bon dient u na telefonische reservering in te sturen naar de Eendracht, Postbus 63140, 3002 JC Rotterdam. Vervolgens ontvangt u uw boar- dingpas en de factuur. Ja, ik wil mee zeilen op de Eendracht Naam: Voorletters: m/V Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: E-mail adres: Aantal personen: (max. 5 per abonnee) Abonneenummer: (indien bekend[ Zeilen op 25 augustus Zeilen op 26 augustus Meerdaags avontuur op 23 en 24 augustus LET OP! U dient vooraf telefonisch te reserveren. Na reservering dient u deze bon in te sturen naar de Eendracht, Postbus 63140,3002 JC Rotterdam. Algemone voorwaarden abonneevoordeel Niet in combinatie met andere aanbiedingen. Geen korting achteral op reeds betaalde kaarton Alleen bonnen van krantenpapier worden in behandeling genomen. PZC is niet verantwoordelijk en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor het gobodene en de financiële on administratieve afwikkeling bij de deelnemende organisaties Wijzigingen in de spelregels, data. aanvangstijden en geldende prijzen zijn te allen ti|de voorbehouden. Prijzen worden uitgegeven zolang de voorraad strekt PZC BV gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Zie het colofon van PZC voor meer informatie. het alfabet van Zeeland Lezersredacteur AJ. Snel is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes. Telefonisch: 0113 - 315660. E-mail:Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet: www.pzc.nl. vrijdag 18 augustus 2006 2| ©DWdCT! Peter H. de Dreu, die geregeld bijdragen levert aan de rubriekte zers Schrijven, was het opgevallen dat we Peter van Straatens te^ ningen aanduidden als cartoon en dat klopt niet, schrijft hij.,Bij], cartoonistenvereniging De Tulp wordt Peter van Straaten gezien als tekenaar en niet als cartoonist. Cartoons moeten namelijkspre ken voor zichzelf, een ondertiteling is daarbij niet nodig." Het blijkt echter slechts een bruggetje om aandacht te vragen voor een ander vast onderwerp in de PZC, de strips. De Dreu is van me- ning dat we met Bommel en Casper en Hobbes 'weinig aanspreken- de strips' hebben. „Het gaat om oude Bommel verhalen en het ven^ lende stripje van Casper en Hobbes." Liever zag hij dat de PZC de strip De Rechter liet terugkeren. Overigens noemt De Dreu de strips van Koen en Harm 'schitterend, maar deze verschijnen slechts mondjesmaat'. Welnu, zodra de PZC begin volgend jaar overgaat op het kleinere tabloidformaat, zal ook de pagina met de strips een veranderingo*. dergaan. Momenteel wordt er hard op gestudeerd welke strips vat af dat moment een vaste plek in de krant zullen krijgen. Daarover valt op dit moment nog niets met zekerheid te zeggen. Wel kunne we de trouwe fans van Bommel (en dat zijn er echt veel) geruststel len: een lopende serie zal niet abrupt worden afgebroken. Marco van Basten Inmiddels maakten de bezoekers van Forum op www.pzc.nl ach druk over geheel andere zaken. Bijvoorbeeld over Marco vanBas- ten. De bondsoach van het Nederlands voetbalelftal kan bij velen geen goed meer doen. „De arrogantie druipt van deze man af" schrijft Paul Brekelmans. „Gelukkig hebben we Johan Derkse'nnc-; en de zeer scherpe Bert Maalderink. Worden deze mensen iets te moeilijk dan gaat Van Basten in de tegenaanval, want 'San Marco" kan absoluut niet tegen kritiek. Vandaar ook de verbanning van Ruud en Mark. Spelers die op vrijdag nog niet weten of ze in de ba sis spelen bij hun club, moeten niet worden geselecteerd voor Oran je. Dat was tenminste destijds één van de eisen van Marco. Hij mos zijn eigen interviews van een jaartje geleden nog maar eens terugln- zen, dan beseft hij dat er in feite maar ééntje is die niet bij Oranje thuis hoort: dag Marco." Smooth meldt: „De beste voetballers horen in het Nederlands elftal te spelen en daar verschil ik duidelijk van mening met Marco. Van Bommel, Davids en Van Nistelrooij horen erin. Alleen goede result- ten met goed voetbal kunnen hem nog redden tegen de publiekeopi- nie. Onbegrijpelijk dat een van de grootste vaderlandse attractieve voetballers ooit, zo bagger selecteert. Ik heb het Nederlands elftal nog nooit zo slecht en saai zien spelen sinds 1990." Ook D. van der Laan schrijft dat de bondscoach niet meer serieuste nemen is. „Het wordt tijd dat Van Basten van hogerhand teruggefc ten wordt. En dan bedoel ik niet door zijn peetvader Johan Cruijff want die roept toch nooit iets lelijks over zijn peetzoon. Hetzelfde geldt voor al die ja-knikkers in zijn staf." Opmerkelijk detail: alle kritische kanttekeningen werden geplaatr. vlak voordat het Nederlands elftal Ierland in eigen huis met 04 klop gaf. Daarna werd het opmerkelijk stil op Forum. Dat heet ie de mond gesnoerd. Citaat Er wordt meer tijd verknoeid met werken dan met niets doen. Jean de Boisson Exclusieve aanbiedingen en kortingen voor abonnees van de PZC feld nog volgt. Van Straaten heeft zich dit genre door een vele jaren lange erva ring eigen kunnen maken. De lezers moesten zich veelal voor het eerst aan zo'n klus zetten. Dat viel dus niet mee, zeiden ze er vaak bij. De tekenaar is inmiddels de zeventig ge passeerd, maar werkt nog altijd dage lijks voor een aantal dagbladen, zoals de PZC. Hij begon, na de Kunstnijver heidsschool in Amsterdam, in 1958 bij Het Parool als reportagetekenaar. De strip 'Vader Zoon' neemt een bij zondere plaats in zijn oeuvre in. De strip begon in 1968 en na zeventien jaar, circa vijfduizend afleveringen en zeventien albums stopte Van Straaten ermee. Voor zijn prent over de affaire rond Mabel Wisse Smit ontving Van Straaten in 2003 cle Inktspotprijs voor beste actuele cartoon. Hij won deze prijs ook al in 1994 en 1997. In januari van dit jaar is Van Straaten de Gouden Ganzenveer toegekend. Uit de vele inzendingen die de lezersre dactie ontving, zijn de aardigste ge plukt en per dag is één winnaar aange wezen die met een cadeaubon wordt be loond. Om een idee te geven van de in zendingen, staat op deze pagina onder elke tekening een kleine selectie. De keuze van de leukste is natuurlijk discutabel, en de lezersredactie prijst zich dan ook gelukkig met het feit dat over de uitslag niet kan worden gecor respondeerd. De cadeaubonnen gaan naar: P. Rijkhoek uit Vlissingen, Harry MZ Boer uit Vlissingen, Joseph Freijser uit Breskens en Chris Overdulve uit Schoondijke. Tot slot de teksten die Van Straaten zelf aan de desbetreffende tekeningen meegaf. Bij de wouw die een jurk past: 'Maakt het me érg dom, vind je?' Bij de jongen en de gezette vrouw: 'Ik dacht, die leuke jongen zit daar zo alleen, daar kom ik maar 's gezellig bij zitten.' Bij de man in de slaapkamer: 'Kees, dat grijze pak kan je niet meer aan, hoor'. En bij de vergadertafel: 'Bij de rond- waag maken we hem wakker, goed?' 'Nog nooit grote borsten gezien?' (Harry MZ Boer uit Vlissingen) 'Heb jij al een meisje?' (Arjen de Pagter uit Mid delburg) 'Wel eens gehoord van een ouwe fiets, jongen?' (Saskia Dek uit Koudekerke) 'Nou, hier ben ik dan, je blind date!' (Jan Verma zen uit Middelburg) 'En dan ben jij zeker Kees van de contactadver tentie... gezellig!' (Marion de Putter uit Goes) 'Drink je nog wat van mij, knul?' (E. van dei- Windt uit Terneuzen) 'Zo, jij hebt duidelijk behoefte aan gezelschap, zie ik' (M.J. Anthonisse uit Kruiningen) 'Lust jij al een biertje?' (Rinus Kole uit Terneu zen) 'Je hebt vast geen bezwaar dat ik erbij kom zit ten' (Piet Blok uit Putte) 'Bij mij kun je alles kwijt' (C. Laport uit Vlissin gen)' 'En dat komt zó uit de stomerij? (J. Freijser uit Breskens) 'Moet ik dit aan?' (P. Rijkhoek uit Vlissingen) 'Wat voor maat heeft jouw man eigenlijk?' (J.J. Giele uit Kloetinge) 'Dit zijn niet mijn schoenen' (B.R.M. Spinnewijn uit Biervliet) 'Goh, heb je nieuwe schoenen voor me gekocht?' (Ingrid Roelse uit Vlissingen) 'Nou, dan ga ik maar weer eens naar huis' (Hans Lukasse uit Kamperland) 'Je hebt toch niet weer een zwarte en een blauwe gepakt?' (J. van Herk uit Oost-Souburg) 'Zijn dat mijn schoenen?' (Mare Somoëns uit Sas van Gent) 'En... hoe heet ze?' (Rinus Kole uit Terneuzen) 'Oké, die vlek is eruit, maarre...' (Ron van Uum uit Middelburg 'Ja, dat hoort zo schat, dat is modern' (Matty Buijs uit Middelburg) 'Meneer Van Belzen!' (Chris Overdulve uit Schoondijke) 'Burgemeester, wat doen we nu met de bouwput van de schouwburg?' (Ruud Kraamer uit Aagte- kerke) 'Hij is al net zo failliet als zijn zaak' (Fred Siere- vogel uit Vlissingen) 'Doen we nog even mee, penningmeester?' (Jan Vermazen uit Middelburg) 'Maken we hem wakker om zijn ontslag mede te delen, of zullen we gewoon weggaan?' (D. van Leeuwen uit Heikant) 'Ik stel voor dat we meneer De Ridder lekker la ten slapen' (Ineke Vonk uit Terneuzen) 'Zullen we hem uit de droom helpen of niet?' (Rein Leentfaar uit Breskens) 'Hoe bedoel je ik wil graag een sabbatical?' (Mar- na Leenhouts uit Aardenburg) 'Slaapt-ie? Oké, dan gaan we nu over tot het stem men!' (A van Damme uit Heinkenszand) door Dick Bosscher 'Maakt 't me niet te dik, schat?' (P. Rijkhoek uit Vlissingen) 'Wat denk je, Henk, is het ordinair genoeg?' (Maud Minneboo uit Oostkapelle) 'Hier moet ik nog wel andere schoenen bij, schat!' (Ruud Kraamer uit Aagtekerke) 'Mwoah, wel aardig...' (Ron van Uum, Middelburg) 'Hoe bedoel je, apart?' (Anjo en Sylvia Francke uit Vlissingen) 'Zeg jij nou ook eens wat' (Bas van Hese) 'Volgens mij heb je hem achterstevoren aan' (Adri Joosse uit Oost-Souburg) 'Kleurt wel goed bij mijn tattoo, hé, schat?' (G.J. Nijsse uit Goes) 'Leuk hé schat, deze is maar vierduizend euro!' (Ri chard Pluijgers uit Vlissingen) 'Hoezo te duur, ik hou toch van je?' (N. Potappel uit Sint Annaland) 'Het mag ons leeftijdsverschil niet accentueren' (Rob Schouw uit Vlissingen) Vanaf maandag levert Peter van Straaten zelf weer de tekeningen plus bijschrift die dagelijks op pagina 3 van de PZC staan. De lezersredactie be nutte twee weken van zijn afwezigheid voor een kleine prijsvraag: wie bedenkt het verrassendste bijschrijft? Ook deze week oversteeg het aantal inzendingen moeiteloos de driehonderd. Een groot aantal deelnemers volgde het spoor dat Van Straaten altijd ken merkt: het vaak gortdroge bijschrift doet je in één oogopslag vermoeden wat er zojuist is gebeurd en wat er ongetwij-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 38