Er hangt hier een heel goede sfeer PZC- Hoek slaat met Open Dag nieuwe weg in 19 Voetbalvereniging Hoofdplaat viert 75-jarig bestaan agenda Kloetinge-RCS na 35 minuten gestaakt uitslagen vrijdag 18 augustus 2006 ter van Kouteren HOOFDPLAAT - De kop in de Lil roept herinneringen op .„eeumooi elftal, dat aan hel ij van een sterk seizoen pro fit naar de derde klasse ver belde. 'Kaarten voor Terneu- Llloofdplaat vanaf maandag ijdc voorverkoop' staat boven een verhaal met trainer Rinie k die destijds oefenmeester bl Hoofdplaat was en in Ter pen een café uitbaatte. ju had een soortgelijke tekst slfop een wedstrijdaffiche ge- rden in zijn etablissement opge ien. De wens was de vader lSn de gedachte, want de wed strijd zou nooit worden ge- 0\i Rinie Dey hoopte één alc voor het competitieslot op een beslissingsduel tus- beide ploegen, nadat zijn Hoofdplaat uitgerekend in de yi tegen IJzendijke onver- Kchthad verloren en de koppo sitie uit handen had moeten ge- ra, fel krantenknipsel is een blik- biger in de muurkrant van Hoofdplaat, die ter gelegenheid i;n het 75-jarig jubileum van netbalvereniging Hoofdplaat is samengesteld. Willy Spinne- jjjn, gedurende de competitie ands jaar en dag uitslagenverza- «laar bij uitstek, heeft er veel en energie in gestoken en laait enthousiast. Spinne- i stelde bovendien met Rino m Voren een mooi jubileum boek samen, dat in het dorp huis-aan-huis is verspreid en saann veel herinneringen wor- en Rinie Dey gekregen", zegt Spinnewijn. „Van Rinie heb ik onder meer een logboek, met al lerlei aantekeningen over trai ningsopkomst, resultaten van looptests en trainingen. Dat kan ik natuurlijk niet publiceren, omdat dat echt privé is. Er blijkt wel uit dat Rinie de lat heel hoog legde. Zoals hij nu met zijn geloof bezig is, zo was hij toen met voetbal bezig." Rino van Voren: „Onze huidige trainer Marc Waebeke is hier al dertig jaar lid. Hij is een echt verenigingsmens en heeft op zijn zolder thuis een compleet archief met fotomateriaal en krantenknipsels. Als je aan hem vraagt hoeveel speelminuten een bepaalde speler in een sei zoen gehad heeft, dan zoekt hij dat zo even op." Jubileumboek Met Van Voren en Spinnewijn vormen Ruben Thomaes, Mare Pielaet, Wilfried Verstraete, Ri- cardo van Waes en Peter Zee- gers de jubileumcommissie. In het jubileumboekje is aandacht voor doorgevoerde verbeterin gen aan de accommodatie, kijkt oud-voorzitter Johnny Maes te rug op een lange periode als be stuurslid en verhaalt Bressiaan- der Erik de Rechter waarom hij eind 2003 besloot in het nieuwe seizoen voor Hoofdplaat te spe len. Volgens de dit seizoen naar Breskens teruggekeerde spits is door een paar mooie jaren zijn zwart-witte hart verkleurd. Rino van Voren kan wel verkla ren waarom De Rechter goeie herinneringen aan Hoofdplaat heeft. „Er hangt hier een heel goede sfeer", verzekert hij. „Ook in slechte tijden. Erik had in januari al gezegd dat hij te rug naar Breskens zou gaan. Ver der is iedereen gebleven, on danks dat we gedegradeerd zijn." Mare Pielaet: „Dat is voor een belangrijk deel aan de trainer te danken. Hij weet van de hoed en de rand en is een bruggenbou wer. Als hij aan spelers van het tweede vraagt of ze met het eer ste mee willen gaan, dan doen ze dat voor Mare Waebeke." Waar in het verleden de jeugdaf deling druk bevolkt was, kan Hoofdplaat de laatste jaren in de oudste leeftijdsgroepen geen ploegen op de been brengen. Er zijn geen A-en B-junioren. Voor de C-en D-pupillen is een sa menwerkingsverband met Bier vliet. Mare Pielaet: „Hoofdplaat heeft altijd ploegen gehad, waar in een mooie lichting uit eigen jeugd stond. Er was altijd door stroming. Als er een drietje voor je leeftijd kwam, dan stond er een jeugdspeler klaar." Rino van Voren: „Nu we geen aanwas uit eigen jeugd meer hebben, draaien we al een aan tal jaar op een selectie, waarvan een groot deel dertig jaar is." Willy Spinnewijn: „We zijn nu een beetje afhankelijk van spe lers van buitenaf. We willen ab soluut overleven. Dat heeft in het bestuur de hoogste priori teit." Ruben Thomas: „Voor het geld moet je niet naar hier komen. Je moet hier willen voetballen en een pintje willen drinken. We zijn heel blij dat er voor komend seizoen vier jongens bij geko men zijn." Spijkerhard Die nieuwelingen kunnen zich dit weekeinde in de rijke club- historie verdiepen. Met de beste ploegen onder leiding van Ge orge de Bakker en Rinie Dey, kampioenschappen en een ver blijf in de derde klasse als hoog tepunten en degradaties als te genvallers. De van veel mooie fo to's voorziene muurkrant leidt de lezer door de geschiedenis van Dwöfplaöte, dat in zijn bes te jaren gevreesd werd om zijn spijkerharde verdedigers en topscorers als Jan Jonkman en Stanny Soulimans. Opmerkelijk is voorts de wedstrijd tegen Be- veren (11-2), met Peter van Vos sen als doelpuntenmaker voor de Belgen en twee Hoofdplaatse treffers van de destijds 18-jari- ge Jeroen Verstraeten. Wie er tijd voor wil maken, moet beslist ook de anekdotes van Philippe Calon in het jubileumboekje lezen. Hij her innert zich onder meer een nachtelijke escapade bij Luctor in Heinkenszand, waar het thuis front niet blij mee was. Na een inhaalwedstrijd op Hemel vaartsdag was het daar zó gezel lig, dat werd besloten om met Luctor-spits Eric cle Groene in de bestuurskamer van de club te blijven slapen. „Het jaar erop kwamen we weer bij onze vrienden van Luctor", schrijft Calon. Gratis kost en inwoning was er die keer echter niet bij, getuige een bordje in de kleedka mer: 'Logies en ontbijt 25 gul den.' ,!k heb vooral heel veel uit pri- vémateriaal van Mare Waebeke Programma jubileum HOOFDPLAAT - Voetbal vereniging Hoofdplaat be gint de viering van het 75-jarig bestaan vanavond om 18.00 uur met een spel- avond voor de jeugd, die na een overnachting op het complex zaterdagochtend een aantal sportactivitei ten afwerkt. •Morgenmiddag houdt de 'club van 17.00 uur tot 19.00 uur een receptie. Aan sluitend volgt om 20.00 uur i'éen feestavond. Zondag be- l<gmtom 13.00 uur een sport middag, waarbij beachvoet- volley en een zeven-te- gen-zeventoemooi op het programma staan. Verder kan het hele week einde in de kantine door lopend een muurkrant met krantenknipsels en een fo tocollage worden bekeken. Hoofdplaat start met gelijkspel GOES - De voetballers van Hoofdplaat zijn het districts bekertoernooi gisteravond begonnen met een 1-1-gelijk- spel bij Lewedorpse Boys, In deze poule 49 spelen 's-Heer Arendskerke en Corn Boys zaterdag tegen elkaar. Hans Risseeuw van Hoofdplaat profiteerde in de eerste helft van een keepersfout en maakte de openingstreffer. In de tweede helft tekende Jasper Verdonk met een schot in de kruising de gelijkmaker aan. Voetbalclinics bij Jumbo Assist TERNEUZEN - Voetbalschool Jumbo Assist houdt op 30 augustus en 6 september clinics voor talentvolle voetbal lers. De clinics zijn bedoeld voor voetballers en keeper's geboren in 1993, 1994 en 1995 en worden gehouden op de velden van sportpark Oude Vaart in Terneuzen. De aan vang is om 18.00 uur, het einde is gepland om 20.00 uur. Concours naar Axel verplaatst AXEL - Het concours hippique van de Eenhoornruiters wordt morgen niet in Sas van Gent maar in Axel gehou den. De regen maakt het onmogelijk om het hippisch eve nement op de terreinen van de springstal Perdaen aan de Zandstraat te laten plaatsvinden. Philippine op ander tijdstip PHILIPPINE - Het eerste elftal van de voetbalvereniging Philippine speelt morgen niet om 17.00 uur, maar om 14.30 uur de thuiswedstrijd van cle bekercompetitie tegen Ploedekenskerke. Dinsdag 22 augustus begint de tweede bekerwedstrijd tegen Sluiskil om 19.00 uur. Vasseur aast op de zege ZOUTELANDE - Remy Vasseur uit Vlissingen heeft zijn zinnen gezet op de zege in de zestiende editie van de Zo- midtriatlon van Zoutelande. Om zich optimaal te kunnen voorbereiden liet hij zelfs de triatlon van Kamperland schieten. De wedstrijd wordt morgen gehouden. Het weerwei'k in Zoutelande moet komen van Floris Jan Koole, Mare Riemens, Kevin de Pagter en Jan van Vaarde- gem (Westkapelle). Bij de wouwen staan slechts drie vrou wen op de startlijst. De start van de Zomidtriatlon is om 18.30 uur op het strand van Zoutelande. Rentmeester is op dreef HIJKEN - Martijn Rentmeester uit 's-Gravenpolder raakt steeds beter op dreef in het WK dammen voor junioren. Gisteren haalde hij tegen twee prominente dammers drie punten. Gisterochtend versloeg hij in Hijken Sergej Ivanov. De Rus zocht zijn heil in een hekstelling en daar kreeg hij al snel spijt van. Rentmeester liet zijn tegenstander volledig vastlopen en streek de twee punten op. Later op de dag speelde Rentmeester gelijk tegen koploper Pim Meurs. Eén ronde voor het einde staat Rentmeester gedeeld twee de, met een punt achterstand op Mem-s. Bij de meisjes verloor Leonie de Graag uit Goes eerst van de Litouwse Veronika Vilcinska. In de middagronde won ze van de Indiase Goel Urvash. Enkele leden van de jubileumcommissie van Hoofdplaat bekijken foto's uit vervlogen tijden. Vim-: Ruben Thomaes, Willy Spinnewijn, Mare Pilaet en Rino van Voren. foto Camile Schelstraete van der Hooft TERNEUZEN - Dat ze bij Hoek ineen zo professioneel mogelij ke organisatie willen werken is aljaren bekend. Vandaag treedt de zaterdag-hoofdklasser daad werkelijk in de voetsporen van menig profclub. is geen presentatie in het Seheldetheater in Terneuzen, maar er wordt een heuse Open Dag gehouden. Op die manier kunnen supporters, inwoners van Hoek en andere belangstel lenden kennis maken met de club en de nieuwe selectie. Op sportpark Denoek wordt, de aftrap voor de Open Dag van middag om 15.00 uur gegeven. Er is een autoshow op het par keerterrein, kinderen kunnen ge schminkt worden, er staat een springkasteel, er is een pan- na-voetbalkooi en sponsor Jarta- zi zal net als supportersvereni ging De Purperen Hei allerlei kleding en attributen van HSV Hoek te koop aanbieden. De fans die van plan zijn dit sei zoen stennis te schoppen zullen na 19.00 uur wellicht terugko men op dat idee. Dan vindt na melijk een demonstratie met po litiehonden plaats. De eerste se lectie, die twaalf nieuwe spelers herbergt, wordt vanaf 20.30 uur gepresenteeid. Kort daarvoor vindt een persconferentie plaats in de stijl van het televi sieprogramma Praatjesmakers. Jeugdspelers van Hoek zullen dan enkele vragen op de spelers van het eerste elftal afvuren. Tijdens de avond zullen histori sche beelden uit het verleden worden getoond. Daarnaast wordt er ook een prijsvraag uit geschreven, waarbij het geza menlijke gewicht van de gehele eerste selectie geraden moet wor den. Tenslotte vindt er ook een verkoop plaats van een Hoek-shirt met het rugnummer 12. De hoogste bieder kan daar dit seizoen mee pronken. Erg laat zullen de spelers van Hoek het niet kunnen maken, want morgen staat de eerste beker wedstrijd tegen Internos op het programma. vrijdag Hockey i Dammen Hiltex Zeeland Damtoemooi. Zeven- te ronde. Locatie: Sportpunt Zeeland andeZwembadweg in Goes. Aanvang 5.50 uur. 48e Rabo/Reynaerttoernooi. Aan vang: 10.00 uur. LOcatie; sportpark Rapi- de aan de Grote Kreekweg in Hulst. Veldkorfbal Motorcross L Tennis RES-cross. Aanvang: 13.00 uur. Loca tie: terrein aan de Lageweg in Axel. Drukkerij Verhage H/ILTC-toemooi. TOlie;tennisvereniging MLTC te Mid- telburg, Aanvang: 16.00 uur. Opan dubbeltoernooi TenNISSEn. WiStennisvereniging TenNISSEn te fee. Aanvang: 15.00 uur. Qrando Keukensveteranentoer- Locatie: tennisvereniging Zierik- Aanvang 12.30 uur. Masselkrouwertoernooi. Locatie: ten- Wereniging Philten te Philippine. Aan lig: 15,00 uur. Paardensport M/oetbal Concours hippique LR PC De Een hoornruiters. Dressuur. 9.30 uur: paarden Z1 en L1. 10.40 uur: paarden Z2. 11.45 uur: paar den M2. 11.37 uur: pony's L2.13.00 uur: paarden B en M1.13.45 uur: pony's M2. 14.00 uur; paarden L2. 14.52 uur: po ny's B. Springen. 9.30 uur: pony's L. 10.30 uur: paarden B. 11.00 uur: paarden L. 12.30 uur: paarden M. 13.30 uur: paar den Z en 72. Locatie: Axel. Fortis Oefendag. 13.50: Dalto-Fortu- na, Die Haghe-DOS WK, Fortis-Deetos. 16.30 uur: Fortuna-Fortis, Deetos-Die Haghe, DOS WK-Dalto. Locatie: kunst- grasveld Fortis aan Koopmansvoetpad in Oost-Souburg. Oefentoernooi KV Ondo. 10.30 uur: Togo-Ondo, Luctor-Atlas; 12.40 uur; To- go-Boeekhout, Atlas-Seolto; 13.30 uur: Ondo-Luctor; 14.20 uur: Seolto-Boeck- hout; 15.10: Togo-Luctor, Boeckhout 2-Atlas; 16.00 uur: Ondo 2-Boeckhout, Ondo-Seolto. Locatie: sportpark De Brig- ge in Sint Laurens. Oefenvierkamp TOP Arnemuiden. 11.40 uur: TOP-Kon. Kwik KC, Vol- ba-Ganda; 14.10 uur: Ganda-TOP, Kon Kwik-Volba; 16.40 uur: TOP-VoIba, Kon. Kwik-Ganda. Locatie: kunstgrasvelden TOP Arnemuiden. Vriendschappelijk. Swift-Meeuwen KV (16.00 uur). Voetbal j Eredivisie: Willem ll-FC Utrecht, ADO Den Haag-SC Heerenveen, Excelsior-Ro- da JC, AZ-NAC. Beker. Groep 1: GPC Vlissingen-Serooskerke (15.00); Goes (zondag)-Oostkapelle; groep 2: VCK-Vlissingen (terrein Lewe dorpse Boys); Zeelandia/Middelburg-De Meeuwen; groep 3: Arnemuiden-Veere (14.30); fcker; Odio-Yerseke (19.00 uur). Tennis Voetbal Eredivisie: Sparta-Vitesse. We divisie: Cambuur-Veendam, ^"'world-Den Bosch, Emmen-AG- W. Stormvogels-Helmond Sport, Vo- fdam-De Graafschap, MVV-VVV, FC Sat "FC Dordrecht, Eindhoven-RBC, "AEagles-Fortuna, TOP-Haarlem. 'zaterdag Atjetiek wjnn<We',loop Zuiddorpe. Aanvang; W) uur. Afstanden: 3800, 5600 en J™meter. Inschrijven: sportzaal Zuid- «"Pe, Boekweitstraat, Zuiddorpe. .Dammen jjltexZeeland Damtoernooi. Finales "Pe invitatiegroepen en de slotronde °Pen toernooi. Locatie: Sport- P nt Zeeland aan de Zwembadweg in oes. Aanvang 9.30 uur, De prijsuitrei- »ng en de sluiting van het toernooi vin ten om 16.00 uur plaats. Drukkerij Verhage MLTC-toemooi. Locatie: tennisvereniging MLTC te Mid delburg. Aanvang: 10.00 uur. Open dubbeltoernooi TenNISSEn. Locatie: tennisvereniging TenNISSEn te Nisse. Aanvang: 9.00 uur. Grando Keukensveteranentoer- nooi. Locatie: tennisvereniging Zierik- zee. Aanvang 9.30 uur, Mosselkrouwertoernooi. Locatie: ten nisvereniging Philten te Philippine. Aan vang: 9.00 uur. Total Tebotoernooi. Locatie; tennis vereniging Tebo te Heinkenszand. Aan vang: 9.00 uur. Golff Kloosterse Windtoemooi. Lo catie: tennisvereniging Hontenisse te Kloosterzande. Aanvang: 10.45 uur. Triatlon Zomidtriatlon. Aanvang 18.30 uur, Af stand: 750 m zwemmen, 28 km fietsen, 8 km lopen. Inschrijven: kantine v.v.v De Meeuwen, Westkapelseweg te Zou telande. COLI.TNSPLAAT - De oefen wedstrijd tussen Kloetinge en RCS is gisteravond na 35 minu ten gestaakt. De emoties liepen tijdens het voetbalduel zo hoog op dat scheidsrechter Peter van Groeninge uit Roosendaal en de trainers van beide teams het be ter achtten om ermee te stop pen. De stand was op dat mo ment 1-1. „Het was een scherp duel, met enkele vervelende overtredin gen, van beide kanten hoor", zei RCS-trainer Alexander van Keu len gisteravond. Corné Schilperoort en Rudley St. Jago kregen het eerst met el kaar aan de stok en werden uit het veld gestuurd. Niet veel la ter kwamen Regilio Pinas en Jo- simar Pattinama met elkaar in aanvaring. Er werd een afkoe lingsperiode overwogen, maar daar werd van afgezien. „Daar voor waren de emoties te hoog opgelopen"zei Hiensch. De bei de trainers spraken de boel na afloop met de spelers uit. „Plet is eigenlijk heel gek", zei Hiensch, „De jongens van RCS en Kloetinge kennen elkaar door en door. Buiten hun clubs voetballen ze heel veel met el kaar." De doelpunten werden gisteravond gemaald; door Regi lio Pinas en Al win van Ham. groep 4: Tern. Boys-Heinkenszand (14.30), AZVV-Terneuzen; groep 5: FC Dauwendaele-Zaamslag (15.00); groep 6: Bevelanders-WC'68 (14.30), Zierik- zee-Bruse Boys; groep 7: Nieuw- dorp-Baronie, Hoek-Internos; groep 8: SSV'65-Papendrecht; groep 9: Rillan- dia-SV Triborgh, Kloetinge-Unitas'30; groep 10: WHS-Meto, Seolto-Kapelle (14.30); groep 11: HSC'28-Duiveland (18.00). groep 12: Noad'67-BSC, Steen- bergen-Tholense Boys; groep 13: Alli- ance-Krabbendijke (14.30); groep 44: Patrijzen-Cadzand; groep 45: IJzendij- ke-MZVC; groep 46: Breskens-Spui; groep 48: Philippine-Hoedekenskerke (14.30 uur); groep 49: 's Heer Arends- kerke-Corn Boys; groep 50: Borsse- le-Ria W.; groep 51: Koewacht-Nieuw- land; groep 52: SVD-Axel groep 53: Volharding-Waarde, Hontenisse-Apol- lo'69; groep 54: Dreischor-DFS; groep 55: WIK'57-Arnemuiden 2 (14.30), Re- nesse-Wemeldinge; groep 56: Clin- ge-Mevo, Grenswachters-Goes; groep 57: Colijnspl. Boys-Hulsterloo.groep 61: De Schut- ters-Vrederust; groep 62: SC Stavenis- se-Divo; groep 63: SPS-Kaaise Boys; groep 65: Victoria'03-Smerdiek. Indien niet anders vermeld, aanvang 17.00 uur. Vrouwen. Groep 1: Nieuwdorp-Oost- kapelle 2 (11.15), De Meeuwen-De Noor mannen (12,00); groep 2: WIK'57-FC Dauwendaele (11.30), Zierikzee-Kruinin- gen (13.30); groep 3: Walche- ren-Nieuwdorp 2 (12.30), Zeelandia/Middelburg-Patrijzen (11.00); Groep 4: ZSC'62-Veere (12.00). 1 Wielrennen Ronde van Goedereede. TMZ-wed- strijd. Locatie: Havenhoofd, Goedere ede. 13.30 uur: amateurs 40+. 13.31 uur: S/P-klasse, 15.00 uur: amateurs A. 15,01 uur: amateurs B. zondag Atletiek Moskou. Russische Open, Europese Tour. Stand na 1e ronde: 1. Drysdale (Sch) 62 slagen (-10), 2. Rodiles (Spa) 63,3. Kingston (ZAf), Valera (Spa) 65, 5. Andersson Hed (Zwe), Canizares (Spa), Menut(Fra) 66. Letitia Vriesde. Organisatie: De Wielingen. Aanvang: 10.00 uur. Loca tie: sportpark de Eenhoorn Oostburg. Hockey j 48e Rabo/Reynaerttoernooi. Aan vang: 10.00 uur. LOcatie: sportpark Rapi- de aan de Grote Kreekweg in Hulst. Tennis j Finales Drukkerij Verhage MLTC-toernooi. Locatie; tennisvereni ging MLTC te Middelburg. Aanvang: 10.00 uur. Finales Open dubbeltoernooi Ten NISSEn. Locatie: tennisvereniging Ten NISSEn te Nisse. Aanvang; 9.00 uur. Finales Grando Keukensveteranen- toernooi. Locatie: tennisvereniging Zie- rikzee. Aanvang 9.30 uur. Finales Mosselkrouwertoernooi. Lo catie: tennisvereniging Philten te Philip pine. Aanvang: 9.00 uur. Total Tebotoernooi. Locatie: tennis vereniging Tebo te Heinkenszand. Aan vang: 9.00 uur. Open Dauwendaeletoernooi. Loca tie: tennisvereniging Dauwendaele te Middelburg. Aanvang: 9.00 uur. Golff Kloosterse Windtoemooi. Lo catie: tennisvereniging Hontenisse te Kloosterzande. Aanvang: 9,30 uur. Voetbal Eredivisie: Ajax-RKC, PSV-NEC, Hera- cles-FC Twente, FC Gronïngen-Feye- noord. Beker Groep 3: Steen-RCS; groep 44: Groe- de-Aardenburg; groep 45: Oost burg-Zeeland Sport; groep 46: Sluis-Robur; groep 47: Schoondij- ke-Luctor'88, Biervliet-Hansw. Boys; groep 48: Sluiskil-De Noormannen; groep 50: Vogelwaarde-Walcheren; groep 51: Graauw-Jong Ambon;' groep 58: Ouwerkerk-Lepelstsr. Boys; groep 61Vosmeer-WVV'67; Aanvang 14.30 uur. Philippine. Mosselkrauwertoer- nooi. HD6: R. Peeters/A. de Visser-P. Baas/B. de Coussemaeker 6-2 7-5. DD5: S. van Balen/T. Lammens-M. Vervaet/G. de Vries 6-2 6-4, DD6: E. Vervaet/I. Ver- vaet-G. Bonte/W. Claaszen 6-3 6-2, J. Versluis/P. Zegers-N. van der Hooft/Y. Paridaen 6-4 6-3, N. Adam/E. Susanna-I. Ysebaert/M. Pieters 6-2 6-2. GD6: S. Lambert/H. van de Akker-N. Burggrave/H. van de Voorde 3-6 6-4 6-2. Vriendschappelijk. Steen-Hontenisse 3-1. Dennis Buijs 1-0, Eddy van den Bosch 2-0, 3-0, Alain Joos 3-1. AZVV-HVV'24 1-3. Ruben van de Hoeven 0-1, Cristoph Praet 0-2, Yorick Koekkoek 1-2, Jari Vyaene 1-3. Clinge-IJzendijke 4-2. Tristan van Acker 1-0, Kevin van Hoye 2-0, Thomas van Merode 2-1, Davy van Puijvelde 3-1 en 4-1, Luc van Waes 4-2. Oost burg-Biervliet 4-4. Biervliet: Mustafa Yilmaz, Jan van Bakel en Jimmy Coone (2x). Oostburg: Niek Maenhout, Peter van de Linde, Olsi Tolja en eigen doel punt RIA W-Hoek 2 1-1. Peter Hame- link 0-1, Arno Verlinde 1-1. Hoofd- plaat-IJzendijke 2 3-0. Bart de Smit 1-0, Ruben Thomas 2-0, Raymond Eg- germont 3-0. Koewacht-FC Affligem 1-5. Doelpunt Koewacht: Dominique Verlinde. Molenkreektoernooï Schoondijke: Schoondijke-Cadzand 2-5. Doelpunten Cadzand: Peter Nies- kens, Philip Keymel, Cor Fieret, Cle mens 't Loo, Machiel Standaert Schoondijke: Johan de Feyter, Barry Haerens. Groede-Aardenburg 0-4. Niek van Sprundel (2x), Jelle de Vreeze, Martin van Vooren. Steen-KAA Gent UEFA's 0-4 (O-O). Clinge-Vogelwaar- de 4-1 (2-1). Dennis Vlassenrood 0-1, Jean-Ruud de Houck 1 -1Davy van Puij velde 2-1, Kevin van Hoye 3-1, Rody Luijckx 4-1, Hulsterloo-Kieldrecht 3-3 (2-1). Alexander Praet 1-0, Kenneth Mangnus 2-0, Bosman 2-1, Dennis Man- gnus 3-1, Goossens 3-2, De Block 3-3. Schoondijke-Groede 3-0 (1-0). Barry Haerens 1-0, Claude Kornelis 2-0, Jaeco Seen 3-0. Eneco Tour, ProTour. Eerste etap pe, Wieringerwerf - Hoogeveen: 1. Boonen (Bel) 176 km in 4.12.53, 2. Cada- muro (Ita), 3. Gasparotto (Ita), 4. Dean (NZe), 5. Zanotti (Ita), 6. Markov (Rus), 7. Sabatini (Ita), 8. Schumacher (Dui), 9. Ballan (Ita), 10. Clerc (Zwi), 12. Vierhou ten, 19. De Jongh, 30. Van Heeswijk 0.04, 32. Kroon 0.09, 36. Lówik, 39. Post- huma, 51De Kort, 57. Van Hummel, 58. Moerenhout, 61. Tankink, 71. Tjallingii, 77. Dekker, 78. Heijboer, 106. Boven, 110. De Groot, 111. Langeveld, 113. Gi ling, 115. Elijzen, 121. Rooyakkers, 132. Knaven, 138. Reinerink, 141. Van Bon, 153. Den Bakker, 167. Pronk. Alge meen klassement: 1. Boonen 4,19.47, 2. Schumacher 0.04, 3. Hincapie (VSt) 0.07, 4. José Ivan Gutierrez (Spa) 0.08, 5. Markov 0.11, 6. Quinziato (Ita) 0.15, 7. Posthuma 0.16, 8. Nibali (Ita) 0.18, 9. Ballan, 10. Gasparotto 0.19, 15. Kroon 0.23, 16. Dekker, 24. Vierhouten 0,27, 32. De Jongh 0.29,34. Knaven, 37. Moe renhout 0,30, 39. Tjallingii, 50, Tankink 0.32, 57. Van Heeswijk 0.34, 60. Rooyak kers, 63. De Groot 0.35, 70. De Kort 0.36, 76. Langeveld 0.37, 77. Van Bon, 81. Reinerink 0.39, 93. Löwik 0.40, 99. Boven 0.41, 101. Elijzen 0.42, 106. Heij boer, 118, Giling 0.44, 122. Van Hum mel 0.45, 123. Pronk, 137. Den Bakker 0.49. Rome. Coppa Bernocchi: 1. Napolita- no (Ita) 200 km in 4.37.15, 2. Bonomi (Ita), 3. Paolini (Ita), 4. Marcato (Ita). Badenweiler (Dui). Regio-Tour Inter national. Tweede etappe, Schlien- gen - Bandenweiler: 1. Russ (Dui) 145,6 km 3.47.29, 2. Klóden (Dui) 0.04, 3. Laverde Jimenez (Col) 0,08, 4. Buffaz (Fra), 5. Rogers (Aus), 6. Kvasina (Kro), 16. Berkenbosch 4.28. Algemeen klas sement: 1. Russ (Dui) 8.30.39, 2. Hon do (Dui) 0.05, 3. Klöden (Dui) 0.08, 4. La verde Jimenez (Col) 0.13, 5. Rogers (Aus) 0.17, 6. Buffaz (Fra) 0.18, 15. Ber kenbosch 4.38. Vassivière. Ronde van de Limousin. Derde etape, Bourganeuf - Vassi vière: 1. Augé (Fra) 194,1 km in 4.57.36, 2. Kotsontsjoek (Rus), 3. Martin (Fra), 4. Ladagnous (Fra), 5. Marino (Fra), 6. bu ret (Fra), 20. Maaskant 4.54, 24. Ruijgh, 26. Van der Velde, 42. Clement, 59. Duyn, uitgevallen Veelers. Algemeen klassement: 1. Fédrlgo (Fra) 13.20.50, 2. Duque (Col) 0.02, 3. Hervé (Fra) 0.11, 4, Fukushima (Jap) 0.12, 5. Canouet (Fra), 6. Pivois (Fra) 0.15, 40. Van der Velde 16.18, 46. Clement, 49. Ruijgh 16.24, 58. Duyn, 82. Maaskant 19.37. Hockeytoernooi bij Rapide HULST - De velden van de hoc key vereniging Rapide uit Hulst zijn vanaf vandaag tot en met zondag het toneel van het jaarlijkse toernooi voor senio ren. Het Rabo/Reynaert-toer- nooi is aan de 48e uitgave toe. Ook ditmaal is het toernooi in ternationaal getint. Met de deel name van de Engelse teams Tom my Row, Puffins en het Franse Calais mag daarvan gesproken worden. Ook België ontbreekt niet op het appel en wordt verte genwoordigd door Vrijbroek uit Mechelen. Samen met de Neder landse inbreng kan de organisa tie bogen op een deelname van negentien teams. Bij de mannen zijn dat Calais (Frankrijk), Echte Vrienden 82 (Hulst), Heroes Secundo's (Hulst), Hoorn, Buccaneers (Nuth), Rapide 1, 2 en 3, Tommy Rowe (Engeland), Vrijbroek (België) en Extra Old (Hulst). Bij de vrouwen komen in actie Bos en Mossel (Breda), Hoorn, Ladies Revival (Hulst), Rapide 1 en 2, Tommy Row (Engeland) en Vrouwluuj (Nuth). Het toernooi begint morgen en zondag rond de klok van 10.00 uur. Zondag staan vanaf 14.30 uur de finalewedstrijden op het programma. De afslag bij de fi nale van de vrouwen wordt ver richt door drie oprichters van Rapide. Dat zijn R. en F. Zaman en J. Fassaert. De afslag bij de mannen neemt burgemeester Jan-Frans Mulder voor zijn reke ning. Vandaag druppelen vanaf 17.00 uur de eerste ploegen uit bin nen- en buitenland het clubhuis van Rapide binnen. Zij nemen alvast een voorschot op de festi viteiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37